جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/12/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4955

شامل 10 دوره؛
تقويم آزمون‌هاي زبان انگليسي پيشرفته توليمو در سال 94منتشر شد

علوي فاضل خبر داد؛
آغاز ثبت نام تحصيل در دوره هاي كارشناسي بدون آزمون دانشگاه آزاد

تا 15 فروردين؛
مهلت ثبت‌نام در آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه معارف تمديد شد


خبر


Send To All به دانشجويان


خبر


جزئيات جديد از کنکور سراسري 94


 شامل 10 دوره؛
 تقويم آزمون‌هاي زبان انگليسي پيشرفته توليمو در سال 94منتشر شد 

 
آزمون دوره‌هاي 97، 99، 101، 103 و 105 علاوه بر شهر تهران در شهرهاي مشهد، اصفهان، شيراز، تبريز، كرمان، رشت، بابل،كرمانشاه و يزد نيز برگزار مي‌ شود. آزمون دوره‌هاي 97، 101 و 103 علاوه بر شهرهاي بند 1 (تهران، مشهد، اصفهان، شيراز، تبريز، كرمان، رشت، بابل،كرمانشاه و يزد) در جزيره كيش نيز برگزار خواهد شد. آزمون دوره‌هاي 98، 100، 102، 104و 106 منحصراً در شهر تهران برگزار خواهد شد.

ثبت‌نام براي شركت در آزمون منحصراً به صورت اينترنتي خواهد بود.

ثبت ‌نام براي شركت در آزمون از روز دو‌شنبه 25 اسفندماه 93 بر روي سايت سازمان سنجش فعال است و مهلت ثبت نام براي هر يك از دوره‌هاي آزمون، حداكثر تا 17 روز قبل از زمان برگزاري آزمون هريك از دوره‌ها است. كليه داوطلبان علاقه‌مند در كليه سطوح مختلف آموزشي حق ثبت‌نام و شركت در اين آزمون را دارند.

متقاضيان شركت در آزمون بايد با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org اطلاعيه اين سازمان درباره شرايط و ضوابط و نحوه ثبت نام اينترنتي در آزمون هاي زبان انگليسي پيشرفته (Tolimo:E-A2015-2016) را مطالعه کرده و سپس نسبت به ثبت نام در هر يك از آزمونهاي مذكور اقدام کنند.

داوطلبان متقاضي ثبت نام بايد هزينه ثبت‌نام به مبلغ 440.000 (چهارصد و هزار) ريال را از طريق اينترنت و كارتهاي بانكي عضو شبكه شتاب كه رمز دوم كارت فعال شده باشد پرداخت كنند. لذا داوطلبان متقاضي ثبت‌نام تا 72 ساعت پس از رزرو آزمون دوره يا دوره‌‌هاي مورد نظر فرصت دارند كه هزينه ثبت‌نام را بپردازند. در صورت عدم اقدام به موقع پس از اين فرصت آزمون رزرو شده به صورت خودكار حذف مي‌شود و داوطلب متقاضي هيچگونه حقي درخصوص آن نخواهد داشت.


 علوي فاضل خبر داد؛
 آغاز ثبت نام تحصيل در دوره هاي كارشناسي بدون آزمون دانشگاه آزاد 

 معاون سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد گفت: ثبت نام براي متقاضيان ادامه تحصيل در مقطع كارشناسي بدون آزمون دانشگاه آزاد در نيمسال اول 95-94آغاز شد.به گزارش خبرنگار مهر، مجتبي علوي فاضل با اعلام اين خبر افزود: براي رفاه متقاضيان ادامه تحصيل در مقطع كارشناسي سايت ثبت نام براي نيمسال اول سال تحصيلي 95-94 داوطلبان مي توانند جهت ثبت نام به سايت www.azmoon.orgمراجعه كنند.علوي فاضل افزود: هر داوطلب بايد پس از تهيه كارت اعتباري، نسبت به ثبت نام در يك رشته/ محل اقدام كند.

معاون سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد گفت: متقاضيان پس از ثبت نام اينترنتي با تهيه پرينت از ثبت نام خود مي توانند براي اطلاع از زمان و چگونگي ثبت نام قطعي خود در ساعات اداري به محل دانشگاهي مربوطه مراجعه كنند.

علوي فاضل با بيان اينکه امكان ويرايش اطلاعات وجود ندارد، گفت: داوطلبان قبل از ثبت نام در مورد رشته و يا واحد دانشگاهي مورد علاقه خود دقت كنند، چراكه امكان ويرايش اطلاعات پس از ثبت نام قطعي وجود ندارد. لذا داوطلبان در صورت تمايل مي توانند با تهيه مجدد كارت اعتباري نسبت به ثبت نام در رشته و يا محل جديد اقدام کنند.

وي در خصوص متقاضيان رشته موسيقي گفت: ثبت نام اينترنتي اين دسته از داوطلبان به معناي پذيرش قطعي آنها محسوب نمي شود، لذا آنها ملزم هستند در آزمون عملي و مصاحبه فرهنگي كه توسط واحد دانشگاهي مورد نظر انجام و زمان و چگونگي آن متعاقباً اعلام مي شود شركت كنند.


 تا 15 فروردين؛
 مهلت ثبت‌نام در آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه معارف تمديد شد 

 مهلت ثبت‌نام در آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه معارف اسلامي تا تاريخ 15 فروردين 94 تمديد شد.به گزارش خبرگزاري مهر، مهلت ثبت‌ نام آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه معارف اسلامي وابسته به نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها تا 15 فروردين سال آينده تمديد شد.دانشگاه معارف اسلامي طي اطلاعيه‌اي اعلام کرده بود که براي نيم‌سال اول سال تحصيلي 95 ـ 94 (مهر ماه 94) از طريق آزمون اختصاصي کارشناسي‌ ارشد از ميان خواهران و برادران طلبه دانشجو مي ‌پذيرد.

داوطلبان مي‌توانند جهت ثبت‌نام و اطلاع کامل از پذيرش به سايت دانشگاه معارف اسلامي به نشاني maaref.ac.ir مراجعه کنند.


 خبر 

دانشگاه تهران در صدر؛

31 مرکز مشاوره دانشگاهي در سال 93 برگزيده و معرفي شدند

مراکز مشاوره برگزيده سال 93 در بيست و ششمين گردهمايي روساي مراکز مشاوره دانشجويي دانشگاه‌ها معرفي و مورد تقدير قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار مهر، مراکز مشاوره برگزيده سال 93 در بيست و ششمين گردهمايي روساي مراکز مشاوره دانشجويي دانشگاه‌ها معرفي و تقدير شدند.

بنابراين گزارش، 31 مرکز مشاوره از بين مراکز مشاوره دانشگاههاي سراسر کشور در سال 93 به عنوان مراکز مشاوره برگزيده انتخاب شدند که اسامي آنها به شرح زير است:

براساس اين گزارش مرکز مشاوره دانشگاه تهران از ميان دانشگاههاي مذکور موفق به کسب رتبه ممتاز کشوري شد.


 Send To All به دانشجويان 

 خلّاق بودن را به دانشجويان خود بياموزيم...

زهرا كيان‌بخت

تفاوت بسياري از آدم‌هاي موفق با ديگران، در نوع نگاهي است كه آن‌ها به امور دارند. براي خيلي از افراد، زندگي هر روز با همه‌ي موارد ظاهرا تكراري مربوط به آن، در جريان است و روزها، هفته‌ها و ماه‌ها اغلب بسيار به هم شبيه‌اند. اما افراد موفق، همه چيز را به گونه‌ي ديگري مي‌بينند. براي آن‌ها هر صبح با صبح ديگر متفاوت است و هر روز به منزله‌ي فكر كردن به ايده‌هاي جديد و تلاشي نو است. اما افراد موفق، اين نگاه متفاوت را از كجا آورده‌اند و زندگي كردن به گونه‌اي ديگر را از چه كسي آموخته‌اند؟

يكي از موقعيت‌هايي كه مي‌شود نگاه خلّاقانه و غيرتكراري را در افراد پرورش داد، محيط آموزش و تعليم و تربيت است. اساتيدي كه اين نوع نگريستن به امور را به دانشجويان خود مي‌آموزند اغلب در زمره‌ي اساتيدي هستند كه به اين راحتي‌ها از اذهان شاگردان خود، فراموش شدني و از ياد رفتني نيستند.

اما به عنوان يك استاد، چگونه مي‌توان خلّاق بودن را به دانشجويان آموخت؟

در ادامه به چند مورد كه مي‌توان از طريق آن‌ها گام‌هاي خوبي را براي ايجاد نگاه خلّاقانه در دانشجويان برداشت، اشاره مي‌كنيم؛

1-يكي از مهم‌ترين مواردي كه خلّاقيت از آن نشأت مي‌گيرد، خودباوري است. به همه‌ي دانشجويان خود اين نكته را بياموزيم كه هر كسي، داراي استعدادها و توانايي‌هاي منحصر به خود است كه بسيار ارزشمند مي‌باشد.

2-انديشيدن را به دانشجويان خود بياموزيم و از آن‌ها بخواهيم توانايي تحليل و تفكر درباره‌ي مطالب و روحيه‌ي پرسشگري را در خود تقويت كنند.

3-سعي كنيم هر مبحثي را كه تدريس مي‌كنيم، از قبل، از زواياي مختلف بررسي كرده و نظرات و ديدگاه‌هاي مختلف درباره آن را با دانشجويان، مطرح كنيم.

4- به گونه‌اي رفتار نكنيم كه دانشجويان از بيان نظرات و نقدهاي خود درمورد موضوعات، واهمه يا ترديد داشته باشند.

5-در حين توضيح هر مطلب، همه‌ي دانشجويان را وارد بحث نموده و از آن‌ها درمورد ديدگاه‌هايشان سوال كنيم.

6-در هر جلسه، وقتي را در نظر بگيريم براي اين كه دانشجويان، سوال‌هاي احتمالي خود را مطرح كنند و فضايي را ايجاد كنيم كه در آن، دانشجويان با يكديگر به بحث و گفت‌وگو بپردازند و در حين گفت‌وگوها، هر جا نياز به توضيح بود، خودمان نيز وارد بحث شويم.

7-همواره ليستي از كتاب‌ها، سايت‌ها، فيلم‌ها، منابع مطالعاتي مفيد و... را به دانشجويان معرفي كرده و از آن‌ها بخواهيم بعد از مطالعه موارد گفته شده يا ديدن فيلم‌ها، نظرات و برداشت‌هاي خود را مكتوب كرده و به كلاس بياورند.

و:

خلّاق بودن و نگاه خلّاقانه داشتن را در خودمان پرورش دهيم، تا بتوانيم آن را به دانشجويان خود نيز بياموزيم...


 خبر 

 براي اولين بار در ايران آزمون زبان سوئدي برگزار مي شود

سازمان سنجش به منظور ارائه هر چه بيشتر تسهيلات در زمينه آموزش عالي براي اولين بار آزمون زبان سوئدي (SWEDEX) را در کشور برگزار مي کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آزمون‌هاي بين‌المللي تخصصي زبان سوئدي SWEDEX نام دارد که بر اساس چهارچوب جامع شوراي اروپا، به عنوان مرجع و مقياس سنجش دانش زبان سوئدي شناخته شده و داراي تائيديه از سازمان دولتي Swedish Institute است.

اين آزمون براي اولين بار در ايران با همكاري سازمان سنجش آموزش كشور و شركت صاحب امتياز سوئدي Swedworks International برگزار خواهد شد و متقاضيان مي توانند براي كسب اطلاعات بيشتر و ثبت نام به سايت اينترنتي شركت برگزار كننده آزمون به آدرس اينترنتي www.swedex.ir مراجعه کنند.

آزمون در شهر تهران خيابان كريمخان زند پلاك 204 سازمان سنجش آموزش كشور برگزار مي شود.


 جزئيات جديد از کنکور سراسري 94 

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور با تشريح جزئيات برگزاري آزمون سراسري سال 94 از ثبت نام 880 هزار و 756 نفر در اين دوره از آزمون خبر داد و گفت: بيشترين متقاضي در گروه علوم تجربي ثبت نام کرده اند.

دکتر حسين توکلي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ثبت نام از داوطلبان آزمون سراسري سال 94 از ساعت 18 روز يکشنبه 19 بهمن ماه از طريق شبکه اينترنتي سازمان سنجش آغاز شد و با توجه به مهلت تمديد شده در روز يکشنبه سوم اسفندماه پايان پذيرفت . در اين مهلت تعداد 849 هزار و 357 داوطلب ثبت نام کرده اند.

وي افزود: به منظور فراهم کردن تسهيلات بيشتر براي آن دسته از داوطلباني که به دلايل مختلف براي ثبت نام اقدام نکرده بودند، براي آنان مجددا مهلت ثبت نام در نظر گرفته شد که بر اين اساس اين مهلت از ساعت 10 صبح 17 اسفند ماه از طريق سايت سازمان سنجش آغاز و در پايان روز چهارشنبه 20 اسفندماه پايان پذيرفت . در اين مرحله 31 هزار و 399 نفر ثبت نام کردند.

58.83 داوطلبان کنکور زن و 41.17 داوطلبان مرد هستند

توکلي خاطرنشان کرد: در مجموع در آزمون سراسري سال 94 تعداد 880 هزار و 756 نفر ثبت نام کردند که از اين تعداد 518 هزار و 157 نفر زن و 362 هزار و 599 نفر مرد هستند. به عبارت ديگر 58.83 داوطلبان زن و 41.17 داوطلبان مرد هستند.

وي يادآور شد: از تعداد مجموع کل داوطلبان ثبت نام کننده تعداد 181 هزار و 846 نفر در علوم رياضي، 498 هزار و 822 نفر در علوم تحربي، 182 هزار و 239 نفر در علوم انساني، 10 هزار و 868 نفر در هنر و 6 هزار و 981 نفر در زبان هاي خارجي ثبت نام کرده اند.

بيشترين شرکت کننده کنکور در گروه علوم تحربي

مشاور عالي سازمان سنجش افزود: با توجه به اينکه در آزمون سراسري سال 93 تعداد يک ميليون و 31 هزار و 381 نفر ثبت نام کرده بودند لذا آمار ثبت نام کنندگان آزمون سال 93 نسبت به سال گذشته تعداد 150 هزار و 625 نفر معادل 14.60 درصد کمتر است.

وي اضافه کرد: بر اساس ضوابط تعداد 45 هزار و 397 داوطلب (30 هزار و 632 نفر زن و 14 هزار و 765 نفر مرد) از گروه هاي آزمايشي علوم رياضي و فني علوم تجربي و علوم انساني و زبانهاي حارجي علاقمندي حود را به شرکت در گروه آزمايشي هنر و تعداد 105 هزار و 243 داوطلب (68 هزار و 814 نفر زن و 36 هزار و 429 نفر مرد) نيز از گروه هاي آزمايشي علوم رياضي و فني علوم تجربي و علوم انساني و هنر علاقمندي حود را به شرکت در گروه آزمايشي زبانهاي خارجي اعلام کرده اند.

توکلي خاطرنشان کرد: نظر به اينکه هر داوطلب براي شرکت در آزمون هر گروه آزمايشي ضرورت دارد کارت شرکت در آزمون گروه آزمايشي مربوط را داشته باشند لذا داوطلباني که برحسب مورد متقاضي شرکت در دو گروه آزمايشي و يا سه گروه آزمايشي شده اند به ترتيب دو يا سه کارت را بايد دريافت کنند.

وي گفت: آزمون سراسري سال 94 براي هر يک از گروه هاي آزمايشي پنج گانه در يک جلسه برگزار مي شود و داوطلبان بايد به سئولات عمومي و اختصاصي که به صورت چهار گزينه اي است پاسخ دهند.

انتشار کارت شرکت در آزمون سراسري 94 از روز يکشنبه 17 خرداد تا چهارشنبه 20 خرداد 94

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور يادآور شد: کارت شرکت در آزمون سراسري سال 94 کليه گروههاي آزمايشي از روز يکشنبه 17 خرداد تا چهارشنبه 20 خرداد 94 بر روي سايت سازمان سنجش sanjesh.org قرار خواهد گرفت. افرادي که متقاضي دو يا سه گروه آزمايشي هستند بايد برحسب مورد نسبت به دريافت دو يا سه کارت اقدام کنند.

وي اضافه کرد: با توجه به تعداد علاقمندي به گروه آزمايشي هنر و زبان هاي خارجي براي 880 هزار و 756 نفر داوطلب واقعي تعداد يک ميليون 31 هزار و 396 کارت شرکت در آزمون صادر مي شود.

صدور يک ميليون 31 هزار و 396 کارت شرکت در آزمون سراسري 94

توکلي با اشاره به تعداد آمار صدور کارت کنکور سراسري سال 94 گفت: براي گروه علوم رياضي تعداد 181 هزار و 846 کارت، براي گروه علوم تجربي تعداد 498 هزار و 822 کارت، براي گروه علوم انساني تعداد 182 هزار و 239 کارت، براي گروه هنر تعداد 56 هزار و 265 کارت و براي گروه زبان هاي خارجي تعداد 112 هزار و 224 کارت صادر مي شود.

وي يادآور شد: همانطور که پيش از اين اعلام شده است ماه مبارک رمضان در سال 94 از اواخر خردادماه آغاز مي شود به همين منظور آزمون سراسري سال 94 در صبح و بعد از ظهر روزهاي 21 و 22 خردادماه برگزار مي شود.

به اين ترتيب آزمون داوطلبان در گروه هاي علوم رياضي و علوم انساني در صبح پنجشنبه 21 خرداد، آزمون گروه هنر در بعد از ظهر پنجشنبه 21 خرداد، آزمون گروه علوم تجربي در صبح جمعه 22 خرداد و آزمون گروه زبان هاي خارجي در بعد از ظهر جمعه 22 خرداد برگزار مي شود.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور تاکيد کرد: نتيجه اوليه آزمون به صورت کارنامه تنظيم مي شود و در هفته اول مردادماه 94 منتشر مي شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته