جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/04/02 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5023


ديدار رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان از مرکز ماهنشان


آگهي صفحه2


آگهي صفحه 3


 ديدار رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان از مرکز ماهنشان 

 رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان ، نماينده نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي استان زنجان ، اعضاي هيات رئيسه

دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان به منظور بررسي فعاليت هاي دانشگاه آزاد اسلامي مرکز ماهنشان با حضور در شهرستان ماهنشان ، با فرماندار ، اعضاي شوراي اسلامي شهر و برخي از مسئولان اين شهرستان ديدار و در جريان فعاليت ها و مشکلات اين مرکز دانشگاهي قرار گرفتند .

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان :

پرورش نيروي انساني کارآمد مهمترين عنصر جوامع توسعه يافته است

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان در اين نشست مشترک گفت : ماهنشان به جهت موقعيت جغرافيايي و استعداد هاي کشاورزي و طبيعي نيازمند توجه جدي مسولان استاني و محلي مي باشد و توسعه دانشگاه آزاد اسلامي با توجه به ويژگي هاي اقليمي ، فرهنگي و اجتماعي هر شهرستان صورت مي گيرد .به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان ، دکتر يداله رجائي با قدرداني از فعاليت هاي صورت گرفته در مرکز ماهنشان افزود : راه اندازي مراکز دانشگاهي بدون تکيه بر منابع دولتي در مناطق محروم کاري دشوار است و لازم است در اين مجال از خدمات آقاي هدايتي به عنوان مسئول و رئيس مرکز ماهنشان ، فرماندارسابق و جناب آقاي مهندس صفري فرماندار محترم شهرستان ، امام جمعه محترم شهرستان ، اعضاي شوراي اسلامي شهر و ساير مسئولان محلي تشکر و قدرداني نمايم .

وي گفت : اگر بخواهيم به وضعيت دانشگاه آزاد اسلامي مرکز ماهنشان بپردازيم نيازمند يک بررسي کلي از وضعيت آموزش عالي قبل و بعد از انقلاب اسلامي هستيم . نبايد فراموش کنيم آموزش عالي قبل از انقلاب با وضع موجود اصلاً قابل قياس نيست ، جمع کل دانشجويان کشور قبل از پيروزي انقلاب اسلامي حدود 160 هزار دانشجو بود و اگر همين تعداد را به نسبت جمعيت تقسيم مي شد مايه شرمساري براي کشور و حاکمان بود .

دبير هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان اضافه کرد : يکي از معيار هاي جوامع ، بحث توسعه يافتگي و توسعه نيافتگي است و همواره مهمترين عنصر توسعه يافتگي توجه و سرمايه گذاري برروي نيروي انساني مي باشد .

وي ادامه داد : براي دست پيدا کردن به توسعه و ايجاد توازن در توسعه و توزيع عادلانه منابع کشور ، گسترش متوازن و عادلانه نظام آموزش عالي به نقاط کم برخوردار و محروم کشور بود که براي نيل به اين هدف دانشگاه آزاد اسلامي تاسيس گرديد .

اين مقام مسئول در دانشگاه آزاد اسلامي تصريح کرد : با عنايت هاي ويژه امام راحل و حمايت هاي هميشگي مقام معظم رهبري و درايت و آينده نگري آيت الله هاشمي رفسنجاني موجوديت دانشگاه آزاد اسلامي به صورت رسمي از تريبون مقدس نماز جمعه تهران اعلام گرديد .

دبير هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان اضافه کرد : دانشگاه آزاد اسلامي نهادي پويا و پر تحرک است که توان سازگاري با شرايط را به نحو مطلوب دارد .

وي به نقش ممتاز دکتر عبدالله جاسبي در مديريت اين دانشگاه اشاره کرد و افزود : زحمات و تلاش هاي آقاي دکتر جاسبي در مديريت 30 ساله دانشگاه آزاد اسلامي فراموش شدني نيست و ملت بزرگ ايران به مديران بادرايتي همچون ايشان افتخار مي کنند . اکنون نيز دانشگاه آزاد اسلامي با مديريت آقاي دکتر ميرزاده که کوله باري از تجربه و دانش دارند به سوي توسعه در بخش هاي تحصيلات تکميلي گام بر مي دارد .

وي اضافه کرد : دانشگاه آزاد اسلامي مولود مبارک نظام جمهوري اسلامي است و از بدو تاسيس تا کنون به عنوان بازوي قدرتمند نظام آموزش عالي کشور فعاليت کرده است و توانسته با جذب يک مليون و هفتصد هزار دانشجو و استخدام بيش از 35 هزار کارمند و 30 هزار عضو هيات علمي و 4 ميليون فارغ التحصيل بار عظيمي از دوش نظام در اين عرصه بردارد .

دکتر رجائي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به فعاليت واحد ها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان گفت : دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان در سال 1364 به عنوان اولين واحد دانشگاهي تاسيس گرديد و اکنون بعد از سالها فعاليت ،تاسيس مرکز دانشگاهي طارم و ماهنشان از ثمرات آن مي باشد و يکي از ثمرات توسعه اين شهرستان راه اندازي دانشگاه آزاد اسلامي مرکز ماهنشان مي باشد .

نماينده ولي فقيه در دانشگاه هاي استان زنجان :

دانشگاه آزاد اسلامي در عرصه آموزش عالي ، انقلاب کرده است نماينده ولي فقيه در دانشگاه هاي استان زنجان در اين ديدار گفت : در دوران ستمشاهي آموزش عالي منحصر به طبقات خاص و شهرهاي بزرگ بود و به برکت انقلاب اسلامي ، دانشگاه آزاد اسلامي در شهر هاي مختلف تاسيس شد و اکنون اين دانشگاه در کشور به خوبي درخشيده است .

حجت الاسلام و المسلمين عنايت الله شامي افزود : کسي نمي تواند خدمات و توانمندي هاي دانشگاه آزاد اسلامي در کشور ، مخصوصا مناطق محروم را انکار نمايد خدمات اين دانشگاه در مناطق محروم ملموس تر و آشکار تر مي باشد .

وي اضافه کرد : دانشگاه آزاد اسلامي در نوع نگرش مردم تغيير و سطح نگرش مردم را در حوزه هاي مختلف بالا برده است .

شامي با اشاره به مشکلات مرکز ماهنشان گفت : اين مرکز دانشگاهي تازه تاسيس بوده و طبيعتاً داراي مشکلاتي مي باشد که با همت و اراده مردم شهرستان ، خيّرين ، مسئولان استان و شهرستان مرتفع شود و مردم عزيز ماهنشان بتوانند از خدمات ارزشمند دانشگاه بهره مند گردند .

فرماندار شهرستان ماهنشان :

دانشگاه آزاد اسلامي موجب رونق اقتصادي و فرهنگي مناطق محروم شده است

فرماندار شهرستان ماهنشان در ديدار با رئيس و اعضاي هيات رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان گفت : شهرستان ماهنشان يکي از شهر هاي اقتصادي استان و کشور بوده که از جايگاه ويژه اي در بعد اقتصادي برخوردار است ، 20 درصد معادن استان زنجان در اين شهرستان بوده و يکي از قطب هاي مهم در پرورش ماهي محسوب ميگردد ، زيباترين مناطق کوهستاني و حيات وحش در اين شهرستان دارد و دومين توليد کننده عسل استان زنجان مي باشد .

وي اضافه کرد : گسترش فضاي آموزشي و علمي سبب گسترش درساير شاخص هاي توسعه مي شود و همچنين تاثير شگرفي در اعتلاي فرهنگ عمومي جامعه دارد .

سعيد صفري افزود : دانشگاه آزاد اسلامي از ثمرات نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران است که در دورترين مناطق توانست خدمات آموزشي و علمي را توسعه و گسترش دهد .

وي با اشاره به تاثير دانشگاه آزاد اسلامي برسرعت روند تغييرات در مناطق محروم گفت : دانشگاه آزاد اسلامي موجب رونق فرهنگي و اقتصادي در شهرستان هاي محروم کشور شده است .

وي اضافه کرد : براي توسعه و پيشرفت کمي و کيفي دانشگاه آزاد اسلامي در حد توان و مقدورات تلاش خواهيم کرد و بنده افتخار مي کنم که دانش آموخته دانشگاه آزاد اسلامي هستم .

فرماندار شهرستان ماهنشان تصريح کرد : جهت رفع مشکلات مربوط به ساختمان دانشگاه در تعامل با شهرداري و اعضاي محترم شوراي اسلامي همکاري لازم را خواهيم کرد و خواسته مردم شهرستان ماهنشان از دانشگاه توجه به نيروهاي مستعد بومي است .

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ماهنشان :

جايگاه دانشگاه در شهرستان به خوبي تثبيت شده است

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي مرکز ماهنشان در نشست مشترک مسئولان دانشگاه آزاد اسلامي با فرماندار و اعضاي شوراي اسلامي شهر که در محل دفتر فرمانداري برگزار شد گفت : دانشگاه آزاد اسلامي مرکز ماهنشان در سال 1391 با همت مسئولان دانشگاه آزاد اسلامي استان و مديران و مردم شهرستان ماهنشان راه اندازي شد .

مرسل هدايتي افزود : دانشگاه آزاد اسلامي مرکز ماهنشان با 3 رشته و 120 دانشجو فعاليتش را آغاز کرد و اکنون ، بعد از دوسال و 9 ماه از فعاليتش داراي 500 دانشجو در 10 رشته در مقاطع کارداني و کارشناسي مي باشد .

وي اضافه کرد : در اين مرکز دانشگاهي حدود 40 مدرس حق التدريس مشغول به کار هستند و در مدت زمان فعاليت حدود 3 ميليارد ريال تجهيزات آموزشي و کارگاهي جهت ارتقاي فعاليت هاي آموزشي هزينه شده است .

وي ادامه داد : بناي ما براي فعاليت مطلوب دانشگاه در منطقه شناساندن هرچه بهتر خدمات اين مرکز بوده و در تعامل با مردم و رسانه ها توانسته ايم به اين مهم دست پيدا کنيم و جايگاه دانشگاه در شهرستان از اين حيث به خوبي شناسانده شده و تثبيت شده است . وي در خصوص وضعيت دانشجويان مرکز گفت : 70 در صد دانشجويان مرکز ماهنشان بومي و 30 درصد غير بومي هستند .

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي مرکز ماهنشان در ادامه به مشکلات و موانع موجود در فرايند توسعه اين مرکز دانشگاهي پرداخت و گفت : به رغم پيشرفت هايي که در عرصه پذيرش دانشجو وجو داشته ، مشکلاتي نيز بر روند فعاليت مرکز وجود دارد که به مساعدت و حمايت مسئولا استان و شهرستان از جمله فرماندار محترم و اعضاي محترم شوراي اسلامي نياز دارد .

وي تصريح کرد : مهمترين مشکل دانشگاه آزاد اسلامي مرکز ماهنشان مسأله ساختمان و فضاي آموزشي که از بدو تاسيس دامنگير اين مرکز بوده است و در فرايند عدم توسعه مرکز موثر واقع شده است ، ساختمان فعلي مرکز متعلق به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي بوده که 60 درصد آن در اختيار دانشگاه آزاد اسلامي مي باشد . هدايتي اضافه کرد : اگر مسئولان محترم فرمانداري و شوراي محترم اسلامي شهر زمين مورد نياز جهت احداث مرکز را در اختيار دانشگاه قرار دهند بسياري از مشکلات مرکز مرتفع خواهد گرديد .در بازديد يک روزه رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان و اعضاي هيات رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان از مرکز ماهنشان کتابخانه اين مرکز افتتاح گرديد .


 آگهي صفحه2 


 آگهي صفحه 3 


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته