جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/06/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4807

رئيس پليس راهور دماوند تأکيد کرد؛
ايمن‌سازي خيابان‌ها و حومه مدارس دماوند

فردين چراجي تاکيد کرد؛
رعايت نکات ايمني هنگام سوخت‌گيري در جايگاه‌هاي سي‌ان‌جي الزامي است


برگزاري نخستين جشنواره جهاني جويبار پايتخت کشتي ايران


با تحليل آماري طرح سرشماري کشاورزي، مي‌توان به توسعه‌ي استان کمک کرد


خبر


خبر


 رئيس پليس راهور دماوند تأکيد کرد؛
 ايمن‌سازي خيابان‌ها و حومه مدارس دماوند 

 دماوند - خبرنگارآفرينش

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي شهرستان دماوند بر ايمن‌سازي خيابان‌ها و حومه مدارس در سال تحصيلي جديد توسط شهرداري‌هاي شهرهاي دماوند تأکيد کرد. به گزارش خبرنگارآفرينش، داوود عبدالملکي در نشست شوراي هماهنگي ترافيک شهرستان دماوند که با حضور مسئولان در سالن نشست‌‌هاي فرمانداري دماوند برگزار شد، در خصوص سرويس رفت و آمد دانش‌آموزان در سال تحصيلي جديد اظهار کرد: در سال‌هاي گذشته تنها تاکسي‌داران به عنوان سرويس مدارس انتخاب مي‌شدند.

وي با بيان اينکه در گذشته مشکلاتي هم‌چون کمبود سرويس مدارس به وجود مي‌آمد، افزود: امسال خودروهاي شخصي نيز مي‌توانند با دريافت مجوز از سازمان حمل و نقل عمومي شهرداري‌ها و پليس راهنمايي و رانندگي، مسئوليت سرويس مدارس را بر عهده گيرند.رئيس پليس راهنمايي و رانندگي شهرستان دماوند با بيان اينکه رانندگان اين خودروها بايد داراي گواهينامه پايه دو باشند، تصريح کرد: در زمينه ساماندهي تاکسي‌داران و سرويس‌هاي مدارس، نشست‌هاي متعددي در بخش رودهن و شهر دماوند برگزار شد و نتايج خوبي به همراه داشت.

عبدالملکي با بيان اينکه در اين زمينه مي‌توانيم خودروهايي از تهران بزرگ به دماوند منتقل کنيم، گفت: مي‌توانيم خودروهاي ون که به دلايل مختلفي مجوزهاي آن‌ها در خطوط تاکسي‌‌داري باطل شده است، را از تهران بزرگ به دماوند براي سرويس مدارس منتقل و از آنها استفاده کنيم.وي در ادامه با تأکيد بر ايمن‌سازي خيابان‌ها و حومه مدارس توسط شهرداري‌هاي شهرستان دماوند بيان داشت: مدارس در سال‌هاي گذشته و حتي امسال درخواست‌هاي زيادي را براي خط‌کشي جلوي مدارس‌ها به پليس راهور دماوند ارائه مي‌کردند.

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي شهرستان دماوند ادامه داد: همچنين بايد پل‌هاي عابر پياده نيز ايمن‌سازي شود و با نصب نرده‌هاي مخصوص از تردد افراد در زير اين پل‌ها جلوگيري به عمل آيد.


 فردين چراجي تاکيد کرد؛
 رعايت نکات ايمني هنگام سوخت‌گيري در جايگاه‌هاي سي‌ان‌جي الزامي است 

 رشت- سيده حديث ميرزاده

با توجه به حساسيت فعاليت جايگاههاي CNG نسبت به ساختار جايگاه بنزين فردين چراجي تاکيد کرد: رعايت نکات ايمني هنگام سوختگيري در جايگاههاي CNG الزامي است.

نکات ايمني مهم سوختگيري در جايگاههاي CNG که مصرف‌کنندگان در جهت سلامت خود و حفظ سرمايه‌هاي ملي کشور ملزم به رعايت آن هستند، در پي مي‌آيد :

-هنگام سوخت گيري در جايگاههاي CNG موتور خودرو بايد خاموش باشد.

- داشتن برچسب معتبر سوختگيري براي استفاده از گاز طبيعي فشرده CNG در جايگاهها الزامي مي‌باشد.

- تمامي سرنشينان خودروها بايستي پياده شوند .(درصورت عدم همكاري راننده سوختگيري انجام نشود.)

-سوختگيري خودرو فقط توسط اپراتور جايگاه صورت پذيرد.

اپراتور جايگاه بايستي آموزش ديده و داراي كارت شناسايي برروي لباس كار باشند. و درزمان ورود خودرو ابتدا از عدم آسيب ديدگي مخزن خودرو و برشكاري مخزن اطمينان حاصل نموده. سپس سوختگيري نمايند.

درمحوطه جايگاه استعمال دخانيات اكيداً ممنوع مي‎باشد.


 برگزاري نخستين جشنواره جهاني جويبار پايتخت کشتي ايران 

 ساري - خبرنگار آفرينش

فرماندار جويبار در نشست رسانه‌اي با اصحاب رسانه درخصوص برگزاري نخستين جشنواره جهاني پايتخت کشتي ايران(جويبار) گفت: دو سال از نامگذاري شهرستان جويبار به عنوان پايتخت کشتي ايران توسط جهانيان مي‌گذرد ولي متاسفانه با کسب بيشترين عناوين جهاني در عرصه کشتي هنوز زيرساختهاي ورزشي در جويبار بسيار نامطلوب است.

رضا گنجي با بيان اينکه اولين دوره ليگ جهاني کشتي 5 لغايت 7 آذر ماه سال جاري به ميزباني شهرستان جويبار برگزار مي‌شود، افزود: مسولين بايد براي آماده‎سازي زير ساختها براي هر چه بهتر برگزار شدن اين مسابقات اهتمام ويژه داشته باشد.

وي با اشاره به اينکه ورزشکاران اين شهرستان با کمترين امکانات،بيشترين افتخارات را براي استان و کشور کسب مي‌کنند، اظهار داشت: سالن ورزشي که در خور ورزشکاران و مردم علاقمند به ورزش در شهرستان وجود ندارد.

فرماندار جويبار با اعلام اينکه برگزاري نخستين جشنواره جهاني پايتخت کشتي ايران در جويبار فرصتي مناسب براي معرفي توانمنديهاي اين شهرستان به کشور و جهان خواهد بود گفت: رشته‌هاي ورزشي بومي، محلي،کشتي لوچو و آزاد نيز در اين جشنواره برگزار مي‌شود.

گنجي در ادامه به مصوبه احداث دهکده المپيک در جويبار اشاره کرد و گفت: احداث اين دهکده که مصوبه دولت نهم در جويبار بوده است که فقط روي کاغذ اتفاق افتاده و مردم اين شهرستان به حق قانوني خود نرسيدند.

شهردار جويبار نيز در اين نشست با بيان اينکه شهرستان جويبار رسما از سوي فيلا به عنوان پايتخت کشتي ايران معرفي شده است ، گفت: گرامي داشت و ثبت جهاني اين مو ضوع از اهداف بر گزاري نخستين جشنواره جهاني پايتخت کشتي ايران در
جويبار است.

دکتر حميد بخشي با بيان اينکه با بر گزاري اين جشنواره به ميز باني اولين ليگ جهاني کشتي در جويبار خواهيم رفت، افزود: برنامه‌هاي متنوع براي اين جشنواره در نظر گرفته شده و شهرداري جويبار به عنوان دبير برگزاري جشنواره بنا دارد اين برنامه به بهترين نحو برگزار شود.

وي با اشاره به اينکه 4 ورزشکار از شهرستان جويبار در مسابقات آسيايي حضور دارند ، اظهار داشت: سرمايه‌گذاري وسيعي در عرصه توريسم و در مان در اين شهرستان در حال انجام است که با راه‌اندازي بيمارستان بزرگ و مجهز شهيد فکوري،جويبار را تبديل به مهد ورزش و سلامت در کشور و منطقه خواهد کرد.

دبير جشنواره با بيان اينکه از مقامات سياسي، چهره‌هاي فرهنگي، هنري و ورزشي به نخستين جشنواره جهاني پايتخت کشتي ايران جويبا ر دعوت خواهند شد افزود: مهمترين برنامه اين جشنواره برگزاري مسابقه کشتي بين تيمهاي داغستان و جويبار خواهد بود.

شهردار جويبار تصريح کرد: در اين جشنواره علاوه بر برگزاري مسابقات کشتي،برنامه‌هاي ديگري از جمله شعر و طنز جويبار، کاريکاتور، آشپزي سنتي، جشن بادبادکها و موتورهاي پروازي و مسابقه عکاسي نيز برگزار خواهد شد.


 با تحليل آماري طرح سرشماري کشاورزي، مي‌توان به توسعه‌ي استان کمک کرد 

کرمان - اميرماهاني

نماينده‌ي مردم کرمان و راور در مجلس شوراي اسلامي گفت: با جمع‌آوري آمار و اطلاعات دقيق از طريق طرح سرشماري عمومي کشاورزي استان کرمان و تحليل اين آمار مي‌توان به توسعه‌ي استان کمک کرد.

محمدمهدي زاهدي در جلسه‌ي ستاد سرشماري عمومي کشاورزي استان کرمان که با حضور استاندار و جمعي از مسئولان استان در استانداري کرمان برگزارشد، افزود: با اجراي طرح سرشماري عمومي کشاورزي در استان، موضوع استفاده از روش‌هاي نوين آبياري توسط کشاورزان بايد مورد توجه قرار گيرد.

وي ادامه داد: سطح زيرکشت و نوع کشت محصولات کشاورزي نيز بايد در اجراي طرح سرشماري عمومي کشاورزي استان کرمان مورد توجه قرار گيرد.

زاهدي با بيان اين‌‌که روش‌هاي آبياري در بخش کشاورزي استان کرمان به‌صورت غيرعلمي و غيرمنصفانه است، تصريح کرد: در طرح سرشماري بايد اطلاعات مربوط به اين موارد جمع‌آوري شود.

مديرکل دفتر آمار و اطلاعات استانداري کرمان نيز در اين جلسه گفت: سرشماري عمومي کشاورزي در کرمان صد درصد به‌‌صورت الکترونيکي انجام مي‌شود.

مهرداد محمدي‌سليماني با اشاره به اين‌که بخش کشاورزي تأمين‌کننده‌ي امنيت غذايي کشور است و سهم عمده‌اي در اشتغال دارد، افزود: سرشماري کشاورزي مبناي جمع‌آوري آمار مربوط به اين بخش است.

وي با بيان اين‌که استان کرمان در توليد بسياري از محصولات کشاورزي رتبه‌ي نخست کشور را دارد و ميزان توليدات محصولات کشاورزي در اين استان قابل توجه است، اظهار داشت: کشاورزي در استان کرمان از اهميت ويژه‌اي برخوردار بوده و کرمان تنها استاني است که داراي دو اداره کل جهاد کشاورزي است.

محمدي‌سليماني به برگزاري دوره‌هاي آموزش براي نيروهاي طرح سرشماري کشاورزي استان کرمان در تهران اشاره کرد و افزود: مرحله‌ي دوم آموزش نيروها در کرمان انجام شده است و مرحله‌ي سوم هم آغاز مي‌شود.

وي، از راه‌اندازي ستاد سرشماري عمومي کشاورزي در استانداري کرمان خبرداد و گفت: 23 ستاد نيز در شهرستان‌هاي تابعه‌ي استان کرمان تشکيل شده است.

مديريت اقتصادي در بخش کشاورزي اعمال نشده است

استاندار کرمان هم گفت: مديريت اقتصادي در بخش کشاورزي اعمال نشده است. علي‌رضا رزم‌حسيني در جلسه‌ي ستاد اجرايي سرشماري عمومي کشاورزي استان کرمان، اين سرشماري را کار بسيار بزرگي دانست و اظهار داشت: سرشماري عمومي کشاورزي به پيش‌نويس برنامه‌ي ششم توسعه کمک مي‌کند تا مسير را براي توسعه‌ي استان و کشور درست انتخاب کنيم.

وي با بيان اين‌که کشاورزان آب رايگان استفاده مي‌کنند، ادامه داد: اگر بخواهيم استان کرمان کشاورزي بماند، بايد مديريت آب را اعمال کنيم و از روش‌هاي جديد آبياري، صنايع گل‌خانه‌اي، کشت‌هاي جديد و کم آب براي توليد محصولات کشاورزي استفاده کنيم.

وي خاطرنشان کرد: با توجه به عزم استان در مديريت بهينه‌ي آب در بخش کشاورزي، انجام اين سرشماري کار ما را تکميل مي‌کند.

رزم‌حسيني با اشاره به اين‌که نتيجه‌ي سرشماري کشاورزي به طرح هم‌ياران آب براي ذخيره‌ي آب در استان کرمان کمک مي‌کند، تاکيد کرد: دستگاه‌هاي اجرايي بايد در اجراي سرشماري کشاورزي هم‌کاري کنند.

وي ادامه داد: فرمانداران بايد توجيه شوند تا کار را به‌موقع و درست انجام دهند و با برنامه‌ي جامع، متعادل و متوازن براي توسعه‌ي استان پيش برويم.

استاندار کرمان هم‌چنين خاطرنشان کرد: کشاورزان بايد بدانند چه محصولاتي کشت کنند، تا متضرر نشوند. وي با بيان اين‌که خُرده مالکي موجب بروز مشکل شده است، بر افزايش منابع صندوق توسعه‌ي حمايت از بخش کشاورزي تاکيد کرد و اظهار داشت: طي سال آينده از محل منابع استاني به صندوق توسعه‌ي حمايت از بخش کشاورزي جنوب استان کرمان کمک مي‌‌کنيم تا رونق پيدا کند.


 خبر 

 هيأت مديره متعهد و مجمع عمومي قوي شرط مشارکت در امر تعاون است

فيروزکوه - خبرنگارآفرينش

رييس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي شهرستان فيروزکوه گفت: مشارکت در امر تعاون با وجود يک هيأت مديره متعهد، متخصص و داراي پشتکار و همچنين مجمع عمومي قوي با حضور تمامي اعضا ميسر مي‌شود.'داريوش همداني' در گفت وگو با آفرينش با اشاره به فرا رسيدن هفته تعاون اظهارکرد: مطابق برنامهريزيهاي انجام شده در سطح کلان، تا سال پاياني برنامه پنجم توسعه کشور بايد سهم اقتصاد کشور از بخش تعاوني به 25 درصد برسد.

وي گفت: هر چند سهم کنوني اين بخش از اقتصاد حدود پنج درصد است و فاصله زيادي تا برنامه پيش‌بيني شده داريم، اما عمده اعتبارات و تسهيلات به اين سمت سرازير شده و مواردي نظير مسکن و شرکتهاي دانش‌بنيان در قالب تعاونيها به فعاليت مي‌پردازند.

احداث هفت تصفيه‌خانه فاضلاب در هفت نقطه از شهرکهاي صنعتي سطح استان گيلان

رشت - سيده حديث ميرزاده

يکي از اهداف مهم واساسي شرکت شهرکهاي صنعتي استان گيلان احداث تصفيه‌خانه فاضلاب در شهرکها و نواحي صنعتي مي‌باشد. طهمورث لاهوتي اشکوري گفت: يکي از اهداف مهم و اساسي شرکت شهرکهاي صنعتي استان گيلان با توجه به شرايط اقليمي منطقه احداث تصفيه‌خانه‌هاي فاضلاب مرکزي در شهرکها و نواحي صنعتي مي‌باشد که داراي واحدهاي بهره بردار فعال مي‎باشند. مديرعامل شرکت شهرکهاي صنعتي استان گيلان گفت: هفت تصفيه‎خانه موجود حال حاضر در شهرکهاي صنعتي استان گيلان عبارتند از بندر انزلي، صومعه‌سرا، سياهکل، لوشان، شفت، لاهيجان، تالش. رئيس هيئت مديره شرکت شهرکهاي صنعتي استان گيلان گفت: عدد اجرايي پروژه‌هاي مذکور قابل توجه بوده و طرحهاي مذکور نيز ملي مي‌باشد.

توسط کارشناسان ملي حفاري صورت گرفت؛

ساخت فيلم آموزشي سامانه نظام مديريت عملکرد

اهواز – خبرنگار آفرينش

رئيس برنامه‎ريزي نيروي انساني ملي حفاري از ساخت فيلم آموزشي کسب مهارت و تسريع در پياده سازي مديريت عملکرد شرکت خبر داد.رضا کرايي رئيس برنامه‌ريزي نيروي انساني شرکت ملي حفاري ايران از طراحي و ساخت فيلم آموزشي آشنايي و بکارگيري نرم افزار برنامه مديريت عملکرد شرکت خبر داد و گفت : مديريت عملکرد يکي از اثرگذارترين فرآيندهاي راهبردي در توسعه سازمانها و بهبود مستمر منابع انساني بمنظور دستيابي به بهره وري مطلوب است و هدف آن ايجاد فرهنگي که در آن مديران و کارکنان مسئوليت بهبود فرآيندهاي انجام کار و شايستگي خود را عهده‌دار مي‌باشند.

رئيس برنامه ريزي نيروي انساني شرکت هدف اصلي اجراي اين طرح را تحقق شعار عزم همگاني بر تغيير فرهنگ سازماني با رويکرد علمي عنوان کرد و گفت: مديران و سرپرستان بر اساس چرخه مديريت عملکرد، نسبت به برنامه‌ريزي، پايش و ارتقاء عملکرد و بازخورد آن بطور مستمر اقدام مي‌نمايند.

وي افزود : بر اساس برنامه اين سامانه ، عملکرد کارمندان در طول سال چندين مرحله ،پايش و ثبت مي گردد و نتايج واقع بينانه آن با استفاده از دو رويکرد نتيجه محور و رفتار محور با تاکيد بر وظايف محوله و شايستگيهاي آنان مورد ارزيابي و سنجش قرار مي گيرد.کرايي در خصوص اجراي پروژه عملکرد کارکنان در شرکت ملي حفاري ايران اظهار کرد: با ابلاغ دستور العمل برنامه نظام مديريت عملکرد توسط شرکت ملي نفت ايران ، برنامه‌ريزي و آموزش کارکنان در اداره آموزش و تجهيز نيروي انساني در دستور کار قرار گرفت.

رئيس برنامه‎ريزي نيروي انساني ملي حفاري در ادامه بيان داشت: با شروع پياده سازي سامانه مديريت عملکرد، آموزش کارمندان در رده‌هاي مديران ، روسا، سرپرستان و کارمندان با همکاري اداره آموزش و استفاده از استادان مجرب شروع گرديد اما بدليل پيچيدگي برنامه و فشرده بودن دوره آموزش ،کارکنان با مشکلات زيادي جهت اجرا و تغذيه اطلاعات مواجه بودند.

کرايي پيرامون ساخت فيلم آموزشي تصريح کرد : با توجه به مشکلات اجراي کار و بمنظور سهولت دسترسي کارکنان به سامانه مديريت عملکرد و پاسخگويي به سوالات آنان، ساخت فيلم آموزشي در دستور کار قرار گرفت.

وي يادآور شد: ساخت اين فيلم با امکانات اوليه و بدون هزينه و کمک گرفتن از خدمات درون و برون‌‎شرکتي با صرف بيش از 5 ماه زمان خارج از وقت اداري تهيه شد تا فيلمي مورد نياز با توجه به نياز کارکنان ،طراحي و به صورت صوتي و تصويري تدوين، مونتاژ و آماده بهره‌برداري شود.

رييس برنامه‌ريزي نيروي انساني ملي حفاري در خاتمه گفت: هم‌اکنون فيلم بصورت آزمايشي در اختيار تعدادي از مسئولين ذيربط قرار گرفته است و با عنايت به بازتاب مثبت آن به اداره طراحي و برنامه ريزي نيروي انساني شرکت ملي نفت ايران جهت استفاده ارسال شده است.

نماينده مردم اصفهان و رئيس کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي:

اقدامات زيست محيطي فولاد مبارکه قابل تقدير است

اصفهان - راعي

حجت‌الاسلام والمسلمين سالک نماينده مردم اصفهان و رئيس کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي در جريان بازديد از خطوط توليد فولاد مبارکه گفت : با توجه به بازديدي که از فولاد مبارکه داشتيم خوشبختانه مشاهده کرديم اين شرکت در شرايط رکود اقتصادي و تحريم‌هاي ظالمانه دشمنان، مطابق با فرمايشات مقام معظم رهبري فعاليت‌هاي اقتصادي خود را درراستاي رشد توليد ملي دنبال مي کند.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، رئيس کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي يکي از اهداف بازديد خود را بررسي صحت و سقم جوسازيهاي صورت گرفته برعليه فولاد مبارکه در خصوص آلودگيهاي زيست محيطي اين شرکت خواند و تصريح کرد: اقدامات زيست محيطي فولاد مبارکه بويژه در بخش کنترل آلودگيهاي هوا و تصفيه و باز چرخاني مجدد آب در سيستم قابل تقدير است کما اينکه در خط توليد ورق گالوانيزه و رنگي اين شرکت هر بازديد کننده‌اي بدون ماسک مي‌تواند به خوبي از ابتدا تا انتهاي خطوط توليد را مورد بازديد قرار دهد.

وي در همين رابطه خاطر نشان کرد: آنچه مسلم است اين است که حمايت از توليد ملي، راهکار سازنده‌اي است که مي‌تواند در شرايط تحريم، رونق اقتصادي به بار آورد.

نماينده مردم اصفهان ادامه داد: از آنجايي که توليدات فولاد مبارکه بر مبناي درخواست و سفارش مشتري چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور انجام مي‌شود خاطرنشان کرد : در جائيکه عملکرد يک بنگاه اقتصادي بدين گونه است، لزوم حمايت هر چه بيشتر از توليد بيش از پيش ضرورت مي‌يابد.

رئيس کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اين مطلب که اگر در اين شرايط تحريم، موانع توليد که همان محدوديتهاي انرژي از جمله آب و برق و گاز مي‎باشند، براي صنايع برطرف گردد، قطعاً ما شاهد شکوفايي هر چه بيشتر صنعت و توليد خواهيم بود ضمن اينکه بايد در نظر داشته باشيم که خسارات ناشي از توقف خطوط توليد در صنايع پائين دستي گاهاً جبران‎ناپذيراست.وي ابراز اميدواري کرد: کارکنان فولاد مبارکه با تلاش بيشتر خود و حمايت مسئولين بتوانند نياز روز افزون صنايع پايين دستي به محصولات و ورق هاي فولادي را تأمين کنند .

گفتني است نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي در جريان اين بازديد پس از اينکه اقدامات زيست محيطي فولاد مبارکه را در محل تصفيه‌خانه‌هاي پساب از نزديک مورد بازديد قرار داد به معراج الشهداي فولاد مبارکه رفت و به مقام شامخ شهداي گمنام به خاک سپرده شده در اين شرکت اداي احترام نمود و پس از آن در جمع نمازگزاران فولاد مبارکه ضمن گراميداشت ايام دفاع مقدس يادآور شد: ايام دفاع مقدس همواره با خاطرات شهيداني همراه است که گران‌بهاترين گوهر وجودي خويش را بر کف اخلاص گرفتند و از کشور و ناموس مردم دفاع کردند بنابر اين ما نيز وظيفه داريم از اين امانت به خوبي پاسداري کنيم.


 خبر 

 برگزاري جلسه هم انديشي مديران مسکن و ساختمان و روساي ادارات مقررات ملّي ساختمان ادارات کل راه وشهرسازي استانها

اراک - الهام فراهاني

جلسه هم انديشي مديران مسکن و ساختمان و روساي ادارات مقررات ملّي ساختمان ادارات کل راه وشهرسازي استانها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و شهرسازي استان مرکزي، اين جلسه با محوريت بحث و بررسي پيرامون هماهنگي آزمون ورود به حرفه مهندسان و حرفه‌اي کاردانهاي فني ساختمان و تعيين صلاحيت معماران تجربي آبان ماه 93و همچنين تبادل نظر در خصوص فعاليتهاي مربوط به نظارت عاليه بر ساخت و سازها، باحضور دکتر هوائي مديرکل مقررات ملّي ساختمان، باب‌الحوائجي مديرعامل شرکت خدمات آموزشي سازمان سنجش آموزش کشور، مديران مسکن و ساختمان ادارات کل راه و شهرسازي و روساي ادارات مقررات ملّي ساختمان در سالن اجتماعات وزارت راه وشهرسازي برگزار شد.

در اين جلسه ابتدا دکتر هوائي مديرکل مقررات ملّي ساختمان ضمن خير مقدم به مدعوين استانها درخصوص هدف از تشکيل جلسه مواردي را بيان نمود و اهم مطالب قابل طرح اعم از موضوع آزمونهاي ورود به حرفه‌ و سپس نظارت عاليه بر ساخت و سازها و نيز برنامه‌هاي پيش‌روي مرتبط با حوزه مسکن و ساختمان را خاطرنشان ساخت.

وي همچنين در ادامه به دعوت از حاضرين جلسه به منظور مشارکت فعال در همايش فناوريهاي نوين صنعت ساختمان که 20 و21 شهريورماه در مشهد مقدس برگزار مي‌گردد،پرداخت و افزود: جمع زيادي از متخصصين کشور در اين همايش حضور دارند و همچنين با برگزاري حدود 35 پانل تخصصي، سخنراني‌هاي علمي با ارائه مقالات حضوري و پوستري مربوط به فناوريهاي نوين ارائه مي‌شود که فرصت خوبي براي علاقمندان به حوزه ساخت وساز مي‌باشد.

دکتر هوائي با تأکيد بر اين نکته که در سطح کشور و ستاد وزارتخانه تعامل بسيار خوبي در زمينه برگزاري آزمونها مابين دفتر مقررات ملّي ساختمان، مرکز حراست و سازمان سنجش وجود دارد، در خصوص برگزاري هر چه بهتر آزمونها تصريح کرد: مسئوليت برگزاري آزمونها در استان نيز با مديرکل راه و شهرسازي، مدير مسکن، رئيس اداره مقررات ملي ساختمان و رئيس حراست در آن استان مي‌‌باشد که مي‌بايست همکاري و هماهنگي لازم را در جهت برگزاري آزمون داشته باشند.

سپس هريک از مديران مسکن و ساختمان استانها در خصوص آزمونهاي دوره قبل و نحوه برگزاري و پيشنهادات مربوط به آزمون آبان‌ماه نقطه نظراتي از قبيل تجديد نظر در نحوه برگزاري آزمون طراحي و معماري، حضور بموقع نماينده سازمان سنجش در آزمون و قبل از آن در جلسات هماهنگي استان، تخلفات آزمونها، بکارگيري و استفاده از موبايل و لپ‌تاپ در آزمونها، توجيه نمايندگان سنجش ، امکان جابجائي حوزه‌هاي آزموني، مشکلات موجود در تأمين ميز‌هاي طراحي و تعهدات مجري و وضعيت ناظران مطالبي را مطرح کردند که توسط مديرکل مقررات ملي ساختمان، مسئول ستاد آزمون و نماينده سازمان سنجش توضيحات لازم در پاسخ به ابهامات ارائه شد.

ازسوي اداره کل ورزش و جوانان استان تهران :

فرماندار اسلامشهر ، فرماندار نمونه استان معرفي شد

اسلامشهر – محمدرضا عباسي

اداره کل ورزش و جوانان استان تهران ، اميراله حقيقي را بعنوان فرماندار نمونه استان تهران در حمايت از ورزش معرفي کرد.امير اله حقيقي فرماندار شهرستان اسلامشهر، بعنوان فرماندار نمونه استان تهران در زمينه حمايت از ورزش و جوانان معرفي گرديد .براساس ارزيابي بعمل آمده از سوي اداره کل ورزش و جوانان استان تهران، فرماندار شهرستان اسلامشهر ، بدليل تلاشها و حمايتهاي بي‌شائبه از ورزش و جامعه ورزشکاران شهرستان اسلامشهر به عنوان فرماندار نمونه استان تهران شناخته شده است.در مراسمي که با حضور معاون سياسي – اجتماعي استانداري تهران برگزار شد، با اعطاي لوحي از سوي ا ستاندار تهران، به فرماندار اسلامشهر، از زحمات و پيگيري‌هاي مستعمر حقيقي در راستاي ارتقاءسطح ورزش شهرستان اسلامشهر، بعنوان شهر قهرمانان ورزشي و حافظين قرآني تجليل بعمل آمد.

البرز به شرط تأمين امکانات، پشتيبان تهران در بحران حوادث خواهد بود

کرج - خاکپور

رئيس شوراي هماهنگي مديريت بحران در استان البرز با بيان اينکه همجواري البرز به پايتخت زمينه ساز معين بودن اين استان در بحرانها و حوادث است، گفت: براي اين پشتيباني نيازمند تأمين امکانات و تجهيزات در حوزه مديريت بحران هستيم.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع رساني استانداري البرز، سيدحميدطهايي درجلسه«شوراي هماهنگي مديريت بحران استان» که در سالن شهداي دولت استانداري تشکيل شد، با بيان اينکه مهندس نجار از جمله مديراني هستند که نسبت به مديريت منطقه‌اي اشراف کافي دارند و همين امر، احصاء خلاءهاي موجود را تسهيل مي‌بخشد، اظهار داشت: مهندس نجار به تمام استانهاي کشور سفر دارند و شايد مباحث طرح شده در جلسه شوراي هماهنگي بحران تکراري باشد، اما جهت نزديکي استان البرز به تهران ممکن است مسائل و مشکلات اين استان آنگونه که بايد و شايد ديده نشود.

وي تصريح کرد: البرز در سايه تهران زير بار مشکلات است و در اين مسير نگاه ويژه دولت را در تمامي ابعاد مي‎طلبد.

البرز در بحرانها معين استان تهران است

استاندار البرز با بيان اينکه نزديکي البرز به پايتخت، قابليت معين تهران بودن را در مديريت بحران فراهم آورده است؛ گفت: اين استان براي معين بودن در حوادث و بحرانها بايد ابزار و امکانات نيز داشته باشد.

وي افزود: در صورت بسترسازي و تکميل تجهيزات، البرز نه تنها در رفع مشکلات داخلي استان که مي تواند پشتيبان تهران نيز در حوادث باشد؛ کما اينکه به جهت موقعيت جغرافيايي و طبيعي، در حال نيز بار ترافيکي تهران را هدايت مي‎کند.

"آموزش و پيشگيري" دو عنصر کليدي در مديريت بحران

مهندس طهايي در ادامه پيشگيري و آموزش را نيز دو عنصر کليدي در مديريت حوادث دانست و تصريح کرد: اين مهم بايد به عنوان اصلي ترين اولويت ها در دستور قرار گيرد.

رئيس شوراي هماهنگي مديريت بحران در استان البرز، همچنين با اشاره به برخي از مشکلات استان در حوزه بحران، از رئيس سازمان مديريت بحران کشور نيز خواستار رسيدگي به برخي موانع و خلاءهاي موجود بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته