جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/02/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4978

وزير رفاه خبر داد:
برنامه «غذاي ارزان ويژه اقشار آسيب پذير» در دستورکار

در آستانه روز کارگر عنوان شد؛
تشريح مشکلات کارگران معلول
عدم اجراي قانون بازنشستگي پيش از موعد
پليس فتا هشدار داد:
فروش دارو ومکمل‌هاي دارويي تقلبي در فضاي سايبر


ميزان تقاضاي مجوز سقط درماني در سال 93 کاهش يافته است


خبــر


اخبار شهري


حوادث‌ از همه ‌جا


كوتاه‌و‌خواندني


 وزير رفاه خبر داد:
 برنامه «غذاي ارزان ويژه اقشار آسيب پذير» در دستورکار 

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي ضمن تشريح سياست‌هاي رفاهي دولت يازدهم، از اقدام جهت اجراي برنامه "غذاي ارزان براي اقشار آسيب پذير" خبر داد.به گزارش ايسنا، دکتر علي ربيعي در مراسم بزرگداشت هفته ملي سلامت که در سالن همايش‌هاي رازي برگزار شد، در تشريح سياست‌هاي رفاهي دولت يازدهم و تاکيد رئيس جمهور در اين زمينه گفت: دولت تدبير و اميد با در نظر گرفتن سياست رفاهي منسجم فصل مميزي متفاوتي را با ساير دولت‌ها براي خود رقم زده است و با شناسايي فقر درمان، فقر مسکن، فقر آموزش، فقر غذايي و فقر امنيت اقدامات مهمي را انجام و برنامه‌ريزي‌هاي مفصلي را صورت داده است.وي افزود: دولت‌ها دو نوع سياست رفاهي را مي‌توانند دنبال کنند؛ سياست رفاهي توزيعي که اساس آن بر توزيع است و سياست رفاهي توليد محور. در هيات وزيران بناي‌مان بر آن است که اصل سياست رفاهي بر توانمندکردن آحاد اجتماعي مردم قرار گيرد، به طوري که حداقل يک شغل براي هر خانواده فراهم باشد و در عين حال خانواده جهت خريد خدمت‌هاي مختلف توانمند شود. البته استراتژي‌هاي توزيعي را نيز خواهيم داشت اما نه به روش‌هايي که قبلا صورت گرفته است؛چرا که اين روش بدترين نوع توزيع است و به نوعي توزيع فقر در جامعه است.

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي با اشاره به اينکه همين امروز هم در دام مسير طي شده قانون هدفمندي يارانه‌ها قرار داريم و بازپس گرفتن چيزي که به مردم داده شده مشکل است گفت: اجراي هدفمند کردن يارانه ها با روش قبلي نه اشتغالي ايجاد کرد نه کار ديگري انجام داد.

ربيعي افزود: با هدفگيري‌هاي خوب دولت در سياست‌هاي توزيعي،اين بار سياست‌هاي توزيعي در کنار توليد دنبال مي‌شود. به طوري که امور در بخش مسکن، با يارانه مسکن و ارائه تسهيلات پيش مي‌رود و گروه‌هاي پايين اجتماعي شامل کارگران، بازنشستگان و مشمولان کميته امداد و بهزيستي گروه هدف هستند. در بخش درمان نيز پشتيباني از طرح تحول به نوعي مبارزه با فقر و الگويي موفق جهت گسترش به ساير برنامه‌هاي دولت است.

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي همجنين گفت: براي نخستين بار نيز در بودجه ساليانه کشور رديفي به عنوان امنيت غذايي جاي گرفت. بر اين اساس امنيت غذا و تغذيه به عنوان برنامه‌هاي رفاهي دولت مطرح است و دنبال مي‌شود. در برنامه تغذيه کودکان زير شش سال، خانواده‌هاي نيازمند، سرپرست خانوار، کمک به چندقلوها، زنان باردار و ارائه يک وعده غذاي گرم به کودکان درروستاها مورد توجه اند و اميدواريم با اين سياست‌ها از درد و رنج مردم کم کنيم.


 در آستانه روز کارگر عنوان شد؛
 تشريح مشکلات کارگران معلول 
 عدم اجراي قانون بازنشستگي پيش از موعد

رئيس انجمن حمايت از حقوق معلولان در آستانه هفته کارگر خواهان توجه به مشکلات کارگران معلول شد و گفت: قانون بازنشستگي پيش از موعد کارگران معلول اجرايي نمي شود.علي همت محمودنژاد در گفتگو با مهر افزود: در حالي که هيچگونه بانک اطلاعاتي از کارگران معلول وجود ندارد زنان و مردان معلول در کارگاه‌هاي کارگري با حقوق پايين‌تر از حداقل حقوق دستمزد تامين اجتماعي مشغول به کارند که حتي کفاف زندگي افراد عادي را نمي‌دهد.وي گفت: متاسفانه قانون بازنشستگي زودتر از موعد مقرر کارگران معلول که در مجلس به تصويب رسيده به هيچ عنوان مورد توجه سازمان تامين اجتماعي قرار ندارد و معلولاني که براساس قانون بايد 22 تا 26 سال بازنشسته شوند مجبورند تا 30 سال کار کنند.

محمودنژاد با توجه به اينکه ميانگين اشتغال براي جمعيت معلولان نزديک به 7 سال است گفت: متاسفانه قانون بازنشستگي با 10 سال سابقه کار براي معلولان در صورتي امکان‌پذير است که شرط سني بالاي 50 سال حذف شود و بر همين اساس خواستار حذف شرط سني و اجرايي شدن اين قانون براي معلولان هستيم.

رئيس انجمن حمايت از حقوق معلولان تاکيد کرد: متاسفانه حق بيمه کارفرمايي معلولان که بايد از سوي دولت پرداخت شود نه‌تنها براي تمام معلولان پرداخت نمي‌شود بلکه اين حق بيمه ديرهنگام و زماني پرداخت مي‌شود که کارفرمايان کار را از معلولان سلب کرده اند.محمودنژاد به حمايت از اشتغال معلولان اشاره کرد و افزود: نبايد با وام‌هاي بهره بالا از اشتغال معلولان حمايت شود بلکه وام‌هايي با بهره اندک براي کارفرمايان وجود داشته باشد تا آنها تمايل داشته باشند نسبت به اشتغال معلولان اقدام کنند.

به گفته وي، وام کارفرمايي معلولان 15 ميليون تومان است و حتي در بسياري از موارد کمتر از اين مبلغ بوده در حالي که حداقل هزينه براي ايجاد يک شغل ماندگار 40 ميليون تومان است.محمودنژاد با عنوان اين مطلب که ايجاد بانک اطلاعاتي کارگران معلول در دستور کار قرار گيرد، افزود: معافيت معلولان از پرداخت بيمه سهم کارفرما و پرداخت برابر همانند ساير افراد جامعه از جمله درخواست‌هايي است که در آستانه هفته کارگر معلولان خواهان اجرايي شدن آن هستند.وي همچنين با انتقاد از وزارت رفاه گفت: در هيچ يک از مراسم‌هاي تقدير از کارگران معلول که در توليد نقش مهمي دارند، از اين افراد ياد نمي‌شود.


  پليس فتا هشدار داد:
 فروش دارو ومکمل‌هاي دارويي تقلبي در فضاي سايبر 

سرپرست اداره تشخيص جرائم سايبري پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات ناجانسبت به فروش دارو، مکمل‌هاي دارويي و مواد آرايشي و بهداشتي تقلبي در فضاي سايبر هشدار داد.به گزارش ايلنا، سرپرست اداره تشخيص جرائم سايبري پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات ناجا با بيان اينکه يکي از موارد کلاهبرداري‌هاي فضاي سايبر فروش دارو، مکمل هاي دارويي، مواد آرايشي و بهداشتي تقلبي در فضاي سايبر است، افزود: متاسفانه کاربران زيادي فريب اين دست سايت ها را خورده و اقدام به خريد دارو يا مکمل هاي دارويي مي کنند. وي افزود: کاربران در صورت مواجهه با موارد مشکوک مي توانند آن را از طريق سايت پليس فتا به آدرسCyberpolice.ir بخش مرکز فوريت هاي سايبري، لينک ثبت گزارشات مردمي به پليس فتا اعلام نمايند.

حميدکياني اظهار کرد: گردانندگان اين دست سايت ها براي فروش بيشتر دارو و مکمل هاي دارويي خود بيشتر به بيماري هايي مي پردازند که شهروندان خجالت مي کشند براي درمان به مراکز درماني مراجعه کرده و مشکل خود را با پزشکان در ميان بگذارند.وي افزود: اين امر باعث شده تا بسياري از افراد اقدام به خود درماني نمايند و با مراجعه به اين دست سايت‌ها و در پي توصيه‌هاي غير کارشناسي پزشکان قلابي اين سايت‌ها اقدام به خريد دارو يا مکمل هاي دارويي از فضاي سايبر کنند. کياني ادامه داد: متخصصان بر اين باورند بهترين حالت در استفاده از اين محصولات اين است که آنها هيچ تاثيري بر بدن فرد نگذارند و حالت نامناسبي که ممکن است روي دهد اين است که اين محصولات باعث تأثيرات جانبي بدي در بدن فرد شود.

سرپرست اداره تشخيص جرائم سايبري پليس فتا ناجا گفت: در صورت بروز هرگونه بيماري يا مشکل جسمي و روحي بهتر است به جاي مراجعه به سايت ها و خريد دارو از فضاي سايبر به متخصص امر که پزشک يا روان شناس است مراجعه کنيم و هرگونه دارويي را تحت نظر متخصصين مصرف کنيم.

وي با بيان اينکه فروش اينترنتي دارو‌هاي قاچاق، غير مجاز و تقلبي يکي از جرايم مهم سايبري در جهان است و سلامت مردم و جامعه را تهديد مي‌کند، افزود: با توجه به تهديد سلامت جامعه، از سال 2008 به صورت سالانه (هر سال يک نوبت) طرح پانگه آ اجرا مي گردد.

وي در توصيه به کاربران فضاي سايبر گفت: بسياري از داروها و مکمل هاي دارويي که در فضاي سايبر براي فروش ارائه مي گردد غير معتبر هستند و هيچ گونه تأئيديه‌اي از مراکز ذيصلاح ندارند و در تبليغات اين نوع کالا‌ها اطلاعاتي نظير: کشور سازنده، شرکت توليد کننده، شرکت وارد کننده و شناسنامه‌هاي فني کالا به هيچ وجه ارائه نمي‌شود و تنها به مسائل جذاب نظير خواص معجزه آسا و تأئيديه‌هاي جعلي که اغلب به مؤسسه غذا و داروي آمريکا نسبت داده مي‌شود، اشاره مي‌کنند.

بنابرگزارش پايگاه اطلاع رساني پليس فتا، کياني ادامه داد: فروشندگان اين محصولات در فضاي سايبر براي تماس فقط يک تلفن اعتباري را ارائه مي‌دهند و براي ارسال محصولات به جاي استفاده از کانال‌هاي توزيع رسمي از پيک‌هاي موتوري استفاده مي‌کنند. وي به کاربران توصيه کرد: نه تنها خود به هيچ عنوان فريب اين محصولات را نخورند بلکه هيچ‌گونه تبليغي براي اين سايت‌ها و داروها نکنند چرا که تبليغ اين محصولات و اين سايت ها جرم است و برابر قوانين با مجرمان برخورد خواهد شد.کياني در پايان با تاکيد به کاربران و شهروندان گفت: بهترين منبع براي کسب اخبار و اطلاعات پليس فتا سايت تخصصي اين پليس مي باشد و کاربران در صورت مواجهه با موارد مشکوک مي توانند آن را از طريق سايت پليس فتا به آدرسCyberpolice.ir بخش مرکز فوريت هاي سايبري، لينک ثبت گزارشات مردمي به پليس فتا اعلام نمايند.


  ميزان تقاضاي مجوز سقط درماني در سال 93 کاهش يافته است 

مدير کل پزشکي قانوني استان تهران گفت: در سال گذشته يک هزار و 703 نفر متقاضي صدور مجوز سقط درماني (جسماني) به مراکز پزشکي قانوني استان تهران مراجعه کردند که اين تعداد در مقايسه با سال 92 کاهش يافته است.به گزارش برنا، به نقل از روابط عمومي اداره کل پزشکي قانوني استان تهران،دکتر نازپرور ضمن اعلام اينکه در سال 93،يک هزار و 703 مورد درخواست مجوز سقط درماني (جسماني) در مراکز پزشکي قانوني استان ثبت شده است افزود: اين تعداد در مقايسه با سال 92 که تعداد درخواست

براي صدور اين مجوز يک هزار و 818 مورد اعلام شده بود 3.5 درصد کاهش يافه است.وي افزود : در ماه پاياني سال 93 نيز تعداد تقاضاي صدور مجوز سقط درماني (جسماني) با 6.3 درصد کاهش نسبت به اسفند ماه سال 92 ، 166 مورد اعلام شده است.شايان ذکر است شرايط ضروري براي صدور مجوز سقط درماني به دو گروه تقسيم ميشود شرايط مربوط به ناهنجاري هاي جنيني و شرايط مربوط به وجود يک بيماري جدي در مادر که در مورد مشکلات و ناهنجاري هاي جنيني، تشخيص قطعي ناهنجاري با آزمايش ژنتيک معتبر ويا سونوگرافي معتبر، ناهنجاري يا ناهنجاريها موجب حرج مادر شود، رضايت آگاهانه وکتبي مادر، سن بارداري کمتر از 19هفته براساس سونوگرافي سريال معتبر و اينکه حرج مادر توسط 3متخصص مربوطه تشخيص و به تاييد پزشکي قانوني برسد مي باشد.


 خبــر 

 رئيس مرکز توسعه پيشگيري سازمان بهزيستي خبر داد:

راه‌اندازي سامانه رصد آسيب‌هاي اجتماعي در سال جاري

رئيس مرکز توسعه پيشگيري سازمان بهزيستي راه‌اندازي سامانه رصد آسيب‌هاي اجتماعي در سال جاري خبر داد.به گزارش ايلنا، مجيد رضازاده رئيس مرکز توسعه پيشگيري سازمان بهزيستي با بيان اينکه سلامت موضوعي گسترده و علمي است که از عهده يک يا دووزارتخانه خارج است، گفت: ارتقاي سلامت نياز به عزم ملي و همکاري تمام دستگاه‌ها دارد که دستگاه‌هاي متعددي در اين زمينه وظيفه دارند، اما وزارت بهداشت محوراصلي است.وي با تاکيد بر ضرورت انجام کارهاي بين بخشي و تيمي براي تقويت فعاليت‌ها اظهار کرد: ماموريت اصلي سازمان به‌زيستن آحاد جامعه است.

رضازاده تصريح کرد: پيشگيري از معلوليت‌ها و آسيب هاي اجتماعي دو برنامه اصلي دفتر توسعه پيشگيري از اعتياد و آسيب‌هاي اجتماعي است و ما در اين دفتر به سلامت جسم، روان و سلامت اجتماعي افراد مي‌پردازيم.معاونت توسعه پيشگيري سازمان بهزيستي با تاکيد بر اينکه ما متولي رسيدگي به وضعيت معلولان بوده و پيشگيري از معلوليت‌ها از برنامه‌هاي اصلي ماست، ادامه داد: در اين راستا افزايش سواد سلامت مردم و آگاه‌سازي مردم و به ويژه قشر ضعيف و محروم جامعه از خدمات پيشگيري از معلوليت‌ها از برنامه‌هاي ماست.

رئيس سازمان استاندارد:

يک فروشگاه آبليمو که حتي يک کيلو آبليموي واقعي هم در آن نبود

رئيس سازمان استاندارد از مشاهده يک فروشگاه آبليمو که حتي يک کيلو آبليموي واقعي هم در آن نبود سخن گفت و درباره لبنيات حاوي پالم نيز گفت: چندين مورد ماست‌هاي صادرشده به عراق به ايران بازگردانده شد چون حاوي پالم بود.به گزارش فارس، پيروزبخت رئيس سازمان استاندارد در همايش روز جهاني سلامت گفت: در راستاي سلامت مردم بايد شاهد ارتقاي کيفيت و سلامت غذا با همدلي و همزباني باشيم.وي ادامه داد: نظارت بر ايمني غذا زنجيره‌اي است که در آن محيط زيست، وزارت نيرو، جهاد کشاورزي، استاندارد، توليد کننده، توزيع کننده و مصرف‌کننده نقش دارند.وي با بيان اينکه نظارت بر سموم استفاده شده در محصولات کشاورزي وظيفه وزارت بهداشت و استاندارد نيست، گفت: خطر کنوني اصالت و کالاي تقلبي است به طوري که در سرکشي به يک واحد توليد آبليمو متوجه شديم که يک کيلو ليمو در اين واحد نيست و اين محصول با اسيد و موارد ديگر توليد مي‌شود.پيروزبخت ادامه داد: ما ماه گذشته با 10 واحد توليد سوسيس و کالباس که در توليد خود تقلب کرده و به جاي گوشت از مرغ استفاده کرده بودند برخورد کرديم.رئيس سازمان استاندارد به موضوع پالم در لبنيات اشاره کرد و گفت:‌ لبنيات مجاز به داشتن پالم را از 8 به يک مورد رسانديم.وي با اشاره به وجود پالم در ماست‌هاي پرچرب گفت: چندين مورد ماست‌هاي صادر شده به عراق به ايران باز گردانده شد چون حاوي پالم بود و ما مجبور شديم که آن را معدوم کنيم.


 اخبار شهري 

شهرداران 9 منطقه پايتخت منصوب شدند

آئين تکريم و معارفه تعدادي از شهرداران مناطق تهران صبح امروز در جريان نشست مديران شهرداري پايتخت در محل سالن همايش‌هاي برج ميلاد برگزار شد.به گزارش ايسنا، بر اساس جا به جايي‌هاي صورت گرفته در شهرداري هاي مناطق شهر تهران، عابد ملکي شهردار پيشين منطقه دو تهران به عنوان شهردار منطقه 12 معرفي و جايگزين محمد نژاد در اين سمت شد. همچنين نظري به عنوان شهردار جديد منطقه دو تهران منصوب شد.

علاوه بر اين پس از انتصاب عليرضا جاويد به عنوان معاون فني و عمراني شهرداري تهران، بهاري به شهرداري منطقه چهار تهران رفت و به دنبال حضور پژمان پشمچي زاده، شهردار پيشين منطقه پنج در سمت معاونت شهرسازي و معماري شهرداري تهران، اسدي، شهردار پيشين منطقه 16 به عنوان شهردار جديد منطقه پنج منصوب شد.

نصرالله آباديان نيز پس از سپري کردن دوره سرپرستي در شهرداري منطقه 11، صبح امروز به عنوان شهردار اين منطقه منصوب شد. علاوه بر اين نوري نيز به شهرداري منطقه هشت رفت و جايگزين سعيد طلوعي، شهردار پيشين اين منطقه شد. به گزارش سايت شهرداري، در ادامه جا به جايي هاي صورت گرفته در شهرداري هاي مناطق حميدي جايگزين عيسي فرهادي در شهرداري منطقه 14 تهران شد، ميرزاقلي نيز به عنوان شهردار جديد منطقه 16 منصوب شد، ضمن اينکه بافراني نيز به عنوان شهردار منطقه 21 تهران معرفي گرديد.

طراحي غرفه هاي بازيافت در منطقه 10 با بهره گيري از معماري ايراني-اسلامي

شهردار ناحيه 2 منطقه 10 از اهتمام براي تحقق کمپين آسمان آبي-زمين پاک با شعار سال عاري از هرگونه آلودگي و طراحي غرفه هاي بازيافت با بهره گيري از معماري ايراني - اسلامي و استفاده از مواد بازيافتي در سطح ناحيه خبر داد.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه 10، مجيد يکتاپرست شهردار ناحيه 2 ضمن اعلام اين خبر افق چشم انداز برنامه هاي سال جاري را تحقق پيشبرد اهداف کمپين آسمان آبي و زمين پاک، با شعار سال عاري از هرگونه آلودگي در ناحيه 2 و جلب مشارکت شهروندان برشمرد و گفت: اهتمام براي فرهنگ سازي، آموزش و افزايش سطح آگاهي شهروندان در راستاي تفکيک زباله از مبدا، با استفاده و بهره برداري از پتانسيل خانه هاي سلامت، مساجد، مراکز فرهنگي و هنري، سراهاي محله در اولويت امور قرار دارد و بر همين اساس براي ايجاد جذابيت و جلب مشارکت شهروندان اقداماتي از سال گذشته آغاز شده و با همين نگرش در دست اجراست.


 حوادث‌ از همه ‌جا 

 زمين‌لرزه‌اي به بزرگي 4.5 ريشتر بوشهر را لرزاند

مرادي، مديرکل بحران استان بوشهر در گفت‌وگو باايسنا، دراين‌باره گفت: در ساعت 14:07 ظهر ديروز زمين‌لرزه‌اي به بزرگي 4.5 ريشتر منطقه تنگ ارم در استان بوشهر را لرزاند، اما با توجه به عمق آن که در عمق 19 کيلومتري زمين رخ داده است، به نظر نمي‌رسد اين زمين‌لرزه خسارتي بر جاي گذاشته باشد.

پايان 26 سال زندگي با خواهر دوقلوي شيطاني!

يک دانشجوي هندي براي پايان دادن به مشکل عذاب‌آوري که آن را به شوخي «خواهر دوقلوي شيطاني» خود ناميده‌، زير تيغ جراحي رفت. به گزارش ايسنا، اين دختر 26 ساله و دانشجوي دکتراي علوم کامپيوتري که اهل حيدرآباد هند و ساکن آمريکاست مي‌گويد: خواهر دوقلوي شيطاني‌ام تمام 26 سال گذشته مرا شکنجه داد.

پزشکاني که در لس‌آنجلس روي «ياميني کارانام»، اين دختر جوان هندي جراحي مغزي انجام داده‌اند از پيدا کردن يک دوقلوي جنيني به جاي تومور در مغز اين بيمار حيرت‌زده شدند. کارانام پيش از عمل از آنچه که در مغزش اتفاق افتاده بود خبر نداشت تا اينکه پزشکان تصميم گرفتند با جراحي و ورود به اعماق مغز وي، اين راز را فاش کنند. اين دختر جوان به نوعي عارضه بسيار نادر در علم پزشکي موسوم به «تراتوم تومور جنيني» مبتلا بوده که در اين وضعيت سلول‌ها و بافت‌هاي نارس يا رسيده و قابل تشخيص در بدن فرد باقي مي‌مانند و در مغز کارانام نيز يک دوقلوي جنيني با استخوان و مو و دندان پيدا شد. کارانام به دليل مشکل در درک مطالب و مشکلات شنيداريِ جدي به پزشک مراجعه کرده بود.

توفان شن و ماسه جاده زاهدان - بم را بست

مدير راهداري اداره کل راه و شهرسازي سيستان و بلوچستان گفت: جاده زاهدان - بم حدفاصل نصرت آباد - فهرج به دليل وقوع توفان شن و ماسه بسته شد. منصور ملاشاهي روز يکشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: اين مسير به طول 70 کيلومتر از ساعت 11 صبح ديروز به دليل بروز توفان شن و ماسه و کاهش ديد به کمتر از پنج متر مسدود شده است. مدير راهداري اداره کل راه و شهرسازي سيستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به خطرات احتمالي و کاهش ديد تا اطلاع ثانوي تردد تمامي وسايط نقليه در اين مسير ممنوع است. ملاشاهي از رانندگاني که قصد عبور از اين مسير را دارند خواست تا اطلاع ثانوي از سفرهاي غير ضروري خودداري کنند.

شمار کشته هاي زلزله نپال به يک هزار و 832 تن رسيد

شبکه خبري «سي ان ان»در تازه ترين گزارش خود درباره قربانيان زلزله نپال اعلام کرد که شمار کشته ها تا روز شنبه به يک هزار و 832 تن رسيده است. به گزارش ايرنا به نقل از رسانه هاي خبري، وزارت کشور نپال روز يکشنبه اعلام کرد که در اين زلزله همچنين بيش از 4 هزار و 700 تن نيز زخمي شده اند. اين بدترين زلزله در نپال از 81 سال گذشته به اين طرف اعلام شده است. نپال از کشورهاي جهان خواسته است تا براي مقابله با پيامدهاي اين زلزله ويرانگر، به اين کشور کمک هاي انساني ارسال کنند.


 كوتاه‌و‌خواندني 

 آزادي 8 هزار و 498 زنداني جرايم غيرعمد در سال 1393

مدير عامل ستاد ديه کشور با انتقاد از عملکرد نهادهاي فرهنگي از آزادي 8 هزار و 498 نفري مددجويان غيرعمد در سال 93 خبر داد و گفت: در حال حاضر متاسفانه به دليل عدم اعمال اقدامات پيشگيرانه به صورت آينه وار موجودي زندان هاي سطح کشور با کمي تفاوت رقم 7 هزار و 773 نفري را نشان مي دهد. به گزارش ايرنا از روابط عمومي ستاد ديه کشور ، سيد اسدالله جولايي مجموع بدهي زندانيان نيازمند آزاد شده در سال 93 را معادل مبلغ 725 ميليارد و 98 ميليون ريال اعلام کرد و افزود: از کل اين بدهي با همکاري اولياء دم، شکات شريف و طلبکاران در فرآيند آزادي حدود 42 درصد اخذ گذشت رضايتمندانه داشتيم.

بسياري از بيماري‌ها با تغذيه نامناسب رو به افزايش است

رئيس سازمان غذا و دارو گفت: بسياري از بيماري‌ها با تغذيه نامناسب رو به افزايش هستند و عادات نامناسب تغذيه‌اي و دريافت افزودني‌هايي مانند قند و نمک بايد اصلاح شود.به گزارش فارس‌، رسول ديناروند در همايش روز جهاني سلامت به سه جنبه اساسي سلامت اشاره کرد و گفت: امنيت غذايي يکي از اين جنبه‌هاست که وزارت جهاد کشاورزي متولي آن است و در اين حوزه توجه ما به دسترسي همه مردم به صورت عادلانه به مواد غذايي است.

وي افزود: خوشبختانه با وجود اقليم نامناسب و مشکلات آب و خاک مردم دسترسي مطلوبي به غذا دارند به طوري که امروز بيشتر از آنکه نگران سوء تغذيه باشيم نگران دريافت کالري زياد هستيم اما در عين حال بايد به ريزمغذي‌ها نيز توجه کنيم. رئيس سازمان غذا و دارو ايمني غذا را جنبه ديگر سلامت معرفي کرد و گفن: اين حوزه فرابخشي است و سازمان نباتات، دامپزشکي، استاندارد، غذا و دارو و حتي سازمان‌هاي بين‌المللي در آن دخيل هستند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته