جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/01/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4959


با تدبير مديريت راه و شهرسازي زخمهاي کهنه جاده اي در گيلان التيام مي بخشد


آگهي صفحه 6


 با تدبير مديريت راه و شهرسازي زخمهاي کهنه جاده اي در گيلان التيام مي بخشد 

 رشت: سيد اکبر خوشحال

با حضور مهندس خاوري تحول بنيادي و اساسي در توسعه و بهسازي جاده هاي استان گيلان صورت گرفته است. اجراي پروژه بزرگراه رشت و قزوين و توسعه راههاي گيلان از اقدامات ارزشمند دولت تدبير و اميد است در همين راستا دکتر نجفي استاندار بومي گيلان از ابتداي دوران استانداري براي اثبات اعتقاد خود به توسعه گيلان در جهت توسعه ايران موضوع حياتي بزرگراه رشت – قزوين و راه آهن گيلان را مورد پيگيري قرار داد و براي تحقق اين امر مهم مهندس خاوري را در راس راه و شهر سازي گيلان پيشنهاد داد و وزارت خانه هم پذيرفت و از سوي ديگر اين مدير پرتوان و با تجربه هم با پيگيري و ارتباط بي وقفه پروژه هاي عظيم استان را در دستور کار قرار داد. مهندس خاوري مدير کل راه و شهرسازي گيلان الحمدالله از ابتداي ورود خود بدون منت و بدون غرور با تلاش شبانه روزي همکاران راه و شهرسازي در تسريع عملياتي راهها کوشش فراواني از خود نشان داد و همين تلاش سبب گرديد تا مردم عزيز ما شاهد شکوفايي و امنيت جاده ايي در سطح استان باشند در حقيقت رمز موفقيت اين مدير پرتوان را بايد در توانمندي و تعهد در تحول، عشق به خدمت – خستگي ناپذيري و بيگانه بودن با واژه خستگي ،استمرار در پيگيري و مديريت مهندس خاوري جست وجو کرد به همين علت در يک بازديد از پروژه هاي راه با اتفاق معاونين خوي از جمله مهندس نازک کار معاون راهداري استان در يک نشست مطبوعاتي شرکت کرد و در ابتدا ضمن خير مقدم به اصحاب قلم به سوالات گوناگون خبرنگاران جرايد در خصوص اهميت احداث و راه اندازي بزرگراه رشت – قزوين و راه آهن گيلان پاسخگو شد که مشروح اين گفت و شنود پر نکته را در ادامه پي خواهيم گرفت.

مهندس خاوري در ادامه افزود پروژه پل ماچيان رودسر بيش از 90 درصد پيشرفت فيزيکي دارد که مبلغ عمليات اين پروژه 601 ميليارد ريال است و تقاطع عمليات رحيم آباد با 100 ميليارد از پروژه هاي مهم امسال است . مهندس خاوري در خصوص پروژه منجيل – گيلوا اشاره کرد و گفت مسير آن 8 کيلومتر و عرض 11 متر است خوشبختانه پيشرفت فيزيکي آن بيش از 60 درصد است و هزينه عملياتي آن 50 ميليارد ريال مي باشد همچنين به طول راههاي گيلان اشاره کرد و افزود حدود 9000 کيلومتر راه روستايي داريم که چهار هزارکيلومتر آن آسفالت است که اين شاخص هنوز به 50 درصد نرسيده به عبارتي از شاخص کشور 10 درصد عقب هستيم جهت رفع اين مشکل تفاهم نامه اي با بخشهاي خصوصي منعقد کرديم که تاخير را رايگان در اختيار آنان قرار دهيم تا با وحدت و همدلي بيشتري بتوانيم با عملياتي کردن کاري حجم زيادي از عقب ماندگي هاي موجود را جبران کنيم.

مهندس خاوري گفت اگر انتقادي ميکنيد باز هم بايد ممنون باشيم چون انتقادات شما از روي دلسوزي است و سبب رشد و شکوفايي در امور مي باشد من هيچگاه ازروزنامه اي که از عملکرد راه و شهرسازي انتقاد مي نويسد دلخور نميشوم چون معتقدم بايد عيبها را گفت اگر هميشه به به و چه چه شود ما هيچگاه قادر نيستم تا به رفع نواقص بپردازيم مهندس خاوري افزود من عاشق عکس هاي رنگي نيستيم علاقمندم که کارنامه اي از خود بجاي بگذارم تا اينکه در نزد مردم عزيز بتوانم نمره قبولي بگيرم.

مدير کل راه شهرسازي گيلان در ادامه نسبت به نارضايتهايي که در تعطيلات بعلت زخمهاي کهنه ترافيکي ايجاد ميشود اشاره کرد و گفت برنامه ريزي هايي در سطح وزارتخانه تدوين شد تا کليه نقاط حادثه خيزي هر چه سريعتر بر طرف شود و ما هم در فکر اصلاح آن هستيم مدير کل راه و شهرسازي گيلان در خصوص وضعيت پروژه آزاد راه رشت- قزوين افزود اين پروژه به طول 900 متر از آخر مهرماه آغاز شد و پيمانکار پروژه هم يکي از مهندسين بومي است و تعهد کردند تا بزودي تعطيلات پروژه کاملا" به سرانجام برسد و با راه اندازي آن گره ترافيک شهر منجيل بطور کلي برطرف ميشود مهندس خاوري همچنان در خصوص گره ترافيک منجيل و رودبار اشاره کرد و گفت با 39 ميليارد تومان 2 پروژه را هزينه کرديم . مدير کل راه و شهر سازي گيلان در زمينه 11 کيلومتر از آزاد راه رشت - قزوين که کور مانده اشاره کرد و گفت براي 3 کيلومتر آن 153 ميليارد تومان اعتبار اختصاص يافت که آنهم تا 2و3 روز آينده آماده ميشود و الباقي 5/7 کيلومتر در سال 94 به مناقصه مي رود که انشاالله آنهم در حداقل زمان راه اندازي ميشود . مهندس خاوري در خصوص پروژه راه آهن اشاره داشت و گفت بايد از جناب دکتر نوبخت و وزير راه و شهرسازي در خصوص تخصيص صد در صدي اعتبارات راه آهن تقدير و تشکر کنم.

مهنس خاوري با بيان اينکه در محور انزلي - تالش – رضوانشهر گره ترافيک وجود داشت گفت اکنون آنرا زير بار ترافيک برده و تا چند روز ديگر آن پروژه هم بطور رسمي افتتاح ميشود که هزينه آن هم 9 ميليارد تومان بوده است. مهندس خاوري در پايان کنفرانس گفت اگر گزارش کار ميدهيم فقط به اين معني است که تلاش داريم خدماتي در خور شان مردم عزيز ما داشته باشيم و هيچ گونه منتي هم نداريم چون رضايتمندي مردم بايد هميشه مد نظر باشد. مهندس خاوري با اتفاق مهندس نازک کار و ديگر معاونين خود با پيشنهاد آقاي راکعه اي رئيس روابط عمومي را ه و شهر سازي گيلان هم خبرنگاران دعوت شده را به نهار در يک رستورانهاي مدرن رشت همراهي کردند که اين حرکت روابط عمومي در واقع يک نوع حق شناسي از اصحاب قلم بحساب آمده است.


 آگهي صفحه 6 


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
اجتماعي
اقتصادي
انرژي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته