جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/11/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4914


جوان‌هاي تازه وارد در ليست کواچ


دقيقه نود


سوت پايان


 جوان‌هاي تازه وارد در ليست کواچ 

 
سرپرست تيم ملي واليبال با بيان اينکه سرمربي تيم کشورمان قبل ازشروع مرحله پلي آف ليگ برتربه تهران برمي‌گردد گفت: کواچ با تماشاي فيلم بازيهاي ليگ جوان‌هاي تازه واردي را در فهرست خود قرار داده است.

امير خوش خبر درباره زمان بازگشت اسلوبودان کواچ به تهران خاطرنشان کرد: من دوشنبه هم از طريق ايميل با آقاي کواچ درارتباط بودم که بر اساس آخرين صحبت ما قرار بر اين شد وي اواخر اين ماه و قبل از شروع مرحله پلي آف ليگ برتر به تهران برگردد تا بازي‌هاي اين مرحله را از نزديک تماشا کند.وي با بيان اينکه تيم ملي برنامه‌هاي سنگيني را پيش روي خود مي بيند، توضيح داد: ما پروسه سنگيني را براي گرفتن ويزاي کشورهاي مختلف بايد طي کنيم و بايد عنوان کنم که برنامه‌هاي تيم ملي واقعا فشرده و سنگين هستند. ما اردوهاي فشرده‌اي را پيش از شروع ليگ جهاني خواهيم داشت و پس ازآن در مسابقات شرکت خواهيم کرد.

سرپرست تيم ملي واليبال ادامه داد: بر اساس برنامه ازروز 15 فروردين تمرينات تيم ملي شروع مي‌شود و با شروع نخستين اردوي خارجي به مدت يک ماه و پنج روز در سفر خواهيم بود. تيم ملي يک هفته در چک و يک هفته هم در فنلاند اردو مي‌زند و بعد ازآن راهي آمريکا مي‌شود تا نخستين بازي خود را درليگ جهاني برگزار کند. حضور ما در آمريکا کوتاه خواهد بود که در اين مدت بايد بازيکنان با شرايط جغرافيايي و تغييرات ساعت عادت کنند.

بلافاصله بعد از برگزاري بازي با آمريکا از اين کشورراهي روسيه خواهيم شد تا دومين بازي خارج از خانه را در اين کشور برگزار کنيم و ازآنجا هم راهي لهستان مي‌شويم که سومين بازي ليگ جهاني درزمين قهرمان جهان برگزار خواهد شد. سپس به تهران برمي‌گرديم تا همه ديدارهاي برگشت را در کشور خودمان برگزار کنيم.وي در پاسخ به اين سوال که آيا فهرست بازيکنان تيم ملي مشخص شده است، گفت: کواچ فيلم همه بازي‌ها را به دقت نگاه مي‌کند وهر بازيکن شايسته‌اي که حضور داشته باشد را به اردودعوت خواهد کرد. در ليستي که ايشان به من داده‌اند جوان‌هاي تازه وارد خوبي وجود دارند که قراراست به اردوي تيم ملي دعوت شوند. امسال هم تيم ملي الف و ب خواهيم داشت تا بخصوص اين بازيکنان کم تجربه در تيم ب تمرين و بازي کنند تا به تدريج خود را به تيم اصلي برسانند.سرپرست تيم ملي واليبال تصريح کرد:اميدوارم امسال تيم ملي بدون حاشيه برنامه‌هاي خود را به پيش ببرد که در اين بين نقش رسانه‌ها بسيار مهم است. حمايت آنها مثل هميشه مي‌تواند دلگرمي تيم ملي باشد و نياز به حمايت همه رسانه‌ها داريم.


 دقيقه نود 

 صعود کره جنوبي به فينال بعد از 27 سال

ديدارتيم هاي فوتبال کره‌جنوبي وعراق ازمرحله نيمه نهايي جام ملت هاي آسيا که درشهرسيدني برگزار شد در نهايت با برتري 2 بر صفر کره جنوبي به پايان رسيد.براي کره در اين ديدار لي يونگ هيوپ (20) و کيم يونگ وون (50) گلزني کردند.در حالي که نيمه نخست اين ديدار با برتري يک بر صفر کره به پايان رسيد بود، درآغاز نيمه دوم نيز حملات کره روي دروازه عراق ادامه داشت. کره‌اي ها چند فرصت خوب گلزني را خلق کردند تا اين که در دقيقه 50 کيم يونگ وون پشت محوطه جريمه عراق صاحب فرصت شوت زني شد و با يک ضربه دقيق پاي چپ، گل دوم کره را به ثمررساند.بر همين اساس کره جنوبي بايد روز 11بهمن ماه به مصاف برنده ديدارامارات واستراليا برود.عراق نيز10 بهمن به مصاف بازنده اين ديدار خواهد رفت.کره جنوبي بعد از27 سال به فينال جام ملت ها راه پيدا کرد وعراق هم به بازي رده بندي رفت.

استراليا–امارات

غول کش‌ها به ميزبان رسيدند

دردومين بازي مرحله نيمه نهايي جام ملت هاي آسيا تيم ميزبان يعني استرالياامروزدرورزشگاه شهرنيوکاسل به مصاف تيم شگفتي ساز امارات خواهد رفت. اين ديدار با قضاوت روشن ايرماتوف ازبکستاني برگزار خواهد شد.استراليا به عقيده کارشناسان در اين مرحله شانس بيشتري براي صعود دارد اما نبايد تيم يکدست امارات را دست کم بگيرد؛ آنها با غلبه برژاپني که هميشه فراترازآسيا نشان داده به اين مرحله رسيده اند.

رييس کميته کنترل دوپينگ فدراسيون فوتبال:

نتايج 52 نمونه کنترل دوپينگ در ليگ‌هاي فوتبال منفي اعلام شد

رييس کميته کنترل دوپينگ فدراسيون فوتبال ازاعلام نتايج 52 نمونه کنترل دوپينگ در ليگ‌هاي فوتبال خبر داد. توحيد سيف‌برقي رييس کميته کنترل دوپينگ فدراسيون فوتبال دررابطه با منفي اعلام شدن نتايج 52 نمونه مربوط به رقابت‌هاي فوتبال در بخش مردان و زنان گفت: بر اساس اعلام آزمايشگاه کنترل دوپينگ،52 نمونه مربوط به ليگ برترفوتبال، جام حذفي، ليگ برتر فوتسال و ليگ برتر فوتبال بانوان، منفي اعلام شد.وي درباره پرونده‌هاي ديگر دوپينگ در فوتبال اظهارکرد: مراحل استماع و کميسيون بدوي براي متخلفان دوپينگ، طبق آيين نامه ملي کنترل دوپينگ فوتبال انجام شده است و به زودي راي کميته انضباطي به آنها ابلاغ خواهد شد.همچنين بعد ازدرخواست استيناف درمهلت قانوني توسط متخلفان و تشکيل جلسه، بطور رسمي نام بازيکنان، باشگاه و ماده مصرفي اعلام خواهد شد.

تمجيد يک سايت مصري از آزمون

سردارآزمون يکي از بااستعدادترين فوتباليست هاي ايران به شمار مي آيد که درليگ روسيه براي روبين کازان بازي مي کند. يک سايت مصري در گزارشي به تمجيداز آزمون پرداخت و اورااستعدادي ازجنس طلا خواند.اين سايت مصري درگزارش خود نوشت:آزمون يکي ازسرشناس ترين ستاره هاي فوتبال آسياست که آينده اي درخشان در فوتبال اروپا دارد. باشگاه روبين کازان روسيه وقتي به توانايي هاي اين ستاره ايراني در سپاهان پي برد او را جذب کرد. او درژانويه 2013 به روبين کازان پيوست. او دراين تيم 32 بازي انجام داده و7 گل به ثمر رسانده و4 پاس گل هم داده است.آزمون بازيکني با مهارت و سرعت بالاست و اين باعث شده تا لقب مسي ايران را به او بدهند. انتظارات از اين بازيکن ايراني زياد است. او يک مهاجم است يا مي تواند به عنوان مهاجم کاذب که تمايل به سمت راست دارد بازي کند. اين جوان ايراني در بازي گروهي هم خوب است. تابستان سال قبل باشگاه هاي سرشناس انگليسي از جمله ليورپول، آرسنال و تاتنهام به دنبال جذب اين استعداد ايراني بودند. دورتموند و ميلان هم به جذب اين ستاره جوان علاقمند هستند. اين بازيکن ايراني پيش از اين اعلام کرده که رويايش حضور در ليگ برتر انگليس است.

روز خوب کامراني و کاظمي در ليگ چين

درادامه رقابت هاي ليگ بسکتبال چين ملي پوشان ايراني به همراه تيم هايشان به ميدان رفتند. شينگ دائو که حامد حدادي را دارد پس از چندين پيروزي به مصاف شانسي رفت و 124 بر 114 تن به شکست داد. حامد حدادي ارزشمندترين بازيکن آسيا در اين مسابقه 36 دقيقه و 44 ثانيه براي تيمش بازي کرد و 18 امتياز، 12 ريباند، 2 پاس منجربه گل و 2 بلاک شات ثبت کرد.وون وافر بازيکن پست دو تيم شانسي در اين مسابقه به تنهايي 51 امتياز کسب کرد و نقش زيادي در برد تيمش داشت.جيانسو تنگشي به همراه مهدي کامراني به مصاف گوانگشا رفت و با نتيجه 109 بر 101 به برتري رسيد. مهدي کامراني در اين مسابقه45 دقيقه و 23 ثانيه در ميدان بود و کارش را با 21 امتياز، 5 ريباند، 4 پاس منجربه گل و 7 توپ ربايي تمام کرد.چونگ پينگ نيز که ارسلان کاظمي را در اختيار دارد به مصاف فوجيان رفت و با نتيجه 107 بر 102 برنده شد. ارسلان کاظمي در اين مسابقه 41 دقيقه و 11 ثانيه در ميدان بود و 20 امتياز، 16 ريباند، 3 پاس منجربه گل و 6 توپ ربايي به نام خودش ثبت کرد.

الکويت دنبال يک باشگاه ديگر براي قوچان‌نژاد

يک سايت قطري مدعي شد که باشگاه الکويت به دنبال يک باشگاه ديگر براي رضا قوچان نژاد بازيکن ايراني اين تيم است. باشگاه الکويت به صورت رسمي خريد عبدالعزيز المقابلي بازيکن عماني را تاييد کرد تا اين بازيکن هم به جمع بازيکنان الکويت بپيوندد.

پيش از اين هم روجريو برزيلي به تيم الکويت پيوسته بود.با اين حساب تعداد بازيکنان خارجي الکويت به تعداد پنج نفر رسيده است. علاوه بر دو بازيکن ذکر شده، شادي الهمامي تونسي، رضا قوچان نژاد و ماکلله برزيلي هم ديگر بازيکنان خارجي الکويت هستند.سايت «الکاس» قطر با بيان اين مطلب، نوشت:انتظار مي‌رود که باشگاه الکويت در مدت زمان نقل و انتقال زمستاني براي انتقال رضا قوچان نژاد در پي باشگاه خارجي ديگري باشد. همچنين اين باشگاه در تلاش براي انجام اين کار براي ديگر بازيکن الکويت يعني ماکلله است.

MRI وضعيت جراحي حقيقي را مشخص مي‌کند

تيم ملي فوتبال کشورمان در حالي ديروزاز استراليا به تهران با‌گشت که برخي بازيکنان پس ازرسيدن کاروان تيم به دبي، براي پيوستن به تيم‌هاي باشگاهي‌شان به ايرن نيامدند اما عليرضا حقيقي براي پيگيري وضعيتش همراه با کاروان تيم ملي به کشور بازگشت.دروازه‌بان تيم ملي از ناحيه کتف راست مصدوم شده و قصد دارد با حضوردرايران وضعيتش را دنبال کند. حقيقي پس ازبازگشت به ايران از کتف مصدوم خود MRI مي‌گيرد و حتي ممکن است پزشکان نظر به جراحي او نيز بدهند.دروازه‌بان ايراني تيم پنافيل پرتغال که در 3 بازي مرحله گروهي جام ملت‌ها دروازه تيم ملي را بسته نگه داشته بود، پيش از بازي با قطر و در تمرينات مصدوميتش از ناحيه کتف سمت راست تشديد شد.

حقيقي با کمک پزشکان تيم ملي و آمپول‌هاي ترميم کننده توانست در بازي با قطر،امارات و عراق نيز در چارچوب دروازه ايران قرار بگيرد اما پس از ضربه بازيکن عراق در لحظات پاياني ديدار مرحله يک چهارم نهايي شدت مصدوميتش بيشتر شد.


 سوت پايان 

 حضورتيم‌هاي اروپايي درتکواندوي جام فجر

بيست و ششمين دوره اين رقابتها طي روزهاي 28 و 29 بهمن ماه درخانه تکواندو برگزار خواهد شد که تاکنون تيم هاي فرانسه ، بلژيک ، اتريش ، روسيه و ارمنستان از قاره اروپا به همراه کشورهاي عراق، افغانستان و اردن براي حضوردراين مسابقات اعلام آمادگي کرده اند. همچنين پنجمين دوره رقابتهاي تکواندو جام باشگاههاي آسيا با حضور سه تيم برتر کشورمان و تيم هايي ازعراق،افغانستان واردن طي روزهاي 25 و 26 بهمن ماه برگزار مي شود. نزديکي مسابقات جام فجروجام باشگاههاي آسيا با رقابتهاي بين المللي ترکيه ، کانادا و مصر باعث شده استقبال چنداني از اين مسابقات نشود.در صورت حضور 5 تيم اروپايي در جام فجر مي توان اميدواربه برگزاري رقابتهايي در خور توجه بود.

10 بهمن،مراسم تجليل از مدال‌آوران بازي‌هاي آسيايي و پاراآسيايي

وزارت ورزش مراسم تجليل از مدال‌آوران بازي‌هاي آسيايي و پاراآسيايي را10 بهمن با حضوررئيس جمهور برگزار مي‌کند. وزارت ورزش و جوانان تصميم گرفت بلافاصله بعد از پايان بازي‌هاي آسيايي و پاراآسيايي مراسم تجليل از مدال‌آوران را برگزار کند.پيش از اين نيز يک تاريخ براي برگزاري مراسم اعلام شد که با درگذشت آيت‌الله مهدوي‌کني به روز ديگري موکول شد ومسئولان اين قول را دادند بعد از پايان ماه محرم و صفر اين مراسم برگزار شود.وزارت ورزش و جوانان اعلام کرده10 بهمن و راس ساعت 17 درسالن اجلاس سران کشورهاي اسلامي برگزار خواهد شد.دکترحسن روحاني رئيس جمهوري کشورمان نيز در مراسم تجليل از قهرمانان حضور خواهد داشت.

سردارسيد حميد صدرالسادات:

رفيعي و پولادي بعد از بازگشت به ايران بايد خود را معرفي کنند

پيش ازشروع جام ملتهاي آسيا وبا تقاضاي وزيرورزش و جوانان سرلشکر فيروزآبادي رييس ستاد کل نيروهاي مسلح ضمن تأکيد مجدد بر برخورد قاطع و قانوني با کساني که با جعل و دسيسه کارت معافيت جعل کرده اند، استثنائا با همراهي چهارنفر ازبازيکنان مورد نياز تيم ملي يعني سروش رفيعي، شجاع خليل زاده، حسين ماهيني و مهرداد پولادي براي حضور در جام ملت هاي آسيا تا پايان دي ماه موافقت کرده بود. رييس سازمان نظام وظيفه عمومي ناجا گفت: مهرداد پولادي وسروش رفيعي بازيکنان تيم ملي بعد از بازگشت بايد خود را براي انجام خدمت سربازي به اين سازمان معرفي کنند.سردار سيد حميد صدرالسادات افزود: مجوز اين دو نفر براي حضور در جام ملتهاي آسيا يک ماه بود و بعد از اين تاريخ چيزي تغيير نکرده و خود را براي انجام خدمت مقدس سربازي بايد به سازمان نظام وظيفه معرفي کنند. بقيه بازيکناني هم که کارت شان باطل شده مانند اين دو نفر بايد براي خدمت سربازي اقدام کنند.

سهم40 درصدي غيردولتي‌ها درخريد استقلال و پرسپوليس

رئيس کل سازمان خصوصي‌سازي گفت: شرکت هاي دولتي اجازه حضوردرواگذاري استقلال و پرسپوليس را ندارند و نهادهاي عمومي غيردولتي هم نمي توانند بيش از40 درصد سهام اين دو تيم را بخرند. پوري حسيني در پاسخ به اين پرسش که چرا دو تيم استقلال و پرسپوليس در بورس و فرابورس عرضه نمي شوند گفت: بحث واگذاري اين دو تيم ساليان زيادي بود که در دستور کار مجلس و دولت قرار داشت و وعرضه آنها در بورس و فرابورس به اين دليل عدم شفافيت حسابها و صورتهاي مالي و نيزعدم سودآوري قابل انجام نبود و در نهايت تصميم بر اين شد تا سرخابي‌ها از طريق مزايده واگذار شوند.رئيس کل سازمان خصوصي سازي در خصوص تکليف پيشکسوتان و هواداران در اين واگذاري تصريح کرد: خريداران دو باشگاه استقلال و پرسپوليس مکلف هستند تا 20 درصد هر يک از اين دو تيم را حداکثر به همان قيمتي که خريداري کرده اند به پيشکسوتان و هواداران در صورت درخواست بفروشند و مانعي نيز براي فروش بيشتر از20 درصد سرخابي‌ها وجود ندارد.وي در ادامه با اظهار اميدواري مبني بر اين که واگذاري اين دو باشگاه منجر به رشد فوتبال و ورزش در کشور شود، در خصوص شرايط حضورشبه دولتي‌ها دراين واگذاري نيز گفت: هرشرکتي که دولتي باشد اجازه حضوردراين واگذاري را بر اساس قانون ندارد و نهادهاي عمومي غيردولتي هم نمي توانند بيش از40 درصد سهام اين دو تيم را بخرند.

نخستين تجربه معروف در ليگ قهرمانان اروپا

تيم واليبال زنيت کازان روسيه که سعيد معروف، کاپيتان تيم ملي واليبال ايران را دراختيار دارد در ادامه ديدارهاي خود در ليگ قهرمانان اروپا، امروز سه‌شنبه به مصاف تيم فردريش هافن آلمان مي‌رود.زنيت در21 بازي گذشته خود نباخته ودرليگ قهرمانان نيز که با فردريش هافن آلمان، المپياکوس يونان و پوسوجيلنيکا اتريش هم‌گروه است حتي يک ست نيز به حريفان واگذار نکرده است.سايت کنفدراسيون واليبال اروپا در گزارشي نوشت که تيم آلماني در بازي با تيم قدرتمند روسي قطعاً به دنبال پيروزي نيست و فقط تلاش مي‌کند تا با گرفتن يک يا 2 ست از تيمي که تاکنون حتي يک ست هم به حريفان خود در ليگ قهرمانان نداده، اميدهاي خود را براي صعود زنده نگه دارد.

علي کفاشيان:

براي فسخ قرارداد بايد يک سال ازحقوق کي‌روش را پرداخت کنيم

علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال درمورد عملکرد تيم ملي درجام ملت‌هاي آسيا گفت: تيم ما با برنامه فني وارد مسابقات شد. با 3 تيم قوي هم‌گروه بوديم و توانستيم به عنوان تيم اول به مرحله بعد برويم. درمرحله حذفي که مهمترين بازي ما در اين جام بود، بايد بيشتر دقت مي‌کرديم.وي در پاسخ به اين سؤال که آيا نداشتن کرسي درAFC باعث نشد به راحتي درخواست شکايت ايران نسبت به حضورعلا عبدالزهرا بازيکن تيم ملي عراق که تست دوپينگ او مثبت شده بود، رد شود، خاطرنشان کرد: اين مسئله بي‌تاثير نبود اما AFC هم تمايلي به کنار رفتن يک تيم از دور مسابقات نداشت. ايرادي که به يکي از مدارک ارائه شده از طرف نادو يا فيفا گرفتند باعث شده نتوانيم اين مسئله را ثابت کنيم و گفتند فدراسيون عراق از موضوع دوپينگ اطلاع نداشت البته ما پيگيري‌هاي لازم را انجام خواهيم داد تا ثابت کنيم که حق با ايران بوده است. درکل AFC دوست نداشت برنامه مسابقاتش چنين تغييري کند و يک تيم به خاطر دوپينگ بازيکنش حذف شود اما براي اثبات حق‌مان اين موضوع را پيگيري مي‌کنيم.کفاشيان دررابطه با اينکه فدراسيون فوتبال تا پايان سال 2018 با کارلوس کي‌روش قرارداد دارد، گفت: بله ما قرارداد 4 ساله امضا کرديم و اين قرارداد تا پايان جام جهاني 2018 است و اگر بخواهيم فسخ قرارداد کنيم هزينه بالايي بايد پرداخت شود.وي در رابطه با اينکه گفته مي‌شود درصورت فسخ قرارداد بايد نزديک به 5 ميليارد تومان هزينه بدهيم، اظهار داشت: بله بايد يک سال حقوق و مزاياي کي‌روش را به او پرداخت کنيم. کي‌روش ايران را شناخته اگر بخواهيم اوراعوض کنيم يا بايد مربي داخلي بياوريم و يا اينکه با جذب يک مربي خارجي به او براي شناخت فوتبال ايران يکي دو سال فرصت داد. با توجه به اينکه از يکي دو ماه ديگر بايد براي مسابقات مقدماتي جام جهاني هماهنگي‌هاي لازم را انجام دهيم بهتر است همين قرارداد را ادامه دهيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته