جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/12/09 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4940

حميد درخشان سرمربي پرسپوليس :
به زمـان نياز دارم


دقيقه نود


سوت پايان


 حميد درخشان سرمربي پرسپوليس :
 به زمـان نياز دارم 

 
حميد درخشان سرمربي پرسپوليس درباره شرايط پرسپوليس و ديدار با بنيادکار گفت: تيم وقتي به موفقيت مي‌رسد چند عامل تاثيرگذار در آن وجود دارد. اول اينکه گروه پشت تيم تاثير زيادي روي نتايج خواهد داشت. اگر دقت کرده باشيد ما پس از پيروزي مقابل استقلال با مشکلات زيادي روبه‌رو بوديم و سعي مي‌کرديم با اتخاذ تغييراتي روند خوب را ادامه دهيم اما متاسفانه اين اتفاق رخ نداد.

وي افزود: مشکل بزرگ بعدي تيم ما محروميت و مصدوميت بازيکنان‌مان بود. ما به خاطر اين موضوع نمي‌توانستيم يک ترکيب ثابت را در دو بازي استفاده کنيم. خيلي‌ها به اين موضوع انتقاد داشتند که چرا ما ترکيب ثابت نداشتيم اما آن‌ها از اوضاع داخلي تيم اطلاع نداشتند. روزي که به پرسپوليس آمدم از 18 بازيکن 8 بازيکن مصدوم بودند. و از 10 بازيکن باقي مانده 2 نفر دروازه‌بان بودند و فقط 8 بازيکن را در اختيار داشتم. به هر حال کار به جايي رسيد که ما نتوانستيم نتايج خوبي بگيريم. البته در چند بازي اخير ما بازي‌هاي زيبايي را به نمايش گذاشتيم و من معتقدم پيروزي ما مقابل لخويا ثمره بازي‌هاي گذشته‌مان بود.

وي اضافه کرد: فشار رواني روي تيم ما بسيار زياد بود و اين موضوع را تماشاگران و همين طور مطبوعات ايجاد کرده بودند فشار روي بازيکنان چند برابر بود و من سعي مي‌کردم هر هفته جلساتي را براي بازيکنان برگزار کنم که آن‌ها را از اين فشار خارج کنم. بازيکنان من فوتبال خوبي بازي مي‌کردند. شما فراموش نکنيد در فوتبال فرصت‌هاي زيادي به دست مي‌آيد اما مهم اين است که از فرصت‌ها خوب استفاده کنيد. من واقعا در دوران بحران اذيت شدم.

درخشان تصريح کرد: معتقدم بين سال‌هاي 72 تا 76 دوران طلايي پرسپوليس بود. در اين دوران مهندس عابديني براي موفقيت پرسپوليس خيلي تلاش کردند. مي‌خواهم همين جا از ايشان و همين طور پيشکسوتان پرسپوليس تشکر کنم. از پيشکسوتاني چون علي کريمي، مهدي مهدوي کيا و احمد رضا عابدزاده که به ورزشگاه آمدند و ما را تشويق کردند تشکر کنم. من اين پيروزي را به متعلق به هواداران مي‌دانم.

او در ادامه در واکنش به شعار هواداران مبني بر "حميد خان فرگوسن" اظهار کرد: من آمده‌ام به پرسپوليس کمک کنم و فرگوسن نيستم. هرچه دارم فقط مي‌خواهم به پرسپوليس خدمت کنم. قراردادم هم ميلياردي نيست. سرمربي پرسپوليس درباره ديدار تيمش مقابل بنيادکار ازبکستان هم گفت: مطمئنا کار راحتي مقابل آن‌ها نخواهيم داشت. بايد با انجام يک بازي هوشمندانه به مصاف اين تيم برويم. مطمئنا حمايت هواداران و همين طور پيشکسوتان به ما کمک خواهد کرد. اميدوارم بتوانيم اين تيم را هم شکست دهيم.

او در ادامه درباره تادئو هم گفت:‌ بازيکنان خارجي که در فرهنگ ديگري بزرگ شده‌اند وقتي به ايران مي‌آيند به گذشت زمان نياز دارند تا با شرايط ما همخواني پيدا کنند. تادئو هم به زمان نياز دارد تا به شرايط ايده‌آل برسد. البته بازيکناني که در کنار او بازي مي‌کنند نقش مهمي در اين زمينه دارند.

درخشان در ادامه درباره نژاد فلاح هم گفت: اميدوارم حضور او باعث حل مشکلات شود. او تا به حال تلاش‌هاي زيادي را براي حل مشکلات پرسپوليس انجام داده است. ما هر سه چهار روز يک بازي برگزار مي‌کنيم و فشار روي بازيکنان زياد است. اگر مشکلات مالي هم در تيم وجود داشته باشد مشکلات‌مان به مراتب بيشتر مي‌شود. با اين حال اميدوارم مشکلات‌مان هرچه زودتر حل شود.

او همچنين اضافه کرد: در فوتبال، زمان نقش مهمي در کسب موفقيت تيم‌ها دارد. شما نمي‌توانيد از يک تيم انتظار داشته باشيد که دو سه هفته‌اي به هماهنگي لازم برسد. من به زمان نياز داشتم تا تيمم را هماهنگ کنم.


 دقيقه نود 

 محمدحسين نژاد فلاح قائم مقام باشگاه پرسپوليس:

به مربي ديگري غير از درخشان فکر نمي‌کنيم

محمدحسين نژاد فلاح قائم مقام باشگاه پرسپوليس با ارائه توضيحاتي درمورد وضعيت کادر فني سرخپوشان گفت: با توجه به سوالات مکرري که در طي روزهاي اخير و هفته گذشته درباره کادر فني از بنده مي‌شود، واجب مي‌دانم تاکيد کنم به مربي ديگري فکر نمي‌کنم. انتخاب ما آقاي درخشان و همکاران ايشان هستند.

وي افزود: همه تلاش و توان ما اين است که تيم با کادر فني فعلي نتيجه بگيرد. ديديد که مجموعه باشگاه با تمام قوا بر حسب وظيفه براي پيروزي مقابل لخويا تلاش کردند. از اين پس نيز درباره اين قبيل سوالات پاسخي ندارم جز اينکه تکرار کنم به مربي ديگري فکر نمي‌کنم و از دوستان رسانه‌اي نيز درخواست مي‌کنم ديگر درباره اين مسائل سوالي مطرح نشود چون ما تصميم خود را گرفته‌ايم و به مربي ديگري فکر نمي‌کنيم.

نژادفلاح در پايان درباره بازي بعدي پرسپوليس گفت: باشگاه اقدامات لازم براي ميزباني از تيم لخويا را انجام داد و حالا نيز در تدارک براي سفر به ازبکستان و فراهم کردن بستر مناسب براي موفقيت تيم در تاشکند هستيم. انشاا... تيم با پرواز اختصاصي عازم ازبکستان مي‌شود و ارتباطات لازم با باشگاه بنيادکار براي کسب اطلاع از شرايط تمريني، هتل محل اقامت و غيره کسب شده و اميدواريم تيم پرسپوليس بتواند در تاشکند مقابل تيم خوب و قدرتمند بنيادکار نتيجه خوبي کسب کرده و انشاا... با دست پر به تهران بازگردد.

سايت اسپانيايي:

کريم انصاري‌فرد يکي از خريدهاي اشتباه اوساسونا بود

باشگاه اوساسونا در خريد چند بازيکن طي تابستان گذشته مرتکب اشتباه شده است.

سايت ورزشي ايالت ناوارا با اشاره به اين مطلب در گزارش خود آورده است: اوساسونا پيش از سقوط به دسته دوم فوتبال اسپانيا در پايان فصل گذشته، 14 سال را در سطح نخست فوتبال اسپانيا گذرانده بود. حضور در فينال کوپادل‌ري و رسيدن به رقابت‌هاي اروپايي از موفقيت‌هاي اين تيم طي اين سال‌ها بود.

مهدي مهدوي کيا بازيکن پيشين تيم ملي فوتبال ايران:

اميدوارم بازيکنان ايراني دوباره در باشگاه هاي اروپايي بازي کنند

مهدي مهدوي کيا بازيکن پيشين تيم ملي فوتبال ايران و پرسپوليس تهران ابراز اميدواري کرد که فوتباليست هاي ايراني بجاي حضور در کشور هاي حاشيه خليج فارس در باشگاه هاي اروپايي بازي کنند.

ملي پوش اسبق کشورمان در پاسخ به پرسشي درباره ديدار تيم پرسپوليس مقابل بنيادکار ازبکستان در ليگ قهرمانان آسيا اظهار داشت: با توجه به بازي اخير پرسپوليس برابر لخويا، به نظر مي رسد بازيکنان اين تيم از لحاظ روحي و رواني در شرايط خوبي قرار دارند و اميدوارم از ديدار مقابل بنيادکار با دست پر به کشور بازگردند.

بازيکن پيشين هامبورگ آلمان در پاسخ به پرسش ديگري مبني بر اينکه چرا بازيکنان لژيونر ما که در گذشته به اروپا مي رفتند، امروز در باشگاه هاي حاشيه خليج فارس حضور دارند گفت: در يک مقطعي بازيکنان ما وارد باشگاه هاي اروپا مي شدند و از لحاظ فني و کيفي در سطح خوبي قرار داشتند و حضور در باشگاه هاي اروپايي به ارتقاي کيفيت فوتبال آنها کمک مي کرد. ما اميدواريم بازيکنان ما بجاي حضور در باشگاه هاي عربي حاشيه خليج فارس در باشگاه هاي اروپا حضور يابند.

ايران ميزبان فوتسال جام باشگاه‌هاي آسيا شد

ايران به عنوان ميزبان فوتسال جام باشگاه‌هاي آسيا در سال 2015 انتخاب شد. فدراسيون فوتبال ايران چند ماه پيش فرم‌هاي مربوط به ميزباني فوتسال جام باشگاه‌هاي آسيا را به کنفدراسيون فوتبال آسيا فرستاد و در نهايت اين کنفدراسيون هم با ميزباني ايران موافقت کرد.

عباس ترابيان عضو کميته موقت فني فوتسال با اعلام اين خبر گفت: ما مکاتباتي با اعضاي کميته فوتسال AFC داشتيم. در آخرين مکاتبه به من اعلام شد با توجه به اينکه ايران تنها درخواست کننده ميزباني فوتسال جام باشگاه‌هاي آسيا بوده، با اين ميزباني موافقت کنيم.

وي افزود: من با چند نفر ديگر از اعضاي کميته فوتسال AFC تماس گرفتم و آنها هم موافقتشان را اعلام کردند. هنوز ميزباني به صورت کتبي اعلام نشده ولي دليلي هم وجود ندارد که اتفاق ديگري رخ بدهد و ميزباني ما قطعي خواهد بود.


 سوت پايان 

 پرسپوليس چگونه به تاشکند مي رود

مسئول امور روابط بين‌الملل پرسپوليس اطلاعاتي در خصوص هتل، ورزشگاه، فرودگاه و آب و هواي تاشکند ارائه کرد. امير علي حسيني مسئول امور روابط بين‌الملل پرسپوليس در گفت‌وگو با سايت رسمي باشگاه پرسپوليس گفت: باشگاه در حال نهايي کردن برنامه سفر به ازبکستان در روز يکشنبه است و همچنين مقرر است که بعد از بازي، سه‌شنبه شب پرواز بازگشت انجام شود. وي افزود: دماي اين روزهاي تاشکند در طول روز بين يک تا يازده درجه متغير است و به طور ميانگين هر سه روز هوا نيمه ابري و ابري مي‌شود. پرواز پرسپوليس در فرودگاه بين‌المللي تاشکند به زمين خواهد نشست که فاصله آن تا ورزشگاه 10 کيلومتر است.

حسيني تصريح کرد: استاديوم بنيادکار با ظرفيت 35 هزار نفر محل برگزاري مسابقه خواهد بود. ابعاد زمين آن 68 در 105 متر است. باشگاه بنيادکار دو هتل را براي اقامت تيم‌هاي ميهمان در نظر گرفته است. هتل اول پنج ستاره بوده و نام آن «اينترنشنال تاشکند هتل» است که تا فرودگاه 8 کيلومتر و تا زمين مسابقه و تمرين 13 کيلومتر فاصله دارد.

وي در ادامه گفت: هتل دوم «پارک نورون» نام دارد و چهار ستاره است که تائيديه AFC را نيز دريافت کرده است که ابتدا با توجه به هتل‌هاي در نظر گرفته شده براي ميهمان از سوي باشگاه پرسپوليس تاکيد کرده‌ايم که هتل اولي براي اقامت اعضاي تيم در نظر گرفته شود.

مسوول امور بين‌الملل باشگاه خاطرنشان کرد: ناظر مسابقه، داوران و ناظر داوري در هتل چهار ستاره‌اي به نام «لوته سيتي هتل» در 8 کيلومتري فرودگاه و در 12 کيلومتري ورزشگاه قرار دارد. طبق اطلاعي که دريافت کرده‌ايم، سالن خبري نيز اتاقي با ظرفيت 30 نفر و مجهز به اينترنت خواهد بود. حسيني در پايان گفت: استاديوم تمريني بنيادکار نيز که چمني مشابه ورزشگاه اصلي را دارد، داراي ابعادي همانند آن است. چنانچه پرواز پرسپوليس بعدازظهر يکشنبه باشد، يک جلسه تمريني در دستور کار پرسپوليس خواهد بود.

به شرط همگروه نشدن در مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا و جام جهاني

تيم ملي ايران 21 مهر 94 در تاشکند به مصاف ازبکستان مي‌رود

تيم‌هاي ملي ايران و ازبکستان در صورتي که در مسابقات مقدماتي جام جهاني و جام ملت‌ها با يکديگر همگروه نشوند، سال آينده ديداري تدارکاتي را برگزار مي‌کنند. پس از اينکه ازبکستان قبل از جام ملت‌هاي آسيا به خواسته خود که ديدار تدارکاتي با تيم ملي ايران بود، نرسيد؛ مذاکرات و نامه‌نگاري‌ها پس از جام ملت‌هاي آسيا همچنان از سوي فدراسيون ازبکستان با فدراسيون فوتبال ايران ادامه پيدا کرد. بر همين اساس ازبک‌ها در نامه‌اي رسمي به فدراسيون ايران اعلام کرده‌اند که حاضر هستند در تاريخ 21 مهرماه سال آينده در تاشکند براي انجام ديداري تداکاتي ميزبان کشورمان باشند.

مسئولان فدراسيون فوتبال ايران اين نامه را در انتظار تأييد کي‌روش گذاشته‌اند تا سرمربي پرتغالي در خصوص برگزاري مسابقه با ازبکستان حرف آخر را بزند، هرچند که يک شرط ديگر براي برگزاري اين ديدار وجود دارد و شرط فوق اين است که تيم‌هاي ايران و ازبکستان در رقابت‌هاي مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا 2019 و مقدماتي جام جهاني 2018 که به صورت ادغام شده سال ديگر برگزار مي‌شود، با يکديگر همگروه نشوند.

هادي نوروزي مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس:

تلاش مي کنم به لخويا هم گل بزنم

هادي نوروزي مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس مي‌گويد مشکلاتي در اين باشگاه وجود دارد، اما بازيکنان با فراموش کردن اين مسايل براي موفقيت تيم تلاش مي‌کنند. وي درباره آخرين وضعيت تيم فوتبال پرسپوليس، اظهار کرد: مدت‌هاست که فوتبال زيبايي را ارائه مي‌دهيم. در سه بازي اخير مقابل صبا، پديده و لخويا بازي‌هاي زيبايي را ارائه کرديم، اما متاسفانه در دو بازي اول توپهايمان به گل تبديل نشد. ما همين فوتبال تاکتيکي را برابر لخويا ارائه کرديم و خدا را شکر فرصت‌هايمان تبديل به گل شد و توانستيم دل هواداران را شاد کنيم. اگر بتوانيم همين روند را ادامه دهيم مطمئنا مي‌توانيم در آينده نتايج خيلي خوبي را بگيريم.

او در ادامه درباره گلزني‌اش در ديدار مقابل لخويا هم خاطر نشان کرد: به دلم افتاده بود که گل مي‌زنم. قبل از ديدار هم با چند نفر هم که صحبت کردم به آنها گفتم که در اين ديدار گل خواهم زد. خوشحالم که تلاش‌هايم جواب داد و با گلزني توانستم دل هواداران را شاد کنم. من هر زماني که به ميدان مي‌روم تمام توانم را براي موفقيت تيمم و پرسپوليس انجام مي‌دهم.

او در ادامه اضافه کرد: من سعي مي‌کنم در بازي مقابل بنيادکار بهترين عملکرد را داشته باشم و تلاش مي‌کنم باز هم گلزني کنم و دل هواداران را شاد کنم. همه زندگي من پرسپوليس است. من در اين تيم شکل گرفته‌ام بنابراين هر وقت که براي پرسپوليس بازي مي‌کنم هر چه که در توان دارم مي‌گذارم. سعي مي‌کنم گلزني کنم تا دل هواداران شاد شود.

نوروزي در پايان خطاب به هواداران گفت: هواداران در ديدار مقابل لخويا سنگ تمام گذاشتند و با تشويق‌هايشان باعث دلگرمي و همين طور روحيه دادن به ما شدند. من از آنها تشکر مي‌کنم که در سرما به ورزشگاه آزادي آمدند و ما را تشويق کردند. به اعتقاد من هواداران عامل پيروزي ما برابر لخويا بودند. اميدوارم که اين حمايت‌هاي آنها ادامه داشته باشد و در بازي‌هاي آينده هم به ورزشگاه بيايند و ما را تشويق کنند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته