جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/06/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4800

علي کفاشيان:
حرف، فقط حرف کي‌روش نيست!


تجليل از نام آوران پيشکسوت ورزش ايران


دقيقه نود


نگاه كارشناس


سوت پايان


 علي کفاشيان:
 حرف، فقط حرف کي‌روش نيست! 

علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال مي گويد قرارداد ارسالي کارلوس کي روش را اصلاح کرده است و مجددا براي او فرستاده و اگر کي روش قبول کند اين هفته قرارداد سرمربي تيم ملي فوتبال ايران امضا مي‌شود. کفاشيان درباره آخرين وضعيت کي‌روش و تمديد قرارداد سرمربي تيم ملي فوتبال ايران، گفت: ايشان با داشتن وکلاي بسيار حرفه اي و کاربلد قراردادهاي مختلفي را براي ما آورد ولي فدراسيون بعد از بررسي مواردي را تعديل کرد.رئيس فدراسيون فوتبال درباره موارد اختلافي در قرارداد کي‌روش افزود: مبالغ سرجاي خودش هست ولي مواردي وجود دارد که ما قبول نکرده‌ايم مثلا کي‌روش گفته است اگر پول من دير پرداخت شود بايد بهره آن را بدهيد که ازنظر ما قابل قبول نيست يا تمايل دارد اگر اختلافي پيش آمد دادگاه‌هاي حقوقي خارج از کشور به ان رسيدگي کنند که بازهم نظر ما اين بود که مرجع رسمي فيفا و دادگاه‌‎هاي داخلي مرجع صالحه هستند يا کي‌روش مي‌گويد درصورت فسخ قرارداد ايشان پولش را تا اخر بگيرد که بازهم مورد نظر ما نيست. درنهايت تلاش کي‌روش ووکلاي اوبراين است که قرارداد به نفع آنها بچربد ولي فدراسيون معتقد است همه چيز بايد متعادل باشد.کفاشيان درباره ميزان پول قرارداد کي‌روش گفت: دستمزد اوودستيارانش ساليانه دو و نيم ميليون دلار بود که همين ميزان را در قرارداد فعلي حفظ کرديم منتها تعداد دستيارانش کم شده و بايد از مربيان ايراني هم بهره بگيرد.رئيس فدراسيون فوتبال افزود: البته متن قرارداد جديد را کي‌روش هنوز نديده است و با آن چيزي که خودش فرستاده تفاوت زيادي دارد. ما قرارداد را فرستاده‌ايم و ممکن است قبول نکند و نيايد. قطعا کي‌روش بايد با فدراسيون هماهنگ باشد و اينطور نيست که فقط حرف، حرف کي‌روش باشد. الان برگشتن او دست مااست.کفاشيان در مورد دخالت وزارت ورزش در قرارداد کي‌روش گفت: نه وزارت و نه شخص وزير تا الان در مورد کي‌روش چيزي به من نگفته اند و فدراسيون مستقلا در اين مورد تصميم مي‌گيرد. رييس فدراسيون فوتبال درباره احتمال بازگشت کي‌روش به تيم ملي فوتبال ايران گفت: تصورمي کنم بازگردد چون پيشنهادي بهتراز ايران ندارد وگرنه تا الان اقدام مي‌کرد.


 تجليل از نام آوران پيشکسوت ورزش ايران 

 آيين تجليل از نام آوران پيشکسوت ورزش ايران ديروزيکشنبه همزمان با برپايي چهارمين گردهمايي انجمن پيشکسوتان ايران در مجموعه فرهنگي ورزشي انقلاب برگزار شد. در اين آيين که با حضور بيش از50 پيشکسوت ورزش کشور برگزار شد،عبدالحميد احمدي معاون فرهنگي ، آموزشي و پژوهشي وزارت ورزش و جوانان و بهرام افشار زاده مدير عامل باشگاه استقلال ورييس انجمن پيشکسوتان ايران حضور داشتند.

در اين مراسم از عبدالرحمان شاه حسيني (بسکتباليست )، کيومرث ابوالملوکي (کشتي گير )، عطااله بهمنش ، منوچهر برومند (وزنه بردار) ، حبيب خواجه وند ، بهمن بوستان و پرويز زاهدي به عنوان پيشکسوتان ورزش ايران تجليل شد .افشارزاده دراين مراسم گفت: هدف از برگزاري اين آيين توجه به سرمايه هاي ارزشي کشورمان در ورزش است و بايد از تجربيات و توانمندي اين افراد در رشته هاي مختلف استفاده کرد.


 دقيقه نود 

 خداحافظي سوريان بعد از المپيک

حميد سوريان دارنده شش مدال طلاي جهان والمپيک با بيان اينکه تحمل اين همه سختي و تمرينات طاقت‌فرسا فقط به خاطر مدال طلاي مسابقات جهاني نيست تاکيد کرد: هدف نهايي من کسب مدال طلاي المپيک2016 است و پس ازآن قول مي‌دهم از کشتي خداحافظي کنم.وي پيش از اعزام به مسابقات جهاني ازبکستان در خصوص وضعيت خود براي حضوردرمسابقات جهاني گفت: مسابقات جهاني امسال متفاوت‌تراز سال‌هاي گذشته خواهد بود چرا که پس از اين مسابقات کشتي ايران بازي‌هاي آسيايي را درپيش دارد وهر دو اين دورويداد ازسطح بالايي برخوردار هستند. علاوه بر اهميت مسابقات جهاني و تاثير آن دررنکينگ کشورها در فدراسيون جهاني کشتي وانگيزه بالاي کشتي‌گيران براي کسب مدال مسابقات جهاني، بازي‌هاي آسيايي نيز از اهميت بالايي برخوردار است چرا که تاثير زيادي در رتبه کشورها خواهد داشت.وي افزود: بازي‌هاي آسيايي از اهميت بسيار زيادي نزد مسئولان و مردم ايران برخوردار است و آرزوي همه ما و مردم اين است که در جايگاه خوبي قرار گيريم.وي درخصوص علت حضور نيافتن خود در بازي‌هاي آسيايي گفت: با توجه به صحبتي که با کادر فني داشتنم و دلايلي که آوردم آن‌ها موافقتشان را با عدم حضور من دربازي‌هاي آسيايي اعلام کردند. من در خصوص کاهش وزن و مشکلاتي که ممکن بود برايم پيش بيايد از کادر فني خواستم فقط در مسابقات جهاني حضور يابم و آنها نيز موافقت کردند. اميدوارم همه کشتي‌گيران نتيجه خوبي در مسابقات جهاني و بازي‌هاي آسيايي بگيرند و زحماتشان به هدر نرود. درمسابقات جهاني نيزآرزو دارم کشتي فرنگي مانند گذشته نتايج خوبي کسب کند هر چند رقابت بسيار سختي با کشورهايي نظير روسيه داريم اما آرزوي ما اين است که تيم ايران به روي سکو برود و بتوانيم دل مردم را شاد کنيم.وي در پاسخ به اين سؤال که گرفتن هفتمين مدال طلا چقدر به شما براي قرار گرفتن درسکوي اول انگيزه مي‌دهد گفت: پس ازرقابت‌هاي المپيک تصميم گرفتم دوباره به کورس قهرماني و دنياي حرفه‌اي بازگردم. اين رشته فراز و فرودهاي زيادي دارد و بدون رکورد است و با علم به اينکه سختي‌هاي زيادي دارد دوباره به مبارزه پرداختم. چند ماه در اردوي تيم ملي زحمت کشيدم و بايد بگويم تحمل اين همه سختي فقط به خاطرمسابقات جهاني نيست بلکه تمرکزاصلي من براي کسب مدال طلا در المپيک برزيل است چرا که معتقدم بزرگترين افتخار و نهايت خواسته يک ورزشکار کسب مدال طلاي المپيک است. اميدوارم اينقدر انرژي داشته باشم که بتوانم به تمرينان پرفشار خود طي دو سال آينده ادامه بدهم و با تمام توان تمرين کنم تا بتوانم به طلاي المپيک برسم.وي در پاسخ به اين سؤال که آيا پس از المپيک برزيل از دنياي قهرماني خداحافظي خواهيد کرد يا خير، گفت: اميدوارم تا المپيک بتوانم کشتي بگيرم و دراين رقابت‌ بزرگ حاضر شوم پس از آن قول مي‌دهم تشک کشتي را ترک کنم و ميدان را براي جوانترها باز کنم. در حال حاضر خيلي از جوان‌ها هستند که با انگيزه و تلاش در پي رسيدن به دوبنده تيم ملي هستند و اين چرخه در حال گردش است. انشاء‌الله با ظهور پديده‌ها مسير کشتي ايران کماکان پرافتخار به راه خود ادامه دهد.

آراء خادم براي هيئت رئيسه فدراسيون جهاني کشتي كافي نبود

انتخابات هيئت رئيسه فدراسيون جهاني کشتي درتاشکند ازبکستان برگزارشد که دردوراول ميخائيل مامياشويلي ازروسيه با 87 راي، روزيف از ازبکستان با 86 راي وزنوف ازبلغارستان با 77 راي بعنوان اعضاي هيئت رئيسه انتخاب شدند.در دور دوم پدرو گاما فيلو از برزيل با 63 راي،‌ فواد مسکوت رئيس کنفدراسيون کشتي آفريقا ازمراکش با 44راي، کارل مارتين ديتمن ازآلمان و هديکه تومي ياما از ژاپن با 37 راي بعنوان ديگر اعضاي هيئت رئيسه انتخاب شدند. پيش از مارينا پليکانوازايتاليا بعنوان تنها زن به عضويت هيئت رئيسه اتحاديه جهاني کشتي در آمد.اميررضا خادم کانديداي ايران که در دور اول 34 راي کسب کرده بود دردور دوم 26 راي به دست آورد.چهره هايي همچون هه گه دوش از مجارستان،‌ البروس تديف از اوکراين، دانيل ايگالي از نيجريه،‌ جاکا راهالا از فنلاند، و نمايندگان مغولستان،‌ هند،‌ ماداگاسکار، سيرالئون،‌ جامائيکا و سنگال نيز نتوانستند به عضويت هيئت رئيسه اتحاديه جهاني در بيايند.از ميان 136 کشور عضو کنگره اتحاديه جهاني کشتي،‌ 125 نفر در اين جلسه حضور داشتند و11 رئيس فدراسيون از چند کشور از جمله کشورهاي غرب آفريقا که به دليل شيوع بيماري ابولا نمي توانستند به تاشکند سفر کنند در اين انتخابات غايب بودند.

محمد رضا داورزني :

حضور تيم ملي در جمع 6تيم برتر جهان با قهرماني فرقي ندارد

محمدرضا داورزني رئيس فدراسيون واليبال با اشاره به عملکرد تيم ملي ايران در مسابقات قهرماني جهان گفت: حضور تيم ملي واليبال در جمع شش تيم برتر جهان هيچ فرقي با کسب عنوان قهرماني مسابقات جهاني ندارد.: تيم ملي واليبال ما بازي سختي مقابل بلژيک داشت ولي خوشبختانه موفق شديم اين تيم را شکست بدهيم. بلژيک يکي از تيم هاي شگفتي ساز اين دوره بود و حتي موفق شد يک ست از ما بگيرد.رئيس فدراسيون واليبال درباره پاداش به ملي پوشان هم گفت: اين ديگر دست ما نيست و دولت بايد به ملي پوشان پاداش بدهد.داورزني در ادامه خاطرنشان کرد: هدف تيم ملي واليبال صعود به جمع 6 تيم برتر مسابقات جهاني است چرا که حضور در جمع 6 تيم با قهرماني هيچ فرقي ندارد.

براي پيگيري وضعيت بازيکن پرسپوليس؛

استعلام فدراسيون فوتبال قطر از فدراسيون ايران

چند هفته پيش و بعد از آنکه خبر توافق مهرداد پولادي با باشگاه الشحانيه قطر در رسانه‌ها منتشر شد، باشگاه پرسپوليس با کمک فدراسيون فوتبال ايران نامه‌اي را به فدراسيون فوتبال قطر ارسال و اعلام کرد که پولادي با اين باشگاه ايراني قرارداد دارد و نمي‌تواند به باشگاه ديگري برود.در همين ارتباط فدراسيون فوتبال قطر چند روز پيش در نامه‌اي به فدراسيون فوتبال خواهان مشخص شدن وضعيت مهرداد پولادي شده است. مهدي خواجه‌وند سخنگوي باشگاه پرسپوليس دراين خصوص گفت: از فدراسيون قطر نامه‌اي آمد که ما هم پاسخ آن را داديم و مجددا گفتيم پولادي بازيکن پرسپوليس است.وي درباره اينکه اين نامه ازسوي کدام باشگاه قطري به فدراسيون فوتبال ايران ارسال شده، اظهار کرد: دقيقا نمي‌دانيم. اين نامه از فدراسيون فوتبال قطر به فدراسيون ايران ارسال شده و نمي‌دانيم کدام باشگاه دنبال جذب پولادي بوده است.

مصدوميت طالب‌لو

استخوان پاي دروازه‌بان تيم فوتبال راه‌آهن دچار التهاب شده و بايد به مدت يک هفته فيزيوتراپي کند. وحيد طالب‌لو، دروازه‌بان تيم فوتبال راه‌آهن به علت ملتهب شدن استخوان پايش بايد به مدت يک هفته صبح و بعد از ظهر فيزيوتراپي کند وازتمرينات اين تيم به دوراست.طالب‌لو در هفته اول ليگ برتر و در ديدار مقابل استقلال به ميدان رفته بود.راه‌آهن پس از پايان هفته هفتم ليگ برتر با 8 امتياز در رده دهم قرار دارد.

يک هافبک بوسنيايي در راه پرسپوليس

يک هافبک بوسنيايي بزودي درتمرينات پرسپوليس حاضر مي‌شود. درراستاي حضور بازيکنان خارجي در تمرين پرسپوليس براي دادن تست جهت پيوستن به اين تيم درصورت تاييد علي دايي قراراست يک هافبک بوسنيايي در تمرينات پرسپوليس حاضر شود.ايوان سئاسر هافبک 25 ساله بوسنيايي قراراست در تمرينات پرسپوليس حاضر شود.فيلم بازي‌هاي اين بازيکن ديده شده و قراراست ايوان به زودي در تمرينات پرسپوليس حاضر شود.


 نگاه كارشناس 

 بسکتبال و عدم خودباوري

مصطفي هاشمي

عملکرد تيم ملي بسکتبال ايران درجام جهاني ازچند منظر قابل بررسي است. وقتي مي‌خواهيم وارد تورنمنت شويم بايد هدفگذاري کنيم ولي متأسفانه برخي دوستان با الفاظ بازي کردند که اين تورنمنت، تدارکات براي بازي‌هاي آسيايي اينچئون است. ما صددرصد در بازي‌هاي آسيايي قهرمان مي‌شويم و اگر اين اتفاق نيفتاد بايد شک کنيم. مانور دادن در اين زمينه بيهوده است چون بازيکنان ما آنقدر شايسته هستند که قهرماني چيز کمي براي آنها است. اگر ما ادبياتي مانند "صعود مي‌کنيم" و"بايد با قدرت بازي کنيم" را به بازيکنان تيم ملي گوشزد مي‌کرديم آنها با اين ادبيات چند ماهي زندگي مي‌کردند و بعد از مدتي به خودباوري مي‌رسيدند و فکرمي‌کنم اين موضوع احساس مسئوليت آنها راهم بيشتر مي‌کرد. متأسفانه بعد از باخت، نتايج را به ليگ ربط مي‌دهند، در چند سال گذشته اين ليگ ايران بوده است که همه چيز را به تيم ملي داده است. اگر هدفمان اينچئون است چرا 12 بازيکن مستعد را به جام جهاني اعزام نکرديم چهار سال ديگر وضعيت‌مان چگونه خواهد شد، آيا بايد تنها به يک برد مقابل تيم آفريقايي دلخوش کنيم. واقعيت اين است که اسپانيا روز اول کاملاً با ما مدارا کرد. برزيل هم کوارتر اول وآخر با ذخيره‌هايش مقابل ما بازي کرد. صربستان آنچنان تيم قدرتمندي نبود که ما را با 13 اختلاف شکست دهد. مصر به تيم B ايران هم باخته بود. ما نبايد به برزيل با بيش از10 اختلاف مي‌باختيم. بازيکنان ما بسياربزرگ هستند، هيچ سنتري مانند حامد حدادي در گروه ما نبود. هيچ گارد و فورواردي به خوبي مهدي کامراني و صمد نيکخواه نبود. متأسفانه ما ازهمه تيم‌ها غول ساختيم واين بسيار بد است. شايد هم از ارتباطات بين‌المللي دور هستيم. بازيکنان ما توانايي و لياقت اين را داشتند که به دوردوم صعود کنند. نخستين چيزي که به ما ضربه زد همين ادبياتي بود که راه افتاده بود که بايد با غول‌هاي بسکتبال جهان بازي کنيم درحاليکه اين تيم با خودباوري مي توانست نتايج بهتري بگيرد.


 سوت پايان 

 اعلام برنامه مرحله دوم واليبال قهرماني جهان

ولاسکو و ايران به هم رسيدند

با مسجل شدن صعود تيم‌هاي حاضردرمرحله دوم رقابتهاي واليبال قهرماني جهان چهره تيم‌هاي همگروه ايران نيز مشخص شد. بر اساس فرمول باز‌ي‌ها از هر گروه دردورمقدماتي چهار تيم به مرحله بعد راه پيدا مي‌کنند تا کار خود را در دو گروه هشت تيمي ادامه دهند.در صورتي که تيم‌هاي حاضر در اين مرحله در دور مقدماتي نيز با يکديگر همگروه بوده باشند، دردوردوم بازي نخواهند کرد و نتيجه دور مقدماتي براي دور بعد نيز محاسبه خواهد شد که بر اين اساس شکست 3 امتيازي تيم ايران برابر فرانسه در دور دوم نيز ثبت مي‌شود تا ايران از حال 3 امتياز از دست داده باشد.با مشخص شدن تيم‌هاي حاضر در گروه‌هاي E و F تيم ايران حريفان خود را شناخته است. ايران دردور بعد در گروه E مسابقات با لهستان ميزبان مسابقات، فرانسه، صربستان، آرژانتين و سه تيم ديگر همگروه است. در گروه F اما تيم‌هاي روسيه، کانادا، بلغارستان، چين، برزيل، آلمان و دو تيم ديگر حضور خواهند يافت.بدون شک رويارويي ايران و آرژانتين ديداري خاص براي واليبال ايران خواهد بود. خوليو ولاسکو که بدون ترديد محبوب‌ترين مربي خارجي ورزش ايران بوده است هدايت تيم کشورش را بر عهده دارد و بايد ديد در مصاف با شاگردان سابق خود چه برنامه اي دارد.از ياد نبريم ولاسکو از بازيکنان سطح بالايي در تيم خود سود نمي‌برد و به لحاظ فني آرژانتين به مراتب در سطحي پايين‌تر از ايران قرار دارد اما ولاسکو همه تدابيرش را در اين بازي به کار خواهد گرفت تا شايستگي‌هاي خود را بار ديگر ثابت کند.

سفر فرنگي کاران به تاشکند

تيم ملي کشتي فرنگي بزرگسالان ايران متشکل از8 کشتي گيربه منظور شرکت در رقابت هاي جهاني ازبکستان بامداد امروز دوشنبه راهي تاشکند پايتخت ازبکستان مي شوند.رقابت هاي قهرماني کشتي فرنگي جهان با حضور کشتي گيراني از80 کشور جهان از روز جمعه 21 شهريورماه آغاز مي شود و تا 23 شهريورماه ادامه خواهد يافت.حميد سوريان وزن59 کيلوگرم ، اميد نوروزي وزن 66 کيلوگرم ، افشين بيابانگرد وزن 71 کيلوگرم ، هادي عليزاده پور نيا وزن 75 کيلوگرم،حبيب الله اخلاقي وزن 80 کيلوگرم ، مجتبي کريم فروزن 85 کيلوگرم ، قاسم رضايي وزن 98 کيلوگرم و بهنام مهدي زاده در وزن 130 کيلوگرم نفرات اعزامي به رقابت هاي جهاني کشتي در تاشکند هستند.احد پازاج سرمربيگري تيم کشتي فرنگي ايران را در رقابت هاي جهاني تاشکند به عهده دارد و ناصر نوربخش ، مهدي محمدي و مسعود هاشم زاده به عنوان مربي تيم را همراهي مي کنند.دکتر رامين امير ساسان و دکتر تورج ملک محمدي و حسن رنگرز به عنوان متخصص تغذيه ، پزشک و سرپرست ، تيم هشت نفره فرنگي کاران را همراهي مي کنند و حسن بابک به عنوان مدير تيم هاي ملي کشتي کشورمان همراه اين کاروان عازم تاشکند مي شود.

استعفاي باقري‌نيا

مجيد باقري‌نياسرمربي مستعفي باشگاه نفت مسجدسليمان مي‌گويد حتي در صورت حل شدن مشکلاتم ديگر به اين تيم باز نخواهد گشت.وي درباره جلسه ديروزش با مديرعامل باشگاه نفت مسجدسليمان اظهار کرد: در جلسه درباره استعفايم صحبت کرديم. من در روزهاي قبل هم شفاهاً استعفايم را به مديرعامل اعلام کرده بودم اما ايشان اصرار داشتند که من بمانم و به کارم ادامه دهم.وي افزود: آقاي نظري دوست ندارد من کنار بکشم اما شرايط براي ادامه همکاري مهيا نيست. مديران ارشد شرکت نفت توجهي به اين تيم ندارند و فکر مي‌کنند باقري‌نيا حاضر است با هر شرايطي کار کند. من استعفا دادم تا به نوعي يک شوک به اين تيم وارد شود و مسئولان بدانند بايد براي حل مشکلات اين تيم کاري کنند.باقري‌نيا تاکيد کرد: من بر تصميم خود مصمم هستم و حتي اگر مشکلات برطرف شود ديگر به سر کار خود باز نخواهم گشت. به آقاي نظري هم گفتم که جايگزين مرا انتخاب کند تا تيم ضربه نبيند.

5 مدير و سرمربي گزينه‌هاي جديد نفت مسجد سليمان

5مديرعامل و مربي گزينه‌هاي مديرعاملي و سرمربيگري تيم فوتبال نفت مسجد سليمان هستند. مسعود رضائيان مديرعامل سابق فولاد و هدايت ممبيني داور بازنشسته بين‌المللي نامزدهاي مديرعاملي باشگاه نفت مسجد سليمان هستند. محمد نظري مديرعامل باشگاه روز گذشته اعلام کرد ديگر نمي‌خواهد مديرعامل اين باشگاه بماند. ممبيني در ابتداي فصل هم يکي از گزينه‌هاي مديرعاملي اين باشگاه بود.بهروز مکوندي، فيروز کريمي و حميد درخشان هم سه گزينه سرمربيگري تيم فوتبال نفت مسجد سليمان هستند البته کريمي با توجه به شرايط بسته شدن تيم نفت در مذاکرات ابتدايي اعلام کرده حاضر به سرمربيگري در اين تيم نيست.

نفت مسجد سليمان اکنون در انتهاي جدول ليگ برتر قرار دارد و روز جمعه بايد در هفته هشتم ليگ برتر در ورزشگاه آزادي به مصاف پرسپوليس برود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته