جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4853

اولويت هاي كاري گروه صنعتي ايران خودرو:
توسعه داخلي سازي محصولات، گسترش ارتباط با مراكز علمي


آگهي صفحه 2


آگهي صفحه 3


آگهي صفحه 8


 اولويت هاي كاري گروه صنعتي ايران خودرو:
 توسعه داخلي سازي محصولات، گسترش ارتباط با مراكز علمي 

گروه صنعتي ايران خودرو به منظور تحقق منويات اخير مقام معظم رهبري، برنامه خود را براساس حركت سريع به سمت ساخت قطعات با تكنولوژي بالا، داخلي سازي محصولات و توسعه صادرات ترسيم كرده است. بهگزارش آفرينش به نقل از ايكوپرس ،مهندس هاشم يكه زارع مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو با بيان اين مطلب گفت: اين امر با دو هدف صورت مي گيرد، نخست اينكه وابستگي كشور به خارج از كشور را كاهش داده و از خروج ارز جلوگيري مي كند و دوم، فرصت هاي شغلي جديدي را براي جوانان آموزش ديده فني و صنعتي و نيز فارغ التحصيلان دانشگاه ها ايجاد مي كند.وي با اشاره به اينكه گسترش ارتباطات ايران خودرو با شبكه ها و مراكز تحقيقاتي و دانشگاهي و مراكز علمي معتبر سر فصل ديگري از برنامه هاي كاري گروه صنعتي ايران خودرو است، اظهارداشت: عرضه محصولات جديد متناسب با سلايق مشتريان و توجه ويژه به ارتقاي كيفي و ايمني در سر لوحه امور قراردارد.

وي تاكيد كرد: براساس برنامه راهبردي، ما مصمم هستيم قطعه سازان توانمند ايراني را به عنوان همكار راهبردي خود وارد عرصه هاي جهاني كنيم و براي اولين بار قطعه سازان ايراني در طراحي و توليد محصولات جديد اين شركت سهيم خواهند شد.

يكه زارع تصريح كرد: ظرفيت قطعه سازي در كشور بايد به سه ميليون دستگاه خودرو درسال برسد كه دو ميليون دستگاه آن براي بازار داخلي و يك ميليون ديگر به صورت قطعه به خارج صادرشود.يكه زارع افزود: درحال حاضر روزانه بين 2هزار و 400 تا 2 هزار و 500 دستگاه خودرو در ايران خودرو بدون كسري و وابستگي به شركتهايي مانند پژو توليد مي شود.

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو تصريح كرد: كاهش هزينه ها، افزايش تيراژ توليد، تكوين سبد محصولات و بهره گيري از آخرين فناوري ها روز و نهادينه شدن فرهنگ مشتري مداري از جمله ويژگي هاي بارز استراتژي نوين ايران خودرو محسوب مي شوند.

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو با اشاره به آغاز طراحي پلاتفرم ايراني درمركز تحقيقات ايران خودرو گفت: استفاده از نخبگان دانشگاهي و متخصصان داخلي درتمام مراحل طراحي دركنار مشاوران خارجي از ويژگي هاي بازر اين پلاتفرم است.

يكه زارع يادآورشد: همزمان با طراحي و توليد محصولات جديد و بومي سازي موتورهاي كم مصرف، پژوهش ها و اقدماتي را انجام داده ايم كه نتايج اين اقدامات به زودي با توليد انبوه موتور و نصب آن بر روي انواع محصولات به ثمر خواهد نشست.

وي با اشاره به حضور ايران خودرو در عرصه بين المللي خاطرنشان ساخت: براي تحقق اين هدف اساسي ساختار جديد صادراتي شركت تدوين شده است و ما معتقديم مي توانيم طي يك برنامه چندساله به صادرات 30 درصد كل توليد محصولات برسيم.

راهبردتوسعه محصول

بر اساس برنامه ريزي انجام شده، گروه صنعتي ايران خودرو از نيمه دوم سال 94 هر شش ماه يك محصول جديد و يك محصول فيس ليفت شده و هر سه سال نيز خانواده موتور جديدي را به بازار عرضه خواهد كرد.

طراحي پلاتفرم

طراحي پلاتفرم بر پايه قواي محركه در دستور كار گروه صنعتي ايران خودرو قرار داردكه نخستين پلاتفرم با قواي محركه اين شركت به زودي در دسترس خواهد بود و ظرف دو سال ديگر نيز پلاتفرم جديدي بر روي كلاسC وD معرفي خواهد شد.

توليد محصول براساس نياز مشتري

براي نخستين بار در كشور، نوع و تيراژ محصول توليدي بنابر سفارش واحد بازاريابي و فروش ايران خودرو صورت مي گيرد و محصولات توليدي براساس خواست و نياز مشتريان و بازار به توليد خواهد رسيد. اين امر نتيجه به روز رساني تحويل خودرو به مشتريان است. افزايش سرمايه گذاري در شركت هاي قطعه ساز و افزايش اشتغال از نتايج افزايش فعلي توليد است و تيراژ ‌توليد ديگر براي مديريت ارشد ايران خودرو در اولويت قرار ندارد و امسال سالي است كه ايران خودرو به كيفيت، صادرات، خدمات پس از فروش و توسعه محصول توجه خاصي دارد.

توليد با توان داخلي

مديريت ارشد ايران خودرو براين باور است که شركت هاي قطعه سازي نقش مهمي در افزايش توليد ايران خودرو ايفا كرده اندو اين امر جاي تقدير دارد. از ميانگين توليد دوهزار و 700 خودرويي كه قبلا انجام مي شد، توليد 900 دستگاه از آن به صورت مونتاژ سي كي دي و هزار و 800 دستگاه نيز بر دوش قطعه سازان داخلي بوده است، اما توليد روزانه بيش از دوهزار و 400 دستگاه فعلي كاملا توسط سازندگان داخلي صورت مي پذيرد. با برنامه ريزي انجام شده از مهر ماه سال گذشته توليد رونق گرفت و تقريبا شش ماهه دوم سال گذشته به ميزان دو برابر شش ماه نخست توليد صورت گرفت. از شروع امسال نيز توليد ناقص در ايران خودرو وجود نداشته و همه خودروها به صورت كامل از خط توليد خارج شده است.

گروه صنعتي ايران خودرو از برنامه ابلاغ شده از سوي وزارت صنعت، معدن و تجارت 16 درصد پيشي گرفته است و برنامه داخلي به همت كارگران و كاركنان اين شركت 600 هزار دستگاه خودرو بوده كه از اين برنامه نيز به ميزان دو درصد عبور كرده است.


 آگهي صفحه 2 


 آگهي صفحه 3 


 آگهي صفحه 8 


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته