جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4853

سخنگوي دولت:
يارانه دهك‌هاي كم‌درآمدها به شكل مضاعف پرداخت مي‌شود


صادرات طلا آسان شد


تريبون اقتصادي


نهادهاي مالي


 سخنگوي دولت:
 يارانه دهك‌هاي كم‌درآمدها به شكل مضاعف پرداخت مي‌شود 

سخنگوي دولت گفت : بودجه دستگاه‌هاي دولتي در هفته آينده به آنها ابلاغ مي‌شود و در پنجشنبه و هفته آينده من با وزير و مسئولان دستگاه‌هاي مربوطه جلسه مي‌گذارم و براي دو آذر، لايحه از سوي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي به دولت تقديم مي‌شود تا در وقت قانوني لايحه به مجلس تقديم شود.

به گزارش آفرينش ، محمد باقر نوبخت در حاشيه جلسه هيات دولت و در جمع خبرنگاران با ابراز تعجب بابت رد لايحه اصلاحيه قانون بودجه اظهار داشت: با آنكه كميسيون برنامه و بودكه با فوريت به اين لايحه رسيدگي كرد اما با كمال تعجب شاهد رد آن از سوي مجلس بوديم و حالا نيز اين بحث به شكل طرح است كه تبصره‌هايي از آن نيز با اصول 52 و 75 قانون اساسي مشكل دارد و به نظر مي‌رسد كه شوراي نگهبان آن را تائيد نكند.

معاون توسعه مديريت و نيروي انساني رئيس جمهور با اشاره عدم تصويب لايحه خروج از ركود خاطرنشان كرد: با توجه به اين مسئله ما مجبوريم بر اين اساس، تبصره‌هاي تكراري و تبصره‌هاي لايحه خروج از ركود را در لايحه 94 ارائه كنيم.

نوبخت ادامه داد: لايحه بودجه 94 هم در موعد مقرر و هم با روش عملياتي تقديم مجلس مي‌كنيم.

معاون نظارت راهبردي رئيس جمهور درباره يارانه اقشار كم‌درآمد نيز يادآور شد: ما از زمان شروع كار با مسئله پرداخت نقدي يارانه روبه‌رو بوديم كه اگر ما مي‌خواستيم اين مسئله را آغاز كنيم به شكل ديگر شروع مي‌كرديم اما ما اين پرداخت نقدي را ادامه مي‌دهيم و به دهك‌هاي كم‌درآمدها به شكل مضاعف پرداخت مي‌شود و همچنين بخش قابل توجهي از منابع را براي ارزان كردن دارو و خدمات بهداشتي و توليد اختصاص يافته است.

حذف يارانه غيرنيازمندان کاري سخت است اما هر چه زودتر بايد انجام شود

نايب رئيس مجلس گفت:‌ حذف غيرنيازمندان يارانه بگير طبق قانون بوده و کار سختي است، اما بايد هر چه زودتر اجرايي شود.محمدرضا باهنر درباره حذف يارانه غير نيازمندان طبق قانون بودجه سال جاري اظهار داشت:‌ حذف يارانه نقدي غير نيازمندان يک کار اجرايي سخت است و معاون اجرايي رئيس جمهور نيز به سختي آن اذعان دارد. نايب رئيس مجلس در پاسخ به اين سوال که آيا قانون هدفمندي يارانه اجرا خواهد شد، تصريح کرد: به هر حال چاره‌اي نيست و بايد کارهاي سخت اجرايي شود.وي در مورد زمان حذف غير نيازمندان يارانه بگير تاکيد کرد:‌ هر چه زودتر اين کار انجام شود، بهتر است.

زمان واريز يارانه نقدي آبان اعلام شد

سازمان هدفمند سازي يارانه‌ها، زمان واريز يارانه نقدي آبان ماه را اعلام کرد.

چهل و پنجمين مرحله پرداخت يارانه نقدي آبان ماه سال جاري ساعت 24 روز پنجشنبه 22 آبان ماه واريز و قابل برداشت خواهد بود.يارانه نقدي به ازاي هر ايراني 45 هزار و 500 تومان در ماه است، ضمن اينکه دولت ماهيانه حدود 3500 ميليارد تومان براي پرداخت يارانه نقدي اعتبار تامين مي‌کند.

در حالي يارانه نقدي ايرانيان هر ماه به حسابشان در موعد مقرر واريز مي‌شود که توليدکنندگان همچنان در انتظار تخصيص يارانه‌شان هستند.براساس اعلام مسئولان دولتي، حذف يارانه نقدي ثروتمندان فعلا تا پايان سال 93 به تعويق افتاده است.


 صادرات طلا آسان شد 

 محمد رضا پور ابراهيمي عضو ناظر شوراي پول و اعتبار ، با اشاره به جزئيات جلسه شوراي پول و اعتبار، گفت : يکي از مصوبات جلسه شورا براي صنعت طلا بود زيرا مدتي است اين صنعت از رونق افتاده است.

به گزارش مهر،وي افزود: تصويب شد کساني که شمش طلا وارد مي‌کنند، بدون اينکه تحويل ارز حاصل از آن را ضمانت بدهند و يا معادل شمش آن را وارد کنند، مي‌توانند به صادرات آن هم اقدام کنند. عضو ناظر شوراي پول و اعتبار گفت: پيش از اين صادرات طلا منوط به اين است که صادرکننده ارز حاصل را به بانک مرکزي بفروشد و يا تعهد دهد معادل آن را شمش طلا وارد کند؛ اين مصوبه موجب رونق کسب و کار صنعت طلا خواهد شد و افراد با محدوديت و موانع کمتري مي‌توانند فعاليت ‌‌کنند. پور ابراهيمي با اشاره به مزاياي اقتصادي اين مصوبه افزود: اجراي اين مصوبه، ايجاد شفافيت در صنعت طلا و صادرات واردات آن و دريافت بهتر ماليات بر ارزش افزوده و تعرفه واردات طلا را در پي خواهد داشت.


 تريبون اقتصادي 

 زمزمه‌ کاهش توليد نفت اوپک بر سر زبان‌ها افتاد

رويترز به نقل از منابع مطلع در اوپک از زمزمه توافق کشورها براي کاهش توليد اين سازمان در نشست ششم آذرماه امسال خبر داد.به گزارش مهربه نقل ازرويتر گزارش داد: به دنبال کاهش جهاني قيمت نفت و پايين آمدن درآمدهاي نفتي کشورهاي عضو اوپک، زمزمه‌هايي مبني بر توافق کشورهاي عضو اين سازمان براي کاهش روزانه 500 هزار بشکه در روز به گوش مي‌رسد. در همين حال، يکي از نمايندگان اوپک گفت: رسيدن به اجماع در اين زمينه کار ساده‌اي نيست.عبدالله البدري دبيرکل سازمان اوپک چندي پيش در پي اظهاراتي راجع به سقوط قيمت نفت گفته بود: در اين باره وحشت زده نيستيم ولي نگران هستيم.

البته وزير نفت کويت درباره نشست سازمان اوپک که در27 نوامبر سال جاري ميلادي (6 آذرماه امسال ) در وين برگزار خواهد شد، گفت: احتمال کاهش توليد نفت اوپک ضعيف به نظر مي‌رسد.

قيمت نفت به 81 دلار کاهش يافت

قيمت نفت در بازارهاي جهاني با افزايش توليد نفت شيل آمريکا که نگراني‌ها در مورد عرضه نفت ليبي را کاهش داد، 35 سنت کاهش يافت و 81.32 دلار در هر بشکه فروخته شد.با توجه به اشباع نفت در بازارها ناشي از افزايش توليد نفت شيل آمريکا و کاهش نگراني‌ها در مورد عرضه نفت ليبي، قيمت نفت به نزديک 81 دلار در هر بشکه کاهش يافت.

با توجه به کاهش 30 درصدي قيمت نفت از ژوئن، نمايندگان اوپک مذاکرات براي کاهش غيررسمي اين سازمان تا حدود 500 هزار بشکه در نشست آتي اين سازمان را آغاز کرده‌اند. هر بشکه نفت برنت درياي شمال با 35 سنت کاهش 81.32 دلار در هر بشکه فروخته شد. اين نوع نفت به 80.46 دلار نيز رسيد که پايين‌ترين رقم از سپتامبر 2010 به شمار مي‌رود. هر بشکه نفت خام آمريکا نيز با 61 سنت کاهش 77.33 دلار در هر بشکه فروخته شد.

بررسي بيشترافزايش پايه سنواتي کارگران و موکول شدن آن به جلسه آينده شوراي عالي کار

دبيرکل کانون عالي انجمن‌هاي صنفي کارگران ايران از بررسي بيشتر موضوع افزايش پايه سنواتي کارگران و موکول شدن آن به جلسه آينده شوراي عالي کار خبر داد.هادي ابوي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به جزييات نشست شوراي عالي کار اظهار داشت : در اين نشست موضوع افزايش دو برابري پايه سنواتي مشمولان قانون کار مطرح و مقرر شد تا براي بررسي بيشتر و مشورت نمايندگان کارفرمايي و کارگري به جلسه ديگري موکول شود.

وي ادامه داد: بر اساس طرح پيشنهادي وزارت کار قرار است تا پايه سنواتي روزانه کارگران از 500 تومان به هزار تومان برسد و اين موضوع پس از بررسي و موافقت سه جانبه شرکاي اجتماعي به تصويب نهايي برسد.ابوي افزود: وزارت کار پيشنهاد کرده است که در راستاي افزايش بهره‌وري و به منظور بالا بردن کيفيت توليد و انگيزه کار نيروي کار پايه سنواتي دو برابر شود و اين موضوع به لحاظ ريالي نيز در حقوق و دستمزد کارگران ديده شود.

دبيرکل کانون عالي انجمن‌هاي صنفي کارگران ايران با تاکيد بر اينکه حقوق و دستمزد کارگران با خط فقر فاصله زيادي دارد، اظهارداشت : امروز امرار معاش کارگران سخت شده است و دستمزد فعلي ديگر پاسخگو نيست، از اين رو کارگران از هر شيوه‌اي که به افزايش حقوق و دريافتي آنها کمک کند و تحت هر عنوان اعم از افزايش بهره‌وري يا کمک هزينه معيشت استقبال مي‌کنند.


 نهادهاي مالي 

 پرداخت سود قطعي اوراق مشارکت مشهد از سوي بانک ملت

بانک ملت سود قطعي اوراق مشارکت مشهد( منتشره سال 1387) را پرداخت مي کند. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانک ملت ،بر اساس اعلام سازمان حسابرسي سود قطعي اوراق مشارکت مرحله چهارم طرح بهسازي و نوسازي بافت فرسوده اطراف حرم رضوي (ع) و طرح ميدان شهداي شهر مشهد ، ساليانه بيست و پنج و سي و هفت صدم درصد مي باشد. لذا با احتساب سودهاي علي الحساب پرداخت شده ، در مجموع بيست و نه و چهل و هشت صدم درصد سود قطعي به دارندگان برگه تسويه نهايي اوراق مشارکت مذکور تعلق مي گيرد.

بازديد مدير روابط عمومي بانک پارسيان ازغرفه روزنامه آفرينش در نمايشگاه بين المللي مطبوعات و خبرگزاري ها

با هدف برقراري تعامل و همراهي هرچه بيشتر با رسانه ها، دکترمالکي مدير روابط عمومي بانک پارسيان با حضوردر بيستمين نمايشگاه بين المللي مطبوعات و خبرگزاري ها از غرفه روزنامه آفرينش دراين نمايشگاه بازديدکرد.

به گزارش آفرينش، در اين بازديد دکترمالکي بر لزوم هم انديشي و همفکري رسانه ها و روابط عمومي هاتاكيد كرد.

سرپرست جديد شرکت خدمات ارزي و صرافي اقتصادنوين، ميهمان کميسيون بانک داري شرکتي

سرپرست جديد شرکت خدمات ارزي و صرافي اقتصادنوين، ميهمان کميسيون بانک داري شرکتي کميسيون بانک داري شرکتي با حضور سرپرست شرکت خدمات ارزي و صرافي اقتصادنوين برگزار شد.

به گزراش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک اقتصادنوين، در اين نشست مسعود مهردادفر، معاون بانک داري شرکتي و اعتبارات اين بانک ابراز اميدواري کرد با راهبري و تدابير نوين مديرعامل جديد، شرکت خدمات ارزي و صرافي اقتصادنوين بتواند به جايگاهي رفيع در بازار دست يابد.

رييس کل اعتبارات بانک صادرات مطرح كرد:

پرداخت 100 هزار فقره وام ازدواج جديد تا پايان سال

رييس کل اعتبارات بانک صادرات از برنامه ريزي براي پرداخت صد هزار فقره وام ازدواج جديد تا پايان سال خبر داد.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانك صادرات ،امير يوسفيان تصريح کرد: بانک صادرات طبق وعده‌اي که از ابتداي سال داده بود پرداخت وام قرض الحسنه ازدواج را در دستور کار خود قرار داد که از اين رو از ابتداي سال تاکنون 200 هزار وام ازدواج پرداخت شده که تلاش داريم اين رقم را تا پايان سال به 300 هزار وام ارتقا دهيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته