جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/03/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5000

رييس جمهوري در کنگره ملي تجليل از ايثارگران:
سرزمين اقتصادي ما توسط شوراي امنيت و 1+5 اشغال شده است


عربستان: عاملان حمله به شيعيان مجازات مي‌شوند


قدرداني نتانياهو از حمايت‌هاي آمريکا در کنفرانس "ان‌پي‌تي"


تائيد قانون جنجالي ضد حقوق بشري توسط پوتين

ظريف در جلسه غيرعلني تأکيد کرد،
با حمايت ملت و رهبري با قدرت کار را جلو مي‌بريم


ماندگار بر جريده عالم


يك نكته از هزاران


ميــزخبر


ميــز خبر

آيت الله هاشمي رفسنجاني:
مردم به فريبکاري ظاهرالصلاح‌هاي توخالي ‌توجه نمي‌کنند

با تاكيد بر تقويت بنيه نظامي درمرزها؛
فرمانده نيروي زميني ارتش: داعشي ها در نزديکي مرز ما هستند

طرح نحوه فعاليت احزاب و گروههاي سياسي،
مجلس مجازات احزاب سياسي متخلف را تعيين کرد

معاون رئيس جمهوري:
تفاهم هسته‌اي با ايران در مسير تعهد کامل آمريکاست


جشن فارغ التحصيلي دانشجويان دانشكده پزشكي ورودي مهر 86


يک کهنه سرباز 95 ساله فرانسوي بازمانده از عمليات دانکرک در سالگرد اين عمليات در جنگ دوم جهاني


سرمقاله


 رييس جمهوري در کنگره ملي تجليل از ايثارگران:
 سرزمين اقتصادي ما توسط شوراي امنيت و 1+5 اشغال شده است 

حجت الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني که در سوم خرداد؛ سالروز آزادي خرمشهر و در هشتمين کنگره ملي تجليل از ايثارگران صحبت مي‌کرد، اظهارداشت: پاسداشت سوم خرداد به اين دليل است که مي‌خواهيم به دنيا بگوييم که هر وقت در اين کشور بخشي از سرزمين و ارزش‌هاي ما به ناروا به دست دشمن تصرف شود، اراده ملي ايرانيان، آزاد کردن خرمشهرهاي جديد است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، رييس جمهوري که اظهاراتش با تکبير حاضران تاييد و پشتيباني مي‌شد، با تاکيد بر اينکه "خرمشهر نماد اراده و مقاومت ملي است و ما بايد بايستيم و خرمشهرهاي جديد را آزاد کنيم"، گفت: امروز سرزمين زيباي فعاليت اقتصادي شما با دنيا، توسط 5+1، شوراي امنيت و ابرقدرتها اشغال شده است و ما با ابزار سياسي و ديپلماسي مي‌خواهيم سرزمين اقتصاد خود را که به ناورا تصرف و اشغال شده، آزاد کنيم .

دکتر روحاني افزود: بايد تمامي سرزمين هاي تصرفي اقتصادي، تجاري و علمي خود را که در سراسر جهان به ناروا اشغال شده است ، به عنوان خرمشهر و خونين شهر جديد، از دست دشمن آزاد کنيم. رييس جمهوري تصريح کرد: ما ملتي هستيم که خرمشهرها را فراموش نمي کنيم و مصمم هستيم که تمامي خرمشهرها را به دست اين ملت و هدايت مقام معظم رهبري و به حول و قوه الهي آزاد کنيم.

دکتر روحاني با تاکيد بر اينکه "سوم خرداد ما ادامه خواهد داشت و زنداني تاريخ سال 61 نيست بلکه يک حماسه و پروسه ادامه دار است"، گفت: اين پروسه تا آزادي همه خرمشهرهاي سرزمين اقتصادي، تجاري، بانکي، بيمه اي، اجتماعي، سياسي ، فرهنگي و علمي ادامه مي يابد و رسيدن به پيروزي با ايمان و اراده ملت و دولت، طولي نخواهد کشيد.

سرداران سياسي ما خرمشهرهاي جديد را آزاد خواهند کرد

رييس جمهوري تصريح کرد: بايد با ابزار سياسي و ديپلماسي سرزمين اقتصادي کشور را که به ناروا اشغال شده آزاد کنيم و سرزمين فروش نفت که عفلقيان اشغال نموده‌اند، آزاد شود؛ بايد خرمشهر نفت و اقتصادمان را آزاد کنيم و فعاليت بانکها و روابط بانکي کشور را نيز از اشغال عفلقيان جديد آزاد کنيم و همانگونه که سرداران نظامي خرمشهر را در خرداد 61 آزاد کردند سرداران سياسي ما خرمشهرهاي جديد را آزاد خواهند کرد.

رييس جمهوري گفت:ما در اين روز، براي يک کار مهم ديگر هم اينجا گردهم آمده‌ايم. ما مي‌خواهيم بگوييم که هر وقت بخشي از سرزمين ما به ناروا به دست دشمن قدار اشغال شود، اراده ما همچنان آزادسازي آن بخش سرزمين مثل آزادسازي خرمشهر در سوم خرداد خواهد بود.

دکتر روحاني تصريح کرد: صدها دولت مي‌آيند و مي‌روند اما خرمشهر و آزادي آن مي‌ماند و باعث شادي و افتخار ملت است. به حول و قوه الهي همه خرمشهرهاي ملت ايران را آزاد خواهيم کرد و اين فتح‌ها نيز در تاريخ کشور جاودانه خواهد شد. ‌

استراتژي دفاع مقدس ملت ايران در برابر متجاوزان عفلقي

رييس جمهوري با اشاره به واکنش حضرت امام (ره) به اين تجاوز که فرمودند" دزدي سنگي را آورده و به خانه ما پرتاب کرده و مردم جواب او را خواهند داد"، اظهارداشت: امام مسأله را خيلي ساده بيان کرد و در عين سادگي همه نکات اصلي درباره آنچه رخ داده و واکنشي که بايد در برابر آن انجام شود بيان کردند و اين تبديل به استراتژي دفاع مقدس ملت ايران در برابر متجاوزان شد.


 عربستان: عاملان حمله به شيعيان مجازات مي‌شوند 

 
اسکاي نيوز : ملک سلمان بن عبدالعزيز، پادشاه عربستان اعلام کرد همه کساني که در حمله به مسجد روستاي القديح دست داشته و يا براي اين حمله همکاري و يا نقشه کشيده‌اند مجازات خواهند شد. در همين حال وزارت کشور عربستان از شناسايي هويت عامل انتحاري که خود را در مسجد شيعيان در القطيف منفجر کرده بود خبر داد.

وزارت کشور عربستان در بيانيه‌اي اعلام کرد: عامل اين حمله صالح عبدالرحمان القشعمي است که داراي تابعيت عربستاني و در ليست افراد تحت تعقيب نيروهاي امنيتي بوده است.به گفته وزارت کشور عربستان، اين فرد عضو گروه تروريستي بوده که دستورات خود را از داعش در خارج دريافت مي‌کردند.سخنگوي وزارت کشور عربستان اعلام کرد: اين باند وابسته به داعش پيشتر شناسايي شده بود و 26 تن از اعضاي آن که همگي داراي تابعيت عربستاني هستند بازداشت شده‌اند.


 قدرداني نتانياهو از حمايت‌هاي آمريکا در کنفرانس "ان‌پي‌تي" 

 
اسکاي نيوز : نخست وزير رژيم صهيونيستي از وزير خارجه آمريکا به دليل کارشکني‌هايش در کنفرانس بازنگري معاهده منع گسترش تسليحات هسته‌اي قدرداني کرد.يک مسئول عالي رتبه اسرائيلي با اعلام قدرداني بنيامين نتانياهو، نخست وزير رژيم صهيونيستي از جانبداري‌هاي جان کري، وزير خارجه آمريکا تاکيد کرد: آمريکا در اين کنفرانس پايبندي خود را به اسرائيل در ممانعت از صدور هر گونه قطعنامه‌اي در خصوص خاورميانه که به اسرائيل اختصاص داشته باشد و منافع امنيتي آن را تهديد کند، نشان داد.

وي افزود: اسرائيل از انگليس و کانادا نيز به دليل پيوستن به جبهه آمريکا در کارشکني‌ها بر سر توافقي در کنفرانس يک ماهه بازنگري در معاهده منع گسترش تسليحات اتمي (ان‌پي‌تي) قدرداني کرد.

يک مقام ارشد رژيم صهيونيستي که خواست نامش فاش نشود، گفت که نتانياهو مراتب تشکر خود از اوباما و جان کري، وزير امور خارجه آمريکا را از طريق تماسي تلفني به اطلاع کري رساند.


 تائيد قانون جنجالي ضد حقوق بشري توسط پوتين 

 
خبرگزاري فرانسه : رئيس جمهوري روسيه در اقدامي که مورد نکوهش گروه‌هاي حقوق بشري قرار گرفت، رسما قانون جنجالي ممنوعيت فعاليت "سازمان‌هاي غير دولتي نامطلوب" را تاييد کرد. کاخ کرملين در بيانيه‌اي اعلام کرد، اين قانون به مقام‌هاي روسيه اجازه مي‌دهد تا فعاليت گروه‌هاي جامعه مدني خارجي را که تهديدي عليه ظرفيتهاي نظامي و يا قانون اساسي است، ممنوع کرده و فعالان محلي را که با آنها همکاري مي‌کنند، تحت پيگرد قرار دهند.

حاميان اين قانون آن را "اقدامي پيشگيرانه" مي‌دانند که پس از موجي از تحريم‌هاي غرب عليه روسيه بر سر بحران اوکراين لازم بوده است. براساس اين قانون که هفته گذشته به تصويب پارلمان روسيه رسيد، مقام‌ها مي‌توانند فعاليت سازمان‌هاي مردم نهاد (NGOs) را ممنوع کرده و کارمندان آن‌ها را تحت پيگرد حقوقي قرار دهند و اين اقدام مي‌تواند براي آنها شش سال حبس و يا اخراج از کشور را به همراه داشته باشد.


 ظريف در جلسه غيرعلني تأکيد کرد،
 با حمايت ملت و رهبري با قدرت کار را جلو مي‌بريم 

يک نماينده مجلس درباره جلسه غير علني روز گذشته گفت که به جز چند نماينده که ساز ناهماهنگي با مجلس مي‌زنند، اکثر نمايندگان از اين جلسه راضي بودند. کمال‌الدين پيرموذن در گفت‌وگو با ايسنا، در توضيحات جلسه غيرعلني مجلس با حضور محمد جواد ظريف و عباس عراقچي در خصوص بررسي آخرين تحولات مذاکرات هسته‌اي، گفت: آقاي ظريف در ابتداي صحبت‌هايشان تأکيد کردند که توافق عزتمندانه را دنيا قبول دارد.

به گفته وي، بعد از صحبت‌هاي ظريف و عراقچي، زاکاني، زارعي، بروجردي و منصوري آراني از دو فراکسيون اصولگراي مجلس به ايراد صحبت پرداختند.پيرموذن گفت: بيشتر انتقادات نمايندگان به موضوع پروتکل الحاقي بود که آقاي ظريف اين‌گونه پاسخ داد که اغلب کشورهاي عضو ان‌پي‌تي پروتکل الحاقي را پذيرفته‌اند و اين تنها براي ايران نيست. البته ايشان تأکيد کردند که ما در دنيا و منطقه دشمن داريم و بايد تلاش کنيم که کار را با قوت جلو ببريم. اين نماينده اصلاح طلب مجلس همچنين گفت: آقاي ظريف در پاسخ‌هايشان به نمايندگان بر اين موضوع تأکيد کردند که با حفظ عزت کار را با قوت جلو مي‌بريم و تلاش مي‌کنيم ضمن حفظ حقوق مسلم ايران در تثبيت حق غني‌سازي تحريم‌هاي اقتصادي و مالي را لغو کرده و بساط پروژه ايران هراسي را جمع کنيم. همه اينها با برخورداري از حمايت ملت و مقام معظم رهبري شدني است.

پيرموذن همچنين گفت: بعد از صحبت‌هاي ظريف و عراقچي رئيس مجلس نيز اين جلسه را مثبت خواند و از تيم مذاکره کننده حمايت کرد.وي در پايان جلسه را بسيار خوب ارزيابي کرد و گفت: اين جلسه هم انديشي بسيار خوبي بود که اکثر نمايندگان از اين جلسه راضي بودند به جز چند نماينده که ساز ناهماهنگي با مجلس مي‌زنند.

همچنين در ابتداي جلسه علني روز گذشته مجلس در حالي که تعداد بسياري از نمايندگان دور ظريف جمع شده‌ بودند، کوچک‌زاده و رسايي از نمايندگان تهران با وزير امور خارجه درگيري لفظي پيدا کردند.


 ماندگار بر جريده عالم 

به مناسبت سي‌امين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي، روزنامه آفرينش ضمن فراخوان از مخاطبان روزنامه براي ارسال مقالات و ديدگاه‌هاي خود، هر روزه در صفحه2 برخي مقالات و سخنراني‌هاي آقاي دكتر عبدالله جاسبي را منتشر مي‌كند.

اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام

شوراي اجرايي / اجلاس شانزدهم

دانشگاه آزاداسلامي، شعبه دبي، کشور امارات متحده عربي

22 تا 23 جمادي الثاني، 1432 هجري قمري/ 25 تا26 مي 2011

سند درمورد موضوع 2.2 از پيش نويس دستورکار:

( گزارش مالي دبيرکل و مطالعه وضعيت مالي اتحاديه در سال 2010)

قسمت چهل و يكم

فصل III

درآمد اتحاديه از اول ژانويه تا 31 دسامبر 2010

فصل III : درآمد اتحاديه از اول ژانويه تا 31 دسامبر 2010

1. صورت حق عضويت ها

مجموع حق عضويت هاي دريافت شده از اول ژانويه تا 31 دسامبر 2010 به 00.300,117 دلار آمريکا مي رسد که 600.49 دلار آن براي سال مالي 2010 پرداخت شده و 00.700,67 دلار آن براي سال هاي قبل پرداخت شده است.

جدول حق عضويت هاي دريافت شده درمقايسه با سال هاي قبل

2. درآمدهاي غير حق عضويت از اول ژانويه تا 31 دسامبر 2010

- درآمدهاي غيرحق عضويت:

مديريت تلاش کرد تا درآمدهاي خارج از حق عضويت دانشگاه هاي عضو را به دست آورد. مجموع اين درآمدها به 97.136,26 دلار آمريکا مي رسد. تفضيل اين درآمدها به شرح زير است:


 يك نكته از هزاران 

مردم پايتخت همچنان در انبوهي از آسيب‌ها و خطرهاي مختلف زندگي شهري قرار دارند كه سلامتشان را به خطر انداخته و از سوي مسولان و نهادهاي ذي ربط نيز اقدامي اساسي براي جلوگيري و رفع آنها صورت نمي‌گيرد. بحث آلودگي‌هوا، عدم سلامت كامل آب، سموم غذايي، و... بسياري از مسائل ديگر كه به جاي خود حرف‌هاي بسياري در موردشان وجود دارد.

اما بحث پارازيت‌ها علي رغم وعده‌هاي داده شده در دولت قبل و دولت فعلي، همچنان موجب نگراني مردم و كارشناسان حوزه سلامت مي‌باشد. برخي كارشناسان معتقدند كه پارازيت‌ها موجب بروز سرطان‌هاي مختلف و تاثير گذاري بر باروري جامعه و احتمالا نارسايي‌هاي ژنتيكي در نسل‌هاي آينده خواهد شد. آيا قرار نيست تحقيقات انجام شده در اين زمينه براي مردم شفاف سازي شود؟!


 ميــزخبر 

 گرسنگي جان 12 ميليون يمني را تهديد مي‌کند

براساس آمارها برآورد شده است که حدود 12 ميليون تن در يمن با گرسنگي دست و پنجه نرم مي‌کنند.به گزارش شبکه اسکاي نيوز، جاناتان کانلايف، مدير هيات پزشکي بين‌المللي در يمن در سخناني عنوان داشت: از ميان جمعيت 26 ميليون نفري يمن، 12 ميليون تن در حال حاضر به کمک‌هاي غذايي نياز دارند و اين رقم در حال افزايش است.

وي افزود: شکي نيست که ذخاير غذايي تمام شده است. در عدن عملا ديگر چيزي باقي نمانده است. قيمت آرد در يمن چهار برابر شده است و قدرت خريد وجود ندارد. کمک‌ها و محموله‌هاي دارو و غذا وارد يمن شده است اما اين عمليات همچنان کند است چرا که کشتي‌ها در انتظار اعطاي مجوز به آن‌ها براي تخليه محموله خود در يمن هستند.

رئيس ستاد انتخابات استان تهران منصوب شد

سيدحسين هاشمي،استاندار تهران طي حکمي، سيدشهاب الدين چاوشي، معاون سياسي و اجتماعي استانداري تهران را به عنوان رييس ستاد انتخابات استان تهران منصوب کرد.


 ميــز خبر 

 موافقت رهبر انقلاب با عفو تعدادي از محكومان سازمان قضايي

حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي با پيشنهاد عفو يا تخفيف مجازات 102 نفر از محكومان سازمان قضايي نيروهاي مسلح موافقت كردند.

آيت الله آملي لاريجاني رئيس قوه قضائيه در نامه‌اي به رهبر معظم انقلاب اسلامي به مناسبت فرا رسيدن اعياد شعبانيه و سوم خرداد ماه سالروز آزادي خرمشهر، پيشنهاد عفو يا تخفيف مجازات 102 نفر از محكومان سازمان قضايي نيروهاي مسلح را كه در كميسيون مرکزي عفو و بخشودگي قوه قضائيه واجد شرايط لازم تشخيص داده شده اند، ارائه كرد كه اين پيشنهاد مورد موافقت رهبر انقلاب قرار گرفت.

سقوط جنگنده عربستاني در صنعاء به دست حوثي ها

فعالان در پايگاه‌هاي ارتباط اجتماعي تصاوير و فايل‌هاي ويدئويي را از سقوط يک جنگنده عربستاني در صنعاء منتشر کردند. برخي منابع نيز از سرنگوني اين جنگنده توسط انصارالله يمن خبر مي‌دهند. به گزارش شبکه خبري يمن اليوم اعلام کرد که عمليات جست‌وجوي خلبان پس از سقوط جنگنده عربستاني در منطقه "بني الحارث" در صنعاء آغاز شده است.

رسانه‌هاي يمني نيز اعلام کرده‌اند که اين جنگنده‌ از نوع اف 16 در نزديکي صنعاء سقوط کرده‌ است.

يک روزنامه يمني نيز اعلام کرد که خلبان اين جنگنده مفقود و هنوز پيدا نشده است و انصارالله (حوثي‌ها) به دو موشک در مکان سقوط اين جنگنده دست يافتند که هنوزمنفجر نشده بودند.

هجوم تروريست‌هاي داعش از سوريه به الانبار

همزمان با شروع عمليات نيروهاي عراقي در شرق رمادي و اعلام حمايت واشنگتن از عراق براي بازپس گيري اين شهر از تروريست‌هاي داعش، منابع خبري اعلام کردند که داعش نيروهاي خود را از سوريه به الانبار منتقل کرده است.به گزارش شبکه خبري اسکاي نيوز عربي، منابع عراقي اعلام کردند که داعش پس از اشغال گذرگاه "الوليد" در مرز سوريه و عراق افراد مسلح خود را به فلوجه، دومين شهر بزرگ استان الانبار منتقل کرده تا بتوانند با نيروهاي عراقي در اين استان مقابله کند.اين منابع نسبت به آزاد بودن تحرکات داعش در مرزها که موجب تقويت اين گروه تروريستي و وخيم‌تر شدن اوضاع مي‌شود هشدار دادند.


 آيت الله هاشمي رفسنجاني:
 مردم به فريبکاري ظاهرالصلاح‌هاي توخالي ‌توجه نمي‌کنند 

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، پيروزي ايران در جنگ هشت ساله را يک افتخار تاريخي برشمرد.به گزارش روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام ،آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در ديدار جمعي از رزمندگان، آزادگان، جانبازان و خانواده‌هاي شهدا، هشت سال دفاع مقدس را قطعه‌اي بي‌نظير و ارزشمند در تاريخ ايران خواند و گفت: همه دشمنان ايران و انقلاب در زماني که نيروهاي مسلح ما در شرايط روحي و تجهيزات مناسب نبودند، با تحريک حزب بعث، جنگ را بر مردم ما تحميل کردند و فکر مي‌کردند ايران اسلامي را منزوي و انقلاب را منهزم مي‌کنند، اما آنچه بدست آمد، يک افتخار تاريخي است.

وي با بيان اوضاع ايران و عراق در مقطع فتح خرمشهر، به مسائل پس از آن، مخصوصاً اختلافات عملياتي نيروهاي مسلح اشاره کرد و گفت: در جلسات شوراي عالي دفاع در اين خصوص بحث مي‌کرديم و وقتي اين مسائل خدمت حضرت امام(ره) گزارش شد، مرا که يک طلبه بودم، به عنوان فرمانده برگزيد.هاشمي رفسنجاني با توصيف اوضاع ارتش و سپاه در آن شرايط و جانفشاني‌هاي نيروهاي بسيج، گفت: وقتي پيروزي سياسي ايران در سازمان ملل ثبت شد، انحلال ارتش بعث آغاز و در حمله به کويت تسريع شد.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، زندگي خفت بار صدام در گور مرگ و اعدامش، انحلال ارتش بعث و اعدام فرمانده‌هاي آن و اوضاع زشت و زننده منافقين به عنوان ستون پنجم در جنگ را نشانه‌هايي از تحقق وعده‌هاي نصرت دانست و گفت: اشغالگران نظامي کشورها، از فتح دل‌ها چيزي نمي‌دانند.فرمانده هشت سال دفاع مقدس جايگاه مردم ايران در کشورهاي منطقه را يکي از مصاديق برجسته پيروزي واقعي ايران در جنگ دانست و گفت: دوست و دشمن اعتراف مي‌کنند که ايرانيان پيروز جنگ هستند.

وي در پاسخ به بعضي از گلايه‌هاي رزمندگان نسبت به برخي از مسائل و ميدان‌داري جبهه‌نديده‌ها، گفت: نگران نباشيد و مطمئن باشيد مردم هوشيار و بيدار ايران ديگر به فريبکاري‌هاي ظاهرالصلاح‌ها که توخالي ‌باشند، توجهي نمي‌کنند.هاشمي رفسنجاني، مردم مظلوميت اهل بيت(ع) در مدينه و کوفه را سرمشق شيعيان دانست و گفت: ناراحت نباشيد و به رحمت خداوند اميدوار باشيد.در آغاز اين ديدار شش نفر از رزمندگان، آزادگان، جانبازان و خانواده‌هاي شهدا به بيان ديدگاه‌هاي خويش پرداختند.


 با تاكيد بر تقويت بنيه نظامي درمرزها؛
 فرمانده نيروي زميني ارتش: داعشي ها در نزديکي مرز ما هستند 

فرمانده نيروي زميني ارتش گفت: نيروهاي تکفيري و تروريستي در نزديکي مرزهاي ما هستند و در گذشته داعش براي ورود به ايران زاغه مهمات پيش‌بيني کرده بود.به گزارش فارس، امير احمدرضا پوردستان فرمانده نيروي زميني ارتش طي سخناني به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازي خرمشهر در صحن علني مجلس اظهار داشت: امروز با چهره تازه‌اي از تهديدات روبرو هستيم که از نظر نوع، شکل و اندازه با گذشته فرق دارد.

وي افزود: نيروهاي تروريستي و تکفيري در نزديکي مرزهاي ما هستند. در سال گذشته همين موقع بود که ستاد کل نيروهاي مسلح به ما ابلاغ کرد که تروريست‌ها در جلولا و سعديه هستند و گام بعدي آنها خانقين بود که مي‌خواستند به کشور ما بيايند.پوردستان تأکيد کرد: اين گروهک‌هاي داعش در استان‌هاي مرزي ما فضاسازي کرده بودند و زاغه مهمات و نيرو پيش‌بيني و آماده کرده بودند تا در زمان ورودشان با ترور، انفجار، آشوب کنند که توسط سربازان گمنام کشورمان خنثي شد.

فرمانده نيروي زميني ارتش ادامه داد: اما ما در کمتر از سه روز 5 تيپ رزمي را براي مقابله با آنها سازمان‌دهي کرديم و نيروهاي پياده و بالگرد شناسايي ما تا 40 کيلومتر به داخل خاک عراق رفتند و توپخانه‌هايمان را ثبت تير کرديم.پوردستان گفت: امروز جاي پاي داعش را در افغانستان و پاکستان مي‌بينيم و آنها خودشان را آماده مي‌کنند.وي خاطرنشان کرد: لذا نيروهاي زميني ارتش و سپاه بايد تقويت شوند تا بتوانيم تانک بخريم، سامانه‌هايمان را متحول‌سازي کنيم و بالگردهايمان اورهال شوند. امروز نبرد، نبرد نيروهاي زميني است.


 طرح نحوه فعاليت احزاب و گروههاي سياسي،
  مجلس مجازات احزاب سياسي متخلف را تعيين کرد 

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در ادامه رسيدگي به طرح نحوه فعاليت احزاب و گروه‌هاي سياسي مجازات احزاب سياسي متخلف را تعيين کردند.

به گزارش ايسنا، براساس اين مصوبه مجلس احزاب سياسي که داراي پروانه فعاليت نهايي هستند در صورتي که مرتکب تخلفات مذکور در ماده 18 اين قانون شوند کميسيون احزاب متناسب با موارد تخلف مواردي از قبيل تذکر شفاهي، تذکر کتبي با ذکر دليل و تعيين تخلف با قيد محرمانه، اعلان آن از رسانه‌ها، محروميت از تمام يا بخشي از يارانه‌ها و کمک‌هاي دولتي تعليق فعاليت حزب حداکثر به مدت سه ماه، توقيف پروانه به مدت سه ماه تا يک سال و توقيف پروانه فعاليت و تقاضاي انحلال از دادگاه را اعمال کند.همچنين بر اساس تبصره يک اين ماده کميسيون احزاب موظف است قبل از اتخاذ تصميم در خصوص بندهاي 3 تا 7 اين ماده از نماينده حزب مربوط براي ارائه توضيح دعوت کرده و زمان کافي را براي اين کار در نظر بگيرد.همچنين بر اساس تبصره دو ، تصميم کميسيون احزاب ظرف مدت 30 روز پس از ابلاغبه حزب و طي مراح بند 7 اين ماده از قانون ، قابل شکايت در ديوان عدالت اداري است.


 معاون رئيس جمهوري:
 تفاهم هسته‌اي با ايران در مسير تعهد کامل آمريکاست 

معاون سياسي دفتر رئيس‌جمهور معتقد است تفاهم هسته‌اي با ايران در مسير تعهد کامل آمريکا قرار گرفته است.حميد ابوطالبي در صفحه شخصي خود در توئيتر نوشته است: اکنون که اوباما پس از مدتها جدال و بحث، مصوبه کنگره را امضاء کرد، رئاليسم سياسي و حقوقي در آمريکا گام بزرگي در راه يکپارچگي براي تفاهم با ايران برداشته است.معاون سياسي دفتر رئيس جمهوري سپس به تفسير اين موضوع پرداخته و توضيح داده است: معناي اين امر آن است که الف) تفاهم هسته‌اي با ايران در مسير تعهد کامل آمريکا قرارگرفته است ب) تعامل با ايران با تصويب هردو حزب در آن کشور رخ خواهد داد ج) قدرت منطقه‌اي ايران مورد اقبال ملي درآمريکا و تمايل جهاني براي حل معضلات واقع شده است. ابوطالبي تاکيد مي کند که افکار عمومي جهان و افکار عمومي داخل آمريکا اجازه نخواهند داد کنگره سخني غير از تصويب بگويد؛ چرا که اين روند انزواي بين‌المللي آمريکا و معضلات داخلي را در پي خواهد داشت.


 جشن فارغ التحصيلي دانشجويان دانشكده پزشكي ورودي مهر 86 


 يک کهنه سرباز 95 ساله فرانسوي بازمانده از عمليات دانکرک در سالگرد اين عمليات در جنگ دوم جهاني 


 سرمقاله 

 خطر دركمين است، وحدت كجاست؟!

حميدرضا عسگري

در نوشتار قبلي درمورد "پيچيدگي و خطرناكي" داعش، براي امنيت منطقه و كشورمان مطالبي را بيان كرديم، هرچند قصد ايجاد نگراني و تشويش اذهان عمومي را نداريم و دلگرم از صلابت نيروهاي امنيتي و نظامي كشورمان هستيم، اما...

بايد نسبت به ويژگي‌ها و شرايط تاريخي كه در آن قرار داريم بينش و فهمي عمومي حاصل گردد، تاهمگان درمورد نوع گفتار، كردار و عملكردهاي رسمي و غير رسمي خود توجه كافي داشته باشند. اهميت اين موضوع به قدري است كه فرماندهان نظامي ما نسبت به فعاليت‌هاي اين جريان تروريستي در نزديكي مرزهاي كشور هشدار داده‌اند و براي تقويت بنيه نظامي نيروها و ادوات نظامي جنگ زميني تاكيد جدي داشته‌اند. ما امروز با چهره تازه‌اي از تهديدات روبرو هستيم که از نظر نوع، شکل و اندازه با گذشته فرق دارد. امروز داعش از حمايت‌هاي اطلاعاتي، تسليحاتي ومالي بسيار قوي برخوردار است كه از سوي كشورهاي حامي آن مدام بروز رساني مي‌شود.

بايد توجه داشت كه امروز ميل سيري ناپذيري داعش براي گسترش اشغالگري و توسعه طلبي خود حد و مرزي را مشخص نكرده است و به هركجا كه لازم بدانند و تواناييش را داشته باشند يورش مي‌برند. نقشه جغرافايي پراكندگي آنها نشان از نوع عملكرد حساب شده آنها و حاميانشان دارد. امروز تمامي گذرگاه‌هاي زميني سوريه و عراق در دست داعش است و اين يك امتياز استراتژيك براي بقاي حضور آنها در اين مناطق مي‌باشد و كار را براي نابودي و مقابله بسيار مشكل مي سازد.

كافي است علت اين نفوذ بي دردسر و كم هزينه‌ داعشي‌ها در عراق را مورد توجه قرار دهيم، تا حركت شطرنجي آنها را در مقياس كشور خود پيش بيني كنيم. درعراق مشاهده مي‌شود كه مقامات ارشد سياسي و نظامي اين كشور اعلام مي‌كنند كه نيروهاي ارتش و پليس محلي بدون هيچگونه درگيري و با فرار از ميدان درگيري شهرها را تحويل داعش مي‌دهند!. علت كاملاً مشخص است و چيزي نيست جز عدم وحدت داخلي و يكپارچگي درمقابل تهديدات خارجي. البته درعراق شكاف‌ها بسيار عميق تر است و مسئله اختلافات مذهبي و قبيله‌اي به سبب سوء مديريت‌هاي چند سال اخير، عرصه را براين كشور تنگ كرده است.

اما در كشور ما بايد براين نكته تاكيد كنيم، عدم وحدت در موضوعات ملي كه از حساسيت بالايي برخوردار است، مي‌تواند آفتي براي به خطر افتادن سلامت انسجام دروني كشور تلقي گردد. دروضعيت حساسي كه كشور در سخت‌ترين دور از مذاكرات هسته‌اي قرار گرفته و ازسوي ديگر تحولات بسيار مهم و خطر آفريني در منطقه درحال رخ دادن‌ است، به هيچ عنوان نمي‌توان پذيرفت كه افراد و گروه‌هاي سياسي همچنان بر سر خواسته‌ها و رقابت‌هاي حزبي خود اصرار داشته باشند و خواسته يا ناخواسته براي كشور هزينه‌ و مشكل آفريني كنند.

بركسي پوشيده نيست كه استفاده ابزاري از داعش براي امتياز گيري غير مستقيم و فشار برايران در مذاكرات هسته‌اي، در دستور كار غرب قرار دارد، لذا در چنين اوضاعي چطور مي‌توان آنچه را كه غرب انتظارش را مي‌كشد( عدم وحدت دروني) براي آنها محقق كرد.

اگر سياسيون و مسولان اندكي در مورد حساسيت وضعيت كشور و منطقه تامل داشته باشند، متوجه مي‌شوند كه گره كور اين تحولات با پايان مذاكرات هسته‌اي امكان پذير خواهد بود!. شايد عده‌اي بگويند كه ارتباط دادن مسئله هسته‌اي به تحولات منطقه كار درستي نيست، اما بايد درجواب گفت كه در عرصه سياست تمام گفتار و كردار كشورها در يك چارچوب هدف گذاري مي‌شود. سياست هسته‌اي غرب و عداوت‌هاي عربي نسبت به كشورمان به هيچ وجه از هم جدا نيستند و يك همپوشاني اهداف را دنبال مي‌كنند.

پس بايد نسبت به وضعيت موجود توجه كافي داشت و بيهوده جلوتر از خط و مشي‌هاي مشخص شده از سوي بزرگان نظام حركت نكنيم. آن دسته از كساني كه با اهداف گوناگون به دنبال برهم زدن انسجام سياسي كشور هستند بايد بدانند كه در مسائل كلان ملي كه منفعت و امنيت ملت و كشور مدنظر است، نبايد اخلال ايجاد كرد و با عوام فريبي و شلوغ كاري آب را گل آلود نمود، چرا كه اين رويه جز ضرر عمومي و فرصت دهي به دشمنان براي تغييرنقشه وافزايش فشار بر ايران حاصل ديگري نخواهد داشت. اميدواريم اين درك در يك فضاي عمومي در كشور نهادينه شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته