جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/03/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5000


نمايشگاه آثار دانشجويان معماري دانشکده سما زنجان برگزار شد


آگهي صفحه 3


آگهي صفحه 9


آگهي صفحه 10


 نمايشگاه آثار دانشجويان معماري دانشکده سما زنجان برگزار شد 

مدير کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان زنجان گفت: اقشار مختلف جامعه به ويژه دانشجويان رشته هاي مختلف از جمله معماري بايد نسبت به حفظ بناهاي تاريخي و اسلامي که تمدن بشري را مي رساند اهتمام جدي داشته باشند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان ، يحيي رحمتي در مراسم آغاز به کار پنجمين نمايشگاه دانشجويان معماري دانشکده سما زنجان افزود: برگزاري چنين نمايشگاه هايي فرصتي مناسب براي ارتقا کيفي آموزش هايي است که به دانشجويان ارايه مي شود.

مدير کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان زنجان با اشاره به اينکه جاي خالي نهضت هاي هنري را در ايران داريم گفت: در اين ميان جاي خالي نهضت هاي هنري در دانشگاهها بسيار بيشتر است.

وي رسالت دانشجويان معماري در حفظ و انتقال معماري اصيل اسلامي را مهم ارزيابي کرد و گفت : دانشجويان معماري رسالت بسيار بزرگي بر دوش داريد و در رشته اي که تحصيل مي کنيد کاملا نسبت به رشته خود بسيار کوشا بوده و به معماري اصيل ايراني احترام بگذاريد.

رحمتي با بيان اينکه متاسفانه در مقاطع مختلف از تاريخ ما معماري هيچ گونه نقشي در هويت سازي بشري ما نداشته است گفت: بايد اقرار کنيم که ما با اقليم فاصله مي گيريم و ساختمانهايي که در شهرکهايي همجون کارمندان ساخته مي شوند شهرک هاي جديد هستند.

وي تصريح کرد: امروز مايه تاسف است که براي بنا داريم عمر تعيين مي کنيم و بعد معماري را عوض مي کنيم و اين براي معماري استان زنجان خوب نيست.

رحمتي به ساخت گنبد سلطانيه در هفت قرن پيش در استان زنجان اشاره و اظهار کرد: اين گنبد از آثار شاخص معماري و هنري بعد از اسلام است.

وي ادامه داد:گنبد سلطانيه ارزش معماري بالايي دارد و اين بناي تاريخي زنده هنر دستي ايران است.

مدير کل ميراث فرهنگي،گردشگري وصنايع دستي استان زنجان گفت: ما به عنوان متولي ميراث فرهنگي از شما دانشجويان معماري انتظار داريم سمت و سوي خود را که در حوزه آموزش و تحقيقات کلاسي است توجه داريد ولي بايد به بحث نگهداري از خاطره ها در شهر بسيار حساس هستند ، معماري در هيچ تمدن بشري قابل انکار نيست و معماري ايراني اسلامي هميشه خاطره ساز بوده و خواهد ماند.

رئيس مجتمع فرهنگي و آموزشي سماي زنجان در ابتداي اين مراسم گفت : نمايشگاه آثار دانشجويان معماري دانشکده سما زنجان در جهت رسالت آموزش محور مهارت محور آموزشکده هاي فني و حرفه اي سما وبا هدف ارتقا سطح علمي و اعتماد به نفس دانشجويان ، ارائه نمونه هاي کاربردي در رشته معماري و همچنين آشنا نمودن مسئولان و شهروندان زنجاني باتوانمندي هاي دانشجويان آموزشکده سما ، ارديبهشت ماه 1394 در فرهنگسراي امام خميني (ره) زنجان برگزار شد .

جواد بريري افزود : در اين نمايشگاه ، عملکرد يکساله دانشجويان آموزشکده فني و حرفه اي سماي زنجان در مسابقات ، کارگاهها ي آموزشي و کلاسهاي درسي مختلف به نمايش گذاشته شد .

وي ادامه داد : از جمله ويژگي هاي منحصر به فرد اين نمايشگاه اين است که کليه آثاري که در آن به نمايش گذاشته شده ، فعاليت هايي است که مستقيماً زير نظر اساتيد آموزشکده سماي زجان و در طول يک سال تحصيلي 94-93 توليد شده است .

درآمدهاي حاصل از فروش آثار دانشجويان در اين نمايشگاه درحمايت از بيماران ام اس مي باشد که شرکت کنندگان و بازديد کنندگان در اين برنامه خيريه شرکت نمودند .

جواد بريري معاون دانشگاه و رييس مجتمع فرهنگي و آموزشي سماي زنجان با بيان اينکه مجموعه سماي واحد زنجان يکي از مجموعه هاي بزرگ و موفق دانشگاه آزاد اسلامي است ، گفت : مجتمع فرهنگي وآموزشي سماي زنجان با محوريت مدارس در جهت تعليم و تربيت دانش آموزان از مقطع ابتدايي تا متوسطه در گروه جنسيتي دختران و پسران با مجموع بيش از 1200 دانش آموز فعاليت مي نمايد و بزرگترين جمعيت دانش آموزشي مدارس غير انتفاعي را دارد . وي ادامه داد : آموزشکده فني و حرفه اي سما حدود 1000 دانشجو در مقطع کارداني دارد .

وي اضافه کرد : در روز دوم برپايي نمايشگاه آقاي دکتر رجائي رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان از نمايشگاه بازديد نموده و از اساتيد و دانشجويان برگزار کننده نمايشگاه با اهدا لوح تقدير تشکر و قدرداني نمودند .

از حاشيه هاي نمايشگاه برگزاري مسابقه ترسيم کروکي بود که نفرات اول تا سوم آن به ترتيب از دانشگاه پيام نور ، آموزشکده سما و دانشگاه آزاد اسلامي زنجان معرفي شدند .


 آگهي صفحه 3 


 آگهي صفحه 9 


 آگهي صفحه 10 


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته