جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/03/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5015

اتفاق جالب بعد از پلمب و بازگشايي استقلال
خانواده حجازي، متقاضي جديد اجاره استقلال


دقيقه نود


خبــر


 اتفاق جالب بعد از پلمب و بازگشايي استقلال
 خانواده حجازي، متقاضي جديد اجاره استقلال 

 
اتفاقات باشگاه استقلال، اين روزها تبديل به تيتر يک رسانه هاي ورزشي شده است؛ از مسئله اجاره باشگاه تا پلمپ کردن آن و انتخاب سرمربي.روز گذشته و در اتفاقي عجيب، شهرداري تهران به دليل پرداخت نشدن مطالبات خود، ساعاتي اين باشگاه را پلمپ کرد؛ اما پس از صحبت هاي افشارزاده و قول هايي مبني بر پرداخت مطالبات، باشگاه رفع پلمپ شد.

ساختمان باشگاه استقلال که در سعادت آباد واقع است، ساليان گذشته از حالت مسکوني به اداري تغيير کاربري داد و بايد مبلغي معادل 700 ميليون، بابت اين اقدام پرداخت مي کرد. اما شهرداري به علت عدم دريافت اين مبلغ، خواستار پلمپ تا زمان مشخص شدن تکليف مبلغ بدهي بود که با صحبت هاي انجام شده، استقلال از مواجهه با يک بحران ديگر رهايي پيدا کرد.

بهرام افشار زاده، مدير عامل فعلي استقلال که صحبت هاي زيادي در خصوص جدايي اش شنيده مي شود، در رابطه با اتفاق روز گذشته گفت: ساختمان باشگاه استقلال مسکوني بوده و تبديل به ساختمان اداري شده که بايد 700 ميليون تومان براي تغيير اين کاربري پرداخت شود. شهردار منطقه 2 مساعدت لازم را داشته است و اين پرداخت‌ بايد هرچه سريع‌تر انجام شود. اما به دليل مشکلات مالي که باشگاه داشت توان پرداخت قسط اول را نداشتيم. با مسئولان شهرداري صحبت کرديم و قرار شد از هفته آينده قسط اول اين پرداخت انجام و مشکل باشگاه استقلال هم حل شود.

اما مسئله ديگري که تبديل به دغدغه مهم هواداران استقلال شده است، بلاتکليفي نيمکت هدايت آبي پوشان است. هرروز اسامي جديدي براي سرمربيگري اين تيم شنيده مي شود اما هيچ گونه پيشرفتي مشاهده نمي شود و تنها شاهد بازي با اسامي مربيان مختلف هستيم؛ مربياني چون منصوريان، مظلومي، نامجو مطلق و برخي گزينه هاي خارجي ديگر و تنها چيزي که عايد استقلال مي شود، از دست دادن زمان و دير آماده شدن اين تيم، براي ليگ پانزدهم است. مسئله اي که تا زمان مشخص شدن تکليف اجاره کننده استقلال، بعيد به نظر مي رسد که به سرانجام برسد.

اما اتفاق جالب توجه ديگري که ديروز و پس از داستان پلمپ باشگاه به گوش رسيد، درخواست خانواده حجازي براي اجاره استقلال بود.

روز گذشته آتيلا حجازي به نمايندگي از طرف اين خانواده، با ارسال نامه اي مبني بر درخواست رسمي براي اجاره سه ساله استقلال، خطاب به وزير ورزش و جوانان و سجادي نماينده مزير در واگذاري دو تيم پايتخت، از تصميم جالب توجه آن ها پرده برداشت.

در متن اين نامه آمده است: « اينجانب آتيلا حجازي به درخواست و پشتوانه مالي شرکتي معتبر با هدف سرمايه گذاري در ورزش، خواستار اجاره باشگاه استقلال به مدت 3 سال ، با مبلغي معادل 93 ميليارد تومان، هستم. »

نکته جالب توجهي که در نامه حجازي جلب توجه مي کند، مبلغ 93 ميليارد تومان است که 3 ميليارد بالاتر از مبلغ مورد نظر کامران سبک دست است؛ سبک دست که عضو هيئت مديره استقلال است، پيش از اين ديگر خواهان اجاره استقلال با مبلغ 90 ميلبارد بود و شايد اين اقدام حجازي، رقابت براي اجاره اين باشگاه را بيشتر کند؛ اتفاقي که بر خلاف مزايده اين تيم در حال
رقم خوردن است.

بايد ديد که اين بار حل معادلات پيچيده باشگاه استقلال، به کجا خواهد رسيد و آيا انتظار هواداران براي حل بلاتکليفي تيم محبوب خود، به سرانجام خواهد رسيد يا خير.

تهيه و تنظيم: سعيد ونكي


 دقيقه نود 

 تمايل رضا نوروزي براي ماندن در پرسپوليس

رضا نورورزي مهاجم مصدوم پرسپوليس، در صحبت هايي از تمايل خود براي ماندن در جمع سرخپوشان خبر داد.

به گزارش آفرينش، اين بازيکن که در فصول گذشته عملکرد خوبي را از خود بر جاي گذاشته بود، در ابتداي ليگ چهاردهم با مصدوميت شديدي مواجه شد و نتوانست براي پرسپوليس موثر واقع شود. مهاجم فصل گذشته تيم فوتبال پرسپوليس گفت: از چند تيم ليگ برتر پيشنهاد دارم ولي منتظر تماس مسئولان باشگاه پرسپوليس مي‌مانم، چرا که دوست دارم در اين تيم بمانم. رضا نوروزي، در مورد آينده‌اش در باشگاه پرسپوليس اظهار داشت: قرارداد من با باشگاه پرسپوليس تمام شده است و فعلاً معلوم نيست که براي فصل آينده چه تصميمي مي‌گيرم. بايد ببينم مسئولان باشگاه مي‌خواهند با من براي فصل آينده کار کنند يا خير.

وي ادامه داد: با اينکه کسي از باشگاه پرسپوليس با من تماسي نگرفته است اما دوست دارم فصل آينده هم در پرسپوليس بمانم و بازيکن مثمرثمري براي اين تيم باشم. سال پيش با هزار اميد و آرزو به پرسپوليس آمدم اما به خاطر مصدوميت نتوانستم بازي کنم. با اين وجود خودم دوست دارم در پرسپوليس بمانم و فصل گذشته را جبران کنم.

اينترپل، دريافت کمک 22ميليون يورويي از سوي فيفا را قطع کرد

آن طور که سايت يورنيوز خبر داده است، اينترپل، در ادامه روندي که تشديد انزواي فيفا ناميده شده است، ديروز قرارداد کمک 22 ميليون يورويي فيفا به اين سازمان براي مبارزه با فساد را به حال تعليق درآورده است. اداره پليس بين الملل در اين باره مي گويد استفاده از اين کمک ها را با توجه به تحقيقاتي که درباره فساد در فيفا جريان دارد متوقف خواهد کرد. فيفا در واکنش به اين اقدام، از تصميم اينترپل ابراز تأسف کرده و گفته است که اين برنامه ده ساله، نقش کليدي در مبارزه با مشکل بين المللي تقلب در برگزاري مسابقات داشته است. همان طور که مي دانيد در پي تحقيقات مقامات ايالات متحده و سوييس درباره رشوه گيري و فساد در فيفا، هفته پيش، سپ بلاتر، رئيس اين سازمان استعفا کرد. سخنگوي اينترپل اعلام کرده است که برنامه مبارزه با فساد اين سازمان منابع مالي ديگري دارد و به کار خود ادامه خواهد داد، او همچنين افزود که کمکهاي فيفا به اين سازمان تاکنون در زمينه آموزش و هم پيشگيري از فساد هزينه شده است.بودجه سالانه اينترپل نزديک به هشتاد ميليون يورو در سال برآورد مي شود.


 خبــر 

 رکورد شکني بوفون با تيم ملي ايتاليا

به گزارش آفرينش، تيم ملي ايتاليا که در چارچوب مسابقات مقدماتي جام ملت هاي اروپا، نتوانست با دستان پر خانه تيم ملي کرواسي را ترک کند و برابر اين تيم، تن به تساوي يک بر يک داد.

اما اتفاق ويژه اين مسابقه، رکورد شکني جان لوييجي بوفون، سنگربان و کاپيتان اسطوره اي آستوري بود.

جان لوئيجي بوفون با حفاظت از دروازه تيم ملي ايتاليا در ديدار مقابل کرواسي در مرحله مقدماتي يورو 2016 به اولين بازيکن تاريخ تبديل شد که در 50 بازي در مرحله مقدماتي و نهايي جام ملت‌هاي اروپا به ميدان رفته است.

بوفون که در اين بازي يک پنالتي کرواسي را هم گرفت، اولين بازي‌اش در مرحله مقدماتي يورو را 10 اکتبر سال 1998 انجام داد و در آن بازي که آتزوري دو گل به سوئيس زد توانست دروازه‌اش را بسته نگه دارد. رکورد بوفون مي‌توانست خيلي بهتر از اين باشد اگر او به خاطر شکستگي دستش رقابت‌هاي يورو 2000 را از دست نمي‌داد. کاپيتان يوونتوس اما پس از آن در تمام ادوار يورو در سال‌هاي 2004، 2008 و 2012 که آتزوري نايب قهرمان شد، از دروازه لاجوردي‌پوشان حفاظت کرد.

بوفون 37 ساله پيش از اين با حضور در ترکيب آتزوري در بازي برابر تيم ملي مالت توانست رکوردي هم‌تيمي‌ قديمي‌اش، ليليان تورام را که 47 بار با پيراهن تيم ملي فرانسه در يورو و مرحله مقدماتي اين رقابت‌ها به ميدان رفته است، بشکند.

بوفون اما در تعداد حضور در بازي‌‌هاي مرحله نهايي يورو سه بازي با تورام فاصله دارد و بازيکنان ديگري مانند ادوين فن‌درسار (دروازه‌بان پيشين تيم ملي هلند) و ايکر کاسياس (دروازه‌بان تيم ملي اسپانيا) را بالاتر از خود مي‌بيند.

رکوردداران بازي در تمام بازي‌‌هاي مقدماتي و نهايي يورو:

1- جان لوئيجي بوفون (ايتاليا) با 50 بازي

2- سرگيس هووسپيان (ارمنستان) و ليليان توران (فرانسه) با 47 بازي

3- ماريو فريک (ليختن‌اشتاين) با 46 بازي

4- ايکر کاسياس (اسپانيا) با 45 بازي

5- پتر چک (جمهوري چک) با 44 بازي

رکوردداران حضور در مرحله نهايي يورو:

1- ليليان تورام (فرانسه) با 16 بازي

2- اوين فن‌درسار (هلند) با 16 بازي

3 - ايکر کاسياس (اسپانيا)، فيليپ لام (آلمان)، لوئيس فيگو، نونو گومژ و کريستيانو رونالدو (پرتغال)، کارل پوبورسکي (جمهوري چک) و زين‌الدين زيدان (فرانسه) با 14 بازي


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته