جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4853

علي پروين:
مايلي‌کهن هرگز عذرخواهي نمي‌کند

اولي اشتليکه سرمربي کره جنوبي:
فرصت خوبي براي انتقام از ايران داريم


دقيقه نود


سوت پايان


نگاه كارشناس


 علي پروين:
 مايلي‌کهن هرگز عذرخواهي نمي‌کند 

 
علي پروين پس از خروج از زندان اوين و ملاقات با مايلي‌کهن گفت: حوصله حرف زدن ندارم. محمد مايلي‌کهن شاگرد من بوده و وظيفه من اين بود که به اينجا بيايم اما دير متوجه شدم. يک ساعت با هم صحبت کرديم. دراينجا يک حرمت شکني اتفاق افتاده است. خيلي بد است کسي از معلم خود شکايت کند و اين گونه در جامعه پخش شود. ما به دنبال جلب رضايت علي دايي هستيم.وي در پاسخ به اين سوال که چه زماني مايلي‌کهن آزاد خواهد شد و آيا او بابت صحبت‌هايش عليه دايي عذرخواهي مي‌کند يا نه، اظهار کرد: مايلي‌کهن با پاي خودش به زندان رفته و به هيچ وجه عذرخواهي نمي‌کند. به نظرم دايي بايد کوتاه بيايد. به هر حال يک رابطه معلم و شاگردي وجود دارد. قرارشده هدايتي، استيلي و عابدزاده يک راه حل براي اين مساله پيدا کنند. اين وضعيت خيلي زشت است. به خود مايلي‌کهن هم گفتم که نمي‌داند بيرون چه خبر است و مردم چه مي‌گويند.وي ادامه داد: از وقتي که پول وارد فوتبال شده است، وضعيت اين گونه شده. حرمت شکني يعني همين. آخرش هم اين مي‌شود که يک نفر ارزش يک پيراهن را نمي‌داند.پروين در پاسخ به اين پرسش که به هر حال دادگاه حکم داده و دايي چندان دخالتي دراين ماجرا ندارد، بيان کرد: اصلا فرض بگيريد من مقصر باشم.

دايي بايد گذشت کند.پس از اين صحبت پروين خبرنگاري گفت که دايي چند بار قبلا در اين رابطه گذشت کرده است که پيشکسوت پرسپوليس در پاسخ به او گفت: اصلا 10 دفعه گذشت کند مگر چه مي‌شود مگر شاگردانم عليه من صحبت نمي‌کردند من جوابي به آنها دادم مايلي‌کهن براي مردم فرد مهمي است.او در پاسخ به اين سوال که آيا صحت دارد اخيرا گفته که خود وزير ورزش و جوانان هم در اين ميان رفتار درستي ندارد، بيان کرد: ببينيد خود وزير هم از دايي شکايت کرده است. فردا اگر دايي محکوم شد، همين ماجرا براي او هم تکرار مي‌شود. از وزير که متولي کار است، توقع مي‌رود که دستي روي سر ورزش بکشد و حرمت شکني نکند.پروين در پايان و در پاسخ به اين سوال مبني بر اين که آيا مايلي کهن از دايي عذرخواهي مي‌کند تا آزاد شود، گفت: مايلي کهن به هيچ وجه عذرخواهي نخواهد کرد.


 اولي اشتليکه سرمربي کره جنوبي:
 فرصت خوبي براي انتقام از ايران داريم 

تيم‌هاي ملي ايران و کره جنوبي سه‌شنبه 27 آبان در ديداري دوستانه در ورزشگاه آزادي به مصاف هم مي‌روند. کره‌اي ها که در دو بازي قبلي خود در انتخابي جام جهاني برزيل برابر ايران شکست خوردند، مي‌خواهند با پيروزي در اين ديدار دوستانه انتقام دو شکست قبلشان را گرفته باشند.اولي اشتليکه، سرمربي آلماني کره جنوبي پيش از ديدار تيمش برابر ايران گفت: صرف نظر ازاين که کجا بازي مي‌کنيم، خوشحالم که بعد از پنج هفته‌ بار ديگر به ميدان مي‌رويم. دو ديدار دوستانه برابر اردن و ايران خواهيم داشت که اهميت زيادي براي ما دارند. اين دو ديدار براي ما آخرين بازي‌هايي است که قبل از شروع جام ملت‌هاي آسيا برگزار خواهيم کرد و به همين خاطر کسب نتيجه در آن بسيار مهم است، چرا که باعث افزايش اعتماد به نفس بازيکنان خواهد شد. اميدوارم هم برابر اردن و هم برابر ايران نتيجه خوبي کسب کنيم.سرمربي کره جنوبي درباره نمايش ضعيف اين تيم برابر ايران در بازي‌هاي اخير گفت: من تاريخ تقابل کره جنوبي و ايران را مي‌دانم واين را هم مي‌دانم که چه رقابتي بين دو تيم در فوتبال آسيا وجود دارد. بازي دوستانه با ايران فرصت خيلي خوبي براي ما است تا بتوانيم از ايران انتقام بگيريم.سرمربي کره جنوبي بازيکنان جواني را براي اردوي اين تيم دعوت کرده است. در کنار بازيکنان جوان حضور پارک چو يونگ و يانگ سونگ ريونگ براي خبرنگاران کره‌اي کمي عجيب بود، چرا که اين دو بازيکن در جام جهاني نمايش بسيار ضعيفي داشتند که باعث حذف کره در همان دور نخست شد.اشتليکه در پايان گفت: مي‌دانم که روزهاي خيلي سختي درکره دارم، ولي من آدمي هستم که به همه چيز مثبت فکر مي‌کند. حضور بازيکنان که در جام جهاني نمايش خوبي نداشتند نيز يکي ازهمين دلايل است تا بتوانيم فرصت دوباره‌اي به آنها بدهيم تا بار ديگر توانايي‌شان را به نمايش بگذارند.ديدار ايران و کره جنوبي ساعت 16:25 سه‌شنبه 27 آبان ماه در ورزشگاه آزادي برگزار خواهد شد.


 دقيقه نود 

 با حضور سياسي و افشارزاده در کميسيون اقتصادي مطرح شد

سهام سرخابي‌ها تا پايان آذر قيمت‌گذاري مي‌شود

سخنگوي کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي از قيمت‌گذاري سهام دو باشگاه استقلال و پرسپوليس تا پايان آذرماه سال جاري خبر داد.رحيم زارع با اشاره به جلسه کميسيون اقتصادي گفت: بحث واگذاري سهام باشگاه‌هاي استقلال و پرسپوليس با حضو رئيس سازمان خصوصي‌سازي، سياسي، رئيس هيئت مديره پرسپوليس، منتقمي، سرپرست پرسپوليس و افشارزاده مديرعامل استقلال در راستاي بند "ع " تبصره بودجه سال 93 در جلسه کميسيون اقتصادي مورد بررسي قرار گرفت. رئيس سازمان خصوصي سازي درباره جلساتي که درباره واگذاري سهام باشگاه هاي استقلال و پرسپوليس با وزارت ورزش برگزار شده گزارشي به اعضاي کميسيون ارائه کرد.سخنگوي کميسيون اقتصادي مجلس خاطر نشان کرد: براساس گزارش ارائه شده قيمت‌گذاري سهام باشگاه‌هاي استقلال و پرسپوليس تا پايان آذر ماه سال جاري انجام و همچنين سازمان خصوصي سازي مي‌تواند سهام اين دو باشگاه را تا پايان سال واگذار کند.

اولين تمرين تيم ملي با حضور همه بازيکنان

چهارمين جلسه تمريني تيم ملي فوتبال ايران اولين تمريني بود که اين تيم با تمامي بازيکنانش برگزار مي‌کرد. دراين تمرين که از ساعت 10:30 در زمين شماره يک کمپ‌هاي تيم ملي آغاز شد، 24 بازيکن حضور داشتند.جواد نکونام، رضا قوچان‌نژاد، عليرضا حقيقي و عليرضا جهانبخش که تاکنون در تمرينات گروهي حضور نداشتند ازديروز به جمع ملي‌پوشان پيوستند. شاهين ثاقبي و احمد عبدالله‌زاده دو بازيکني بودند که از تيم ملي جدا شده و براي حضور در اردوي قطر به تيم اميد پيوستند.کي‌روش در انتهاي تمرين با جهانبخش و آزمون به صورت خصوصي به گفت‌وگو پرداخت.

7 بازيکن تيم ملي از سفر به قطر بازماندند

7 بازيکن تيم ملي فوتبال ايران به علت عدم صدور رواديد نتوانستند همراه ملي‌پوشان به قطر سفر کنند و قرار است امروز عازم اين کشور شوند.فرشيد اسماعيلي، محمد دانشگر، شاهين ثاقبي، حسين کنعاني، بهنام برزاي، محمد ستاري و حسين‌پور 7 بازيکن تيم ملي اميد هستند که به علت اينکه براي رواديد آنها دير اقدام شده است ديروز نتوانستند همراه ساير ملي‌پوشان به قطر سفر کنند و قرار است آنها با تاخير يک روزه امروز به اردوي تيم ملي اضافه شوند.

تکليف ديدار دوستانه ايران و آفريقا جمعه مشخص مي‌شود

تيم ملي فوتبال آفريقاي جنوبي روز جمعه در سري مسابقات مقدماتي جام ملت‌هاي آفريقا به مصاف سودان خواهد رفت.براساس اعلام سايت سوپر اسپرت اگر تيم آفريقاي جنوبي بتواند در اين ديدار به برتري برسد اين تيم 28 آذرماه در ديداري دوستانه به مصاف تيم ملي ايران خواهد رفت.به اين ترتيب تکليف ديدار دوستانه ايران با آفريقاي جنوبي روز جمعه 23 آبان‌ماه مشخص خواهد شد.

سفر کي‌روش به عربستان

کادرفني تيم ملي فوتبال ايران در نظر دارد پس از ديدار دوستانه مقابل کره‌جنوبي سفري به عربستان داشته باشد تا بازي‌هاي هم‌گروه‌هاي ايران در جام ملت‌هاي آسيا را از نزديک تماشا کند. کارلوس کي‌روش به همراه لوسيانو در نظر دارند تا پس از ديدار دوستانه تيم ملي فوتبال ايران مقابل کره‌جنوبي سفري به عربستان داشته باشند.کادر فني تيم ملي قصد دارد با سفر به اين کشور بازي‌هاي تيم‌هاي امارات، قطر و بحرين، هم‌گروه‌هاي ايران در جام ملت‌هاي آسيا را از نزديک تماشا کند. درهمين راستا کادرفني به دنبال بليت و کارهاي مقدماتي سفر به عربستان است.تيم ملي فوتبال ايران 27 آبان‌ماه در ديداري دوستانه به مصاف کره‌جنوبي خواهد رفت.

حراج پيراهن رونالدوتوسط بازيکن استقلال

مدافع ارمنستاني تيم فوتبال استقلال قصد دارد تا عوايد حاصل از فروش پيراهن ستاره رئال مادريد را به امور خيريه اختصاص دهد. هراير مگويان، مدافع ارمنستاني تيم فوتبال استقلال که در اردوي تيم ملي کشورش براي بازي با پرتغال حضور دارد، مي‌خواهد پس از پايان اين ديدار پيراهن کريستيانو رونالدو، ستاره تيم ملي پرتغال و باشگاه رئال مادريد را از او بگيرد و آن را به حراج بگذارد تا عوايد حاصل از فروش آن را صرف کارهاي خير کند.هراير مگويان گفت: قرار نبود اين موضوع رسانه‌اي شود. اگر بتوانم پيراهن رونالدو را بگيرم، عوايد حاصل از فروش پيراهن وي را صرف امور خيريه مي‌کنم. اميدوارم که اين اتفاق رخ دهد.

ميانجيگري کميته اخلاق براي آزادي مايلي‌کهن از زندان

کميته اخلاق فدراسيون فوتبال قصد دارد براي حل اختلافات بين محمد مايلي‌کهن و علي دايي ميانجيگري کند. پس از زنداني شدن محمد مايلي‌کهن سرمربي پيشين تيم ملي فوتبال ايران به دليل شکايت علي دايي از وي، اهالي فوتبال در تلاش هستند که با ميانجيگري مايلي‌کهن را از زندان آزاد کنند.کميته اخلاق دراسيون فوتبال در اين راستا قصد دارد علي دايي را براي پس گرفتن شکايت خود از مايلي‌کهن متقاعد کند. علي‌ اکبر محمدزاده رئيس اين کميته با تاييد اين خبر گفت: قصد داريم از طريق دفتر کميته اخلاق با دايي تماس برقرار کنيم تا وي از مواضع خود کوتاه بيايد تا ديگر شاهد اين اتفاقات نباشيم.

تمرين استقلال تنها با 7 بازيکن

سرپرست تيم استقلال از انجام تمرينات اين تيم تنها با 7 بازيکن خبر داد و گفت: مجبور هستيم دو هفته را بدون ملي پوشان‌مان تمرين کنيم.ميرشاد ماجدي درخصوص شروع تمرينات تيم با تعداد اندک بازيکنان گفت: پس از 3 روز تعطيلي تمريناتمان را آغاز کرديم اما با توجه به داشتن 8 ملي پوش که دو تن از آنها خارجي هستند، تنها با 7 بازيکن خود را براي دربي آماده مي‌کنيم.وي تاکيد کرد: درست است که نفراتمان کم است اما موظف هستيم همين نفرات را براي ديدار مقابل پرسپوليس آماده کنيم. البته محمد قاضي و آرش برهاني را نيز به دليل مصدوميت در تمرينات نداريم و آنها در کلينيک و نيز زير نظر کادرپزشکي مشغول مداوا هستند.

وي درخصوص وضعيت کرار نيز خاطرنشان کرد: بهتر است هرچه را که درخصوص اين بازيکن مي‌خواهيد بدانيد، از مديرعامل باشگاه سوال کنيد تا ايشان به شما جواب دهد.وي در پاسخ به اين پرسش که تنها 4 روز مانده به ديدار پرسپوليس ملي‌پوشان به جمعشان اضافه مي‌شوند، آيا مي‌توانيد تمرينات خوبي را در اين 3 روز انجام دهيد، تاکيد کرد: مجبور هستيم 2 هفته را بدون ملي پوشان‌مان تمرين کنيم و تنها در آن 4 روز کادرفني فرصت دارد که کارهاي تاکتيکي خود را براي ديدار سنتي با حضور همه بازيکنان انجام دهد.ماجدي در ادامه تاکيد کرد: از ابتداي فصل تا به الان تابع دستورات سازمان ليگ بوده‌ايم و مطمئنا تا پايان فصل هم اين روند را ادامه خواهيم داد.وي درخصوص سفر تيم فوتبال استقلال به آمريکا يادآور شد: از شما خواهش مي‌کنم تا در اين مورد هم از مديرعامل باشگاه سوال کنيد زيرا در جريان کامل اين موضوع نيستم و نمي‌توانم در اين خصوص اظهار نظر کنم.


 سوت پايان 

 جريمه 10ميليوني پرسپوليس

کميته انضباطي فدراسيون فوتبال باشگاه پرسپوليس را به 10 ميليون تومان جريمه نقدي محکوم کرد.

ديدار دو تيم پيکان و پرسپوليس تهران از سري رقابت هاي هفته سيزدهم ليگ برتردرحالي برگزار شد که از سوي تماشاگران تيم پرسپوليس تخلفاتي مبني بر فحاشي به بازيکنان تيم مقابل صورت گرفت.کميته انضباطي فدراسيون فوتبال باشگاه پرسپوليس را طبق بند 3 ماده 79 به پرداخت 100 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم کرد.همچنين ديداردو تيم سپاهان اصفهان و استقلال خوزستان از سري رقابتهاي ليگ برتر در هفته سيزدهم برگزار شد و ازسوي هوشنگ لوينيان مربي تيم استقلال خوزستان تخلفاتي مبني بر اعتراض به داور و ورود به زمين بازي صورت گرفت.لوينيان نيز بر اساس بند 2 ماده 67 آيين نامه انضباطي به يک جلسه محروميت ازهمراهي تيم استقلال خوزستان و 5 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شد.ديدار دو تيم گسترش فولاد تبريز و پديده مشهد از سري رقابتهاي جام حذفي کشور نيز روز چهارم آبانماه برگزار شد و از سوي ستار نوبري مربي تيم گسترش فولاد تبريز تخلفاتي مبني بر اعتراض به داور که منجر به اخراجش شد، صورت گرفت. وي طبق بند 2 ماده 67 از همراهي تيم مربوطه به مدت يک جلسه محروم شد.

کرار جاسم در تيم ملي عراق

کرار جاسم هافبک عراقي تيم فوتبال استقلال به تيم ملي عراق دعوت شد.کادر فني تيم ملي فوتبال عراق اسامي نهايي بازيکنان اين تيم را براي مسابقات جام خليج فارس اعلام کرد که در اين فهرست نام کرار جاسم هم ديده مي شود.اسامي تيم ملي فوتبال عراق به اين شرح است: جلال حسن، محمد حميد، علي ياسين، سعد عبد الامير، علي عدنان، علي بهجت، سلام شاكر، مصطفى ناظم، احمد ابراهيم، سعد ناطق، مهدي كريم، علي فائز، همام طارق، احمد ياسين، ياسر قاسم، كرار جاسم، سيف سلمان، مهدي كامل، امجد كلف، جستن ميرام، امجد راضي ، حمادي احمد و مروان حسين.بعد از بازي استقلال با تراکتورسازي اين شائبه ايجاد شد که کرار جاسم با دريافت کارت زرد عمدي و سه اخطاره شدن، دربي را به خاطر حضور در جام خليج فارس و بازي در تيم ملي عراق از دست داده است.

موافقت استقلال و پرسپوليس با زمان جام حذفي

سازمان ليگ پس از انتخاب دوم آذرماه براي برگزاري دربي تهران، برنامه جام حذفي را در حالي اعلام کرد که استقلال و پرسپوليس در مرحله يک‌چهارم نهايي اين مسابقات، روز پنجشنبه 6 آذرماه به مصاف حريفان خود مي‌روند.مهدي تاج در خصوص اينکه چرا اين دو تيم چهار روز بعد ازدربي به اصفهان و کرمان براي برگزاري اين ديدار سفر کنند، اينگونه توضيح داد: پيش از آغاز ليگ چهاردهم، ما يک برنامه يک ساله ارائه کرديم که يک دستاورد مطلوب در اين برنامه همه مسابقات تا پايان ليگ اعلام شده بود.

وي در مورد عقب افتادن دو روزه دربي، تصريح کرد: برگزاري بازي در فيفادي که طي قوانين فدراسيون جهاني 10 روز شده، از حقوق تيم‌هاي ملي سراسردنياست و هيچ ايرادي هم از سرمربي تيم ملي نمي‌توان گرفت که چرا در اين روزها اردوي آمادگي‌سازي برگزار مي‌کنيد. البته اگر بازي ايران و کره‌جنوبي در آخرين روز فيفادي يعني 27 آبان ماه برگزار نمي‌شد، زمان دربي را تغيير نمي‌داديم.رئيس سازمان ليگ اين موضوع را اينگونه توضيح داد: اگر بازي ايران و کره‌جنوبي 25 آبان‌ماه برگزار مي‌شد، زمان دربي تغيير نمي‌کرد زيرا تيم‌‌ها فرصت آماده‌سازي داشتند؛ ضمن اينکه ما نمي‌‎دانستيم چه بازيکناني قرار است به تيم ملي دعوت شوند و به خاطر همين مسائل، يک ملاحظاتي را در نظر گرفتيم.

وي با اشاره به اينکه به خاطر شرايط خاص امسال ليگ، حتي نمي‌توانستيم زمان يک بازي را تغيير دهيم، خاطرنشان کرد: چاره‌اي نبود و خود مسئولان دو باشگاه پرسپوليس هم وقتي برنامه را ديدند با برگزاري آن موافقت کردند. اگر استقلال و پرسپوليس ببرند، يک دربي ديگر هم در زمان مشخص شده برگزارمي‌شود.

استقلال-چوکاي تالش شنبه در کمپ حجازي

تيم فوتبال استقلال که اين روزها پشت درهاي بسته تمرين مي‌کند روز شنبه در ديداري دوستانه به مصاف چوکاي تالش خواهد رفت.اين مسابقه در جهت آماده سازي تيم استقلال براي دربي پايتخت است.همچنين تيم استقلال روز دوشنبه هفته آينده در ديدار دوستانه ديگري به مصاف ملوان انزلي خواهد رفت.امير قلعه‌نوعي براي آمادگي تيمش قبل از بازي با پرسپوليس تصميم دارد اين مسابقه را برگزار کند که هر دو ديدار بدون حضور ملي‌پوشان برگزار خواهد شد. کادر فني و مسئولان استقلال هنوز تصميمي براي حضور خبرنگاران در اين دو ديدار نگرفته‌اند.

اسامي شاکيان استقلال

اسامي بازيکنان خارجي که از استقلال به فيفا شکايت کرده‌اند مشخص شد.مسئولان باشگاه استقلال طي روزهاي گذشته درگير شکايت تعدادي از بازيکنان خارجي هستند که ازاين باشگاه به فيفا براي دريافت مطالبات مالي خود شکايت کرده اند.جي‌لويد ساموئل،گوران يرکوويچ،گوران لاوره،رودريگو توزي، آرزه کاماچو، توني کارواليو و ليام ردي نفراتي هستند که براي دريافت مطالبات خود از باشگاه استقلال به فيفا شکايت کرده‌اند.بهرام افشارزاده مدعي شده که باشگاه در تلاش است تا طلب 900 هزار دلاري اين بازيکنان را با مديريت منابع مالي پرداخت کند.


 نگاه كارشناس 

 حلقه مفقوده آموزش در فوتبال

بيژن ذوالفقارنسب

ناکامي تيم هاي پايه فوتبال ايران درچند وقت اخير دلايل متعددي دارد اما اگر بخواهيم به طور بنيادي صحبت کنيم، بايد بگوييم که به طور کلي بر فوتبال ما هيچ توجيه علمي و کارهدفمند و برنامه‌ريزي شده حاکم نيست. ما همچنان در فوتبال پايه درگير روش‌هاي سنتي و قديمي هستيم. در حالي که در همه جاي دنيا آموزش فوتبال به خردسالان و نوجوانان درآکادمي‌هاي تخصصي انجام مي‌شود درحاليکه که بحث آموزش حلقه مفقوده در فوتبال مااست. اگر ما در هر مقطعي از فوتبالمان دچار مشکل هستيم، به دليل اين است که در پرورش و آموزش فوتباليست‌هايمان سلسله مراتب آموزش رعايت نشده است و همين باعث مي‌شود که به عنوان مثال بازيکني به تيم ملي اميد بيايد که حتي نمي‌تواند به خوبي توپ را کنترل کند.

بازيکني که تا 14 – 15 سالگي آموزشهاي خاص را نديده است و به يکباره فوتباليست مي‌شود، مشخص است که دچار مشکلات فني بسياري خواهد شد. همه اين‌ها به خاطر اين است که مراحل مقدماتي در آموزش فوتباليست‌ها مورد اهميت قرار نمي‌گيرند. ما مي بينيم که خيلي از تيم‌هاي ليگ برتري تيم‌هاي پايه ندارند. در هيچ کشوري مثل ايران تيم‌هاي پايه را يک سال به اردو نمي برند. به عنوان مثال در کشورآلمان وقتي مي‌خواهند جوانان خودشان را به يک تورنمنت اعزام کنند، يکسري مسابقات برگزار مي‌کنند و از دل اين مسابقات بازيکنان برگزيده را در قالب يک تيم به آن تورنمنت اعزام مي‌کنند، اما چنين چيزي در کشور ما مرسوم نيست و ما هم‌چنان به روش‌هاي سنتي پايبنديم. آکادمي ملي فوتبال مجموعه توسعه يافته‌اي دارد و کميته‌ جوانان و توسعه نيز اعضاي مشخصي دارد که بايد به چنين موضوعاتي رسيدگي کنند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته