جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/11/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4922


وزير اطلاعات: بازي با آبروي افراد به نام انقلاب ناپسند است

روز شرم انساني؛
داعش خلبان اسير اردني را زنده سوزاند


تاکيد ظريف بر لزوم حرکت جدي غيرمتعهدها عليه افراطي‌گري


سرمقاله


نمايشگاه صنايع دستي و دست بافته هاي ايراني در شيراز


بالا آمدن سطح آب در ونيز

رييس جمهوري:
ايران از تهديد و تحريم نمي‌ترسد و نيازي به بمب اتم ندارد


مخالفت جدايي‌طلبان جنوب يمن با رهبرحوثي‌ها


مخالفت آمريكا با تشکيل منطقه خودمختار کردها در سوريه


پيشنهاد مشوق اقتصادي عربستان به پوتين


يک نکته از هزاران


ميز خبر


ماندگار بر جريده عالم


 وزير اطلاعات: بازي با آبروي افراد به نام انقلاب ناپسند است 

 
وزير اطلاعات گفت: دروغ، تهمت و بازي با آبروي افراد آبرودار، به نام انقلاب ناپسند است و از کساني که مسيرهاي نادرست مي روند مي خواهيم دعواهاي جناحي را کنار بگذارند و دست به دست هم دهند تا کشور را به عزت بيشتر برسانيم.به گزارش ايرنا حجت الاسلام و المسلمين سيد محمود علوي روز چهارشنبه در مسجد صفاري کاشان اظهار کرد: دولت تدبير و اميد اهل شعارهاي توخالي و جنجال نيست و شب و روز براي اميد دادن به ملت تلاش و کار مي کند.وي تصريح کرد: در چند سال اخير ادب صدمه ديد و دولت تدبير و اميد تلاش دارد تا ادب به جامعه برگردد؛ خصوصيت دولت تدبير و اميد اين است که انقلاب را متعلق به همه دانسته و بحث چپ و راست را مثل تيم هاي ورزشي مي داند.

وي اين نوع نگاه را تفاوت دولت يازدهم با دولت هاي گذشته برشمرد و افزود: بحث هاي سياسي و گلاويزهاي 17 سال گذشته هيچ چيز عايد اين ملت نکرد و اين فضاها امتحان و تجربه اي براي همه بود.وي با بيان اين که دولت تدبير و اميد مي خواهد زير چتر رهبري وحدت به جامعه برگردد، گفت: امروز سايه رهبري بر تمام کشور و جريان ها و سلايق سياسي گسترده است و هنر اين است که سربازان زير چتر ولايت را بيشتر کنيم.

وي گفت: اگر در اين شرايط تحريم و کاهش قيمت نفت دولت بتواند مملکت را سرپانگهدارد هنر کرده و دولت تدبير و اميد در حال تلاش در اين مسير است.وزير اطلاعات حمايت از سرمايه گذار را الزامي و متفاوت از حمايت از سرمايه دار دانست و گفت: مردم بايد در جامعه احساس امنيت کنند و وزارت اطلاعات امروز رسالت خود مي داند فضاي فعاليت اقتصادي و جامعه را از امنيت علمي، فرهنگي و اجتماعي برخوردار کند.

وزير اطلاعات تاکيد کرد: امروز تمام دشمنان انقلاب دست به دست هم داده اند، يک عده با تحريم و يک عده با کاهش قيمت نفت و هدف قرار دادن در آمد کشور مي خواهند به انقلاب ضربه زنند اما اين ملت نشان داده اند هرچه شرايط سخت تر شده اراده آنها نيز مصمم تر گشته است.

علوي با بيان اين که دولت تدبير و اميد تمام توانش را بکار گرفته تا قطار انقلاب به حرکت خود ادامه دهد، تصريح کرد: در چنين شرايط سختي با همت مردم و تدبير دولت، توانمندي علمي فرزندان انقلاب با پرتاب ماهواره «فجر» به رخ دشمنان کشيده مي شود.وي با تاکيد بر لزوم حفظ وحدت و يکپارچگي در کشور افزود: در اين شرايط و تنگناها هر چه دعواهاي سياسي کمرنگ تر و وحدت بيشتر شود دشمن مايوس تر مي شود.


 روز شرم انساني؛
 داعش خلبان اسير اردني را زنده سوزاند  

گروه داعش خلبان اسير اردني را اعدام کرد.به گزارش عصرايران، داعش با انتشار فيلمي در اينترنت اعلام کرد خلبان اسير اردني را از طريق زنده سوزاندن، اعدام کرده است.در اين فيلم با عنوان عمليات "شفاء الصدور" (شفاي سينه ها) نشان داده مي شود که معاذ الکساسبه خلبان اسير اردني در قفس قرار داده شده و از طريق سوزاندن او را کشتند.در اين فيلم خلبان اردني به منطقه اي برده مي شود که به دليل حملات هوايي ائتلاف بين المللي تخريب شده است. او در ميان اين خرابه ها به آتش کشيده مي شود.

داعشي ها مي گويند هماهنگونه که اين خلبان با بمباران، انسان ها را در مناطق تحت کنترل داعش به آتش مي کشيد او نيز سوزانده مي شود.بخش فتاواي داعش هم ضمن صدور فتوايي، آتش زدن را مجاز اعلام کرد.دولت و ارتش اردن اين خبر را تاييد کرده اند اما گفته اند که خلبان اسير يک ماه قبل يعني در تاريخ 13 دي ماه اعدام شده بود.دولت اردن هم در واکنش به اين موضوع اعلام کرد حکم اعدام صادر شده براي 6 عضو القاعده در اين کشور را اجرا مي کند.

ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن درواكنش به اين اقدام وحشيانه گفت: در کمال ناراحتي و خشم خبر کشته شدن شهيد قهرمان خلبان معاذ الکساسبه به دست گروه تروريستي بزدل داعش را شنيديم.اين اقدام توسط گروه جنايتکار و گمراهي انجام شد که هيچ ارتباطي با دين اسلام ندارد. دولت اردن در واکنش به اقدام گروه تروريستي داعش به سوزاندن خلبان اسير اردني، تأکيد کرده که پاسخ اردني‌ها تکان‌دهنده و قوي خواهد بود.

بان کي مون، دبير کل سازمان ملل متحد نيز قتل اين خلبان اردني را اقدام هولناک توصيف کرد.

بان کي مون از همه دولت‌ها خواست تلاش‌هاي خود را براي مبارزه با تروريسم و افراطي‌گري در چارچوب تعهدات خود در زمينه رعايت حقوق بشر افزايش دهند.اعضاي شوراي امنيت سازمان ملل متحد نيز اين اقدام شرورانه و بزدلانه را که بار ديگر بي‌رحمي داعش را ثابت کرد، محکوم کردند.


 تاکيد ظريف بر لزوم حرکت جدي غيرمتعهدها عليه افراطي‌گري 

 وزير امور خارجه کشورمان بر ضرورت حرکت منسجم و جدي ائتلاف جنبش عدم تعهد عليه افراط و خشونت در سطح جهان، تاکيد کرد.به گزارش اداره ديپلماسي، محمدجواد ظريف در ادامه سفر دوره‌اي خود به آفريقا، در ديدار با وزير خارجه بروندي، ضمن ابراز خرسندي از حضور در اين کشور، تصريح کرد: ما در حوزه‌هاي مختلف، همکاري خوبي با بروندي داريم و از حمايت‌هاي اين کشور از ايران در مجامع بين‌المللي، سپاسگزاري مي‌کنيم.وي در ادامه بر لزوم همکاري‌هاي اقتصادي دو کشور به ويژه در سطح بخش‌ خصوصي تاکيد کرد.وي همچنين با ابراز خرسندي از توفيق دموکراسي در بروندي، اظهار کرد: برخي چالش‌ها و مشکلات، جهاني شده است؛ از جمله افراطي‌گري که به شکل‌هاي گوناگون در آفريقا، اروپا و منطقه ما قابل مشاهده است. ايران به عنوان رئيس دوره‌اي جنبش عدم تعهد، از ساماندهي يک حرکت منسجم و جدي توسط ائتلاف اين جنبش عليه افراط و خشونت در سطح جهان، حمايت مي‌کند.

وزير امور خارجه کشورمان با اشاره به پيشنهاد رئيس‌جمهور کشورمان در مجمع عمومي سازمان ملل متحد درباره «جهان عليه خشونت و افراطي‌گري»، بر لزوم هدايت و اجراي اين پيشنهاد از سوي جنبش عدم تعهد تاکيد کرد و خطاب به وزير خارجه بروندي گفت: ما آمادگي داريم که در زمينه مقابله با افراط، با شما همکاري کنيم.


 سرمقاله 

 خطراتي از جنس مسكن مهر

حميدرضا عسگري

مسکن مهر که در آغاز کار براي قشرهاي کم‌ درآمد در نظر گرفته شده بود، رفته رفته به ‌ابزاري پول‌ساز در دست دلالان و سوداگران تبديل شد. حال دولت ‌براي جلو‌گيري از افزايش نقدينگي، مي‌خواهد ‌تزريق پول به اين بخش را متوقف ‌و براي تأمين مخارج مورد نياز قصد دارد با فروش و واگذاري سند مالكيت به متقاضيان، ‌پروژه‌هاي نيمه‌تمام در ‌اين زمينه را ‌تمام کند.

اما مسائل و مشكلات مسکن مهر به اينجا ختم نمي‌شود، چون در زمان ساخت اين خانه‌ها‌، تصميم بر اين ‌بود که بيشتر اين واحد‌ها در پيرامون يا بيرون از شهر‌هاي بزرگ ساخته شود، ولي آنچه مي‌بينيم باعث پديد آمدن برخي‌ مشکلات اساسي در حوزه مسکن مهر شده، به گونه‌اي که‌ نبود زير‌ساخت‌هاي لازم از قبيل آب، برق و گاز وامكانات اوليه رفاهي، براي ساکنين اين واحدها، مشکلات بسياري پديد‌آورده است كه جان و مالشان را تهديد مي‌كند.

البته مسائل ديگري نيز در رابطه با مسکن مهر وجود دارد، براي نمونه هنوز راه‌هاي ارتباطي مناسبي براي اين مکان‌ها ساخته نشده و ‌مسائل رفاهي‌ و تفريحي به کلي فراموش شده‌اند.

مردمي كه در اين مناطق زندگي مي‌كند، ‌براي تأمين نيازهاي خود ناگزيرند به شهر‌هاي نزديک هجوم آورند و اين مسئله بار ديگر تعادل و چرخه جمعيت شهرها را برهم خواهد زد.‌

از سوي ديگر، ‌‌ديده مي‌شود که دولت گذشته، بسيار بيشتر از تعداد‌ در نظر گرفته شده براي ‌‌اسکان در اين واحدها، ‌ساخت‌و‌ساز کرده است؛ براي نمونه اسکان چهار برابري در شهر پرديس، از جمله ‌اقدامات در اين راستاست.

گويا قرار بوده در شهر پرديس، 200 هزار تن اسکان داده شوند، ولي دولت براي 800 هزار تن‌ خانه‌ ساخته است، حال آنکه براي اين ميزان جمعيت، افزون بر اينکه خدمات رفاهي مناسبي در نظر گرفته نشده، به دليل نبود برخي زير‌ساخت‌ها، از جمله تصفيه‌خانه فاضلاب، ‌نگراني‌هايي نيز به بار آورده است.

هنوز هشدارها مبني بر نفوذ فاضلاب موجود در اين شهر به آب‌هاي آشاميدني تهران به قوت خود باقي است، اما خبري از اقدامات در نظر گرفته شده و يا تغيير رويه در ساخت و سازها دراين منطقه شنيده نمي‌شود!

دربعد ديگري از معضلات مسكن مهر بايد اذعان داشت كه متاسفانه، کيفيت فداي سرعت شده و هم‌اکنون بسياري از متقاضيان با واحدهايي روبه رو هستند كه به هيچ وجه آن كيفيت وعده داده شده را ندارند.

استفاده از مصالح بي كيفيت، عدم توجه به اصول ايمني كافي درمراحل ساخت، عدم تحقق وعده‌هاي داده شده از نظر امكانات وخدمات مسكوني در واحدها و... از جمله اين موارد هستند. نياز به اثبات سطور بالا نيست چرا كه درخبرها و عكس‌هايي كه ازمناطق زلزله‌ زده در نقاط مختلف كشور ديده مي‌شود، اكثر واحد‌هاي نوساز و به اصطلاح فني ساز مسكن مهر دچار ترك‌ خوردگي‌هاي بزرگ و تخريب‌هاي گسترده شده‌اند.

حال مشخص نيست اگر خداي ناكرده شدت زلزله‌ها بيش از حد انتظار باشد و اتفاقي براي خانواده‌هاي ساكن در اين مسكن‌ها بيفتد، چه كسي پاسخگوي خانواده‌هاي آنان خواهد بود.

به هرحال نمي‌توان مسكن مهر را از دستور امورات كشور حذف كرد، چرا كه مردم بسياري چشم انتظارآماده شدن اين واحدها هستند تا حداقل دلخوش باشند كه سقفي بالاي سرخود و خانواده هايشان دارند.

دولت كنوني وارث مشكلات فراواني در حوزه اجرايي كشور بوده است، اما واقعيت اين است كه مردم متضرر اصلي سياست‌ها و مديريت‌هاي غيركاشناسي در اين زمينه بوده‌اند، پس اگر دولت دغدغه خدمت به مردم را دارد، بهتر است با تمام توان اين پروژه نيمه تمام را به پايان برساند و نواقص آن را با مديريت اصولي برطرف سازد تا مردم حداقل از بابت پولي كه در طي اين سال‌ها با هزار زحمت پس انداز كرده‌اند به سرپناهي مطمئن و مقبول دست يابند.


 نمايشگاه صنايع دستي و دست بافته هاي ايراني در شيراز 


 بالا آمدن سطح آب در ونيز 


 رييس جمهوري:
 ايران از تهديد و تحريم نمي‌ترسد و نيازي به بمب اتم ندارد 

 رييس جمهوري با تاکيد بر اينکه ملت ايران از تهديد و تحريم نمي ترسد و راه توسعه و آباداني کشور را با وحدت و اتحاد خود ادامه خواهد داد، تصريح کرد: مردم بزرگوار ايران طي 36 سال گذشته همه معضلات را پشت سر گذاشتند و امروز هم دولت يازدهم با رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب حمايت ملت بزرگ ايران، از معضلات پيش رو عبور خواهد کرد.

به گزارش ايسنا، حجت الاسلام و المسلمين حسن روحانى رييس جمهوري در اجتماع بزرگ مردم استان اصفهان در ميدان امام خميني (ره) با تبريک ايام الله دهه فجر و با قدرداني از افتخار آفريني مردم اصفهان در دوره پيروزي انقلاب و دوران دفاع مقدس گفت: امروز با سپري شدن 36 سال از پيروزي انقلاب اسلامي، براي دفاع از راه و خط امام (ره) و مقام معظم رهبري و خط تشيع ، اماده تر هستيم.

رييس‌ جمهوري با اشاره به اينکه عده‌اي، چنين ادعا مي‌کنند که ما نمي‌خواهيم ايران بمب اتم بسازد، خطاب به آنان تصريح کرد: شما که بمب اتم ساخته‌ايد و به جنايتکاري همچون رژيم اشغالگر صهيونيستي بمب اتم داده‌ايد، آيا توانسته‌ايد با اين بمب‌ها براي خود و آن رژيم امنيت ايجاد کنيد؟

روحاني با تأکيد بر اينکه ما نياز به بمب اتم نداريم، گفت: ملت ايران، ملتي بزرگ، فداکار، يکپارچه و متحد است و جوانان با استعدادي داريم که همگان در روزهاي اخير مشاهده کرده‌اند که به رغم تمامي فشارها و تحريم‌ها، ماهواره جديد را اين ملت به فضا پرتاب کرد و ما به دانشمندان بزرگ خود در زمينه فناوري هاي نوين از جمله فضايي، هسته‌اي، بيوتکنولوژي و نانو، افتخار مي‌کنيم.

رييس‌ جمهوري با اشاره به دستاوردهاي ارزشمند ايران در زمينه سلامت و بهداشت، خطاب به کشورهاي غربي، اظهار داشت: شما نتوانسته‌ايد، همه مردم خود را زير پوشش بيمه قرار دهيد، اما دولت يازدهم با همراهي و همکاري مردم بزرگ ايران، توانسته است همه مردم ايران را زير پوشش بيمه درماني قرار دهد.

روحاني اضافه کرد: شما در آمريکا موفق نشده‌ايد مسأله درمان را حل و فصل نماييد، اما دولت يازدهم به نمايندگي از ملت بزرگ ايران، کاري کرده است که از 38 درصد که مردم براي درمان در بيمارستان‌هاي دولتي پرداخت مي‌کردند، امروز به طور متوسط فقط 4 درصد پرداخت کنند.

رييس‌ جمهوري تصريح کرد: ملت ايران از تهديد و تحريم هراسي ندارد و راه توسعه و آباداني کشور را ادامه داده و با قوت ادامه خواهد داد.


 مخالفت جدايي‌طلبان جنوب يمن با رهبرحوثي‌ها 

 
اسكاي‌نيوز: جدايي طلبان جنوب يمن ضمن اعلام مخالفت خود با درخواست عبدالملک حوثي براي مذاکره جهت حل مساله جنوب، بار ديگر بر درخواست خود براي جدايي جنوب يمن از شمال آن تاکيد کردند.رياست "شوراي عالي جدايي طلبان جنوب يمن" پس از نشست احزاب جنوبي در عدن، مخالفت خود را با درخواست عبدالملک حوثي، رهبر گروه انصارالله مبني بر "حل عادلانه مساله جنوب" اعلام کردند.

در بيانيه جدايي طلبان آمده است: مردم جنوب يمن نمي‌پذيرند که يک طرف خارجي يا داخلي سرپست آنها باشد و براي جنوبي‌ها تصميم بگيرد. جدايي طلبان همچنين اعلام کردند که مذاکرات در گروه برگزاري نشست ميان نمايندگان جنوب يمن و شمال آن است.همچنين نشست رهبران احزاب عضو تشکل "اللقاء المشترک" به نشست خود بدون دستيابي به نتيجه يا موضعي مشخص پايان دادند.


 مخالفت آمريكا با تشکيل منطقه خودمختار کردها در سوريه 

 
بي‌بي‌سي: با انتشار گزارش‌هايي مبني بر تصميم گروه‌هاي کرد سوري براي تشکيل منطقه خودمختار در شمال سوريه، وزارت خارجه آمريکا اعلام کرد که با اين اقدام مخالف است و هيچ منطقه خودمختاري در سوريه را به رسميت نخواهد شناخت. به نوشته روزنامه فرامنطقه‌اي الشرق الاوسط، جن ساکي، سخنگوي وزارت خارجه آمريکا تصريح کرد: ما هيچ گونه منطقه خودمختاري و يا شبه آن را در سوريه به رسميت نمي‌شناسيم و اين سياست ما از ديرباز بوده است. وي گفت: سياست ما همچنان اين خواهد ماند که با کساني که عليه داعش مي‌جنگند همکاري کنيم و اين امر به خاطر اين است که خواهان توقف کشتارها و تهديدهاي داعش در منطقه هستيم.سخنگوي وزارت خارجه آمريکا اعلام کرد که واشنگتن کمک‌هايي را براي مقابله با داعش به گروه‌هاي درگير با تروريست‌ها خواهد داد اما مشخص نکرد که منظور وي از اين کمک‌ها، کمک‌ نظامي است يا خير.


 پيشنهاد مشوق اقتصادي عربستان به پوتين 

 
ايرنا: روزنامه آمريکايي نيويورک تايمز گزارش داد عربستان سعودي قصد دارد با توسل به مشوق هاي اقتصادي از جمله کاهش توليد نفت بر ولاديمير پوتين رييس جمهوري روسيه براي قطع حمايت از سوريه فشار آورد.اين روزنامه با استناد به گفته مقامات آمريکايي و سعودي نوشت: گفته مي شود مقامات سعودي مشوق هاي اقتصادي به سران مسکو در ازاي امتيازدهي روسيه بر سر بحران داخلي سوريه داده اند.عربستان سعودي و روسيه مذاکرات زيادي طي چند ماه قبل در اين مورد برگزار کردند که هنوز به موفقيتي منجر نشده است.

معلوم نيست مقامات رياض چقدر صراحتا موضوع نفت را به بحران سوريه در مذاکرات مرتبط کرده اند اما مقامات سعودي مي گويند به دليل توانايي خود براي کاهش عرضه نفت و احتمال افزايش قيمت نفت با پيشنهاد براي کاهش توليد مي توانند روي پوتين اعمال نفوذ کنند.


 يک نکته از هزاران 

 مسلماً تحريم در هر شرايطي موجب فشار و مشكلات فراوان براي هركشوري مي‌گردد. ايران نيز در طي سه دهه گذشته همواره در معرض تحريم‌هاي مختلف سياسي و اقتصادي بوده است و با چنين شرايطي توانسته است به دستاوردهاي فراواني در عرصه‌هاي مختلف دست يابد.

درهمين زمينه سازمان حسابرسي كشور اعلام كرده است كه فساد مالي بابك زنجاني نيز به واسطه تحريم‌ها بوده و آورده است:

" اتفاقي که در اين زمينه افتاد، زاييده تحريم است زيرا اگر تحريم نبود، پولي داده نمي‌شد و نقل و انتقالي انجام نمي گرفت، بنابراين اختلاسي هم به وقوع نمي‌پيوست، بنابراين مي توان گفت که تحريم چنين آثاري را در بردارد." بايد از مسولان محترم پرسيد، آيا تحريم‌ها به بابك زنجاني اجازه نقل و انتقال بيت المال را داده يا ...؟!

نبايد سو مديريت‌ها و فسادهاي ساختاري را به گردن تحريم‌ها انداخت.


 ميز خبر 

سقوط هواپيماي مسافري در تايوان

يک فروند هواپيماي مسافري در تايوان سقوط کرد.

به گزارش دويچه‌وله، اين هواپيما 58 سرنشين داشته و در يک رودخانه در کشور تايوان سقوط کرده است.

يک شبکه تلويزيوني تايلوان اعلام کرد از ميان 58 نفر سرنشين هواپيماي سقوط کرده در پايتخت اين کشور، 9 نفر کشته شدند.

اين هواپيما متعلق به شرکت ترانس آسيا بود که در رودخانه مرکز شهر تايپه پايتخت تايوان سقوط کرد.

در واكنش به داعش،

اردن ساجده الريشاوي را اعدام كرد

اردن در واکنش به اعدام فجيع خلبان اسيرش توسط داعش، حکم اعدام دو عضو القاعده را اجرا کرد.

به گزارش العالم، يکي از اين دو نفر "ساجده الريشاوي" زن عراقي عضو القاعده بود. او يکي از متهمان بمب گذاري‌هاي مرگ بار 2005 ميلادي در هتل هاي شهر امان پايتخت اردن بود. ساجده و شوهرش از جمله بمب گذاران انتحاري اين انفجار بودند که شانس با ساجده يار بود و کمربند انفجاري او منفجر نشد.

او قبل از اين در دادگاه هاي اردن محاکمه و حکم اعدامش صادر شده بود اما اجراي آن به حالت تعليق درآمده بود.پس از به اسارت گرفته شدن خلبان اردني (معاذ الکساسبه) به دست داعش، اين گروه پيشنهاد مبادله اين خلبان اسير و ساجده الريشاوي را مطرح کرد. دولت اردن هم اين موضوع را پذيرفت اما براساس اعلام دولت اردن، داعشي ها يک ماه قبل خلبان اردني را کشته بودند. داعش با انتشار فيلمي اعلام کرد اين خلبان را زنده زنده سوزانده است.دولت اردن پس اعدام خلبانش توسط داعش، اعلام کرد حکم اعدام 6 نفر از اعضاي القاعده را که قبلا به اعدام محکوم شده بودند اجرا مي کند. در نخستين گام دو نفر از آنها يعني ساجده الريشاوي و زياد الکربولي بامداد چهارشنبه به دار آويخته شدند.

متهم حملات 11 سپتامبر: آل سعود مسئول است

يکي از تروريست‌هاي محکوم القاعده در سخناني افشاگرانه مدعي شده است که خاندان سعود در حملات 11 سپتامبر 2001 در آمريکا دست داشتند.

به گزارش سي.ان.ان، اين شهادت توسط زکريا موسوي، تبعه فرانسه و تروريست محکوم القاعده در اکتبر 2014 در بخشي از پرونده مدني‌ صورت گرفت که خانواده قربانيان حملات 11 سپتامبر 2001 عليه عربستان به اتهام دست داشتن در اين حملات مطرح کرده بودند.

موسوي که در حال حاضر به اتهام اقدامات تروريستي در کلورادو زنداني است، گفت که حتي در يک نشست در سفارت عربستان در واشنگتن و براي بررسي حمله‌اي تروريستي عليه هواپيماي رياست جمهوري آمريکا شرکت کرده بود. وي ادامه داد: در اين نشست حتي مساله استفاده از موشک براي اين حمله مطرح شد.

جان کري: اجازه نفوذ داعش در ساير کشورها را نمي‌دهيم

وزير امور خارجه آمريکا در بيانيه‌اي گفت: واشنگتن به تعهداتش در جلوگيري داعش براي گسترش حوزه فعاليتش در کشورهاي ديگر پايبند است.

به گزارش خبرگزاري اسپوتنيک، جان کري، وزير امور خارجه آمريکا گفت: ما هرگز به داعش اجازه نمي‌دهيم تا در ساير کشورها به گسترش فعاليت‌ خود بپردازد و هيچ گاه کشته شدن خلبان جوان اردني و هزاران غيرنظامي بي‌گناه را فراموش نمي‌کنيم.

وزير امور خارجه آمريکا ادامه داد: حمايت ما از ائتلاف متحد عليه اين سازمان تروريستي تا زماني که داعش نابود شود، ادامه مي‌يابد. وي همچنين مراتب تسليت خود را به خانواده اين خلبان جوان اردني، پادشاه و ارتش اين کشور ابراز کرد و گفت: حمايت واشنگتن از اردن و مردم اين کشور همچنان ادامه دارد.

با دستور اوباما؛

تشکيل تيمي براي تعيين مکان گروگان‌هاي داعش

رئيس‌جمهوري آمريکا ضمن محکوم کردن اعدام خلبان اردني به دست داعش، دستور تشکيل تيمي را براي تعيين اماکني که داعش گروگان‌هاي خود را در آنجا نگه مي‌دارند، صادر کرد.به گزارش رويترز، باراک اوباما، رئيس‌جمهوري آمريکا در سخناني در واشنگتن اعدام معاذ الکساسبه، خلبان اسير اردني به دست داعش را به شدت محکوم کرد و گفت: اين اقدام داعش نشان‌دهنده وحشيگري اين گروه و پايين بودن سطح ايدئولوژي آنها است.

اوباما همچنين دستور تشکيل تيمي را براي تعيين اماکني که گروگان‌ها در آنجا حضور دارند و تحت بازداشت داعش در سوريه و عراق هستند، صادر کرد و خواهان استفاده از تمامي امکانات و راه‌هاي ممکن براي تحقق اين مساله شد.

به گزارش منابع، هدف از تشکيل اين تيم ممانعت از دچار شدن سرنوشت ديگر گروگان‌ها در نزد داعش به سرنوشت خلبان اردني و دو گروگان ژاپني است.گروه داعش اخيراً چند گروگان غربي از جمله چند آمريکايي را اعدام کرده است.

پاسخ احمدي‌نژاد به اتهامات اقتصادي: "دهه فجر مبارک!"

رئيس‌ دولت‌هاي نهم و دهم در برابر پرسشي درباره اتهامات اقتصادي که برخي به دولت‌ متبوعش وارد مي‌کنند، پاسخ به اين سوال را به زمان ديگري موکول کرد.

به گزارش ايسنا، محمود احمدي‌نژاد که به همراه تعدادي از وزرا و مشاوران خود در دولت‌هاي نهم و دهم براي تجديد ميثاق در مرقد امام خميني (ره) حاضر شده بود، در مورد اين‌که آيا پاسخي خطاب به افرادي که دولت قبل را متهم به اتهامات اقتصادي مي‌کنند داريد، گفت: پاسخ هست اما وقتش نيست.

وي با بيان اين‌که «من امروز مصاحبه ندارم، چرا اصرار مي‌کنيد» در پاسخ به پرسش خبرنگار ديگري در اين‌باره جمله «دهه فجر مبارک» را تکرار کرد.

همچنين حجت‌الاسلام والمسلمين ميرتاج‌الديني معاون پارلماني دولت دهم نيز در پاسخ به پرسش ايسنا در مورد اتهامات وارده به دولت‌هاي نهم و دهم، گفت: من به اين موضوعات قبلاً پاسخ داده‌ام و نمي‌خواهم که اکنون مصاحبه کنم. درباره اين موضوعات قبلاً‌صحبت شده و هرچه من الان بگويم ناقص مي‌شود.

حميد بقايي معاون اجرايي نهاد رياست جمهوري در دولت قبل نيز در پاسخ به ايسنا، درباره اين‌که آيا در مقابل اتهامات اقتصادي که به دولت قبل وارد مي‌شود دفاعي داريد؟، اظهار کرد: شنونده بايد عاقل باشد که الحمدلله ملت ايران همه عاقل هستند.

علي اکبر جوانفکر نيز در پاسخ به پرسشي در همين زمينه با بيان اين‌که «من از جمله کساني هستم که هميشه با خبرنگاران صحبت مي‌کنم» در عين حال اظهار کرد: الان حرفي براي گفتن ندارم.


 ماندگار بر جريده عالم  

به مناسبت سي‌امين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي، روزنامه آفرينش ضمن فراخوان از مخاطبان روزنامه براي ارسال مقالات و ديدگاه‌هاي خود، هر روزه در صفحه2 برخي مقالات و سخنراني‌هاي آقاي دكتر عبدالله جاسبي را منتشر مي‌كند.

اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام -FUIW-

شوراي اجرايي / اجلاس پانزدهم

دانشگاه دولتي اقتصاد آذربايجان – باکو- جمهوري آذربايجان

25 تا 26جمادي الاول 1431 هجري قمري/ 10 تا 11 مي 2010

سند درمورد موضوع 3.3 از پيش نويس دستورکار

( پروژه جايزه FUIW براي مقالات پژوهشي آکادميک)

قسمت سي‌و‌هشت:

ادامه مطلب

پروژه جايزه FUIW براي مقالات پژوهشي آکادميک

4. روش هاي پياده سازي

پياده سازي به ترتيب زير دنبال مي شود:

الف) دبيرخانه بايستي هرسال موضوع جايزه در پرتو نيازهاي آموزشي از آموزش دانشگاه و چالش هاي جديد را مشخص کند.

ب) دبيرخانه بايستي موضوع وشرايط جايزه را با دانشگاه هاي عضو اطلاع رساني کند.

ج) يک هيأت علمي بايستي از متخصصين تشکيل گرددتا درخواست‌ها را مورد بررسي قرار دهد. اين هيأت بايستي تشکيل گردد از: اتحاديه دانشگاه‌هاي جهان اسلام، آيسيسکو و يک رئيس دانشگاه، يک مدرس متخصص در برنامه آموزشي ويک مدرس ديگر متخصص در زباني که پژوهش نوشته شده است.

د) به برنده بايستي يک مقدار مبلغ نقد ويک گواهي تقدير دريکي از مراسم رسمي اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام اعطا گردد.

ه) رقابت بايستي در مورد همه کتاب ها، مقالات پژوهشي و مطالعات صورت گرفته توسط نامزدها دريک دوره از آنها انجام شود.

و) برنده جايزه بايستي يک ارائه درمورد ارزش افزوده از کارخود داشته باشد.

ز) جايزه اختصاص داده شده درهرسال به يک موضوع مربوط به محورهاي جايزه باشد.

5. شرايط جايزه

1. شفافيت، اعتبار وبديع بودن دورنما.

2. تناسب مطالعه براي موضوع جايزه.

3. پيوستگي متدولوژي و عينيت تحليل.

4. مستندسازي متن ها وديدگاه ها.

5. صحت ساختار نوشته.

6. تنظيم موارد ثابت مذهبي و بازبودن در مورد توسعه هاي جديد مثبت.

* شرايط نامزدي:

- نامزدي جايزه بايستي با زبان هاي عربي، انگليسي يا فرانسه توسط يکي از اعضاي اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام ارائه شود.

- کاربرد نامزدي جايزه بايستي بديع، با کيفيت بالا، قبلا به چاپ رسيده و مفيد براي انسانيت باشد.

- نامه رسمي نامزد جايزه بايستي شامل نام کامل، آدرس، دلايل نامزد، و مشروح دست آوردهاي او باشد.

* نامه نامزد جايزه بايستي شامل موارد زير باشد:

- سابقه تحصيلاتي نامزد جايزه همراه با يک فهرست از کارهاي چاپ شده او.

- فهرست کارهاي نامزد جايزه.

- شش تصوير از کارهاي پژوهشي نامزد جايزه( نه بيشتراز سه کار پژوهشي).

- يک عکس از نامزد جايزه به ابعاد 15 10 سانتيمتر، رنگي با کيفيت بالا.

- فرم ضميمه از اطلاعات عمومي که توسط نامزده جايزه بايستي پُر شود.

- کارهاي پژوهشي واطلاعات موردنياز بايستي به آدرس زير ارسال شود:

General Secretariat of the Federation of the Universities of the Islamic Word ISESCO headquarters Avenue des F.A.R. Hay Riyadh P.O. Box 2275. Post code 10104 Rabat-Kingdom of Morocco

Phone (212)537566052/53 – Fax: (212)537566012/13

Email: fumi@isesco.org.ma


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته