جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/06/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4811

تحليل هفته نهم ليگ برتر؛
فرصت سوزي استقلال


همگام با بازي‌هاي آسيايي


سوت پايان


 تحليل هفته نهم ليگ برتر؛
 فرصت سوزي استقلال 

نخستين پيروزي پرسپوليس با درخشان، توقف تراکتورسازي در اهواز، ناکامي سپاهان در اصفهان، پيروزي فولاد برابر استقلال در تهران، برتري نفت تهران در نبرد نفتي‌ها و برد ارزشمند پيکان در نبرد قعرنشينان ليگ، از مهمترين اتفاقات هفته نهم رقابتهاي فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور بود.

گفتني است، هفته مهم از رقابتهاي فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور برگزار شد که در روز نخست تنها پرسپوليس به پيروزي رسيد و دو تيم مدعي سپاهان و تراکتورسازي برابر رقيبان‌شان متوقف شدند.

روز دوم از مسابقات هفته نهم ليگ برتر در کرج تيم سايپا برابر پديده به پيروزي 4 بر يک دست يافت تا يکي از نتايج عجيب اين هفته را رقم بزند. با اين پيروزي پرگل که سومين برد متوالي مردان جلالي در ليگ چهاردهم بود، اين تيم نارنجي پوش به رده پنجم صعود کرد. پديده هم با پذيرش دومين باخت متوالي خود در اين رقابتها، به رده هفتم سقوط کرد.

همچنين در ديگر بازي همزمان، گسترش فولاد نتيجه جالبي را برابر ذوب‌آهن بدست آورد و به پيروزي 3 بر 2 دست يافت .

در مسجد سليمان، جدال دو تيم نفتي به سود تيم نفت تهران خاتمه يافت تا شاگردان منصوريان با کسب دومين برد متوالي خود در اين رقابتها به رده ششم صعود کنند.

در ادامه اين مسابقات تيم پيکان در ورزشگاه خانگي با گل دقيقه 90 سياوش يزداني برابر ملوان به پيروزي دست يافت تا ضمن صعود 4 پله‌اي در جدول ليگ و رسيدن به رده يازدهم، از مثلث فانوس بدستان فاصله بگيرد. ملوان هم با اين باخت به رده پانزدهم سقوط کرد، تيمي که بعد از بردن پرسپوليس در هفته چهارم، در 5 بازي بعدي‌اش 2 تساوي و 3 شکست را کسب کرده است.

آخرين و مهمترين بازي هفته نهم هم بين دو تيم استقلال و فولاد خوزستان در ورزشگاه آزادي تهران برگزار شد، جاييکه تيم فولاد قهرمان فصل گذشته ليگ برتر با گل دقيقه 84 سروش رفيعي برابر ميزبانش به پيروزي رسيد. شاگردان اسکوچيچ با اين 3 امتياز به رده سوم رسيده و يک گام ديگر به صدرنشينان نزديک شدند. استقلال در هفته‌اي که فرصت صدرنشيني داشت، با کسب دومين شکست متوالي در ليگ برتر، همچنان در رده دوم اين مسابقات باقي ماند.

حال سوالي که مطرح مي شود اين است :

چرا شاگردان قلعه نوعي از فرصت هاي خود به خوبي استفاده نمي کنند تا مغلوب تک فرصت حريفان شوند.

جدول آقاي گل:

7 گل: لوسيانو ادينيو (تراکتورسازي تبريز)

5 گل:محسن دلير (تراکتورسازي) و سروش رفيعي (فولاد)

4 گل:رضا عنايتي (پديده)، سامان نريمان‌جهان (تراکتورسازي)، احمد حسن‌زاده (صباي قم) و لوسيانو پريرا (سپاهان)

3 گل:سجاد شهباززاده، محمد قاضي و اميد ابراهيمي (استقلال)، رامين رضائيان و محمد غلامي (راه‌آهن)، ايوب کلانتري (صباي قم)، حامد شيري (سايپا)، علي قرباني (نفت تهران) و ميثم مجيدي و روح‌الله سيف‌اللهي (صنعتي خوزستان)


 همگام با بازي‌هاي آسيايي 

 بازيهاي آسيايي اينچئون- کره جنوبي؛

طلايي‌هاي ايران 150 سکه پاداش مي‌گيرند

نصرالله سجادي معاون ورزش قهرماني وزارت ورزش و جوانان پاداش مدال آوران بازي‌هاي آسيايي اينچئون را اعلام کرد.

سجادي با اشاره به آيين‌نامه پرداخت پاداش به مدال آوران مسابقات مختلف، گفت: بر اساس اين آيين‌نامه مبلغ پاداش در نظر گرفته شده براي مدال طلاي بازيهاي آسيايي 150 سکه، مدال نقره 70 سکه و مدال برنز 40 سکه خواهد بود.

وي افزود: البته مبلغ پاداش مدال آوران رشته‌هاي تيمي درصد کمتري است که طبق آيين‌نامه به ورزشکاران مدال آور پرداخت خواهد شد. همچنين پاداش مربيان و کادرهاي اجرايي در اين آيين‌نامه ذکر شده است.

حاجي آخوندزاده:

از بهراميان توقع بيشتري نداشتيم

مسعود حاجي آخوندزاده سرمربي تيم ملي جودو ايران بعد از شکست بهراميان و حذف وي از بازي‌هاي آسيايي گفت: ما از بهراميان انتظار بيشتري نداشتيم.

حاجي آخوندزاده بعد از پايان رقابتهاي جودو احسان بهراميان و شکست وي از نماينده کره‌جنوبي در جمع خبرنگاران گفت: ما از نتايجي که کسب شد راضي هستيم. از بهراميان در مقابل حريفانش انتظار بيشتري هم نداشتيم.

وي اضافه کرد: ما براي کسب مدال تا آخرين لحظه تلاش کرديم و دست از تلاش بر نداشتيم.

رضايي به شمشيرباز ژاپني باخت و حذف شد

محمد رضايي دومين نماينده ايران در اسلحه اپه از گردونه رقابت‌هاي بازي‌هاي آسيايي اينچئون حذف شد.

گفتني است، در ادامه رقابتهاي شمشير بازي روز نخست بازيهاي آسيايي اينچئون، محمد رضايي دومين نماينده ايران در اسلحه اپه هم از گردونه رقابتها حذف شد.

دارنده مدال برنز بازي هاي آسيايي دوحه به رغم ارائه نمايشي در خور توجه با شکست 15 بر 11 از حريف ژاپني از صعود به جمع 8 نفر برتر بازماند.

پيش از اين هم علي يعقوبيان ديگر نماينده ايران در اسلحه اپه، در دور مقدماتي حذف شد.

چهارمي ايران در تيم اسپرينت

تيم ايران در ديدار رده بندي بازي هاي آسيايي در ماده تيم اسپرينت چهارم شد.

گفتني است، در مرحله رده بندي دوچرخه سواري در ماده تيم اسپرينت تيم ايران در مصاف با ژاپن شکست خورد و نتواست مدال برنز اين ماده را از ان خود کند.

در اين ماده محمود پراش، حسنعلي ورپشتي و فرزين عرب براي ايران رکاب زدند. که در پايان زمان يک دقيقه و يک ثانيه و 523 هزارم ثانيه را ثبت کردند.

تيم ژاپن نيز زمان يک دقيقه و 436 هزارم ثانيه را به ثبت رساند و مدال برنز اين ماده را بدست آورد.

کره جنوبي نيز به مقام قهرماني رسيد.

بهراميان پس از حذف:

تلاشم را کردم و کم نگذاشتم

احسان بهراميان نماينده وزن 60 کيلوگرم تيم ملي جودو پس از حذف از گردونه رقابت هاي بازي هاي آسيايي گفت: تمام تلاشم را کردم و کم نگذاشتم. هرچند باختم و حذف شدم اما از خودم راضي هستم.

احسان بهراميان نماينده وزن 60 کيلوگرم که در دور دوم بازي هاي آسيايي با شکست مقابل کيم وون از کره‌جنوبي از گردونه رقابتها کنار رفت گفت: تمام سعي ام را به کار بردم و چيزي کم نگذاشتم.

به خانواده و کادر فني و مردم ايران قول داده بودم تا تمام تلاشم را کنم و اين کار را کردم.

وي افزود: با اخطار داور کمي از لحاظ روحي به هم ريختم و در ثانيه هاي آخر شکست خوردم.

من تمام تلاشم را کردم و زحمتم را کشيدم و براي جنگيدن به ميدان رفتم و با وجود حذف از بازي هاي آسيايي از عملکرد خودم راضي هستم. مسابقه من تمام شد و اميدوارم هم تيمي هايم به مدال برسند.

علي يعقوبيان دارنده مدال برنز بازي‌هاي آسيايي 2006 دوحه قطر:

نمي‌دانم چرا ضعيف ظاهر شدم

علي يعقوبيان دارنده مدال برنز بازي‌هاي آسيايي 2006 دوحه قطر گفت: باخت درمرحله مقدماتي بازي‌هاي آسيايي اتفاق بسيار بدي بود.

يعقوبيان نماينده ايران در بخش انفرادي رقابتهاي اسلحه اپه بعد از حذف از دور مقدماتي بازيهاي آسيايي گفت: نمي‌دانم چرا اين طور شد. واقعا اتفاق بدي بود. با وجود اين که ماه‌ها تمرين کرده بودم و با آمادگي کامل راهي اين بازي‌ها شدم اما نتوانستم آنطور که بايد ظاهر شوم.

وي ادامه داد: با تمام اين حريفاني که بازي کردم، قبلا مسابقه داده بودم و با تکنيک‌هاي آنها آشنا بودم اما بالاخره مسابقه است و يک سر آن باخت است و يک سر ديگرش برد.

دارنده مدال برنز بازي‌هاي آسيايي 2006 دوحه قطر همچنين گفت: رقابت در شمشيربازي آن قدر نزديک است که تا بخواهيد حريفتان را بشناسيد، زمان تمام شده و نمي‌توانيد آناليزي از او داشته باشيد.

تيم ملي تپانچه مردان ايران هفتم شد

تيم ملي تپانچه مردان ايران عنوان هفتمي بازيهاي آسيايي در اينچئون کره جنوبي را از آن خود کرد.

مسابقات تپانچه هفدهمين دوره بازيهاي آسيايي پيگيري شد و تيم مردان ايران با ترکيب احمدي، برخورداري و رحيمي در بين 13 تيم به عنوان هفتم دست پيدا کرد.

در رده بندي انفرادي نيز که در بين 64 تيرانداز شرکت کننده در نظر گرفته شد احمدي يازدهم شد، برخورداري نوزدهم و رحيمي عنوان سي و ششم را به خود اختصاص داد تا تيم ملي ايران به عنوان هفتمي دست پيدا کند.


 سوت پايان 

 گزارش تمرين استقلال ؛

بازگشت حيدري و بيگ‌زاده به تمرينات، عذرخواهي برهاني از قلعه‌نوعي

اولين تمرين استقلال پس از شکست مقابل فولاد خوزستان صبح ديروز شنبه و در کمپ استقلال برگزار شد. دراين تمرين حنيف عمران زاده، جاسم کرار، مهدي کريميان و داسيلوا غايب بودند.

- هراير مگويان که در بازي مقابل فولاد از ناحيه زانو دچار آسيب ديدگي شده بود پس از حضور چند دقيقه اي در تمرين با هماهنگي کادر فني و پزشکي به کلينيک استقلال رفت تا مداواي خود را شروع کند.

- قرار است روز دوشنبه استقلال يک بازي دوستانه را مقابل نساجي مازندران برگزار کند.

- امير قلعه نوعي با لباس شخصي در تمرين حاضر شد و با بازيکنان هيچ صحبتي نکرد و در گوشه اي از زمين در کنار اعضاي کادر فني به تماشاي تمرين بازيکنانش پرداخت.

- حدود 15 تماشاگر در تمرين حضور داشتند و همه آنها در خصوص شکست تيم محبوبشان در مقابل فولاد صحبت مي کردند.

- خسرو حيدري و هاشم بيگ زاده پس از چند روز غيبت به دليل مصدوميت در کنار ساير بازيکنان تمرين کردند و پس از 15 دقيقه تمرينات گروهي با ساير بازيکنان از آنها جدا شده و به طور انفرادي تمرينات ويژه اي را انجام دادند.

- در ابتداي تمرين جواد زرينچه به جاي امير قلعه نوعي چند دقيقه اي براي بازيکنان صحبت کرد و پس از صحبت هاي وي بازيکنان تمرينات خود را آغاز کردند.

- بازيکناني که در مقابل فولاد به ميدان رفته بودند 20 دقيقه ريکاوري کرده و سپس تمرين را ترک کردند.

- آرش برهاني که در ديدار برابر فولاد با امير قلعه نوعي درگيري لفظي پيدا کرده بود، دقايقي با سرمربي آبي پوشان صحبت و از وي عذرخواهي کرد.

نادر باقري مربي دروازه‌بان‌هاي تيم فوتبال پرسپوليس:

حضور سوشا ربطي به اعتراضش نداشت

نادر باقري مربي دروازه‌بان‌هاي تيم فوتبال پرسپوليس با رد اين موضوع که سوشا مکاني به خاطر مصاحبه‌هايش درون دروازه اين تيم قرار گرفت، گفت: سوشا کاملا آماده بود و کادر فني تشخيص داد درون دروازه قرار بگيرد. نادر باقري ، در رابطه با حضور سوشا مکاني درون دروازه پرسپوليس در بازي مقابل راه‌آهن، ضمن بيان مطلب فوق افزود: هدف‌ همه نفرات، موفقيت پرسپوليس است و فرقي نمي‌کند که کداميک درون دروازه بايستند. وي در ادامه افزود: من در طول هفته شرايط دروازه‌بان‌ها را ارزيابي مي‌کنم و نظراتم به حميد درخشان ارائه مي‌کنم. در نهايت اين سرمربي تيم است که تشخيص مي‌دهد چه کسي درون دروازه قرار بگيرد.

مربي دروازه‌بان‌هاي تيم فوتبال پرسپوليس درمورد اينکه حضور مکاني در ترکيب اصلي ربطي به مصاحبه‌هاي اخيرش داشته يا نه؟، خاطرنشان کرد: خير. سوشا براي اين بازي کاملا آماده بود و کادر فني تشخيص داد که در اين بازي او درون دروازه قرار بگيرد. وي در پاسخ به اين پرسش که گفته مي‌شد در ديدار برابر راه‌آهن نيلسون هم به نيمکت نشيني اعتراض کرده، تاکيد کرد: اصلا چنين مساله‌اي صحت ندارد. هدف اصلي موفقيت پرسپوليس است. نيلسون دروازه‌بان باتجربه‌اي است و بعيد مي‌دانم که بخاطر نيمکت نشيني اعتراض کند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته