جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/02/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4979

اتمام 10 درصد از پروژه‌هاي مسكن مهر در سال آينده
40هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضي مانده است

قطع يارانه6ميليون نفر تا پايان سال
اطلاعيه جديددرباره حذف يارانه پُردرآمدها


بن كارگري، نقدي شد


تريبون


نهادهاي مالي


بـورس


 اتمام 10 درصد از پروژه‌هاي مسكن مهر در سال آينده
 40هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضي مانده است 

 
قائم مقام وزير راه و شهرسازي در امور مسکن مهر اعلام کرد: تا پايان سال جاري بالغ بر دو ميليون و 100 هزار واحد مسکن مهر به شکل کامل در ليست پروژه‌هاي افتتاح شده قرار مي‌گيرند و تنها قريب به 10 درصد از پروژه‌ها به سال 1395 موکول مي‌شود. به گزارش آفزينش ، احمد اصغري مهرآبادي درنشست خبري با خبرنگاران با بيان اين مطلب تصريح کرد: از ابتداي طرح مسکن مهر در دولت نهم نزديک به دو ميليون و 300 هزار واحد مسکوني در ليست تنظيم قرار‌داد قرار گرفت که از اين ميان تاکنون يک ميليون و 745 هزار واحد به شکل کامل به افتتاح رسيده است و 557 هزار واحد نيز در دست پيگيري قرار دارد.

وي با بيان اين‌که در حال حاضر 64 هزار واحد مسکن مهر آماده‌ تحويل به متقاضيان شده است، اعلام کرد: تاکنون حدود يک ميليون و 406 هزار واحد به شکل کامل افتتاح شده و در اختيار مردم قرار گرفته است و در تلاشيم همان‌طور که تاکنون نيز به وعده‌هاي خود عمل کرده‌ايم، طبق برنامه زمان‌بندي پروژه‌هاي نيمه‌کاره را تحويل دهيم.

وي با اشاره به توقف تعداد قابل توجهي از پروژه‌هاي مسکن مهر در اواخر سال 1391 به دليل مشکلات اقتصادي موجود در کشور اظهار داشت : خوشبختانه از نيمه سال 1392 با طراحي روش‌هايي جديد و در نظر گرفتن منابع اعتباري متنوع بار ديگر سرعت پيگيري پروژه‌هاي مسکن مهر به حالت عادي بازگشت.

اصغري مهرآبادي ادامه داد: در شرايطي که حدود 340 هزار واحد با توجه به مشکلات به وجود آمده در سال 1391 متوقف شدند، اما با پيگيري‌هاي صورت گرفته در حال حاضر بيش از 230 هزار واحد بار ديگر فعال شده‌اند که مابقي نيز در ادامه‌ سال به روند عادي باز مي‌گردند البته در اين بين جلسات متعدد ما با مراکز استان‌ها و جلسات شوراي مسکن که با حضور استانداران و فرمانداران برگزار شد به شکل قابل توجهي به اين موضوع کمک کرد.

قائم مقام وزير راه و شهرسازي در امور مسکن مهر با اشاره به تکميل حدود 750 هزار واحد از مسکن‌هاي مهر خودمالک در کشور اظهار داشت : رسيدن به چنين رقمي از ميان کل 900 هزار واحد خودمالک کشور نشان‌دهنده پيشرفتي محسوس است که البته اين رقم به اين دليل به دست آمده که بسياري از اين واحد‌ها در منطقه شهري ساخته شده است که از نظر خدمات زيربنايي امکانات اوليه در نزديکي آنها وجود داشت.وي همچنين از پيگيري پرقدرت طرح فروش اقساطي مسکن مهر در دولت يازدهم خبر داد و گفت: در طول اين ماه‌ها حدود 600 هزار واحد به فروش اقساطي رسيده است که از نظر ميزان وصول اقساط 69 درصد از کل آمار موجود را شامل مي‌شود. به طور کلي در چارچوب مسکن مهر حدود 5500 ميليارد تومان فروش اقساطي صورت گرفته که بيش از 3800 ميليارد تومان آن به دولت يازدهم اختصاص دارد.

اصغري مهرآبادي همچنين درباره آخرين اخبار از افزايش وام مسکن مهر نيز گفت: اين آمارها با توجه به پيگيري‌هاي متعدد وزير راه و شهرسازي و جلسات مشترک با بانک مرکزي به نتايج مطلوبي رسيده و تاکنون کار وام 232 هزار واحد به دفاتر استاني آنها ابلاغ شده است.وي همچنين درباره‌ وضعيت کساني که پس از تحويل واحد‌هاي مسکن مهر مجبور شده‌اند بار ديگر به افزايش هزينه تن بدهند نيز اظهار داشت : با توجه به دستورالعمل اخيري که از سوي وزارت راه و شهرسازي صادر شده هيچ هزينه جديد و افزايش قيمتي نبايد در مسکن مهر لحاظ شود. بحث بدهي باقي‌مانده پيمانکاران نيز با دستور وزير راه و شهرسازي بناست از طريق فروش اراضي تجاري تامين شود تا با دريافت هزار ميليارد تومان درآمد حاصل از آن بدهي پيمانکاران پرداخت شده و مشکل متقاضيان مسکن مهر برطرف شود.

قائم‌مقام وزير راه و شهرسازي در طرح مسکن مهر با بيان اينکه در حال حاضر چيزي حدود 40هزار واحد مسکن مهر در کل کشور بدون متقاضي است گفت: به زودي اين آمار به 20هزار واحد کاهش مي‌يابد.احمد اصغري‌مهرآبادي ادامه داد: اين تعداد واحد مسکن مهر بدون متقاضي غالباً در استان‌هاي خوزستان، گيلان، ايلام، دهلران است.

وي در پاسخ به اين سوال که تکليف اين تعداد مسکن مهر بدون متقاضي چه مي‌شود گفت: متني را تهيه و تنظيم کرده‌ايم که به زودي به دولت ارسال مي‌شود و در اين متن خواسته‌ايم شرايط خريد اين تعداد مسکن مهر را تغيير دهند و احتمالاً تعدادي از اين واحد‌ها به شهرداري واگذار مي‌شود.قائم مقام وزير راه و شهرسازي در طرح مسکن مهر ابراز اميدواري کرد که اين آمار از 40هزار واحد بزودي به 20هزار واحد مي‌رسد.


 قطع يارانه6ميليون نفر تا پايان سال
 اطلاعيه جديددرباره حذف يارانه پُردرآمدها 

 
وزارت کار در اطلاعيه‌اي از ايجاد سامانه جديد اينترنتي به منظور ثبت اعتراضات کساني که يارانه آنها قطع شده است، خبر داد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي وزارت كار ، در اين اطلاعيه درخصوص افرادي که يارانه آنها حذف شده، آمده است: به اطلاع مي رساند به منظور دسترسي آسان‌تر، سامانه اينترنتي تدارک ديده شده است که افراد مي توانند در آن سامانه درخواست خود را جهت رسيدگي ثبت کنند.همچنين متقاضيان فقط به سامانه اي که اعلام خواهد شد، مي توانند مراجعه کنند.

لازم به ذکر است، آدرس اين سامانه و چگونگي انجام کار از رسانه هاي عمومي به اطلاع رسانده خواهد شد.قائم مقام وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي گفت: تا پايان سال جاري 6 ميليون يارانه بگير ايراني از ليست يارانه‌ها حذف مي‌شوند.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي، سيد ابوالحسن فيروزآبادي در بيست و ششمين جشنواره امتنان از کارآفرينان و کارگران استان اصفهان با تاکيد بر لزوم ترويج فرهنگ کار در سطح کشور اظهار داشت:توزيع مساوي يارانه به همه اقشار جامعه کار درستي نيست و بايد باور داشته باشيم که يارانه براي همه نيست، اين موهبت سهم اقشاري است که از نعمت‌هاي طبيعي محروم هستند.

وي با اشاره به قطع يارانه ثروتمندان در سال جاري ادامه داد: بر اساس مصوبه مجلس شوراي اسلامي حدود 6 ميليون يارانه‌بگيري که نيازي به اين پول ندارند از چرخه دريافت يارانه حذف مي‌شوند.همچنين ،سخنگوي کميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي از حضور رييس سازمان برنامه و بودجه در جلسه اين کميسيون براي ارائه گزارش درباره حذف يارانه ثروتمندان خبر داد.غلامرضا کاتب اظهارداشت : قرار است نوبخت در هفته بعد از تعطيلات مجلس در کميسيون برنامه و بودجه حاضر شود و گزارش کلي درباره نحوه اجراي تبصره 21 قانون بودجه در مورد هدفمندي يارانه‌ها را به کميسيون ارائه کند.به گفته سخنگوي کميسيون برنامه و بودجه مجلس، اقدام دولت براي حذف يارانه دهک‌هاي پردرآمد يکي از بخش‌هاي گزارش نوبخت به کميسيون برنامه خواهد بود.


 بن كارگري، نقدي شد 

دبير شوراي عالي کار اولين نشست شورا را دهه سوم ارديبهشت ماه 94 اعلام کرد و از انحلال ستاد توزيع بن کارگري خبر داد.مرتضي ماندني در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به اين سؤال که نشست بعدي شوراي عالي کار چه زماني خواهد بود، اظهار داشت: اولين نشست در هفته آخر ارديبهشت‌ماه قطعاً برگزار خواهد شد.وي افزود: به دليل برگزاري برنامه‌هاي هفته کارگر، شوراي عالي کار در فروردين نشستي نداشت.دبير شوراي عالي کار، انحلال ستاد توزيع بن کارگري در نشست ارديبهشت ماه سال 94 را در دستورکار جلسه عنوان کرد و گفت: در اين نشست، به دليل نقدي شدن بن کارگري، اين ستاد و تشکيلات اجرايي آن منحل خواهد شد. به منظور ايجاد نظم و ترتيب نوين با نظارت و ساست‌گذاري سه جانبه دولت و تشکل‌هاي عالي کارفرمايي و کارگري و تامين سرعت بيشتر در تحويل و بالا بردن کيفيت اقلام مربوط به کالاهاي اساسي و دريافت وجوه و تهيه و توزيع بن و فراهم آوردن هرچه بهتر کالاهاي مشمول سبد مصرف خانواده هاي کارگري و توزيع به موقع آن به کارگران آئين نامه‌اي تحت عنوان «آئين نامه نحوه تشکيل و فعاليت ستاد بن کالاهاي اساسي کارگران» تنظيم و تصويب شد.


 تريبون 

 نمايشگاه تخصصي قطعات خودرو با هدف برخورد با کالاهاي بي کيفيت برگزار مي شود

رييس اتحاديه صنف فروشندگان لوازم يدکي اتومبيل و ماشين آلات تهران با اشاره به برگزاري نمايشگاه تخصصي قطعات خودرو، گفت: در برگزاري اين نمايشگاه به دنبال الگوبرداري و تقليد نيستيم بلکه هدف اصلي از تشکيل آن شناسايي و برخورد با کالاهاي بي کيفيت است.

به گزارش ايرنا، علي اکبر بخشي افزود: معتقدم نياز مشترکي ميان توزيع کنندگان، توليدکنندگان و مصرف کنندگان وجود دارد که با برگزاري اين نمايشگاه مي توانيم پاسخگوي اين نياز مشترک باشيم.وي با اشاره به اينکه مصرف کنندگان از عرضه کالاهاي بي کيفيت نگران هستند، ادامه داد: بايد بي اعتمادي که بين مصرف کننده و توليدکننده طي سال هاي اخير به وجود آمده برطرف شود.

رييس اتحاديه صنف فروشندگان لوازم يدکي اتومبيل و ماشين آلات تهران، اظهار داشت: در زمينه برخورد با کالاهاي بي کيفيت خلا قانوني داريم و پاسخگوي نگراني مصرف کنندگان نيستيم بنابراين با برگزاري اين نمايشگاه قصد داريم تا کالاهاي داراي کيفيت و استاندارد را به مصرف کنندگان معرفي کنيم. بخشي اضافه کرد: در سومين نمايشگاه قطعات خودرو که قرار است امسال برگزار شود، يکصد و پنجاه غرفه لوازم يدکي مورد نياز مردم را در معرض ديد آنها قرار خواهد داد، تعداد شرکت کنندگان در اين نمايشگاه نسبت به حاضران سال هاي گذشته از رشد مطلوبي برخوردار شده است.محمدباقر رجال رييس اتحاديه توليدکنندگان قطعات خودرو نيز گفت: در کشور توانايي ساخت برخي قطعات خودرو از 80 تا 100 درصد وجود دارد ولي طي سال هاي گذشته صنعت توليد قطعات خودرو افت شديدي داشته است.وي ادامه داد: بيشتر قطعه سازان در حال حاضر زير 50 درصد ظرفيت خود کار مي کنند که متاسفانه اين امر از گرفتاري هايي نظير افزايش بدهي ها و مشکلات بانکي و تعهدات مالي ناشي مي شود.رييس انجمن قطعه سازان خودرو اظهار داشت: هيچ گونه کنترلي به کالاهاي وارداتي وجود ندارد و به دليل افت توليد خودرو قطع سازان به همين ميزان با مشکلات مختلفي مواجه گرديده اند.گفتني است، سومين نمايشگاه تخصصي قطعات خودرو و ماشين آلات تهران از نهم ارديبهشت سال جاري تا دوازدهم در هتل المپيک برگزار خواهد شد.

وضعيت تعيين دستمزد کارگران در دو سال گذشته

وزير کار با ارائه گزارشي از وضعيت تعيين دستمزد کارگران در دو سال گذشته، گفت: تلاش‌هاي انجام شده در دولت در خصوص افزايش دستمزد نيز نشان مي دهد که سال 93 حداقل دستمزد 31 درصد و سال 94، 20.5 درصد افزايش يافته است که اين بالاتر از نرخ تورم اعلامي از سوي مراجع رسمي بود. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي وزارت كار،علي ربيعي در همايش ملي کار در تهران ،اين اقدام دولت را ارزشمند دانست و افزود: اين اقدام، اعتماد نمايندگان کارگران و کارفرمايان به وزارت کار را در پي داشت به طوري که اين دو قشر اعلام کردند، براي تعيين دستمزد حاضرند برگه سفيدي به وزارت کار ارائه دهند، چرا که مي دانند اين وزارتخانه حامي تشکل هاي کار است.

ربيعي از راه اندازي سامانه مشاغل ايران در سال جاري خبر داد و افزود: برنامه اي با سازمان محيط زيست در خصوص توسعه اشتغال سبز خواهيم داشت.

مذاکرات تجاري ايران و سوئيس

هيات تجاري سوئيس در حالي با نمايندگان فعالان اقتصادي در تهران ديدار کردند که به گفته سفير سوئيس در تهران، گشايش‌‎هاي بانکي براي ايران از سوي سوئيس در راه است. به گزارش مهر، غلامحسين شافعي در ديدار با هيات تجاري سوئيس گفت: رابطه ايران و سوئيس نه تنها مي‌تواند در بخش‌هاي اقتصادي گسترش يابد بلکه يک رابطه فرهنگي و علمي هم بايد برقرار شود، اين در حالي است که ايران مايل است از توان و تجربه شرکت‌هاي سوئيسي در حوزه ماشين‌آلات صنعتي صنايع غذايي، دارويي، نساجي و به ويژه احياي صنعت ساعت‌سازي ايران استفاده کند. رئيس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران افزود: ايران و سوئيس همچنين مي‌توانند در صنايع دارويي، گردشگري و لوازم پزشکي همکاري‌ مشترک انجام دهند، اين در حالي است که طي دو سال گذشته، برنامه اقتصادي دولت و قوانين سرمايه‌گذاري ايران، راه‌هاي ورود شرکت‌هاي خارجي را هموارتر کرده است.


 نهادهاي مالي 

 برگزاري نشست مشترک معاونت بانک داري شرکتي و مديريت بين‌الملل بانک اقتصادنوين

نشست مشترک معاونت بانکداري شرکتي بانک اقتصادنوين و مديريت بين‌الملل اين بانک با هدف هم‌افزايي و ارتقاي کيفيت خدمات ارايه شده توسط مديريت بازاريابي و دفاتر بانکداري شرکتي اين بانک برگزار شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک اقتصادنوين، در اين نشست که با حضور مديران حوزه بين‌الملل، بازاريابي و دفاتر بانک داري شرکتي، روساي دفاتر و مديران حساب دفاتر بانک داري شرکتي و معاونين تعدادي از شعب ارزي اين بانک برگزار شد، مسعود مهردادفر معاون بانک داري شرکتي بانک اقتصادنوين طي سخناني ضمن توصيف خدمات بانک داري شرکتي، گفت: بانک داري شرکتي خدمات مورد نياز مشتريان و شرکت‌هاي بزرگ را تامين مي‌کند که ارايه خدمت به اين گروه از مشتريان مزيت و معايبي به همراه دارد.

بانک رفاه کارگران نشان مسئوليت پذيري اجتماعي دريافت کرد

در اولين کنفرانس ملي برند پايدار با رويکرد مسئوليت اجتماعي بنگاه هاي اقتصادي، نشان مسئوليت پذيري اجتماعي به بانک رفاه کارگران اهدا شد.

به گزارش آفرينش به نقل ازاداره روابط عمومي بانک رفاه کارگران، در اين کنفرانس که دوم ارديبهشت ماه سال جاري، در محل مرکز همايش هاي بين المللي سازمان صدا و سيما و با حضور معاون حقوقي رئيس جمهوري، مسئولان اتاق بازرگاني، صنايع معادن و کشاورزي و جمعي از مديران عالي کشور برگزار شد، از بانک رفاه کارگران به عنوان سازمان مسئوليت پذير اجتماعي تجليل شد و حبيب پور رئيس اداره روابط عمومي به نمايندگي از بانک، نشان ويژه اين کنفرانس را دريافت کرد.

تقدير سازمان مرکزي تعاون روستايي ايران از بانک تجارت

مدير عامل سازمان مرکزي تعاون روستايي ايران از اقدامات بانک تجارت در اعطاي تسهيلات خريدهاي تضميني محصولات کشاورزي تقدير کرد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک تجارت ، صفايي رئيس هيات مديره و مدير عامل سازمان مرکزي تعاون روستايي با ارسال نامه اي به مقدم مدير عامل بانک تجارت از اقدامات اين بانک در "پرداخت تسهيلات خريد تضميني محصولات کشاورزي به آن سازمان که موجبات خرسندي کشاورزان را فراهم نموده" تقدير کرده است.

بانک تجارت در راستاي برنامه دولت جمهوري اسلامي ايران براي خودکفايي کشور در بخش محصولات کشاورزي با پرداخت مبلغ 1500 ميليارد ريال تسهيلات در قالب خريدهاي تضميني محصولات کشاورزي از اين بخش حمايت کرده است .همچنين مانده تسهيلات اعطايي بانک تجارت در بخش کشاورزي در پايان سال گذشته بيش از 79 هزار ميليارد ريال بوده است.

قدرداني وزير راه از عملکرد بانک مسكن

عباس آخوندي ، وزير راه و شهرسازي در جمع مديران ارشد و روساي شعب بانک مسکن با قدرداني از عملکرد اين بانک در ارايه خدمات به متقاضيان و با اشاره به اعتماد عمومي به عنوان سرمايه اصلي بانک مسکن گفت:هيچ بانکي در ايران داراي اين تجربه اجتماعي و عملکردي نيست و اين سرمايه بزرگي است که در اختيار بانک مسکن قرار دارد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک مسكن،وزير راه و شهرسازي از دکتر بت شکن مديرعامل بانک مسکن که در اين مدت گام هاي خوبي براي احياي اين بانک برداشته و در توسعه ابزارهاي مالي بخش مسکن تلاش کرده است قدرداني کرد.وي اظهار داشت : تلقي ما از بانک بيشتر از يک صرافي است و بايد بتوانيم براي توسعه مالي در اين نهاد مالي انديشه کنيم .


 بـورس 

 قهر سهامداران با بورس

بورس تهران در ادامه روند ريزشي خود که از نيمه دوم فروردين ماه آغاز شد، امروز هم به روند ريزشي خود ادامه داد و سهامداران خود را ناراضي کرد.

به گزارش ايسنا،بورس اوراق بهادار تهران که در سال 93 در رکودي عميق فرو رفته بود، در روزهاي ابتدايي سال جديد روند متفاوتي را آغاز کرد و در صدد جبران زيان سهامداران برآمد اما روزهاي خوش بورس دوام چنداني نداشت و بورس تهران به روزهاي سال 93 خود برگشت.عرضه هاي سنگين سهام در بورس تهران در کنار ابهامات سياسي ناشي از مذاکرات هسته اي موجب شد تا سهامداران تالار شيشه اي بار ديگر نااميد شده و عطاي سرمايه گذاري در اين بازار را به لقايش ببخشند. به طوري که با ايجاد فضاي ابهام و احتياط در بورس تهران بار ديگر سهامداران بي اعتماد شده و نسبت به فروش سهام خود و خروج از اين بازار اقدام کنند. در روند نزولي بورس تهران ادامه پيدا کرد و سهامداران شاهد افت قيمت و کاهش تقاضا بودند به طوري که در نهايت شاخص بورس با افت 632 واحدي تا نيمه 65 هزار واحد عقب نسيني کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته