جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/10/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4897


تالاب آق قلعه نقده با همکاري دوستداران محيط زيست آبگيري و احيا شد


نشست تخصصي مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي کردستان با حوزه مديريت روابط كار


خبر


خبر


 تالاب آق قلعه نقده با همکاري دوستداران محيط زيست آبگيري و احيا شد 

 اروميه – خبرنگار آفرينش

رييس اداره حفاظت محيط زيست نقده گفت: تالاب آق قلعه اين شهرستان با همکاري دوستداران محيط زيست به طور کامل آبگيري و احيا شد.فرامرز سفري افزود: اين تالاب به دليل خشکساليهاي اخير کاملا خشک شده بود که در حال حاضر به برکت بارندگي هاي پاييزه امسال و همکاري دوستداران محيط زيست اين شهرستان تمامي مساحت 310 هکتاري آن را آب فرا گرفته است.وي اضافه کرد: هم‌اکنون به طور ميانگين عمق آب اين تالاب 90 سانتيمتر است که اين مقدار آب با همکاري امور آب نقده و تشکلهاي زيست محيطي و از طريق کانال آبياري و انهار سنتي به اين تالاب منتقل شده است.

وي اظهار اميدواري کرد که با بالا آمدن سطح آب اين تالاب که يکي از تالاب هاي مهم فصلي اين شهرستان به شمار مي‌رود، مهاجرت انواع پرندگان مهاجر نيز به آن براي سپري کردن زمستان بيشتر شود.سفري ادامه داد: در حال حاضر بيش از صدها قطعه انواع پرندگان مهاجر وارد اين تالاب شده‌اند که پيش‌بيني مي‌شود شمار آنها طي روزهاي آينده بيشتر شود.رييس اداره حفاظت محيط زيست نقده با قدرداني از همکاري ارگانهاي مختلف براي احياي اين تالاب گفت: طبق بررسيهاي کارشناسان اين اداره در بهار سال گذشته اين تالاب شاهد بيشترين جوجه‌آوري پرندگان در بين تالابهاي آذربايجان غربي بود.

سفري افزود: در اين تالاب انواع پرندگان آبزي و کنارآبزي شامل انواع مرغابي، اردک سرسفيد، چنگر، عقاب تالابي، خوتکا و پرستوي دريايي جوجه‌آوري مي‌کنند. تالاب آق قلعه با 310 هکتار مساحت در 9 کيلومتري شهرستان نقده در جنوب آذربايجان غربي قرار دارد.در اين شهرستان هفت تالاب فصلي و دائمي وجود دارد که سالانه بيش از 10 هزار قطعه انواع پرندگان مهاجر و بومي در آن زندگي مي‌کنند که از اين تعداد، تالاب هاي درگه سنگي، حسنلو و يادگارلو جزو تالابهاي بين‌المللي هستند.


 نشست تخصصي مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي کردستان با حوزه مديريت روابط كار  

 سنندج – خبرنگار آفرينش

به گزارش روابط عمومي تعاون، کار و رفاه اجتماعي کردستان، احمد رشيدي گفت: براساس آمارهاي ارائه شده اقدامات انجام گرفته در حوزه مديريت روابط کار از وضعيت رضايت بخشي برخوردار است و اين مهم قطعا با تلاش و جديت همکاران اين حوزه ميسر گرديده است.وي افزود: صيانت از نيروي کار و اشتغال موجود يکي از برنامه‌هاي اصلي وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي است که در کردستان به نحو مناسبي عملياتي شده است.

رشيدي با اشاره به اينكه براساس آمارهاي ارائه شده بخشي از مشکلات ايجاد شده در واحدها ناشي از عدم پاسخگويي به موقع روساي برخي ادارات تابعه شهرستانهاست تاکيد کرد: هدف از تدوبن برنامه‌هاي پي‌بيني شده و تحقق آنها، خدمت‌رساني مطلوب در حوزه‌هاي تعاون، کار و رفاه به شهروندان است و در صورت تکرار نقص در برنامه ها و عدم توجيه منطقي، با مسئول آن واحد يا اداره برخورد قانوني خواهد شد.مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي کردستان با بيان اينکه ارزيابي عملکرد ادارات بصورت مستمر و براي برطرف کردن کاستيهاي احتمالي صورت مي‌گيرد خاطرنشان ساخت: تلاش ادارات بايستي در راستاي افزايش بهره وري در اجرايي نمودن برنامه هاي پيش بيني شده باشد و اگر کاستي وجود دارد در سريعترين زمان ممکن آن را رفع کنند.

در ادامه اين نشست مدير و روساي واحدهاي ستادي حوزه مديريت روابط كار اداره كل، گزارش آماري از عملكرد اين حوزه در 9 ماهه نخست امسال ارائه نمودند.بر پايه اين گزارش از 6142 بازرسي در نظر گرفته شده براساس برنامه پيش‌بيني وزارت متبوع، 6970 بازرسي به منظور نظارت برحسن اجراي قانون کار در كارگاههاي مشمول انجام گرفته است كه نشان از رشد 113 درصدي تحقق برنامه‌هاي بازرسي دارد.


 خبر 

 درخشش آبفاي استان اصفهان در دومين جشنواره و نمايشگاه توانمنديهاي بهره‌برداري

اصفهان - راعي

شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در دومين جشنواره و نمايشگاه توانمنديهاي بهره‌برداري و نگهداري در صنعت آب و فاضلاب کشور از سوي هيأت داوران اين جشنواره به عنوان شرکت پيشرو در بهره‌برداري در سال 1393 برگزيده گرديد .به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، همچنين طرح «راه‌اندازي نرم افزار آنلاين تعميرات پيشگيرانه» که از سوي متخصصان شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در دومين جشنواره و نمايشگاه توانمندي هاي بهره برداري و نگهداري در صنعت آب و فاضلاب کشور ارائه شد به عنوان طرح برگزيده در سال 1393 انتخاب شد.

آتش‌سوزي و انفجار در پايگاه هوانيروز مسجدسليمان

اهواز – خبرنگار آفرينش

آتش‌سوزي پايگاه رزمي هوانيروز مسجدسليمان با تلاش گسترده اکيپهاي عملياتي آتش نشانيهاي هوانيروز ، شهرداري و شرکت نفت مهار شد .رييس اداره ايمني و آتش‎نشاني اين شرکت با اعلام اين خبر گفت : در ساعت 10 صبح ديروز از طريق مسئولين شهري، وقوع حادثه انفجار و آتش‌سوزي به ما اطلاع داده شد و درخواست کمک و مشارکت در عمليات اطفاي حريق مطرح گرديد.رامتين آمويي ادامه داد: به محض اطلاع، در همان دقايق اوليه گروه عملياتي اداره ايمني و آتش‎نشاني مشتمل بر 2 خودروي اطفاي آتش ، 5 تانکر پشتيبان آب رسان، يک دستگاه جرثقيل و يک دستگاه آمبولانش در مجموع با 20 نفر به محل حادثه اعزام شدند.

براي توسعه جاده ارتباطي ايلام به مهران برنامه‌هاي مختلفي در دست اجراست

ايلام - آزادپور

مدير كل راه وشهرسازي ايلام گفت: برنامه كوتاه مدت عمليات10 كيلومتر از چهار خطه ايلام به صالح‌آباد در دست اجراست است، وي افزود: بهسازي نقاط پر حادثه كنجانچم به طول ده كيلومتر و احداث يك جاده جديد در حال انجام است.مهندس بهادري عنوان کرد: چهار خطه ورودي شهر مهران و و چهار خطه مهران به مرز عراق نيز مراحل پاياني خود را سپري مي‌كند.

بهادري با اشاره با احداث پل زائرگفت اين پروژه با سرعت خوبي شروع شده است.و در برنامه ميان مدت با رايزنيهاي صورت گرفته جهت تامين اعتبار برنامه چهار خطه كردن جاده حميل به ايلام و ايلام به مهران را در دستور كار داريم و در بلندمدت پيگير اتصال استان ايلام به شبكه ريلي هستيم.

فرماندار پيرانشهر:

مرز رسمي تمرچين شبانه‌روزي مي‌شود

اروميه – خبرنگار آفرينش

فرماندار پيرانشهر گفت: به منظور تسهيل در مبادلات بازرگاني و تردد اتباع و بازرگانان دو کشور ايران و عراق مرز رسمي تمرچين در اين شهرستان شبانه روزي مي‌شود.

اردوان نوسودي در افزود: در نشست مشورتي که هفته گذشته با حضور سرکنسول جمهوري اسلامي ايران در اربيل با فرماندار چومان عراق در مرز حاج عمران عراق ترتيب يافت در اين مورد بحث و تبادل‌نظر شد.

وي يادآوري کرد: در اين جلسه دو طرف موافقت کردند تا مرز تمرچين و حاج عمران به صورت شبانه روزي فعاليت داشته باشند تا تجار و پيله وران در هر ساعتي از شبانه روز قادر به صادرات، واردات و ترانزيت کالاهاي خود باشند.

نوسودي با بيان اينکه براي گسترش روابط تجاري و تسهيل تجارت در اين مرز لازم است تا تمامي زيرساخت ها در دو طرف مرز تمرچين و حاج عمران آماده باشد تا فعاليت تجاري گسترش پيدا کند افزود: در همين راستا امکانات لازم در مرز تمرچين فراهم شده و در حال افزايش و توسعه و تکميل مي باشد.

فرماندار دماوند تأکيد کرد؛

لزوم همکاري دستگاه‌ها براي مقابله با ساخت و سازهاي غيرمجاز در دماوند

دماوند - ايرج صادقعلي

فرماندار شهرستان دماوند بر لزوم همکاري تمام دستگاه‌ها براي پيشگيري و مقابله با ساخت و سازهاي غيرمجاز در شهرستان دماوند تأکيد کرد.

به گزارش خبرنگارآفرينش، ناصر محمودي‌فرد در نشست ستاد پيشگيري و مقابله با ساخت و سازهاي غيرمجاز شهرستان دماوند ، اظهار داشت: خوشبختانه با رويکرد جديد مديريتي دولت تدبير و اميد، مقابله با ساخت و ساز غيرمجاز در شهرستان دماوند در يک سال گذشته به صورت جدي افزايش يافته است.

وي افزود: در سال‌هاي گذشته موضوع ساخت و ساز غيرمجاز در شهرستان دماوند به يکي از بحران‌هاي جدي در اين شهرستان تبديل شده بوده که در يک سال گذشته و با رويکرد جديد مديريتي توانسته‌ايم اين موضوع را به خوبي کنترل کنيم.

فرماندار شهرستان دماوند تصريح کرد: جلوگيري و مقابله با ساخت و سازهاي غيرمجاز يکي از حساس‌ترين موضوعات شهرستان دماوند است و بايد براي مقابله هرچه بهتر با اين پديده شوم، به آسيب‌شناسي کارهاي صورت گرفته و اقدامات انجام شده بپردازيم.

محمودي‌فرد ادامه داد: ساخت و سازهاي غيرمجاز که در چند سال گذشته رو به افزايش بوده، نه تنها اراضي کشاورزي منطقه را به نابودي کشانده، بلکه منابع آبي شهرستان دماوند را نيز با خطر جدي مواجه کرده است که براي برخورد جدي با آن همکاري همه دستگاه‌ها لازم است.

وي با اشاره به مصوبات ستاد پيشگيري و مقابله با ساخت و سازهاي غيرمجاز استان تهران بيان کرد: با توجه به حساسيت‌هاي اين موضوع، در ستاد پيشگيري و مقابله با ساخت و سازهاي غيرمجاز استان تهران مصوبه‌اي به تصويب رسيده است که طبق آن بايد آسيب‌شناسي کارهاي انجام شده در کنار راهکارهاي جلوگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز جديد و ساماندهي ساخت و سازهاي غيرمجاز گذشته صورت گيرد.

مدير کل منابع طبيعي و آبخيزداري آذربايجان غربي:

اولويت منابع طبيعي و آبخيزداري آذربايجان غربي حفظ و حراست از جنگل ها است

اروميه – خبرنگار آفرينش

در روند برنامه هاي اجرايي اين اداره کل، حفاظت و حراست از جنگل هاي طبيعي استان بيش از هر کار ديگري در اولويت قرار خواهد گرفت. رحمان وهاب زاده با بيان اين مطلب گفت: افزايش پروژه‌هاي گشت و مراقبت، افزايش تعامل و همکاري با شوراهاي اسلامي و دهياران، هماهنگي با شرکت‌هاي تعاوني مستقر در حوزه‌هاي جنگل، پيشگيري از حريق و جلوگيري از تغيير کاربري اراضي جنگلي از مهم‌ترين اولويت‌ها و اقدامات ديگر خواهد بود.وي اظهار کرد: آذربايجان غربي بيش از يکصد و يکهزار هکتار جنگل طبيعي دارد که پروژه ملي صيانت از جنگل در حال حاضر در جنگل هاي سردشت و پيرانشهر اجرا مي‌شود.

مدير کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان گفت: به لحاظ اهميت جنگل هاي منطقه اجراي پروژه‌هاي متعددي در جهت حفاظت و احياي جنگل هاي تخريب يافته صورت مي‌گيرد که شامل غني سازي با نهال و بذر، نهالکاري در عرصه‌هاي فاقد پوشش جنگلي، توليد گياهان جنگلي با خواص دارويي، مبارزه با آفات و بيماري‌هاي درختان جنگلي، ايجاد کمربند حفاظتي در اراضي هم‌جوار جنگلي و کنترل و پيشگيري از حريق از اهم پروژه‌هاي ملي "صيانت از جنگل" به شمار مي‌رود.

وي در ادامه افزود: به موازات اقدامات اجرايي ياد شده، برگزاري کلاس هاي آموزشي براي جنگل نشينان و افراد محلي به منظور ارتقاي دانش و آگاهي مردم منطقه در امر مشارکت و حفاظت بهينه از اين مواهب الهي نيز همه ساله اجرا مي‌شود.


 خبر 

 آغاز عمليات گازرساني به روستاهاي محروم شرق استان تهران

پرديس - خبرنگارآفرينش

مديرعامل شرکت گاز استان تهران از آغاز عمليات گازرساني به روستاهاي محروم شهرستان‌هاي شرق استان تهران از پايان سال 94 خبر داد.

يعقوبعلي حسيني‌نيا در حاشيه نشست بررسي مشکلات خدمات‌رساني به مسکن مهر پرديس، در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش با اشاره به اين نشست اظهار داشت: اين نشست براي هماهنگي بيشتر در راستاي تأمين خدمات زيربنايي بود که همه دستگاه‌ها مسائل و اقدامات خود را مطرح کردند و اکنون در حال بررسي هستيم تا زمان افتتاح و بهره‌برداري از واحدهاي مسکن مهر پرديس را به نتيجه برسانيم.

وي افزود: در بخش تأمين گاز مصرفي مسکن مهر پرديس امکانات و خدمات گران‌قيمتي نظير نصب ايستگاه 120 هزار مترمکعبي در روستاي باغ‌کميش از توابع شهرستان پرديس، اجراي خطوط فشار متوسط و نصب بيش از 10 ايستگاه تقليل فشار گاز در اين شهرستان راه‌اندازي شده است و آمادگي اين را داريم که در کنار ديگر دستگاه‌هاي خدمات‌رسان، گاز مصرفي جمعيت مسکن مهر پرديس را تأمين نماييم.

مديرعامل شرکت گاز استان تهران تصريح کرد: نتيجه اين نشست، تعامل بيشتر بين دستگاه‌ها بوده است و اميدواريم اين تعامل در جهت بهره‌برداري مسکن مهر پرديس تأثيرگذار باشد.

حسيني‌نيا با اشاره به روستاهايي که در استان تهران از نعمت گاز بهره‌مند نيستند، گفت: در شهرستان‌هاي فيروزکوه، شميرانات و دماوند روستاهايي وجود دارد که همچنان از داشتن نعمت گاز محروم هستند و اينک در انتظار تأمين اعتبار هستيم تا بتوانيم عمليات گازرساني به اين روستاها را انجام دهيم.

وي ادامه داد: بر اساس پيش‌بيني‌هايي که صورت گرفته است، کار گازرساني به روستاهاي محروم شهرستان‌هاي شرق استان تهران را با توجه به اولويت از پايان سال 94 آغاز مي‌کنيم و درصدد هستيم تا پايان سال 95 اين عمليات را به پايان برسانيم تا اين روستاها از وجود نعمت گاز بهره‌مند شوند.

شرکت آبفاي کردستان برگزيده دومين جشنواره توانمنديهاي بهره‌برداري صنعت آب و فاضلاب کشور شد

سنندج – اسرين مقصودي

شرکت آب و فاضلاب شهري استان کردستان در دومين جشنواره و نمايشگاه توانمنديهاي بهره برداري و نگهداري صنعت آب و فاضلاب کشور که از تاريخ 8 الي 11 دي ماه سال جاري در تهران برگزار شد از سوي هيئت داوران اين جشنواره مفتخر به دريافت لوح و تنديس جشنواره با عنوان طرح برگزيده در سال 1393 شد.در آئين اختتاميه دومين جشنواره توانمنديهاي بهره برداري و نگهداري صنعت آب و فاضلاب کشورکه 11ديماه با حضور ستار محمودي قائم مقام وزير نيرو و معاونين و مديران شرکت مهندسي آبفا کشور و مديران عامل شرکت هاي آب و فاضلاب سراسر کشور برگزار گرديد از مهندس عليرضا تخت‌شاهي مدير عامل شرکت آب و فاضلاب شهري کردستان با اهداء لوح و تنديس جشنواره بخاطر ارايه طرح دستگاه توليد بيوديزل از پسماند روغن خوراکي تقدير بعمل آمد و از سوي هيئت داوران بعنوان طرح برگزيده در سال 1393 انتخاب گرديد.قابل ذکر است شرکت آب و فاضلاب شهري استان کردستان با ارائه 12 اثر بهره برداري و برپايي غرفه بمدت 4 روز در اين دوره از جشنواره حضوري فعال يافت.

مدير عامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان:

مديران جامعه اسلامي بايد براي کارکنان خود الگو باشند‏

اهواز – خبرنگار آفرينش

مدير عامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان گفت: مديران جامعه اسلامي بايد از جهات مختلف براي کارکنان خود الگو و توانايي لازم در انجام وظايف محوله را داشته باشند و از استعداد ،توانايي جسمي، روحي و فکري براي شغل خود برخوردار باشند .محمود جانقربان در جلسه هيات بدوي رسيدگي به تخلفات اداري کارکنان توانير در شرکت برق منطقه‌اي خوزستان در جمع مديران اين شرکت در سالن بوستان اهواز افزود: واگذاري کار به کاردان باعث افزايش بهره‌وري و استفاده بهينه از منابع انساني و مالي مي گردد و زمينه را براي رشد و توسعه همه جانبه هموار مي نمايد.

وي در ادامه تصريح کرد: يک مدير بايد براي ايجاد الفت و دوستي بين کارکنان خود تلاش و رفتارهاي حسنه را بين آنان ترويج نمايد و از خطاها و اشتباهات غير عمدي کارکنان خود بگذرد و همواره در جهت پرورش اصلاح رفتار آنان اقدام کند .

جانقربان با اشاره به ويژگيهاي يک مدير اظهار داشت: کسي که به عنوان مدير و رييس يک مجموعه قرار مي گيرد بايد از مهارت هاي سه گانه فني، انساني و ادراکي بهره‌مند باشد تا بتواند مجموعه خود را به درجه مطلوب کارايي و اثربخشي ارتقا دهد، بنابراين مديريت بايد برانتخاب اصلح و شايسته‌گزيني تاکيد داشته باشد و امانت جامعه را به کساني بسپارد که از صلاحيت هاي لازم برخوردار باشد .

وي در ادامه به جايگاه و نقش برق در جامعه پرداخت و گفت: برق کالايي است که به عنوان زير ساخت و اساس توسعه کشورها به شمار مي رود و همواره يکي از شاخصهاي اصلي و کليدي آنها مي‌باشد که اهميت نياز آن در جامعه امروزي به گونه‌اي است که حتي يک لحظه قطع آن سبب بروز مشکلاتي در جوامع مي‌شود بويژه در استان خوزستان که از هواي بسيار گرم و تابستان طولاني برخوردار است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته