جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/03/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5015

دبير ستاد احياي درياچه اروميه:
درياچه اروميه در زمينه مصرف آب، الگوي ديگر مناطق کشور شود

فرماندار اسلامشهر:
تامين پارکينگ؛ اولويت راي کميسيون ماده 100


برگزاري برنامه‌هاي زيست محيطي در منطقه 15


خبـــر


خبــر


 دبير ستاد احياي درياچه اروميه:
 درياچه اروميه در زمينه مصرف آب، الگوي ديگر مناطق کشور شود 

 اروميه - خبرنگار آفرينش

دبير ستاد احياي درياچه اروميه گفت: ميزان مصرف آب در کل کشور در وضعيت بحراني قرار دارد و حتي از تهديد و بحران نيز عبور کرده است.

عيسي کلانتري در جلسه هم‌انديشي با فرمانداران و بخشداران در امر احياي درياچه اروميه که در استانداري ترتيب يافت با بيان اينکه منابع آبي کشور به شدت محدود است تصريح کرد: براساس آمار، قدرت تجديدپذيري آبهاي زيرزميني کشور از 55 ميليارد متر مکعب به33 ميليارد متر مکعب رسيده است.

دبير ستاد احياي درياچه اروميه اظهار کرد: متاسفانه در حال حاضر بيش از 90 درصد ازاب هاي تجديدپذير، در نقاط مختلف کشور مصرف مي‌شود اما بايد ميزان مصرف از اين آبها به صورت اصولي 40 درصد باشد. وي به اشاره به اينکه وزارت به دنبال سياست تعادل‌بخشي است گفت: اگر فرض بر اين باشد که 130 ميليارد متر مکعب ازآبهاي زيرزميني برداشت کرديم براساس سياست تعادل بخشي اگر 20 سال طول بکشد سالانه بايد 6.5 ميليارد متر مکعب از برداشت را کم کرد.

کلانتري با اشاره به اينکه ميزان برداشت از آبهاي زير زميني در کشور 90 درصد و در اروميه 70 درصد است گفت: بايد ميزان برداشت آبهاي زيرزميني را به 55 درصد کاهش داد. کلانتري به وضعيت آب سطحي اشاره کرد و گفت: وضعيت آب هاي سطحي بدتر از آبهاي زيرزميني است براي نمونه يک تالاب آبدار در کشور وجود ندارد و اين يعني ويراني کشور. وي با بيان اينکه وضعيت آب در حوزه درياچه اروميه بسيار نگران کننده است اظهار کرد: در صورت خشک شدن درياچه شاهد وقوع فجايع و عواقب ناگواري به شعاع 100 کيلومتري از اين حوزه خواهيم بود. وي ادامه داد: با خشک شدن درياچه سلامت مردم به خطر افتاده و مردم محلي حاشيه درياچه اروميه مجبور به مهاجرت مي‌شوند. دبير ستاد احياي درياچه اروميه با بيان اينکه متاسفانه 60 ميليون متر مکعب آب به دليل توليد مازاد چغندر قند در استان هدر مي رود گفت: هزينه حمل 400 هزار تن چغندر قنداز حوضه آبريز درياچه اروميه به ساير استانها 22 ميليون دلار است در صورتي که شکر توليد شده از اين مقدار چغندر قند برابر با 18 ميليون دلار است. وي در خصوص چاههاي داراي پروانه گفت: درشرايط فعلي بايد 30 درصد از چاه‌هاي مجوز‌دار کاسته شود. وي با بيان اينکه بعد از خشک شدن درياچه اروميه نوبت خشک شدن دشتهاي استان است اظهار کرد: چاههاي غير مجاز باعث خشکي و فرونشست دشتها شده که بايد در اين راستا اقدامات اساسي اتخاذ شود. دبير ستاد احياي درياچه اروميه با بيان اينکه مسئولان فکر مي کنند امکانات مملکت خيلي بيشتر از ظرفيتهاي موجود است اظهار کرد: متاسفانه در حال حاضر بسياري از واقعيات حوزه آب در کشور را مسئولان و سياست گذاران نيز نمي دانند و برخي از آنها با وجود علم به مشکلات، سکوت کرده‌اند. کلانتري با بيان اينکه درياچه اروميه بايد در زمينه مصرف آب الگوي ديگر مناطق کشور شود گفت: با توجه به آمادگي فرمانداران و بخشداران درراستاي کمک به احياي درياچه اروميه بايد مسئولين استاني نسبت به احياي درياچه جديت و همت بيشتري داشته باشند. دبير ستاد احياي درياچه اروميه ادامه داد: متاسفانه در راستاي اطلاع‌رساني از تبعات خشکي درياچه به مردم ضعيف عمل شده و بايد آگاهسازي و فرهنگسازي در زمينه استفاده درست از منابع آبي افزايش يابد. وي اظهار کرد: 4 ماه است که کارهاي اجرايي و فرهنگي در حال اجراست و خوشبختانه مردم نسبت به بحران کم‌آبي و شيوه‌هاي درست مصرف آگاهي پيدا کرده‌اند چنانچه اين اقدامات 10 سال پيش رخ مي‌داد قطعا امروز شاهد خشکي درياچه نبوديم.

کلانتري با بيان اينکه درراستاي اجراي اقدامات فرهنگي و آموزش به مردم با کمبود اعتبار مواجه نيستيم گفت: کارهاي آموزشي و فرهنگي در شروع راه است و بايد بيش از اين توسعه پيدا کند. کلانتري گفت: احياي درياچه اروميه کار سختي است اما با تلاش مسئولين و فرهنگسازي درخصوص استفاده درست از منابع آبي شاهد نجات درياچه خواهيم بود.

مهم‌ترين مسئله شمال‌غرب کشور احياي درياچه اروميه است

استاندار آذربايجان‌غربي گفت: دولت با جديت هر چه تمام به دنبال احياي درياچه اروميه به عنوان مهم‌ترين مشکل در شمال‌غرب کشور است.

قربانعلي سعادت در جلسه احياي درياچه اروميه، چالش‌ها و راهکارها که با حضور فرمانداران و بخشداران حوضه آبريز درياچه اروميه در محل استانداري آذربايجان‌غربي برگزار شد اظهار داشت: فرمانداران، بخشداران و مديران دستگاه‌هاي اجرايي به عنوان نمايندگان دولت در استان‌ها بوده و موظف به اعمال سياست‌هاي دولت اعم از خرد و کلان هستند. وي خشکي درياچه اروميه را از مهم‌ترين مسائل در کشور و منطقه شمال‌غرب کشور خواند و تصريح کرد: از ابتداي آغاز به کار دولت يازدهم آقاي رئيس جمهور رسيدگي به اين موضوع را در اولويت دانسته و هم‌اکنون نيز با جديت هر چه تمام آن را دنبال مي‌کند. استاندار آذربايجان‌غربي گفت: مشکل کم‌آبي در همه جاي کشور وجود دارد اما درياچه اروميه به سبب دارا بودن ويژگي نمک از اهميت ديگري برخوردار است و وجود مشکلات بي‌آبي در ديگر مناطق کشور نتوانسته است اهميت توجه به درياچه اروميه را بکاهد. هادي بهادري، معاون امور عمراني استاندار آذربايجان‌غربي نيز در اين جلسه با بيان اينکه 6 نشست به منظور همراه کردن مردم در احياي درياچه اروميه طراحي شده و تا کنون 4 مورد از آنها برگزار شده است اظهار داشت: نشست‌هاي ابتدايي براي توجيه مجموعه حاکميتي اعم از فرمانداران، بخشداران و شوراهاي شهر و روستا و دهياران است.

وي روند برگزاري نشست‌ها را مطلوب ارزيابي کرد و گفت: برنامه‌هاي ستاد احياي درياچه اروميه در دو بخش فرهنگي و اجرايي تقسيم شده و در حوزه اجرايي پروژه‌هاي گسترده‌اي در حال انجام است.


 فرماندار اسلامشهر:
 تامين پارکينگ؛ اولويت راي کميسيون ماده 100 

 اسلامشهر – محمدرضا عباسي

اميراله حقيقي فرماندار شهرستان اسلامشهر اظهارداشت: اعضاي کميسيون ماده 100 شهرداريها بايد تامين پارکينگ را در اولويت آراي صادره در تخلفات ساختماني لحاظ کنند.حقيقي افزود: در کميسيون ماده 100 شهرداريها که متشکل از نمايندگان وزارت کشور ، شوراي اسلامي شهر وقوه قضائيه و... هستند، برابر قانون تصميم‌گيري مي‌شود،که در آن نوع جرايم و نحوه برخورد قانوني با جرايم مشخص و اعضا براساس قانون عمل مي‌نمايند.

فرماندار اسلامشهر بيان داشت: يکي از مهمترين تخلفاتي که در کميسيون ماده 100 مورد رسيدگي قرار مي گيرد ، بحث تغيير کاربري و تبديل پارکينگ ساختمانها به تجاري و يا مسکوني است به طورجدي بايد با اين تغيير کاربريها برخورد قاطع و باز دارنده صورت گيرد. وي تاکيد کرد: با توجه به اينکه مشکل پارکينگ بعنوان يکي از مهمترين معضلات شهرها مطرح است، نبايد اعضاي کميسيون ماده 100 به اخذ جريمه مادي بسنده نمايند، بلکه بايد قاطعانه به اعاده وضعيت قبلي و تامين پارکينگ راي بدهند. نماينده عالي دولت در اسلامشهر افزود: شهرداريها بايد با هرگونه ساخت و ساز غير مجاز اعم از احداث طبقات اضافي و يا تغيير کاربري و تبديل پارکينگ به کاربريهاي مسکوني و يا تجاري برخورد قاطع نمايند.وي تصريح کرد: تخلفاتي مانند اضافه بنا احداثي و يا تغيير کاربري، علاوه بر اينکه از نظر ظاهري جلوه بصري نازيبايي را بوجود مي آورد، در استحکام بنا و مسائل فني ساختمان نيز مشکلاتي را بوجود مي آورد که در آينده براي ساختمان حادث مي‌گردد.

فرماندار اسلامشهر ضمن تاکيد بر حفظ حقوق و احترام مردم بيان داشت: اگر جرايم کميسيون ماده 100 به صورت عامل باز دارنده نباشد،بروزتخلفات ساختماني رواج پيدا کرده و شهر دچارهرج و مرج مي‌شود و ديگر کسي راضي به طي کردن مسير قانوني نخواهد شد.

وي افزود: البته بايد شرايط و ضوابط صدور مجوزهاي ساخت و ساز به گونه‌اي باشد که مردم به جاي انجام تخلفات ساخت و سازهاي غير مجاز، ازمسير قانوني و پس از اخذ مجوزهاي لازم اقدام به ساخت بنا کنند.

حقيقي خاطرنشان کرد: در تغييرکاربريها و ساخت و سازهاي غير مجاز چه در شهرها و چه در اراضي کشاورزي و روستاها، اولويت جدي دستگاههاي متولي بايد اعاده به وضعيت اوليه باشد و در اين راه اهتمام ويژه‌اي داشته باشند.

لازم به ذکر است که با توجه به اينکه در شهرهايي مانند اسلامشهر که ساخت و سازهاي بناهاي مسکوني با اخذ مجوز از شهرداري انجام مي‌شود، عده اي از افراد اقدام به تغيير پارکينگ به واحد مسکوني و يا تجاري مي‌نمايند که اين عمل خلاف قانون آنها باعث مي‌‌شود، سطح معابر و کوچه‌هاي شهرها بعنوان پارکينگ مورد استفاده قرار گيرد که ايجاد اختلال و ترافيک و بروز مشکلاتي اجتماعي و نزاع و دعوا براثر پارک خودرو و... ازجمله مسائلي است که با اين عمل غير قانوني بوجود مي آيدو تشکيل دهها پرونده قضايي در محاکم مختلف قضايي شاهدي بر اين مدعا مي‌تواند باشد.

البته بايد براي رفع مشکلات ترافيکي شهرها و احداث پارکينگ همت عمومي افراد و دستگاههاي مختلف و فرهنگ سازي عمومي صورت گيرد و در کنار اين اقدامات احداث پارکينگ هاي طبقاتي و عمومي مي تواند بخشي از اين معضلات را برطرف نمايد.


 برگزاري برنامه‌هاي زيست محيطي در منطقه 15 

 شهرري - فغاني

مهندس پارسا معاون خدمات شهري و محيط زيست شهرداري منطقه 15 از اجراي ويژه برنامه‌هايي به مناسبت هفته جهاني محيط زيست خبر داد.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه 15، مهندس رحمان پارسا با اشاره به اينکه برنامه‌هاي اين هفته با شعار "هشت ميليون آرزو يک تهران و آسمان آبي زمين پاک" اجرا مي‌شود افزود: در اين راستا کارگاه آموزشي کاهش توليد زباله و تفکيک پسماند از مبدا در سراي محله ناحيه 5، کارگاه آموزشي صرفه جويي در مصرف برق و حفاظت از طبيعت در سراي محله ناحيه 2 و کارگاه آموزشي صرفه‌جويي در مصرف انرژي ويژه پرسنل ناحيه 2 از جمله برنامه‌هاي آموزشي است که به مناسبت هفته محيط زيست برگزارشد.به گفته وي پياده‌روي نمادين و اجراي برنامه‌هاي آموزشي ويژه بانوان و کودکان در ناحيه 4 و مسابقه دوچرخه سواري ويژه کودکان و نوجوانان در ناحيه سه از ديگر برنامه‌هايي اجرايي هفته محيط زيست است.

مهندس پارسا در ادامه خاطرنشان کرد: در روز "بدون خودرو " نيز برنامه آموزشي ويژه اي براي شهروندان در پايانه خاوران انجام شد. معاون خدمات شهري و محيط زيست در ادامه افزود: برپايي غرفه اطلاع‌رساني در قالب جشنواره محيط زيست در فرهنگسراي خاوران و محوطه ساختمان شهرداري با هدف ارتقاء سطح آگاهي شهروندان و پرسنل در زمينه حفاظت از محيط زيست از ديگر برنامه ها در اين زمينه است.وي يادآور شد: برنامه پاکسازي ارتفاعات در ناحيه 8 با حضور مسئولين و کارکنان شهرداري و شهروندان و برنامه حفاظت از طبيعت و محيط زيست سالم در مرکز آموزش گل و گياه منطقه از ديگر برنامه‌هاي اجرايي است.

شايان ذکر است برنامه‌هاي هفته جهاني محيط زيست از تاريخ 16 خرداد در منطقه اجرا شد و تا 22 خرداد نيز ادامه داشت.


 خبـــر 

 غني‌سازي اوقات فراغت دانش‎آموزان هرمزگاني در 260پايگاه

بندرعباس – شهين صادقي

معاون پرورشي وفرهنگي اداره کل آموزش وپرورش هرمزگان از اجراي برنامه‌هاي غني‌سازي اوقات فراغت دانش‎آموزان با 50رشته از اول تيرماه در260 پايگاه خبرداد.

احمد مهراني افزود: دستورالعمل اجرايي اين طرح به مناطق ونواحي آموزش و پرورش سراسراستان ارسال شده است و با تمهيد مقدمات بستر استفاده دانش‎آموزان از کلاس‌هاي قرآني ،هنري،ورزشي وفرهنگي براي مقاطع سني مختلف در پايگاههاي اوقات فراغت فراهم است.مهراني با بيان اينکه امسال پيش بيني پوشش 23هزار دانش آموز را داريم خاطرنشان کرد: کل طرح هشت هفته است و از اول تيرماه با ثبت از دانش‎آموزان در سراسر استان اجرايي مي‌شود.

معاون پرورشي وفرهنگي اداره کل آموزش وپرورش هرمزگان مشارکت اوليا را در اين امر مهم بسيار حايز اهميت دانست و تاکيد کرد: برنامه کلاسهاي اوقات فراغت با نگرشي علمي و هدفمند بر پايه سياستهاي وزات آموزش و پرورش تدوين شده است و از مجربترين مربيان نيز بهره خواهيم گرفت.وي يادآورشد: بخشي از برنامه‌هاي اوقات فراغت ازجمله اردوي 480نفري به تهران در قالب اردوي علوي رايگان است اما در برخي رشته ها اوليا بايد مشارکت مالي داشته باشند.به گفته مهراني؛ در مجموع برنامه‌هاي مشارکتي با دستگاهاي ديگر نظيرطرح هجرت سه رايگان است و حتي دانش‎آموزان در طرح هجرت سه مورد حمايت مالي نيز قرار خواهند گرفت.

توسعه همكاري‌هاي مناطق نفت‌خيز جنوب و جهاد دانشگاهي

اهواز – خبرنگار آفرينش

در نشست مديران شركت ملي مناطق نفت‎خيز جنوب و جهاد دانشگاهي كشور بر توسعه همكاريهاي مشترك در زمينه تدوين دانش فني و ساخت تجهيزات موردنياز صنعت نفت تاكيد شد.

در اين نشست مديرعامل اين شركت با اشاره به برنامه هاي راهبردي مناطق نفت‌خيزجنوب در بوميسازي تجهيزات موردنياز صنعت نفت گفت: در اين شركت فرصتهاي زيادي براي همكاري با مراكز علمي و پژوهشي و شركتهاي سازنده داخلي در خصوص ساخت قطعات و تجهيزات از جمله بخش هاي حفاري، مواد شيميايي و نمكزدايي وجود دارد.

مهندس بيژن عالي‌پور با بيان اينكه مناطق نفتخيز جنوب در سالهاي گذشته مناسبات خوبي با جهاد دانشگاهي داشته است، اظهار داشت: با توجه به برنامه وزارت نفت براي بوميسازي 10 گروه كالايي، شركت ملي مناطق نفت‎خيز جنوب به عنوان "شركت معين در پروژه ساخت دكل" انتخاب شده و كارهاي آن در دست انجام است. رئيس جهاد دانشگاهي كشورنيز با معرفي توانمنديهاي اين نهاد گفت: هدف اصلي جهاد دانشگاهي انجام تحقيقات و توليد فناوريهاي موردنياز حال و آينده كشور است كه در حوزه‌هاي مختلف پزشكي، فني و مهندسي و بيوتكنولوژي فعاليت دارد. دكتر حميدرضا طيبي افزود: جهاد دانشگاهي در حوزه فني و مهندسي همكاري هاي زيادي با صنعت نفت داشته است و براي شركت ملي مناطق نفت‎خيز جنوب نيز پروژه هاي متعددي اجرا كرده است.

عضو شوراي عالي فرهنگي كشور با قدرداني از حمايتهاي شركت ملي مناطق نفت‎خيز جنوب از جهاد دانشگاهي خوزستان گفت: توانمنديهاي زيادي در اين نهاد وجود دارد و آمادگي لازم جهت توسعه فعاليتها در حوزه صنعت نفت وجود دارد. در اين نشست كه جمعي از مديران ارشد شركت ملي مناطق نفت‌خيزجنوب و رييس و معاونان جهاد دانشگاهي استان خوزستان نيز حضور داشتند، طرفين در خصوص پروژه‌هاي مشترك شركت ملي مناطق نفت‎خيز جنوب و جهاد دانشگاهي و زمينه‎هاي همكاري بيشتر از جمله ساخت دكلهاي حفاري و تجهيزات نمكزدايي، به بحث و تبادل نظر پرداختند.

برنامه سيستم مميزي HSE وزارت نفت در شركت نفت و گاز كارون كليد خورد

اهواز – خبرنگار آفرينش

سيستم مميزي HSE وزارت نفت با حضور مشاور مديركل HSE اين وزارت در شركت بهره‌برداري نفت و گاز كارون كليد خورد.رئيس HSE شركت بهره‌برداري نفت و گاز كارون در اين باره گفت: با توجه به دستورالعملهاي ابلاغي و تأكيد وزير نفت در ارتقاء سطح ايمني تأسيسات، تجهيزات، اطمينان از حفظ سلامت كاركنان و نگهداشت سرمايه‌هاي انساني و مادي موجود، طرح راه‌اندازي سيستم مميزي HSE با تمركز بر موضوعات ايمني در اداره كل HSE وزارت نفت و چهار شركت اصلي در دستور كار وزارت نفت قرار گرفت.

مهندس منصور عليرضايي، افزود: در همين راستا با حضور مهندس علي احمدي مشاور مديركل HSE وزارت نفت در مجتمع صنعتي شماره 5 اهواز و ايستگاههاي آتش‌نشاني شركت كارون، سيستم مميزي ايمني وزارت نفت در شركت كارون راه‌اندازي گرديد. وي، در ادامه هدف از انجام اين مميزي را ارزيابي وضعيت موجود ايمني در مجموعه شركت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب و واحد HSE شركت بهره‌برداري نفت و گاز كارون جهت شناخت دقيق ريسكهاي موجود در بخش نيروي انساني، تأسيسات و مقايسه وضعيت موجود با استانداردهاي مصوب شركت ملي نفت ايران برشمرد.

عليرضايي، ادامه داد: با بازديد اين هيئت از مجتمع صنعتي شماره 5 اهواز و ايستگاههاي آتش‌نشاني شركت بهره‌برداري نفت و گاز كارون، برنامه‌هاي جديد اداره كل HSE وزارت نفت جهت ارتقاء وضعيت ايمني در صنعت نفت آغاز شد.

رئيسHSE شركت بهره‌برداري نفت و گاز كارون در پايان يادآور شد: با توجه به بررسيهاي بعمل آمده و تجزيه و تحليل آمار حوادث و اتفاقات اخير در صنعت نفت، اميد است با تهيه دستورالعملهاي كاربردي در بخش HSE پيمانكاران و ايجاد تمهيدات و انجام كنترل و پايش بهتر در اين بخش، شاهد كاهش آمار حوادث و اتفاقات و انجام تغييرات لازم براساس استانداردهاي ملي و بين‌المللي در بخشهاي مختلف صنعت نفت باشيم.


 خبــر 

 دهقان نيري:

آينده بسيار درخشاني در انتظار صالحيه است

بهارستان-اصغري

رئيس شوراي اسلامي شهر صالحيه گفت:با ادامه روند رو به رشدي که امروز توسط شهرداري در حال اجرا مي باشد آينده بسيار درخشاني را براي اين شهر پيش بيني مي‌کنم.به گزارش خبرنگار ما، محمدرضا دهقان نيري در حاشيه بازديداز پروژه‌هاي در دست اقدام شهرداري صالحيه اظهار داشت:خوشبختانه صالحيه داراي مديري توانمند در حوزه مديريت شهري است که امروز آستينهاي همت خود را با همراهي پرسنل صديق خويش در مجموعه شهرداري بالا زده و پروژه‌هاي تعريف شده در ابتداي سال همچنان با سرعت و کيفيت بسيار مطلوبي در حال پيشروي است.

وي با اشاره به اينکه در گذشته اين شهر در حالت بن بست قرار گرفته بود نيز تصريح کرد:صالحيه در گذشته نه چندان دور تنها داراي يک مسيراصلي ورود و خروج بود ولي با طرح مطالعاتي که شهردار در سال گذشته به همراه کارشناسان خبره مورد بحث و بررسي قرار داد توانست مسيرهاي مواصلاتي ديگري نيز را براي اين شهر تعريف کند که اين امر به لحاظ دسترسي آسان شهروندان به شهرهاي همجوارمي‌باشد.

به گفته وي کاهش مسير تردد آن هم بدون ترافيک از ويژگيهاي اساسي مسير راه جديد مي باشد.

دهقان نيري با اشاره به عملياتي نمودن اين طرح عظيم نيز گفت:اين طرح در سال گذشته پس از اتمام مطالعات کارشناسي سريعا به مرحله اجرا گذاشته شد که خوشبختانه عليرغم محدوديت مالي ،از پيشرفت فيزيکي بالايي برخوردار مي باشد.وي با اشاره به اينکه در اين طرح نيز ما شاهد استقبال و همکاري خوب افرادي بوديم که املاک و يا زمين خود در اين طرح واقع شد گفت:قاعدتا تعريف مسير چند کيلومتري خود داراي سختيهايي مي‌باشد که عمده آن تخصيص اعتبارات کلان به منظور تملک زمينهاي قرار گرفته دراين طرح بوده است.

رئيس شوراي اسلامي شهر صالحيه اضافه کرد: با توجه به اينکه شهردار که متولي اجراي اين طرح بود ما هيچ گونه نگراني و دغدغه‌اي براي اجراي آن نداشتيم چرا که ايشان در شهرهاي رباط کريم و ماهدشت اينگونه طرح در قلب طرح کمربندي را با تدبير انجام داده بود.

وي تصريح کرد:خوشبختانه روند مشارکت افرادي که املاک و يا زمين آنان نيز در اين طرح واقع شده بود ما را اميدوار کرد چرا که ما با تعامل و استقبال اين افراد نيز مواجه شديم.دهقان نيري طرح بازگشايي مسير مواصلاتي اين شهر را هم اکنون از ميزان پيشر فت فيزيکي بالايي ياد کرد و گفت:اين طرح همچنان با تلاشهاي بي‎وقفه شهرداري در حال اجرا مي‌باشد که انتظار مي‌رود مسئولين استان نيز با در نظر گرفتن اهميت و بزرگي اين طرح در خصوص تخصيص اعتبارات نگاه ويژه داشته باشند.

رياست شوراي شهر در ادامه با اشاره به اينکه همزمان بااجراي اين طرح اقدامات ديگري در حال اجرا مي باشد نيز افزود:اينکه بخواهيم اعلام کنيم که شهرداري کل فعاليت خود را به بازگشايي مسير معطوف ساخته اين گونه نيست و به جرات مي‌توانم اعلام کنم که تنها 20 درصد حجم کاري روي اين پروژه مي‌باشد که80درصد ديگر صرف ديگر اقداماتي مي‌شود که در آينده نه چندان دور تحولات عظيمي را در حوزه عمران و خدمات شهري شاهد خواهيم بود.

دهقان نيري در ادامه همچنين از ساخت بزرگترين پارک بانوان شهرستان بهارستان در شهر صالحيه خبر داد و افزود:با توجه به اينکه شهرستان در خصوص زيرساختهاي تفريحي ورفاهي از سرانه هاي بسيار ناچيزي برخوردار مي‌باشد شهرداري صالحيه ساخت مجهزترين پارک بانوان را دراين شهر به مرحله اجرا گذاشته است.

رئيس شوراي شهر صالحيه در ادامه از ديگر پروژه‌هاي اساسي شهرداري خبر داد و افزود: خوشبختانه ما امسال طرحها و برنامه‌هاي خوبي براي صالحيه تعريف کرديم که در پايان سال مردم قدرشناس اين شهر آثار و خروجي آن را مشاهده خواهند کرد.

مرکز مشاوره خانواده پيش از طلاق در کرج راه‎اندازي شد

كرج - خاكپور

معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري استان البرزاز راه‌اندازي مركز مشاوره خانواده پيش از طلاق در كرج خبر داد.وي گفت: اين مرکز به منظور ارائه مشاوره به زوجيني که تقاضاي طلاق خود را تحويل دادگاه داده اند، امسال در کرج راه‎اندازي شد.

مرکز مشاوره خانواده با ارائه جلسات مشاوره اي از يک تا سه جلسه، زوجين را در حل مشکل و مصالحه با يکديگر ترغيب مي‌کند. مرکز مشاوره خانواده واقع در فرهنگسراي غدير در منطقه اسلام‌آباد کرج با کادر مجرب و متعهد و با همکاري معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري البرز، مجتمع دادگاه خانواده و معاونت فرهنگي شهرداري کرج راه‎اندازي شده است.لازم به ذکر است اين مرکز از روز شنبه تا چهارشنبه ساعت 8 صبح لغايت 14 خدمات مشاوره خود را در اختيار زوجين قرار مي‌دهد.اميد آن مي‌رود با دادن مشاوره‌هاي روانشناسي و مذهبي، شاهد کاهش بيشتر آمار وقوع طلاق و کمک به تحکيم بنيان خانواده باشيم.

رئيس جديد اداره مخابرات شهرستان محلات معرفي شد

اراک - الهام فراهاني

به گزارش اداره روابط عمومي شرکت مخابرات استان مرکزي رئيس جديد اداره مخابرات شهرستان محلات معرفي شد. برپايه اين گزارش طي مراسمي با حضور مهندس مشيدي، مديرعامل شرکت مخابرات استان مرکزي، مهرداد اميري بعنوان رئيس جديد اداره مخابرات شهرستان محلات معرفي شد و از زحمات و خدمات محسن عبدالحسيني رئيس سابق اين اداره تقدير و تشکر بعمل آمد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته