جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/06/09 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4793


جشنواره ملي پسته، شهريور ماه در دامغان برگزار مي‌شود

با حضور معاون فرماندار اهواز؛
خط ارتباطي وفاز اول پست برق 132/33 کيلوولت گلدشت اهواز برقدار شد‏

معاون استاندار تهران:
مرکز جذب و خدمات‌رساني به سرمايه‌گذاران درتهران ايجاد مي‌شود

مديرکل ورزش وجوانان استان مرکزي:
استقبال از طرح ورزش براي همه نشان علاقمندي شهروندان اراکي به ورزشهاي گروهي و صبحگاهي است


خبر


خبر


 جشنواره ملي پسته، شهريور ماه در دامغان برگزار مي‌شود 

 دامغان - مهناز ابوالحسني

فرماندار شهرستان دامغان در گفتگو با خبرنگار روزنامه آفرينش با بيان اينکه 90 درصد باغات شهرستان دامغان زير کشت پسته است، گفت: جشنواره ملي پسته ايران در روزهاي 26 و 27 شهريور ماه جاري در دامغان برگزار مي‌شود. علي اصغر مجد به وجود 12 هزار هکتار باغ بارور پسته در دامغان اشاره کرد و افزود: توليد سالانه 35هزار تن پسته، کسب رتبه اول کشور در توليد در هر هکتار به ميزان دو هزار و 950کيلوگرم و نيز صادرات يک هزار تن پسته به ارزش 250ميليارد ريال از شهرستان دامغان از دلايل انتخاب اين شهرستان به عنوان ميزبان نخستين جشنواره پسته ايران مي‌باشد.

وي با اشاره به اينکه پسته پس از نفت دومين محصول صادراتي ايران و يک محصول استراتژيک است گفت: مقام نخست توليد وصادرات پسته در جهان مربوط به ايران است و سالانه 400ميليون دلار پسته صادر مي‌گردد.فرماندار شهرستان دامغان معرفي پسته دامغان به بازارهاي جهاني، ايجاد بازارهاي تجاري داخلي و خارجي و توسعه صنايع وابسته به توليد پسته،توسعه سطح زير كشت باغ هاي پسته در شهرستان دامغان را از اهداف برگزاري اين جشنواره برشمرد.

علي اصغر مجد تصريح کرد: اين محصول ارز آور در شهرستان به سمت توليد علمي و نوين در حرکت بوده و باتوجه به اين شرايط افق و آينده بسيار روشن و اميدوارکننده‌اي پيش روي پسته شهرستان قرار دارد.وي اظهار داشت:اين محصول از کيفيت و مرغوبيت بسيار بالاي غذايي نسبت به ساير ارقام پسته درديگر مناطق کشور برخوردار است.

فرماندار شهرستان دامغان با بيان اينکه بايد با مشارکت و حمايت همه‌جانبه و به ويژه همراهي و همکاري کشاورزان و پسته کاران بتوانيم اين جشنواره را به خوبي برگزار کنيم و از برکات آن بهره ببريم افزود: تاکنون چهار جلسه جهت هماهنگي و بهتر برگزار شدن اين جشنواره با مسئولان شوراي شهر، شهردار و جهاد کشاورزي دامغان در محل فرمانداري اين شهرستان برگزار شده است.


 با حضور معاون فرماندار اهواز؛
 خط ارتباطي وفاز اول پست برق 132/33 کيلوولت گلدشت اهواز برقدار شد‏ 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

پروژه‌هاي خط ارتباطي وفاز اول پست برق 33/132 کيلوولت گلدشت اهواز با حضور معاون سياسي اجتماعي فرمانداري اهواز، مدير عامل و جمعي از مديران شرکت برق منطقه‌اي خوزستان برق‌دار شد.مدير عامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان در مراسم افتتاحيه اين پروژه ضمن تبريک هفته دولت خلاصه گزارشي از عملکرد يکساله اين شرکت را در گستره دو استان خوزستان و کهگيلويه و بوير احمد تشريح و افزود: در محدوده استان خوزستان 11 پروژه پستها و خطوط انتقال و فوق توزيع با اعتبار بيش از 351 ميليارد ريال درهفته دولت سال جاري به بهره‌برداري مي‌رسند.

محمود جانقربان گفت: خط 132کيلوولت ارتباطي پست برق گلدشت اهواز به طول چهار کيلومتر بااستفاده از هادي و دکلهاي متناسب با وضعيت شبکه برق احداث گرديده وهدف از اجراي اين پروژه تغذيه پست برق جديد گلدشت واقع در منطقه کوي گلدشت اهواز ( ملاشيه) بوده است .

مدير عامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان افزود: همچنين پست برق 33/132 کيلوولت گلدشت نيز با هدف ايجاد ظرفيت جديد و افزايش ضريب اطمينان شبکه و پايداري شبکه توزيع، بهبود ضريب اطمينان برق‌رساني شبکه محلي ، افزايش قابليت مانور شبکه، کاهش تلفات و تامين برق مشترکين جديد خانگي و صنعتي درکوي گلدشت اهواز و مناطق اطراف آن احداث شده است.

جانقربان با اشاره به هزينه پروژه‌ها گفت: در مجموع براي اين خط و پست برق 14 ميليارد ريال از محل اعتبارات شرکت برق منطقه‌اي خوزستان هزينه شده است.شايان ذکر است کليه امور مربوط به طراحي وخدمات مهندسي، همچنين ساخت تجهيزات وعمليات اجرايي اين پروژه‌ها توسط شرکتهاي داخلي انجام گرفته است.


 معاون استاندار تهران:
 مرکز جذب و خدمات‌رساني به سرمايه‌گذاران درتهران ايجاد مي‌شود 

فيروزکوه - خبرنگارآفرينش

معاون توسعه و منابع انساني استانداري تهران از افتتاح مرکز جذب و خدمات‌رساني به سرمايه‌گذاران در استان خبر داد.به گزارش آفرينش غلامحسين مظفري اظهارکرد: در اين زمينه همايش فرصتهاي سرمايه‌گذاري در جهت تبيين و تعريف پروژه‌هاي کاربردي قابل ارائه، با محوريت فرمانداران در شهرستانها برگزار مي‌شود.

وي با بيان اينکه بسياري از مسائل و ناهنجاريهاي اجتماعي امروز جامعه ناشي از بيکاري است، تصريح کرد: در اين مرکز در صدديم با هماهنگي تمامي دستگاههاي اجرايي و وزارتخانه ها، مقوله اشتغال را مديريت کنيم.

معاون توسعه و منابع انساني استانداري تهران در ادامه با اشاره به مضيقه دولت در بحث بودجه، خاطرنشان کرد: تامين منابع مالي براي پروژه‌هايي که از توجيه اقتصادي بالاتري برخوردار باشند از طريق اعطاي تسهيلات انجام مي‌شود.

وي در خاتمه با تقدير از همراهي و مساعدت شوراها در پيشبرد امور کشور، شوراهاي اسلامي را يکي از ثمرات و برکات نظام مقدس اسلامي برشمرد که موجبات مشارکت مردم در اداره امور اجتماع را فراهم کرده است.

تمامي روستاها و مناطق فيروزکوه از خدمات دولت يازدهم بهره‌مند شده‌اند

فرماندار فيروزکوه گفت: تمامي روستاها و مناطق شهرستان فيروزکوه از خدمات دولت يازدهم بهره مند شده اند که گامي در جهت تحقق عدالت اجتماعي است.

ابوالقاسم مهري در آيين افتتاح پروژه‌هاي عمراني و اقتصادي شهرستان فيروزکوه با حضور معاون توسعه و منابع انساني استانداري تهران اظهارکرد: هفته دولت به يادبود شهيدان رجايي و باهنر است که نمادي از جهاد، ايثار و شهادت بودند.

وي با اشاره به خدمات دولت تدبير و اميد در شهرستان، گفت: تاکنون حدود 60 ميليارد ريال از محل جرايم راهنمايي و رانندگي اعتبار به شهرستان اختصاص يافته که 20 ميليارد ريال آن در شهرها و مابقي آن در روستاها هزينه شده است.

مهري افزود: از اين مبلغ تاکنون پنج دستگاه خودروي حمل زباله در مراکز دهستان ها و 300 باکس جمع آوري زباله در روستاها تهيه شده است.وي خاطرنشان کرد: اعتبارات تملک دارايي نيز به مبلغ 76 ميليارد ريال در بين دستگاه هاي مختلف اجرايي شهرستان توزيع شده است.

نماينده عالي دولت در شهرستان فيروزکوه از برنامه‌ريزي براي افتتاح 58 طرح و پروژه عمراني، اقتصادي و اشتغالزايي با اعتباري بيش از 347 ميليون ريال در هفته دولت خبر داد و بيان کرد: اين پروژه‌ها مشتمل بر 51 پروژه عمراني در بخشهاي مختلف با اعتبار 180 ميليارد و 266 ميليون ريال و هفت طرح اشتغالزايي است که زمينه اشتغال مستقيم و غيرمستقيم 386 نفر را فراهم کرده و اعتبار اجراي آنها 167 ميليارد و 580 ميليون ريال است.

وي از گاز رساني به روستاهاي بهان، نجفدر، آسور و اندريه از بخش ارجمند با اعتباري بيش از 32 ميليارد و 346 ميليون ريال شامل دو ايستگاه، 12 هزار و 500 متر خط تغذيه و 18 هزار متر شبکه در هفته دولت خبر داد و افزود: مسکن مهر 176 واحدي کوهسار متعلق به اداره راه و شهرسازي با اعتبار 44 ميليارد ريال، مرکز توليد و انجماد اسپرم با ظرفيت 100 رأس دام و احداث مرغداري 20 هزار قطعه اي مربوط به اداره جهاد کشاورزي و اجراي فاز 2 پارک “اميري فيروزکوهي” با امکانات و تجهيزات موردنياز با اعتبار چهار ميليارد ريال از سوي شهرداري، ديگر پروژه‌هاي قابل افتتاح هفته دولت است.

فرماندار شهرستان فيروزکوه ادامه داد: به لطف حرکت در مسير عدالت اجتماعي، روستايي در شهرستان وجود ندارد که از خدمات دولت يازدهم بهره‌مند نشده باشد.


 مديرکل ورزش وجوانان استان مرکزي:
 استقبال از طرح ورزش براي همه نشان علاقمندي شهروندان اراکي به ورزشهاي گروهي و صبحگاهي است 

 اراک - الهام فراهاني

مدير کل ورزش و جوانان استان مرکزي در پايان مرحله اول طرح ورزش براي همه در اراک گفت : استقبال از طرح ورزش براي همه نشان علاقمندي شهروندان اراکي براي ورزشهاي گروهي و صبحگاهي است.سعيد ملکي در جريان بازديد از چهارمين مرحله تستهاي پزشکي طرح ورزش براي همه در پارک امير کبير اراک گفت: طرح ورزش براي همه به صورت آزمايشي در 5کلانشهر کشور در حال برگزاري درراستاي پايش و ارتقاء سلامت شهروندان برگزار مي‌گردد و کلانشهر اراک نيز در کنار کلانشهرهاي مهمي چون مشهد،تبريز و اصفهان به عنوان منطقه پايلوت براي اجراي اين طرح در نظر گرفته شده است.

ملکي ادامه داد: در مرحله اول اين طرح ضمن برگزاري برنامه ورزش صبحگاهي تستهاي پزشکي نظير سنجش قد و وزن،فشار خون و تست سلامت به صورت تکميل پرسشنامه پزشکي صورت گرفت.

وي افزود: در مرحله بعدي ضمن پالايش اطلاعات به دست آمده از مرحله اول سنجش مجدد انجام خواهد شد که اين امر به رصد وضعيت سلامت مردم با انجام فعاليت هاي ورزشي کمک خواهد کرد. وي تصريح کرد: اين طرح با هدف توسعه فرهنگ ورزش در بين اقشار مختلف جامعه و ايجاد نشاط و شادي در بين شهروندان در سطح پارک‌هاي مادر، امير کبير، آزادي، شهداي گمنام و شهر صنعتي و مجموعه ورزشي شهداي پنجم مرداد، امام خميني(ره) و هپکو اراک به مرحله اجرا درآمد

مديرکل ورزش و جوانان استان مرکزي از استقبال بي‌نظير و دور از انتظار مردم ورزش‌دوست از اين طرح خبر داد و گفت: خوشبختانه شهروندان اراکي استقبال بسيار خوبي از اين طرح داشته و با حضور پررنگ در مکان‌هاي برگزاري اين طرح ميزان علاقه‌مندي خود به ورزش و سلامتي را به اثبات رساندند.

ملکي با اشاره به برخي کمبودها و کاستي‌هاي اين طرح اظهار کرد: به دليل اينکه محل اجراي اين طرح در فضاي باز است، سطح کنترل کم است و مربيان نمي‌توانند آن طور که بايد و شايد آموزش‌هاي لازم را به شرکت کنندگان ارائه دهند، همچنين با توجه به اينکه مخاطبين اين طرح گروه‌هاي مختلف سني هستند، رسيدگي به خواسته‌هاي متعدد آن سخت است.

وي بر ضرورت پوشش هر چه بيشتر امنيتي و رسانه‌اي اين طرح تاکيد کرد و ادامه داد: در صورتي که روند استقبال مردم از اين طرح به شکل فعلي ادامه داشته باشد، اين طرح در اراک ادامه‌دار خواهد بود.مديرکل ورزش و جوانان استان مرکزي بيان داشت: در حال حاضر 15 مربي در سطح پارک‌هاي اجرا کننده اين طرح به کار گرفته شده‌اند.ملکي انجام آزمايشات پزشکي به صورت دوره‌اي و ارزشيابي کارشناسي از نحوه اجراي طرح را از برنامه‌هاي جدي اين طرح عنوان کرد.


 خبر 

 بر اثر آتش‌سوزي در کارخانه؛ 30 هکتار از مراتع زره‌شوران تکاب طعمه حريق شد

اروميه - خبرنگارآفرينش

فرماندار تکاب گفت: بر اثر آتش‌سوزي در کارخانه زره‌شوران شهرستان تکاب به 30 هکتار از مراتع خسارت وارد شد.مهدي قهرماني اظهار کرد: بر اثر آتش‌سوزي در نزديک کارخانه زره‌شوران شهرستان تکاب به 30 هکتار از مراتع خسارت وارد شد. وي افزود: با اطلاع اهالي مبني بر آتش‌سوزي مراتع در اطراف کارخانه طلاي زره‌شوران و نزديک پايگاه مائين بلاغ رسيدگي به موضوع در جريان نيروهاي آتش‌نشاني قرار گرفت.

فرماندار تکاب تصريح کرد: پس از اطلاع از حادثه، نيروهاي آتش‌نشاني شهرستان تکاب به محل حادثه اعزام و نسبت به مهار آتش اقدام کردند. قهرماني گفت: اين حادثه تلفات جاني به همراه نداشته و تنها قسمتي از مراتع شهرستان تکاب دچار خسارت شده است. 

خوي؛ مهرماه ميزبان نشست همكاريهاي اقتصادي آذربايجان غربي و استانهاي مرزي تركيه

اروميه - خبرنگارآفرينش

معاون برنامه‎ريزي استاندار آذربايجان غربي گفت: پنجمين نشست همكاريهاي اقتصادي آذربايجان غربي و استانهاي مرزي تركيه در مهر ماه سال جاري در شهرستان خوي برگزار مي‌شود.تقي كهويان در ديدار با سركنسول جمهوري تركيه و وابسته بازرگاني تركيه در اروميه افزود: برگزاري نشستها و اجلاسهاي مرزي در توسعه روابط و گسترش مبادلات تجاري و مرزي و همكاريهاي اقتصادي طرفين بسيار تاثيرگذار است.

وي ادامه داد: طرح مسايل و مشكلات مرزي و تجاري طرفين در اين گونه اجلاسها و ارائه راهكارهاي لازم از مهمترين مزيتهاي برگزاري اين نشستهاست كه در نشست آتي مصوبات اجرا نشده اجلاسهاي گذشته مورد بررسي و بحث قرار خواهد گرفت.

عدم مناسب‌سازي مساجد براي معلولان در شهرستان دامغان

دامغان - مهناز ابوالحسني

مدير عامل جامعه نابينايان شهرستان دامغان گفت: مساجد شهرستان دامغان براي معلولان مناسب‌سازي نشده است. نصرت‌اله عزيزيان در گفتگو با خبرنگار روزنامه آفرينش با بيان اينکه طبق ماده 2 قانون جامعه معلولان مصوبه سال 83 مجلس کليه سازمانها، ادارات و اماکن عمومي بايد براي استفاده معلولان مناسب‌سازي شود افزود: متاسفانه در همين راستا مساجد شهرستان دامغان براي استفاده جانبازان و معلولان ويلچري مناسب‌سازي نشده است.

وي با اشاره به اينکه 200 هزار نفر بر اثر تصادفات به تعداد جامعه معلولان اضافه مي‌شود گفت: سالمند شدن جمعيت کشور و نيز مشکلات کمر درد و پا درد اکثريت مردم از مهترين ضروريات مناسب‌سازي مساجد مي‌باشد.

نصرت‌اله عزيزيان با بيان اينکه تمام مساجد شهرستان دامغان بايد جهت استفاده جانبازان و معلولان مناسب‌سازي شود افزود: مساجد بايد به گونه‌اي ساخته شوند که جانبازان و معلولان ويلچري بدون کمک ديگران وارد فضاي مسجد شده و از امکاناتي همچون سرويس بهداشتي، کتابخانه و نيز غذا خوري مساجد به راحتي استفاده کنند.

مدير عامل جامعه نابينايان شهرستان دامغان با پيشنهاد راهکارهاي عمراني و فرهنگي در جهت رفع مشکل مناسب‌سازي مساجد در اين شهرستان گفت: شهرداري با همکاري اداره اوقاف ميتوانند در مرحله نقشه کشي موارد مناسب‌سازي را لحاظ کرده و با تعيين کردن مهر مناسب‌سازي براي نهادينه شدن مسجدسازي جهت استفاده معلولان گام موثري را براي حل اين مشکل به صورت عمراني بردارند.

وي ترغيب هيات امناي مساجد جهت مناسب‌سازي مساجد با اعمال سياست‌هاي تشويقي توسط اداره اوقاف و شهرداري را از مهمترين راهکارهاي فرهنگي برشمرد و گفت : برگزاري کارگاه هاي آموزشي توسط ائمه جماعات ، روحانيون و اداره فرهنگ و تبليغات اسلامي براي هيات امناي مساجد و نيز استفاده از ظرفيت برنامه‌هاي رسانه‌اي مذهبي در ضروت مناسب‌سازي مساجد مي‌تواند از ديگر فعاليتهاي فرهنگي در مرتفع نمودن اين مشکل باشد.

عزيزيان با قدرداني از زحمات مسئولاني که تا کنون در زمينه مناسب‌سازي مساجد پيگريي هاي داشته اند افزود: کميته مناسب‌سازي مساجد در مرداد ماه سال گذشته به دستور فرمانداري در سطح شهرستان دامغان تشکيل شد.

تشريح عملكرد يك ساله شركت خدمات ترابري و پشتيباني نفت؛

جابجايي 24 دكل حفاري و 231 ميليون ليتر سوخت در راستاي پشتيباني از توليد

اهواز – خبرنگار آفرينش

شركت خدمات ترابري و پشتيباني نفت تخصصيترين ناوگان حمل و نقل كشور است كه با در اختيار داشت بيش از 3 هزار دستگاه انواع وسايل نقليه سبك و سنگين، ماشين‌آلات سيار ساختماني و دستگاه هاي عمليات ويژه خطوط لوله در با تامين نيازهاي حمل و نقلي واحدهاي ستادي و عملياتي نقشي مؤثر در نگهداشت توان توليد شركت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب دارد. از مهمترين فعاليت‌هاي اين شركت جابجايي دكلهاي حفاري تعميراتي ، تامين سوخت موردنياز، مواد شيميايي و لوله‌هاي مصرفي دكلهاي حفاري و دستگاههاي لوله مغزي سيار است.

مديرعامل شركت خدمات ترابري و پشتيباني نفت گفت: در يكسال گذشته بيش از 231 ميليون ليتر سوخت "نفت‌گاز" از سوي اين شركت به دكلهاي تعميراتي و توسعه‌اي، دكلهاي شركت پيراحفاري ايران و كارگاه شماره 5 شركت ملي حفاري ايران حمل و ارسال شد.

مهندس مراد كمالي افزود: در اين مدت بيش از 69 هزار تن لوله جداري و بيش از 25 هزار تن مواد شيميايي به دكلهاي حفاري و دستگاههاي لوله مغزي سيار ارسال گرديد؛ تامين و ارسال بيش از 613 ميليون ليتر آب آشاميدني دكلهاي حفاري، دستگاههاي لوله مغزي سيار و تاسيسات شركتهاي نفت و گاز كارون و مارون از ديگر فعاليتهاي اين شركت در يكسال گذشته محسوب مي‌شود.

وي اظهار داشت: جابجايي دكلهاي حفاري به عنوان يكي از وظايف حساس و مهم اين شركت است كه در مدت پيش گفته 24 ‌دكل حفاري تعميراتي با بكارگيري چندين دستگاه كشنده در قالب محموله هاي ترافيكي در سطح مناطق نفت‌خيز جنوب جابجا شد كه جابجايي هر دكل حفاري حدوداً 70 محموله ترافيكي مي‌باشد.

انجام بيش از 4500 مورد عمليات ويژه ماشين‌آلات سيار ساختماني و 430 مورد عمليات ويژه خطوط لوله

مهندس كمالي ادامه داد: در يك سال گذشته خدمات ارائه شده در واحد ماشين‌آلات سيار ساختماني شامل انواع دستگاههاي راهسازي و بالابرنده، كمپرسور هوا، موتور جوش و مولد برق به واحدهاي ستادي و شركتهاي بهره‌برداري نفت و گاز و شركتهاي خدماتي تابع شركت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب از4500 مورد فراتر رفت.

وي افزود: همچنين خدمات ارائه شده از سوي اين شركت در بخش عمليات ويژه خطوط لوله شامل تعمليات هات تپ(Hot Tap )، بورينگ(Boring ) و لوله‌‌بُر به شركتهاي تابع شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب، شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي و شركت نفت مناطق مركزي بيش از 430 مورد عمليات محقق شده است. مديرعامل شركت خدمات ترابري و پشتيباني نفت گفت: در اين مدت روزانه 15 هزار نفر از كاركنان واحدهاي بهره‌برداري و ستادي و خانواده‌هاي آنان در سطح مناطق نفت‌خيز جنوب و اعزام به خارج از مناطق جابجا شدند و 118 دستگاه ميني بوس و 440 دستگاه اتوبوس نيز به اردوي دانش‌آموزان و كاروانهاي راهيان نور و مناسبت هاي مختلف اختصاص يافت.

مهندس كمالي با اشاره به برنامه اين شركت جهت نوسازي ناوگان ترابري مناطق نفت‌خيز جنوب اظهار داشت: براساس انجام كار مطالعاتي و كارشناسي و با توجه به لزوم نوسازي ناوگان اين شركت مطابق با شرايط عملياتي، در يك سال گذشته 38 دستگاه تريلر رولردار، 54 دستگاه كشنده اسكانيا و 30 دستگاه استيشن به ناوگان اين شركت افزوده شد.

مديرعامل شركت خدمات ترابري و پشتيباني نفت گفت: با توجه به لزوم رعايت مقررات ايمني و زيست محيطي به عنوان اولويت تمام برنامه‌هاي شركت ترابري و پشتيباني نفت در يك سال گذشته حدود 30 هزار مورد بازرسي فني دوره‌اي خودروهاي سبك، سنگين، ميني بوس، اتوبوس و ماشين‌آلات سيار ساختماني انجام شد. در اين مدت 143 مورد بازرسيهاي ايمني، بهداشت و محيط زيست نيز از سوي واحد HSE اين شركت صورت گرفت.


 خبر 

 مراسم تقدير از دختران هلال احمر برگزار شد

رشت - سيده حديث ميرزاده

به مناسبت فرارسيدن روز دختران، در مراسمي از دختران عضو جمعيت هلال احمر گيلان تقدير به عمل آمد. در ابتداي اين مراسم دکتر خصوصي گفت: بانوان کارمند و دختران امدادگر هلال احمر داراي توانايي و روحيه خاصي مي‌باشند که با حضور در بحرانها بعنوان نجاتگر و راننده آمبولانس و آرامش بخش زنان متاثر از حوادث که مانند فرشته نجات دست ياري به سوي همنوعان خود دراز مي‌کنند و با حضور در جاده و پايگاهها باعث آرامش خاطر خانواده ها مي شوند که در نوع خود بي‌نظير و مثال‌زدني است. سيدي مديرکل امور بانوان استانداري ضمن اظهار خوشحالي از حضور در جمع دختران و زنان زحمتکش هلال احمر که بدون هيچ ادعايي به نجات جان انسانها مي‌شتابند اين روز بزرگ را به همه دختران ايران اسلاني به ويژه دختران توانمند هلال احمر تبريک گفت. گفتني است اين مراسم با همت امور بانوان و روابط عمومي جمعيت هلال احمر استان برگزار شد.

چشمان الکترونيک جايگزين چشم انساني در کنتورنويسي شرکت توزيع برق اصفهان شد

اصفهان - راعي

شرکت توزيع برق شهرستان اصفهان براي اولين بارسيستم قرائت کنتورها را با پورت نوري پياده‌سازي کرد که در اين روش کليه اطلاعات کنتورها بر روي سيستم تبلت قرار مي گيرد و با دقت بيشتر بر روي مرکز داده پرداز شرکت قرار مي‌گيرد. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهرداد جنتيان معاون خدمات مشترکين با اعلام اين خبر گفت: اين برنامه تحت سيستم عامل اندرويد با دقت بالا قابليت اندازه‌گيري کنتورهاي ديجيتال در انواع مختلف را دارد.

وي در ادامه افزود: اين شرکت براي اولين بار در امور برق جنوب غرب 120 هزار مشترک را تحت پوشش قرارداده است و 40 درصد از کنتورها را که شامل کنتورهاي ديجيتال مي‌شود به سهولت قرائت مي‌نمايد.

وي به مزاياي اين طرح اشاره کرد و گفت: اين طرح که در شهريورماه سال 92 اجرايي شد از کوچکترين خطاي انساني مصون بوده و در کوتاهترين زمان ممکن قرائت کنتورها را به انجام مي‌رساند و از امکانات ويژه اين سيستم مي‌توان به مستندسازي گزارشها با گرفتن عکس از محل مصرف،ثبت انواع گزارشهاي مامورين قرائت ،امکان ارسال و دريافت اطلاعات بدون حضور مامورين در محل کار به صورت آنلاين و بدون محدوديت زماني و مکاني و در نهايت رفع مغايرتهاي احتمالي ناشي از قرائت در محل که از صدور قبوض غيرمتعارف پيشگيري مي‌نمايد نام برد. جنتيان با اشاره به کاهش هزينه‌ها در اين طرح گفت: اين روش سيستمهاي الکترونيک قبلي را که بعضا وارداتي و در اختيار شرکتهاي خاص بوده حذف و يا کنارزده و نرم‌افزارهاي بومي را جايگزين آن نموده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
گزارش
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته