جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/02/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4987


«معماي شاه» در مرحله ساخت موسيقي


نمايش انيميشن «رستم و سهراب» در آمريکا و آفريقا


رقابت30 فيلم سينمايي در بخش مسابقه سينماي ايران جشنواره بين المللي شهر


افتتاح جشنواره مونترال با فيلم "محمد رسول الله"


اکران "کوچه بي نام" در دانشگاه الزهرا


"خشکسالي و دروغ" كليد خورد


نمايش "امروز" در جشنواره فيلم «گرانادا»


نمايشگاه كتاب


دريچه هنر


ميز خبر


 «معماي شاه» در مرحله ساخت موسيقي 

علي لدني گفت: در حال حاضر مشغول ساختن موسيقي اين سريال توسط بابک زرين هستيم و به زودي اين موسيقي تهيه خواهد شد.به گزارش آفرينش، علي لدني تهيه‌کننده اين فيلم گفت: در حال حاضر گروه "معماي شاه" در لوکيشن شهرک سينمايي خيابان منيريه ميدان بهارستان هستند و در حال به تصوير کشيدن سالهاي 1317 تا 1340 هستيم.وي در ادامه افزود: در لوکيشن کنوني «رز رضوي» در نقش همسر دکتر محمودي، حسام نواب صفوي در نقش شهيد نواب صفوي و محمدرضا شريفي‌نيا جلوي دوربين مي‌روند و داوود رسوليان و اصغر معيني به ترتيب ايفاگر نقش هاي شهيد بهشتي و دکتر مصدق هستند.

لدني در پايان خاطرنشان کرد: اميدوارم هر چه زودتر سريال "معماي شاه" به روي آنتن شبکه 1 سيما برود و مردم از ديدن ان لذت ببرند.گفتني است؛سريال "معماي شاه" به کارگرداني محمد ورزي و تهيه‌کنندگي علي لدني قرار است از مهر ماه 94 به روي آنتن شبکه يک سيما برود.


 نمايش انيميشن «رستم و سهراب» در آمريکا و آفريقا 

پخش و به دنبال آن نمايش انيميشن سينمايي «رستم و سهراب» به کارگرداني کيانوش دالوند در آمريکا و آفريقاي جنوبي آغاز شد. داريوش دالوند تهيه‌کننده فيلم انيميشن «رستم و سهراب» درباره آخرين وضعيت پخش و نمايش اين اثر سينمايي به مهر گفت: پخش اين فيلم توسط کمپاني هاي آمريکايي با مشکلاتي مواجه شد اما خوشبختانه يک کمپاني پخش فيلم در آمريکا توانست گره افتاده در روند پخش اين فيلم در آمريکا را باز کند و به اين ترتيب پخش انيميشن «رستم و سهراب» در آمريکا و آفريقاي جنوبي آغاز شد.

وي با اشاره به واگذاري کپي رايت توليدات ايراني در بخش بين الملل سي و سومين جشنواره فيلم فجر به تهيه‌کننده‌هاي ترکيه‌اي و هندي توضيح داد:در بازار فيلم جشنواره فجر فرصتي فراهم شد تا کپي رايت برخي از انيميشن هاي قديمي چون «دم کلفت»، «حسني و مرغ تخم طلا» و «سربازان کوچک» را به کشورهاي ترکيه و هندي واگذار کنيم. نکته جالب در مواجهه با خريدار هندي اين بود که به او گفتم انيميشن «سربازان کوچک» نگاهي به جنايات صيهونيسم دارد و ممکن است با سياست هاي کشور شما همخواني نداشته باشد اما خريدار هندي اين اثر را مثبت ارزيابي کرد.


 رقابت30 فيلم سينمايي در بخش مسابقه سينماي ايران جشنواره بين المللي شهر 

30 فيلم سينمايي در بخش سينماي ايران پنجمين جشنواره بين المللي شهر رقابت مي کنند.به گزارش آفرينش، اين 30 فيلم سينمايي منتخب توليدات سينمايي از سال 90 تا 93 مي باشد که با موضوعات: اشاعه ي فرهنگ مهرباني، تقويت روحيه ي صبر ميان شهروندان، گسترش نشانه ها و نمادهاي فرهنگ اسلامي- ايراني در شهر، اشاعه و ارتقاء فرهنگ نظم و قانون گرايي، توجه شهروندان به ارزش ها و دستاوردهاي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس، آشنايي شهروندان با تغييرات فرهنگي نامطلوب و آسيب هاي آن، تحکيم بنيان خانواده و بيان جنبه هاي مثبت افزايش جمعيت اثر ساخته شده اند و مطابق شاخصه هاي فراخوان جشنواره پنجم شهر از ميان حدود 400 فيلم انتخاب شده اند.

بر پايه اين خبر؛ اين 30 فيلم شامل 15 فيلم اکران نشده و 15 فيلم سينمايي اکران شده است که در طول روزهاي برگزاري جشنواره از 7 تا 12 خرداد فقط فيلم هاي اکران نشده نمايش داده خواهند شد.سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، پنجمين جشنواره‌ي بين‌المللي فيلم شهر را با رويکرد ترويج سبک زندگي ايراني و اسلامي و توجه به هويت ديني در دو بخش مسابقه ي سينماي ايران و سينماي بين‌الملل به دبيري سياوش حقيقي از 3 تا 12 خرداد ماه در تهران برگزار مي‌کند.


 افتتاح جشنواره مونترال با فيلم "محمد رسول الله" 

 مهر: جديدترين فيلم مجيد مجيدي فيلمساز مشهور ايراني به عنوان فيلم افتتاحيه جشنواره جهاني فيلم مونترال انتخاب شد.

نمايش در سي و نهمين جشنواره جهاني فيلم ‌مونترال اولين اکران جهاني اين فيلم خواهد بود و از سوي مقامات جشنواره به عنوان رويداد بزرگ اين جشنواره سينمايي خوانده شد. سرژ لوسيک رييس جشنواره جهاني فيلم مونترال در اين باره گفت:اين جشنواره افتخار دارد که اين امکان را به دست آورده تا ميزبان افتتاحيه اين کار باارزش و مهم باشد؛ فيلمي با اهداف بالاي هنري با مخاطباني بسيار گسترده. سي و نهمين جشنواره جهاني فيلم مونترال از 27 آگوست تا 7 سپتامبر برگزار مي‌شود.


 اکران "کوچه بي نام" در دانشگاه الزهرا 

 باني فيلم آنلاين: پنجمين اثر سينمايي هاتف عليمرداني «کوچه بي نام» شنبه 19 ارديبهشت در دانشگاه الزهرا اکران خواهد شد.باران کوثري، هاتف عليمرداني، منصور لشگري قوچاني از عوامل اصلي اين اثر سينمايي، همراه با دانشجويان اين دانشگاه به تماشاي فيلم خود خواهند نشست و بعد از نمايش فيلم جلسه پرسش و پاسخ «کوچه بي نام» با حضور دانشجويان دانشگاه الزهرا برگزار مي شود.بازيگران:فرهاد اصلاني، فرشته صدرعرفايي، امير آقايي، باران كوثري، پانته‌آ بهرام، مليسا ذاكري، ستاره پسياني، محمدرضا غفاري و... .


 "خشکسالي و دروغ" كليد خورد 

 آفرينش: فيلم سينمايي "خشكسالي و دروغ" با بازي محمد رضا گلزار كليد خورد.غلامرضا موسوي، تهيه کننده سينما گفت:بعداز پشت سر گذاشتن فيلمبرداري، مراحل فني و ديدن آن تصميمات لازم براي اکران آن در طول سال يا در جشنواره‌ فيلم فجر مي‌گيريم.موسوي افزود:با وجود اينکه "خشکسالي و دروغ" قابليت حضور در جشنواره را دارد ولي مهمتر از آن براي من اکران در زمان مناسب و جذب مخاطبان است."خشکسالي و دروغ" به کارگرداني "پدرام علي زاده" و تهيه کنندگي "غلامرضا موسوي" است و بازيگراني چون "محمد رضا گلزار"، "پگاه آهنگراني"، "آيدا کيخايي"، "علي سرابي" در آن ايفاي نقش مي‌کنند.


 نمايش "امروز" در جشنواره فيلم «گرانادا» 

 آفرينش: فيلم «امروز» ساخته‌ي رضا ميرکريمي در بخش اصلي جشنواره فيلم «گرانادا» اسپانيا به عنوان يکي از فيلم‌هاي بخش رقابتي به نمايش گذاشته خواهد شد.فيلم «امروز» اولين حضور بين‌المللي خود را در جشنواره‌ فيلم تورنتو تجربه کرد و سپس در جشنواره فيلم «رباط» مراکش موفق به کسب سه جايزه بهترين فيلم، بهترين فيلم از نگاه تماشاگران و همچنين جايزه بهترين بازيگر مرد براي پرويز پرستويي شد.نهمين جشنواره فيلم « گرانادا» از تاريخ 8 تا 18 ژوئن (18 تا 28 خرداد) در اسپانيا برگزار مي‌شود.


 نمايشگاه كتاب 

 بازديد وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي از نمايشگاه کتاب

دکتر علي جنتي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي روز گذشته 18 ارديبهشت ماه از بيست و هشتمين نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران بازديد کرد.

به گزارش آفرينش، در اين بازديد سيد عباس صالحي معاون فرهنگي وزير ارشاد و رئيس نمايشگاه، اميرمسعود شهرام‌نيا قائم مقام و معاون اجرايي نمايشگاه و مجيد غلامي جليسه رئيس خانه کتاب، جنتي را همراهي مي‌کردند.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در ابتدا به بازديد از سالن کارنامه نشر پرداخت. جليسه در اين بازديد به معرفي بخش‌هاي مختلف اين سالن پرداخت و در صحبت‌هاي خود نمودارهاي وضعيت‌شناسي نشر در سال‌هاي اخير را براي جنتي تشريح کرد.

در ادامه، کتابچه «نشر کتاب ايران از دريچه آمار» توسط جليسه به وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي تقديم شد و جنتي از بخش‌هاي مختلف سالن کتاب و رسانه از جمله غرفه گزارش ميراث، کتاب مهر، نشريات همشهري داستان، جهان کتاب، انديشه پويا، مهرنامه و ساير غرفه‌هاي اين سالن بازديد کرد.

وزير ارشاد ضمن بازديد از سالن کتاب و رسانه در پاسخ به سوال يک خبرنگار مبني بر اينکه وزارت ارشاد تا چه اندازه در مورد چاپ کتاب‌هاي ورزشي همت و حمايت به خرج مي‌دهد، گفت: مساله ورزش مساله‌اي است که موجب گسترش نشاط و شادي در جامعه مي‌شود. به همين دليل لازم است در اين زمينه همگي از جمله بخش خصوصي و ديگران که شامل علاقمندان و دوستداران کتاب هستند کمک کنند و مجلات ورزشي نيز مورد حمايت قرار گيرد. همچنين لازم است در زمينه‌هاي ديگر نيز به چاپ کتاب کمک کنيم. به خصوص در حوزه سلامت نيازمند چاپ کتاب هستيم.

سيد عباس صالحي نيز در ادامه اين بازديد با ارائه توضيحاتي در خصوص گسترش زيربناي صحن مصلي امام خميني(ره) براي برپايي نمايشگاه از اقداماتي خبر داد که قرار است در آينده براي توسعه فضاي نمايشگاه کتاب صورت بگيرد.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي همچنين در سالن ناشران داخلي از موسسه فرهنگي و هنري مشعر، بخش اسناد انقلاب اسلامي، انتشاراتي‌هاي نگاه، ثالث، ققنوس و چند غرفه ديگر بازديد کرد. سپس به سالن بين‌الملل بازار جهاني کتاب رفت و ضمن بازديد از غرفه‌هاي مختلف آن ميهمان غرفه عمان شد.

جنتي در اين غرفه ضمن آشنايي با کتاب‌ها و فرهنگ عمان، مورد پذيرايي قرار گرفت. وي در اين سالن به سوالات خبرنگاران در رابطه با نمايشگاه کتاب پاسخ داد و سپس از بخش انجمن‌هاي دوستي ايران و ساير کشورها بازديد کرد.


 دريچه هنر 

 محفل طنز «با هم بخنديم» در فرهنگسراي فردوس برگزار شد

شامگاه چهارشنبه 16 ارديبهشت ماه، فرهنگسراي فردوس ميزبان چهره‌هاي آشناي عرصه سينما، تلويزيون و موسيقي كشورمان بود كه براي حضور در محفل طنز «با هم بخنديم» دور هم جمع شده بودند.به گزارش آفرينش، محفل طنز «با هم بخنديم» با مشارکت موسسه خيريه بنت الرسول، مجتمع نابينايان شهيد محبي، آهسته گامان و آواي ماندگار و حضور سيامک اشعريون، شهاب اشعريون و هادي کاظمي(بازيگر)، رسول کاسه ساز (تهيه کننده) و همچنين خيل عظيمي از شهروندان منطقه 5 برگزار شد.

مراسم با تلاوتي چند از آيات قرآن کريم توسط يکي از نابينايان مجتمع شهيد محبي و پخش سرود ملي جمهوري اسلامي ايران آغاز شد و در ادامه استاد سعيد حميدي نيا موسس باشگاه خنده درماني در ايران به ايراد سخنراني پيرامون تکنيک هاي عملي خنده درماني پرداخت.همچنين اجراي برنامه توسط امير عارف، علي شمس الهي از خوانندگان پاپ کشورمان، عموهاي فيتيله اي، گروه کودک قلقلک و همچنين ويژه برنامه طنز و تقليد صدا توسط احسان معدني و اميرحسين جعفرپور از ديگر برنامه اين محفل طنز بود که با استقبال گسترده مخاطبان مواجه شد.

اکران فيلم جديد آنجلينا جولي در فصل جوايز سينمايي

«کنار دريا»؛ فيلم جديد آنجلينا جولي با بازي برد پيت و خودش، در ماه نوامبر و در فصل برگزاري جوايز مهم سينمايي راهي سينماها مي‌شود.به گزارش مهر به نقل از ورايتي، «کنار دريا» جديدترين فيلمي که آنجلينا جولي به عنوان کارگردان روي صندلي آن نشسته و در عين حال در کنار همسرش برد پيت در آن نقش آفريني کرده، ماه نوامبر اکران مي‌شود.

يوينورسال پيکچرز کمپاني سازنده اين فيلم با اعلام اين خبر افزود 13 نوامبر و همزمان با آغاز فصل اهداي جوايز سينمايي اين فيلم در آمريکا راهي سينماها مي‌شود.اکران بين‌المللي اين فيلم نيز با فاصله اندکي از اکران آن در آمريکا آغاز خواهد شد.«کنار ديا» اولين پروژه مشترک جولي و پيت پس از بازي آنها در فيلم «خانم و آقاي اسميت» است که يک دهه پيش ساخته شده بود.

جولي «کنار دريا» را بر مبناي فيلمنامه‌اي که خود نوشته بود، ساخته است.ملاني لورن، نيلس آرستراپ، ملويل پوپو و ريچارد بورينگر ديگر بازيگران اين فيلم هستند. در اين فيلم برد پيت در نقش يک نويسنده آمريکايي ظاهر شده که با همسرش با بازي جولي در حالي که زندگي مشترکشان به مرزهاي بحران رسيده، به کنار دريايي زيبا و ساکت مي‌روند.زمان اين فيلم دهه 1970 در فرانسه است.استوديو گفته است فيلم الهام گرفته از سينماي اروپا در دهه 60 و 70ش ميلادي است.تهيه کنندگان اين فيلم نيز جولي و پيت هستند و تهيه کنندگان «شکسته نشده» فيلم قبلي جولي تهيه کننده ويژه اين فيلم هستند.

جولي درباره فيلم گفت:داستان اين فيلم درباره رابطه‌اي است که از مسير خودش خارج شده و مقاومت عشق تلاش اين دو را براي بازگشت سلامت به اين رابطه در پي دارد. مزيت اين فيلم بيان تجربيات جهاني انساني با چنين گروه بازيگران و سازندگاني است.

آغاز نهمين جشنواره فرهنگ بومي فيلم عکس ژيار از امروز

نهمين جشنواره فرهنگ بومي فيلم عکس ژيار امروز با حضور مسئولين، هنرمندان و ميهمانان جشنواره در شهر بانه افتتاح مي‌شود. به گزارش آفرينش، نهمين جشنواره فرهنگ بومي ژيارامروز ساعت 10 صبح با افتتاح نمايشگاه عکس جشنواره در محل گالري مجتمع فرهنگي بانه آغاز مي‌شود. در اين مراسم که با حضور مديران فرهنگي، مسئولين، هنرمندان و ميهمانان جشنواره برگزار خواهد شد بعد از افتتاح نمايشگاه عکس‌هاي راه‌يافته به بخش مسابقه جشنواره، مجموعه فيلم‌هاي کوتاهي از فيلم‌سازان شهر بانه به‌عنوان بخش جنبي جشنواره با اجراي مراسم فرش قرمز به نمايش درخواهد آمد. نهمين جشنواره فرهنگ بومي ژيار با همکاري انجمن سينماي جوانان استان کردستان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي کردستان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و شهرداري شهر بانه 19 الي 21 ارديبهشت‌ماه در شهر بانه برگزار خواهد شد.


 ميز خبر 

 فرهنگسراي هنگام برگزارمي کند؛

جشنواره بهار نارنج

فرهنگسراي هنگام همزمان با رويش شکوفه هاي بهار نارنج در سراسر کشور، جشنواره بهار نارنج را با هدف ترويج فرهنگ مصرف و آشنايي با خواص درماني آن با مشارکت شهرداري منطقه 4، تا 26 ارديبهشت ماه برگزارمي کند. به گزارش آفرينش ؛ محمد جواد حيدري پور رييس فرهنگسراي هنگام ، ضمن اعلام خبر فوق افزود؛ هر ساله در فصل ارديبهشت ماه آيين سنتي عرق گيري گلهاي بهار نارنج در برخي از شهرهاي کشور از جمله مازندران ، بابل، شيرازو...برگزارمي شود. وي افزود؛ بسياري از شهروندان که به علت دوري مسافت و مشغله کاري امکان حضور در اين مراسم و آيين سنتي را ندارند، ميتوانند از نزديک شاهد اجراي اين مراسم در شهر تهران باشند. بنابراين گزارش ؛ حيدري پوررييس فرهنگسراي هنگام گفت:عرق بهار نارنج بسيارآرامبخش و داراي خواص دارويي و درماني فراواني است و در صنعت دارويي و بهداشتي کشوربسيارکاربرددارد. وي ضمن معرفي بخشهاي اين جشنواره از برگزاري نمايشگاه هاي عرضه انواع عرقيات و فرآورده هاي حاصل از بهارنارنج ، محصولات و مواد غذايي ارگانيک ، طب سنتي و...خبرداد.

همچنين وي از شهروندان دعوت نمود تا در کارگاههاي تخصصي و آموزشي که با حضور کارشناسان و متخصصان برگزارمي شود، شرکت نمايند.نمايشگاه عکس طبيعت ، تورهاي مجازي گردشگري نمايشگاه کتاب، راديو جشنواره ، جشن بزرگ مبعث ونمايش هاي کودک و... از جمله برنامه هايي است که در اين مدت برگزار خواهد شد.گفتني است علاقمندان جهت شرکت در اين جشنواره مي توانند در تاريخ يادشده از ساعت 10تا20 به نشاني ميدان رسالت ، ميدان الغدير، بلواردلاوران ، خيابان آزادگان شمالي ، جنب فروشگاه شهروند، فرهنگسراي هنگام مراجعه نمايند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته