جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/02/21 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4989

سرپرست معاونت فني و عمراني شهرداري اهواز:
تپه‎هاي منطقه حصيرآباد سبز مي‎شود

گازرساني به شهرک صنعتي بزرگ(شمال) اصفهان؛
سوخت پاک در بزرگترين شهرک صنعتي استان اصفهان

مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين:
تدوين برنامه‎هاي متنوع براي مقاطع پيش دبستاني و ابتدايي


خبــر


خبـــر


 سرپرست معاونت فني و عمراني شهرداري اهواز:
 تپه‎هاي منطقه حصيرآباد سبز مي‎شود 

اهواز – خبرنگار آفرينش

جمشيد سلحشور، احمد باورساد و علي ناصري رييس و اعضاي کميسيون عمران و معماري شهرسازي شوراي اسلامي شهر اهواز به همراه محمد صفري معاون فني و عمراني شهرداري، شهني سرپرست منطقه هفت و فرزين حاتمي کاکش از پروژه‌هاي عمراني منطقه هفت و تپه‎هاي حصيرآباد بازديد کردند.

در اين مراسم سرپرست معاونت فني و عمراني شهرداري اهواز گفت: از آنجاييکه شهردار اهواز و اعضاي شوراي شهر توجه و رسيدگي به مناطق محروم و کم برخوردار را سرلوحه فعاليتهاي خود قرار داده اند، در همين راستا از پروژه هاي عمراني و خدماتي شهرداري منطقه هفت بويژه تپه‎هاي حصيرآباد بازديد کرديم که با اجراي پروژه هايي مانند توسعه فضاي سبز مي‎توانيم به توسعه مناطق حصيرآباد و آل صافي کمک کنيم.

محمد صفري از اجراي پروژه تپه‎هاي سبز در حصير آباد خبر داد و افزود: با ايجاد فضاي سبز در سطح اين تپه ها و کاشت اصولي و ترتيبي درختان در سطوح شيب دار و استفاده از سيستم آبياري قطره اي، مي توان تپه‎هاي حصيرآباد را سبز کرد و از اين پتانسيل براي بهبود فضاهاي گردشگري و توريستي استفاده کرد.

در اين بازديد همچنين جمشيد سلحشور رييس کميسيون عمران و شهرسازي معماري شوراي اسلامي شهر اهواز گفت:از آنجاييکه اهواز در جلگه خوزستان قرار گرفته و تپه‎هاي حصيرآباد تنها نقطه مرتفع اهواز در دل مناطق کم برخوردار و قديمي مانند کوي آل صافي و حصيرآباد واقع شده، داراي ويژگيهاي بسياري در حوزه گردشگري و ارتقاء سلامت شهروندان و ايجاد بستر مناسب جهت سرمايه‎گذاري بخش خصوصي و ارتقاء امنيت اجتماعي در اين منطقه است.وي تصريح کرد: اجراي پروژه‎هاي مهم در اين مناطق با توجه به پايين بودن سرانه‌هاي فضاي سبز، خدماتي، بافت متراکم و معابر باريک و فشرده،نيازمند اعتبارات مالي است. و با ايجاد چنين پروژه هايي مي‌توان محيط شهري سالم پايدار با قابليت برجسته سکونتي براي شهروندان و ساکنان اين مناطق ايجاد کرد.


 گازرساني به شهرک صنعتي بزرگ(شمال) اصفهان؛
 سوخت پاک در بزرگترين شهرک صنعتي استان اصفهان 

اصفهان – بهروز راعي

گازرساني به شهرک صنعتي بزرگ( شمال) اصفهان آغاز شد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، محمد جعفري مديرعامل شرکت شهرک هاي صنعتي استان اصفهان در آيين افتتاح اين طرح بزرگ صنعتي که با حضور فرماندار و نماينده مردم شهرستانهاي شاهين شهر و ميمه و جمعي از مديران شرکت گاز استان صنعتگران و فعالان اقتصادي حضور داشتند به دغدغه جدي اين شرکت در حفاظت از محيط زيست و افزايش خدمات به واحد هاي صنعتي و ايجاد بستر رونق اقتصادي براي واحد هاي صنعتي اشاره کرد و گفت: شرکت شهرک هاي صنعتي استان اصفهان از تمام پتانسيل خود در جهت حفظ و حراست از محيط زيست شهرک ها و نواحي صنعتي از طريق گاز رساني و احداث تصفيه خانه آب و ايجاد فضاهاي سبز و درختکاري بهره مي گيرد.

وي افزود: در استان اصفهان 84 شهرک و ناحيه صنعتي وجود دارد که تاکنون موفق شده ايم به 48 شهرک و نواحي صنعتي در سراسر استان اصفهان گازرساني کنيم تا واحدهاي صنعتي از سوخت پاک استفاده کنند. جعفري در ادامه به اجراي طرح گازرساني به شهرک صنعتي بزرگ يا شمال اصفهان اشاره کرد و گفت: اين طرح با هزينه 80 ميليارد ريال اعتبار و شامل اجراي 13 کيلومتر شبکه تغذيه 16 اينچ و با فشار 250 پوند و همچنين احداث يک ايستگاه تقليل فشار گاز به ظرفيت 20 هزار متر مکعب در ساعت و راه اندازي يک دستگاه حفاظت از زنگ به اجرا درآمده است.

جعفري در ادامه به 33 کيلومتر اجراي شبکه گازرساني داخلي اين شهرک صنعتي اشاره کرد و گفت: شهرک صنعتي بزرگ اصفهان در زميني به مساحت 1280 هکتار ايجاد شده و هم اکنون بالغ بر 120 واحد صنعتي فعال در اين شهرک صنعتي مشغول فعاليت مي‌باشند.

وي افزود: تاکنون صنايعي مانند صنايع شميايي، سلولزي ، فلزي، برق و الکترونيک، نساجي و صنايع غذايي در اين شهرک فعاليت دارند.منصور زمان وزيري رييس واحد اجراي طرح هاي گازرساني شرکت گاز استان اصفهان در اين مراسم با بيان اينکه موقعيت صنعتي استان يک ويژگي خاص براي شرکت گاز اصفهان به همراه داشته است، افزود: بيشترين فروش اين شرکت در زمينه گازرساني به صنايع مستقر در سطح استان است که عمده واحدهاي بزرگ صنعتي استان از نعمت گاز طبيعي برخوردارند.

وي افزود: هم اکنون 48 شهرک صنعتي در استان تحت پوشش گاز طبيعي قرار دارند که در اين شهرک ها بيش از 13 هزار و 453 واحد صنعتي فعال مستقر هستند که کار گازرساني به 7 هزار و 43 واحد آن در سال گذشته انجام شد.

وي افزود: استان اصفهان در رتبه نخست کشور در بخش توزيع و مصرف گاز بوده به گونه اي که سالانه بيش از 18 ميليارد متر مکعب گاز در اين استان توزيع مي شود. شايان ذکر است شهرک صنعتي بزرگ ( شمال ) اصفهان در شهرستان شاهين شهر و ميمه و با هدف استقرار صنايع استان در شعاع بالاي 50 کيلومتر از مرکز کلان شهر اصفهان از سال 88 فعاليت خود را آغازکرده است.


 مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين:
 تدوين برنامه‎هاي متنوع براي مقاطع پيش دبستاني و ابتدايي 

قزوين - خردمند

مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين گفت: به منظور افزايش آگاهي شهروندان به خصوص کودکان و تغيير نگرش و ارتقاء فرهنگ آنان و برخورد صحيح با پسماندها و کاهش توليد زباله برنامه هاي آموزشي متنوعي براي مقاطع پيش دبستاني و ابتدايي تدوين و اجرا خواهد شد.

منتظري افزود: ارائه آموزش هاي عمومي و افزايش سطح فرهنگ و آگاهي شهروندان به تدريج باعث کاهش ميزان توليد زباله و صرفه جويي در مصرف منابع شده و از طرفي ميزان تفکيک پسماندها در مبادي توليد افزايش خواهد يافت که اين امر به نوبه خود باعث کاهش هزينه ها، از جمله حمل و نقل پسماندها خواهد شد.

وي تصريح کرد: همکاري مردم در اجراي برنامه هاي مختلف اجتماعي، زيست محيطي و بهداشتي، ازجمله مديريت پسماند از عوامل اثرگذار در اجراي صحيح و کاهش هزينه ها و همچنين نهادينه شدن فرهنگ صحيح برخورد مردم با پسماندها مي باشد. از اين رو فرهنگ سازي و آموزش عمومي شهروندان از اولويتهاي ويژه سازمان مديريت پسماند در سال 94 خواهد بود.

اين مسئول اضافه کرد: ايجاد حس مسئوليت پذيري در ميان مردم، نيازمند آموزش صحيح و به موقع مي‌باشد. اگر آموزش حفاظت از محيط زيست از ابتدا صورت گيرد، تأثير بهتري خواهد گذاشت چرا که افراد از همان ابتدا خود را به عنوان يک مسئول در برابر حفاظت از محيط زيست مي‌دانند و براي آن تلاش مي کنند.

وي اظهار کرد: ايجاد آگاهي در ميان توده هاي مردم باعث تغيير نگاه ايشان نسبت به محيط زيست و بهبود رابطه‌ي آنها با محيط زيست مي گردد. بي شک آشنا ساختن افراد در سطوح مختلف اجتماعي با اصول حفاظت از محيط زيست و ايجاد رغبت و انگيزه هاي داوطلبانه براي حفاظت از آن مي‌تواند مسئله ي تخريب و آلودگي محيط زيست را يک بار و براي هميشه حل کند.

وي افزود:اگر افراد در درون خود وظيفه اي اخلاقي و وجداني براي حفظ محيط زيست را احساس کنند، مقدمات اوليه ي مشارکت آن ها در برنامه هاي زيست محيطي فراهم مي شود.

وي اضافه کرد: بنابر اين اگر آموزش حفاظت از محيط زيست را از سال هاي اوليه ي زندگي يک انسان آغاز کنيم فردي مسئول و شايسته را در اين زمينه تربيت کرده ايم و اگر اين عمل در سطح گسترده صورت گيرد ، در آينده نسلي را خواهيم داشت که حفاظت از محيط زيست را جزء لاينفک زندگي خود قرار مي دهد.

منتظري ادامه داد: افزون بر اين، کودکان نقش برجسته اي در خانواده ها ايفا مي کنند. با آموزش صحيح آن ها، مي توان خانواده ها را نيز آموزش داد بنابراين بسياري از صاحبنظران، مقطع دبستان و پيش از دبستان را مهم ترين و بهترين سن جهت آموزش زيست محيطي مي دانند.


 خبــر 

 مديرکل حفاظت محيط زيست استان تهران:

مديريت پسماند در شرق تهران مطلوب نيست

دماوند - خبرنگارآفرينش

مديرکل حفاظت محيط زيست استان تهران با بيان اينکه مديريت پسماند در شرق استان تهران مطلوب نيست، گفت: در برنامه درازمدت به دنبال احداث سه کارخانه زباله‌سوز در اين استان هستيم. به گزارش خبرنگارآفرينش، محمدهادي حيدرزاده در نشست کارگروه مديريت پسماند هفت شهر شرق استان تهران در سالن اجتماعات شهيد رجايي فرمانداري شهرستان دماوند، ضمن تقدير از مسئولان اين شهرستان که توجه جدي به مسائل زيست‌‌محيطي دارند، اظهار داشت: موضوع پسماند يکي از مهم‌ترين مشکلات استان تهران است که بعد از 17 سال با توجه به فرمايشات مقام معظم رهبري در 17 اسفندماه، نگاه و اهميت به آن دوچندان شد. وي افزود: مقام معظم رهبري در جمع متصديان محيط زيست تأکيد داشتند که بايد توجه جدي به بحث آلودگي خاک شود و ايشان تعبير کردند که به‌طور اساسي اهميت خاک بيشتر از آب است. مديرکل حفاظت محيط زيست استان تهران با بيان اينکه وضع مديريت پسماند در شرق استان تهران مطلوب نيست، گفت: اين وضع، مي‌تواند با مشارکت همه بخشداري‌ها و شهرداري‌ها مطلوب شود؛ ما در کارگروه مديريت پسماند استان تهران پيگيري مسائل شرق اين استان نيز هستيم. حيدرزاده با اشاره به اينکه هيچ اميدي به راه‌اندازي سازمان مديريت پسماند شرق استان تهران در سال جاري نيست، تصريح کرد: در سال جاري به دليل اينکه برگزاري انتخابات در پيش است، بيشتر نشست‌ها در اين سمت بوده و نشست‌هايي که بايد در اين خصوص انجام شود، برگزار نمي‌شود. وي با تأکيد بر اينکه بايد را‌ه‌اندازي مديريت پسماند در اولويت قرار گيرد، بيان کرد: اما براي ساماندهي وضع کنوني زمان زيادي وجود ندارد و بايد کارها به‌صورت گروهي انجام شود تا تمريني براي تشکيل سازمان مديريت پسماند باشد.

احداث 3 کارخانه زباله‌سوز در اخترآباد رباط‌کريم، منطقه گندک دماوند و ورامين

مديرکل حفاظت محيط زيست استان تهران با بيان اينکه در درازمدت به دنبال احداث سه کارخانه زباله‌سوز در اخترآباد رباط‌کريم، منطقه گندک دماوند و ورامين هستيم، افزود: جانمايي کارخانه زباله‌سوز ورامين انجام شده و قرار است در سفر هفته آينده هيئت دولت به استان تهران، اين پروژه به تصويب هيئت‌وزيران برسد.

حيدرزاده با اشاره به اينکه در درازمدت بايد زباله‌ها به انرژي تبديل شود، گفت: بايد بتوانيم با سرمايه‌گذاري بخش خصوصي اين موضوع را نيز در منطقه گندک محقق سازيم و بتوانيم از زباله‌ها انرژي دريافت کنيم؛ اکنون در منطقه آرادکوه تهران اين موضوع انجام و انرژي برق به وزارت نيرو واگذار مي‌شود.

وي با تأکيد بر اينکه در کوتاه‌مدت بايد وضع موجود پسماند در شرق استان تهران اصلاح شود، تصريح کرد: مسئولان بايد در اين زمينه به‌صورت جدي ورود پيدا کنند و ما نيز همواره در نشست‌هاي استان گلايه‌هاي خود را مطرح کرده‌ايم.

37 کارگر نمونه شرکت توزيع نيروي برق استان همدان تجليل شدند

همدان- مجيد ملکيان

به مناسبت روز صنعت برق و روز کارگر با حضور مسئولان استاني و صنعت برق همدان از 37 کارگر نمونه شرکت توزيع نيروي برق استان تجليل شد.

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق استان همدان با بيان اينکه ارج نهادن به کار کارگران از توصيه‌هاي موکد پيامبران و امامان بوده، افزود: کار جوهره آدمي است و وجود آدمي به کار و تلاش وابسته است و چرخ زندگي انسان با کار و تلاش مي‌چرخد. حاجي‌رضا تيموري با اشاره به جايگاه کار و کارگر در اسلام تصريح کرد: در دين اسلام از کار کردن به عنوان عبادت ياد شده و در آثار ديني عبادت 70 جزء دارد که بزرگ‌ترين و برترين آنها کار است.

وي با بيان اينکه از کارگري که براي اداره زندگي تلاش مي کند به عنوان «جهادکننده در راه خدا» نام برده مي‌شود، ادامه داد: زيرا چرخ توليد و صنعت کشور با همت و اراده کارگران در حرکت است و روز به روز شاهد پيشرفت و توسعه کشور در تمام زمينه‌ها هستيم.

به گفته وي کار و تلاش يکي از عوامل مهم در توسعه اقتصادي و اجتماعي جوامع بوده و اصولاً کار عرصه نمايش قدرت واقعي ملت هاست و هر اندازه که ملتي در وادي کار و تلاش کوشاتر باشد دستيابي به افق هاي مطلوب و توسعه بيشتر براي آن ملت فراهم‌تر است.

وي با اشاره به نامگذاري امسال با عنوان سال «دولت و ملت، همدلي و همزباني» از سوي مقام معظم رهبري اظهار کرد: اين شعار نقشه راهي براي تمام مردم در هر جايگاهي است.


 خبـــر 

 مدير منطقه سه شهرداري قزوين خبر داد؛

تحقق درآمد بودجه منطقه سه شهرداري قزوين در سال 93

قزوين - خردمند

درآمد سال 93 منطقه سه شهرداري قزوين بالغ بر 484 ميليارد ريال محقق شده است.عبدالعلي دربندي‌زاده، مدير منطقه سه شهرداري قزوين گفت: درآمد سال 93 منطقه سه شهرداري قزوين بالغ بر 484 ميليارد ريال محقق شده است. دربندي‌زاده افزود: در سال گذشته درآمد اين منطقه با 115درصد نسبت به بودجه محقق شده است. وي بيان کرد: همچنين درآمد سال گذشته اين منطقه نسبت به اصلاح بودجه 109درصد محقق شده است.

دربندي زاده افزود: درآمد منطقه سه شهرداري قزوين در سال 93 نسبت به سال 92 با افزايش 6درصدي مواجه شده است. اين مقام مسوول افزود: در سال جاري بودجه درآمد اين منطقه بالغ بر 457 ميليارد ريال مصوب شده است که اميداريم امسال هم بودجه مورد انتظار اين مجموعه محقق شود.

وي گفت: تلاش همکاران واحد درآمد براي وصول به موقع عوارض و درآمد‌ها براي تحقق بودجه بسيار موثر بود و همکاران واحد درآمد اين منطقه تلاش کردند تا با وصول به موقع درآمد‌ها زمينه تحقق اين امر را فراهم کند. دربندي‌زاده بيان کرد: همچنين مشارکت شهروندان در پرداخت به موقع عوارض باعث رشد درآمد در مقايسه سال گذشته شده است و با قدرداني از شهروندان از آنها مي‌خواهيم با پرداخت به موقع عوارض، شهرداري را در اجراي سريع پروژه‌ها و ارائه خدمات ياري کنند. مدير منطقه سه شهرداري قزوين افزود: هديه خوش حسابي شهرداري قزوين به شهروندان از ديگر عوامل موثر در تحقق بودجه درآمد منطقه 3 در سال گذشته بود.

در راستاي اجراي طرح آسمان آبي ، زمين پاک انجام شد؛

آموزش بازيافت به 40 هزار خانوار در منطقه 15

جنوب تهران – رضا فغاني

معاون امور شهري و محيط زيست شهرداري منطقه 15 از ارائه آموزش بازيافت به 40 هزار خانوار منطقه در راستاي اجراي طرح آسمان آبي و زمين پاک خبر داد.

به گزارش خبرنگار آفرينش، مهندس رحمان پارسا با اعلام مطلب فوق افزود: از ابتداي شروع طرح آسمان آبي زمين پاک اداره بازيافت منطقه علاوه بر آموزش چهره به چهره به شهروندان نسبت به ارائه آموزش در بيش از 7 هزار واحد تجاري و اصناف، 384 مرکز اداري، 55 مرکز مذهبي و مسجد، 54 مرکز بهداشتي و درماني و 112 مهدکودک و مدرسه اقدام کرده است.

به گفته وي آموزش 385 سرايدار و تقدير و تشکر و اهداء جوايز به 148 شهروند فعال در امر تفکيک زباله از مبدا، از ديگر اقدامات در اين زمينه بوده است.براساس اين گزارش، آموزش بازيافت به شهروندان از سال گذشته با هدف کاهش زباله و تفکيک زباله از مبدأ در اين منطقه آغاز و تا آموزش همه شهروندان ساکن ادامه خواهد داشت.

معاون توسعه منابع انساني شهرداري تهران خبر داد؛

شرکت 7 هزار نفر در اولين جشنواره قرآني تربيت و تعالي

جنوب تهران- رضا فغاني

معاون توسعه منابع انساني شهرداري تهران در مراسم اختتاميه اولين جشنواره قرآني تربيت و تعالي ويژه شاغلين و خانواده‌هاي کارکنان شهرداري تهران گفت: 7 هزار نفر در جشنواره قرآني تربيت و تعالي شرکت کرده و 170 نفر از برترين‌هاي اين جشنواره تجليل شدند.

به گزارش خبرنگار آفرينش، محمد علي دارياني معاون توسعه منابع انساني شهرداري تهران در خصوص برگزاري اين جشنواره قرآني افزود: از يک سال پيش با تشکيل معاونت توسعه منابع انساني در شهرداري تهران با تأکيد شهردار تهران که اقدامات خاص فرهنگي را در داخل سازمان و خانواده آن عزيزان داشته باشيم جشنواره قرآني تربيت و تعالي را طراحي کرديم. معاون توسعه منابع انساني شهرداري تهران، عنوان کرد: در اين جشنواره قرآني حدود 7 هزار نفر از کارکنان شهرداري به همراه خانواده‌هاي آنان در چهار رشته حفظ، قرائت، مفاهيم و هنرهاي قرآني شرکت کردند. وي با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري(مدظله‌العالي) که فرمودند: «کارهاي قرآني طوري باشد که آموزه‌هاي قرآني در بطن زندگي افراد قرار بگيرد.» ادامه داد: اين جشنواره با هدف ترويج فرهنگ قرآني، ورود آموزه‌هاي ديني و قرآني در محل کار و تکميل بانک اطلاعاتي کارکنان در حوزه قرآني برگزار شد. معاون توسعه منابع انساني شهرداري تهران خاطر نشان کرد: در اين جشنواره از ظرفيت‌هاي ويژه کارکنان در بخش قرآني استفاده شد و ما توانستيم قاريان بين‌المللي و حافظان قرآني را در بين کارکنان شهرداري شناسايي کنيم. آيين اختتاميه اولين جشنواره قرآني تربيت و تعالي به همت معاونت توسعه منابع انساني، اداره کل رفاه و تعاون و خدمات اجتماعي و معاونت اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران برگزار و با تجليل از 170 نفر از برترين‌هاي اين جشنواره در باغ موزه دفاع مقدس برگزارشد. لازم به ذکر است اولين جشنواره قرآني تربيت و تعالي ويژه شاغلين و خانواده‌هاي کارکنان شهرداري تهران با حضور مسجد جامعي، عضو شوراي شهر تهران، امرودي، معاون اجتماعي‌ـ فرهنگي شهرداري تهران، عيسي‌پور، مدير رفاه، تعاون و خدمات اجتماعي شهرداري تهران، شهرداران مناطق مختلف تهران و خانواده کارکنان شهرداري تهران با معرفي نفرات برتر اين جشنواره قرآني به کار خود پايان داد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته