جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/08/06 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4841


جمع‌ آوري بيش از يک تن زباله در کمتر از يک ساعت از حاشيه رودخانه جاجرود


کلنگ احداث پايگاه امداد و نجات جاده‎اي سرانزاي فيروزکوه بر زمين خورد


انجام بازرسي از واحدهاي صنفي و غير صنفي در سطح بازار

به منظور ابلاغ پيام وحدت مردم گيلانغرب انجام شد ؛
حضور سفير فرهنگي ورزشي گيلانغرب در اسلامشهر


روابط عمومي و آمار بايد فارغ از حاشيه هاي سياسي باشد


خبر


خبر


 جمع‌ آوري بيش از يک تن زباله در کمتر از يک ساعت از حاشيه رودخانه جاجرود 

 
سرپرست پارکهاي ملي خجير و سرخه‌حصار گفت: بخشي از حاشيه رودخانه جاجرود و سد ماملو در پارک ملي خجير با همکاري طبيعت دوستان پاکسازي شد. به گزارش سايت اطلاع‌رساني محيط زيست استان تهران(سامات)، امامعلي يگانزاده با اعلام اين خبر گفت: در يک اقدام نمادين بخشي از حاشيه رودخانه جاجرود و سد ماملو از وجود زباله‎هاي رهاشده پاکسازي شد.

وي با اشاره به اينکه بخش عظيمي از اين زباله‌ها قبلا بوسيله جريان آب از بالادست به طرف سد ماملو آورده شده افزود: رهاسازي زباله‌ها در قسمت بالادست رودخانه جاجرود و در محدوده روستاهاي سعيد آباد، خسرو آباد، خجير و جاجرود باعث مي‌شود که اين زباله ها با جريان آب به سمت پايين دست و سد ماملو هدايت شوند.

يگانزاده با بيان اينکه بعضا گردشگران نيز زباله‌هاي خود را در اطراف رودخانه رها مي‌کنند اظهار داشت: در اين برنامه پاکسازي که با همکاري برنامه اصل 50 شبکه اول سيما، تشکلهاي مردمي،خانه‌هاي محيط زيست شهر تهران و علاقمندان به طبيعت به انجام رسيد بيش از يک تن زباله در کمتر از يک ساعت از حاشيه رودخانه جاجرود و اطراف سد ماملو جمع‌آوري و منتقل گرديد.سرپرست پارکهاي ملي خجير و سرخه حصار در پايان تصريح کرد: با توجه به موقعيت خاص منطقه خجير و اکوسيستم اين پارک ملي به جهت وجود رودخانه جاجرود و سد ماملو، از همشهريان و گردشگران تقاضا داريم از هرگونه ايجاد آلودگي، تخريب و رهاسازي پسماندها در طبيعت جدا خودداري نمايند.


 کلنگ احداث پايگاه امداد و نجات جاده‎اي سرانزاي فيروزکوه بر زمين خورد 

 فيروزکوه - خبرنگارآفرينش

با حضور فرماندار و برخي مسؤولان محلي شهرستان فيروزکوه، کلنگ احداث پايگاه امداد و نجات جاده‎اي در منطقه سرانزاي فيروزکوه بر زمين زده شد.به گزارش آفرينش، ابوالقاسم مهري در آيين کلنگ‌زني احداث اين پايگاه امداد و نجات جاده‎اي اظهارکرد: احداث ساختمان و انبار هلال احمر و تجهيز امکانات امدادي از قبيل آمبولانس و گروههاي امدادي از جمله اقداماتي است که در کمک‌رساني به موقع در حوادث کمک مي‌کند.وي احداث پايگاههاي امداد و نجات جاده‎اي را از مهمترين نيازهاي شهرستان براي آمادگي در برابر حوادث غيرمترقبه اعلام و تصريح کرد: در همين راستا پايگاه امداد و نجات جاده‎اي سرانزا که مکان‎يابي آن صورت گرفته، به زودي احداث مي‎شود.

فرماندار شهرستان فيروزکوه با اشاره به تصادفات جاده‎اي و کشته و زخمي شدن برخي هموطنان در محورهاي مواصلاتي شهرستان از ابتداي سال تاکنون، تصريح کرد: بايد علاوه بر توجه به استانداردسازي جاده‌ها توجه ويژه به ساخت و تقويت پايگاههاي امداد جاده‎اي داشته باشيم

وي خواستار توجه جدي مسؤولان به وضعيت نابسامان جاده‌هاي شهري و روستايي براي کاهش آسيب هاي جاني و مالي شد.

علي محمدعلي تبار رييس جمعيت هلال احمر شهرستان فيروزکوه همچنين در اين مراسم گفت: احداث پايگاه سرانزا مي‌تواند نقش مؤثري در کاهش تلفات مجروحان و مصدومان و انتقال سريع آنان به مراکز درماني داشته باشند.

وي خاطرنشان کرد: هم اينک با استقرار يک کانکس موقت در محل و حضور يک تيم چهار نفره امدادي متشکل از سه نفر نجاتگر داوطلب و يک نفر نجاتگر کادر، دو دستگاه خودروي امدادي نجات و آمبولانس، امدادرساني به آسيب‌ديدگان و مصدومان حوادث جاده‎اي در روزهاي آخر هفته و ايام تعطيل انجام مي‎شود.

پايگاه امداد و نجات سرانزا با 80 متر مربع زيربنا در يک طبقه به همراه پارکينگ در ابتداي جاده روستايي طرود بر سر مير مواصلاتي فيروزکوه- سمنان و در کنار ساختمان اورژانس 115 سرانزا احداث مي‎شود.

اين پايگاه در 15 کيلومتري شرق فيروزکوه احداث مي شود


 انجام بازرسي از واحدهاي صنفي و غير صنفي در سطح بازار 

 سنندج – مقصودي

از 26مهر لغايت يکم آبان ماه سال جاري در مجموع 2هزارو 267 مورد بازرسي در سطح بازار صورت گرفته است. معاون بازرسي و نظارت سازمان صنعت، معدن وتجارت گفت: از26مهر لغايت يکم آبان ماه سال جاري در مجموع 2 هزارو 267 مورد بازرسي از واحدهاي صنفي و غير صنفي در سطح بازار صورت گرفته است. دهقان با بيان کشف 101مورد تخلف در اين بازرسيهاخاطرنشان ساخت، در اين رابطه 93 فقره پرونده براي واحد هاي مختلف صنفي و غير صنفي تشکيل شده است. وي افزود: عمده اين تخلفات گرانفروشي، کم‌فروشي و عدم درج قيمت مي‌باشد که در اين پرونده‌ها در مجموع 126 ميليون و 946 هزارو 190 ريال جريمه براي متخلفان در نظر گرفته شده است.

معاون بازرسي و نظارت سازمان صنعت، معدن وتجارت گفت: در مدت ياد شده از طريق ستاد خبري ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌هاي استان 78 مورد گزارش مردمي دريافت ودر رسيدگي به آنها 34 مورد تخلف احراز شد که در اين زمينه پرونده تشکيل و به تعزيرات حکومتي ارسال شد. دهقان در پايان يادآور شد: شهروندان محترم مي‌توانند درصورت مشاهده هر گونه تخلف واحدهاي صنفي اعم از كم‌فروشي، گرانفروشي، عدم درج قيمت و.... واحدهاي مختلف صنفي مراتب را با شماره تلفن 124 و يا بامراجعه به ادارات تابعه در شهرستانها و در مركز استان به سازمان صنعت، معدن و تجارت مراجعه نموده و موارد تخلف را گزارش نمايند.


 به منظور ابلاغ پيام وحدت مردم گيلانغرب انجام شد ؛
 حضور سفير فرهنگي ورزشي گيلانغرب در اسلامشهر 

 اسلامشهر- محمدرضا عباسي

روح اله بصيري، سفير فرهنگي ورزشي شهرستان گيلانغرب که با دوچرخه قصد عزيمت به شهر مقدس مشهد دارد و در مسير خود با مسئولان و نمايندگان مردم ديدار مي‌کند، با حضور در شهرداري اسلامشهر از نزديک با سرپرست شهرداري و نماينده مردم در شوراي اسلامي شهر ديدار کرد و پيام وحدت شهروندان گيلانغرب و مسئولان اين منطقه را به آنها ابلاغ کرد.بصيري در اين ديدار هدف خود را رساندن سه پيام معرفي کرد و گفت: هدف اصلي من تجليل از شهدا، ايثارگران و خانواده‌هاي ايشان
است.

هدف ديگر من رساندن پيام وحدت و همدلي مسئولان گيلانغرب به همه شهرهاي مسيرم بود که مي‎خواستم به همه مسئولان بگويم که تنها را ه موفقيت و خدمت به مردم، داشتن وحدت و همدلي است.وي همچنين رساندن پيام مردم فلسطين به همه مردم را يکي ديگر از اهداف خود اعلام کرد.گفتني است اين دوچرخه سوار سفر خود را از حدود هفته پيش آغاز کرده و روزانه 100 کيلومتر به سمت مشهد مقدس رکاب مي زند.


 روابط عمومي و آمار بايد فارغ از حاشيه هاي سياسي باشد 

 رشت - سيده حديث ميرزاده

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي گيلان با اشاره به اهميت کار کارشناسان آمار و روابط عمومي، اظهار کرد: روابط عمومي و آمار بايد فارغ از حاشيه‌هاي سياسي باشد و در غير اين صورت، اعتماد جامعه از آنها سلب مي‌شود. به گزارش روابط عمومي اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامي گيلان، فيروز فاضلي در نشست با کارشناسان آمار و روابط عمومي ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامي استان، با تسليت ايام محرم و گراميداشت روز آمار و برنامه‌ريزي، گفت: داشتن آمار و اطلاعات درست، مبناي برنامه‌ريزي و تصميم‌گيري است.وي با بيان اينکه اعداد و آمار بايد معنادار باشد تا برنامه‌ريزي صحيح انجام شود، افزود: آمار يعني عينيت دادن به يک جامعه و اين خطير بودن فعاليت در اين حوزه را مي‌رساند.فاضلي با بيان اينکه روابط عمومي و آمار بايد فارغ از حاشيه‌هاي سياسي باشد، اظهار کرد: با ورود حاشيه هاي سياسي به کار اين حوزه‌ها باعث سلب اعتماد جامعه از آنها شده و در نتيجه پاسخگويان به سوالات آماري ديگر صداقت را در نظر نخواهند گرفت. اين مسئول ادامه داد: در نتيجه اگر داده‌ها درست نباشد، تحليلها نيز درست نخواهد بود و برنامه‌ريزي نيز غيرموثر مي‌شود.

وي در ادامه با بيان اينکه کارشناسان آمار بايد آنچه را که هست بگويند نه آنچه که نيروي فرادستي از او مي‌خواهد، گفت: اين است که در تمام دنيا، گزارش کارشناسان موثقتر از گزارش مديران است. مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي گيلان، روابط عمومي را به عنوان ويترين يک اداره معرفي و اظهار کرد: يک اداره و سازمان موفق علاوه بر رييس قوي بايد يک روابط عمومي قوي داشته باشد.

فاضلي گفت: کار در حوزه خبر يک هنر است و فقط يک تخصص نيست و گاهي اوقات يک خبر باعث ايجاد تحول در جامعه
مي‌شود.اين مسئول با بيان اينکه بين يک روابط عمومي موفق و آنکه صرفا خبر کار مي‌کند بايد فرق وجود داشته باشد، افزود: انسان هميشه نيازمند تحرک و پيشرفت است و اگر تغيير نباشد موجب مرگ مي‌شود. وي سرعت در ارسال اخبار و در واقع صيد خبر را بسيار مهم عنوان کرد و گفت: همين امر موجب شناخته شدن خبرگزاري الجزيره و کشور کوچکي چون قطر در گستره جهاني است.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي گيلان در پايان با بيان اينکه مطبوعات و رسانه‌ها از خانواده ارشاد هستند، از روابط عموميها خواست تا با تمام وجود فعاليت کرده و از پتانسيلهاي موجود به نحو احسن استفاده کنند.در پايان اين جلسه از کارشناسان روابط عمومي و آمار ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامي استان گيلان تقدير بعمل آمد.


 خبر 

 برگزاري دوره آموزشي با همكاري تعاون و مركز بهداشت ويژه كارگران شهرستان بانه

سنندج - مقصودي

دوره آموزشي بررسي انواع بيماريهاي رواني و راههاي تشخيص آن براي واحدهاي كارگري شهرستان بانه با همكاري اداره تعاون كار و رفاه اجتماعي و مركز بهداشت اين شهرستان براساس تفاهمنامه قبلي برگزار شد.به گزارش روابط عمومي تعاون،كار و رفاه اجتماعي كردستان در اين دوره آموزشي كه كارگران واحد هاي كارگري و ادارات شهرستان بانه حضور داشتند ابوالقاسمي کارشناس ارشد روانشناسي و مدرس دوره، با بيان اينكه اسکيزوفرني شديدترين نوع بيماريهاي رواني است گفت: علل ايجاد بيماريهاي رواني را بايستي در خانواده‌هاي متخاصم و گسيخته جستجو کرد که كودكان را دچار اختلالات شخصيتي، رواني، متخاصم و ناهنجار نموده و شروعي براي پيدايش ابتلا به بيماريهاي رواني مي‌شود.

برگزاري نمايشگاه آثار ويتراي در نگارخانه سوره حوزه هنري استان البرز

کرج - خاکپور

به گزارش واحد خبر روابط عمومي حوزه هنري استان البرز؛ نمايشگاه آثار برگزيده ويتراي بمناسبت ايام سوگواري محرم در نگارخانه سوره حوزه هنري استان البرز با حضور اساتيد تجسمي و عموم هنرمندان افتتاح خواهد شد.نمايشگاه "تبلور نور حسيني" با 31 اثر ارزشمند به همت سرکار خانم فرزانه حسيني دلجو و با همکاري واحد تجسمي حوزه هنري استان البرز از يکشنبه چهارم آبان ماه93 به مدت 10 روز ساعت 10 الي 18 در نگارخانه سوره حوزه هنري استان البرز برگزار مي‎شود.

اين نمايشگاه از ساعت10 صبح الي 18 عصر به نگارخانه سوره حوزه هنري استان البرز در کرج/ضلع جنوبي ميدان نبوت/خيابان ميلاد4/ برگزارمي‌شود.

آموزش در شوراهاي حل اختلاف بايد کارگاهي و تخصصي شود

اهواز – خبرنگار آفرينش

رئيس کل امور شوراهاي حل اختلاف خوزستان گفت : آموزش اعضاء شوراي حل اختلاف، مؤثرترين ابزار براي ارتقاي کيفيت کار شوراها به شمار مي‌رود و همه اعضاء بايد آموزش را بصورت کارگاهي و تخصصي ببينند.

در جلسه‌اي که با حضور روساي مجتمع هاي شوراهاي حل اختلاف شهرستان اهواز برگزار شد زبيدي نيا معاون قضايي رئيس کل دادگستري و رئيس کل امور شوراهاي حل اختلاف استان خوزستان بر آموزش تخصصي و کارگاهي اعضاء شوراهاي حل اختلاف تاکيد کرد و گفت: جهت بالا بردن سطح آگاهيهاي حقوقي و رشد و ارتقاي دانش علمي و عملي اعضاء شوراهاي حل اختلاف بايد آموزش بصورت تخصصي و کارگاهي شود و آموزش به اين سبک مي‎تواند مؤثرترين ابزار براي ارتقاي کيفيت کار شوراها باشد.

وي افزود: کارگاهاي آموزشي شوراهاي حل اختلاف بايد بصورت تخصصي ارائه شود که اين نوع آموزش باعث افزايش سطح و توان علمي اعضاي شوراهاي حل اختلاف و تسريع در رسيدگي به پرونده‌هاي مردم و کاهش اطاله دادرسي در شوراهاي حل اختلاف استان مي‎شود.

معاون قضايي رئيس کل دادگستري خوزستان با اشاره به ارتباط با مراکز آموزشي و دانشگاهي و حوزوي اظهار کرد: بايد با تعامل و همکاري با مراکز آموزش عالي از تمام ظرفيتهاي موجود در اين استان براي آموزش اعضاء و کارکنان شوراي حل اختلاف استفاده نمود

زبيدي نيا بر رفع ضعفهاي آموزشي تاکيد کرد و گفت: رفع کاستي ها و نقاط ضعف در آموزشي يکي از رويکردهاي مهم واحد آموزش شوراي حل اختلاف با همکاري معاونت آموزش و تحقيقات دادگستري استان است

در راستاي صرفه‌جويي در مصرف آب و ارتقاء رضايتمندي مشترکان

تمامي کنتورهاي معيوب شهر آبعلي تعويض شد

آبعلي - خبرنگارآفرينش

مدير امور بهره‌برداري آبفاي شهر آبعلي از تعويض تمامي کنتورهاي معيوب مشترکين از ابتداي مهرماه تا کنون خبر داد.

به گزارش خبرنگارآفرينش به نقل ازروابط عمومي آبفاي شرق استان تهران ، مجتبي درزي ضمن اعلام اين خبر اظهار داشت : به منظور استاندارد سازي انشعاب‌هاي واگذار شده و در راستاي مديريت هر چه بهتر مصرف بهينه آب، اصلاح الگوي مصرف و خدمات‌رساني مطلوب‌تر به مشترکان، تمامي کنتورهاي خراب شهر آبعلي با برنامه‌ريزي و هماهنگي و تلاش پرسنل مجموعه تعويض شد.

مرگ هزاران ماهي ساردين در بندر کنارک

مديرکل شيلات سيستان‌وبلوچستان گفت: هزاران قطعه ماهي ريز ساردين در ساحل بزرگ‌ترين اسکله صيادي کشور در بندر کنارک تلف شده است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)- منطقه سيستان‌وبلوچستان، گلشني در اين رابطه افزود: طبق نمونه‌برداري‌ها و آزمايشات انجام شده، تاکنون هيچ اثري از بيماري مشاهده نشده و اين ماهيان به دليل نامعلومي تلف شده‌اند.

وي خاطرنشان کرد: با تلف شدن اين مقدار ماهي در حال حاضر بوي نامطبوعي در سطح اين منطقه متساعد شده است.

گلشني گفت: جهت مشخص شدن دلايل مرگ اين ماهي‌ها، مطالعه و بررسي‌ از سوي مرکز تحقيقات شيلات در حال انجام است.

برداشت 200تن چاي ترش از اراضي زير کشت جنوب سيستان و بلوچستان

مدير جهاد کشاورزي پيش بيني کرد: تا پايان سال 200 تن چاي ترش از سطح اراضي زير کشت اين منطقه برداشت شود.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران زاهدان، بامري افزود: ميزان اراضي اختصاص يافته به کشت چاي ترش شهرستان نسبت به سال گذشته رشد 25 درصدي داشته است.

ايجاد باغ 400 هکتاري زيتون در رودبار

با سرمايه گذاري بنياد مستضعفان کشور باغ 400 هکتاري زيتون در رودبار ايجاد مي شود.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران رشت ؛ استاندار گيلان پس از ديدار با رييس بنياد مستضعفان کشور گفت: ايجاد يک واحد دامداري صنعتي 3 هزار رأسي در زميني به مساحت 200 هکتار هم از توافقات ديگر با بنياد مستضعفان بود.

محمد علي نجفي با بيان اينکه تردد کاميون‌هاي سيمان گيلان سبز ديلمان براي راه‌هاي منتهي به اين کارخانه مشکلاتي ايجاد کرده است افزود: بنياد مستضعفان سيمان مورد نياز براي اصلاح و تعريض اين راه‌ها رايگان تهيه و ارايه مي کند.

استاندار خاطرنشان کرد : تشکيل کارگروهي براي تعيين تکليف نهايي کارخانه سيمان لوشان و آغاز عمليات مطالعاتي و اجرايي تغيير ساختار خط توليد اين کارخانه براي توليد ساير محصولات صنعتي از ديگر مصوبات نشست با رئيس بنياد مستضعفان کشور بود.


 خبر 

 مدير فن آوري اطلاعات شرکت مخابرات استان اصفهان اعلام کرد؛

وصل آني خط تلفن ثابت مشترکان بدهکار در اصفهان

اصفهان - راعي

مدير فن آوري اطلاعات شرکت مخابرات استان اصفهان گفت: با پرداخت بدهي، تلفن ثابت مشترکان به صورت آني و لحظه‌اي وصل مي‎شود.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، احمد شاه ميرزايي با اعلام اين خبر، اظهار داشت: از اين پس خطوط تلفن ثابت مشترکان بدهکار بلافاصله پس از پرداخت بدهي از طريق درگاه‌‌هاي يكي از بانكها وصل مي‌شود.

وي تصريح کرد: درحال حاضر فقط وصل آني تلفن ثابت مشترکان، درصورت پرداخت بدهي از طريق سامانه 1818 ممکن است. شاه ميرزايي با اشاره به اينکه در حال حاضر تسويه قبض تلفن از طريق سايردرگاههاي پرداخت نياز به تأييد وصولي بانک دارد، تصريح کرد: درراستاي رفاه مشترکان فراهم کردن اين امکان درخصوص ساير بانکها نيز در حال پيگيري است.

گفتگو با بانيان همايش شيرخوارگان حضرت علي‌اصغر(ع) در امام‌زاده هاشم رشت

رشت - سيد اکبر خوشحال

با سرهنگ پاسدار جانباز شيميايي جنگ تحميلي احمد مهرآور و همسر گرامي ايشان بانو فاطمه منافي‌پور كه از بانيان و مسئولان بزگراري همايش جهاني علي‌اصغر(ع) در استان گيلان هستند به گفتگو مي‌پردازيم.از سرهنگ پاسدار احمد مهرآور؛ جانباز45 درصدي جنگ تحميلي، سوال كردم با اين همه حجم كاري چگونه به تدارك برگزاري همايش مي‌رسيد؟ گفت: همسرم به اتفاق چند فرزند پسر و عروس خود و تعداد زيادي از بانوان اين منطقه از 8 صبح تا 5 غروب كار مي‌كنند تا اينكه لباس‌هاي مراسم اولين جمعه ماه محرم كه در آن، همايش بزرگ شيرخوارگان برگزار مي‌شود را تأمين كنيم.

فاطمه منافي‌پور مدير و مسئول برگزاري اين همايش نيز به كمك‌هاي مردمي اشاره داشته و گفت: ما از كمك‌هاي نقدي دوري مي‌كنيم و توصيه دارم كه اگر افرادي خواستار انجام كمك به ما هستند فقط پارچه موردنظر را براي دوخت تحويل اين ستاد بفرمايند.منافي‌پور گفت: در حال حاضر اين ستاد حجم زيادي از لباس شهرستان‌هاي گيلان را تأمين و تحويل داده است و تعدادي هم تحويل نشده كه بدون وقت‌كشي در تدارك تأمين بقيه هستيم. در حال حاضر تعداد 850 دست لباس به شهرستان تالش و 850 دست لباس به شهرستان فومن و لاهيجان و آستارا تحويل داديم و تلاش داريم تا هر چه سريعتر بقيه شهرستان‌ها را هم تأمين كنيم تا در اولين جمعه ماه محرم در همايش بزرگ جهاني شيرخوارگان حضرت علي‌اصغر ما هم نظير ساير عزاداران حسيني سربلند باشيم.

حدود 400 نفر در سمينارهاي آموزشي مديريت مصرف برق شرکت کردند‏

اهواز – خبرنگار آفرينش

معاون منابع انساني شرکت برق منطقه‌اي خوستان گفت: در سه روز برگزاري سمينارهاي آموزشي مديريت مصرف برق که در زمينه‌هاي بهينه‌سازي مصرف انرژي در بخشهاي ساختمان، صنايع و خانگي برگزارشده بود حدود 400 نفر شرکت کردند.

کيوان خورسند درگفت و گو با خبرنگار اين شرکت افزود: هدف از برگزاري اين سمينارها آشنايي کارشناسان در بخشهاي ساختمان، صنعت و همچنين بخش خانگي با راهکارهاي بهينه‎سازي مصرف انرژي بوده است.

وي ادامه داد: اين سمينارها با همکاري سازمان بهره‎وري انرژي ايران (سابا) برگزار شده که در آنها سه نفر از کارشناسان آن سازمان به نامهاي صادقي، صيادزاده و شيروي به بيان مباحث تخصصي پرداختند که در آنها علاوه بر همکاران شرکت، کارشناسان و مديران صنايع و سازمانها در سطح استان حضور داشتند.در دومين روز برگزاري اين سمينارها مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان در سخناني گفت: موضوع مديريت مصرف انرژي از جمله مباحث مهمي است كه در سرلوحه طرحها و برنامه‌هاي صنعت برق كشور از سالهاي گذشته تاكنون وجود داشته است.

محمود جانقربان افزود: امروزه اهميت و نقش مباحث مديريت مصرف انرژي در برنامه‌هاي توسعه كشورهاي پيشرفته و در حال توسعه كاملاً روشن و واضح است و اكثر كشورهايي كه داراي برنامه‌هاي درازمدت و كوتاه مدت هستند مديريت سمت مصرف رادر‌برنامه‌ريزي‌هاي خود و در برنامه‌هاي استراتژيك مدنظرقرار داده و بخشي از بودجه توسعه ظرفيتهاي توليد، انتقال و توزيع را اختصاص به بهينه‌سازي و كاهش مصرف مي‌دهند.

وي در ادامه گزارشي از وضعيت توليد، وسعت کارو ظرفيت پستهاي برق منطقه‌اي خوزستان ارايه داد و اظهار داشت: شرکت برق منطقه‌اي خوزستان دومين برق منطقه‌اي بزرگ کشور محسوب مي‌گردد که وظيفه تامين انرژي الکتريکي دو استان خوزستان و کهگيلويه و بوير احمد را بر عهده دارد.همچنين در روز نخست اين سمينارها محسن ارفاق مديردفتر مديريت انرژي شرکت برق منطقه اي خوزستان نيز در خصوص مديريت مصرف انرژي در بخش هاي خانگي، صنعتي و ساختمان اطلاعات مفيدي در اختيار شرکت کنندگان قرار داد.

حوزه پدافند غيرعامل استان مرکزي از اداره کل اوقاف وامورخيريه استان مرکزي تقدير به عمل آورد

اراک - الهام فراهاني

به گزارش روابط عمومي اداره کل اوقاف وامورخيريه استان مرکزي ، يکي از مباحث مهم در علوم نظامي پدافند غيرعامل بوده که به معناي دفاع است و به دو نوع پدافند عامل و غيرعامل تقسيم بندي ‏مي‌شوند که در نوع پدافند غير عامل بايد بيشتر در شرايط صلح به آن توجه ويژه شود و با پيشرفت روزافزون علوم و تکنولوژي‌هاي جديد دولت‌هاي مختلف بايد در زمينه‌هاي نظامي و دفاعي از اين تکنولوژي‌ها بهره ‏برده تا در اين عرصه‌ها به موفقيت برسند.‏

در نوع پدافند غيرعامل نياز به تجهيزات و مهمات براي دفاع نيست و بيشتر به ايجاد يک نوع حرکت پيشگيري کننده اشاره ‏مي‌کند و موضوع مهم در اين برهه زماني بکارگيري و افزايش حملات، تهاجمات و شيوه‌هاي دفاعي حملات سايبري است که در ‏اين ميان جنگ سايبري نيز مطرح مي‌شود.

در اين مراسم که با حضور استاندارمرکزي و معاونان وي و همينطور مديرکل پدافند غيرعامل استان مرکزي انجام شد از اداره کل اوقاف وامورخيريه استان مرکزي و مدير فعال و همچنين نماينده اين حوزه تقدير به عمل آمد.‏

در پايان نيز با اهداي لوح و هدايايي از 13دستگاه برتر در حوزه پدافند غيرعامل در سطح استان مرکزي تقدير به عمل آمد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته