جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/03/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5000

گزارش آفرينش از روند نهايي مزايده پرسپوليس و استقلال
ادامه ابهام در واگذاري سرخ آبي ها


سوت پايان


دقيقه نود


 گزارش آفرينش از روند نهايي مزايده پرسپوليس و استقلال
 ادامه ابهام در واگذاري سرخ آبي ها  

پروژه واگذاري تيم هاي پرسپوليس و استقلال در حالي به مراحل پاياني خود نزديک مي شود که هنوز ابهاماتي در روند واگذاري اين دو تيم پرطرفدار پايتخت وجود دارد.

طبق گفته مشاور سازمان خصوصي سازي، قرار است که بعدازظهر امروز نتايج مزايده چهارم اين دو تيم اعلام شود. اما ديروز صحبت هايي مبني بر دخالت مجلس براي به تعويق انداختن اين روند شنيده شد و اين در حالي است که با توجه به شايعه هاي شنيده شده درباره واگذاري پرسپوليس و استقلال به خودرو سازان، همه چيز در هاله اي از ابهام قرار گرفته است.

بر اين اساس مقداد نجف نژآد رييس هيئت مديره استقلال و نماينده مجلس، در صحبت هايي که با فارس انجام داد، علناً از دخالت مجلس براي جلوگيري از واگذاري به بخش خصوصي صحبت کرد و گفت: 135 نماينده مجلس طرح دوفوريتي را به صحن مجلس ارائه کرده‌اند مبني بر اينکه چرا سازمان خصوصي‌سازي بعد از برگزاري سه مزايده اقدام به برگزاري مزايده چهارم کرد. ما حتي مي‌توانستيم اين امضا را به 200 نفر هم برسانيم اما فرصت نداشتيم. همان‌طور که در قانون آمده راه‌‌هاي ديگري براي واگذاري اين دو باشگاه بعد از برگزاري سه مزايده بود. ما بايد شأن دو باشگاه را حفظ کنيم و نگذاريم که آينده اين دو به مخاطره بيفتد. وي ادامه داد: ما بايد مشارکت بيشتري براي هواداران در نظر بگيريم چون آنها حاميان اصلي باشگاه هستند.

آن چيزي که مجلس تصويب کرده بود اين بود که در عرض يک سال وضعيت دو باشگاه براي خصوصي‌سازي تعيين شود. به همين دليل قصد داريم روز سه‌شنبه جلسه‌اي در مجلس شوراي اسلامي برگزار کنيم.

نجف‌‌نژاد خاطرنشان کرد: اگر هر يک از دو باشگاه در مزايده برنده داشته باشند در صورتي که نظر مجلس بابت نحوه واگذاري و ابهامات فراواني که وجود دارد تأمين نشود، مجلس اين مزايده را کنسل اعلام مي‌کند حتي اگر واگذاري هم صورت گرفته باشد.با در نظر گيري صحبت هاي نجف نژاد به نظر مي رسد اين بار هم تکليف نهايي سرخابي ها حتي با وجود برگزاري مزايده و اعلام برنده نهايي آن، مشخص نشود تا دغدغه هاي هواداران ادامه دار باشد.

اما مسئله اي که ذهن هواداران اين دوتيم و افکار عمومي را به خود مشغول کرده است، ورود خودروسازان به جرگه خريداران اين دو باشگاه است. مسئله اي که شائبه دخالت دولت و وزارت ورزش را در روند مزايده ، تقويت مي کند . در مزايده چهارم علاوه بر دو شرکت استيل آذين و بهنام پيشرو کيش که خريداران جدي پرسپوليس هستند، شرکت سايپا هم به جمع خريداران اين تيم اضافه شد و استقلال هم تنها خريدار خود يعني شرکت سمند که وابسته به ايران خودرو است را درکنار خود مي بيند. مسئله اي که در اين ميان قابل توجه است تمايل دولت براي حفظ پرسپوليس و استقلال در دست خود به شکل غير مستقيم است تا همچنان بتواند بهره مندي هاي لازم خود را از اين دو تيم داشته باشد.

بايد منتظر ماند و ديد که آيا بالاخره تابوي واگذاري سرخابي ها به بخش خصوصي، شکسته خواهد شد و يا اينکه همچنان خيل عظيم هواداران پايتخت نشين ها در بلاتکليفي شاهد افول تيم هاي خود باشند.

تهيه و تنظيم: سعيد ونكي


 سوت پايان 

 زمان برگزاري ديدار فينال جام حذفي مشخص شد

کميته مسابقات سازمان ليگ فدراسيون فوتبال، تاريخ و محل برگزاري فينال جام حذفي را به صورت قطعي اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان ليگ، ديدار فينال مسابقات فوتبال جام حذفي باشگاه‌هاي کشور (يادواره آزادسازي خرمشهر) در فصل 94-93 از ساعت 18:30 روز دوشنبه 11 خردادماه در ورزشگاه تختي تهران برگزار مي‌شود.

پيگريني:

مورينيو بهترين مربي فصل جزيره بود

سرمربي منچسترسيتي اعلام کرد در انتخاب بهترين مربي فصل انگليس به سرمربي پرتغالي آبي‌پوشان لندني رأي داده است.مانوئل پيگريني که فصل گذشته با وجود به قهرماني رساندن منچسترسيتي در رقابت‌هاي ليگ برتر و جام اتحاديه انگليس از کسب عنوان بهترين مربي فصل انگليس بازماند، به خبرنگاران گفت: من عضو انجمن مربيان ليگ هستم و به مورينيو رأي دادم، چون درک مي‌کنم که دستاورد او براي چلسي (قهرماني در ليگ برتر و جام اتحاديه انگليس) در اين فصل چقدر ارزشمند است. نمي‌توانم توضيح بدهم که سال گذشته چه اتفاقي افتاد و خيلي هم به آن فکر نمي‌کنم. تصور هم نمي‌کنم عقيده من خيلي مهم باشد.

سرمربي شيليايي من‌سيتي که تيمش در فصل جاري به عنوان نايب قهرماني بسنده کرد و نتوانست جامي کسب کند، تصريح کرد: من فصل گذشته به عنوان بهترين مربي انتخاب نشدم ولي از کاري که کرديم، خيلي خوشحال بودم چون دو جام قهرماني را با انجام بازي‌هاي زيبا به دست آورديم و گل‌هاي زيادي هم به ثمر رسانديم.

نمي‌دانم چگونه بهترين مربي فصل را انتخاب مي‌کنند اما اعتقاد دارم بايد به انتخاب آنها احترام گذاشت.


 دقيقه نود 

 ماجراي نامه نوشتن نکونام به ژاوي

کاپيتان سابق تيم ملي فوتبال، در تازه ترين اقدام خود به کاپيتان پر افتخار بارسلونا ، ژاوي هرناندز که اين هفته تيم محبوبش را به مقصد قطر ترک کرد، نامه اي نوشته و به نوعي نسبت به اين فوتباليست اسطوره اي اداي احترام کرده است.نکونام در اين رابطه به خبرآنلاين گفت: ژاوي يکي از بازيکنان مورد علاقه من است و براي من يک الگو بود. تصور بارسا بدون ژاوي بسيار سخت است و من به رسم ادب و احترام، اين نامه را براي او ارسال کردم. شروع رابطه من و ژاوي هم به چند سال قبل بازمي گردد. وقتي به عنوان کاپيتان تيم ملي، براي انتخاب بهترين بازيکن دنيا راي مي دادم، چند بار هم ژاوي را انتخاب کردم. قبل از يکي از بازي هاي بارسا و اوساسونا بود که با من دقايقي حرف زد و گفت مي دانم چند بار به من راي داده اي و بايد از تو تشکر کنم.

شماره شش سابق تيم ملي درباره صحبت هايي که درباره دستياري کارلوس کي روش در تيم ملي شنيده مي شود هم صحبت کرده است: دو هفته ديگر بايد کنار اوساسونا باشم. اما پس از پايان مسابقات، سريعا به ايران بازمي گردم و حتما به اين سوال پاسخ مي دهم. فعلا تمام تمرکزم را روي بازي هاي اوساسونا گذاشته ام و به موقع در اين باره صحبت خواهم کرد.

خط خورده هاي پرسپوليس اعلام شد

کفشگري و گابريل از سفر به عربستان بازماندند

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس اسامي بازيکناني که اين تيم را در سفر به عربستان همراهي نمي‌کنند،اعلام کرد.به گزارش سايت رسمي باشگاه پرسپوليس، برانکو ايوانکوويچ نام 20 بازيکن را براي سفر به عربستان مشخص کرد که در اين بين فرناندو گابريل و مهرداد کفشگري به دليل آسيب ديدگي نتوانستند سرخپوشان را براي بازي الهلال همراهي کنند.

بنا بر اعلام پندار خمارلو، مدير رسانه‌اي پرسپوليس علاوه بر اين بازيکنان رضا نوروزي، مبين ميردورقي، محمدرضا خانزاده و تادو نيز ديگر نفراتي هستند که تيم را در اين سفر همراهي نخواهند کرد.پرسپوليس سه شنبه شب در حالي به مصاف الهلال عربستان مي رود که توانسته است بازي رفت را با نتيجه يک بر صفر به سود خود تمام کند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته