جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4853

شهردار اصفهان:
شهروندان اصفهاني، آذرماه به صورت آزمايشي سوار مترو مي‌شوند


اکبري: کمبود فضاي کتابخانه عمومي در شهرستان جويبار


خبر


خبر


 شهردار اصفهان:
 شهروندان اصفهاني، آذرماه به صورت آزمايشي سوار مترو مي‌شوند 

اصفهان - راعي

شهردار اصفهان با اشاره به اينكه از ابتداي آذرماه شهروندان به صورت آزمايشي سوار مترو مي‌شوند، اظهار داشت: براي راه‌اندازي مترو، واگنها بايد20 هزار كيلومتر را به صورت آزمايشي تست كند.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، دكتر سيد مرتضي سقاييان‌نژاد در برنامه زنده راديويي " شهر و مردم" با بيان اينكه يك رام شامل 5 واگن با حضور معاون رييس جمهور بر روي ريل قرار مي‌گيرد، اظهار داشت: براي راه‌اندازي مترو، واگنها بايد 20 هزار كيلومتر را به صورت آزمايشي تست كند. وي خاطرنشان كرد: 10 كيلومتر از خط اول مترو آماده بهره‎‌برداري است البته ما نمي خواهيم مانند شيراز عجله كنيم چرا كه مترو شيراز تست آزمايشي را انجام ندادند و اين باعث شد، يك روز بعد از افتتاح، مترو تعطيل شود.

شهردار اصفهان با اشاره به اينكه از ابتداي آذرماه شهروندان به صورت آزمايشي سوار مترو مي شوند، ادامه داد: يكي از مشكلات اصلي مترو رسيدن مابقي واگنها است كه در اين رابطه از 3 طريق پيگير اين موضوع هستيم. وي بيان كرد: از نظر فني مشكلي نداريم و اميدواريم تا پايان سال واگنها وارد اصفهان شود. شهردار اصفهان با اشاره به خط 2 مترو گفت: مطالعات خط 2 مترو انجام شده است و قرار است خط به صورت كامل در اختيار يك شركت قرار گيرد تا با معضلات خط يك روبرو نشويم.

دكترسقائيان‌نژاد از ايجاد تسهيلات ارزان براي سرمايه‌گذاران بخش هتلسازي خبر داد و گفت: يكي از برنامه هاي محوري سال جاري و سال آينده ايجاد تسهيلات ارزان براي احداث هتل در شهر اصفهان است. وي با بيان اينكه با توجه به ظرفيت اصفهان كمبود هتل داريم، افزود: در حال حاضر 5 هتل 5 ستاره در شهر اصفهان در دست احداث است اما از آنجايي كه شاهد افزايش ورود توريست به اصفهان هستيم لازم است در اين زمينه زيرساختها را افزايش دهيم.

وي به پروژه تراموا اشاره و تصريح كرد: براساس برنامه‌ريزيها قرار است تراموا جايگزين خطوط بي.آر.تي شود و از آنجايي كه تراموا برقي است در كاهش آلودگي هوا بسيار تاثيرگذار است. شهردار اصفهان با بيان اينكه قرار است 50 كيلومتر خط تراموا در شهر ايجاد شود، خاطرنشان كرد: 11 واگن براي خط تراموا خريداري شده است كه در حال ورود به كشور مي‌باشد. دكترسقائيان‌نژاد اظهار داشت: در مرحله اول خط تراموا از ايستگاه پاسداران خيابان امام خميني(ره) و زير پل دو طبقه احداث مي‌شود.

وي در ادامه با اشاره به جاري شدن رودخانه زاينده‌رود تصريح كرد: براي كشت پاييزه آب در رودخانه زاينده رود جاري شده است. شهردار اصفهان با بيان اينكه بيش از 700 ميليارد تومان براي نجات درياچه اروميه اختصاص داده شده است، خاطرنشان كرد: مشكل رودخانه زاينده رود نيز بايد به صورت كلي حل شود كه اين مهم نياز به توجه دارد.

دكترسقائيان نژاد اظهار داشت: اينكه رودخانه تنها براي كشت و براي مدت محدودي جاري شود را قبول نداريم، البته مسئولان استان و شهر براي حل اين موضوع در تلاش هستند. وي با تاكيد بر اينكه اجراي 9 بند احياي رودخانه زاينده رود را خواستاريم، ادامه داد: برداشت از رودخانه زاينده رود بايد منطقي شود تا بتوانيم اقدامات لازم را براي جاري شدن رودخانه انجام دهيم.


 اکبري: کمبود فضاي کتابخانه عمومي در شهرستان جويبار 

 ساري – خبرنگار آفرينش

رييس اداره کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان جويبار درگفتگو با خبرنگار آفرينش بابيان اينکه 4کتابخانه عمومي درسطح شهرستان وجود دارد،گفت :با توجه به جمعيت 34 هزارنفري شهرستان نياز به احداث 3کتابخانه ديگراست. رضا اکبري با اشاره به اينکه در حال حاضر1هزارو800نفرعضو کتابخانه هستند ،افزود:39هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان جويبار موجود است. وي با بيان اينکه برنامه‌هاي متنوعي درهفته کتاب وکتابخواني درسطح شهرستان برگزار مي‌شود اظهار داشت: بازديد دانش‌آموزان و دانشجويان ازکتابخانه، برپايي نمايشگاه کتاب، برگزاري دومسابقه آنلاين در شهرستان،همايش تجليل ازکتابخوانان وخادمان کتاب، جلسه قصه‌گويي براي کودکان و برپايي کارگاه مقاله نويسي... ازمهمترين برنامه‌هاي اين هفته است.

اکبري درادامه از راه‌اندازي انجمن خيران کتابخانه ساز شهرستان جويبار خبرداد وا ذعان داشت: درحال حاضر9نفرعضو رسمي اين انجمن هستند.وي اظهارداشت :در سال 86 زميني به مساحت 240متر مربع توسط خيري براي ساخت کتابخانه به اين اداره اهداء شد که متاسفانه هنوز اقدامي در اين زمين صورت نگرفته است. رييس اداره کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان جويباراز اهداي زمين توسط خيري به مساحت 500متر مربع در روستاي پهناب جويبار خبر داد.


 خبر 

 برگزاري مانور گشت راهداري دراستان مرکزي

اراک - الهام فراهاني

به مناسبت دهه ايمني راهها مانور گشت راهداري در محورهاي مواصلاتي استان برگزار گرديد. در اين مانور غير متمركز كه در محورهاي مواصلاتي اصلي استان و چند شهرستان تابعه انجام گرفت بيش از 400 نفر از راهداران و خودروهاي گشت راهداري اين اداره كل در وضعيت آماده باش وگشت در حوزه‌هاي مرتبط حضورفعال داشته و نسبت به سنجش آمادگي خود براي ارائه خدمات زمستاني اقدام كردند. با توجه به نامگذاري اين روز به نام "سفر سالم با وسايل حمل و نقل عمومي" ؛ايجاد بستري امن براي اين منظور از اهداف اين اداره كل مي‌باشد كه در قالب مانورهاي دوره‎اي و متعدد توانمندي راهداران استان مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد.

اصلاح 30 نقطه از سطح شهر قزوين در راستاي کاهش آبگرفتگي معابر

قزوين - خردمند

در راستاي كاهش آبگرفتگي معابر در هنگام بارندگي 30 نقطه از سطح شهر قزوين از نظر هندسي و عمراني بازبيني و اصلاح شدند. حميدرضا محمدي الموتي، معاون خدمات شهري شهرداري قزوين گفت: در راستاي كاهش آبگرفتگي معابر در هنگام بارندگي 30 نقطه از سطح شهر قزوين از نظر هندسي و عمراني بازبيني و اصلاح شدند. محمدي الموتي افزود: اصلاحات صورت گرفته در اين 30 نقطه تاكنون تأثير بسزايي در كاهش آبگرفتگي معابر شهر داشته است و 26 نقطه ديگر نيز که هنگام بارندگي، اماکن مسکوني، تجاري و اداري را در معرض خطر آبگرفتگي قرار مي‌دهند براي اجراي اصلاحات هندسي و عمراني به مسئولان نواحي معرفي شده‌اند.وي بر لزوم مشارکت و همکاري نواحي مناطق سه گانه شهرداري و نواحي شش گانه سازمان مديريت پسماند در اين زمينه تأكيد كرد.

دادستان پرديس خبر داد؛

تخريب 53 مورد ساخت و ساز غيرمجاز در جاجرود

جاجرود - خبرنگارآفرينش

دادستان شهرستان پرديس از تخريب 53 مورد ساخت و ساز غيرمجاز در بستر رودخانه جاجرود در آينده نزديک خبر داد.حيدر فتاحي در گفت‌وگو با خبرنگارآفرينش، در حاشيه اجراي حکم تخريب ويلاهاي بستر رودخانه جاجرود اظهار کرد:‌ در اجراي تبصره 4 ماده 2 قانون نحوه توزيع عادلانه آب، بر اساس دستور مقام قضايي نسبت به تخريب و قلع و قمع املاکي که به صورت غيرمجاز در بستر رودخانه ساخته شده بود، اقدام شد.

وي در خصوص تعداد اين ويلاها نيز گفت: تخريب هشت باب ويلا و در کنار آن سه زمين محصور شده با دستور مقام قضايي در دستور کار قرار گرفت که امروز عمليات تخريب و اجراي حکم آن عملياتي شد.دادستان شهرستان پرديس اظهار کرد: احکام تخريبي ديگري نيز وجود دارد و با توجه به برنامه‌‌‌ريزي‌هايي که دادستاني ترتيب داده، در موعد مقرر نسبت به تخريب ساير اماکني که به صورت غيرمجاز ساخته شده‌‌اند، اقدام مي‌شود.وي در خصوص برنامه دادستاني پرديس براي جلوگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز گفت: مشکلي که در اين حوزه با آن مواجه هستيم، اين بود که اين ساخت و سازها مربوط به امسال نيست و در سال‌هاي گذشته صورت گرفته است

فتاحي با اشاره به اينکه برخي از اين ساخت و سازها به صورت غيرمجاز انجام شده است، افزود: در پاره‌اي از موارد، دهياري و بخشداري تخلفاتي انجام و بدون اخذ مجوز قانوني از مبادي ذي‌ربط اجازه ساخت و ساز به اين افراد داده‌‌اند.

وي ادامه داد: در بستر رودخانه هرگونه ساخت و ساز بايد با مجوز سازمان امور آب باشد و اين سازمان با طرح موضوع در کميسيون مربوط نسبت به صدور مجوز اقدام مي‌کند.دادستان شهرستان پرديس با اشاره به اينکه هيچ فردي اجازه ساخت و ساز در بستر رودخانه را ندارد، گفت: وظيفه دستگاه قضايي، حفاظت و صيانت از منابع طبيعي و خدادادي و از آن مهم‌تر، اجراي قانون است

وي افزود: ما مکلف به اجراي قانون هستيم و خط قرمز دستگاه قضايي هم قانون است.فتاحي تصريح کرد: اگر فردي بخواهد ساخت و ساز قانوني انجام دهند، قانونگذار مجراي آن را تعريف کرده و مي‌تواند از آن طريق اقدام کند.وي اظهار کرد: امروز همه عاقبت ساخت و سازهاي غيرمجاز را که ارزش برخي از اين ويلاها ميلياردي بوده است، مشاهده مي‌کنند.

دانش‌آموختگان استعداد درخشان کردستان خون اهداکردند

سنندج - مقصودي

جمعي از دانش آموختگان استعداد درخشان کردستاني عضو انجمن علمي پژوهشي سين ودال در انتقال خون کردستان حاضر شدند و خون خود را به بيماران نيازمند به خون و فرآورده خوني اهدا کردند.به گزارش روابط عمومي انتقال خون کردستان، گروهي از فارغ‌التحصيلان دانشگاهي استعداد درخشان کردستاني به دعوت يکي از کارشناسان ارشد انتقال خون کردستان که خود نيز دانش‌آموخته مراکز استعداد درخشان است در پايگاه انتقال خون سنندج گرد هم آمدند و ضمن ابراز تمايل جهت همکاريهاي علمي و پژوهشي با اداره کل انتقال خون کردستان جهت کمک به همنوعان نيازمند خون اهدا نمودند.

صباح قادريان، سرپرست انجمن علمي و پژوهشي سينودال ضمن ابراز تمايل انجمن جهت مشارکت در برگزاري طرح در دست اجراي قهرمانان آينده که به آموزش دانش‌آموزان در زمينه اهداي خون و بيماري هاي منقله از راه خون خواهد پرداخت، گفت: انجمن دانش آموختگان استعداد درخشان کردستان متشکل از فارغ التحصيلان رشته هاي مختلف است و آمادگي دارد تا در تمامي طرح هاي علمي، آموزشي و پژوهشي انتقال خون کردستان مشارکت نمايد.

قادريان باذکر اينکه اين انجمن علمي متشکل از پزشکان و متخصصين فعال در حوزه سلامت و بهداشت نيز هست که همگي دانش آموزان ديروز و مديران امروز هستند ادامه داد: انجمن اهدافي نظير تبادل تجربيات علمي و تحقيقاتي با مراکز علمي ، پژوهشي، اجرايي و صنعتي داخل و خارج کشور، اجراي طرحهاي مشترک علمي و ارائه خدمات آموزشي به واحدها و موسسات مختلف دولتي و غير دولتي، ارائه مشاوره آموزشي و تحقيقاتي به سازمانها و ساختاري که در زمينه سلامت جامعه فعاليت مي‌کنند مي‌نمايد و از اين رو آمادگي کامل دارد تا طرح هايي را با اداره کل انتقال خون کردستان به مرحله اجرا
در آورد.

محمدي تاکامي مدير کل دفتر امور شهري و شوراهاي استانداري خبر داد؛

انتخاب شهرداريهاي برتر استان و تجليل از آنها در نخستين نمايشگاه دستاوردهاي شهرداريها و کنگره مديريت شهري ايران

ساري – خبرنگار آفرينش

نمايشگاه دستاوردهاي شهرداريها و کنگره تخصصي مديريت شهري ايران در راستاي اجراي مصوبه شوراي برنامه‌ريزي و توسعه و کارگروه زيربنايي استان با همکاري استانداري مازندران، سازمانهاي مديريتي و دانشگاه هاي سراسر کشور از جمله دانشگاه تهران، صنعتي امير کبير، اصفهان، تربيت مدرس، علامه طباطبايي، خواجه نصيرالدين طوسي، بوعلي سينا، مازندران، تبريز، فردوسي مشهد، شيراز و... با محوريت مديريت شهري، مديريت توسعه شهري، مديريت بحران، شهرسازي پيشرفته، مديريت گردشگري، خدمات شهري، اقتصاد شهري... با حضور گسترده مديران شهري، اعضاي شوراي اسلامي، شهرداريهاي استان مازندران و شرکتهاي توانمند در اين حوزه در آبان ماه سال جاري به صورت همزمان در ساري برگزار مي‌‎گردد.

محمدي تاکامي با بيان خبر فوق افزود :ايجاد بسترهاي مناسب جهت هم انديشي مديران دولتي، شهرداريها، شوراهاي شهر، اساتيد و اعضاي هيات علمي، آگاهي بخشيدن مديران و برنامه ريزان حوزه‌هاي مختلف مديريت بحران درخصوص بهره‌گيري از آخرين تكنولوژي و تجارب جهاني، بهره گيري از يافته‌هاي جديد پژوهشي و تجربيات اجرايي موفق، آينده پژوهي و ترسيم چشم‌انداز آتي فعاليتهاي حوزه شهري، تجزيه و تحليل فرصتها و چالشها در شهرهاي ايران، ارايه راه حل براي مشكلات شهرسازي كشور را از مهمترين اهداف برگزاري اين دو رويداد علمي به شمار مي‌رود.

محمدي تاكامي با اشاره به اهميت برگزاري چنين رويدادهايي در استان و نقش موثر آن در پيشرفت روزافزون توسعه شهري استان افزود: بيش از 30 شاخص براي ارزيابي غرفه‌هاي شهرداريها در اين نمايشگاه تعيين شده است که نهايتا براساس ميزان ارائه دستاوردها در غرفه‌ها، شهرداريهاي برتر معرفي خواهند شد که در مراسم اختتاميه ضمن تجليل ويژه و اهداي لوح يادبود و تنديس بلورين، از آنها جهت حضور در نمايشگاه جامع شهرداريهاي تهران دعوت به عمل خواهد آمد.


 خبر 

 رئيس اتاق مشترک ايران وآذربايجان خبر داد؛

ازسرگيري فعاليت 24ساعته گمرک بيله سوار همزمان با سفر رياست جمهوري به باکو

اردبيل – خبرنگار آفرينش

هيئت اقتصادي اتاق بازرگاني ايران به سرپرستي حسين پيرموذن رئيس اتاق بازرگاني،صنايع ومعادن و کشاورزي استان اردبيل به عنوان رئيس اتاق مشترک ايران و آذربايجان همزمان با سفر رئيس جمهور به عنوان اولين هيئت ايراني سفر رياست جمهوري عصر ديروز وارد باکو شد و در محل استقرار هيئت ايراني مستقر شد.

به گزارش خبرنگار ما از باکو حسين پيرموذن رئيس اتاق مشترک ايران و آذربايجان با اشاره به حضور تيم هاي تخصصي و اقتصادي با محوريت 4استان اردبيل،آذربايجان شرقي،آذربايجان غربي و گيلان از همراهي گروه هاي تخصصي متشکل از مديران وفعالان تاثيرگذار اقتصادي اتاق ايران و تيم هايي از ساير استانها خبر داد و گفت: حضور فعلان اقتصادي وتجار ايراني در همراهي سفر رياست محترم جمهوري دکتر حسن روحاني نشان از عمق توجه و اراده دو کشور در تعميق روابط بخصوص در مراودات بازرگاني دارد.

وي افزود: اين سفربي شک نقطه عطفي در روابط اقتصادي وتجاري دو کشور بخصوص در مراودات مرزي دوکشور از طريق گمرکات زميني بين دو کشور خواهد بود.

پيرموذن از ازسرگيري فعاليت 24ساعته گمرک بيله سوار همزمان با سفر رياست جمهوري و امضاي تفاهم با همتاي آذري خبر داد و گفت: يکي از نتايج و دست آوردهاي مهم اين سفر احياي گمرک مرز زميني بيله سوار و شروع دوباره فعاليت و ترانزيت 24ساعته اين مرز مي باشد که اين موفقيت بي شک سر منشا تحول و رونق اقتصادي و موجبات حل مشکلات عديده اي از بازرگانان دو کشور علي الخصوص بازرگانان استانهاي شمالغرب کشور خواهد بود.

پيرموذن اظهار اميدواري کرد: در اين سفر با امضاي پروتکل هاي همکاري مابين دو کشور دوست و همسايه زمينه هاي همکاري بيشتر و رفع برخي مشکلات موجود بر سر راه فعالين اقتصادي،سرمايه گذاران و تجار دو کشور فراهم آيد.

رئيس اتاق مشترک ايران و آذربايجان تصريح کرد: تسهيل و حل مشکل رواديد براي تجار وبازرگانان ايراني، تامين و تضمين پوشش بيمه اي مناسب و برقراري امکان مراودات بانکي از خواسته هاي تجار ايراني مي باشد.

وي اظهار اميدواري کرد که با تعامل دوطرف گام هاي عملي در رفع موانع همکاري دو کشور حاصل آيد.

افتتاح و راه‌اندازي هفتادمين دستگاه حفاري ملکي شرکت ملي حفاري ايران

اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران از راه‌اندازي سه دستگاه حفاري جديد تا پايان سال خبر داد.با حضور جمعي از مسئولين استان، متخصصان، مديران صنعت نفت و حفاري هفتادمين دستگاه حفاري ملکي شرکت ( دستگاه حفاري 93 فتح ) افتتاح و در مدار عمليات قرار گرفت.در آيين افتتاح و راه‌اندازي هفتادمين دستگاه حفاري ملکي شرکت ملي حفاري ايران مهندس حيدر بهمني موفقيت هاي حاصله را لطف خداوند و حرکت در مسير راه شهداي گرانقدر عنوان کرد و گفت : در اين شرايط سخت و محدوديت هاي اعمال شده ، متخصصان صنعت نفت و حفاري در راه پاسداشت ارزشها و آرمان‌هاي انقلاب از هيچ تلاش و کوششي دريغ ننموده بطوريکه صنعت نفت کشور توانست برنامه پيش بيني شده را در بخش توليد نفت وگاز محقق سازد.

وي افزود : کشورهاي استکباري با تحريم تجهيزات صنعت نفت عملاً مي خواستند اين صنعت استراتژيک را متوقف سازند، اما توان ، اراده و همت ايراني راه را بر آنان سد کرد و به برکت خون شهدا، همانطور که در زمان 8 سال دفاع مقدس پيروز و سربلند بيرون آمديم، امروز نيز در بخش اقتصادي کشور با پشتيباني ملت شريف بر مشکلات غلبه خواهيم کرد.

مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران گفت : در حال حاضر صنعت حفاري کاملاً بومي و ساخت بخشي از تجهيزات آن داخلي شده است و اگر در قبل از انقلاب عنان حفاري کشور در دست خارجي ها بود و در کمترين عمق به نفت مي رسيدند اما امروز ، متخصصان ايراني در شرايطي سخت تر و در عمق بالاي 4 هزارو500 متري مخازن را حفاري و توليد نفت را تحقق مي بخشند.

بهمني به پيچيدگي مخازن نفتي ايران اشاره کرد و گفت : حفاري در ايران ، بدليل پيچيدگي هاي خاص مخازن نفتي، عمليات حفاري در آن بسيار دشوار مي‌باشد و شرکت هاي غربي به اين مهم کاملاً واقفند و شرکت هاي غربي فکر مي‌کردند که ايراني ها توان عمليات حفاري را در کشور نداشته و اين صنعت متوقف مي شود، اما تلاشگران و سخت کوشان ايراني، اين صنعت راهبردي را کاملاً هدايت و راهبري کردند بطوريکه اينک رقيب آنان در پروژه هاي نفت وگاز مي باشيم.

وي در خاتمه از حمايت هاي شرکت ملي مناطق نفتخيز جنوب در جهت پيشبرد اهداف شرکت ملي حفاري ايران قدرداني و تاکيد نمود که با همدلي و همگرايي کارکنان صنعت نفت برنامه هاي صنعت نفت در بخش توليد محقق شود.در ادامه اين مراسم مهندس دريس مدير فني شرکت مناطق نفتخيز جنوب ضمن تبريک راه‌اندازي دستگاه حفاري 93 فتح بيان کرد : افتخار مي‌کنيم که با توانمندي کارکنان و متخصصان صنعت نفت کشور در مسير تحقق برنامه‌هاي پيش‌بيني شده با موفقيت در حرکت هستيم.وي افزود : ملي حفاري جز شرکت هاي بالادستي صنعت نفت محسوب مي شود و در واقع هر برنامه اي در زمينه توليد نفت، مي بايست با توجه به پتانسيل صنعت حفاري کشور برنامه ريزي و به اجرا در مي آيد.

دريس در ادامه گفت: امروز بخش اعظمي از کار حفاري کشور در دست ملي حفاري است و شرکت هاي خصوصي نيز در اين امر فعاليت مي‌نمايند. وي گفت: شرکت ملي حفاري ايران يک بازوي توانمند براي صنعت نفت کشور در بخش حفاري چاهاي نفت وگاز مي باشد و اين يک توان ملي و يک ضريب اطمينان براي کشور است.دريس گفت : در حال حاضر 41 دستگاه حفاري شرکت ملي حفاري ايران در شرکت ملي مناطق نفتخيز جنوب مشغول به عمليات حفاري براي اين شرکت مي‌باشند و با برنامه ريزيهاي صورت گرفته امکان افزايش دکل در راستاي توسعه مخازن وجود دارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته