جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/09/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4878

تيم ملي با 23 بازيکن در اردوي آفريقاي جنوبي؛
سفر به ژوهانسبورگ بدون حريف


دقيقه نود


سوت پايان


 تيم ملي با 23 بازيکن در اردوي آفريقاي جنوبي؛
 سفر به ژوهانسبورگ بدون حريف  

تيم ملي فوتبال ايران امروز يکشنبه براي برگزاري اردوي آماده سازي راهي آفريقاي جنوبي خواهد شد. بر اساس تصميم کادر فني، 23 بازيکن همراه تيم ملي خواهند بود .

دروازه‌بانها: رحمان احمدي (سپاهان)، عليرضا بيرانوند (نفت)، محسن فروزان (استقلال)

مدافعان: وريا غفوري (سپاهان)، رامين رضاييان ( راه آهن)، مرتضي پورعلي گنجي (نفت تهران)، محمدرضا خانزاده (پرسپوليس)، امير حسين صادقي (استقلال)، هاشم بيک زاده (استقلال)، احسان حاج صفي (سپاهان)، حبيب گرداني (تراکتورسازي)، محمد نژادمهدي (پديده)

بازيکنان مياني: اميد ابراهيمي (استقلال)، محمد نوري (پرسپوليس)، ايمان مبعلي (نفت تهران)،خسرو حيدري (استقلال)، آندرانيک تيموريان(استقلال)، وحيد اميري (نفت تهران)، سروش رفيعي (فولاد)

مهاجمان: سجاد شهباززاده (استقلال)، سردار آزمون (روبين کازان روسيه)، مهدي شريفي (سپاهان)، مسعود حسن زاده (ذوب آهن)

فدراسيون به اميد رايزني کي‌روش

گفتني است تيم ملي فوتبال ايران در حالي بامداد امروز (يکشنبه) عازم اردوي آفريقاي جنوبي مي‌شود که حتي يک بازي تدارکاتي با تيم‌هاي ملي را هم در برنامه خود نداشته و اميدوار به رايزني‌هاي کارلوس کي‌روش است!

اين اردو در حالي برگزار مي‌شود که کارلوس کي‌روش تمايل داشت تا ايران سه بازي تدارکاتي با تيم هاي ملي برگزار کند ، او از کنيا، آفريقاي جنوبي، زيمبابوه، تانزانيا و بوتسوانا به عنوان حريفان مدنظرش نام برد اما به خاطر اين که برگزاري اردو در ابهام‌ قرار داشت، بازي با هيچ کدام از اين تيم‌ها رزرو نشد.

اما زيمبابوه يکي از همين گزينه‌ها در درخواست رسمي که از فدراسيون ايران داشته حاضر شده 22 دسامبر (1دي) در آفريقاي جنوبي با ايران بازي کند و هيچ پولي بابت اين مسابقه دريافت نکند اما ايران تنها هزينه سفر اين تيم به ژوهانسبورگ را متقبل شود که فدراسيون هم اين پيشنهاد را نپذيرفت.

در حال حاضر تنها گزينه احتمالي براي بازي تدارکاتي با ايران، تيم ملي آفريقاي جنوبي است که هنوز موافقتش را براي اين مسابقه اعلام نکرده است. فدراسيون به دنبال اين است تا کي‌روش با حضور در ژوهانسبورگ و رايزني با فدراسيون آفريقاي جنوبي اين امکان را فراهم کند.

در اين صورت ممکن است يک يا دو بازي تدارکاتي هم با تيم‌هاي باشگاهي آفريقايي برگزار شود و در غير اين صورت، تا به امروز هر سه حريف تدارکاتي ملي پوشان در ژوهانسبورگ را تيم‌هاي باشگاهي تشکيل خواهند داد.


 دقيقه نود 

 توافق فيفا با فدراسيون فوتبال ايران براي پرداخت مطالبات کي‌روش

فدراسيون جهاني براي پرداخت پول بلوکه شده ايران موافقت کرد.

گفتني است، فدراسيون فوتبال ايران مدت‌ها است براي دريافت مطالبات خود از فيفا دچار مشکل شده و بارها در اين خصوص نامه نگاري انجام داده است.

طي آخرين مکاتبات صورت گرفته فدراسيون فوتبال ايران براي پرداخت مطالبات کي‌روش از فيفا درخواست کرد تا هر چه سريعتر پول بلوکه شده به سرمربي تيم ملي پرداخت شود که اين موضوع با موافقت فيفا رو‌به رو شد. قرار است مطالبات ايران از فيفا طي هفته آينده به حساب کي‌روش واريز شود.

حميد درخشان سرمربي تيم پرسپوليس:

پرسپوليس رشد داشته است

حميد درخشان سرمربي تيم پرسپوليس، درباره شرايط پرسپوليس، و مسائل مربوط به مديريت اين باشگاه گفت :شرايط تيم خوب است و ما آهسته آهسته رو به رشد هستيم اما با توجه به مشکلاتي که در سر راه ما قرار داشته و دارد اين اجازه به ما داده نشد که سريع‌تر روند پيشرفت را طي کنيم البته مصدومان و محرومان زيادي را هم در اين مدت داشتيم و اين مسائل باعث شده تا ما با تأخير پيشرفت کنيم اما در کل شرايط خوب است و من از وضعيت پرسپوليس راضي‌ام و کساني که فوتبال را خوب مي‌فهمند متوجه شده‌اند که پرسپوليس رشد داشته هرچند که اين حرکت رو به جلو سريع نبوده است.

وي در پاسخ به اين سوال که با شرايط موجود سياسي قادر به فعاليت در باشگاه پرسپوليس خواهد بود يا خير گفت : اگر سياسي نتواند در پرسپوليس فعاليت کند قطعاً کار سخت‌تر خواهد شد اما به هر حال در آن صورت قطعاً جايگزيني براي او انتخاب مي‌شود اما من اميدوارم مشکل سياسي هرچه زودتر برطرف شود و او بتواند به کار در پرسپوليس ادامه دهد.

منصور پورحيدري عضو هيات مديره باشگاه استقلال:

استقلال ضعف ساختار دفاعي و مشکل بدني دارد

منصور پورحيدري عضو هيات مديره باشگاه استقلال در خصوص وضعيت تيم فوتبال استقلال در نيم فصل گفت: فکر مي‌کنم از نظر فني شروع خوبي داشتيم و با وجود اينکه در ابتداي فصل، ملي‌پوشان استراحت داشتند و به طور کامل از آنها استفاده نمي‌شد، تيم با 7-6 برد متوالي، نتايج خوبي گرفت.

پورحيدري در خصوص اينکه انتقادهاي زيادي نسبت به دروازه بان تيم استقلال وارد مي‌شود، عنوان کرد: به نظر من ساختار دفاعي تيم مشکل دارد که اين موضوع گريبان دروازه بان را هم مي‌گيرد و فقط نبايد دروازه‌بان تيم را مقصر اتفاقاتي که رخ مي‌دهد، دانست. وي درباره مشکلات بدني تيم استقلال، يادآور شد: تيم از نظر بدني مشکلاتي داشت اما آنچه که مسلم است سرمربي تصميم‌گيرنده نهايي در اين باره است و قلعه‌نويي احساس مي‌کرد مشکلي در اين خصوص وجود ندارد. الان هم که تعطيلات آغاز شده، هم مي‌تواند تيم را تقويت کند و هم بدنسازي تيم را به درستي انجام بدهد.

در حاشيه بازي استقلال خوزستان- استقلال تهران

پرگل ترين نيمه ليگ برتر رقم خورد

ديدار تيم هاي استقلال خوزستان و استقلال تهران در حالي در اهواز برگزار شد كه نيمه اول اين بازي با به ثمر رسيدن پنج گل، لقب پرگل ترين نيمه ليگ برتر فصل جاري را گرفت.

اين بازي پر گل در نهايت با تساوي چهار بر چهار به پايان رسيد. سيدمهدي سيدصالحي (6 و 44) مهدي مومني (38) محمد طيبي (75) براي استقلال خوزستان و يعقوب کريمي (4) اميد ابراهيمي (30 و 52) سجاد شهباززاده (62) براي استقلال تهران در اين بازي گلزني كردند.

- در ابتداي اين بازي از تيم استقلال هاشم بيک زاده، حنيف عمران زاده، ميلاد فخر‌الديني و ميلاد سليمان فلاح به سمت عبدالله ويسي سرمربي تيم استقلال خوزستان و از سوي ديگر سيد مهدي سيدصالحي، ايمان باصفا و ميثم بائو بازيكنان تيم استقلال خوزستان به سمت امير قلعه‌نوعي رفتند و از سرمربيان حريف براي بازي رخصت گرفتند.

- سيد مهدي سيد صالحي هم يك ركورد جالب در تيم استقلال خوزستان از خود به جاي گذاشت و همانند بازي اول، در بازي دوم خود براي اين تيم موفق به دو بار گلزني شد تا ثابت كند هنوز شم گلزني او بالا است. سيد صالحي در دقيقه 6 و 44 بازي دروازه تيم سابقش را گشود. وي سابقه بازي در چهار تيم استقلال تهران، پرسپوليس، سپاهان و تراکتورسازي را دارد ولي در ابتداي فصل جاري شرايط نا اميد كننده اي را با سايپاي البرز تجربه كرد و از اين تيم جدا شد.

- با پنج گلي كه در نيمه اول اين بازي به ثمر رسيد، فوتبال ايران شاهد پرگل ترين نيمه فصل جاري ليگ برتر بود. در دوره هاي گذشته رکورد بيشترين گل در يک نيمه هفت گل بود که در 3 بازي از مسابقات ادوار اوليه ليگ برتر اتفاق افتاده بود.

محمد مايلي کهن:

مشکل پرسپوليس فني نيست

محمد مايلي کهن سرمربي اسبق تيم ملي در حاشيه ديدار پرسپوليس تهران مقابل فولاد خوزستان که منجر به شکست اين تيم برابر تيم خوزستاني شد گفت: بازي بسيار بي کيفيتي بود و همه ديديم که يک فوتبال خوب در اين بازي انجام نشد. وي در ادامه خاطرنشان کرد: عدم نتيجه گيري پرسپوليس مشکل فني نيست اما بايد سوال كرد چرا بازيکنان پرسپوليس مرتب مصدوم مي شوند و هر مصدوميت آنها چندين وقت به طول مي انجامد اما چرا در اروپا روني يا مسي و يا ساير اروپايي ها اينگونه مصدوم نمي شوند.

سرمربي پيشين تيم ملي ايران در پاسخ به اين سوال که آيا پرسپوليس مي تواند در ليگ قهرمانان نيز موفق باشد يا خير گفت: فعلا به جاي پرسيدن اين سوال به اين فکر باشيم که پرسپوليس در ليگ خودمان موفق باشد.

مايلي کهن در مورد طولاني شدن بازگشت پيام صادقيان به تمرينات پرسپوليس نيز گفت: درست است که ايشان مصدوم است اما به جاي مداوا کردن تا کنون 66 هزار بار عکسش در روزنامه ها چاپ شده است.

وي در پاسخ به اين سوال که درخشان در ابتداي حضورش در پرسپوليس قول قهرماني داده بود اما او هم در چند بازي اخير نتيجه را واگذار کرده است گفت: من هميشه رک صحبت مي کنم و بايد بگويم درخشان هم نتوانسته است به آنچه که قول داده است عمل کند او نتوانسته يک تيم خوب را روانه زمين کند و مطمئنا روزهاي سختي را پيش رو خواهد داشت.

محمد مايلي کهن در پايان و در پاسخ به اين سوال که چرا با توجه به اينکه سياسي در زندان به سر مي برد نفر دومي در باشگاه وجود ندارد که کارهاي او را انجام دهد گفت: متاسفم که اجازه ندادند سياسي به کارش ادامه دهد او به دنبال اين بود که آرامش را به پرسپوليس حاکم کند اما اجازه چنين کاري به او داده نشد و من اميدوارم که هر چه زودتر راهکاري انديشه شود تا او از زندان آزاد شده و به کارهاي پرسپوليس رسيدگي کند.

برتري تراکتورسازي برابر ذوب آهن

در ادامه هفته هفدهم رقابت هاي فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور در يکي از مهمترين بازي ها، تيم تراکتورسازي در ورزشگاه خالي از تماشاگر يادگار امام(ره) تبريز برابر تيم ذوب آهن اصفهان صف آرايي کرد که در نهايت تيم تبريزي موفق شد با نتيجه دو بر يک حريف خود را شکست دهد.


 سوت پايان 

 کناره گيري استيلي از مالکيت راه آهن

مالک باشگاه راه آهن از سمت خود کنار کشيد و اعلام کرد همچنان به عنوان سرمربي به کارش ادامه خواهد داد.

گفتني است، حميد استيلي پس از شکست يک بر صفر تيمش برابر نفت تهران ضمن اعلام اين خبر گفت: به خاطر مشکلاتي که در مالکيت راه آهن وجود دارد و برادر آقاي سياسي ما را همراهي مي کرد و مشکلاتي که بوجود آمد بنده از مالکيت اين باشگاه استعفا مي دهم اما همچنان به عنوان سرمربي در اين تيم خواهم ماند.

حريفان نمايندگان ايران مشخص شدند

رويارويي پرسپوليس با لخويا و النصر

قرعه کشي فصل جديد رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا در مقر AFC در کوالالامپور مالزي برگزار شد و پرسپوليس، تراکتور سازي، فولاد خوزستان و نفت تهران چهار نماينده ايران حريفان خود را شناختند.

گفتني است، سهميه 1+3 ايران تاييد شد و سه تيم تراکتور سازي، فولاد و پرسپوليس در مرحله گروهي شرکت مي کنند و نفت تهران هم در مرحله پلي آف وارد رقابتها مي شود.

تيم فوتبال نفت تهران که بايد روز 28 بهمن ماه با برنده ديدار الجيش قطر و النهدا عمان در صورت پيروزي و صعود به مرحله گروهي رقابتها در گروه B رقابتها قرار مي گيرد و با تيم هاي الشباب عربستان، پاختاکور ازبکستان و العين امارات همگروه مي‌شود.

غرب آسيا

گروه A: النصر عربستان - لخوياي قطر - پرسپوليس ايران - برنده پلي‌آف 3 غرب آسيا

گروه B: پاختاکور ازبکستان - الشباب عربستان - العين امارات - برنده پلي‌آف 2 غرب آسيا

گروه C: فولاد خوزستان - لوکو موتيو ازبکستان - الهلال عربستان- برنده پلي‌آف 4 غرب آسيا

گروه D: تراکتورسازي تبريز - نسف قارشي ازبکستان - الاهلي امارات - برنده پلي‌آف يک غرب آسيا

مرتضي فنوني‌زاده بازيکن اسبق پرسپوليس :

پرسپوليس در گروه مرگ است

مرتضي فنوني‌زاده بازيکن اسبق پرسپوليس درباره حضور پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا گفت: ما دو جام را از دست داده‌ايم. از دست دادن جام حذفي قطعي است در ليگ هم فکر نمي‌کنم در خوشبينانه‌ترين حالت رتبه‌اي بهتر از پنجم به دست بياوريم. يعني حتي سهميه ليگ قهرمانان سال بعد را هم کسب نخواهيم کرد. تنها چيزي که براي پرسپوليس باقي مانده حضور موفق در ليگ قهرمانان آسيا است.

وي افزود: پرسپوليس در گروه مرگ قرار گرفته زيرا لخويا يکي از بهترين تيم‌هاي آسياست و در گذشته چندين بار ما را اذيت کرد و حتي در بعضي از بازي‌ها چندين گل به پرسپوليس زده است. معتقدم اگر تيم را تقويت کنيم و از گروه‌مان صعود کنيم، به نوعي قهرمان شده‌ايم. البته بعيد مي‌دانم در حال حاضر تيمي حاضر شود بازيکنان تاپ و کليدي خود را به عنوان يار قرضي به ما بدهد. اگر هم قرار است تيم را تقويت کنند بايد با استفاده از بازيکنان تراز اول خارجي اين کار را انجام دهند.

فنوني‌زاده تصريح کرد: اين هم از شانس بد درخشان است که پرسپوليس در گروه مرگ قرار گرفته است. فکر نمي‌کنم شانس زيادي براي صعود از گروه داشته باشيم اما با اين حال ما ايراني‌ها هميشه مرد روزهاي سخت بوده‌ايم. پرسپوليس در گذشته نشان داده در ليگ قهرمانان آسيا بر خلاف ليگ نتايج خوبي گرفته است. باز هم نبايد نااميد باشيم.

وي درباره فولاد خوزستان و تراکتورسازي تبريز هم گفت: فولاد و تراکتورسازي در حال حاضر صدرنشين ليگ هستند و به مراتب شرايطي بهتر از پرسپوليس دارند. آن‌ها با روحيه تيمي بالا وارد اين مسابقه‌ها مي‌شوند اما پرسپوليس در ليگ نتايج خوبي نگرفته و از نظر بازيکن هم مصدومان زيادي دارد. البته اگر بخواهيم گروه‌هاي فولاد خوزستان و تراکتورسازي را هم بررسي کنيم بايد بگويم آن‌ها در گروه به مراتب آسان‌تري نسبت به پرسپوليس قرار گرفته‌اند.

شکست پرسپوليس برابر فولاد با اشتباه خودي‌ها

تيم فوتبال پرسپوليس ديدار هفته هفدهم خود برابر فولاد را با شکست پشت سرگذاشت. اين شکست در شرايطي رقم خورد که بازيکنان سرخپوش روي هر دو گل حريف مقصر اصلي بودند.

اين ديدار در شرايطي آغاز که شد به خاطر محروميت انضباطي تيم فوتبال پرسپوليس ، تماشاگرانش از حضور در ورزشگاه محروم بودند. در دقيقه اول اين بازي محسن بنگر توپي را رو به عقب براي سوشا مکاني ارسال کرد که دروازه بان پرسپوليس نتوانست توپ را دفع کند و توپ با عبور از روي پاي او وارد دروازه شد.

در ادامه شاگردان حميد درخشان تيم برتر ميدان بودند و بارها صاحب موقعيت شدند اما نتوانستند از اين موقعيت ها به خوبي استفاده کنند. مهمترين موقعيت اين تيم ضربه ايستگاهي بود که توسط هادي نوروزي زده شده و ارشاد يوسفي از روي خط دروازه توپ را دفع کرد.

در دقايق پاياني بازي پرسپوليس به خوب بودنش ادامه داد و در دقيقه 42 محمد نوري کاپيتان سرخپوشان با ضربه سر توپ ارسالي از جناح راست به گل تساوي تبديل کرد. دو دقيقه بعد فولاد مي توانست گل برتري را به ثمر برساند اما در موقعيتي تک به تک سوشا مکاني توپ مهاجم فولاد را گرفت.

در نيمه دوم در حالي که سرخپوشان در تلاش بودند تا در ورزشگاه خالي از تماشاگر به گل برتري برسند در دقيقه 72 يکبار ديگر اشتباه دروازه بان و مدافعان اين تيم يک گل بادآورده را تقديم به فولاد کرد.

در اين صحنه ارسال توپ از جناح چپ روي دروازه پرسپوليس با خروج ناقص سوشا مکاني مواجه شد و ضربه سر محسن بنگر پس از برخورد با سر آلويز نانگ وارد دروازه خالي پرسپوليس شد.

زيمبابوه 40 هزار دلار خواست و ايران نپذيرفت

تيم ملي زيمبابوه يکي از حريفان تدارکاتي مدنظر کارلوس کي‌روش بود که به خاطر محدوديت زماني نتوانست به ايران سفر کند تا پيش از بازي با کره‌جنوبي با تيم ملي ديدار کند اما اين تيم همچنان مدنظر سرمربي تيم ملي است تا در صورت امکان در اردوي آفريقاي جنوبي با آنها بازي کند.

فدراسيون زيمبابوه پس از لغو سفر تيمش به تهران و اطلاع از اردوي ايران در ژوهانسبورگ در نامه‌اي به فدراسيون ايران تقاضاي برگزاري بازي دوستانه در تاريخ 22 دسامبر (1 دي) در اردوي آفريقاي جنوبي با تيم ملي ايران شد.

در نامه فدراسيون زيمبابوه تاکيد شده که آنها هيچ پولي بابت سفر به ژوهانسبورگ و برگزاري اين مسابقه از ايران نمي‌خواهند و تنها هزينه بليت هواپيماي 28 نفر اعضاي تيم و اقامت 2 يا 3 روزه آنها در هتل بر عهده ايران باشد.

فدراسيون فوتبال پس از محاسبه اين هزينه‌ها به رقم حدودي 40 هزار دلاري رسيده و به دليل مشکلات مالي برگزاري اين بازي را منتفي کرده است. فدراسيون البته هنوز پاسخ رسمي نامه فدراسيون زيمبابوه را نداده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته