جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/02/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4987

با7مدال طلا، نقره و برنز
تيم ملي کشتي آزاد ايران قهرمان آسيا شد

رئيس فدراسيون فوتبال:
کي‌روش بايد طاقت انتقاد داشته باشد


سوت پايان


دقيقه نود


 با7مدال طلا، نقره و برنز
 تيم ملي کشتي آزاد ايران قهرمان آسيا شد 

در پايان رقابتهاي کشتي قهرماني آسيا که روزهاي 16 و 17 ارديبهشت با حضور 21 کشور در سالن اسپاير دوحه قطر برگزار شد، تيم ايران با کسب 4 مدال طلا، 2 نقره و يک برنز و کسب 66 امتياز به مقام قهرماني رسيد.

گفتني است، در روز دوم اين مسابقات و در وزن 97 کيلوگرم 12 نفر شرکت دارند که محمد حسين محمديان در اولين مسابقه اش 6 بر 2 علي خان ژومايف ازقزاقستان را مغلوب کرد.وي در دور بعد با نتيجه قاطع 13 بر 2 مقابل رستم اسکندري از تاجيکستان به پيروزي رسيد و راهي مرحله نيمه نهايي شد. محمديان در اين ديدار مقابل تاکشي ياماگوچي از ژاپن با نتيجه 14 بر 9 به برتري دست يافت و ديدار فينال نيز مقابل ماگمومد موسي يف کشتي گير روسي الاصل قرقيزستان، قهرمان آسيا و نفر دوم بازي هاي آسيايي با نتيجه ده بر 3 به برتري دست يافت و صاحب مدال طلا شد.

در 74 کيلوگرم 14 نفر وزن کشيدند که پيمان يار احمدي در مسابقه اول عظمت سوفيف از تاجيکستان را با نتيجه ده بر صفر شکست داد. وي در دور بعد و در مرحله يک چهارم نهايي مقابل مسلم اولويف کشتي گير روسي الاصل تيم قرقيزستان با نتيجه 5 بر صفر به پيروزي رسيد. ياراحمدي در نخستين تجربه حضور دررقابت هاي بزرگسالان آسيا و در مرحله نيمه نهايي مقابل رشيد قربان اف قهرمان بازي هاي آسيايي و نفر سوم جهان با نتيجه 2 بر صفر به پيروزي رسيد. وي در ديدار فينال مقابل ديسوکه شي ما دا از ژاپن نفر پنجم بازي هاي آسيايي 2014 با نتيجه 8 بر 2 به پيروزي رسيد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 61 کيلوگرم که 15 نفر وزن کشي کردند، بهنام احسان پور در مسابقه اول يانگ جائه هون از کره جنوبي را با ضربه فني شکست داد. وي در دور دوم نيز مقابل ماساکازو کومل از ژاپن با نتيجه يک بر صفر به برتري دست يافت. احسان پور در مرحله نيمه نهايي مقابل تيان ژن گانگ از چين با نتيجه 10 بر صفر به برتري دست يافت و راهي ديدار فينال شد.وي در ديدار پاياني مقابل دولت نيازبيکوف از قزاقستان دارنده مدال برنز جهان و نفر پنجم المپيک با نتيجه 3 بر 3 شکست خورد. البته ناداوري در اين ديدار مشهود بود و در حالي که کشتي در ثانيه هاي پاياني با رو کردن بارانداز حريف با نتيجه 4 بر 3 به نفع وي اعلام شده بود داوران با اعتراض مربيان و حتي دخالت داور قزاق راي را بر گردانند و اين موضوع باعث اعتراض مربيان و تيم داوري ايران شد اما در نهايت دست نيازبيکوف
بالا رفت.

در وزن 70 کيلوگرم که 15 کشتي گير حضور دارند، سعيد داداش پور در نخستين گام مقابل نورلان بکژانوف از قزاقستان با نتيجه 7 بر 3 به برتري دست يافت. وي در دور دوم و مرحله يک چهارم نهايي مقابل زلميخان يوسوپوف کشتي گير روسي الاصل تيم تاجيکستان در حالي که با نتيجه 5 بر صفر عقب بود به دليل مصدوميت از ناحيه دنده نتوانست به مبارزه خود ادامه دهد. داداش پور عليرغم حضور حريف تاجيک در ديدار فينال به دليل مصدوميت شديد نتوانست در گروه بازنده ها به مبارزات خود را ادامه دهد و به کارش در مسابقات پايان داد.

تيم ايران در رقابتهاي روز نخست نيز توسط مسعود اسماعيل پور(65 کيلوگرم)، علي رضا کريمي(86 کيلوگرم)مدال طلا، کميل قاسمي(125 کيلوگرم) مدال نقره و يونس سرمستي(وزن 57 کيلوگرم) مدال برنز کسب کردند و تيم ايران با کسب 66 امتياز قهرمان شد.


 رئيس فدراسيون فوتبال:
 کي‌روش بايد طاقت انتقاد داشته باشد 

رئيس فدراسيون فوتبال با اشاره به ادامه رايزني براي انجام بازي تدارکاتي تيم ملي با ژاپن، گفت: انتقاد از نحوه کار يا عملکرد فدراسيون و تيم ملي امري طبيعي است و کي‌روش بايد طاقت انتقاد داشته باشد.

علي کفاشيان افزود: کي‌روش با فدراسيون کار مي کند و لذا در ضمن اينکه ما وظيفه داريم امکانات را براي وي و تيم ملي فراهم کنيم از طرفي فدراسيون به عنوان کارفرما حق دارد انتقاد کند و وي نيز بايد طاقت انتقاد را داشته باشد.وي بيان کرد: هر زمان که هيئت رئيسه فدراسيون فوتبال تشخيص دهد ايشان خوب کار مي‌کند از او حمايت مي‌کنيم و امکانات لازم را در اختيار وي قرار مي دهيم. رئيس فدراسيون فوتبال با بيان اينکه اختيارات کي‌روش در قرارداد جديد تنها در رابطه با بازيکنان و حيطه مستطيل سبز منحصر مي شود ادامه داد: وي طبق يک کتابچه برنامه چهار ساله خود را به فدراسيون فوتبال ارائه کرده و برنامه‌ها و محوريت فعاليت را به ما ارائه کرده است. وي در خصوص دلايل و دغدغه‌هاي کي‌روش به منظور کناره گيري از تيم ملي بيان کرد: کي روش احساس مي کرد که مقامات وزارت ورزش با وي مخالفت داشته و وي را همراهي نمي کنند و لذا اين موضوع را موجب وارد آمدن ضربه به تيم ملي عنوان مي کرد.

کفاشيان افزود: در همين راستا وقتي وزارت ورزش حمايت خود را از اين مربي نشان داد کي روش نيز کمي تغيير موضع داد و لذا در جلسه اي که هفته آينده و در همين راستا برگزار خواهد شد نتيجه نهايي ادامه همکاري مشخص مي شود.وي ادامه داد: با اتمام قرارداد کي‌روش موضوع در هيات رئيسه فدراسيون مورد نقد و بررسي قرار گرفت و لذا مقرر شد تا نسبت به انعقاد قرارداد ديگري با اين سرمربي اقدام شود زيرا نتيجه گرفتيم که وي توانايي اداره تيم ملي را دارا است.

رئيس فدراسيون فوتبال افزود: صحبت ها و سخناني که در جامعه مطرح مي شود از جمله اينکه فدراسيون کي‌روش را نمي‌خواهد بي پايه و بي‌اساس است.

وي اضافه کرد: اگر اين مربي را نمي‌خواستيم با وي قرارداد نمي‌بستيم زيرا فسخ قرار داد موجب تحميل خسارت و غرامت سنگيني براي فدراسيون مي شود.

کفاشيان اظهار کرد: کي روش نيز هم چون مسئولان فدراسيون خواستار دستيابي به نتيجه خوب با همراهي تيم ملي و همچنين تيم نوجوانان است و در همين راستا برنامه هاي خود را نيز به فدراسيون ارائه کرده است.

وي بيان کرد: اين برنامه ها که تا جام جهاني روسيه برنامه ريزي شده است، مورد بررسي و نياز سنجي لازم به منظور فراهم سازي امکانات اوليه در دستور کارقرار گرفته است. رئيس فدراسيون فوتبال با بيان اينکه فدراسيون همچنين در حال رايزني براي برگزاري يک ديدار تدارکاتي با تيم ملي ژاپن است، گفت: پس از اتمام ليگ برتر، تيم ملي براي شرکت در بازي هاي تدارکاتي به ترکيه، ترکمنستان و ازبکستان اعزام خواهد شد.


 سوت پايان 

 در تازه ترين رده بندي فيفا؛

ايران همچنان چهلم جهان و اول آسيا

فوتبال ايران در تازه ترين رده بندي ماه آوريل فدراسيون بين المللي فوتبال، فيفا، بدون تغيير همچنان در جايگاه چهلم جهان و اول آسيا باقي ماند.فوتبال ايران در رده بندي جديد فيفا در جايگاه چهلم جهان باقي ماند و همچنان در جايگاه نخست فوتبال آسيا قرار دارد. تيم فوتبال ايران در مقدماتي جام جهاني 2018 روسيه با تيم هاي عمان، ترکمنستان، هندوستان و گوام همگروه است و خود را براي اين رقابتها آماده مي کند.

در آسيا، ايران با 689 امتياز بالاتر از ژاپن (614)، کره جنوبي (575) و استراليا (531) در صدر قرار دارد.

به پيشنهاد فدراسيون کشتي؛

برگزاري رقابتهاي ليگ کشتي آسيا در ايران

مجمع شوراي کشتي آسيا با پيشنهاد ايران مبني بر برگزاري رقابتهاي ليگ کشتي قاره كهن موافقت كرد.مسئولان فدراسيون کشتي ايران در حاشيه برگزاري رقابتهاي كشتي قهرماني آسيا در دوحه قطر با حضور در جلسه شوراي کشتي آسيا پيشنهاد برگزاري ليگ کشتي قاره كهن را مطرح كردند. فدراسيون كشتي ايران بر اين باور است كه برگزاري اين ليگ مي تواند در جذب حمايت کنندگان مالي و همچنين توسعه فني کشتي در آسيا بيانجامد.بر اين اساس حاضران در جلسه مجمع شوراي كشتي آسيا نيز از طرح ايران استقبال کردند و در نهايت با برگزاري ليگ كشتي آسيا موافقت شد.

همچنين ايران به عنوان پيشنهاد دهنده اين طرح، آمادگي خود را براي برگزاري و ميزباني اين رقابتها اعلام كرد.

با وجود تصويب سازمان ليگ؛

احتمال تغيير معادلات ليگ دسته اول و افزايش تيم‌ها

با وجود تصويب سازمان ليگ مبني بر برگزاري مسابقات ليگ دسته اول در يک گروه 20 تيمي، باز هم امکان تغيير اين برنامه‌ريزي وجود دارد.جلسه هيات رئيسه فدراسيون فوتبال در شهر مشهد برگزار شد که در اين جلسه درباره مسائل مختلفي بحث و بررسي صورت گرفت.

يکي از مباحث مطرح شده در خصوص برگزاري مسابقات ليگ دسته اول در يک گروه 20 تيمي از فصل آينده بود. اکثر روساي هيات‌هاي استاني با اين مصوبه مخالف بودند. آنها اعتقاد داشتند برگزاري مسابقات در يک گروه به خاطر مسافت زياد و تعداد زياد تيم‌ها باعث مي‌شود بعضي از تيم‌‎ها نتوانند از عهده مسائل مالي آن بر بيايند.

گروه ديگر مخالفان نمايندگان تيم‌هايي بودند که امسال از ليگ دسته اول به دسته دوم سقوط کردند.همچنين بحث ورود چند تيم خصوصي هم به مسابقات ليگ دسته اول به ميان آمد. بر اين اساس مقرر شد يا مسابقات ليگ دسته اول در دو گروه 10 تيمي برگزار شود و يا احتمالا دو، سه تيم ديگر هم به اين مجموع اضافه خواهد شد.

براي حضور در رقابتهاي جهاني؛

اعضاي تيم ملي تکواندو ايران راهي روسيه شدند

تيم ملي تکواندو ايران در بخش مردان بامداد ديروز جمعه براي حضور در رقابتهاي قهرماني جهان تهران را به مقصد چيلابينسک ترک کرد.اين دوره از مسابقات طي روزهاي 22 تا 28 ارديبهشت‌ماه در سالن "تراکتور" شهر چيليابينسک برگزار خواهد شد که داراي گريد 12 براي رنکينگ المپيک است و به نفر اول 120 امتياز، براي نفر دوم 72 امتياز، نفرات سوم 43.20 امتياز در راه کسب سهميه المپيک تعلق خواهد گرفت.

همچنين تکواندوکاراني که در اين رقابتهاي مهم موفق به کسب پيروزي، جايگاه و حتي حضور شوند، نيز از کسب امتياز بي‌بهره نخواهند ماند و نفرات پنجم ، نفرات نهم ، نفرات هفدهم ، نفرات سي و سوم و نفرات شصت و پنجم امتيازاتي بدست خواهند آورد.محمد کاظمي، فرزان عاشورزاده، ابوالفضل يعقوبي، عليرضا نصرآزاداني، مسعود حجي ‌زواره، مهدي خدابخشي، اميد عميدي و سجاد مرداني ترکيب تيم ملي ايران در اين مسابقات را تشکيل مي‌دهد.

رييس فراکسيون ورزش مجلس شوراي اسلامي:

طرح دو فوريتي ممانعت از واگذاري استقلال و پرسپوليس در مجلس

رييس فراکسيون ورزش مجلس شوراي اسلامي از پيگيري طرح دو فوريتي جلوگيري از واگذاري دو باشگاه استقلال و پرسپوليس خبر داد و گفت: پس از نشست هيات رييسه اين فراکسيون اين طرح به هيات رييسه مجلس تقديم مي‌شود.مقداد نجف‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني ايسنا، اظهار کرد: هيات رييسه فراکسيون وزرش مجلس يکشنبه به منظور نهايي کردن طرح مذکور تشکيل جلسه داده تا همان روز اين طرح به هيات رييسه مجلس تقديم شود.

وي درباره اينکه آيا مجلس با واگذاري دو باشگاه استقلال و پرسپوليس مخالفت دارد؟ گفت: مجلس با اين رويه واگذاري‌ها که در حال انجام است مخالف است و درصدد هستيم با اين طرح مکانيزمي را پيش‌بيني کنيم که شان اين مساله حفظ شود.


 دقيقه نود 

 ليگ دسته اول 20 تيمي شد

مجمع فوق‌العاده فدراسيون فوتبال در تاريخ 17 خرداد برگزار مي‌شود.بر همين اساس زمان دقيق اين مجمع توسط هيأت رئيسه فدراسيون فوتبال در مشهد مشخص شد.

همچنين يکي ديگر از مصوبات هيأت رئيسه 20 تيمي شدن ليگ دسته اول رقابت‌هاي کشور و برگزاري آن در يک گروه بود.

ورود تيم ملي كشتي آزاد بدون استقبال

هيچكس در فرودگاه نبود!

تيم ملي كشتي آزاد ايران صبح ديروز جمعه در حالي با جام قهرماني آسيا از دوحه قطر به تهران بازگشت كه هيچ نماينده اي از وزارت ورزش براي استقبال از آنها در فرودگاه حضور نداشت.

در حاليكه پيش بيني مي‌شد بعد از قهرماني مقتدرانه تيم ملي كشتي آزاد ايران در رقابتهاي قهرماني آسيا و بازگشت آنها از دوحه قطر،‌ برخي از مسئولان وزارت ورزش با حضور در فرودگاه امام خميني(ره) به استقبال قهرمانان كشورمان بروند، هيچ اقدامي از سوي مسئولان ورزشي صورت نگرفت و گوش شكسته‌هاي قهرمان قاره کهن، در انزوا و سكوت وارد فرودگاه شدند.

تيم ملي كشتي آزاد كشورمان در شرايطي وارد تهران شد كه عسگري محمديان و برخي از كارمندان فدراسيون كشتي،‌ تنها افرادي بودند كه براي استقبال از قهرمانان آسيا در فرودگاه حضور داشتند.

بي‌توجهي مسئولان وزارت ورزش درحالي بر فضاي ورزش اول كشورمان سايه انداخته كه تيم‌هاي ملي كشتي ايران بايد اواسط سال جاري با حضور در رقابتهاي جهاني 2015 آمريكا براي كسب سهميه المپيك برزيل به ميدان بروند و با كسب حداكثر سهميه، دوباره پرچم دار نام و اعتبار ايران در مهمترين ميدان ورزشي جهان باشند.

بنگر به داربي مي‌رسد

مدافع مصدوم تيم پر‌سپوليس مي‌تواند تيمش را در برابر استقلال همراهي کند.

محسن بنگر که در روزهاي گذشته به دليل مصدوميت نتوانست در تمرينات پر‌سپوليس شرکت کند و از همراهي تيمش به دور بود، پس از رفع مصدوميت از ديروز تمريناتش را با تيم پيگيري کرد تا بتواند در روز جمعه و در ديدار مقابل استقلال براي پر‌سپوليس به ميدان برود.

دکتر حقيقت، پزشک تيم پر‌سپوليس با تاييد اين خبر گفت: بنگر شرايط خوبي دارد و با صلاحديد کادرفني مي‌تواند در داربي بازي کند.

در صورتي که استقلال شانس کسب سهميه نداشته باشد

بازي با پرسپوليس روز جمعه ساعت 16 برگزار مي‌شود

در صورتيکه استقلال شانس کسب سهميه نداشته باشد بازي پرسپوليس - استقلال در روز جمعه و دو ساعت زودتر از ساير ديدارها برگزار مي‌شود. تعيين زمان برگزاري دربي پايتخت به نتايج هفته بيست و نهم ليگ برتر بستگي دارد. اگر استقلال در پايان مسابقات اين هفته که روز يکشنبه برگزار مي‌شود همچنان شانس کسب سهميه آسيايي داشته باشد ديدار استقلال و پرسپوليس در همان روز جمعه 25 ارديبهشت ماه و طبق برنامه اعلام شده در ساعت 18 برگزار خواهد شد. در صورتي که استقلال در هفته سي‌ام ليگ برتر شانس کسب سهميه نداشته باشد به دليل مخالفت باشگاه استقلال با تغيير روز مسابقه، دربي پايتخت در همان روز جمعه ولي در ساعت 16 احتمالا برگزار خواهد شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته