جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5057


لاريجاني: تاثيري از حقوق بشر در ساحت سياسي نمي‌بينم


لاريجاني: تاثيري از حقوق بشر در ساحت سياسي نمي‌بينم

موشک هاي حزب الله تل آويو را مي زنند نه نيويورک؛
هشدار اوباما: کنگره توافق را رد کند با ايران جنگ مي شود


خبر


بازديد هيأت عراقي از بيمارستان امام خميني (ره)، پژوهشگاه علوم غدد و متابوليسم


آلودگي هوا در چين‎


سرمقاله

رييس‌ جمهوري در ديدار وزراي خارجه و توسعه اقتصادي ايتاليا:
انتقال سرمايه و فناوري و صادرات مشترک اولويت ايران در همکاري با اروپا


لاوروف: وضعيت اتمي کره شمالي با يک توافق روشن شود


آنکارا: نبرد گسترده عليه داعش به زودي آغاز مي‌شود


توافق مشروط احزاب کرد براي تمديد دوره رياست بارزاني


ماندگار بر جريده عالم


يك نكته از هزاران


 لاريجاني: تاثيري از حقوق بشر در ساحت سياسي نمي‌بينم 

 لاريجاني: تاثيري از حقوق بشر در ساحت سياسي نمي‌بينم 

 
رئيس مجلس با تاکيد بر اينکه تاثيري از حقوق بشر در ساحت سياسي مشاهده نمي‌شود اظهارکرد:‌ متاسفانه سند حقوق بشر در ساحت‌هاي ديگر زندگي امروز سايه‌اي نيفکنده و در اکثر موارد ناموفق بوده است. مشخصا من در صحنه سياسي نمي‌بينيم که اين اسناد مهم مورد توجه قرار گرفته باشد. لذا لازم است که وفاق بين ملل اسلامي در اين زمينه به وجود بيايد.

به گزارش ايسنا، علي لاريجاني در مراسم بزرگداشت روز حقوق بشر و کرامت اسلامي که در مرکز مطالعات وزارت خارجه برگزار شد اظهار کرد: دولت‌ها بايد بپذيرند که در زمينه حقوق بشر گامهاي اساسي بردارند؛ ضمن اين که شرايط امروز دنيا شرايط اميدوارکننده‌اي به حقوق بشر نيست. اما با توجه به بيداري که در ملل اسلامي به وجود مي‌آيد اگر روي حقوق بشر اسلامي کار کنيم و اين به خواسته‌ي ملل اسلامي تبديل شود شرايط اميدوار کننده‌اي را مي‌توانيم شاهد باشيم، اما بايد قبول کنيم يکي از ارکان آن اين است که مردم احساس کنند در سرنوشت خود مشارکت دارند.اگر مردم چنين احساسي داشته باشند انگيزه تغيير به وجود مي‌آيد؛ لذا در اين سند بايد اين اميدواري را به ملت‌ها داد که در سرنوشتشان مشارکت کنند.


 موشک هاي حزب الله تل آويو را مي زنند نه نيويورک؛
 هشدار اوباما: کنگره توافق را رد کند با ايران جنگ مي شود 

 اوباما گفت که اسرائيل هزينه رد توافق هسته اي ايران در کنگره را مي دهد.به گزارش عصرايران به نقل از سايت شبکه آر تي روسيه، باراک اوباما رئيس جمهور آمريکا درباره احتمال اينکه اسرائيل هزينه رد توافق هسته اي ايران در کنگره را بپردازد هشدار داد و گفت اين اتفاق مي تواند تل آويو را در معرض حملات موشکي حزب الله قرار دهد.

اوباما اين سخنان را در نشستي با شماري از سران جامعه يهوديان آمريکا مطرح کرد. اين نشست با هدف اقناع آنها درباره خوب بودن توافق هسته اي با ايران انجام شد.اوباما تهديد کرده است در صورت رد توافق، تصميم کنگره را وتو خواهد کرد.

رئيس ايالات متحده آمريکا افزود: اگر توافق در کنگره به شکست کشيده شود آمريکا به ايران حمله خواهد کرد و حزب الله لبنان نيز با حمله موشکي به تل آويو پاسخ خواهد داد. اسرائيل هزينه را پرداخت خواهد کرد.اوباما هشدار داد: اگر کنگره آمريکا توافق هسته اي با ايران را لغو کند تهران از توافق عقب مي نشيند و در نتيجه، فشارها از سوي مخالفان توافق براي حمله نظامي به ايران شروع مي شود.حمله به ايران آثار تخريب آوري براي اسرائيل وآمريکا به دنبال خواهد داشت زيرا عمليات نظامي آمريکا عليه تاسيسات هسته اي ايران با اعلام جنگ ميان دو کشور روبه رو مي شود. واکنش ايران با عمليات هاي تروريستي خواهد بود. موشک هاي حزب الله لبنان بر تل آويو سقوط خواهند کرد زيرا اين موشک ها نمي توانند به نيويورک برسند اما ايران مي تواند کشتي هاي انتحاري اش را براي حمله به کشتي هاي آمريکا بفرستد.


 خبر 

 سفير ترکيه به کرملين احضار شد؛

پيغام تند پوتين براي اردوغان

اظهارات رئيس جمهور ترکيه در مورد اينکه «ولاديمير پوتين» ديدگاه خود را در مورد سوريه تغيير داده و ديگر از «بشار اسد» حمايت نمي کند با واکنش تند «مرديخي» مواجه شد. به گزارش وترنز تودي، اظهارات چند روز قبل «رجب طيب اردوغان» رئيس جمهور ترکيه، در مورد اينکه «ولاديمير پوتين» رئيس جمهور روسيه، ديدگاه خود را در مورد سوريه و ادامه حمايت از اين کشور عربي تغيير داده با واکنش تند مسکو مواجه شد.

در همين رابطه کرملين اقدام به احضار «اميد يارديم» سفير ترکيه در مسکو کرده است.

بر اساس اين گزارش، يارديم بطور مستقيم توسط «ولاديمير پوتين» رئيس جمهور ترکيه احضار شده، و پوتين به سفير ترکيه هشدار داده که اگر آنکارا به حمايت از داعش پايان ندهد، مسکو روابط ديپلماتيک خود را با ترکيه قطع مي کند. به نوشته وترنز تودي پوتين در ديدار با سفير ترکيه، اردوغان را يک ديکتاتور خطاب کرده است.

بر اساس گزارش هاي موجود، ديدار پوتين و سفير ترکيه به مدت دو ساعت ادامه داشته و رئيس جمهور روسيه به نماينده آنکارا گفته است: به اردوغان بگوئيد همراه با تروريست هاي داعش به جهنم برود.

پوتين در ادامه با حالت خشم گفته است: من مي‌توانم سوريه را به نبرد «استالينگراد بزرگ» براي اردوغان و همپيمانان وي که شرورتر از آدولف هيتلر هستند تبديل کنم.

پوتين در ادامه اردوغان را به دو رويي متهم کرده چرا که رئيس جمهور ترکيه کودتاي نظامي در مصر را محکوم مي کند اما تمامي اقدامات تروريستي را که براي سرنگون کردن حکومت سوريه انجام مي شوند مورد حمايت قرار مي دهد.

مذاکرات محرمانه مقامات آمريکا و سوريه

در حالي گزارشات حاکي از مذاکرات محرمانه ميان برخي مسوولان وزارت خارجه آمريکا و سوريه است، دولت عمان نيز تلاش مي‌کند تا با ارائه طرح‌هايي موانع را از سر راه بحران سوريه بردارد و مقدمات را براي ديدار سه جانبه ميان وزير خارجه سوريه با همتايان عربستاني و عماني‌اش جهت حل اختلافات فراهم آورد.

به گزارش روزنامه الاخبار لبنان، پس از چند دوره مذاکرات غرب و آمريکا با ايران و رسيدن به توافق هسته‌اي و همچنين مذاکرات اخير روسيه و عربستان درخصوص نظام منطقه‌اي جديد در خاورميانه مذاکرات سوريه و آمريکا نيز به صورت محرمانه آغاز شده است. درست است که اين مذاکرات در سطح پاييني است اما به يک مذاکرات سياسي از سوي ديپلمات‌هاي وزارت خارجه آمريکا تبديل شده است.

اين مذاکرات به منزله اين است که آمريکا به حقيقت اوضاع سوريه اعتراف کرده است؛ هيچ جايگزيني براي بشار اسد رئيس‌جمهوري سوريه نيست و به ناچار بايد با وي مذاکره کرد نه درخصوص اوضاع سياسي داخلي بلکه درخصوص هماهنگ کردن تلاش‌ها براي مبارزه با تروريسم، آينده کردها و مخالفان مسلح.


 بازديد هيأت عراقي از بيمارستان امام خميني (ره)، پژوهشگاه علوم غدد و متابوليسم  


 آلودگي هوا در چين‎ 


 سرمقاله 

 عقب ماندگي 10 ساله، يا آفات ريشه‌اي در نظام بانكي

حميد رضا عسگري

سال‌هاست كه نظام بانكي كشور دچار ضعف‌ها و مشكلات ساختاري است و از اين بابت چالش‌هاي فراواني براي توسعه اقتصاد و روند توليد به وجود آورده است. اگرچه رييس بانك مركزي در اقدامي واقع‌گرايانه از عقب ماندگي ساختار بانكداري كشور سخن گفته‌اند و ميزان عقب ماندگي را نسبت به بانكداري روز دنيا 12- 10 سال قلمداد نمودند؛ اما آنچه از عملكرد و ماهيت بانكداري ايراني مي‌توان دريافت، ضعف‌ها و آفت‌هايي است كه ريشه در ساختار بانكي كشور دوانده است.

البته ضعف‌هاي سيستم بانكداري كشور در طي يك سال و يك دهه به وجود نيامده، اما ادامه روند غلط و انحراف از وظايف اصلي بانكداري استاندارد، در زمان فعلي به عنوان يك سرعت گير براي اقتصاد كشور تلقي مي‌گردد. اقتصاد ما بسان بيماري است كه بعد از چندين سال رخوت و سستي ، قصد ازجا برخواستن و حركت دارد. اما بانك‌ها به عنوان پشتيبان آن نه تنها دستگيري و حمايتي نمي‌كنند، بلكه با نحوه عملكردشان طي مسير را مشكل مي‌سازند.

ازآنجا كه بانك نهادي اقتصادي و پشتوانه‌اي براي توليد تلقي مي‌شود انتظار از عملكرد آن وراي فعاليت‌هايي است كه امروز در كشورمان شاهد آن هستيم. طي سال‌هاي طولاني بانک‏هاي کشور عملاً به مؤسسات برگزارکننده شوي بخت آزمايي تبديل شده‌اند و جهت جذب منابع مالي طي ساليان متمادي چنان رقابت غيرمسئولانه‏اي باهم مي‏کنند که پايه‏هاي اخلاق اقتصادي و فرهنگي جامعه نيز دچار تکانه‏هاي شديد شده است.

بااين حال سيستم بانکي به عنوان بزرگترين دارنده نقدينگي كشور بايد وظايف خود درحوزه رشد اقتصادي را مدنظر قرار دهند. اما در عوض طي سال‌هاي گذشته شاهد سوء استفاده از قدرت ناشي از نقدينگي در اختيار سيستم بانکي، براي موارد غيرمولد در کشور بوده‌ايم. درطي سال‌هايي كه بانك‌ها مي‌بايست با توان مالي خود ثبات را در بازار سرمايه حفظ مي‌كردند، درعوض به عنوان يك بنگاه اقتصادي و سوداگر وارد عمل شدند. ورود سرمايه‌هاي بانكي در بازار مسكن، طلا، ارز، خريد آهن آلات و... تنها بخشي از فعاليت‌هاي غيرمولد بانك‌ها مي‌باشد.

پس از اين مرحله رقابت براي جذب مشتريان و وارد كردن آنها به بازار داغ تسهيلات آغاز شد. دادن تسهيلاتي كه بعضاً با سودهاي بالاي 30درصد تنظيم مي‌شود و بانك‌ها از قدرت نقدينگي خود و ضعف مالي جامعه نهايت سو استفاده را مي‌برند. موضوع ديگر بحث خدمت رساني است كه درنظام بانكي كشوربا ضعف‌هاي فراواني مواجه است. در شرايطي که در اواخر سال 1997 ميلادي مقوله پرداخت اينترنتي در سطح جهان به امري همه‏گير تبديل شده بود، طي آن سال‏ها نظام بانکي هنوز درگير رفع مشکلات دستگاه‏هاي خودپرداز در سطح کشور بود، و امروز نيز همچنان در زمينه بانكداري الكترونيك دچار مشكلات فراوان هستيم. چرا كه اگر پيشرفتي در اين حوزه داشتيم، شاهد معطلي و حضور طولاني در باجه‌ بانك‌ها نبوديم.

عدم رضايت مشتريان از عملكرد و خدمت رساني بانك‌ها دلايل فراواني دارد، اما اين نوع رفتار نظام بانكي موجب حس بي اعتمادي مردم به بانك‌ها گرديده است . نگاه يكسويه بانك‌ها به مردم در عوض خدماتي كه اعطا مي‌كنند، نقش بسزايي در ايجاد اين ناخرسندي‌ها دارد. كمتر توليدكننده‌ و تاجري است كه از نحوه تسهيلات بانكش رضايت داشته باشد و اغلب آنها را به سودمحوري يك طرفه متهم مي‌كنند. چرا كه براي سال‏هاي متمادي نظام بانکي ايران در بحث ارايه تسهيلات عملکردي يک سويه، صرفاً منفعت طلبانه و بدون در نظرگرفتن منافع مشتريان داشته است. اين روند بي اعتمادي‌ها با فساد اداري و زد و بند در ساختار بانک‏ها آميخته شد و وضعيتي را به وجود آورد که بسياري از دلالان و واسطه‏هاي حاضر در فعاليت‏هاي اقتصادي با ارايه طرح‏هاي اغواکننده به سيستم بانکي اقدام به اخذ وام‏هاي کلان از نظام بانکي کردند و در پي آن موجي از مطالبات مشکوک و صعب الوصول روي دست نظام بانکي و در نهايت عامه مردم باقي گذاشتند. همچنين سليقه‌اي عمل كردن و دور زدن قانون حس بي اعتمادي مردم به نظام بانكي را دوچندان ساخته است. وقتي يك شخص حقيقي با روابط غيرقانوني اقدام به اخذ وام‌هاي ميلياردي مي‌كند و حتي يك صفحه ضمانت تسليم بانك نمي‌نمايند و در عوض مردم عادي با گرفتن سه ميليون وام تحقير و تهديد به آوردن ضمانت‌هاي چندين گانه مي‌شوند، چطور مي‌توان نمره قبولي به ساختار نظام بانكي كشور داد. وقتي بانك‌ها خود را وامدار سرمايه‌هاي مردم نمي‌دانند و به خود اجازه مي‌دهند از حساب آنها پول برداشت كنند يا به ازاي تسهيلات ناچيز كارمزدهاي غيراصولي بگيرند چطور بايد قضاوت كرد؟! لذا مسولان بانكي كشور مطلع باشند كه عقب ماندگي نظام بانكداري كشور از رقباي توسعه يافته خود، مربوط به چند سال اخير ويا يك دهه گذشته نيست. چرا كه ريشه‌هاي نظام بانكداري كشور در مرداب سودمحوري فرو رفته و سلامت اين ساختار به خطر افتاده است.


 رييس‌ جمهوري در ديدار وزراي خارجه و توسعه اقتصادي ايتاليا:
 انتقال سرمايه و فناوري و صادرات مشترک اولويت ايران در همکاري با اروپا 

 
رييس جمهوري با اشاره به ظرفيت‌هاي فراوان کشورهاي اتحاديه اروپا بويژه ايتاليا براي همکاري با جمهوري اسلامي ايران، اظهار داشت: انتقال سرمايه و فناوري به ايران و سپس صادرات مشترک به بازارهاي منطقه، اولويت ايران براي توسعه مناسبات اقتصادي با کشورهاي اروپايي است.به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت ، حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني در ديدار با «پائولوجنتيلوني» و «فدريکا گوئيدي»وزراي خارجه و توسعه اقتصادي ايتاليا با اشاره به جايگاه و سابقه روابط تاريخي دو کشور ايران و ايتاليا گفت: هيچ مانعي در مسير توسعه همکاري‌هاي تهران و رم وجود ندارد و دو کشور مي‌توانند در حوزه‌هاي مختلف سياسي، اقتصادي، فرهنگي، علمي و توريستي فصل نويني از روابط مشترک را آغاز کنند.

رييس شوراي عالي اقتصاد با بيان اينکه دولت و ملت ايران با ايستادگي در دوراني که تحريم‌هاي غيرقانوني و ظالمانه عليه ايران وضع شده بود، توانستند افتخار بيافرينند، اظهار داشت: در اين دولت و دوران تحريم توازن مطلوبي ميان صادرات غيرنفتي با واردات بوجود آمد و اين شرايط، توان اقتصادي امروز ما را براي تعامل با اقتصادهاي ديگر بهتر از گذشته کرده است.

رييس جمهوري افزود: امروز زمينه‌هاي فراواني براي جذب سرمايه‌هاي خارجي در کشور بويژه در عرصه‌‌هاي انرژي، بانک، بيمه، صنايع، حمل و نقل و بهداشت و سلامت وجود دارد و با توجه به بسترهاي لازم بويژه نيروي جوان تحصيلکرده و کارآمد، مي‌توانيم از فضاي پس از توافق به نفع طرفين و اتحاديه اروپا بهره‌برداري کنيم.

دکتر روحاني در بخش ديگري از سخنان خود بر توسعه همکاري‌ها به منظور تحکيم و تقويت ثبات و امنيت در منطقه تأکيد کرد و گفت: مسأله تروريسم و ناامني بيماري مسري است که به يک منطقه خاص تعلق ندارد و براي جلوگيري از تسري آن بايد در زمينه مقابله با افراط و خشونت تلاش کرد و نگذاشت که هيچ انسان بي‌گناهي فارغ از مليت يا مذهب قرباني گروه‌هاي تروريستي شود.

رييس جمهوري ادامه داد: بعد از توافق هسته‌اي بار سنگيني که بر دوش ايران قرار دارد و ما مي‌خواهيم از همه توان خود براي استقرار صلح و ثبات در منطقه بهره بگيريم و براي دستيابي به اين مهم ضرورت دارد با همکاري جمعي تروريسم ريشه‌کن شود. چرا که نفع سياسي و اقتصادي کشورها از يکسو و ايجاد آرامش روحي و رواني براي ملت‌ها در گرو اين عزم همگاني است.


 لاوروف: وضعيت اتمي کره شمالي با يک توافق روشن شود 

 
اسپوتنيک : وزير خارجه روسيه که براي شرکت در چهل و هشتمين نشست سازمان همکاري کشورهاي جنوب شرق آسيا (آ.سه.آن) به مالزي سفر کرده با همتاي کره شمالي خود ديدار و گفت‌وگو کرد.سرگئي لاوروف، وزير خارجه روسيه در ديدار خود با لي هونگ سو، وزير خارجه کره شمالي گفت: هدف ما اين است که با دستيابي به توافقي که براي همه قابل قبول باشد از وضعيت غيراتمي شبه جزيره کره مطمئن شويم. ما مي‌خواهيم که وضعيت امنيتي همه کشورهاي منطقه و به طور قطع جمهوري خلق دموکراتيک کره تضمين شود.وزير خارجه روسيه افزود، اين فرصت پيش آمده براي تبادل نظر با همتاي کره‌اي خود را قدر مي‌داند.لاوروف در اين باره اظهار کرد: ما برنامه‌هاي دو جانبه بسياري داريم. ما به طور قطع درباره مسائل امنيتي در شمال شرق آسيا و شرايط کلي شبه جزيره کره گفت‌وگو خواهيم کرد.


 آنکارا: نبرد گسترده عليه داعش به زودي آغاز مي‌شود 

 
تي آر تي : وزير خارجه ترکيه اعلام کرد که نبرد فراگير عليه داعش در آينده نزديک آغاز خواهد شد.مولود چاووش اوغلو، وزير خارجه ترکيه در مصاحبه با شبکه خبري "تي آر تي" عنوان داشت:جنگنده‌ها و پهپادهاي آمريکايي به زودي به پايگاه هوايي ترکيه مي‌رسند و نبرد فراگيري عليه داعش در آينده‌اي نزديک آغاز خواهد شد.

وي عنوان داشت: ما در چارچوب توافقمان با آمريکا پيشرفتي را در خصوص گشودن پايگاه‌هايمان به ويژه پايگاه هوايي "اينجرليک" محقق ساخته‌ايم.پيشتر ترکيه در اواخر ماه گذشته ميلادي با استفاده جنگنده‌هاي آمريکا و ائتلاف ضد داعش از پايگاه‌هاي هوايي ترکيه براي نبرد عليه اين گروه موافقت کرد. چاووش اوغلو و جان کري در حاشيه اجلاس امنيت منطقه‌اي آ.سه.آن به ميزباني مالزي، با يکديگر در هتلي در شهر کوالالامپور ديدار کردند.


 توافق مشروط احزاب کرد براي تمديد دوره رياست بارزاني 

 
شفق نيوز :يک منبع در اقليم کردستان عراق از موافقت احزاب سياسي کرد براي تمديد مجدد دوره رياست مسعود بارزاني به شرط اعمال تغييراتي در نظام حاکم در کردستان خبر داد. اين منبع سياسي که خواست نامش فاش نشود گفت: حزب اتحاد ميهني کردستان، جنبش التغيير و اتحاد اسلامي با تمديد دوره رياست مسعودبارزاني، رئيس منطقه کردستان عراق براي دو سال ديگر و تا پايان دوره پارلمان کنوني توافق کردند. وي افزود: احزاب کرد شرط کرده‌اند که بايد حزب دموکرات کردستان به رياست بارزاني که بيشترين کرسي‌هاي پارلمان را در اختيار دارد نيز موافقت کند با تصويب قانوني نظام حاکم را از رياستي به پارلماني تغيير دهند. به گفته اين منبع قرار است رهبران حزب دموکرات کردستان نشستي را براي تصميم گيري در خصوص شرط احزاب کرد برگزار کنند. ابوبکر علي، يکي از اعضاي جنبش اتحاد اسلامي در اين خصوص در صفحه شخصي‌اش در فيس بوک نوشت، چهار حزب اصلي کرد با باقي ماندن مسعود بارزاني در سمت رياست کردستان عراق به مدت دو سال ديگر موافقت کرده‌اند.


 ماندگار بر جريده عالم 

به مناسبت سي‌امين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي، روزنامه آفرينش ضمن فراخوان از مخاطبان روزنامه براي ارسال مقالات و ديدگاه‌هاي خود، هر روزه در صفحه2 برخي مقالات و سخنراني‌هاي آقاي دكتر عبدالله جاسبي را منتشر مي‌كند.

اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام- دبيرخانه

شوراي اجرايي/ اجلاس هفدهم

دانشگاه عربي نايف براي علوم امنيتي ،
پادشاهي عربستان سعودي

5 تا6 رجب الثاني 1433 هجري قمري /26تا27 مي 2012

گزارش نهايي سند FUIW/E.C.17/2012/F.R.

قسمت نود و هشتم

بسم الله الرحمن الرحيم

دبيرخانه دانشگاه هاي جهان اسلام(FUIW)، با عنايت به پروردگار، هفدهمين اجلاس شوراي اجرايي را در تاريخ 5 تا6 ربيع الثاني 1433 هجري قمري/ 26تا27 مي 2012، در دانشگاه عربي نايف براي علوم امنيتي، دررياض پادشاهي عربستان سعودي تشکيل داد.

مطالب اين اجلاس در جشنواره اي با يک اجلاس افتتاحيه به رياست عاليجناب دکتر سليمان بن عبداله ابوالخيل، رئيس دانشگاه اسلامي امام محمدبن سعود، رياست شوراي اجرايي اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام (FUIW) افتتاح گرديد. در طول اجلاس افتتاحيه همچنين توسط عاليجناب دکتر عبدالعزيزبن سَگرالقمدي، رئيس دانشگاه عربي نايف براي علوم امنيتي، عاليجناب دکتر روفات کاسومو، رئيس دپارتمان روابط بين الملل و اطلاعات فناوري دانشگاه دولتي آذربايجان، نماينده رئيس پنجمين کنفرانس عمومي اتحاديه وعاليجناب دکترمختار احمد معاون مديرکل سازمان آموزشي، علمي و فرهنگي ( آيسيسکو)، نماينده دبيرکل اتحاديه سخناني ايرادگرديد. نام اعضاي شوراي اجرايي که در جلسه افتتاحيه شرکت کردند، به ضميمه مطالب آمده است ( ضميمه1: فهرست شرکت کنندگان اجلاس شوراي اجرايي هفدهم).


 يك نكته از هزاران 

شايد هر روز در تيتر روزنامه‌ها و گزارشاتي كه در سايت هاي مختلف خبري مي‌بينيد و مي‌خوانيد، شما را براين موضوع يادآور مي‌شود كه چقدر بازي‌هاي سياسي در ايران جدي و اختلاف زاست. از نوع تيترها مي‌توان شكاف سياسي ميان خواسته‌ها و منافع برخي گروه‌ها با عامه مردم را مشاهده كرد. اما مسئله اصلي كاهش آستانه تحمل در بين گروه‌هاي سياسي است. به عبارتي با عدم تحمل نظرات و حتي وجود رقبا به هروسيله‌اي دست مي‌زنند تا طرف مقابل را تخريب و دور خارج سازند. نوع تيترها و مطالب سياسي گروه‌هاي سياسي به گونه اي است كه همان ادبيات را مي‌توانيد در مورد دشمنان و خيانت كنندگان به كشور، به كار گيريد.آيا دركشورما اين تعداد دشمن وجود دارد، يا اخلاق وجود ندارد؟!


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته