جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/01/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4959

مهندس حيدر بهمني:
بيش از 382 هزار متر حفاري چاه‌هاي نفت و گاز در نقاط خشکي و دريايي کشور


فرايند خدمات ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي در استان البرز تشريح شد


غازهاي خاکستري؛ ميهمانان تالاب کاني برازان مهاباد


خبـــر


خبــر


 مهندس حيدر بهمني:
 بيش از 382 هزار متر حفاري چاه‌هاي نفت و گاز در نقاط خشکي و دريايي کشور 

اهواز – خبرنگار آفرينش

382 هزار و 700 متر حفاري چاههاي نفت و گاز در سال 1393 بوسيله ناوگان شرکت ملي حفاري ايران در نقاط خشکي و دريايي کشور انجام شد.مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران با بيان اين مطلب، اظهار کرد: اين رقم نسبت به سال قبل از آن حدود 43 هزار متر افزايش داشته است.

حيدر بهمني با اشاره به اينکه در اين مدت 161 حلقه چاه حفاري و تکميل شده است، افزود: از اين تعداد چاه 86 حلقه توسعه‌اي توصيفي، يک حلقه اکتشافي و 74حلقه تعميري بوده است.

وي گفت: از چاههاي پيش گفته 109 حلقه در گستره عملياتي شرکت ملي مناطق نفتخيز جنوب، 15 حلقه در شرکت نفت مناطق مرکزي، 10 حلقه در شرکت نفت فلات قاره، 12 حلقه در شرکت مهندسي و توسعه نفت، 2 حلقه به سفارش مديريت اکتشاف شرکت ملي نفت ايران و 13 حلقه در قالب پروژه هاي کليد در دست بوده است.

بهمني افزود: با تلاش شبانه روزي کارکنان بخشهاي عملياتي و پشتيباني شرکت در اين مدت حفاري 17 حلقه چاه 345 روز زودتر از برنامه تبيين شده از سوي شرکتهاي متقاضي به پايان رسيد که از نظر توليدي شدن زودهنگام چاه، ترخيص دکل حفاري و شتاب بخشيدن به اجراي پروژه هاي حفاري ارزش اقتصادي بالايي دارد.

مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران در زمينه توان عملياتي اين شرکت اظهار کرد: اين شرکت راهبري 74 دستگاه حفاري سبک، سنگين و فوق سنگين در مناطق خشکي و دريا، ارايه خدمات سيال حفاري، ارائه خدمات حفاري جهت دار و افقي را برعهده دارد.

وي در ارتباط با اين مطلب به انجام موفقيت آميز 7 هزار و 500 مورد خدمات فني و تخصصي در سال گذشته اشاره کرد و خدمات ابزار در گردش حفاري، فني حفاري از جمله سيمانکاري انواع جداره‌ها، اسيدکاري ويژه و گسترده ، لوله گذاري چاه، نصب آويزه ، چاه پيمايي، تکميل و آزمايش چاه ، تعيين بهره‌دهي چاه، حفاري با هوا، تزريق نيتروژن، حفاري فروتعادلي (UBD)، لوله مغزي سيار و نمودارگيري درون چاهي و سطحي را از شمار خدماتي برشمرد که همسو با عمليات حفاري توسط اين شرکت ارائه مي‌شود.

بهمني درخصوص توان مهندسي شرکت گفت: برنامه ريزي، طراحي، اجرا و نظارت بر عمليات حفاري، حفاري چاههاي اکتشافي/ توصيفي، حفاري چاههاي توسعه‌اي، تعمير و ترميم چاهها، ايجاد چاههاي تزريقي، مهندسي کالاي حفاري، طراحي بهينه سازي و انتخاب جديدترين و مناسبت ترين روشهاي حفاري، طراحي برنامه ريزي و اجراي خدمات فني حفاري متناسب با برنامه هاي چاههاي نفت و گاز و هدايت پروژه‌هاي حفاري EPD از جمله توانمنديهاي شرکت ملي حفاري در اين بخش است. مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران گستره عملياتي اين شرکت را از شمالي‌ترين مناطق سرخس خانگيران، مرکزي، غرب، جنوب غرب تا جنوبي‌ترين مناطق ( خليج فارس و پارس جنوبي) و به طور کلي بيش از 10 استان کشور عنوان کرد.


 فرايند خدمات ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي در استان البرز تشريح شد 

کرج ـ فائزه باقري

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري البرز به تشريح بخشي از فعاليتهاي ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي استان پرداخت.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، دکتر معصومي بخشي از فعاليتهاي ستاد تسهيلات خدمات سفر در استان را از بدو آغاز به کار تشريح کرد و اظهار داشت: با تدابيري که استاندار محترم انديشيدند؛ چهار جلسه در اسفندماه توسط ستاد هماهنگي خدمات سفر استان در استانداري تشکيل و تصميمات لازم در جهت تسهيل سفر مسافران و خدمات‌رساني بهتر صورت گرفت.

وي افزود: نحوه استقرار دستگاههاي خدمات‌رسان هلال احمر، اورژانس، پليس راه و...،تدارک مدارس مرکز استان جهت استقرار اضطراري مسافران با هماهنگي آموزش و پرورش، آمادگي بانکها بمنظور ارائه خدمات بانکي به مسافران،هماهنگي با شرکت ملي پخش فراورده‌هاي نفتي در استان به منظور تعيين سوخت لازم در جايگاهها، خصوصاً محورهاي جاده چالوس و محور اتوبان کرج – قزوين، آمادگي هلال احمر جهت امدادرساني هوايي و پيش‌بيني يک فروند بالگرد،استقرار جرثقيل در محورهاي پرتردد به منظور تسريع در خدمات‌رساني در مواقع اضطرار،نظارت ويژه بر مراکز پذيرايي و رستورانهاي بين راهي جهت کنترل قيمتها و کيفيت خدمات رساني، بهداشتي و پيش بيني تعدادي کمپ موقت جهت استقرار مسافران نوروزي از جمله اقدامات اين ستاد در استان البرز بود که طي نوروز 94 اجرايي شد.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري البرز از نظارتهاي ويژه بر مراکز ارائه خدمات به مسافران نيز در اين ايام خبر داد و گفت: مقرر شد تيمي به رياست معاون هماهنگي امورعمراني و با عضويت اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، مديرکل تعزيرات استان، رئيس دانشگاه علوم پزشکي، نماينده ناجاي استان، مديرکل صنعت، معدن و تجارت و ساير دستگاههاي ذيربط تشکيل شود که در اولين فرصت به معضلاتي که در مراکز بين راهي در ايام نوروز خدمات‌دهي داشتند نظارت نمايد.

دکتر معصومي اضافه کرد: مرکز نظارت ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي در البرز حدود 164 بازديد نظارتي از مراکز اقامتي داشته و تعداد 465 بازديد از رستورانهاي بين راهي، 186 بازديد از دفاتر مسافرتي و 127 بازديد از اقامتگاههاي موقت انجام شده است. وي اضافه کرد: علاوه بر اين 12 مورد تشويق و 103 تذکر، 12 اخطار کتبي و تعطيلي 7 باب رستوران در استان ماحصل تلاشها و نظارتهاي مستمر تيم بازرسي ستاد تسهيلات سفر در ايام نوروز امسال بوده است.


 غازهاي خاکستري؛ ميهمانان تالاب کاني برازان مهاباد 

اروميه - خبرنگارآفرينش

رييس اداره حفاظت محيط زيست مهاباد گفت: در يک اتفاق نادر و کم سابقه 8 هزار قطعه غاز خاکستري در تالاب بين المللي کاني برازان اين شهرستان ماندگار شدند. کامران حسيني افزود: غازهاي خاکستري به صورت معمول در هنگام بازگشت از مسير مهاجرت مدتي را براي استراحت و تغذيه در اين تالاب سپري مي کردند که امسال به دليل شرايط مناسب آب و هوايي، غذاي کافي و امنيت موجود در اين تالاب مانده اند.

وي با بيان اينکه اين تالاب اکنون به مهمترين مکان زيست و استراحت انواع پرندگان مهاجر به ويژه غازهاي خاکستري در غرب کشور تبديل شده است، افزود: با توجه به شرايط مناسب زيستي، اين نوع پرندگان در تالاب کاني برازان اقدام به جفت گيري کرده اند که اين امر کم سابقه بوده است.وي اظهار کرد: با افزايش تدريجي دماي هوا و بارندگيهاي مناسب هفته‌هاي اخير، شرايط مطلوب اسکان در تالابهاي آذربايجان غربي به ويژه تالاب بين‌المللي کاني برازان فراهم شده و اين تالاب اکنون شاهد حضور بيشترين تعداد پرندگان مهاجر و بومي است.

لازم به ذکر است غاز خاکستري با 83 سانتيمتر طول، بزرگترين غاز در منطقه بوده و منقارش ضخيم و به رنگ صورتي و سر و گردنش خاکستري و پاهايش صورتي رنگ است و اين پرنده به صورت دسته جمعي از منطقه‌اي به منطقه ديگر کوچ مي‌کند.غاز خاکستري در مناطق تالابي، باتلاقها، دشتهاي سيلابي، سواحل درياچه‌ها و رودخانه‌ها به سر برده و در کنار اراضي باتلاقي و روي زمين آشيانه مي‌سازد. شهرستان مهاباد با داشتن تالابهاي کاني برازان، قوپي باباعلي، حسن خان، گروس، داشخانه و قره قشلاق همه ساله در فصول بهار و پاييز پذيراي شمار زيادي از پرندگان مهاجر از جمله سيلوش، آووست، خروس کولي، حواصيل، پليکان، تنجه، فلامينگو و انواع مرغابي و اردک از جمله اردکهاي سرسبز، ارده‌اي، سرحنايي و بلوطي است.

از بين تالابهاي شهرستان مهاباد، کاني برازان و قوپي باباعلي از تالابهاي بين‌المللي به شمار مي‌روند.


 خبـــر 

 افزايش 14 درصدي آب ورودي به درياچه پشت سد مهاباد

اروميه - خبرنگارآفرينش

مدير امور آب مهاباد گفت: بارندگيهاي اخير در اين شهرستان موجب شده تا ميزان آب ورودي به درياچه سد مهاباد در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته 14 درصد افزايش يابد.محمد عبداللهي افزود: در حال حاضر 24 مترمکعب بر ثانيه آب وارد درياچه اين سد مي شود که اين مقدار، در زمان مشابه سال گذشته 21 مترمکعب بود.

وي اضافه کرد: اين افزايش حجم ورودي آب بر اثر احيا شدن رودخانه‌هاي حوضه آبريز اين درياچه در شاخه‌هاي 'کوتر' و 'حمزه آباد' و آب شدن برف کوههاي بالادست در حوزه آبريز اين سد و بارندگيهاي اخير حاصل شده است. عبداللهي گفت: سال گذشته حجم آب ذخيره شده در پشت درياچه اين سد 129 ميليون مترمکعب بود که امسال اين مقدار با 9 ميليون متر مکعب کاهش به 120 هزار مترمکعب رسيده است. وي ارتفاع آب در سد مهاباد را يک هزار و 350 متر اعلام کرد و گفت: اين ميزان نيز در مقايسه با ارتفاع آب سال گذشته در حدود يک متر کاهش يافته است.

سد مهاباد داراي 197 ميليون مترمکعب ظرفيت اسمي و 172 ميليون مترمکعب ظرفيت مفيد است که علاوه بر تامين آب شرب شهر مهاباد بيش از 12 هزار هکتار از اراضي کشاورزي اين شهرستان را نيز زير پوشش قرار مي‌دهد.

سالانه بيش از 100 ميليون مترمکعب از آب ذخيره شده در پشت سد مهاباد به مصارف بخش کشاورزي و 19 ميليون مترمکعب نيز به مصرف شرب مي‌رسد. نبود بارندگيها در سال گذشته و کاهش حدود 30 درصدي حجم آب در پشت سد مهاباد در سال آبي گذشته، موجب نگراني مردم و مسوولان اين شهرستان شده است. شهرستان مهاباد با 215 هزار نفر جمعيت و بيش از 80 هزار هکتار اراضي کشاورزي و باغي در جنوب آذربايجان غربي واقع شده است.

تاق‌بستان؛ رکورددار بازديد مسافرين نوروزي در کرمانشاه

مدير روابط عمومي اداره‌کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه از بازديد 318 هزار گردشگر و مسافر نوروزي از اماکن تاريخي، توريستي و موزه‌هاي کرمانشاه خبر داد.مهدي خالوندي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، منطقه کرمانشاه، اظهارکرد: از ابتداي سفرهاي نوروزي 94 تا پايان روز چهاردهم فروردين ماه مجموعا 318 هزار و 309 گردشگر و مسافر نوروزي از مراکز تاريخي، تفريحي و توريستي و موزه‌هاي مختلف استان ديدن کردند.

اين مقام مسئول در اداره‌کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه گفت: مجموعه تاريخي فرهنگي تاق بستان در طول ايام نوروز 94 داراي بيشترين تعداد بازديدکنندگان در ميان تمامي مراکز تاريخي، تفريحي و توريستي و همچنين موزه‌هاي استان بود.

وي يادآور شد: تاق‌بستان به عنوان نگين گردشگري شهر کرمانشاه در اين ايام 136 هزار و 400 نفر بازديد کننده داشت. مدير روابط عمومي اداره‌کل ميراث‌فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه گفت: مجموعه ثبت جهاني شده بيستون، غار قوري قلعه، تکيه بيگلربيگي، تکيه معاون‌الملک، سراب نيلوفر، معبد آناهيتا، موزه‌هاي مردم شناسي صحنه، سنقر، قصرشيرين، دالاهو و پاوه و موزه باستان شناسي اسلام آبادغرب و موزه صنايع دستي کرمانشاه در رده‌هاي بعدي بازديد گردشگران و مسافرين نوروزي استان قرار داشتند.

خالوندي تصريح کرد: در ايام نوروز امسال 200 هزار نسخه اقلام تبليغي گردشگري در ميان مسافرين نوروزي وارد شده به استان توزيع شد.اين مقام مسئول در اداره‌کل ميراث‌فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه گفت: همچنين امسال 50 هزار دعوتنامه حضور در کرمانشاه در تهران توزيع شد که انجام اين کار نقش قابل توجهي در جذب مسافرين نوروزي به استان داشت.

آغاز کوچ بهاره عشاير ايلام

مدير کل امور عشايري استان از آغاز کوچ بهاره عشاير ايلام خبر داد.«علي سليمي» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، منطقه ايلام اظهار کرد: کوچ بهاره عشاير ايلام آغاز و تا پايان ارديبهشت ماه ادامه مي‌يابد.

وي افزود: همزمان با گرم شدن هوا 9 هزار و 736 خانوار عشايري اين استان به همراه يک ميليون و 400 هزار راس دام کوچ بهاره خود را به سمت مناطق ييلاقي آغاز مي‌کنند.مدير کل امور عشايري استان با بيان اينکه کوچ عشاير استان به صورت درون استاني صورت مي‌گيرد، اضافه کرد: برنامه‌ريزي و هماهنگي‌هاي لازم با فرمانداران و ادارات و ارگان‌هاي ذيربط در مورد کوچ بهاره عشاير به منظور ارائه خدمات رفاهي، بهداشتي، آموزشي و مسائل امنيتي عشاير استان در مسيرهاي کوچ و مناطق ييلاقي صورت گرفته و در زمان کوچ مديريت امور عشاير استان و همچنين ادارات امور عشاير مستقر در شهرستان‌ها به صورت شبانه روزي آماده خدمت‌رساني به عشاير کوچنده هستند.

سليمي خاطرنشان کرد: عشاير مهمان استان‌هاي کرمانشاه، همدان و لرستان که در مناطق عشايري استان ايلام ساکن بودند نيز کوچ خود را آغاز کردند که جمعيت آنها بالغ بر 2500 خانوار هستند که قشلاق خود را در استان ايلام سپري کردند. وي تصريح کرد: در صورت بروز حادثه عشاير مي‌توانند با ستاد امور عشاير استان ايلام، هلال احمر و ساير دستگاه‌هاي ذيربط که در ستاد حوادث عضو هستند، تماس بگيرند.مناطق ييلاقي استان شامل شهرستان‌هاي ايلام، ايوان آبدانان، سيروان، شيروان چرداول و ملکشاهي است.


 خبــر 

 جانشين رييس ستاد هماهنگي خدمات سفر شهر اصفهان اعلام كرد؛

ميزان گردشگران امسال حدود10 درصد افزايش يافته است

اصفهان - راعي

جانشين رييس ستاد هماهنگي خدمات سفر شهراصفهان از اسكان يك ميليون و 418 هزار و 18 مسافر در محل هاي اسكان اين ستاد از 28 اسفندماه تا 13 فروردين ماه سال جاري خبرداد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، محسن رنجبر با اعلام اين خبر گفت: از ابتداي فعاليت ستاد هماهنگي خدمات سفر شهر تا 13 فروردين ماه سال جديد يك ميليون و 418 هزار و 18 نفر در محل هاي اسكان اين ستاد مستقر شدند كه در اين مدت به ترتيب 544 هزار و 517 نفر در مدارس،585 هزار و 384 نفر در منازل استيجاري،14 هزار و 367 نفر در خوابگاه ها، 4 هزار و 410 نفر در فرهنگسراها ، 203 هزار و500 نفر در هتل ها و ميهمان پذيرها و 66 هزار و 240 نفر در باغ فدك اسكان يافتند.

جانشين رييس ستاد هماهنگي خدمات سفر شهر اصفهان با اشاره به اين كه در سال گذشته 108 هزار نفر در باغ فدك اسكان يافتند افزود: با اجراي سياست هدايت و تشويق مسافران به سمت مكان هاي مسقف، سرپوشيده و مناسبتر استقرار مسافر در باغ فدك در سال جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد كاهش يافته است.

وي اضافه كرد: امسال خدمات امنيتي و ايمني بهتري به مسافران نوروزي ارائه شد به طوري كه آمار حوادث به صورت چشمگير كاهش يافت و حتي شاهد ترافيك روان تر در سطح شهر بوديم.

رنجبر با بيان اينکه ميزان مسافران نوروزي طي فعاليت ستاد هماهنگي خدمات سفر شهر نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغيير نكرده است خاطر نشان كرد: البته تعداد قابل توجهي از مسافران نوروزي امسال در منازل اقوام و آشنايان خود استقرار يافتند كه با احتساب اين امار ميزان گردشگران امسال حدود 10 درصد افزايش يافته است.

وي با اشاره به اين كه اين ستاد براي نوروز امسال ظرفيت اسكان 180 هزار نفر را پيش بيني كرده بود اذعان داشت: حدود 47 درصد از ظرفيت اين ستاد در اين مدت تكميل شد كه اين مهم نشان‌دهنده پتانسيل ستاد هماهنگي خدمات سفر شهر اصفهان براي اسكان مسافران و گردشگران است.

شهردار اهواز:

سال 94 را با رويکرد جديدي آغاز کرده‌ايم

اهواز – خبرنگار آفرينش

شهردار اهواز گفت: در سال 94 تحولي عظيم درخصوص گره ترافيکي شهر شاهد خواهيم بود.سيد خلف موسوي در جلسه شوراي اداري خوزستان که در استانداري خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در سال جديد باتوجه به برنامه‌ها و پروژه‌هاي بزرگي که در دستور کار داريم تحولي عظيم در خصوص برطرف کردن گره ترافيکي اهواز شاهد خواهيم بود.

وي افزود: مهمترين پروژه ما تقاطع شهيد بندر است که سعي مي‌‎کنيم تا پايان ماه جاري اجرايي شود.شهردار اهواز بيان کرد: اعتبار اوليه اين پروژه 58 ميليارد تومان است که ظرف دوسال و نيم به بهره‌برداري خواهد رسيد.وي تصريح کرد: همچنين در خصوص فضاي سبز شهر نيز برنامه‌هاي خوبي در دستور کار داريم که از جمله مهمترين آنها ايجاد شهربازي و تغييرات مبلمان شهري است.موسوي تصريح کرد: در سال 93 حدود 70 درصد پروژه‌هاي ما عمراني بوده است که در اين راستا نيز عملکرد خوبي داشته‌ايم.

وي بيان کرد:سال 94 را بايک تيم کارآمد شروع کرده‍‌ايم و مي‌خواهيم سال جديد را با آرايش جديد آغاز کنيم و تنها هدف ما کسب رضايت مردم است.شهردار اهواز اظهار کرد: مي‌خواهيم روند جديدي در سال 94 داشته باشيم ولي بايد با روحيه جديد و مديران جديدي که منصوب خواهند شد عملکرد قابل قبولي را از خود به جاي بگذاريم.

آغاز فاز دوم لكه گيري ،مرمت و خط كشي بزرگراه ساوه – سلفچگان

اراک - الهام فراهاني

رئيس اداره راه وشهرسازي ساوه اعلام كرد: به منظور رفاه مسافرين نوروزي فاز دوم لكه گيري، مرمت وخط كشي بزرگراه ساوه _سلفچگان حدفاصل كيلومتر500+19تا انتهاي حوزه استحفاظي توسط اين اداره دردست اجرا است.

ابراهيم مرداني همچنين بيان داشت: اين اداره با همه نيروها وامكانات خود در تمامي محورهاي اصلي و روستايي پرترافيك شهر ساوه براي بالا بردن ايمني تردد در جاده‌ها ازجمله مسير قديم ساوه_همدان اقدام به ترميم ،رنگ آميزي وشستشوي گاردريلها وتابلوهاو لكه‌گيري آسفالت وشانه‌سازي كرده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
اجتماعي
اقتصادي
انرژي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته