جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/03/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5000


بيمارستان قلب فرشچيان همدان تا 2 ماه آينده افتتاح مي‎شود

معاون عمراني شهرداري اصفهان:
ايستگاه مترو سي و سه پل در اصفهان احداث مي شود

در آستانه سالروز اکتشاف نفت انجام مي‎شود؛
افتتاح 2 کارخانه نمک‎زدايي نفت در مسجد سليمان


خبــر


خبـــر


 بيمارستان قلب فرشچيان همدان تا 2 ماه آينده افتتاح مي‎شود 

 همدان- خبرنگار آفرينش

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي همدان بيان کرد: بيمارستان قلب فرشچيان همدان يکي از شاهکارها و هماهنگيهاي بخش دولتي و بخش خيريه است و اين مجموعه يک بيمارستان کامل و مجهز با ساختار روز دنيا مي‎باشد که از مرغوبترين امکانات در تجهيز و ساخت آن استفاده شده و ساختاري بين‎المللي دارد.

محمد رضا عباديان اضافه کرد:در ساخت و تجهيز اين بيمارستان مبلغ 30ميليارد تومان آورده خير محترم بوده و همچنين مبلغ 60ميليارد تومان خود دانشگاه هزينه کرده و تجهيز آن نيز از طرف وزارت بهداشت انجام شده است.وي افزود:مقدمات افتتاح اين بيمارستان در حال انجام است به طوري که چيدمان تختها، جلسات توجيهي پرسنل و فرآيندهاي انتقال در حال انجام است.

احتمال افتتاح پروژه با حضور وزير بهداشت

عباديان اظهاراميدواري کرد:حداکثر تا 2 ماه آينده اين پروژه افتتاح شود و همچنين تلاش مي‌کنيم تا افتتاح اين پروژه را با حضور وزير بهداشت انجام دهيم.معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي همدان در مورد ازدحام جمعيت و شلوغي در مانگاه امام خميني(ره) و شيخ الرئيس گفت: درمانگاه امام خميني از دي ماه سال گذشته به سيستم نوبت‌دهي تلفني و اينترنتي مجهز شده و مردم ديگر مجبور نيستند براي دريافت نوبت به درمانگاه مراجعه کنند.

وي گزينه بعدي مجهز شدن به سيستم نوبت‌دهي تلفني و اينترنتي را درمانگاه شيخ‎الرئيس برشمرد و گفت:وضعيت اين درمانگاه در شان مردم همدان نبوده و با مجهز شدن به سيستم نوبت‌دهي تلفني و اينترنتي از ازدحام جمعيت در اين درمانگاه نيز کاسته مي‎شود.وي درمورد آزمايشگاه رفرانس نيز گفت: آزمايشگاه رفرانس يک خدمت به مردم است که به صورت محيطي انجام مي‎شود و تمامي پرسنل آن از کارمندان معاونت درمان مي‌باشند. عباديان اذعان کرد: ما مي‎خواهيم خدمات آزمايشگاه رفرانس را به بيمارستانها منتقل کنيم زيرا که سرويس‎دهي به مردم به اين شکل را نداريم و کار غير فني است.

وي يادآور شد: با انتقال خدمات اين گونه آزمايشگاهها به بيمارستانها آزمايشگاههاي محيطي کنترل مي‎شوند و کار تصديگري در برنامه محيطي کم شده و به سمت بيمارستانها مي‎روند که در اين صورت اعتماد مردم نيز بالا مي‎رود.

داروهاي بيماران خاص و صعب‎العلاج استان چگونه تامين مي‎شود؟

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي همدان بيماريهاي تالاسمي، هموفيلي ،MS،نارسايي کليه و دياليز را جزء بيماريهاي خاص برشمردو گفت:داروهاي بيماريهاي خاص استان تقريبا به صورت رايگان براي بيماران تامين مي‎شود. به طوري که در بيماري هاي، بيماران هموفيلي و MS خدمات و امکانات ويژه رايگان دريافت مي کنند.وي در مورد انجام دياليز در استان گفت:در استان همدان 700نفر بيمار دياليزي داروهاي خود را تقريبا رايگان دريافت مي‌کنند و خدمات دياليز در تمام شهرستانهاي استان انجام مي‎شود.


 معاون عمراني شهرداري اصفهان:
 ايستگاه مترو سي و سه پل در اصفهان احداث مي شود 

 
اصفهان - راعي

معاون عمران شهري شهرداري اصفهان با بيان اينکه ايستگاه مترو سي و سه پل در22 متر زير زمين احداث مي‎شود، عنوان کرد: از ارتفاع 10 متر زير زمين در اين پروژه آب وجود داشت و روش اجراي اين پروژه از سمت بالا به پايين بود؛ از اين رو اين پروژه يکي از پروژه‎هاي مهندسي ويژه است که در چند دهه گذشته در اصفهان اجرا شده است.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، عليرضا قاري قرآن در جمع خبرنگاران گفت: از 2 هزار و 345 ميليارد تومان مجموع بودجه سال 93، 2 هزار ميليارد تومان آن به فعاليت هاي عمراني اختصاص داده شده بود و در سال جاري نيز سهم عمراني بودجه 2 هزار ميليارد تومان است كه 70 درصد آن نقدي و 30 درصد غيرنقدي است. قاري قرآن با بيان اينكه 40 درصد از بودجه عمراني صرف تملك و 40 درصد براي اجراي پروژه‌ها هزينه مي‌شود، خاطرنشان كرد: 20 درصد باقي مانده از بودجه نيز براي نگهداري، مباحث خدمات شهري و ترافيكي هزينه مي‌شود.

قاري قرآن با اشاره به اينكه ايستگاه مترو شريعتي تكميل شده است، اضافه كرد: عمليات اجرايي ايستگاه مترو سي و سه پل در خردادماه انجام و ايستگاه مترو آزادي در شهريور ماه تكميل مي‌گردد.

معاون عمراني شهرداري اصفهان در ادامه سخنان خود به احداث تقاطع غيرهمسطح 25 آبان اشاره كرد و گفت: تقاطع غيرهمسطح 25 آبان در راستاي ساماندهي رينگ دوم ترافيكي قرار دارد.

معاون عمراني شهرداري اصفهان با بيان اينكه در حال حاضر نقشه هاي تقاطع غيرهمسطح 25 آبان آماده و پيمانكار آن نيز انتخاب شده است، تصريح كرد: تقاطع غيرهمسطح 25 آبان در دهانه 60 متري از شرق به غرب احداث مي شود همچنين مسير خط بي.آر.تي نيز در آن در نظر گرفته شده است.

قاري قرآن خاطرنشان كرد: قرارداد اجراي اين پروژه 12 ماهه است اما تمام تلاش ما بر اين است كه تا پايان سال جاري تكميل شود.

وي در بخش ديگر سخنان خود به احداث تقاطع غيرهمسطح استقلال اشاره كرد و گفت: تقاطع غيرهمسطح استقلال در محور رينگ چهارم ترافيكي در 3 طبقه احداث مي شود كه تقريبا مشابه مجموعه پلهاي دفاع مقدس است. معاون عمراني شهرداري اصفهان با اشاره به اينكه از سمت خميني شهر به ميدان استقلال زيرگذر احداث مي شود، افزود: از سمت جاده تهران به خيابان امام خميني(ره) نيز روگذر احداث مي شود. قاري قرآن با بيان اينكه تراموا يكي از قويترين سيستمهاي حمل و نقل همگاني محسوب مي‌شود، افزود: قرارداد خريد 11 واگن با يك شركت از كشور جمهوري چك منعقد شده است اما تاكنون امكان اجرايي شدن اين طرح وجود ندارد.

قاري قرآن در بخش ديگر سخنان خود با اشاره به پروژه مركز همايشهاي بين المللي افزود: پروژه مرکز همايشهاي بين‌المللي اصفهان در دو بخش سالن اجلاس و فضاهاي جانبي و ويلاها در حال اجرا است.


 در آستانه سالروز اکتشاف نفت انجام مي‎شود؛
 افتتاح 2 کارخانه نمک‎زدايي نفت در مسجد سليمان  

 اهواز – خبرنگار آفرينش

در آستانه يکصد و هشتمين سالروز اکتشاف نفت در ايران، 2 واحد نمک‎زدايي در شرکت بهره‌برداري نفت و گاز مسجدسليمان افتتاح مي‌شوند. مديرعامل شرکت بهره‌برداري نفت و گاز مسجدسليمان با اعلام اين خبر اظهار داشت: کارخانه نمک‎زدايي هفت شهيدان و کارخانه نمک‎زدايي لب سفيد، دو واحد صنعتي هستند که توسط متخصصان مديريت مهندسي و ساختمان مناطق نفتخيز جنوب طراحي و اجرا شده‌اند. مهندس ابراهيم پيرامون افزود: طراحي و ساخت تجهيزات مورد نياز اين پروژه ها که براي نخستين بار به دست تواناي سازندگان داخلي و متخصصان صنعت نفت جنوب صورت گرفت فصل ديگري از خودباوري و تجلي پيشرفت مبتني بر توان داخل را رقم زد.

وي تصريح کرد : اين دو واحد صنعتي در زمره مهمترين پروژه‌هاي فرآورش نفت نمکي شرکت ملي نفت ايران مي‌باشند.اين مقام مسئول در حوزه نفت و گاز در شرکت نفت و گاز مسجدسليمان در خصوص ظرفيت و توان اين واحدهاي صنعتي اظهار داشت: واحد نمک‎زدايي لب سفيد و هفت شهيدان هرکدام به ترتيب 30000 و 55000 بشکه نفت خام را در روز فرآورش مي کنند که با بهره‌برداري از اين واحدها 85000 بشکه به توان توليد اين شرکت افزوده مي‎شود.مهندس پيرامون افزود : شرکت بهره‌برداري نفت و گاز مسجدسليمان قديمي ترين توليد کننده نفت و گاز کشور است که در گستره‌اي به وسعت 27000 کيلومتر مربع در شمال استان خوزستان و بخشهايي از استانهاي لرستان و ايلام به فعاليت مشغول است و ظرفيت توليد روزانه 150 هزار بشکه نفت و 350 ميليون فوت مکعب گاز را دارد.


 خبــر 

 تكميل و اجراي 103 پروژه عملياتي در شركت كارون

اهواز – خبرنگار آفرينش

103 پروژه قراردادي و دستوركاري مديريت عمليات با اعتبار 234 ميليارد ريال با استفاده از بودجه‌هاي جاري و سرمايه اي شركت بهره‎برداري نفت و گاز كارون در سال 93 تكميل و اجرا شده است.

رئيس امور مهندسي و ساختمان اين شركت گفت: از مجموع 176 پروژه مورد در خواست مديريت عمليات ، 103 پروژه اولويت دار با انجام مراحل مناقصه و به منظور پشتيباني از عمليات توليد به پيمانكاران واجد شرايط و بومي استان واگذار شد.

مهندس منوچهر حيدري نيا، افزود: از اين تعداد، سه پروژه احداث چند راهه اقماري در ميدان نفتي بنگستان منصوري، توسعه چند راهه و جداسازي لوله هاي مشترك چاه هاي ميدان نفتي آبتيمور و احداث ديوار اطراف ناحيه صنعتي كارون با بودجه سرمايه اي در سال 93 تكميل و راه اندازي شدند. وي در ادامه، پروژه هاي احداث خط لوله غير فلزي انتقال پساب از واحد نمكزدايي شماره 2 به شماره 1 اهواز، تجهيز واحدهاي بهره برداري نفت و گاز به مانيتورهاي آبپاش ثابت، احداث حصار اطراف زمين هاي تحصيلي واحد بهره برداري شماره 2 اهواز در منطقه كوي فرهنگيان، ايمن سازي كريدور خطوط لوله در محل تقاطع با تونل مترو و ساخت و نصب برجك ديده باني در مجموعه صنعتي شماره 4 اهواز را از ديگر پروژه هاي سرمايه اي شركت كارون دانست كه هم اكنون در فاز اجرايي هستند

حيدري نيا در پايان، گفت، طراحي نرم افزار كنترل هزينه و بودجه پروژه ها و بكارگيري نرم افزار برآورد هزينه پروژه ها براساس شاخص هاي مديريت برنامه ريزي و راهبردي وزارت كشور از ديگر اقدامات شاخصي است كه جهت تسريع در اجراي پروژه ها، سال گذشته در امور مهندسي و ساختمان شركت بهره برداري نفت و گاز كارون انجام شد.

بازديد مدير دفتر بهبود روشهاي بهره‌برداري فاضلاب شركت مهندسي آبفاي كشور از تصفيه‎خانه فاضلاب اراک

اراک - الهام فراهاني

مهندس وکيلي مدير دفتر نظارت بر بهبود روش هاي بهره‌برداري فاضلاب شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور از تصفيه‎خانه فاضلاب شهر اراک با فرايند لجن فعال متعارف بازديد نمود. به گزارش روابط عمومي شركت آب و فاضلاب استان مركزي طي اين بازديد مهندس بهمن آنالويي معاون بهره‌برداري شرکت گزارشي از وضعيت تاسيسات و تصفيه خانه هاي فاضلاب استان ارائه نموده و در ادامه مهندس وكيلي مدير دفتر نظارت بر بهبود روش هاي بهره برداري فاضلاب شركت مهندسي آب وفاضلاب كشور با اشاره به وضعيت تاسيسات و تصفيه خانه هاي فاضلاب شهر هاي استان رهنمود هايي به منظور بهبود بهره‌برداري تصفيه‎خانه هاي فاضلاب ،کنترل و هدايت فاضلابهاي صنعتي و راهکار عدم تاثير پذيري تصفيه‎خانه ها از شوکهاي احتمالي ارائه نمود.

در پايان بازديد طي جلسه اي با شرکت دانش بنيان مستقر در پارک علم و فن آوري استان مرکزي، مدير دفتر نظارت بر بهبود روش هاي بهره برداري فاضلاب شركت مهندسي آبفا كشور در جريان روند توليد دوربين هاي ويدئومتري و نحوه ارائه خدمات ويدئومتري توسط اين شرکت قرار گرفت.

تعداد مدارس خشتي در راز و جرگلان زياد است

به گزارش آفرينش مديرکل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس خراسان شمالي از بالا بودن مدارس خشتي گلي در شهرستان راز و جرگلان خبرداد.

ابوالقاسم بابايي در همايش تجليل از خيرين مدرسه ساز شهرستان راز و جرگلان، اظهار کرد: با وجود اقدامات صورت گرفته در سالهاي اخير باز هم شاهد بالا بودن تعداد مدارس خشتي و گلي در اين شهرستان نسبت به ميانگين 20 درصدي مدارس خشتي و گلي استان هستيم.وي خاطرنشان کرد: طبق آمار ارائه شده، 50 درصد فضاهاي خشتي و گلي استان خراسان‌شمالي در اين شهرستان قرار دارد.بابايي افزود: بيش از 50 ميليارد ريال اعتبار از منابع مختلف در ساخت فضاهاي آموزشي شهرستان راز و جرگلان هزينه شده است. احداث دو خوابگاه بزرگ گرکز و غلامان و سالن ورزشي غلامان از جمله طرح‌هاي آموزشي در اين شهرستان است. وي به بازديد رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس کشور از وضعيت فضاهاي آموزشي شهرستان راز و جرگلان اشاره نموده و بيان کرد: آغاز ساخت دو مدرسه و ساخت دو باب مدرسه ديگر در سال جاري از محل اعتبارات بنياد برکت در اين شهرستان از تصميمات گرفته شده از سوي وزارت‌خانه است.


 خبـــر 

 مديرکل بنياد مسکن استان تهران خبر داد؛

نگاه ويژه به بخش عمران روستاهاي استان تهران

دماوند - خبرنگارآفرينش

مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان تهران با بيان اينکه در بخش عمران نگاه ويژه‌اي به روستاها داريم، گفت: بايد بافت‌هاي روستايي حفظ شود و با الحاق زوري روستاها به شهر مخالف هستيم.

به گزارش خبرنگارآفرينش، نصرالله دهقان در نشستي که با حضور رؤساي شوراهاي اسلامي و دهياران روستاهاي شهرستان دماوند در سالن اجتماعات فرمانداري اين شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: با وجود اينکه شناخت کافي از جغرافيا و فرهنگ شهرستان دماوند نداريم، اما شناخت مناسبي از وظايف کاري که بايد براي روستاييان انجام دهيم، وجود دارد.

وي با بيان اينکه همه بايد براي رسيدن به اهداف تلاش کنند، افزود: کارهاي عقب‌افتاده بسياري وجود دارد که البته هنوز ريشه آنها را متوجه نشده‌ايم؛ امروز در بخش عمران روستاها نگاه ويژه‌اي داريم تا ديگر خيلي از اشتباهات گذشته تکرار نشود.

مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان تهران تصريح کرد: اکنون با توجه به شکل‌گيري شوراهاي روستايي و ايجاد يک اراده منسجم در مديران محلي و ملي، بهترين موقع براي برنامه‌ريزي مناسب است.

دهقان ادامه داد: بنياد مسکن انقلاب اسلامي تجربه‌ 30 سال فعاليت در روستاها را دارد و اکنون با تجربه‌اي که در اختيار داريم به دنبال اين هستيم تا بتوانيم نواقص گذشته را برطرف سازيم.

وي با بيان اينکه قطعاً تلاش خواهيم کرد تا مشکلات را به حداقل برسانيم، گفت: سعي داريم تا محيط زيست مردم را ارتقا دهيم و از همه مهم‌تر رضايت‌مندي آنها را به دست بياوريم.

مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان تهران بيان کرد: قطعاً در تهيه طرح‌هاي هادي، اطلاعاتي از وضع موجود روستائيان از شوراها، دهياران و نماينده بخشداري‌ها در خود محل دريافت مي‌شود تا اين طرح در روستاها تأثيرگذار باشد.

دهقان با تأکيد بر اينکه بايد بافت‌هاي روستايي حفظ شود و با الحاق زوري روستاها به شهر مخالف هستيم، افزود: خدماتي که براي روستائيان در درازمدت تأثيرگذار به‌ حساب مي‌آيد، استفاده از تسهيلات بانکي با سقف 15 ميليون تومان است؛ البته اين سقف، رقم بزرگي نيست، اما با بهره‌ پنج درصد و بازپرداخت 10 يا 15 ساله نعمت بسيار خوبي براي روستاهاست.

وي با اشاره به صدور اسناد روستاها گفت: نشستي با مديرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران داشتيم و اميدواريم اين موضوع نيز به عنوان يک کار زيرساختي انجام شود.

مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان تهران اضافه کرد: از هر آنچه در اختيار داريم براي رفع مشکلات روستائيان استفاده مي‌کنيم و براي رفع مشکلاتي که خارج از وظيفه ماست، با دستگاه‌هاي مربوطه مکاتبه خواهيم کرد.

سرپرست معاونت عمراني فرمانداري دماوند:

مشاوران تهيه طرح‌هاي هادي روستايي دماوند اطلاعات خود را پالايش کنند

دماوند - ايرج صادقعلي

سرپرست معاونت امور فني و عمراني فرمانداري شهرستان دماوند با بيان اينکه روستائيان بايد از حريم خود حفاظت کنند، گفت: براي تهيه مناسب طرح‌هاي هادي روستايي در اين شهرستان، مشاوران اين طرح‌ها اطلاعات خود را پالايش کنند.

به گزارش خبرنگارآفرينش، علي شيوا در نشستي که با حضور مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان تهران، رؤساي شوراهاي اسلامي و دهياران روستاهاي شهرستان دماوند در سالن اجتماعات فرمانداري اين شهرستان برگزار شد، با اشاره به سوابق درخشان مديرکل بنياد مسکن در ستاد بازسازي راه و شهرسازي استان خوزستان اظهار داشت: بنياد مسکن انقلاب اسلامي، نهادي مقدس به‌حساب مي‌آيد که با فرمان تاريخي امام راحل تأسيس شده است.

وي با بيان اينکه نتايج بنياد مسکن انقلاب اسلامي در مدت 30 ساله از تأسيس آن، قابل رويت است، افزود: قطعاً دهياران و شوراهاي اسلامي که به صورت 24 ساعته در روستاها حضور دارند، مشکلات را به‌ خوبي درک مي‌کنند.

سرپرست معاونت امور فني و عمراني فرمانداري شهرستان دماوند گفت: به طور اساسي، دريافت اطلاعات مبناي برنامه‌ريزي براي کارهاي مختلف به‌حساب مي‌آيد و اگر برنامه‌ريزي‌ها بر اساس اطلاعات نادرست انجام شود، اين موضوع منجر به خروجي نامناسب در کارها مي‌شود.

شيوا خطاب به مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان تهران گفت: تقاضا داريم که مشاوران تهيه طرح‌هاي هادي روستايي در جهت پالايش اطلاعات خود تلاش کنند.

وي ادامه داد: قطعاً دهياران و شوراهاي روستايي بهترين کساني هستند که مي‌توانند براي جمع‌آوري اطلاعات روستايي کمک کنند و مشاوران تهيه طرح‌‌هاي هادي روستايي از آنها به خوبي استفاده کنند؛ اگر اطلاعات درستي از مجموعه روستاها جمع‌آوري شود، خروجي کارها رضايت‌مندي مردم خواهد بود.

سرپرست معاونت امور فني و عمراني فرمانداري شهرستان دماوند با اشاره به اينکه برخي از دهياران و شوراهاي روستاها تعريف نادرستي از حريم روستاها دارند، گفت: حريم محلي جهت تأمين سرانه‌ها در آينده به‌حساب مي‌آيد و هرگونه ساخت و ساز چه در حريم روستايي و چه در حريم شهري غيرقانوني است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته