جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/02/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4978

كيوان محمودنژاد در گفت و گو با آفرينش؛
اتفاقاتي كه اين چند سال در عرصه هنر اتفاق افتاد خيلي خوشايند بزرگان بازيگري نبود


بخش بين‌الملل جشنواره فيلم فجر افتتاح شد


تاريخ اکران "سريع و خشمگين 8" اعلام شد


اسامي بازيگران "تارات" اعلام شد


"چند مترمکعب عشق" در جشنواره سان فرانسيسکو


"سه بيگانه در سرزمين ناشناخته" در انتظار پروانه نمايش


دريچه هنر


ميز خبر


 كيوان محمودنژاد در گفت و گو با آفرينش؛
 اتفاقاتي كه اين چند سال در عرصه هنر اتفاق افتاد خيلي خوشايند بزرگان بازيگري نبود 

 
آقاي محمود ن‍ژاد حضور شما در تلويزيون كمرنگ شده است آيا دليل خاصي دارد؟

اين اتفاق در واقع چندين دليل دارد.

يكي مشغله كاري خودم بود قبل از اين مدت كار بازرگاني و تيزر مي كردم مدتي هم مجبور شدم كارگرداني فيلم هاي مستند و صنعتي انجام دهم.

همچنين اتفاقاتي كه اين چند سال در عرصه هنر اتفاق افتاد خيلي خوشايند بزرگان بازيگري نبود مثل مسائل مالي و اين كه انسان هايي بايد در جايگاه خود مي بودند كه نبودند و... اينها باعث دوري من از فضاي بازيگري شد.

من حدود 2 سال و 10 ماه اصلا جلوي دوربين نرفتم تو اين مدت پيشنهاداتي داشتم ولي در حدي نبود كه بتوانم قبول كنم.

آخرين كاري كه در تلويزيون داشتيد چه بود؟

آخرين كارم اگر اشتباه نكنم سريال كيمياي خاك به كارگرداني فريد نيك جو و تهيه كنندگي رضا اكبري بود.

نقش شما در اين سريال چه بود؟

سريال " كيمياي خاك" سريالي بود كه فيلمبرداري آن 6 ماه در خارج از تهران طول كشيد.

يكي از نقش هاي اصلي فيلم را بازي مي كردم، دانشجوي فارغ التحصيل رشته كشاورزي بودم كه با توجه به بهره گرفتن از كشاورزي كاملا علمي و بهره گرفتن از انرژي هسته اي مي تواند بدون نياز به آب گندم هايي را به وجود بياورد و....

در حال حاضر مشغول به چه كاري هستيد؟

در حال حاضر مشغول به بازي در تله فيلمي هستم كه مد تي است فيلمبرداري آن آغاز شده است.

عوامل اين فيلم عبارتند از:

كارگردان: افشين صادقي – مشاور كارگرداني: محمد بوكايي

طراحي صحنه: محمد صادقي – متن: افسر عبداللهي- برنامه ريز: وحيد الهويي.

بازيگران: كيوان محمود نژاد، شهرام قائدي، فتحعلي اويسي، نفيسه روشن، بهنوش صادقي، وحيد الهويي، زيبا نادري.

داستان فيلم رويكردي طنز دارد و به مسائل جوانان در حيطه ازدواج مي پردازد و بيش از 80 درصد فيلم در خيابان هاي تهران اتفاق مي افتد.

عنصر اصلي كه درام را شكل مي دهد براساس يك سوءتفاهم است.

شخصيت هاي مختلفي از قشرهاي گوناگون جامعه را در فيلم مي بينيم هركدام با توجه به نوع نگرششان و جهان بيني شان برخوردهاي متفاوتي با اين سوء تفاهم دارند.

نقش شما در اين فيلم چيست؟

نقشم ، نقش راننده جوان آژانس است كه در اولين روز كاريش با اولين مسافري كه جا به جا مي كند درگير اتفاقات فيلمنامه مي شود و تا آخر فيلمنامه داستان را روايت مي كند.

آيا پارت نر شما در نقش شما تاثير دارد؟

قطعا . در نوع نقش و اتفاقات توي يك سكانس تاثير مستقيم دارد.

بازيگري مانند بازي تنيس ميماند و 2 طرفه است ضرباتي كه ما به توپ مي زنيم بايد طرف مقابل هم ضربات را پاسخ دهد و بالعكس.

هرچقدر ضربات حرفه اي تر باشد شما بازي زيباتر يارائه مي دهي.

هرچقدر اين پاس كاري ها ضعيف تر باشد، دچار اشكال باشد هم خودمان كمتر لذت مي بريم هم مخاطبي كه درگير فيلم مي شود.

بنابراين اين ها رابطه مستقيم دارد.

بازيگري يه كار گروهي است هرچقدر كار گروهي بهتر باشد در واقع مخاطب راضي تر شده است.

چه برنامه اي براي آينده تان داريد؟

آينده را هرگز نمي توان پيش بيني كرد ولي يك سري برنامه ريزي ها دارم اميدوارم همان طور كه مي خواهم اتفاق بيفتد.

در سال هاي كاريتان كدام فيلم براي شما خاطره انگيز بوده است؟

سريال " داوطلب" برايم خاطره انگيز بوده است و همچنين فيلم " سفر به چزابه" كار خدابيامرز " رسول ملاقلي پور" برايم شيرين و خاطره انگيز بوده است.

و سخن آخر؟

اميدوارم شرايط بازيگري بهتر شود در عرصه هنر شرايط بهبود پيدا كند.

و اكنون كه تمركز به توليدات نمايشي بيشتر شده است باعث ارتقاء سطح كيفي و كمي آن شود.


 بخش بين‌الملل جشنواره فيلم فجر افتتاح شد 

دبير سي و سومين جشنواره فيلم فجر در مراسم افتتاحيه بخش بين الملل اين جشنواره گفت: جشنواره فجر مي خواهد به معرفي سينمايي بپردازد که تعالي بشريت براي آن بسيار اهميت دارد.به گزارش مهر، مراسم افتتاحيه بخش بين الملل سي و سومين جشنواره فيلم فجر عصر روز شنبه پنجم ارديبهشت ماه در فضاي باز پرديس سينمايي ملت با حضور سفيراني از کشورهاي مختلف، سينماگران خارجي، حجت الله ايوبي رئيس سازمان سينمايي، عليرضا رضا داد دبير سي و سومين جشنواره فيلم فجر و سينماگران ايراني برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم عليرضا رضاداد که به دليل وزش باد شديد تصميم داشت کوتاه سخنراني کند، گفت: حضور سينماگران و سفيران خارجي را به اين مراسم تبريک مي گويم و اميدوارم تجربه حضور در چنين جشنواره اي براي آنها با توفيقات بسياري همراه باشد. به هنرمندان و سينماگراني که در اين مراسم حضور دارند بايد بگويم که آنها در واقع امروز ميزباني سينماي منطقه و جهان را بر عهده دارند و از آنها به خاطر اين همکاري تشکر مي کنم و نيازي به تکرار نيست که بگويم صاحبان اين خانه سينماگران هستند.

وي با اشاره به اينکه براي اولين بار بخش بين الملل سي و سومين جشنواره فيلم فجر به صورت مجزا برگزار مي شود، تاکيد کرد: در ابتدا 16 دوره بخش بين الملل اين جشنواره به صورت غير رقابتي و 16 دوره بعد به صورت رقابتي برگزار مي شد و امسال و در نهايت بخش بين المللي سي و سومين جشنواره فيلم فجر به صورت کاملا مجزا و مستقل برگزار مي شود.

دبير سي و سومين جشنواره فيلم فجر اشاره کرد: فرهنگ گرچه در هر جامعه اي مضامين مختلفي دارد اما مفهوم جهاني آن يکسان است، رشد آن جز با تعاون امکانپذير نيست و سينما در اين زمينه نقش مهمي را ايفا مي کند. درخشان ترين نوع گفتگو، گفتگو از طريق سينما است و اين نوع گفتگو به رشد فرهنگ کمک مي کند.در ادامه اين مراسم حجت الله ايوبي رئيس سازمان سينمايي گفت: مطمئن هستم برگزاري اين جشنواره با موفقيت همراه است. روز گذشته به دليل گرما دعا کرديم تا در طول برگزاري اين مراسم نسيمي بوزد، انگار دعاي ما مستجاب شده و به جاي نسيم، طوفان وزيد.وي در پايان گفت: بخش بين الملل جشنواره که در بهار برگزار مي شود مي تواند به معناي بهار سينماي کشورهاي شرقي، اسلامي و منطقه باشد و هدفي جز همکاري سالم بين اين کشورها ندارد.


 تاريخ اکران "سريع و خشمگين 8" اعلام شد 

 باني فيلم آنلاين: عوامل مجموعه فيلم‌هاي «سريع و خشمگين»، در پي موفقيت قسمت هفتم اين فيلم، اعلام کردند قسمت هشتم اين مجموعه، 14 آوريل 2017 اکران مي‌شود.«وين ديزل»، بازيگر فيلم «سريع و خشمگين»، تائيد کرد که قسمت هشتم از اين فيلم قرار است 14 آوريل 2017 به نمايش درآيد.

بنا بر اين گزارش، قسمت هفتم از فيلم «سريع و خشمگين» که چهار هفته از اکران آن مي‌گذرد، تاکنون بيش از يک ميليارد و 150 ميليون دلار در سطح جهان فروش کرده است. اين فيلم به گفته هم‌اکنون يکي از پرفروش‌ترين فيلم‌هاي تاريخ سينماست.


 اسامي بازيگران "تارات" اعلام شد 

 ايلنا: فيلم سينمايي «تارات» به کارگرداني پدرام بهرامي‌فر در گونه سينماي اکشن ساخته مي‌شود.پدرام بهرامي‌فر درباره بازيگران انتخاب شده در اين فيلم گفت: باتوجه به اينکه موضوع اين فيلم اکشن و پليسي است، نياز به بازيگراني داشتيم که از آمادگي بدني مناسبي برخوردار باشند تا بتوانند صحنه‌هاي اکشن فيلم را به درستي بازي کنند.

وي افزود: نيما شاهرخ شاهي، حسن اسدي، فهيمه سليماني، محمد خراسانيان، ساناز حسن پناه، بيتا تارام و شاران بهرامي‌فر ازجمله بازيگران اين فيلم هستند. تا امروز سه بازيگر زن و مرد اصلي فيلم انتخاب نشده‌اند که به زودي و بعد از توافق نهايي اسامي آن‌ها اعلام مي‌شود.


 "چند مترمکعب عشق" در جشنواره سان فرانسيسکو 

 مهر: «چند مترمکعب عشق» در بخش اصلي پنجاه و هشتمين دوره جشنواره فيلم سان فرانسيسکو حضور دارد. جشنواره فيلم سان فرانسيسکو از پنجشنبه سوم ارديبهشت ماه آغاز و تا 17 ارديبهشت ماه ادامه دارد. «چندمتر مکعب عشق» به کارگرداني و نويسندگي جمشيد محمودي و تهيه کنندگي نويد محمودي داستان عبدالسلام يک مهاجر افغان است که به همراه دخترش مرونا در يک کارگاه مشغول کار و زندگي است. عشقي در راه است عشق صابر و مرونا، عشقي که فرجامش را هيچ کس نمي داند، نه صابر، نه مرونا و نه حتي عبدالسلام...در اين فيلم بازيگراني چون ساعد سهيلي، عليرضا استادي، نادر فلاح، حسيبا ابراهيمي و مسعود ميرطاهري حضور دارند.


 "سه بيگانه در سرزمين ناشناخته" در انتظار پروانه نمايش 

 باشگاه خبرنگاران: «حبيب اسماعيلي» گفت: با وجود فيلم‌هاي سردي که در سي و سومين دوره جشنواره فجر ديديم از «سه بيگانه در سرزمين ناشناخته» استقبال فوق العاده‌اي خواهد شد."حبيب اسماعيلي" تهيه کننده سينما گفت: تمام مراحل فني اين فيلم که از اواخر بهمن ماه فيلمبرداريش شروع شده بود به پايان رسيده و قرار است نيمه‌هاي ارديبهشت پروانه‌ي نمايش آن گرفته شود.

وي در ادامه افزود: اين فيلم اولين اثر بلند "مهدي مظلومي" به حساب مي‌آيد و اگر مشکل خاصي جلوي راهمان قرار نگيرد در تابستان 94 اکران خواهد شد. در اين فيلم امين حيايي، محمدرضا شريفي نيا، مجيد صالحي، حميد لولايي، ليلا اوتادي، سحر قريشي و برزو ارجمند حضور دارند.


 دريچه هنر 

 بازگشت «نيکول کيدمن» به صحنه تئاتر لندن

نيکول کيدمن، بازيگر سرشناس استراليايي‌تبار هاليوود، به‌زودي قرار است با بازي در نمايش «عکس 51»، دوباره به صحنه وِست اِند لندن باز گردد. به گزارش آفرينش، کيدمن براي اولين بار در سال 1998(1377) با نمايش «اتاق آبي»، حضوري بسيار جنجالي و پر سروصدا بر صحنه وِست اِند لندن داشت. او به زودي قرار است با بازي در نمايش «عکس 51» توليد کمپاني مايکل گرانديج، دوباره به صحنه وِست اِند لندن باز گردد. اين نمايشنامه اثرآنا زيگلر است و داستانش در مورد يک دانشمند بريتانيايي به نام رُزاليند فرانکلين است. نمايش قرار است سپتامبر (شهريور) آينده در تئاتر نوئل کاوارد وِست اِند روي صحنه برود.

نيکول کيدمن چندين بار براي بازگشت به تئاتر لندن برنامه هايي داشته ولي هر بار به دليل حجم بالاي کارش در هاليوود يا مسائل شخصي زندگي موفق به انجام آن نشده است. اما او اين بار اطمينان دارد که با نمايش «عکس 51» به تئاتر لندن بر مي گردد. اين بازيگر در حال حاضر به جز اين نمايش چند پيشنهاد تئاتري ديگر هم در لندن دارد که مشغول بررسي آنهاست و از نظر خودش بسيار احتمال دارد که بعد از «عکس 51» در تابستان پيشِ رو باز هم در تئاتر لندن حضور داشته باشد. امسال فيلم‌هايي هم با بازي او قرار است به ترتيب اکران شوند که يکي از آنها «گرترود بل» است. نيکول کيدمن در حال حاضر در حال بازي در فيلم «شير» است که بر اساس داستاني واقعي از زندگي يک پسر هندي به نام سارو بريرلي ساخته مي‌شود.

چهل جشنواره حضور بين‌المللي و چهار جايزه معتبر براي فيلم کوتاه چشم آبي

فيلم کوتاه «چشم آبي» دومين ساخته امير مسعود سهيلي تاکنون موفق به حضور در چهل جشنواره بين‌المللي و کسب چهار جايزه معتبر شده است.

به گزارش آفرينش، فيلم کوتاه «چشم آبي» به کارگرداني امير مسعود سهيلي و تهيه‌کنندگي انجمن سينماي جوانان دفتر مشهد و سيميا فيلم علاوه بر حضورهاي متعدد در جشنواره‌هاي داخلي موفق با حضور در چهل جشنواره بين‌المللي و کسب چهار جايزه معتبر از جشنواره‌هاي خارجي شده است. اين فيلم کوتاه داستان پسري است که دنيا را آبي مي‌بيند. خانواده او که فکر مي‌کنند اين مسئله باعث اختلال در زندگي پسرشان خواهد بود با استفاده از باورهاي غلط و خرافه اقدام به درمان او مي‌کنند. اما درنهايت رنگ آبي چشمان پسر به سياهي بدل مي‌شود. عوامل اين فيلم کوتاه که به زباني ساده باورهاي غلط را نقد مي‌کند عبارت‌اند از: کارگردان: امير مسعود سهيلي، فيلم‌نامه‌نويسان: امير مسعود سهيلي، سعيد قربانيان، تهيه‌کننده: انجمن سينماي جوانان دفتر مشهد و سيميا فيلم، تصويربردار: فرشيد عليزاده، تدوينگر: امير مسعود سهيلي، صدابردار: مرتضي غيور، صداگذار: کارلوس مانزانو، بازيگران: سهيل سهيلي، رضا نامدار. اين فيلم کوتاه در سال 1393 و به مدت 18 دقيقه ساخته شده است.

امير مسعود سهيلي در توصيف فيلمش مي‌نويسد: چشم آبي داستان مردمي است که با قضاوت‌هاي نابجا زندگي کودکان را تحت تأثير قرار مي‌دهند.

وزير بهداشت در بازديد از شبكه هاي راديويي رسانه ملي:

نقش بي نظير راديو در توانمندسازي مردم

وزير بهداشت به همراه معاونان اين وزارتخانه، به مناسبت سالروز تاسيس راديو، با حضور در سازمان صدا و سيما ضمن بازديد از شبكه هاي راديويي، با معاون صداي رسانه ملي و جمعي از مديران راديو ديدار و گفتگو كرد.

به گزارش آفرينش، وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي كشور ضمن بازديد از استوديوهاي پخش شبكه هاي راديويي سلامت، ايران، فرهنگ، قرآن، جوان و ورزش، روز راديو را به همكاران پر تلاش صداي رسانه ملي تبريك گفت.

دكتر سيد حسن قاضي زاده هاشمي با حضور در ويژه برنامه «75 بهار» شبكه راديويي سلامت، از نزديك در جريان روند توليد و پخش اين برنامه قرار گرفت. وي با اشاره به نقش راديو در آگاهي بخشي مردم در حوزه سلامت گفت: رسانه ملي به ويژه راديو نقش سازنده و تأثيرگذاري در توانمندسازي مردم دارد. وزير بهداشت در ادامه بيان كرد: يكي از وظايف وزارت بهداشت، افزايش آگاهي هاي مردم در حوزه سلامت است كه ابزار آن در دست رسانه ها به ويژه صدا و سيماست.

دكتر هاشمي با اشاره به تأكيدات مقام معظم رهبري بر توجه ويژه دستگاه ها و نهادهاي مختلف كشور در حوزه سلامت، ياد آور شد: وزارت بهداشت به عنوان يكي از متوليان نظام سلامت 20 درصد از تأمين سلامت مردم را بر عهده دارد و بقيه آن بر عهده ساير دستگاه هاست، از اين رو براي ارتقاء سلامت در كشور بايد همه ي دستگاه ها با يكديگر هماهنگ باشند.


 ميز خبر 

 مدير کميته رفاهي خبر داد:

تمديد زمان ثبت‌نام بن کارت الکترونيک کتاب تا 10 ارديبهشت ماه

نيکنام حسين‌پور مدير کميته رفاهي و نهادهاي همکار از تمديد زمان ثبت‌نام بن کارت‌هاي دانشجويي و طلاب با شرايط ويژه خبر داد.به گزارش آفرينش، نيکنام حسين‌پور مدير کميته رفاهي بيست و هشتمين نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران از تمديد زمان ثبت‌نام دانشجويان و طلاب براي دريافت بن کارت‌هاي الکترونيک خريد کتاب خبر داد و گفت:‌ سايت ثبت‌نام از روز يکشنبه 6 ارديبهشت باز است و دانشجويان فرصت دارند تا روز پنج‌شنبه 10 ارديبهشت ماه جهت ثبت نام اقدام کنند.

وي افزود:جلسه فني با بانک صادرات، شرکت آسان پرداخت و مسئول فني سايت ثبت‌نام برگزار شده است و با هماهنگي‌هاي انجام شده کار ثبت‌نام ادامه پيدا خواهد کرد.وي با اشاره به تغييرات انجام شده در اين دوره از ثبت‌نام گفت: با توجه به تعطيلاتي که در پيش رو داريم، دانشجوياني که از تاريخ 6 ارديبهشت نسبت به دريافت بن کتاب ثبت‌نام مي‌کنند صرفا مي‌توانند از شعب بانک صادرات در استان‌هاي البرز، تهران و قم بن‌کارت‌هاي خود را دريافت کنند.

حسين پور تاکيد کرد:اين دانشجويان بايد حتما کارت‌هاي خود را از اين استان‌هاي مذکور دريافت کنند و قابليت انتقال اين کارت‌هاي به استان‌هاي ديگر وجود نخواهد داشت. وي در پايان اظهار کرد:همچنين استان‌هايي که ظرفيت ثبت‌نام آن‌ها تکميل شده است ديگر نمي‌توانند ثبت‌نام کنند و استان‌هايي که ظرفيت ثبت‌نام براي آن‌ها باقي است، مي‌توانند ثبت نام خود را انجام دهند.

بيست و هشتمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران با شعار «خواندن، گفت‌و‌گو با جهان» از تاريخ 16 تا 26 ارديبهشت ماه در مصلاي امام خميني(ره) برگزار مي‌شود.

رئيس اتحاديه ناشران و کتابفروشان تهران تاکيد کرد :

هدف همايش حقوق مالکيت ادبي ، هنري ، تعميم فرهنگ احترام به حقوق پديدآورندگان آثار است

رئيس اتحاديه ناشران و کتابفروشان تهران تاکيد کرد : هدف همايش حقوق مالکيت ادبي ، هنري ، تعميم فرهنگ احترام به حقوق پديدآورندگان آثار است.رئيس اتحاديه ناشران و کتابفروشان تهران درباره ضرورت برگزاري همايش " همايش ملي حقوق مالکيت ادبي، هنري" گفت:« هنگامي که توليد انبوه کتاب ممکن شد ضرورت حقوق مولفين و مجموعه درگير فرايند خلق اثر و خلا قوانيني که بتواند از حقوق و منافع مولفين حفاظت کند احساس شد.

به گزارش مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ، محمود آموزگار ادامه داد: وزارت ارشاد با هدف تعميم فرهنگ احترام به حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان و همچنين رفع خلاها و نواقص قانوني تصميم گرفت تا پنجمين همايش ملي حقوق مالکيت ادبي، هنري و حقوق مرتبط را به بررسي فرصت‌ها و چالش‌هاي حمايت بين‌المللي از آثار ادبي و هنري اختصاص دهد.آموزگار درباره سابقه قانون دفاع از حقوق مالکيت فکري در ايران گفت:« حقوق مالکيت فکري يک پديده حقوقي است که در غرب اتفاق افتاده و مورد اتکاء قشر مولفين و ناشرين است. در ايران نيز شايد به نوعي آثاري از اين حقوق را داشته باشيم اما يک سلسله قوانين که بتواند از منافع پديدآورندگان آثار صيانت کند، وجود ندارد.» وي در مورد علت کاستي در قوانين کشورمان نيز گفت: در سال هاي گذشته، عليرغم رونق مدارس علميه ، روش تکثير کتابها نسخه برداري بود و چاپ مورد استفاده قرار نمي گرفت. بنابراين ضرورت چنين قوانيني کمتر از کشورهاي ديگر که از ماشين چاپ استفاده مي کردند، احساس مي شد.» آموزگار درباره روند تکامل قوانين مرتبط با حقوق مولفين گفت:« در سال 1348 ما مصوبه قانون حمايت از مولفين را در مجلس داشتيم. بعد از آن قوانيني در حوزه ترجمه و تکثير و آثار رايانه اي به تصويب مجلس رسيد. اما نقص بزرگ اين حقوق اين است که فقط به جغرافياي خودمان محدود مي شود و نسبت به مراعات حقوق مولف خارجي الزامي ايجاد نمي کند و هيچ حکمي نيز صادر نشده است. »

وي افزود:«در بخشي از موارد ذکر شده در قانون، بندهايي نيازمند اصلاح است و مواردي ديگر نيز جاي خالي شان محسوس است که بايد اضافه شوند؛ به طور مثال مي توان به حقوق مولفين در فضاي مجازي اشاره کرد که روز به روز کاستي عدم وجودش، بيشتر به چشم مي آيد.» پنجمين همايش ملي حقوق مالکيت ادبي ، هنري و حقوق مرتبط با محوريت حمايت بين المللي از آثار ادبي و هنري، فرصت ها و چالش ها در روز دوشنبه 14 ارديبهشت ماه سال جاري با حضور وزراي فرهنگ و دادگستري و جمع کثيري از فعالان اين عرصه از ساعت 30/8 در تالار وحدت برگزار مي شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته