جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/12/09 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4940

رئيس صندوق رفاه دانشجويان خبر داد؛
ارائه وام ويژه دانشجويان دکتري براي اولين بار


خبر


انتصابات


خبر


جزئيات و زمان اعلام نتايج سي و دومين آزمون دستياري فوق تخصصي پزشكي


 رئيس صندوق رفاه دانشجويان خبر داد؛
 ارائه وام ويژه دانشجويان دکتري براي اولين بار 

 رئيس صندوق رفاه دانشجويان از ارائه يک وام ويژه دانشجويان دکتري خبر داد و گفت: يک وام ويژه دانشجويان دکتري در نظر گرفته شده که 24 ماه بعد از تصويب پروپزال پژوهشي فرد به وي پرداخت مي‌شود.

مهلت ارسال اسامي واجدين تا 10 اسفند

دکتر ناصر مطيعي در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با تاکيد بر اينکه براي اولين بار است که وزارت علوم تصميم به ارائه چنين وامي گرفته است، افزود: شرايط اعطاي اين وام به دانشگاه‌ها ابلاغ شده و دانشگاه‌ها در حال بررسي دانشجويان متقاضي هستند، مهلت ارسال اسامي واجد شرايط تا 10 اسفند است و اميدواريم مشکل منابع مالي هم برطرف شود.

وي از ارائه ماهيانه 500 هزار تومان به متقاضيان خبر داد و درمورد متقاضياني که واجد شرايط براي دريافت اين وام هستند، توضيح داد: دانشجويان نبايد در گذشته از پژوهانه استفاده کرده باشند، همچنين نبايد در سازمان يا دستگاهي شاغل باشند، بدهي معوقه در مقاطع قبلي به صندوق نداشته باشند و از رساله دکتر‌ي خود دفاع کرده باشند.

رئيس صندوق رفاه دانشجويان درمورد نحوه بازپرداخت اين وام اظهار کرد:شرايط بازپرداخت اين وام اين طور است که بعد از تحصيل 24 ماه براي کساني که خدمت سربازي دارند، دوره تنفس به علاوه يک دوره 9 ماهه براي ساير افراد در نظر گرفته شده، بعد از دوره تنفسي که در مقررات ذيربط اعلام شده به دانشگاه‌ها، بازپرداخت آن به صورت اقساط مانند ساير وام‌ها برمي‌گردد.

مطيعي در ادامه درمورد ميزان وامي که به دانشجويان در مقاطع مختلف تحصيلي ارائه مي شود گفت:در نيم‌سال اول حدود 150ميليارد تومان ابلاغ اعتبار به دانشگاه‌ها شده بود که در نيم‌سال جاري هم معادل همين مبلغ ابلاغ اعتبار به دانشگاه‌ها شده و منتظر هستيم دانشگاه‌ها افراد واجد شرايط را شناسايي کرده و معرفي کنند.

محدوديت بودجه،گريبان صندوق را گرفته است

وي درمورد بودجه در نظرگرفته شده براي صندوق رفاه دانشجويان نيز اظهار کرد: بودجه به مجلس پيشنهاد شده و منتظر هستيم ببينيم مجلس چه چيزي را براي ما تصويب مي‌کند و پس از آن راجع به اينکه کمبود وجود دارد يا خير مي‌توان تصميم گيري کرد. اما آن چيزي که مسلم است اين است که بودجه پيشنهادي سال 1394 صندوق نسبت به بودجه سال 1393 تفاوتي نکرده است و با توجه به اينکه در سال 93 به دليل محدوديت منابع مالي امکان اجابت به حجم بالاي تقاضاها وجود نداشت،اين محدوديت در سال 94 هم گريبان صندوق را گرفته است.

بدهي معوقه 120 ميليارد توماني دانشجويان به صندوق

رئيس صندوق رفاه دانشجويان از بدهي معوقه 120 ميليارد توماني دانشجويان به صندوق خبر داد و افزود: 120 ميليارد تومان بدهي معوقه دانشجويان به صندوق است، ابتدا به افرادي که بدهي خود را پرداخت نکرده‌اند اطلاع رساني مي‌کنيم و پس از اينکه دو مرتبه اطلاع رساني شد و اقدامي صورت نگرفت، از طريق ضمانت‌هايي که افراد در دفترخانه‌ها هنگام تقاضاي وام سپرده اند، اقدام اجرايي صورت مي‌گيرد.

مطيعي تاکيد کرد:زيرا بخش بزرگي از منابع براي پرداخت به دانشجويان فعلي و دانشجويان آينده از محل وصول همين مطالبات است.خواهشم از کليه دانش آموختگان قبلي اين است که همانطور خودشان وام را دريافت کردند و مشکلشان برطرف شد، اجازه دهند طعم حل مشکلات دانشجويي را دانشجويان ديگر هم بچشند.


 خبر 

 جزئيات برگزاري آزمون کارشناسي ارشد 94 دانشگاه امام صادق(ع) پرديس خواهران

آزمون کارشناسي ارشد 94 دانشگاه امام صادق عليه السلام پرديس خواهران 26 فروردين ماه سال 94 برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومي دانشگاه امام صادق(ع)؛ متقاضيان پذيرش در دو رشته مديريت آموزشي و معارف اسلامي و حقوق گرايش حقوق خانواده پس از شرکت در آزمون سراسري سازمان سنجش سال 94 مي‌بايد در سايت دانشگاه امام صادق عليه السلام پرديس خواهران ثبت نام نمايند.

لازم به ذکر است جهت تسهيلات بيشتر براي متقاضيان در سال 94 اين آزمون در دو نوبت برگزار و پذيرفته شدگان در اين آزمون پس از انتخاب رشته در برگه انتخاب رشته کارشناسي ارشد سازمان سنجش و آموزش کشور به آزمون شفاهي اين دانشگاه دعوت خواهند شد.سامانه ثبت نام: www.isuw.ac.ir تا 20 فروردين ماه باز خواهد بود.جهت اطلاع بيشتر از شرايط و ضوابط ثبت نام اين آزمون به پايگاه الکترونيک مذکور مراجعه فرماييد.

اعلام ظرفيت اعزام دانشگاهيان به عتبات عاليات

معاون اجرايي و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان از آغاز اعزام دانشجويان به عتبات عاليات (نجف،کربلا، کاظمين) از 21اسفند ماه خبر داد و گفت: ظرفيت اعزام 3 هزارو 500 نفر اعلام شده است.

محمد زارع در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: اعزام دانشجويان به عتبات عاليات از 21 اسفندماه آغاز و تا 19 فروردين ماه ادامه خواهد يافت و در اين مدت روزانه 3 کاروان از سراسر کشور اعزام خواهند شد.

وي با اشاره به ظرفيتهاي اعلام شده افزود: 3 هزار و 500 نفر از دانشگاهيان در اين دوره اعزام مي شوند.

معاون اجرايي و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان تصريح کرد: هزينه عتبات دانشگاهيان بسته به دوري و نزديکي به مرز متفاوت است و ميانگين قيمت به صورت زميني يک ميليون و 150 هزار تومان و هوايي يک ميليون و 650هزار تومان برآورد شده است و با انعقاد تفاهم نامه با بانك‌ تجارت براي دانشجويان وام يک ميليون توماني نيز در نظر گرفته شده است.

وي تاکيد کرد: تغيير قيمت عتبات عاليات بر اساس تغيير محاسبه نرخ ارز بوده و از سوي سازمان حج و زيارت اعلام شده است.

استفاده زياد از نشريات الکترونيکي؛

ميزان مطالعه اعضاي هيأت علمي بررسي شد

در يک طرح پژوهشي، ميزان مطالعه و استفاده اعضاي هيئت علمي از نشريات علمي بررسي شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس نتايج طرح پژوهشي «بررسي ميزان مطالعه و استفاده از نشريات علمي توسط اعضاي هيئت علمي دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاي دولتي و استخراج رفتار مطالعاتي آن» مشخص شد، اعضاي هيئت علمي از نسخه الکترونيکي مجلات خارجي زياد استفاده مي‌کنند.

اين طرح پژوهشي توسط مريم خسروي، عضو هيئت علمي پژوهشكدهء علم‎سنجي و تحليل اطلاعات پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات با هدف مشخص کردن ميزان و دلايل استفاده ‌و يا عدم ‌استفاده ‌از اين منابع اطلاعاتي در سطح دانشگاه‌ها و مؤسسات علمي انجام شده است.

به اين منظور، پرسشنامه‌اي تنظيم و به آدرس پست الکترونيکي برخي اعضاي هيئت علمي دانشگاهها و پژوهشگاه هاي تحت پوشش وزارت علوم تحقيقات و فناوري ارسال شده است.

يافته‌هاي اين طرح نشان مي‌دهد که اعضاي هيئت علمي از نسخه الکترونيکي مجلات خارجي استفاده زيادي دارند و در نقطه مقابل از نسخه چاپي مجلات داخلي خيلي کمتر استفاده مي‌کنند.

همچنين بيش از 80 درصد از آخرين مقالات مطالعه شده آنها مربوط به سال‌هاي 2014 و 1393 بوده است از نظر حوزه موضوعي نيز تفاوت معني داري در ميزان مطالعه مقالات مشاهده نشد.

نتايج اين تحقيق نشان داد که بين تعداد مقالات خارجي مطالعه شده عضو هيئت علمي و تعداد مقالات خارجي منتشره وي، نيز همبستگي معنادار مثبتي برقرار بود.

مدير مرکز تحقيقات نانو دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب:

جشنواره فناوري نانو در سال 94 توسط واحد تهران جنوب دانشگاه آزاد برگزار شود

خواجوي گفت: از رياست دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب درخواست مي‌کنيم که دومين جشنواره نانو در سال 94 توسط اين دانشگاه برگزار شود.به گزارش خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران؛ رامين خواجوي، مدير مرکز تحقيقات نانو دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب در افتتاحيه اين مرکز با اشاره به سند تحول کاربردي علم و فناوري کشور گفت: کشور در زمينه نانو پيشرفت هايي کرده است و اولين نانو الياف در سال 1381 در دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب توليد شد علاوه بر آن فعاليت‌هاي هدفمندي در زمينه نانو در اين واحد دانشگاهي از سال 89 آغاز کرديم از جمله آن مي‌توان به تبادل تکنولوژي با شرکت‌هاي توليد کننده در زمينه نانو و توليد پودرهاي نانو ذرات اشاره کرد.

رئيس مرکز تحقيقات نانو دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب با اشاره به ظرفيت انساني اين دانشگاه در زمينه نانو اظهار داشت: 150 عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب در زمينه نانو فعاليت مي‌کنند و 50 عضو آن فعاليت‌هاي شاخصي در اين زمينه دارند.

خواجوي ادامه داد: برگزاري کارگاه هاي آموزشي و طرح‌هاي تحقيقاتي فراوان در زمينه نانو از اقدامات ديگر دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب به شمار مي رود علاوه بر آن قطب علمي فناوري نانو در اين دانشگاه راه‌اندازي شده است. وي تصريح کرد: از رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب و معاون آموزشي اين دانشگاه درخواست مي‌کنيم که دومين جشنواره فناوري نانو در سال 94 توسط دانشگاه آزاد اسلامي تهران جنوب برگزار شود.

رقابت 30 تيم در مسابقات علمي دانشجويي ساخت خمير دندان در واحد علوم دارويي

نخستين دوره مسابقات علمي دانشجويي ساخت خمير دندان در دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم دارويي به همت باشگاه پژوهشگران و نخبگان واحد و با حضور دکتر شهرام اجتماعي مهر، مدير گروه فارماکولوژي دانشکده پزشکي دانشگاه علوم پزشکي تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا، اين مسابقه در محل دانشکده داروسازي واحد علوم دارويي با حضور هيات داوران و سي تيم فعال دانشجويي با هدف ايجاد فضاي رقابتي ميان دانشجويان، تقويت روحيه همکاري تيمي، جذب ايده هاي نوآورانه و خلاقانه در ساخت خميردندان برگزار شد.

اين مسابقه با حضور 30 تيم 3 نفره از دانشجويان در آزمايشگاه هاي صنعتي و فارماسيوتيکس واحد علوم دارويي به مدت 2 ساعت برگزار شد. شرکت کنندگان با شور و هيجان و خلاقيت خود با استفاده از مواد اوليه اي که در اختيارشان قرار داده شده بود به ساخت خميردندان پرداختند.


 انتصابات 

 انتصاب سرپرست معاونت حقوقي، مجلس و دفتر آموزش‌هاي آزاد پيام نور

با صدور احکامي جداگانه از سوي سرپرست دانشگاه پيام نور، سرپرست معاونت حقوقي، مجلس و هماهنگي استان‌ها و سرپرست دفتر آموزشهاي آزاد و چند رسانه اي اين دانشگاه منصوب شدند.

به گزارش خبرگزاري مهر، طي احکامي جداگانه از سوي دکتر محمد علي سرلک - سرپرست دانشگاه پيام نور، دکتر آيدين مولازاده به عنوان سرپرست معاونت حقوقي، مجلس و هماهنگي استانها و دکتر علي قرباني به عنوان سرپرست دفتر آموزش هاي آزاد و چند رسانه اي اين دانشگاه منصوب شدند.


 خبر 

 تشريح جزئيات برگزاري آزمون دکتري سال 94

آزمون ورودي دوره دکتراي نيمه‌متمرکز سال 94 صبح روز جمعه 15 اسفند 93 در 53 شهرستان و مراکز استان‌ها برگزار مي‌شود.به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، آزمون ورودي دوره دکتراي نيمه‌متمرکز سال 94 به منظور پذيرش دانشجو براي دوره‌هاي روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پرديس‌هاي خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي و همچنين دانشگاه‌ پيام نور و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي در 7 گروه آموزشي و 250 کدرشته امتحاني برگزار مي‌شود.در اين آزمون تعداد 201 هزار و 563 داوطلب ثبت‌نام کردند که از اين تعداد 87 هزار و 487 نفر زن و 114 هزار و 76 نفر مرد خواهند بود. به عبارت ديگر 43.40 درصد داوطلبان زن و 56.60 درصد داوطلبان مرد هستند.

اين آزمون صبح روز جمعه 15 اسفند 93 در 53 شهرستان و مراکز استان‌ها برگزار مي‌شود و داوطلبان به سوالات تمام دروس شامل زبان خارجي، استعداد تحصيلي و مجموعه دروس تخصصي در مدت مشخص شده
پاسخ مي‌دهند.

کارت شرکت در آزمون و برگه راهنماي مربوط از روز سه‌شنبه 12 اسفند تا پنجشنبه 14 اسفند 93 بر روي سايت سازمان سنجش قرار مي‌گيرد و ضرورت دارد تمام داوطلبان با توجه به اطلاعيه اين سازمان که دوشنبه 4 اسفند 93 بر روي سايت سازمان سنجش قرار مي‌گيرد و در نشريه پيک سنجش که روزهاي دوشنبه 4 و 11 اسفند منتشر مي‌شود براي دريافت پرينت کارت و برگه راهنماي مربوط اقدام کنند.

هر داوطلب مي‌تواند از روز سه‌شنبه 12 اسفند‌ماه به سايت سازمان مراجعه و با وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌اي شامل نام و نام خانوادگي، کد ملي و تاريخ تولد يا اطلاعات ثبت‌نامي شامل شماره پرونده و کد پيگيري يا شماره پرونده و سريال ثبت‌نام خود نسبت به مشاهده و پرينت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند.

شايان ذکر است، نتايج اوليه آزمون به صورت کارنامه تنظيم و در دهه سوم فروردين 94 از طريق سايت سازمان سنجش منتشر مي‌شود.

برگزاري جشنواره کشوري تئاتر دانشجويي به ميزباني واحد مشهد در سال آينده

هشتمين جشنواره تئاتر دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي شرق کشور برگزار مي‌شود.

هشتمين جشنواره تئاتر دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي شرق کشور از 16 لغايت 20 اسفند در دانشگاه آزاد اسلامي مشهد برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا، رئيس جشنواره تئاتر دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي شرق کشور در نشست خبري به تشريح جزئيات برگزاري اين جشنواره پرداخت و گفت: بعد هنري قرآن از ويژگي هايي است که باعث جاودانگي آن شده بنابراين کارهايي که در قالب هنر عرضه شود از ماندگاري و تاثيرگذاري بيشتري برخوردار است.

حجت الاسلام محمد رسولي با بيان اينکه دانشگاه آزاد اسلامي مشهد در چند سال اخير در بعد مسائل هنري فعاليت گسترده اي را آغاز کرده است، افزود:بيش از 10 سال از برگزاري اولين دوره جشنواره ‌تئاتر دانشجويي دانشگاه‌هاي آزاد اسلامي خراسان بزرگ مي‌گذرد و امروز شاهد برگزاري هشتمين دوره‌ آن هستيم که به يک جريان فرهنگي هنري مهم در خراسان بزرگ و در حيطه‌ دانشجويي به عنوان يک نياز سالانه تبديل شده است.


 جزئيات و زمان اعلام نتايج سي و دومين آزمون دستياري فوق تخصصي پزشكي  

سي و دومين دوره آزمون پذيرش دستيار فوق تخصصي باليني پزشكي با رقابت 609 داوطلب روز هفتم اسفندماه در دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در اين دوره از آزمون 609 نفر داوطلب شامل 418 مرد و 191 زن در 25 رشته پزشکي فوق تخصصي شركت کردند. اين 25 رشته در 6 گروه داخلي، جراحي، كودكان، روانپزشكي كودكان و نوجوانان، ايمونولو‍‍ژي، آلرژي و مراقبت هاي ويژه دسته بندي شده است. ظرفيت پذيرش در اين دوره از آزمون دستياري فوق تخصصي پزشکي 373 نفر است.آزمون کتبي سي و دومين دوره پذيرش دستيار فوق تخصصي راس ساعت 9 صبح روز پنجشنبه هفتم اسفندماه به طور متمرکز در محل دانشکده پزشکي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي برگزار شد.

در آزمون کتبي در رشته هاي مختلف فوق تخصصي در هر رشته 100 سئوال چهار گزينه اي مطرح شده است که داوطلبان در مدت 120 دقيقه به آن پاسخ دادند. در اين دوره پذيرش اعضاي هيات علمي پيماني و رسمي دانشگاههاي علوم پزشكي كشور مطابق مندرجات دستورالعمل ثبت نام انجام مي گيرد. كليه شركت كنندگان در هر مرحله از آزمون ملزم به كسب حداقل 60 درصد نمره تراز شده مرحله مربوطه هستند.

پذيرش نهايي قبول شدگان آزمون پذيرش دستيار فوق تخصصي از طريق معدل گيري (ضريب 2 آزمون کتبي و ضريب يک آزمون شفاهي) و با توجه به کليه مصوبات مربوطه و مندرجات راهنما انجام خواهد پذيرفت.

تبصره: در آزمون پذيرش دستيار فوق تخصصي، داوطلبين آزاد و اعضاي هيات علمي كه نمره كل مكتسبه ايشان با يكديگر برابر بوده، فردي كه نمره كتبي آزمون وي بالاتر باشد، در اولويت خواهد بود و در صورت مساوي بودن نمره كتبي آزمون مربوطه، نمره كل آزمون دانشنامه تخصصي، ملاك پذيرش قرار خواهد گرفت.

در مواردي که تعداد شرکت کنندگان و يا پذيرفته شدگان نهايي در آزمون پذيرش دستيار فوق تخصصي کمتر از ظرفيت اعلام شده و يا ظرفيت مصوب جهت محل هاي آموزشي از سوي شوراي گسترش دانشگاههاي علوم پزشكي باشد، دبيرخانه شوراي آموزش پزشكي و تخصصي مجاز به تقليل ظرفيت ها متناسب با تعداد پذيرفته شدگان است.

کليد اوليه آزمون کتبي در ساعت 15 روز پنجشنبه هفتم اسفند از طريق سايت اعلام مي شود. نتايج آزمون کتبي تمامي رشته ها ساعت 23 روز شنبه 9 اسفندماه از طريق سايت زير اعلام خواهد شد:

http://sanjeshp.ir.

محلهاي برگزاري آزمون شفاهي در راهنماي آزمون مشخص شده است و داوطلبان پذيرفته شده در آزمون کتبي، راس ساعت تعيين شده بايد در محل آزمون شفاهي حضور يابند.

نتايج نهايي آزمون 17 ارديبهشت ماه 94 از طريق سايت اينترنتي دبيرخانه اعلام مي شود. کارنامه شرکت کنندگان در آزمون با شرح اعلام نمره کتبي، شفاهي و نمره کل متعاقباً از طريق همين سايت اينترنتي اعلام خواهد شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته