جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/01/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4959


تغييرات و منابع آزمون دستياري داروسازي در سال 94 اعلام شد


جزئيات برگزاري آزمون‌هاي ارشد آزاد و انتشار نتايج دولتي

براي متقاضيان شركت در آزمون زبان؛
همه‌ي آنچه بايد درمورد آزمون‌هاي توليمو در سال 94 بدانيم


فردا؛ آخرين مهلت ثبت‌نام آزمون استخدامي فراگير دستگاه‌هاي اجرايي


يادداشت


خبــــر


خبــر


 تغييرات و منابع آزمون دستياري داروسازي در سال 94 اعلام شد 

بيست و هفتمين دوره آزمون پذيرش دستيار در رشته‌هاي تخصصي داروسازي در سال 94 با تغييراتي نسبت به سال قبل برگزار مي‌شود.

لزوم شركت داوطلبان در آزمون ورودي Ph.D آبان ماه 94

به گزارش آفرينش، كليه داوطلبان ادامه تحصيل در رشته‌هاي تخصصي و مقطع Ph.D داروسازي بايد در آزمون ورودي Ph.D كه در آبان ماه سال 94 برگزار مي‌شود، شركت کنند.

جزئيات ضرايب، ارديبهشت اعلام خواهد شد

ضرايب اختصاص يافته به دروس، براي هر رشته متفاوت است كه جزئيات آن در ارديبهشت ماه سال 94 اعلام خواهد شد.

حدنصاب لازم براي قبولي

كسب حداقل 70 درصد نمره آزمون براي قبولي در آزمون كتبي الزامي است. افراد حائز نمره قبولي، مجاز به انتخاب حداكثر 2 رشته خواهند بود. در انتخاب محل محدوديتي وجود ندارد. شرايط فردي و الزامات شركت در رشته هاي مختلف براساس ضوابط قبلي به قوت خود باقي است.

از بين دارندگان حداقل 70 درصد نمره آزمون كتبي، حداكثر به تعداد 2 برابر ظرفيت اعلامي دانشگاهها جهت مصاحبه به هيأت ممتحنه و ارزشيابي هر رشته تخصصي معرفي خواهند شد.

همچنين دبيرخانه شوراي آموزش داروسازي و تخصصي منابع آزمون را براي رشته‌هاي فارماسيوتيكس، فارماكوگنوزي، داروسازي باليني، شيمي دارويي و فارماكولوژي اعلام کرده است.


 جزئيات برگزاري آزمون‌هاي ارشد آزاد و انتشار نتايج دولتي 

نتايج آزمون‌هاي ارشد دانشگاههاي آزاد و دولتي که سالانه داوطلبان بسياري براي شرکت در آن‌ها ثبت‌نام کرده و با يکديگر به رقابت مي‌پردازند، در ماههاي نخستين سال جديد مشخص مي‌شود.

به گزارش سرويس دانشگاهي ايسنا، آزمون کارشناسي ارشد 94 که 812 هزار و 812 نفر ثبت‌نام و شرکت کردند در صبح و عصر چهارشنبه 15، پنجشنبه 16 و جمعه 17 بهمن 93 در 62 شهرستان و 102 حوزه امتحاني دانشگاهي برگزار شد.

زمان اعلام نتايج آزمون

ارشد دولتي

مشاورعالي سازمان سنجش آموزش کشور درمورد زمان اعلام نتايج اين آزمون گفت: نتايج اوليه آزمون کارشناسي ارشد به صورت کارنامه تنظيم شده و کارنامه کليه داوطلبان شرکت کننده، در نيمه دوم ارديبهشت‌ماه روي سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org قرار داده خواهد شد.

زمان انتخاب رشته

حسين توکلي در گفت و‌گو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، افزود:داوطلباني که مجاز به انتخاب رشته مي‌شوند بايد در نيمه دوم ارديبهشت نسبت به انتخاب حداکثر صد کدرشته محل از ميان کدرشته محل‌هاي تحصيلي مورد علاقه خود، از کد رشته يا رشته‌هاي امتحاني مجاز اقدام و کدرشته محل‌هاي انتخابي را به ترتيب الويت علاقه در فرم انتخاب رشته اينترني ثبت کنند.

زمان اعلام نتايج نهايي

وي در پايان گفت: فهرست قبول شدگان نهايي آزمون کارشناسي ارشد 94 در دهه اول شهريور ماه 94 اعلام خواهد شد.

زمان برگزاري آزمون ارشد آزاد

معاون سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد از ثبت‌نام 560 هزار داوطلب در آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد خبر داد.

علوي فاضل در گفت و‌گو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)،درمورد زمان برگزاري اين آزمون گفت:آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي در صبح و عصرهفت، هشت و 9 خرداد 94 در حوزه‌هاي امتحاني برگزار مي‌شود.فرآيند برگزاري آزمون در نوبت صبح ازساعت 8 و در نوبت عصر از ساعت 16 آغاز مي‌شود.

زمان توزيع كارت

وي با بيان اينکه فرايند توزيع کارت از سوم خرداد آغاز مي‌شود،افزود:داوطلبان از تاريخ 3 خرداد با مراجعه به سايت مرکز آزمون به نشاني www.azmoon.org مي‌توانند نسبت به دريافت کارت ورود به جلسه اقدام نمايند.

در صورت وجود مغايرت بين اطلاعات داوطلب و اطلاعاتي که در کارت ورود به جلسه درج شده است،فرد مي تواند با همراه داشتن مدارک لازم به حوزه امتحاني خود مراجعه کرده و نسبت به رفع نقص اقدام نمايد.

زمان اعلام نتايج آزمون ارشد آزاد

معاون سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد در پايان درمورد زمان اعلام نتايج آزمون ارشد گفت: نتايج نهايي اين آزمون در نيمه دوم شهريور 94 اعلام مي‌شود.


 براي متقاضيان شركت در آزمون زبان؛
 همه‌ي آنچه بايد درمورد آزمون‌هاي توليمو در سال 94 بدانيم 

آفرينش- براساس اعلام سازمان سنجش آموزش كشور، آزمون‌هاي انگليسي پيشرفته توليمو در سال 94 در 10 دوره برگزار خواهند شد.

جزئيات مكان و شهرهاي برگزاري آزمون در دوره‌هاي مختلف

از اين 10 دوره، آزمون دوره‌هاي 97، 99، 101، 103 و 105 علاوه بر شهر تهران در شهرهاي مشهد، اصفهان، شيراز، تبريز، كرمان، رشت، بابل،كرمانشاه و يزد هم برگزار مي‌گردد.

همچنين آزمون دوره‌هاي 97، 101 و 103 علاوه بر شهرهاي بند 1 (تهران، مشهد، اصفهان، شيراز، تبريز، كرمان، رشت، بابل،كرمانشاه و يزد) در جزيره كيش هم برگزار مي‌شود.

اما آزمون دوره‌هاي 98، 100، 102، 104و 106 منحصراً در شهر تهران برگزار خواهد شد.

ثبت‌نام براي شركت در آزمون منحصراً به صورت اينترنتي خواهد بود.

براي ثبت‌نام در هر آزمون، چه قدر فرصت داريم؟

مهلت ثبت‌نام براي هر يك از دوره‌هاي آزمون، حداكثر تا 17 روز قبل از زمان برگزاري آزمون هريك از دوره‌ها مي‌باشد.

چه كساني مي‌توانند در آزمون‌هاي توليمو شركت كنند؟

همه‌ي داوطلبان علاقه‌مند در كليه سطوح مختلف آموزشي حق ثبت‌نام و شركت در اين آزمون را دارند.

چگونه و در كدام سايت، ثبت‌نام كنيم؟

متقاضيان شركت در آزمون بايد با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org اطلاعيه اين سازمان درباره شرايط و ضوابط و نحوه ثبت‌نام اينترنتي در آزمونهاي زبان انگليسي پيشرفته (Tolimo:E-A2015-2016) را مطالعه نموده و سپس نسبت به ثبت‌نام در هر يك از آزمونهاي مذكور اقدام نمايند.

هزينه‌ي ثبت‌نام در آزمون توليمو، چه قدر است؟

داوطلبان متقاضي ثبت‌نام بايد هزينه ثبت‌نام به مبلغ 440.000 (چهارصد و هزار) ريال را از طريق اينترنت و كارتهاي بانكي عضو شبكه شتاب كه رمز دوم كارت فعال شده باشد را پرداخت كنند.

لذا داوطلبان متقاضي ثبت‌نام تا 72 ساعت پس از رزرو آزمون دوره يا دوره‌‌هاي موردنظر فرصت دارند كه هزينه ثبت‌نام را بپردازند.

در صورت عدم اقدام به موقع پس از اين فرصت آزمون رزرو شده به صورت خودكار حذف مي‌شود.


 فردا؛ آخرين مهلت ثبت‌نام آزمون استخدامي فراگير دستگاه‌هاي اجرايي 

آفرينش-فردا؛ دوشنبه 17 فروردين‌ماه آخرين مهلت ثبت‌نام براي شرکت در آزمون عمومي و تخصصي آزمون استخدامي مشترک دستگاه‌هاي اجرايي کشور براي به کارگيري افراد واجدشرايط است.

ثبت‌نام آزمون عمومي و تخصصي استخدامي مشترک فراگير دستگاه‌هاي اجرايي کشور براي به‌کارگيري افراد واجدشرايط هر يک از دستگاه‌هاي اجرايي مذکور و به منظور استخدام پيماني آنها در سال 94 و همچنين سازمان آموزش فني و حرفه‌اي در رابطه با تبديل وضع مربيان حق التدريس كه از ساعت 15 روز دوشنبه دهم فروردين‌ماه از طريق شبکه اينترنتي سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org آغاز شده بود؛ در روز دوشنبه 17 فروردين‌ماه پايان مي‌پذيرد.

زمان برگزاري

آزمون مذكور توسط سازمان سنجش و با نظارت سازمان مديريت و برنامه‌ريزي کشور در روز جمعه اول خردادماه سال 94 در حوزه‌هاي امتحاني مربوط برگزار مي‌شود.

به گفته‌ي مشاورعالي سازمان سنجش و آموزش عالي کشور تا ساعت 8 صبح روز 15 فروردين‌ماه، تعداد 21 هزار و 550 داوطلب (3800 داوطلب براي شرکت در آزمون سازمان آموزش فني و حرفه‌اي و 17 هزار و 750 نفر براي شرکت در آزمون ساير دستگاه‌هاي اجرايي ثبت‌نام نموده‌اند. در اين آزمون، وزارت امور اقتصاد و دارايي، ديوان عدالت اداري، سازمان امور مالياتي کشور، سازمان پزشکي قانون کشور، سازمان ثبت احوال کشور، سازمان دامپزشکي کشور، سازمان سنجش و آموزش، سازمان ملي بهره‌وري ايران، سازمان هواپيمايي کشوري، مرکز اورژانس تهران، استانداري خراسان شمالي و برخي از دستگاه‌هاي اجرايي استان، سازمان علمي تحقيقاتي وابسته به نهاد رياست‌جمهوري در نظر دارند نيروي انساني موردنياز خود را از محل مجوزهاي استخدامي اخذ شده از طريق برگزاري آزمون مشترک فراگير به صورت کتبي توسط سازمان سنجش آموزش کشور (به عنوان موسسه مجري) و با نظارت سازمان مديريت و برنامه‌ريزي کشور در سال 94 و طي مراحل گزينش به صورت پيماني تامين نمايند.


 يادداشت 

 تا فرارسيدن زمان مصاحبه‌ي دكتري، چه كنيم؟

زهرا كيان‌بخت

هم براي داوطلبان آزمون دكتري دانشگاه‌هاي سراسري و هم داوطلبان دكتري آزاد، زمان زيادي به اعلام نتايج اوليه و آغاز مصاحبه‌ها باقي نمانده است.

بسياري از داوطلبان تا رسيدن روز آزمون كتبي، تلاش زيادي براي موفقيت در اين آزمون نموده و وقت خود را صرف مطالعه‌ي منابع آزمون كتبي نموده‌اند. اما بعد از برگزاري آزمون كتبي، مطالعه‌ي منابع را رها كرده و روند مطالعاتي خود را متوقف كرده‌اند.

تعداد زيادي از داوطلبان هم معمولا به اين نكته اشاره مي‌كنند كه نمي‌دانند دقيقا بايد بعد از برگزاري آزمون كتبي تا زمان مصاحبه، چه كارهايي را انجام دهند و چه بخوانند؟

اين، مساله‌اي است كه در روز مصاحبه، مي‌تواند خود را به وضوح نشان دهد و درواقع، عامل تعيين‌كننده‌اي در روند انجام مصاحبه‌ي داوطلبان باشد.

در اين جا، چند نكته‌اي را كه توجه به آن‌ها تا روز مصاحبه، مي‌تواند در رسيدن به نتيجه‌ي خوب براي داوطلبان، موثر و كمك‌كننده باشد، ذكر مي‌كنيم:

1-در فاصله‌ي زماني بين آزمون كتبي تا روز مصاحبه، بالا بردن سطح دانسته‌ها و آگاهي‌هاي علمي و درون‌رشته‌اي خود را متوقف نكنيم و همچنان به درس خواندن، اگرچه با فشردگي كم‌تر، ادامه دهيم.

2-با دانشجويان دكتري رشته‌تحصيلي خود در ارتباط بوده و درخصوص چگونگي انجام مصاحبه و جزئيات آن با آن‌ها گفت‌وگو كنيم.

3-نمره كتبي خوب به اضافه‌ي رزومه‌ي قوي، مكمل يكديگر براي بالا بردن شانس قبولي داوطلب هستند. پس، فقط به يكي از اين دو زمينه نپردازيم و در تقويت هر دو، سعي كنيم.

4-آزمون كتبي، محك خوبي بود تا ما نسبت به نقاط ضعف‌ علمي خود بيش‌تر آگاهي كسب كنيم. بعد از برگزاري آزمون كتبي، فرصت خوبي داريم تا به رفع اين نقاط ضعف پرداخته و تا روز مصاحبه، به سطح علمي خود در زمينه رشته تخصصي خود برسيم.

5-اميد، مثبت‌بيني و اعتماد به نفس، سه عاملي هستند كه مي‌توانند از آغاز مطالعه براي آزمون دكتري تا زمان اعلام نتايج، نقش موثري را در زندگي ما ايفا كنند. با وجودِ داشتن مطالعه و نمره‌ي كتبي خوب به اضافه‌ي رزومه‌ي قابل اعتنا، فقدان اين سه عامل، مي‌تواند نقش مخرب و منفي بر تلاش‌هاي ما داشته باشد پس اين سه عامل مهم را چه در جريان شركت در آزمون دكتري و چه در ساير آزمون‌هاي زندگي، فراموش نكنيم.


 خبــــر 

 مهلت ثبت‌نام در مسابقه ملي فناوري نانو تمديد شد

مهلت ثبت‌نام در پنجمين مسابقه ملي فناوري نانو تا 31 فروردين ماه تمديد شد.

به گزارش ايسنا بنابر اعلام دبيرخانه مسابقه ملي فناوري نانو به دليل درخواست‌هاي مکرر نهادهاي ترويجي و علاقه مندان به شرکت در مسابقه، مهلت ثبت‌نام در مسابقه که پيشتر تا 29 اسفند ماه 1393 اعلام شده ‏بود، تا 31 فروردين ماه 1394 تمديد شد.‏

همچنين نهادهاي ‏ترويجي که قصد برگزاري آزمون در منطقه خود را دارند، مي‌توانند درخواست رسمي خود را از طريق پست الکترونيکي ‏competition@nano.ir‏ به دبيرخانه مسابقه ارسال کنند.

هر منطقه‌اي که حداقل 150 داوطلب داشته باشد و يکي از نهادهاي ترويجي مسئوليت برگزاري آزمون در آن منطقه را بر عهده بگيرد، به عنوان حوزه آزمون معرفي خواهد شد.

پنجمين مسابقه ملي فناوري نانو همچون سال گذشته در يک مرحله‏ و به صورت آزمون چندگزينه‌اي، روز جمعه 25 ارديبهشت ماه ‏برگزار خواهد شد. علاقمندان مي‌توانند براي کسب اطلاعات بيشتر پيرامون برگزاري اين مسابقه و نحوه ثبت‌نام آن به‎ ‎پايگاه ‏اينترنتي مسابقه ‎مراجعه کنند يا با شماره ‎ 09190424205 تماس بگيرند.

زمان ثبت‌نام و جزئيات پذيرش استعدادهاي درخشان در دانشگاه سمنان اعلام شد

پذيرش دکتراي بدون آزمون استعداد درخشان دانشگاه سمنان از 22 فروردين 1394 آغاز مي‌شود.

به گزارش آفرينش پذيرش دکتراي بدون آزمون استعداد درخشان دانشگاه سمنان از 22 فروردين 1394 آغاز مي‌شود و تا تاريخ 22 ارديبهشت 1394 ادامه دارد.

شرايط شركت

از جمله شرايط شرکت در اين دوره داشتن ميانگين کل كارشناسي حداقل 17 براي رشته‌هاي علوم انساني و حداقل 16 براي ساير رشته ها، داشتن ميانگين حداقل 17 در دوره کارشناسي ارشد بدون احتساب نمره پايان نامه، کسب حداقل 70 امتياز از فعاليتهاي آموزشي و پژوهشي، دانش‌آموخته تا تاريخ 31 شهريور ماه 1392 به بعد، دانش‌آموخته حداکثر تا تاريخ 31 شهريور 1394 است.

چه كساني مجاز به ثبت در خواست نيستند؟

دانشجويان دانشگاههاي پيام نور، دانشگاه آزاد، غير دولتي و غير انتفاعي، علمي کاربردي، فرهنگيان، پرديسهاي
بين المللي (خودگردان) و همچنين دانشجويان دوره هاي مجازي و نيمه حضوري مجاز به ثبت در خواست نيستند.

متقاضيان براي کسب اطلاعات بيشتر و ثبت درخواست مي‌توانند به بخش معاونت آموزشي دانشگاه سمنان در سايت http://edu.semnan.ac.ir مراجعه کنند.

جزئيات همايش کتاب سال حوزه و جشنواره علامه حلي اعلام شد

اولين همايش کتاب سال حوزه و پنجمين جشنواره علامه حلي 20 فروردين 94 در اصفهان برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، اين مراسم با حضور حجت‌الاسلام علي عماد - معاون پژوهش حوزه‌هاي علميه برادران وحجت‌الاسلام علي‌اکبر حصاري معاون پژوهش حوزه‌هاي علميه خواهران و سخنراني حجت‌الاسلام جواد محدثي در سالن موسسه تحقيقات و نشر معارف اهل بيت(ع) اصفهان برگزار مي‌شود.

تاکنون 16 دوره همايش کتاب سال حوزه توسط مرکز مديريت حوزه‌هاي علميه کشور برگزار شد اما در اولين همايش کتاب سال حوزه در اصفهان، 121 کتاب، 6 پايان نامه سطح 3 و 3 پايان نامه سطح 4 از پديدآوردندگان آثار جمع آوري شده است.

اين همايش که از آذرماه سال گذشته فراخوان شده بود از حوزويان خواست کتاب‌هاي چاپ اول سال‌هاي 91 و 92 و پايان نامه‌هاي دفاع شده سطوح سه و چهار در سال 92 را به دبيرخانه همايش ارسال کنند.

جشنواره علامه حلي يکي ديگر از رويدادهاي مهم پژوهشي حوزه علميه اصفهان است که هزار و 437 اثر شامل 635 اثر از برادران و 832 اثر از خواهران به دبيرخانه آن ارسال شده است.

اين جشنواره با عنوان «بايسته‌ها، آسيب‌شناسي و راه‌هاي بهسازي فرهنگ» در موضوع‌هاي مديريت، اقتصاد مقاومتي و فرهنگ عمومي و جمعيت برگزار شد.

20 فروردين 94 از صاحبان آثار برتر و برگزيده در اين دو رويداد مهم پژوهشي تقدير خواهد شد.

زمان امتحانات طلاب داراي نواقص درسي پايه هاي 1 تا 6 اعلام شد

امتحانات تكميل نواقص پايه هاي يک تا 6 طلاب سطوح عالي حوزه از 2 ارديبهشت تا 11 ارديبهشت برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري مهر، طلاب سطوح عالي (پايه هاي 7-10) كه داراي كد تحصيلي 529 و 530 هستند و داراي نواقصي در پايه‌هاي 1 تا 6 هستند و يا كسر معدل در پايه 6 دارند، مي‌توانند در امتحانات مذكور مطابق برنامه پيوستي از تاريخ 2 ارديبهشت 1394 لغايت 11 ارديبهشت 1394 شركت کنند . چنانچه نواقص امتحاني آنان در پايه هاي 1 تا 6 بيش از يك درس اصلي و يك جنبي و يا 2 درس جنبي باشد، مجاز به شركت در امتحانات پايه هاي 10- 7 نخواهند بود.

طلابي كه در مدارس علميه آموزشي قم و شهرستانها تحصيل مي کنند، به هيچ وجه حق شركت در امتحان مذكور را نخواهد داشت. ثبت‌نام تا تاريخ 25 فروردين 1394 از طريق سايت معاونت آموزش انجام خواهد شد. لذا داوطلبان نسبت به ثبت‌نام در مهلت تعيين شده اقدام کنند.

نتيجه امتحانات حداكثر تا 25 ارديبهشت 1394 از طريق سايت معاونت آموزش اعلام خواهد شد.


 خبــر 

 امتحانات كتبي سطوح عالي حوزه علميه از 11خرداد آغاز مي‌شود

برنامه امتحانات سطوح عالي پايه‌هاي 7 تا 10 سال تحصيلي 94-93 حوزه علميه قم از 11 خرداد آغاز مي‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، تاريخ امتحانات كتبي خرداد ماه سطوح عالي پايه‌هاي 7 تا 10 سال تحصيلي 94-93 حوزه علميه قم طرح قديم و جديد اعلام شد. امتحانات حوزه علميه قم از تاريخ 11 خرداد ماه 1394 آغاز و تا تاريخ 25 خرداد 1394 ادامه دارد. طلاب براي کسب اطلاعات بيشتر و دريافت برنامه امتحاني به آدرس سايت http://hozehqom.com مراجعه کنند.

قائم مقام بنياد ملي نخبگان اعلام كرد؛

ارائه تسهيلات سربازي به نخبگان کشور

سهراب‌پور گفت: تسهيلات سربازي به نخبگان و مخترعان کشور داده مي‌شود.

سعيد سهراب پور قائم مقام بنياد ملي نخبگان در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران گفت: در رابطه با ارزيابي نخبگان در کشور بايد بگويم که همه ساله بنياد نخبگان در تمام استان‌ها نمايشگاهي از اختراعات مخترعان برگزار مي‌کند و براي انتخاب اختراع برتر داوراني از سوي بنياد در اين نمايشگاه حضور دارند و در مرحله اول تقريبا 15 درصد کل اختراعات شرکت داده شده در نمايشگاه انتخاب مي‌شوند که به آن اختراع سطح 3 مي‌گوييم.

وي افزود: در اين مرحله به برگزيدگان 5 ميليون تومان داده مي‌شود که اختراع خود را تکميل کنند و همچنين از تسهيلات ديگري در زمينه سربازي استفاده کنند. امتياز عمده مخترعان در اين سطح اين است که مي‌توانند در اين فاصله با ثبت شرکت و جذب سرمايه‌گذار براي اختراع خود، در بخش تجاري‌سازي نمايشگاه بعدي شرکت کنند و در بخش تجاري‌سازي هم اگر محصول خوبي توليد و به بازار عرضه کرده باشند انتخاب و گزينش انجام مي‌شود و عده‌اي انتخاب مي‌شوند و در اين مرحله هم به برگزيدگان وام نقدي 20 ميليون توماني تعلق مي‌گيرد تا بتوانند شرکت يا خط توليد خود را تقويت کنند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
اجتماعي
اقتصادي
انرژي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته