جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5057


کاشت مستقيم محصولات استراتژيک در اسلامشهر

مديرکل استاندارد يزد، خواستار شد؛
نقش مديران صنايع کوچک، بايد در استانداردسازي پررنگ‌تر شود

شهردار خبر داد؛
تشکيل ستاد مديريت بحران در شهرداري فرون‌آباد


دراستان


خبــر


 کاشت مستقيم محصولات استراتژيک در اسلامشهر  

 اسلامشهر – محمدرضا عباسي

محمدرضا امير ي مدير جهاد کشاورزي شهرستان اسلامشهر، اظهارکرد: به منظوربهره مندي ازمزاياي نوين کشت محصولات ، عمليات کشت مستقيم ذرت علوفه‌اي در اراضي کشاورزي شهرستان اسلامشهر آغاز شد.

اميري افزود : با توجه به شرايط خشکسالي سالهاي اخير ومشکل کمبود آب به عنوان يکي از مهمترين عوامل محدودکننده کشت ذرت، کشت مستقيم و بدون انجام عمليات شخم زدن ،مورد توجه کشاورزان و بهره برداران قرارگرفته است.

وي تاکيد کرد : با توجه به اينکه کمبود ماده آلي يکي ازمشکلات اصلي خاکهاي کشور ما است، با بهره‌گيري از روش نوين کشت مستقيم ،ضمن ايجاد تحول اساسي در افزايش ماده آلي خاک، شاهد کاهش فاليتهاي ماشين آلات کشاورزي دراراضي زير کشت هستيم.

رئيس جهاد کشاورزي شهرستان اسلامشهر بيان داشت: کاهش مصرف سوخت و هزينه‌هاي کاشت و عدم کوبيده شدن خاک دراثر فعاليت ماشين الات کشاورزي و کاهش مدت زمان فاصله برداشت غلات وکشت ذرت علوفه‌اي ازجمله مهمترين مزاياي استفاده از اين روش کشت است . وي افزود: در حال حاضر با استفاده از ادوات جديد کشاورزي ساخت داخل کشور، مشکل کاشت در کلش و تسهيل جوانه‌زني و تنظيم عمق مناسب کاشت در اراضي کشاورزي برطرف شده و استقبال کشاورزان از اين روش نوين در کشت ذرت علوفه‌اي افزايش پيدا کرده است.

اين مقام مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر بالغ بر3500 هکتار از اراضي کشاورزي شهرستان اسلامشهر ، پس از برداشت محصولات غلات گندم و جو، زير کشت مستقيم ذرت علوفه‌اي بعنوان يکي از محصولات استراتژيک قرار مي‌گيرد.


 مديرکل استاندارد يزد، خواستار شد؛
 نقش مديران صنايع کوچک، بايد در استانداردسازي پررنگ‌تر شود  

 يزد - اکبرخيرخواه

مديرکل اداره استاندارد استان يزد، هنگام بازديد از کارخانجات شيشه اردکان، درجمع مديران وکارشناسان استاندارد و مسئولان و دست‌اندرکاران واحد توليدي بزرگ استان گفت: در اين مقطع از تاريخ کشور، ضروري است، نقش مديران صنايع کوچک و جوان در استانداردسازي صنعت و خدمات پررنگ‌تر شود.

محمد حسين ماجدي اردکاني در حاشيه اتاق فکر استاندارد يزدکه در محل کارخانجات شيشه اردکان تشکيل شد، افزود: درکنار صنايع بزرگ موجود و فعال استان که مايه مباهات کشور هستند و با سختي‌هاي موجود، اقتدار فناوري را در کشور رقم زده‌اند، و با تجارت و صادرات خود نام جمهوري اسلامي ايران را پرآوازه‌تر مي‌کنند، بسياري از واحدهاي توليدي و خدماتي کوچک هم داريم، که توسط مديران تازه نفس، خوش‌فکر و جوان درحال اداره شدن است و جمعي ازجوانان تحصيل کرده در آنها مشغول هستند، که مجموعه اين واحدها در توليد و ارائه خدمات و هم‌چنين ايجاد اشتغال‌زايي نقش به‌سزايي را در استان دارالعباده ودارالعلم يزد ايفا مي‌کنند.

وي ادامه داد: همان‌گونه که قبلاً هم گفته شده، اتاق فکر استاندارد، محلي براي اظهار نظر و تبادل افکار تمامي مديران و دست اندرکاران واحدهاي توليدي و خدماتي در موضوعات استانداردسازي است وهيچ تکفيکي هم در اين خصوص في‌مابين واحدهاي بزرگ وکوچک وجود ندارد. در طرح و ايده جديد، درصنايع کوچک، در هر شاخه و رشته صنعتي اتاق‌هاي فکر به‌صورت خوشه تشکيل خواهد شد، و از ميان خودشان رئيسي انتخاب، و سپس مسئول منتخب به داخل اتاق‌هاي فکر خواهند آمد و به طرح مشکلات و مسائل حوزه مربوط خواهد پرداخت.

مديرکل استاندارد يزد گفت: طبق بند 24 سياست‌هاي کلي اقتصاد مقاومتي، ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري، افزايش پوشش استاندارد براي کليه محصولات داخلي و ترويج آنها سفارش شده و اين موضوع تمامي صنايع، اعم از کوچک و بزرگ را دربرمي‌گيرد. هم‌چنين مقام معظم رهبري، در ديداري که با سران قوا، مسئولان و مديران ارشد نظام داشته اند، فرموده‌اند تقواي جامعه در مسائل اقتصادي، همان اقتصاد مقاومتي است که کشور را درمقابل تکان‌هاي ناشي از حوادث جهاني يا درمقابل تيرهاي زهرآگين سياست‌هاي معارض جهاني حفظ خواهد نمود. واقعيت اين است که موضوع اقتصاد مقاومتي تکليف سنگيني بر دوش ما گذاشته است و نبايد شعارگونه با آن برخورد کنيم و پرداختن به آن در اين اتاق فکر اهميت زيادي دارد و بايد تجربياتمان را به‌خوبي مبادله کنيم، تا به اميد خدا بتوانيم فرمايش معظم‌له که الگوي مترقي و متکي به ظرفيت‌هاي دروني است را محقق سازيم.

تصور ما بر اين است که در راستاي اجراي سياست‌هاي کلي نظام، امروز صنايع کوچک آسيب‌پذيرترند و بيش‌تر نيازمند کمک و هم‌فکري هستند. براين اساس و پيرو دستور رياست محترم سازمان ملي استاندارد، درحمايت از صنايع داخلي، به‌خصوص صنايع کوچک، اهتمام بيش‌تري خواهيم داشت و از مساعدت‌هاي لازم براي حفظ و ارتقاي کيفي فراورده‌هاي توليدي با ارائه مشاوره‌هاي فني دريغ نخواهيم کرد تا توليدکنندگان بتوانند زمينه رشد و توسعه صنعت داخلي را فراهم آورند.

مديرکل استاندارديزد در پايان گفت: براساس انتظارات رياست محترم سازمان، انشاء ا... ظرفيت‌هاي صنعتي ايجاد شده در کشور و استان با همکاري و همراهي فني کارشناسان استاندارد رونق دوباره يافته و مصرف‌کنندگان داخلي و بازارهاي هدف با اطمينان بيش‌تري از کالاهاي داخلي در سبد مصرف روزانه خود استفاده خواهند کرد.


 شهردار خبر داد؛
 تشکيل ستاد مديريت بحران در شهرداري فرون‌آباد 

 شهردار فرون‌آباد از تشکيل ستاد مديريت بحران در شهرداري خبر داد.

به گزارش واحد رسانه شهرداري فرون‌آباد مهندس ايرج گودرزي راد در گفتگو با واحد رسانه شهرداري ضمن اعلام اين مطلب اظهارداشت: ستاد مديريت بحران شهرداري به استناد ماده 55قانون شهرداري ها و بندهاي 20،19و21 ماده 71 تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 1375 و اصلاحات بعدي آن همچنين مواد 9،6 و10 قانون تشكيل سازمان مديريت بحران كشور مصوب 1387 و مواد 3،1 و 15آئين نامه مذكور مصوب 1388 در شهرداري فرون‌آباد تشکيل شد.

وي تصريح کرد: هدف اصلي اين ستاد، ايجاد ساختار سازماني براي اجراي وظايف شهرداري ها در مراحل چهارگانه مديريت بحران، همكاري و تعامل درون سازماني و برون سازماني با ساير سازمان ها و دستگاه هاي مرتبط براي ايجاد شرايط ايمن و مناسب براي زندگي شهروندان تأمين و منافع و ارزشهاي اساسي مي باشد.

وي در پايان تأکيد کرد: با تشکيل اين ستاد، نقش و جايگاه اين سازمان عام المنفعه مردمي در مديريت بحران، تقويت و استحکام بخشي منطقي در نحوه رسيدگي به موضوعات حوادث غيرمترقبه در شهرداري ايجاد مي شود.


 دراستان 

 معاون فرماندار دماوند خبر داد؛

مهروموم 160 حلقه چاه غيرمجاز در دماوند تا پايان سال جاري

دماوند - ايرج صادقعلي

معاون برنامه‌ريزي و اداري مالي فرماندار شهرستان دماوند از مهروموم 160 حلقه چاه غيرمجاز تا پايان سال جاري و انجام اقدامات ضروري براي برخورد با متخلفان در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگارآفرينش، مجيد صفري در نشست شوراي حفاظت آب شهرستان دماوند که در سالن نشست‌هاي فرمانداري اين شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: در سال جاري که سال تعادل بخشي منابع آبي اعلام ‌شده، قرار است که 160 حلقه چاه غيرمجاز پلمپ شود و در اين راستا در سه‌ ماهه نخست امسال نيز، 29 حلقه چاه مهروموم شده است.

وي موضوع حفاظت از منابع آبي را حائز اهميت دانست و افزود: اداره امور منابع آب شهرستان دماوند به‌عنوان متولي شناسايي و برخورد با متخلفان چاه‌هاي غيرمجاز نبايد در انتظار ارائه ليست و شناسايي چاه‌هاي غيرمجاز از ساير دستگاه‌ها باشد؛ اگرچه ديگر دستگاه موظف هستند تا اطلاعاتي که در اين زمينه ‌دارند را در اختيار اين اداره قرار دهند

معاون برنامه‌ريزي و اداري مالي فرماندار شهرستان دماوند، اداره امور منابع آب را مکلف ساخت، ضمن برخورد با متخلفان، ليست همه چاه‌هاي غيرمجاز را که مورد شناسايي قرار داده با اولويت مصرف در بخش خانگي و ويلاها، صنعت و کشاورزي به شوراي حفاظت آب ارسال کند تا اين شورا به‌منظور برخورد با اين موضوع، امکانات لازم را در اختيار اين اداره قرار دهد.

صفري همچنين از ادارات صنعت، معدن و تجارت، محيط ‌زيست، جهاد کشاورزي و ديگر دستگاه‌هاي مرتبط خواست، در مدت يک هفته تمام اطلاعاتي که از چاه‌هاي غيرمجاز در حوزه کاري خود در اختيار دارند را به اداره امور منابع آب شهرستان دماوند ارسال کنند.

وي نصب کنتورهاي هوشمند بر چاه‌هاي مجاز در حوزه کشاورزي را نيز يکي ديگر از راهکارهاي کنترل مصرف آب دانست و بيان کرد: ادارات امور منابع آب و جهاد کشاورزي بايد ليست چاه‌هاي مجاز فاقد کنتور هوشمند را همراه با اولويت‌بندي براي نصب کنتور در اختيار شوراي حفاظت آب شهرستان دماوند براي تصميم‌گيري‌هاي ضروري قرار دهند.

راه‌اندازي کتابخانه سيارروستايي کانون هاي فرهنگي هنري درروستاهاي ساوجبلاغ

ساوجبلاغ - محمدرنجبرکهن

مسئول امور کانون هاي فرهنگي هنري مساجد اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان ساوجبلاغ از راه‌اندازي کتابخانه سيار روستايي کانون هاي فرهنگي هنري در روستاهاي شهرستان ساوجبلاغ خبر داد

يدا... خداداي، مسئول امور کانون هاي فرهنگي هنري مساجد اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان ساوجبلاغ در خصوص اخبار فعاليت هاي کانون هاي مساجد در اين شهرستان اظهار کرد: کاروان سيار کتابخانه کانون هاي فرهنگي هنري مساجد ساوجبلاغ در عباس آباد کوچک از روستاهاي اين شهرستان مستقر شده است.

خداداي، با بيان اين نکته که پس از پايان ماه مبارک رمضان، نيمه دوم ايام اوقات فراغت کانون هاي مساجد آغاز شده است، توضيح داد: کانونهاي فرهنگي هنري مساجد در شهرستان ساوجبلاغ با اجراي برنامه هاي متنوع سهم شاخصي در بهينه سازي اوقات فراغت دانش آموزان دارند، که تابستان سال جاري با توجه به قرارگرفتن ماه رمضان، اين دوران به 2 دوره زماني با برنامه‌هاي مشخصي برگزار مي‌شود.

اين مسئول حرکت کاروان کتاب سيار روستايي را به همت امور کانون هاي فرهنگي هنري مساجد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ساوجبلاغ گامي در راستاي توسعه فرهنگ کتاب و کتابخواني خواند و گفت: هم اکنون 53 روستا و 40 کانون فرهنگي هنري مساجد در اين شهرستان فعال هستند، از اين رو حضور کاروان سيار کتابخاني و استقرار آن به مدت سه روز در هر روستا در رفع نيازهاي سبد کتاب خانواده موثر است.

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي دماوند

80 درصد لوازم خانگي موجود در دماوند توليد داخل است

دماوند - ايرج صادقعلي

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي شهرستان دماوند گفت: 80 درصد خريد لوازم خانگي موجود در اين شهرستان، از کالاهاي ايراني و 20 درصد ديگر کالاي خارجي است.محمد اسماعيلي در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش اظهار کرد: رکود بازار سبب کاهش قيمت لوازم خانگي مي‌شود و مردم نيز انتظار دارند تا قيمت اين لوازم کاهش پيدا کند.

وي با اشاره به فروش لوازم خانگي داخلي و خارجي در دماوند افزود: 80 درصد خريد لوازم خانگي موجود در اين شهرستان، از کالاهاي ايراني و 20 درصد ديگر نيز کالاي خارجي است که اکثريت شهروندان از کالاي ايراني استفاده مي‌کنند.

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي شهرستان دماوند در خصوص شارژهاي دريافت شده از اين فروشگاه‌ها تصريح کرد: از فروشگاه‌هاي لوازم خانگي بزرگ دو ميليون ريال، فروشگاه‌هاي کوچک‌تر يک ميليون و 500 هزار ريال و واحدهاي ضعيف‌تر نيز 500 هزار ريال به عنوان شارژ دريافت مي‌شود؛ واحدهاي کوچک گاهي از پرداخت شارژ معاف هستند.

اسماعيلي در مورد شکايات مردمي از فروشگاه‌هاي لوازم خانگي دماوند در سال جاري ادامه داد: امسال تنها چهار مورد شکايت مردمي در زمينه گران‌فروشي و جنس نامرغوب از اين فروشگاه‌ها گزارش شده است که سعي کرديم به صورت توافقي اين شکايت‌ها را برطرف کنيم؛ اگر در مواردي حق ارباب‌رجوع ضايع شده باشد به اداره تعزيرات حکومتي ارجاع داده مي‌شود.


 خبــر 

 تخريب100هکتارازساخت وسازهاي غيرمجاز:

جلوگيري ازساخت وسازهاي غيرمجاز؛ مهمترين برنامه مديران مسئول ساوجبلاغ

ساوجبلاغ - محمدرنجبرکهن

يکصد هکتار از اراضي کشاورزي ساوجبلاغ که بصورت غيرمجاز تغيير کاربري وساخت وساز غيرمجازصورت گرفته بود،تخريب وقلع وقمع شد.

فرماندارساوجبلاغ بابيان مطلب فوق گفت:اين ساخت وسازهاي غيرمجاز در اراضي کشاورزي بخش چهارباغ انجام شده بودکه قلع وقمه صورت گرفت و بعد از اين هم با شدت وجديت اجازه نخواهيم داد تاافراد در اراضي کشاورزي تغيير کاربري داده وبه راحتي اقدام به ساخت وساز نمايند و درصورت مشاهده سريعا"بااخذحکم قضايي تخريب خواهد شد

پاليزگيربااشاره به اينکه مبارزه با ساخت و سازهاي غير مجاز يکي از برنامه هاي اصلي و محوري است که با جديت و حمايت دستگاه قضايي در اين شهرستان در حال انجام است گفت:حفظ کاربري اراضي کشاورزي و باغي و جلوگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز مهمترين برنامه مديران مسوول در اين بخش براي کوتاه کردن دست افراد سودجو است که براي از بين بردن زمين هاي حاضلخيز و بکر شهرستان خيمه زده اند.

دادستان شهرستان ساوجبلاغ نيز با اشاره به هشدارهاي متعددي که از طرف دستگاه قضايي درراستاي حفاظت از اراضي کاربري داده شده گفت: امروز به جهت حفظ کاربري اراضي کشاورزي،شاهد تخريب در وسعت بالايي هستيم.

جهانشاهلو مجددا"تاکيدکرد:افرادي که قصد احداث ويلا وباغ دراراضي ساوجبلاغ را دارند بايد از طريق مجاري قانوني وبا اخذ مجوز اقدام کنند تادوباره شاهد تخريب واز بين رفتن سرمايه هاي ملي وشخصي نباشيم.

مهترين پروژه‌هاي در دست اقدام شهرداري رباط کريم مورد بازديد مسئولين قرار گرفت

رباط کريم - ذبيح ا.. اصغري

شهردار رباط کريم به همراه فرماندار و اعضاي شوراي اسلامي شهر از پروژه هاي عمراني در حال احداث بازديد نمودند و در خصوص نحوه ادامه اجراي طرحها اظهار نظر کردند .

به گزارش خبرنگار ما مسئولان مديريت شهري از پروژه‌هاي پارک 22 هکتاري آبشناسان ، طرح پياده رو سازي بلوار آزادگان ، خانه فرهنگ مرحوم محمدي ، بوستان بانوان ، پرديس بزرگ ملل ، جدول گذاري هاي سطح شهر ، آسفالت معابر الارد و پرندک، پروژه استاديوم ورزشي الارد و ديگر پروژه هاي شهري بازديد نمودند

بنا بر اين گزارش مهندس مختاري در اين بازديد ضمن ارائه توضيحاتي در خصوص پروژه‌هاي در حال اجراي شهر گفت : شهرداري رباط کريم اقدام به اجراي 25 پروژه شهري نموده است که به منظور توسعه متوازن شهر و دستيابي به عدالت اجتماعي کوشش شده است تا در تمام مناطق به صورت همزمان حداقل دو پروژه انجام شود .

وي ادامه داد: پارک 22 هکتاري در منطقه آبشناسان يکي از نيازهاي اصلي اين منطقه تازه احداث است که با توجه به ظرفيت جمعيتي که دارد در زمينه تامين سرانه هاي تفريحي بايد اقدام شود .

وي به ويژگي هاي منحصربفرد برخي از پروژه‌هاي شهري اشاره کرد و افزود: به همين منظور در اين پروژه از امکاناتي از قبيل کتابخانه عمومي، بازارچه محلي و صنايع دستي ، سالن اجتماعات، نمازخانه، زمينهاي بازي و ورزشي ، سايت هتل 5 ستاره ، سرويس بهداشتي عمومي، آبنماي موزيکال و احداث باغ بزرگ گياهان دارويي و کمياب جهت کمک به گياه شناسي و استفاده دانشجويان جهت امور مطالعاتي ، سالن آمفي تئاتر و شهر بازي و بسياري از امکانات ديگر پيش بيني شده است که انتظار مي‌رود فاز اوليه آن در هفته دولت بهره بر داري گردد .

شهردار رباط کريم همچنين در خصوص پارک بزرگ ملل توضيحاتي ارائه داد و گفت : اين پارک در امتداد رودخانه سياب با هدف حفظ بستر رودخانه اجرا مي‌شود که از کمربندي شمالي شروع و تا پارک گل نرگس امتداد مي‌يابد .

مختاري خاطرنشان کرد: به دليل نزديک بودن اين مجموعه به فرودگاه و مسکن مهر و همجواري اتوبان تهران _ساوه علاوه بر ايجاد زمينه توسعه پايدار ، درآمد زايي پايدار در زمينه گردشگري را نيز فراهم مي‌نمايد که در آينده مي‌تواند براي شهر مفيد واقع شود.همچنين در ادامه بازديد مسئولان شهر از ساختمان خانه فرهنگ مرحوم محمدي و استاديوم ورزشي الارد ، پروژه هاي آسفالت و جدول گذاري شهر الارد و ديگر پروژه‌هاي شهري بازديد و توضيحات لازم در خصوص نحوه اجراي پروژه ها توسط شهردار ارائه گرديد.

اعضاي شوراي اسلامي شهر رباط کريم نيز از نحوه پيشرفت پروژه‌ها اعلام رضايت نمودند و از زحمات شهردار و تلاش هاي کارکنان شهرداري در اجراي اين طرحها تشکر و قدرداني کردند .مهندس بيگي فرماندار رباط کريم نيز پس از بازديد از اين پروژه‌ها اظهار خرسندي کرد و بيان داشت : پروژه هاي مهمي در شهر در حال اجراست و مجموعه شهرداري زحمات بسياري را در اين زمينه کشيده است که شايسته قدرداني است و اميد است با تلاش مسئولان شهري و استاني و تامين منابع لازم بتوانيم اقدامات بيشتري را در راستاي پيشرفت شهر انجام دهيم .بيگي ضمن اظهار اميدواري در مورد افتتاح برخي از پروژه‌هاي در حال اجراي شهر رباط کريم در هفته دولت ، افزود : با توجه به سياستگذاريهاي دولت محترم تدبير و اميد در راستاي ايجاد زمينه‌هاي توسعه پايدار ، تلاش داريم براي ايجاد طرحهاي متناسب شهري با هدف تامين زيرساخت هاي توسعه متوازن و سرانه‌هاي رفاهي تصويب و اجرايي نماييم با اميد آن که نقش موثري در توسعه و آباداني روز افزون شهر و ايران عزيزمان داشته باشيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته