جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/12/15 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - (سه شنبه) نسخه شماره 2716

گپي با برنده اسکار بهترين بازيگر زن
بانويي براي تمام نقش ها

براي شرکت درسه جشنواره ي بين المللي;
جعفر پناهي به آرژانتين، هلند و هنگ کنگ مي رود


مجموعه تلويزيوني "بي صدا" آماده مي شود


آمار فروش فيلمهاي ايراني تا 12 اسفند ماه اعلام شد


بازدارد ني،نوايي ميشود ... ناله هايم نينوايي ميشود


اسکار سينماي قاره آفريقا به پايان رسيد

مراسم تقدير از داوران جشنواره بيست و پنجم برگزارشد
جعفري جلوه : با آغوش باز همه سردي ها و گرمي ها رامي پذيريم


فرهاد صبا: "محبوب" را سال آينده کليد مي زنم


هادي مرزبان: اهداي جايزه يونسکو به عزت الله انتظامي مهمترين اتفاق سال 85 بود


پرتماشاگرترين تئاترهاي سال 85


کوتاه و خواندني


  گپي با برنده اسکار بهترين بازيگر زن
 بانويي براي تمام نقش ها 

يلينا واسيليونا ميرونوف مشهور به هلن ميرن متولد 26 جولاي 1945 چيسويک، لندن با 163 سانتيمتر قد و اندامي ظريف و لاغر در طول چهار دهه بازيگري و حضور در نزديک به 100 فيلم تلويزيوني و سينمايي نقش هاي فراواني بازي کرده است.
پدربزرگ وي اشراف زاده و از روس هاي سفيد و طرفدار تزار بود که در دوران جنگ جهاني اول براي خريد سلاح به لندن رفته بود; با وقوع انقلاب اکتبر در آنجا ماندگار شد و بعدها همسر و فرزندش]پدر هلن[ به او پيوستند. هلن بازيگري را در تئاتر زير نظر ايان ريچاردسون آغاز کرد. در دهه 1980 با حضور در فيلم هاي شاخصي چون اکسکاليبور]جان بورمن[، کال]پت اوکانر[ و آشپز، دزد، زنش و معشوقش]پيتر گريناوي[ به شهرتي جهاني رسيد. او که موفقيت خود را مديون ريچاردسون مي دانست، امسال هنگام دريافت جايزه بافتا براي بازي در فيلم ملکه آن را به ايان ريچاردسون که دو روز قبل از ان فوت کرده بود; تقديم نمود. دهه نود براي او با سريال مظنون اصلي آغاز شد و سپس نقش هايي چون آين راند]نويسنده مشهور آمريکايي[ و ملکه شارلوت در جنون شاه جورج از راه رسيد. به جرات مي شود گفت که هيچ نقش او با نقش هاي قبلي يا بعدي اش شباهت نداشته است. او شيفته بازي در نقش شخصيت هايي پيچيده، قوي و راز آميز است. شخصيت واقعي خود ميرن نيز ترکيبي از يک زن مرگبار با جذابيتي غير قابل انکار و زني قدرتمند است. پانزده سال قبل وقتي ميرن در نقش سر بازرس جين تنيسون در سريال مظنون اصلي اين جملات را بر زبان آورد" من يک ملکه لعنتي نيستم. پس به من نگو سرکار خانم، رئيس صدام کن!" تصور نمي کرد يک روز در نقش ملکه واقعي کشورش بازي کرده و بالاترين نقطه اوج کارنامه بازيگري اش را رقم بزند. البته اين اولين بار نبود که ميرن در نقش يک ملکه ظاهر مي شد. او در سال 2005 در فيلمي تلويزيوني به نام اليزابت اول به کارگرداني تام هوپر در نقش اصلي ظاهر شده بود و قبل از آن نيز سابقه حضور در چنين نقشي را در فيلم هاي جنون شاه جورج، ملکه برفي، کاليگولا و شاهزاده مصر داشت. اما بازي در نقش ملکه زنده کشورش چيز ديگري بود.
ششمين بازي ميرن در نقش يک ملکه در جشنواره ونيز اولين جايزه را- که با کف زدن 5 دقيقه اي حضار همراه بود- براي او به ارمغان آورد، سپس جايزه بافتا و انجمن منتقدان بوستون، شيکاگو، دالاس فورت ورث، فلوريدا، کانزاس، لاس و گاس، ... و بالاخره گلدن گلاب و حالا جايزه بهترين بازيگر نقش اول زن]پس از دوبار نامزدي براي دريافت اين جايزه براي نقش مکمل[ در هفتاد و نهمين دوره مراسم اسکار!
کمتر جايزه با اهميتي در زمينه بازيگري براي تئاتر و سينما وجود دارد که ميرن آن را به چنگ نياورده و نامزد دريافت آن نبوده باشد. هلن ميرن در سال 2003 لقب /Dame بانو ]معادل Sir [ دريافت کرده، پنج بار برنده جايزه بافتا، دوبار برنده جايزه بهترين بازيگر از جشنواره فيلم کن براي فيلم هاي کال و جنون شاه جورج، سه بار برنده جايزه امي، دوبار برنده و پنج بار نامزدي جايزه گلدن گلاب بوده و به اينها اضافه کنيد جوايز متعددي که از انجمن هاي منتقدان سراسر اروپا و آمريکا دريافت کرده است. ميرن براي نقش آفريني در اين فيلم تاکنون بيش از 15 جايزه دريافت کرده وتوانست رقباي خود در بخش بهترين بازيگر زن کنار بزند و اسکار را از آن خود کند.
حضور هلن ميرن در نقش ملکه اليزابت در فيلم "ملکه" باعث شد اين بازيگر که 40 سال است در صحنه تئاتر، تلويزيون و سينما فعاليت دارد، بيش از هر زمان ديگر با تحسين مواجه شود.
ميرن براي دريافت اسکار با استريپ که 14 بار نامزد اسکار شده رقابت داشت. ميرن 61 ساله برنده شدونخستين اسکار خود را به خانه برد
هلن ميرن ماه پيش در گفتگويي با رويترز گفت: "برنده شوي يا بازنده، حباب مي ترکد و دوباره مجبوري برگردي سر موضوع اصلي که همان کار کردن است. راستش را بخواهي، بهترين اوقات را زماني دارم که در يک اتاق سرد نشسته ام و يک فنجان چاي داغ دردستم است." گفت وگي کامل اورابخوانيد:
 درباره سلطنت چه فکر مي کنيد؟
در گذشته با سلطنت خيلي مخالف بودم. همه خانواده ما مخالف پادشاهي بود. هر چي بزرگ تر شدم، اين نظر تعديل شد. حالا مخالف نيستم، البته از آن حمايت هم نمي کنم. يعني تصميم قطعي ندارم. با جامعه طبقاتي انگليس مخالفم. شايد خانواده ملکه در راس اين سيستم باشد اما سعي مي کنم درباره آنها به عنوان انسان و فارغ از موقعيت اجتماعي شان فکر کنم. نوعي نزديکي و همدردي هم نسبت به آنها در خودم احساس مي کنم، چون بيشتر از خانواده خودم، حتي بيشتر از شوهرم]تيلر هکفورد[ در زندگي ام حضور دارند.
 آيا بازي در اين نقش شما را ترساند؟
وقتي براي اولين بار پيشنهاد بازي در اين نقش را دريافت کردم، خيلي ترسيدم و سعي کردم از زيرش در بروم. فيلمنامه نويس و کارگردانش مشخص بود، اما هنوز فيلمنامه کامل نوشته نشده بود. بهشان گفتم که قبل از خواندن فيلمنامه قبول نمي کنم. تجربه بازي در نقش هاي مختلف را دوست دارم. اما هجويه آدم هاي واقعي را دوست ندارم. حتي اگر خطرناک و پر مخاطره هم باشد، ترجيح مي دهم به شکل جدي به اين نقش ها نزديک بشوم.
 بعد از قبول نقش چه شد؟
وقتي با تيلر براي تعطيلات به فرانسه رفتيم، همه فيلم هاي مستند ملکه اليزابت را با خودم بردم و در تمام طول تعطيلات آنها را تماشا کردم. درباره او کتاب هاي زيادي خواندم، درباره اش خيلي فکر کردم. در درجه اول تا جايي که امکان دارد بايد شبيه او ديده مي شدم، مثل او راه مي رفتم و صحبت مي کردم. براي اولين بار وقتي کفش هاي راحتي او را پوشيدم و مثل او راه رفتم، احساس کردم که مي توانم نقش اش را بازي کنم. طبيعي است که مهم ترين چيز پذيرش دروني خودتان است. درباره اين که شخصي در موقعيت ملکه چطور آدمي مي تواند و بايد باشد، خيلي فکر کردم. فهم شخصيت واقعي او در پشت همه اين رفتار پر تشخص و نمايشي خيلي مهم بود. فکر کنيد که مجبور به بودن در چنين موقعيتي باشيد، من يکي که نمي توانم!
 با خانواده سلطنتي نسبت خانوادگي داريد؟
از طرف تبار روس ام نسبتي وجود دارد، اما تبار انگليسي ام به طبقه کارگر مي رسد. راستش مخالف هر دو هستم. طبيعي است که خوب بازي کردنم در نقش ملکه هيچ ارتباطي به اينها ندارد، کلا بازيگر خيلي خوبي هستم!


 براي شرکت درسه جشنواره ي بين المللي;
 جعفر پناهي به آرژانتين، هلند و هنگ کنگ مي رود  

جعفر پناهي کارگردان سينما طي روزهاي آينده براي نمايش "آفسايد" در مراسم افتتاحيه ي جشنواره ي "مارل دل پلاتا" آرژانتين عازم اين کشور مي شود.
اين جشنواره رقابتي که از 8 مارس 17 - اسفند ماه - آغاز مي شود، قرار است در مراسم افتتاحيه آفسايد را به نمايش بگذارد. آفسايد که حضور موفقي در عرصه ي جهاني داشته است همچون دريافت خرس نقره ي جشنواره برلين، درباره ي رقابت تيم فوتبال ايران با تيم بحرين براي ورود به مسابقه ي جام جهاني 2006 است و اکثر اين فيلم در استاديوم ملي تهران در روز اين مسابقه ي بزرگ به وقوع مي پيوندد. پناهي دراين فيلم تلاش کرده است نگاه بيننده را به گروهي از دختران جواني معطوف کند که پس از تلاش براي ورود به ورزشگاه بازداشت شده اند.  بنا بر اين گزارش، پناهي 16 تا 17مارس 25 - و 26 اسفند ماه نيز براي شرکت در جشنواره ي حقوق بشر آمستردام راهي هلند مي شود.


 مجموعه تلويزيوني "بي صدا" آماده مي شود  


با پايان تصويربرداري قسمت  پاياني "بي صدا"، اين مجموعه براي پخش در اواخر خرداد ماه سال 86 آماده مي شود. مهدي فخيم زاده کارگردان "بي صدا" با اعلام اين خبر اظهار کرد: اين مرحله يک ماه به طول انجاميد و در اين مدت حدود 45 دقيقه، تصويربرداري مفيد انجام داديم.
وي در ادامه گفت: بيش از 100 دقيقه از "بي صدا" تدوين شده است که با پايان تصويربرداري مونتاژ ادامه مي يابد.
اين کارگردان درباره ي زمان پخش "بي صدا" اظهار کرد: در جلسه اي که با مدير شبکه ي دو داشتيم قرار شد اين مجموعه  را براي پخش در اواخر خرداد ماه آماده کنيم.  فخيم زاده در پايان از افزايش تعداد قسمتهاي "بي صدا" به حدود 15 قسمت خبر داد. به  "بي صدا" ابتدا قرار بود در 10 قسمت ساخته شود سپس تعدادي قسمت هاي آن به 13 و در نهايت 15، افزايش يافت.


 آمار فروش فيلمهاي ايراني تا 12 اسفند ماه اعلام شد  

در روزهاي پاياني سال 86 در حاليکه سينماها خود را براي اکران فيلمهاي نوروزي آماده مي کنند، 10 فيلم ايراني در سينماها در حال نمايش است.
آمار فروش فيلمهاي ايراني تا تاريخ شنبه 12 اسفند ماه به قرار ذيل است:
"مهمان" به کارگرداني سعيد اسدي که اکران خود را از چهارشنبه گذشته آغاز کرده است به عنوان اولين فيلم نوروزي، طي 4 روز نمايش در 21 سينما 33 ميليون و 760 هزار تومان فروخت.
"روياي خيس" پوران درخشنده نيز در 6 سينما طي 56 روز نمايش فروشش از مرز 113 ميليون تومان گذشت.
"زمستان است" به کارگرداني رفيع پيتز نيز بيش از يک ماه از نمايش آن مي گذرد، در دو سينما به فروش بيش از 12 ميليون تومان رسيد.
"کودک و سرباز" رضا ميرکريمي در 39 روز نمايش در يک سينما بيش از دو ميليون تومان فروخت.
"تله" که نمايش آن به پايان رسيده است در 77 روز نمايش در 8 سينما بيش از 482 ميليون تومان فروش داشت.
"اينجا چراغي روشن است" رضا ميرکريمي نيز در 44 روز نمايش در 2 سينما به فروش بيش از 16 ميليون تومان دست يافت.
"رازها" به کارگرداني محمدرضا اعلامي نيز در 20 روز نمايش در يازده سينما بيش از 21 ميليون تومان فروخت.
 "جايي در دور دست" خسرومعصومي نيز در 20 روز نمايش در 4 سينما بيش از 12 ميليون تومان فروش داشت.
"محکومين بهشت" حجت الله سيفي در 20 روز در 5 سينما بيش از 15 ميليون تومان فروخت.
"من نگين دات کام" طي اکران 18 روزه اش در سه سينما به فروش بيش از پنج ميليون تومان دست يافت.
پرفروش ترين سينماها عبارتند از: سينما قدس ، گلريز، المپيا.
بنا بر اين گزارش، از اين هفته چهارشنبه "اخراجي ها" مسعود ده نمکي و "شب بخير فرمانده" انسيه  شاه حسيني اکران خود را آغاز مي کنند.


  بازدارد ني،نوايي ميشود ... ناله هايم نينوايي ميشود 

نشست مطبوعاتي مدير امور موسيقي سازمان فرهنگي و هنري شهرداري تهران :
درراستاي برگزاري "نخستين آسيب شناسي نغمه هاي عاشورايي "در محرم سال 1327 ه-ق (1384ش)وارائه الگوهاي مناسب به علاقمندان  وشيفتگان حضرت سيدالشهدا امام حسين (ع)برآن شديم تا نغمه هاي اصيل عاشورايي ،به روايت مداحان قديم تهران را گرد آوريم .و"پرده عشاق" نوا و کلام پالايش شده براي عزاداري است .وجود نغمه هاي غير اصيل عاشورايي در مراسم مذهبي تاسوعا و عاشوراي حسيني که هر سال در محافل عزاداري شنيده مي شود باعث شد تا مجموعه آلبوم "پرده عشاق " را تهيه و توليد کنيم.
سيد عباس سجادي مدير امور موسيقي سازمان فرهنگي و هنري شهرداري تهران ضمن بيان اين مطلب در جمع خبرنگاران گفت : در راستاي برگزاري نخستين نشست آسيب شناسي نغمه هاي عاشورايي که در سال گذشته برگزار شد ، برآن شديم تا با يک تيم کارشناسي آثارماندگار از مداحان قديم تهران رابه منظور ارائه الگوهاي مناسب از نوحه خواني و موسيقي عاشورايي جمع آوري کنيم .
مديرعامل موسسه نغمه شهردرادامه گفت : حاصل تلاش يک ساله اين تيم کارشناسي که متشکل از آقايان سيد محمد سادات اخوي و عليرضا ابن تراب جمع آوري 400 ساعت از آثار مداحان صاحب سبک قديمي بود که در نهايت هشت قطعه لوح فشرده به مدت 8 ساعت در  آلبوم " پرده عشاق " منتشر کرديم وي در باره قيمت اين مجموعه گفت مبلغ فروش آن000 10/ ميباشد که براي مساجد،ادارات  وهياتها تخفيف ويژه در نظر داريم .
درادامه اين نشست سيد محمدسادات اخوي محقق پروژه درباره گردآوري آثار به دست آمده در آلبوم " پرده عشاق " گفت : به دليل کمبود منابع صوتي نمي توانستيم سراغ آرشيو مشخصي برويم چون بسياري از صداهاي مداحان قديم در خانه هاي مردم مانده بود و از آنجا که مردم آرشيو نظام مندي از موسيقي مذهبي و مداحي ندارند ، بر آن شديم تا طي فراخواني عمومي مداحي هاي به جا مانده از سال 1345 تاکنون را ازهيات هاي عزاداري حسيني جمع آوري کنيم و آن تعداد که قابل استفاده بود را در لوحي فشرده منتشرکنيم . در واقع آلبوم " پرده عشاق " مجموعه اي است که هم براي اهل تحقيق و هم براي مخاطب عام به ويژه علاقه مندان به موسيقي مذهبي ومداحي عاشورايي مورد استفاده قرار مي گيرد ودر آنها اصلا شعر ضعيف وجودندارد واگر اشتباهاتي هم داشتند اصلاح شده است اين نمونه اولين کار است واين برنامه ادامه خواهد داشت ودرآينده فراخواني بزرگ براي اين گنجينه هاي معنوي ،مذهبي خواهيم داشت .
مراسم رونمايي اثر"پرده عشاق" ساعت 17 روز پنجشنبه 17 اسفندماه درفرهنگسراي ارسباران برگزار مي شود.


 اسکار سينماي قاره آفريقا به پايان رسيد  

بزرگترين فستيوال فيلم قاره آفريقا -FESPACO- روز گذشته با اهداي جوايز به برترين ها به پايان رسيد.
در پايان جشنواره  "فسپاکو" معروف به اسکار سينماي آفريقا، فيلم "Ezra" از نيجريه به عنوان بهترين فيلم جشنواره انتخاب شد. اين فيلم به کارگرداني "نيوتن آدواکا"،  داستان يک کودک سرباز در جنگ داخلي سيرالئون است که توانست جايزه اسب طلايي را دريافت کند. ديگر نامزدهاي بخش بهترين فيلم اين فستيوال فيلم "آن هايي که خون شان را دادند" از کامرون و "فصل خشکسالي" از چاد بودند.


  مراسم تقدير از داوران جشنواره بيست و پنجم برگزارشد
 جعفري جلوه : با آغوش باز همه سردي ها و گرمي ها رامي پذيريم 

 مراسم تقدير از کميته انتخاب وکميته داوران بيست و پنجمين جشنواره بين المللي فيلم فجر روز گذشته در محل هتل لاله با حضور جمع کثيري از دست اندرکاران سينما و مسئولان سينماي کشور برگزار شد .
در اين مراسم که با حضور "محمد رضا جعفري جلوه "معاون امور سينمايي و سمعي و بصري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، "عليرضا رضا داد" مدير عامل بنياد سينمايي فارابي،  "مجيد مجيدي"،" عزيز الله حاجي مشهدي"،" محمد رضا اصلاني"، مسعود ده نمکي" و جمعي از اعضا اصلي صنوف سينمايي حضور داشتند به مسايل مهم جشنواره بيست و پنجم پرداخته شد .
براساس اين گزارش و شنيده  ها مجيد مجيدي در اين جلسه با انتقاد از صدا و سيما ، گفت: تلويزيون که حتي يک فيلم روز از سينماي ايران را پخش نمي کند چطور آن قدر به سينما علاقمند شده که هر روز و هر شب از جشنواره بيست و پنجم و داوري آن انتقاد مي  کندوي ادامه داد: "صدا و سيما اگر مي  خواهد به سينما کمک کند درحوزه  هاي ديگر مي  تواند اين کار را انجام دهد و سينماگران نيز بايد مسايل و مشکلات خود را از درون خود حل و فصل کننددر ادامه اين مراسم "محمد رضا جعفري جلوه "،  گفت: من با آغوش باز همه سردي  ها و گرمي  ها را مي  پذيرم و فکر مي  کنم تلخ و شيرين با هم نتيجه کار را مشخص ميکند  
خب اين هم يک نوع دهن کجي از سوي بنياد فارابي ودبير جشنواره  به مخالفان داوري جشنواره بيست وپنج بود ودر واقع برنامه اي بوددرستايش ازداوران حرف شنو وگوش به فرمان مسوولان سينماي ايران!که شايدواقعا در پس پرده پاسخگوي مخالفان داوري اين دوره بودند وما بي خبريم به هرحال هرآنچه در اين راستا نصيبشان شد نوش جانشان ما که بخيل نيستيم  


 فرهاد صبا: "محبوب" را سال آينده کليد مي زنم  

به تازگي نگارش فيلمنامه "محبوب" را به پايان برده ام که احتمالا سال آينده شروع به ساخت آن خواهم کرد.
"فرهاد صبا" کارگردان سينما ضمن اعلام اين خبر گفت: داستان "محبوب" در مورد جواني است که به همراه دايي اش از شهرستان به تهران مي آيد و دلش مي خواهد با يک دختر پولدار عروسي کند که در اين راه با مشکلاتي روبرو مي شود.در اين فيلم هم رگه هاي طنز وجود دارد و هم لحظات غم انگيز.وي در مورد شباهت هاي اين فيلم با عروسک فرنگي گفت: اين دو فيلم کاملا با يکديگر متفاوتند، فيلم اولم کاري کاملا کلاسيک بود ولي "محبوب" نه! هر چند در اين فيلم هم به گيشه توجه دارم .وي  اضافه کرد: تمام لوکيشين هاي اين فيلم در تهران و بخشي در يکي از شهرستان ها فيلمبرداري خواهد شد.


 هادي مرزبان: اهداي جايزه يونسکو به عزت الله انتظامي مهمترين اتفاق سال 85 بود  


اختصاص جايزه يک عمر فعاليت هنري يونسکو به عزت الله انتظامي بهترين رويداد هنري سال 85 بود .
" هادي مرزبان "- کارگردان تئاتر با بيان اين مطلب گفت: غير از اين تحول مثبت هنري که به نظرم يک تحول عظيم هنري محسوب مي  شود هيچ اتفاق خاصي در اين سال روي نداد .وي افزود: ما هميشه چشم به آينده دوخته و تصور مي  کنيم که شايد آينده  اي بهتر در انتظار ما باشد ، در صورتي که اگر برنامه ريزي لازم وجود نداشته باشد آينده درخشان هم نخواهد آمد اين کارگردان تئاتر در بخش ديگري از صحبت  هاي خود با انتقاد از عملکرد مرکز هنرهاي نمايشي افزود: بعد از گذشت سالها فعاليت هنري  ام در حوزه تئاتر وقتي پيشنهاد نمايشنامه دکتر نون را به مرکزهنرهاي نمايش دادم ، در پاسخ جواب قانع کننده  اي که بتوانم طبق آن برنامه اثرم را شروع کنم نشنيدم ، اين در حالي است که تا به امروز هنوز هيچ مديريتي به من پاسخ اين چنيني نداده بود .


  پرتماشاگرترين تئاترهاي سال 85  

نمايش هاي "ازخاک تا افلاک"، "تيغ و ماه"، "ماه در آب"، "مرگ فروشنده"، "دو متر در دو متر جنگ" ، "بيوه هاي غمگين سالار جنگ" ،"اکبرآقا آکتور تئاتر" ،"ژوليوس سزار" "مثل هاي عروسکي" و "الاغ خوش خيال" طي سال جاري بيشترين تعداد تماشاگر را در سالن هاي اصلي، چهارسو، قشقايي، سايه، کوچک ، نو، سنگلج ، مولوي و هنر داشتند.  نمايش "از خاک تا افلاک" نوشته ي مهدي متوسلي با کارگرداني محمود فرهنگ بودبابازي اکبرعبدي،"اکبرآقا آکتور تئاتر"نيز نمايشي بود بابازياکبرعبدي


 کوتاه و خواندني 

 
 به گزارش روابط عمومي فرهنگسراي هنر در پايان مهات ارسال آثار ،بيش از 70عنوان نمايش نامه به ستاد برگزاري مسابقه رسيد که در اين ميان آثاري از نويسندگان نام آشناي کشوربه چشم مي خورد
 دومين دوره جايزه ادبي پروين همزمان با يکصدمين سال تولد شاعر نامي ايران بانوپروين اعتصامي روز سه شنبه 15 اسفند در تالار وحدت برگزار مي شود
 به گزارش واحد اطلاع رساني مجموعه تئاتر شهر،نمايش بدرود امپراطور نوشته محمد ابراهيميان وکارگرداني علي پويان روزگذشته دوشنبه14اسفند ويژه هنرمندان تئاتر واهالي رسانه به روي صحنه رفت.
 حجت الاسلام ولمسلمين"هادي صادقي"رئيس مرکز پژوهش هاي اسلامي صدا وسيما، در گفتگو با ستاد خبري نمايشگاه بزرگ پيامبر اعظم(ص)گفت:هنر ايراني ،يک هنر قدسي است که مي تواند پيوند مررم با ابعاد وجود پيامبر(ص)را مستحکم تر کند.
 کامبيز روشن روان،آهنگساز،در گفتگو با ستاد خبري نمايشگاه بزرگ پيامبر اعظم(ص) گفت:نمايشگاه بزرگ پيامبر اعظم(ص)فرصتي براي نقد وبرسي آثار آهنگسازان ديني وآهنگ هايي درباره پيامبر(ص)است.
 به گزارش ستاد خبري نمايشگاه بزرگ پيامبر اعظم(ص)بنا به تصميم شوراي عالي اين نمايشگاه،چهارنشست تخصصي با حضور دين پژوهان برجسته کشور به همت چهار روز برگزار خواهد شد.
 به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان تهران،رباعي هاي شاعران پارسي گو در نعت پيامبر(ص)به همت حوزه هنري استان تهران وتوسط انتشارات سوره مهر به بازار نشر عرضه شد.
 به گزارش روابط عمومي موسسه فرهنگي هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر،نمايشگاه آثار تجسمي هنر مندان نوگراي استان سيستان وبلوچستان،سرزمين آفتاب وکهن ترين حوزه تمدن ايراني در ادامه سلسله نمايشگاه هاي استان هنر ايران اوايل سال آينده در موسسه صبا برگزار مي شود.
 اسامي فيلم هاي راه يافته به بخش اصلي مسابقه نخستين دوره اهداي "جايزه بزرگ شهيد آويني"ويژه برترين مستند هاي سال بزودي اعلام خواهد شد.
 به گزارش ستاد خبري پنجمين جشنواره سراسري تئاتر پليس،در ششمين روز از برگزاري پنجمين جشنواره سراسري تئاتر پليس،4نمايش در بخش مسابقه 3نمايش در بخش جنبي و3نمايش دربخش خياباني اين جشنواره اجرا مي شوند.
 بهروز غريب پور کارگردان وپيشکسوت حوزه هنرهاي نمايشي،تئاتر پليس را تئاتر اصلاحگر دانست که به دنبال کشف معظلات ومسايل اجتماعي است،وي در گفتگو با ستاد خبري پنجمين جشنواره سراسري تئاتر پليس ضمن بيان اين مطلب افزود:هر جشنواره طي دورهاي مشخص مي تواند به مرام نامه ومنشوري مشخص دست يابد.
 انجمن چهر پردازان سينماي ايران،سومين مراسم نکوداشت پيشکسوتان هنر گريم را امروز سه شنبه 15اسفند"روزگريم درسينماي ايران"در فرهنگسراي هنر"ارسباران"برگزار مي کند
 به مناسبت سال پيامبر اعظم (ص)از پنجم فروردين86نمايشگاه هنرهاي سنتي ايران با موضوع پيامبر اکرم (ص)در کشور هاي انگلستان،فرانسه،تونس،الجزيره وبنگلادش برگزار خواهد شد.
 به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر،چهارمين هم انديشي نقد هنر به وسيله فرهنگستان هنر در موزه هنرهاي معاصر برگزار خواهد شد.

تين دوره اهداي " جايزه بزرگ شهيد آويني"

فهرست بهترين فيلم هاي مستند سال اعلام خواهد شد  اسامي فيلم  هاي راه يافته به بخش اصلي - مسابقه - نخستين دوره اهداي " جايزه بزرگ شهيد آويني" ويژه   برترين مستندهاي سال ، به زودي اعلام خواهد شد .

 


 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته