جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/10/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4886

استاندار آذربايجان غربي تاکيد کرد:
ناوگان حمل و نقل آذربايجان غربي نوسازي شود


افتتاح مرکز نگهداري از بيماران رواني آوا در شهرستان ديواندره


تقدير از پژوهشگران برتر سال 93 در شرکت گاز کردستان

رئيس حفاظت محيط زيست مهاباد:
اجراي طرح کاشت 350 بذر بلوط در مدارس روستايي مهاباد

فرماندار دماوند:
جذب سرمايه‌گذار به اشتغال‌زايي و حفظ منابع طبيعي دماوند کمک مي‌کند


خبر


خبر


 استاندار آذربايجان غربي تاکيد کرد:
 ناوگان حمل و نقل آذربايجان غربي نوسازي شود 

 اروميه - خبرنگار آفرينش

قربانعلي سعادت در جريان ديدار با مديران و مسئولين حمل و نقل و پايانه‌هاي استان به مناسبت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداري اظهارداشت: استان ما به واسطه ارزش افزده پايين محصولات کشاورزي با مشکل بيکاري و محروميت رو به رو است که ما اميدواريم با ساماندهي و نوسازي ناوگان حمل و نقل بتوانيم از اين ابزار براي ايجاد اشتغال و توسعه استان استفاده کنيم. وي با بيان اينکه حمل و نقل يکي از پايه‌هاي اساسي رشد و توسعه است افزود: بايد با فراهم‌سازي زيرساختهاي لازم و بها دادن به سيستم حمل و نقل بتوانيم از اين شاخص مهم براي توسعه و آباداني استان استفاده کنيم.

استاندار آذربايجان غربي ادامه داد: حمل و نقل بعنوان يک شريان مهم اقتصادي، نقش اساسي در ارتقاي جايگاه صادارات و واردات کالا در کشور دارد.سعادت با اشاره به راه اندازي منطقه آزاد تجاري صنعتي ماکو افزود: اين منطقه ظرفيت و پتانسيل بالايي در نوسازي و تجهيز ناوگان حمل و نقل در استان دارد که بايد به نحو احسن از آن استفاده کرد.

وي با تاکيد بر توجه ويژه به مرزهاي استان و احداث مناطق ويژه اقتصادي ادامه داد: در نظر داريم براي تسهيل در صادرات و واردات و ايجاد اشتغال و توسعه راههاي ارتباطي به منظور وصل کردن مناطق ويژه استان به يکديگر احداث کنيم.سعادت در ادامه به فرهنگسازي رانندگي در استان اشاره کرد و افزود: بايد با آموزشهاي لازم و ارائه بسته‌هاي تشويقي و آموزشي بتوانيم فرهنگسازي خوبي در امر رانندگي داشته باشيم تا شاهد کاهش تصادفات و ميزان تلفات در جاده‌ها و شهرهاي استان باشيم.

در ادامه جلسه مديران و مسئولان حمل و نقل و پايانه‌هاي استان به بيان مسائل و مشکلات خود پرداختند.


 افتتاح مرکز نگهداري از بيماران رواني آوا در شهرستان ديواندره 

 سنندج - مقصودي

به گزارش روابط عمومي بهزيستي شهرستان ديواندره: مرکز نگهداري از بيماران رواني آوا واقع در روستاي نساره از توابع شهرستان ديواندره باحضور مدير کل و معاون توانبخشي و همچنين با حضور معاون فرماندار و جمعي از روساي ادارات شهرستان و تعدادي از خيرين افتتاح گرديد.

در اين مراسم ابتدا دکتر مرادي موسس اين مرکز توضيحاتي در مورد شرايط مراکز نگهداري و نحوه نگهداري بيماران رواني ارائه و از خيرين که دربه راه انداختن اين مرکز کمک کردند تشکر نمودند.

در ادامه سيد صباح قريشي مدير کل بهزيستي استان ضمن تشکر از موسسين و خيرين اين مرکز، وجود اين چنين مراکزي را باعث راحتي و آرامش خانواده‌هايي که داراي اين گونه بيماران هستند دانست و ابراز اميدواري کرد که با افزايش ظرفيت اين مرکز به 50 نفر، اين مرکز بتواند نقش بارزي در سطح استان درخصوص نگهداري و آموزش و درمان بيماران ايفا کند. در پايان مراسم از خيرين شرکت‌کننده در اين مراسم با تقديم لوح تقدير تشکر و قدرداني بعمل آمد.


 تقدير از پژوهشگران برتر سال 93 در شرکت گاز کردستان 

 سنندج - مقصودي

مراسم تقدير از پژوهشگران برتر سال 93 بعدازظهر روز سه شنبه گذشته با حضور مديرعامل، معاونين و اعضاي شوراي پژوهش در سالن جلسات شرکت گاز کردستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان کردستان، سيد امير رضوي ضمن تقدير از فعاليت‌هاي پژوهشي همکاران شوراي پژوهش شرکت گاز استان در سال 93، گفت: اهميت پژوهش و مطالعه علي‌الخصوص قبل از انجام هر کار اجرايي و انجام مطالعات ميداني و کاربردي براي پرهيز از هرگونه خطا که منجر به ايجاد هزينه‌هاي بسيار و مشکلات ايمني و زيست محيطي براي جامعه خواهد بود، ضروري است. مدير عامل شرکت گاز کردستان هدف از برگزاري اين مراسم را تجليل و حمايت از پژوهشگران شرکت گاز دانست و گفت: پژوهش فرآيندي است که منجر به بهينه‌سازي و اصلاح روش‌هاي انجام کار و امور جاري سازمان خواهد شد.

در ادامه جلسه رئيس امور پژوهش شرکت گاز کردستان براستماع نظرات، پيشنهادات و انتقادات همکاران در اين فرآيند تاکيد کرد و افزود:در سال 93 تاکنون تعداد 14 جلسه شوراي پژوهش با اهتمام همکاران عضو تشکيل و با احتساب هر جلسه ميانگين 3 ساعت و با حضور ميانگين 12 نفر از اعضاي شورا 504 نفر ساعت زمان صرف بررسي ايده‌ها و پروژه‌هاي پيشنهاد شده، گرديده است.

سيروس عليرمايي افزود: در اين جلسات تعداد 19 پروژه پايان‌نامه يا ايده پژوهشي مورد بررسي قرار گرفته که 9 مورد از آن‌ها در مرحله نهايي تصويب گرديده است.


 رئيس حفاظت محيط زيست مهاباد:
 اجراي طرح کاشت 350 بذر بلوط در مدارس روستايي مهاباد 

 اروميه - خبرنگار آفرينش

رئيس حفاظت محيط زيست مهاباد گفت: با همکاري اداره آموزش و پرورش و محيط زيست شهرستان مهاباد 350 نوع بذر بلوط در مدارس روستايي اين شهرستان توسط دانش‌آموزان کاشته، مراقبت و رشد داده مي‌شود. کامران حسيني اظهار داشت: با توجه به اينکه درخت بلوط نقش به‌سزايي در محيط زيست انسانها دارد در بيشتر مدارس اين شهرستان توسط دانش‌آموزان 350 نوع بذر بلوط کاشته، مراقبت و رشد داده مي‌شود. وي افزود: تا کنون بذر درخت بلوط در پنج مدرسه روستايي و دو مجتمع‌ آموزشي قم‌قلعه و حمزه‌آباد توسط دانش‌آموزان کاشته شده است.

رئيس حفاظت محيط زيست مهاباد هدف از طرح کاشت بذر بلوط را حفاظت و احياي رويشگاه‌هاي گونه بلوط ايراني در مدارس روستايي عنوان کرد و گفت: به دليل اينکه شهرستان‌هاي سردشت، پيرانشهر و مهاباد در مسير جنگل‌هاي زاگرس قرار داشته و اين مناطق از وضعيت نامناسب پوشش گياهي برخوردار بودند کاشت بلوط در اين مناطق صورت گرفته است.

حسيني اظهار داشت: نکته قابل توجه اين بوده که با مديريت صحيح مي‌توانيم از بروز بسياري از بحران‌هاي زيست محيطي جلوگيري کرده و به تجديد حيات درخت بلوط در جنگل‌هاي استان بپردازيم. وي با اشاره به نقش موثر درختان بلوط در محيط زيست انسان‌ها اظهار داشت: درخت بلوط در حفاظت از آب‌هاي سطحي، پاکي هوا و تثبيت کردن ميزان کربن در هواي طبيعت نقش موثري دارد. رئيس حفاظت محيط زيست مهاباد به فايده مهم درخت بلوط اشاره کرد و گفت: برگ‌هاي درخت بلوط موجب جذب بسياري از ريزگردهاي هوا شده و مانند فيلتر موجب پاکسازي هواي محيط اطراف مي‌شود.

حسيني با بيان اينکه دانش آموزان آينده‌سازان ايران هستند، تصريح کرد: حفاظت محيط زيست و مسئوليت اجتماعي مقوله‌اي است که فقط با مشارکت مردم و قشر عظيم و تاثيرگذار نظام دانش‌آموزي، محقق مي‌شود.


 فرماندار دماوند:
 جذب سرمايه‌گذار به اشتغال‌زايي و حفظ منابع طبيعي دماوند کمک مي‌کند 

 دماوند - خبرنگارآفرينش

فرماندار دماوند گفت: اگر نگاه سرمايه‌گذاري در شهرستان دماوند جا بيفتد، مي‌تواند در حوزه اشتغال‌زايي و حفظ منابع طبيعي اين شهرستان بسيار تأثيرگذار باشد.به گزارش خبرنگارآفرينش، ناصر محمودي‌فرد در نشست کارگروه گردشگري شهرستان دماوند که در سالن اجتماعات فرمانداري اين شهرستان برگزار شد، با اشاره به طرح گردشگري چشمه اعلا اظهار داشت: با توجه به اينکه چشمه اعلا يکي از برند‌هاي گردشگري شهرستان دماوند به حساب مي‌آيد، متأسفانه سال‌ها مورد بي‌عنايتي قرار گرفته بود که در اين زمينه، تلاش‌هاي زيادي انجام شده است تا اين مجموعه در شأن مردم و گردشگران دوباره احيا شود.

وي با بيان اينکه هماهنگي‌هايي بين راه و شهرسازي شهرستان دماوند و شهرداري دماوند صورت گرفت که در نهايت شهرداري دماوند متولي اين امر شده است، افزود: با توجه به اينکه پنج هکتار از کل مجموعه چشمه اعلا در منطقه خود چشمه قرار دارد، شهرداري دماوند توانسته اين مکان را به خوبي بازسازي کند.

فرماندار شهرستان دماوند تصريح کرد: کارهاي عمراني خوبي توسط شهرداري دماوند در چشمه اعلا صورت گرفته و طي بازديد‌ي که معاون وزير راه و شهرسازي از منطقه چشمه اعلا داشته، قرار شده است تا بقيه اين مجموعه توسط سرمايه‌گذار در جهت توسعه گردشگري آن استفاده شود.

محمودي‌فرد تأکيد کرد: اميدواريم بتوانيم با رفع موانعي که وجود دارد، هرچه سريع‌تر اجراي طرح گردشگري منطقه چشمه اعلا را آغاز کنيم تا در راستاي توسعه گردشگري شهرستان دماوند گام برداريم.

وي با بيان اينکه در حوزه سرمايه‌گذاري به دنبال اين هستيم که دولت نقش تسهيل‌گري و بخش خصوصي نقش تصدي‌گري را ايفا کند، گفت: اگر نگاه سرمايه‌گذاري در شهرستان دماوند جا بيفتد، مي‌تواند در حوزه اشتغال‌زايي، حفظ منابع طبيعي و... اين شهرستان بسيار تأثيرگذار باشد.فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: در اين زمينه، دماوند جزو يکي از شهرهايي به حساب مي‌آيد که به عنوان پايلوت مطرح شده است و اميدواريم با اين چشم‌اندازي که اين شهر با ظرفيت دارد، جايگاه خود را به خوبي ارتقا دهد.

فرماندار دماوند گفت: متاسفانه عمده درآمد شهرداري‌هاي دماوند از محل ساخت ‌و سازهاي غيرمجاز تأمين مي‌شود.ناصر محمودي‌فرد در پاسخ به پرسش مبني بر اينکه با وجود تمام تلاش‌هايي که در حوزه برخورد با ساخت و سازهاي غيرمجاز محسوس بوده است، اما به طور مجدد ساخت ‌و ‌سازهاي غيرمجاز ديگري در شهرستان دماوند وجود دارد يا در حال احداث هستند و دليل اين موضوع چه چيزي است؟، اظهار داشت: به طور اساسي، دو نوع ساخت و‌ ساز غيرمجاز وجود دارد؛ يک نوع ساخت‌‌و‌سازي است که در حريم شهرها صورت مي‌گيرد و مديريت آن با شهرداري‌هاست و يک نوع ديگر خارج از محدوده‌ شهرها بوده و مديريت آن نيز بر عهده بخشداري‌ها گذاشته شده است.فرماندار دماوند افزود:‌ از آنجايي که در شهرداري‌ها درآمد پايداري وجود ندارد، بخش عمده‌اي از درآمدهايشان از طريق ساخت ‌و سازهاي غيرمجاز است و در اين زمينه متأسفانه دچار تناقض هستيم.

محمودي‌فرد افزود: هر چند عمده تخريب‌ها در خارج از محدوده‌ شهرها بوده است، اما در حاشيه شهرها نيز تخريب‌هاي خوبي داشته‌ايم.


 خبر 

 بازگشايي راه 120 روستاي درگير برف درکرمانشاه

معاون راهداري اداره‌کل راه و شهرسازي استان کرمانشاه با اشاره به بارش برف در برخي نقاط استان از بازگشايي راه 120 روستاي استان طي اين‌مدت خبر داد. زاهدين چشمه خاور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه کرمانشاه، با اشاره به بارش برف در شهرستان‌هاي ثلاث باباجاني، جوانرود، پاوه، سنقر و کليايي و کنگاور طي دو شبانه روز گذشته، اظهار کرد: در هر کدام از اين شهرستان‌ها به طور متوسط در اثر بارش برف راه ارتباطي 30 روستا بسته شد که با اقدام به موقع نيروهاي راهداري ظرف مدت کوتاهي راه بيش از 120 روستاي استان بازگشايي شد.

وي با بيان اين‌که در حال حاضر تمام راه‌هاي مواصلاتي و روستايي استان باز است، اظهار کرد: عوامل راهداري در تمام مسيرهاي مواصلاتي و بويژه گردنه‌هاي برف‌گير حضور داشته تا در صورت ريزش برف بتوانند اقدام به موقعي در زمينه بازگشايي راه‌ها داشته باشند.

کسب رتبه اول کشوري توسط کشاورزان نمونه آذربايجان غربي

اروميه - خبرنگار آفرينش

مدير هماهنگي ترويج جهاد کشاورزي آذربايجان غربي گفت: استان آذربايجان غربي به لحاظ تعداد نمونه‌هاي ملي، رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.امين آقائي افزود: براساس اعلام سازمان تحقيقات، آموزش و ترويج کشاورزي کشور، تعداد 9 نفر از کشاورزان و توليدکنندگان استان به عنوان نمونه کشوري انتخاب شدند.

آقائي با اشاره به انتخاب کشاورزان نمونه به تفکيک شهرستان‌ها اضافه کرد: اين افراد که پنج نفر آن‌ها از شهرستان مهاباد، دو نفر مياندوآب و دو نفر آن‌ها نيز به ترتيب از اروميه و سلماس مي‌باشند، در زير بخش‌هاي مختلف توليدات گياهي، دامي و آب و خاک حائز رتبه‌هاي برتر شده‌اند.

سرپرست جديد شرکت بهره‌برداري نفت و گاز آغاجاري منصوب شد

اهواز – خبرنگار آفرينش

طي حکمي از سوي مهندس بيژن عاليپورسرپرست جديد شرکت بهره‌برداري نفت و گاز آغاجاري منصوب شد.

مدير عامل شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب با صدور حکمي مهندس کوروش محمدي را به عنوان سرپرست جديد شرکت بهره‌برداري نفت و گاز آغاجاري منصوب و از خدمات مهندس بيژن خدري مديرعامل پيشين اين شرکت که به افتخار بازنشستگي نائل آمده تقدير کرد.

مهندس کوروش محمدي داراي مدرک مهندسي نفت و فوق ليسانس مهندسي حفاري است که پيش از اين 4 سال مدير فني شرکت آغاجاري بوده و قبل از آن نيز رييس مهندسي توليد؛رييس مهندسي بهره‌برداري و رييس مهندسي فرآورش اين شرکت بوده و 22 سال سابقه خدمت دارد.

مشکل آب شرب روستاي سياه‌سنگ پرديس رفع شد

بومهن - خبرنگارآفرينش

بخشدار بومهن از رفع مشکل آب شرب روستاي سياه‌سنگ اين بخش پس از سال‌ها انتظار خبر داد.

رضا خدادادي در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش اظهار داشت: با توجه به اينکه منطقه سياه‌سنگ چهار سال به مجموعه شهري الحاق شده بود و بر اساس شرح وظايف حوزه شهري و روستايي، بايد اداره آب و فاضلاب شهري مستقر شده و مردم از آب شرب شهري بهره‌مند مي‌شدند، ولي متأسفانه اين اتفاق محقق نشده بود.

وي ادامه داد: اين موضوع باعث گلايه اهالي شده بود که طي بازديدي با حضور مديرعامل آب و فاضلاب و مدير آبفاي شرق استان تهران در بحث ترميم شبکه آب، ايجاد يک شبکه حداقلي براي آب بهداشتي سالم در دستور کار اين مجموعه‌ها قرار گرفت.

خدادادي افزود: برداشت‌هاي اوليه از سطح منطقه سياه‌سنگ و حفر در انجام شد تا مردم اين منطقه از آب شرب بهره‌مند شوند.

بخشدار بومهن در خصوص ساماندهي آب شرب روستاي اصطلک نيز افزود: با بازديد ميداني مسئولان بخشداري بومهن از اين روستا و هماهنگي با شوراي اسلامي، محلي براي حفر چاه تعيين شد و در مدت 20 روز حفر، تجهيز و انتقال آب صورت گرفت و در حال حاضر روستاييان از آب شرب مناسب بهره‌مند هستند.

وي اظهار داشت: مشکلات ديگري که در سياه‌سنگ وجود داشت که با حضور مديريت شهري منطقه در بحث خدمات شهري و امور عمراني، مقرر شد نسبت به آسفالت، جدول‌گذاري و زيباسازي معابر اقدام شود.

خدادادي تصريح کرد: بخشي از تأمين روشنايي اين منطقه نيز با هماهنگي با اداره برق به نوعي رفع شد.

بخشدار بومهن، يکي از عمده مشکلات منطقه را نبود فاز شب و روشنايي حداقلي در برخي نقاط دانست و تأکيد کرد: طي هماهنگي با اداره برق، در حال حاضر اکثر نقاط شهرستان داراي فاز شب هستند؛ اما اگر به دليلي مشکلي در اين خصوص پيش آيد، با اطلاع‌رساني از سوي شهروندان، بخشداري پيگيري‌هاي خود را آغاز مي‌کند.

رئيس هيئت ورزش‌هاي همگاني پرديس:

ورزش همگاني در 7 نقطه شهرستان پرديس برپا مي‌شود

پرديس - خبرنگارآفرينش

رئيس هيئت ورزش‌هاي همگاني شهرستان پرديس از برپايي ورزش همگاني در هفت نقطه اين شهرستان خبر داد.محمد لاله در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش اظهار داشت: هفت نقطه در نظر گرفته شده براي انجام ورزش‌هاي همگاني شهرستان پرديس با نصب بنرهاي اطلاع‌رساني از سوي اداره ورزش و جوانان شهرستان به اطلاع مردم مي‌رسد.

لاله افزود: ارتقاي سطح سلامت در هر جامعه‌اي به شاخص‌هاي مختلفي بستگي دارد که توجه بيشتر به آنها از آمار ابتلا به بيماري‌هاي مختلف روحي و رواني مي‌کاهد. از جمله اين شاخص‌ها مي‌توان به ورزش و ميزان پرداختن مردم آن جامعه به تربيت بدني اشاره کرد.

لاله اضافه کرد: در اين بين، ورزش همگاني به دليل توجه تعداد بيشتري از اقشار مختلف به آن در جايگاه برتري نسبت به ساير رشته‌هاي ورزشي قرار دارد.

ورزش همگاني؛ پايه ورزش حرفه‌اي

رئيس هيئت ورزش‌هاي همگاني شهرستان پرديس، ورزش همگاني را پايه و اساس رشته‌هاي حرفه‌اي و قهرماني کشور خواند.

وي تصريح کرد: کسب عناوين برتر ورزشي در ميدان‌هاي بين‌المللي اعم از مسابقات منطقه‌اي، آسيايي و جهاني در دنياي امروز براي هر ملتي حائز اهميت است. لاله ادامه داد: ارسال پيام تبريک از سوي مقام معظم رهبري و ديگر مسئولان عالي‌رتبه نظام در پي کسب توفيقات ورزشي در ميادين جهاني خود مهر تأييدي بر اين مدعاست.

رئيس هيئت ورزش‌هاي همگاني شهرستان پرديس اضافه کرد: از اين رو، بايد در راستاي توسعه ورزش حرفه‌اي و براي اهتزاز پرچم مقدس جمهوري اسلامي در عرصه‌هاي جهاني از هيچ کوششي از جمله گسترش فرهنگ ورزش در قالب پرداختن به ورزش‌هاي همگاني دريغ نکرد.

کاهش معضلات اجتماعي با توسعه ورزش

رئيس هيئت ورزش‌هاي همگاني شهرستان پرديس معتقد است که پرداختن به ورزش در سطوح مختلف خود راهکاري اساسي براي کاهش معضلات اجتماعي است. وي تصريح کرد: جواني، دوره‌اي از زندگي است که با هيجانات و شور و شوق خاص و گاه وافر اين فصل از زندگي انسان همراه است.

لاله ادامه داد: بدون ترديد، نبايد اين شور و شوق زايدالوصف را سرکوب کرد؛ بلکه مي‌توان با انجام مديريت صحيح و فراهم‌سازي بسترهاي لازم انرژي جوانان را به مسيري درست هدايت کرد تا از آن در راستاي اعتلاي سطح علمي، فرهنگي، هنري و ورزشي کشور استفاده کرد.

رئيس هيئت ورزش‌هاي همگاني شهرستان پرديس اضافه کرد: توسعه ورزش تنها با تلاش يک مجموعه به ثمر نمي‌نشيند؛ بلکه بايد همه دستگاه‌هاي دولتي و خصوصي با همراهي مردم نسبت به اين امر مهم با يکديگر همکاري و تعاملي نزديک داشته باشند.


 خبر 

 مديرکل اوقاف و امور خيريه اصفهان:

استان اصفهان در جايگاه نخست ساخت و عمران امامزادگان است

اصفهان – بهمن راعي

مديرکل اوقاف و امور خيريه استان اصفهان با بيان اينکه استان اصفهان در ساخت و عمران امامزادگان در جايگاه نخست کشور قرارگرفته است، افزود: در کشور 8 هزار و 51 امام زاده وجود دارد که ازاين تعداد 718 امام زاده مربوط به استان اصفهان است و استان بعد از استان فارس و مازندان در جايگاه سوم به لحاظ دارا بودن امام زادگان قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، حجت‌الاسلام رضا صادقي در نشست خبري با خبرنگاران که به منظور ارايه برنامه‌هاي هفته وقف در استان و ارايه گزارش يک ساله ادارات اوقاف و امور خيريه استان اصفهان برگزار شد با اشاره به برگزاري هفته وقف در استان اصفهان همزمان با سراسر کشور اظهار داشت: غبارروبي مزار شهدا، ديدار با مسئولان استاني، به صدا درآمدن زنگ وقف در مدارس، برگزاري همايش تجليل از واقفان و برگزاري نشست خبري از جمله برنامه‌هاي اين هفته است.

مديرکل اوقاف و امور خيريه استان اصفهان با اشاره به اينكه 125 مورد وقف جديد شامل مساجد، تکايا، حسينيه‌ها، موقوفات در سطح استان به ثبت رسيده است، بيان داشت: خوشبختانه يکي از موقوفاتي که به وقف برگشت داده شده مربوط به شهرستان خوانسار است که 700 متر از موقوفه ملا حيدر به وقف برگشت داده شد.

ادارات دماوند برنامه‌هاي خود را براساس سند چشم‌انداز تدوين کنند

دماوند - خبرنگارآفرينش

معاون برنامه‌ريزي و اداري مالي فرماندار شهرستان دماوند گفت: ادارات شهرستان دماوند به صورت کتبي برنامه‌هاي خود را بر اساس سند چشم‌انداز اعلام کنند.

به گزارش خبرنگارآفرينش ،مجيد صفري اظهار داشت: براساس تأکيداتي که فرماندار شهرستان دماوند داشتند، به دنبال تهيه سند آمايش و گرايش گردشگري شهرستان دماوند هستيم و اعتبار آن با پيگيري‌هاي صورت گرفته، تخصيص پيدا کرده است.

وي افزود: طي نشست‌هاي مختلف قرار شده است تا همه دستگا‌ه‌ها و نهاد‌هاي شهرستان دماوند به صورت کتبي برنامه‌هاي خود را بر اساس سند چشم‌انداز اعلام کنند.

معاون برنامه‌ريزي و اداري مالي فرماندار شهرستان دماوند با بيان اينکه اگر برنامه‌اي براي آينده خود نداشته‌ باشيم، نمي‌توانيم به نتيجه مطلوبي در کارهاي مختلف دست پيدا کنيم، گفت: در بحث برگزاري نشست کارگروه‌ها، تمام برنامه‌هاي اين نشست‌ها را بر عهده دستگاه‌ها مربوطه گذاشتيم؛ به عنوان مثال پيگيري کارهاي کارگروه گردشگري شهرستان دماوند را به اداره ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري اين شهرستان واگذار کرديم.

صفري تصريح کرد: در اين زمينه فرمانداري شهرستان دماوند تنها بر اين کارگروه‌ها نظارت دارد و مسائل بين دستگاه‌هاي مختلف را پيگيري و هماهنگ مي‌کند.

وي با بيان اينکه سعي کرديم با اين رويکرد دستگاه‌ها را درگير مسائل در ارتباط با خود کنيم، ادامه داد: بعضي از کارها تخصصي به حساب مي‌آيد و بايد توسط دستگاه‌هايي که با آن در ارتباط است، بررسي و پيگيري شود. معاون برنامه‌ريزي و اداري مالي فرماندار شهرستان دماوند تأکيد کرد: همچنين در اين زمينه درصدد هستيم تا از امکانات دستگاه‌ها استفاده کنيم؛ اميدواريم بتوانيم در کارگروه‌هاي مختلف شهرستان دماوند از مديران کل استاني مربوطه نيز دعوت کنيم تا تعامل بيشتري بين مديران شهرستان و استاني صورت گيرد.

آخرين اجراي نمايش مذهبي زائر عشق به روي صحنه رفت

اراک - الهام فراهاني

آخرين اجراي نمايش مذهبي زائر عشق با استقبال بي نظير علاقمندان در فرهنگسراي شهر به روي صحنه رفت. دهمين و آخرين اجراي نمايش مذهبي زائر عشق با حضور مهندس عباسي شهردار اراک، تاج آباد، آبايي، فقيهي، آجرلو از اعضاي شوراي اسلامي شهر، معاون خدمات شهري، مدير منطقه 5 و مديران عامل سازمانهاي پارکها و فضاي سبز، حمل و نقل و ترافيک شهرداري اراک و با استقبال بي نظير شهروندان در فرهنگسراي شهر به روي صحنه رفت. حميد کربلايي حسني مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري اراک در خصوص اين نمايشنامه اظهار داشت: نمايش زائر عشق کاري از گروه اشک و لبخند است که به سفارش سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري اراک و کارگرداني رضا يونس فرد تهيه گرديد و ايام پاياني ماه صفر در فرهنگسراي شهر براي عموم به روي صحنه رفت. اين نمايش با نقش آفريني بيش از 30 نفر از هنرمندان استان ساخته شد و روايتي متفاوت از حماسه دشت کربلا را در دل دارد. پس از اجراي پاياني زائر عشق با حضور جمعي از مسوولين شهرداري و شوراي اسلامي شهر از نقش آفرينان و عوامل فني و اجرايي اين نمايش با اهداي لوح سپاس، شاخه گل و هدايايي به رسم يادبود تجليل به عمل آمد.

در پايان اين مراسم اسماعيل تاج آباد رييس کميسيون خدمات شهري شوراي اسلامي شهر به نمايندگي از اعضاي شوراي اسلامي شهر از زحمات و تلاش هاي بازيگران و عوامل فني و اجرايي اين نمايش تشکر ويژه نمود.

بخشدار بومهن خبر داد؛

پيشرفت 50 درصدي احداث بيمارستان الغدير بومهن

بومهن - خبرنگارآفرينش

بخشدار بومهن از پيشرفت فيزيکي 50 درصدي بيمارستان الغدير بومهن در شهرستان پرديس خبر داد. رضا خدادادي در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش اظهار داشت: اين بيمارستان در ساليان گذشته مراحل اجرايي و عملياتي خود را آغاز کرده و امروز تقريباً به نيمه راه رسيده است. وي ادامه داد: در روند احداث اين مجموعه درماني خيرساز مسئولان کشوري، استاني، شهرستاني، بخشي و شوراي اسلامي ‌شهر تلاشي وافر داشته‌اند تا خداي نکرده خللي در خدمات‌رساني به مردم اين خطه وارد نشود. خدادادي اضافه کرد: از اين رو، بايد از مسئولاني که شبانه‌روزي و بي‌وقفه در راستاي تحقق اين آرزوي مردم بومهن تلاش کرده‌اند، قدرداني کرد. به گفته بخشدار بومهن، خدمت به مردم در عرصه‌هاي مختلف براي مديران نظام مقدس جمهوري اسلامي ‌افتخاري بزرگ قلمداد مي‌شود.

وي ادامه داد: اين شيوه از خدمات‌رساني و داشتن چنين احساسي از جمله وجوه تمايز مديريت در ايران اسلامي‌ و ديگر نقاط جهان است.

خدادادي اضافه کرد: در اين بين، خدمت به مردم شريف، ولايي و شهيدپرور بومهن که گاه با نجابت تمام کمتر به بيان مشکلات خود مي‌پردازند، افتخاري بزرگ‌تر است. بخشدار بومهن با اشاره به جمعيت کنوني اين منطقه خاطرنشان کرد: در حال حاضر، جمعيتي بيش از آمارهاي ساليان گذشته در بخش بومهن شهرستان پرديس ساکن است. وي ادامه داد: اين جمعيت با تداوم روند کنوني همچنان در حال افزايش خواهد بود و بايد براي خدمات‌رساني شايسته به اهالي فکري کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته