جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5057


کارمزد احداث جايگاه سي.ان.جي 50 تا 75 درصد افزايش مي‌يابد

نفت برنت به کمتر از 50 دلار رسيد
سايه بازگشت ايران قيمت نفت را کاهش داد


دنياي انرژي


شهرستان ها


 کارمزد احداث جايگاه سي.ان.جي 50 تا 75 درصد افزايش مي‌يابد 

 
به منظور تشويق حضور بخش خصوصي در احداث جايگاه‌هاي سي‌ان‌جي، کارمزد احداث جايگاه سي.ان.جي 50 تا 75 درصد افزايش مي‌يابد.به گزارش ايسنا، مدير طرح احداث جايگاه‌هاي سي ان جي شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي ايران گفت: بنابر مصوبات پيشين، نرخ کارمزد ويژه ساخت جايگاه به وسيله بخش خصوصي در کلانشهرها 140 تومان و در غير کلانشهرها 120 تومان پيش بيني شده است.

امير وکيل زاده کارمزد کنوني را به ازاي فروش هر مترمکعب سي ان جي 80 تومان اعلام و اظهار کرد: به اين عدد( 80 تومان) جهت احداث جايگاه سي ان جي در کلانشهرها 60 تومان و در غير کلانشهرها 40 تومان افزوده شده است.

وي با بيان اين که پيشنهاد شده است کارمزد ويژه به بيش از مقادير کنوني افزايش يابد، اظهار کرد: اين افزايش پس از بررسي در وزارت نفت، براي تصويب به شوراي اقتصاد ارسال شده است.

به گفته وکيل زاده پيشنهاد وزارت نفت مبني بر افزايش کارمزد ويژه و ارسال آن به شوراي اقتصاد با هدف ترغيب بخش خصوصي به ساخت جايگاههاي سي ان جي صورت گرفته است.

مدير طرح احداث جايگاههاي سي ان جي شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي ايران تصريح کرد: افزايش عدد پيش بيني شده به کارمزد ويژه کنوني (140 تومان در کلانشهرها و 120 تومان در غيرکلانشهرها) به قدري قابل توجه است که انتظار مي رود سرمايه گذاران استقبال خوبي از آن داشته باشند.

به گفته وي، در صورت تصويب نرخ جديد کارمزد ويژه در شواي اقتصاد سرمايه گذار حاضر مي شود زمين مناسب با کاربري جايگاه را حتي با وجود گران بودن آن تامين کند.

براساس اعلام وزارت نفت، تخصيص کارمزد ويژه 140 تومان براي فروش هرمترمکعب گاز در کلانشهرها و 120 تومان در غيرکلانشهرها از مصوبات شوراي اقتصاد در اسفندماه سال 1392 است که به مدت هفت سال به سازندگان آنها پرداخت خواهد شد.

در همين راستا،مدير طرح احداث جايگاههاي سي ان جي شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي ايران گفت: بنابر مصوبات پيشين، نرخ کارمزد ويژه ساخت جايگاه به وسيله بخش خصوصي در کلانشهرها 140 تومان و در غير کلانشهرها 120 تومان پيش بيني شده است.

امير وکيل زاده کارمزد کنوني را به ازاي فروش هر مترمکعب سي ان جي 80 تومان اعلام و اظهار کرد: به اين عدد( 80 تومان) جهت احداث جايگاه سي ان جي در کلانشهرها 60 تومان و در غير کلانشهرها 40 تومان افزوده شده است.

وي با بيان اين که پيشنهاد شده است کارمزد ويژه به بيش از مقادير کنوني افزايش يابد، اظهار کرد: اين افزايش پس از بررسي در وزارت نفت، براي تصويب به شوراي اقتصاد ارسال شده است.

به گفته وکيل زاده پيشنهاد وزارت نفت مبني بر افزايش کارمزد ويژه و ارسال آن به شوراي اقتصاد با هدف ترغيب بخش خصوصي به ساخت جايگاههاي سي ان جي صورت گرفته است.

مدير طرح احداث جايگاههاي سي ان جي شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي ايران تصريح کرد: افزايش عدد پيش بيني شده به کارمزد ويژه کنوني (140 تومان در کلانشهرها و 120 تومان در غيرکلانشهرها) به قدري قابل توجه است که انتظار مي رود سرمايه گذاران استقبال خوبي از آن داشته باشند. به گفته وي، در صورت تصويب نرخ جديد کارمزد ويژه در شواي اقتصاد سرمايه گذار حاضر مي شود زمين مناسب با کاربري جايگاه را حتي با وجود گران بودن آن تامين کند.

تخصيص کارمزد ويژه 140 تومان براي فروش هرمترمکعب گاز در کلانشهرها و 120 تومان در غيرکلانشهرها از مصوبات شوراي اقتصاد در اسفندماه سال 1392 است که به مدت هفت سال به سازندگان آنها پرداخت خواهد شد.


 نفت برنت به کمتر از 50 دلار رسيد
 سايه بازگشت ايران قيمت نفت را کاهش داد 

 سقوط قيمت نفت همچنان ادامه دارد و قيمت اين طلاي سياه به زير 50 دلار رسيد.به گزارش ايلنا به نقل از رويترز؛ پس از افت 5 درصدي قيمت نفت در معاملات روز گذشته که باعث شد قيمت نفت برنت براي نخستين بار در 6 ماه گذشته به زير 50 دلار سقوط کند در معاملات امروز اندکي قيمت ها اصلاح شده است.هر بشکه نفت سبک آمريکا در معاملات روز سه شنبه 32 سنت افزايش قيمت داشت و به 45 دلار و 49 سنت رسيد. قيمت نفت برنت درياي شمال نيز 18 سنت افزايش يافت و به 49 دلار و 70 سنت رسيد.

مازاد عرضه و توافق هسته اي ايران از عمده ترين دلايل سقوط قيمت نفت است. کارشناسان نفتي پيش بيني کرده اند که با رفع تحريم هاي نفتي ايران ظرفيت نفت ايران 1 ميليون بشکه افزايش پيدا کند.

بهاي نفت در روزهاي اخير و پس از آنکه ايران به ‌طور ضمني اعلام کرد توليد نفت خود را به محض لغو تحريم‌ها افزايش خواهد داد، به طور ناگهاني به پايين‌ترين سطح شش ماه گذشته سقوط کرده است.

به گزارش ايسنا به نقل از روزنامه آسترالين؛ کاهش چهار درصدي اخير قيمت نفت برنت و سقوط آن به مرز بشکه اي 49 دلار(پايين‌ترين قيمت از 30 ژانويه) پس از آن رخ داد که ايران اعلام کرد: قادر است توليد نفت خود را ظرف يک هفته پس از لغو تحريمها 500 هزار بشکه در روز افزايش دهد.

بيژن زنگنه وزير نفت ايران گفت: عرضه نفت اين کشور مي‌تواند افزايش بيشتري پيدا کند و ظرف يک ماه پس از تحريمها يک ميليون بشکه در روز افزايش يابد.

وي گفت: تحريم‌هاي بين‌المللي عليه صنعت نفت ايران تا اواخر نوامبر برداشته خواهند شد.

با توجه به اينکه اوپک هيچ نشانه‌اي مبني بر کاهش توليد خود بروز نداده است سخنان وزير نفت ايران باعث نگراني درباره اشباع بيشتر و قريب‌الوقوع‌ بازار نفت شد.

به رغم اينکه قيمت نفت طي يک سال گذشته از متوسط 110 دلار ظرف سه ماه و تا پايان ژوئن سال گذشته نصف شده است، انتظار مي‌رود آمارهاي اوپک که قرار است هفته آينده منتشر شوند نشان‌ دهنده توليد بي‌سابقه نفت اين سازمان در ماه ژوئيه باشد.

برن شلدروپ تحليلگر بازار نفت در اسلو مي‌گويد: اوپک با کاهش توليد مخالفت مي‌کند و براي اينکه قيمتها احيا شود بايد عرضه خود را کاهش دهد. بايد کاهش قابل توجهي در توليد نفت شل و شن‌هاي نفتي رخ دهد تا باعث تغيير قيمت‌ها در بخش عرضه شود. گفتن اين حرف ساده است ولي در عمل اوضاع فرق مي‌کند.

تعداد دکل‌هاي حفاري نفت در آمريکا هفته گذشته پنج مورد افزايش يافت و به 664 دکل رسيد. شمارش دکل‌ها در چهار هفته از پنج هفته گذشته افزايش يافته است.

کاهش اخير قيمت نفت و علايم تازه رکود در تقاضاي نفت چين که يک مصرف‌کننده پرتقاضاي نفت مبتلا به رکود صنعتي و اقتصادي است خوش‌بيني‌هاي قبلي مبني بر احياي قيمت نفت پس از سقوط سال گذشته را از بين مي‌برد.

بهاي نفت برنت پس از سقوط به 45 دلار در هر بشکه در ماه ژانويه، در ماه مي به بالاي 69 دلار بازگشت، اما از آن زمان تاکنون بسياري از صندوق‌هاي تاميني و ديگر نهادهاي گمانه‌زني پيش‌بيني‌هاي خود مبني بر افزايش قيمت نفت را تنزل داده و اين امر بر فشار نزولي روي بهاي نفت افزوده است.

مايکل هولم تحليلگر بازار نفت گفت: دستکم سه ماه طول مي‌کشد تا بازارهاي نفتي مجددا ثبات پيدا کنند که ناشي از تغيير‌ها و لغو پروژه‌هاي شرکت‌هاي نفتي غربي نظير بريتيش پتروليوم، اکسون موبيل و رويال داچ شل است.هفته گذشته چند شرکت نفتي برنامه‌هاي خود را براي تعديل نيرو و تاخير يا لغو پروژه‌ها متناسب با کاهش قيمت نفت اعلام کردند.

ايران که در حال حاضر سومين توليد‌کننده بزرگ اوپک است در ماه ژوئيه به‌طور متوسط روزانه دو ميليون و 850 هزار بشکه نفت توليد کرد در حالي که در پايان سال 2011 و قبل از تشديد تحريم‌ها روزانه سه ميليون و 600 هزار بشکه نفت توليد مي‌کرد.ايران چهارمين ذخاير بزرگ نفت جهان را در اختيار دارد و مجموعه‌اي از شرکت‌هاي نفتي از جمله شل به‌ توسعه آنها پس از لغو تحريم‌ها تمايل نشان داده‌اند.هولم نسبت به سرعت بازگشت نفت ايران به بازار ابراز ترديد کرد و گفت: کارهاي زيادي بايد انجام شود تا اين ميادين به چرخه توليد بازگردند.

ايران به‌هيچ‌ عنوان از سهمش در بازار جهاني نفت صرف‌نظر نمي‌کند

نايب رئيس کميسيون انرژي مجلس گفت: اولويت نخست ايران در شرايط پساتحريم، کسب سهم خود از بازار نفت است و به‌طور حتم اين برنامه با حضور فعالانه، چشمگير و قدرتمندانه، تيم نفتي ايران محقق مي‌شود.

محمدسعيد انصاري افزود: پس از موفقيت ايران در مذاکرات هسته‌اي با گروه 1+5 و صدور قطعنامه در شوراي امنيت سازمان بين‌المللي، رفت‌وآمدهاي سياسي و اقتصادي به تهران نشان داد آن‌ها پيش از ما مشتاق به رفع موانع توسعه مناسبات هستند.

اين نماينده مجلس نهم، بابيان اين‌که برخي از وزيران اروپايي در روزهاي نخست پس از مذاکرات وين به ايران آمدند، افزود: ايران در بخش نفت و گاز ظرفيت فراواني براي ارائه دارد بنابراين آن‌ها مترصد ايجاد ارتباط هستند.

انصاري هم‌چنين به اشاره به سفر وزير امور خارجه ايتاليا به ايران گفت: توسعه مناسبات نفتي با اين کشور به نفع هر دو طرف است.

اين نماينده مجلس نهم افزود: خوشبختانه تيم نفتي ما از مديريت بالايي برخوردار است و ازاين‌رو انتظار مي‌رود در آينده نزديک تحول مثبتي در اين بخش روي دهد.


 دنياي انرژي 

 افزايش صادرات نفت ايران به هند

صادرات نفت ايران به هند در ماه جولاي به روزانه 215 هزار و 400 بشکه رسيد.به گزراش مهر به نقل از پايگاه خبري «رويترز»، صادرات نفت ايران به هند در ماه گذشته ميلادي يعني جولاي نسبت به مدت مشابه سال گذشته ميلادي از رشد 2.4 درصدي برخوردار بود.

در همين حال، صادرات نفت ايران به هند در ماه جولاي، روزانه 215 هزار و 400 بشکه در روز گزارش شد.

همچنين ميزان صادرات نفت ايران به هند از ماه آوريل تا جولاي ( فرودين تا 9 مردادماه سال جاري ) نسبت به مدت مشابه سال گذشته ميلادي از رشد 37.3 درصدي برخوردار بوده است.هند چهارمين کشور بزرگ مصرف کننده نفت در جهان است و بعد از چين دومين مشتري بزرگ نفتي ايران محسوب مي‌شود.

خودکفايي ايران در توليد يک کالاي پرمصرف در صنايع نفت و گاز

عضو انجمن سازندگان تجهيزات صنعت نفت با اشاره به خودکفايي ايران در توليد يک کالاي پرمصرف در صنايع نفت و گاز، جزئيات همکاري گازي با شرکت‌هاي گازپروم روسيه و ترکمن گاز ترکمنستان را تشريح کرد.

به گزارش مهر، ناصر درويشي با اشاره به خودکفايي ايران در طراحي و ساخت انواع عايق‌هاي گرم و سرد ضد خوردگي در صنايع نفت، گاز، پتروشيمي، انتقال آب، نيروگاهي و انرژي هسته اي، گفت: براي نخستين بار با دانش فني و طراحي تمام ايراني اين محصول پرکاربرد در داخل کشور عرضه مي شود.عضو انجمن سازندگان تجهيزات صنعت نفت ايران با اعلام اينکه هفته آينده خط توليد محصول استراتژيک «قلاف‌هاي حرارتي انقباضي» مورد استفاده در صنايع نفت، گاز و انرژي به صورت رسمي در مدار بهره برداري قرار مي‌گيرد، تصريح کرد: بر اين اساس براي نخستين بار امکان توليد يک محصول بسيار پيشرفته و به اصطلاح "هاي تک" در کشور فراهم شده است.

اين مقام مسئول با تاکيد بر اينکه اين محصول جديد حتي در صنايع و انرژي هسته اي هم داراي کاربرد است، بيان کرد: با توليد اين محصول جديد پليمري مهندسي شده پيش بيني مي شود که از خروج سالانه بيش از 50 ميليون دلار ارز از کشور جلوگيري شود و يک خودکفايي ارزي براي اقتصاد کشور به ارمغان مي آورد.

وي افزود: جمهوري اسلامي ايران، نخستين کشور اسلامي منطقه خاورميانه بوده که به دانش فني توليد اين محصول دست يافته است سالانه بيش از 100 ميليون دلار از اين محصول استراتژيک به کشورهاي مختلف همسايه و منطقه خاورميانه صادر شود.

درويشي با بيان اينکه نکته و ويژگي بارز راه اندازي اين خط جديد توليد و عرضه اين محصول جديد آن است که طراحي و تدوين دانش فني توليد اين محصول با ابتکار و خلاقيت دانشمندان جوان ايراني انجام گرفته است، تاکيد کرد: در کنار توليد اين محصول، ايران به دانش کاملا بومي طراحي و ساخت خطوط توليد اين محصول هم دست يافته است.عضو انجمن سازندگان تجهيزات صنعت نفت با يادآوري اينکه با توليد اين محصول ايران از واردات محصولات مشابه آمريکايي و کانادايي خودکفا شده است، تبيين کرد: در تهيه و تامين مواد اوليه و خام اين محصول هم به صورت حداکثري از توان و ظرفيت‌هاي داخلي استفاده شده است.

وي با اعلام اينکه در طول چند سال گذشته محصولات مشابه به به کشورهاي عراق، اقليم کردستان عراق، هند، ترکمنستان، ترکيه، عمان، بنگلادش، کويت، پاکستان، ارمنستان، جمهوري آذربايجان، کشورهاي منطقه آسياي ميانه، مرکزي و حوزه قفقاز صادر شده است، گفت: پيش بيني مي شود محصول جديد هم به بازارهاي منطقه‌اي و جهاني صادر شود.

درويشي هزينه تمام شده توليد اين محصول جديد در مقايسه با نمونه‌هاي چيني را 10 درصد ارزان قيمت تر و در مقايسه با نمونه هاي آمريکايي و اروپايي 30 درصد ارزان تر عنوان کرد و اظهار داشت: با اين وجود کيفيت محصولات توليدي به مراتب بالاتر از حتي نمونه هاي مشابه اروپايي و آمريکايي بالاتر است.

وي با تاکيد بر اينکه در توليد اين محصول جديد به عنوان قلاف حرارتي انقباضي، مقاومت و خواص فيزيکي محصول به شدت ارتقا يافته است، تبيين کرد: علاوه بر اين تاکنون همکاري هاي مشترکي با شرکت گازپروم روسيه، ترکمن گاز ترکمنستان و شرکت ملي گاز ايران به عنوان سه شرکت بزرگ گازي جهان انجام شده است.

وي ظرفيت فعلي توليد اين محصول در داخل کشور را حدود 25 هزار تن عنوان کرد و افزود: نياز واقعي بازار ايران به ويژه در سطح شبکه انتقال نفت، گاز، پتروشيمي، آب و انرژي سالانه حدود 15 هزار تن است که امکان تامين نيازهاي داخلي بدون نياز به واردات وجود دارد.

درويشي با استقبال از لغو تحريم‌هاي بين‌المللي و بازگشايي بازار صادرات پيش روي سازندگان و صنعتگران ايراني، خاطرنشان کرد: نگراني بازگشت شرکت‌هاي بزرگ خارجي به ايران پس از لغو تحريم ها نيستيم زيرا کيفيت و قيمت تمام شده محصول ايراني قابل رقابت با تمامي برندهاي جهاني است.

توافق جديد نفتي ايران-ايتاليا

وزير اقتصاد گفت: توافق شده است با لغو تحريمها، خريد نفت ايران توسط ايتاليا افزايش يابد.

به گزارش مهر، علي طيب نيا پس از مذاکره با همتاي ايتاليايي خود در جمع خبرنگاران گفت: ما حساسيت داريم که سياست هاي اقتصاد مقاومتي را پس از حذف تحريم ها به صورت جدي ادامه دهيم.


 شهرستان ها 

 معاون اول رئيس جمهوري:

اقتصاد ايران در سالهاي گذشته با وجود درآمدهاي نفتي فراوان آسيب ديد

اقتصاد ايران در سالهاي گذشته و با وجود درآمدهاي نفتي زياد، دچار آسيب شد و فرصتها و منابع بسياري از دست رفت، بنابراين بايد در اين شرايط سياستهاي خوبي اتخاذ کنيم و از تجربيات تلخ گذشته درس بگيريم.

به گزارش شانا، اسحاق جهانگيري، معاون اول رئيس جمهوري، که در جلسه شوراي اداري استان گلستان صحبت مي‌کرد با يادآوري فشارهاي همه جانبه از سوي تحريم کنندگان ملت ايران گفت: آنها خباثت را به حدي رسانده بودند که ايرانيان مقيم خارج از کشور و حتي آنها که گذرنامه غيرايراني داشتند نيز به جرم ايراني بودن و اين که محل تولدشان ايران است، تحت فشار بودند و اجازه افتتاح حساب بانکي و فعاليت اقتصادي نداشتند.

وي با اشاره به توافق هسته‌اي و موفقيت بزرگ ملت ايران افزود: اين توافق موضوع بزرگ و مهمي بود و نبايد تحت تاثير برخي سخنان، اهميت اين کار مهم کوچک جلوه داده شود.

معاون اول رئيس جمهوري با اشاره به اين که اقتصاد ايران در سالهاي گذشته آسيب ديد و با وجود درآمدهاي نفتي زياد در سالهاي گذشته، متاسفانه اين فرصتها و منابع از دست رفت تصريح کرد: خوشبختانه بار ديگر مديران مجرب وارد عمل شده‌اند و فرصتي نيز به تبع لغو تحريمها بوجود آمده و نگاه دنيا نيز به ايران همانند کانوني است که تمايل دارند به آن نزديک شده و همکاري اقتصادي با ايران را آغاز کنند.

معاون اول رئيس جمهوري در بخش ديگري از سخنان خود سال 94 را سالي سخت از نظر اقتصادي براي کشور دانست و گفت: هنوز ميزان فروش نفت و قيمت آن نسبت به سالهاي گذشته پايين است و درآمدهاي دولت به شدت کاهش يافته است.

وي افزود: براي اين که سال 94 را به خوبي پشت سر بگذاريم چند اتفاق بايد بيافتد که يکي از آنها صرفه جويي در دستگاههاي اجرايي سراسر کشور است و بايد تلاش کنيم رشد اقتصادي مثبت سال گذشته و روند روبه کاهش تورم را در سال 94 نيز استمرار بخشيم.

جهانگيري با تاکيد بر اين که بايد در سال 94 صادرات غيرنفتي را نيز افزايش دهيم تصريح کرد: براي رسيدن به رشد اقتصادي حتما بايد ميزان توليد افزايش پيدا کند و براي آنکه بتوانيم توليد را افزايش دهيم نيازمند بالابردن حجم صادرات غيرنفتي هستيم.

مديرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران:

تامين اعتبار حفظ و نگهداشت خطوط انتقال مواد نفتي ضروري است

سهم 70 درصدي خطوط لوله در تامين خوراک پالايشگاههاي نفت کشور، تخصيص به موقع بودجه و اعتبارات مالي را در حفظ و نگهداشت، اين بخش از صنعت نفت ضروري کرده است.

مديرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران با بيان اين که حفظ و نگهداشت خطوط لوله و تاسيسات مربوط،مهمترين اولويت امسال اين شرکت است، به شانا، گفت: خطوط لوله و انتقال نفت خام و فرآورده هاي نفتي، تاسيسات مدفون شده در زير زمين هستند؛ از اينرو به لحاظ بودجه اي نيز ممکن است در قياس با ديگر تاسيسات و تجهيزات نفتي قابل مشاهده در روي زمين، کمتر مورد توجه قرار گيرند.

عباسعلي جعفري نسب بودجه مورد نياز امسال شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران را براي اجراي نگهداشت خطوط لوله 120 ميليارد تومان و طرحهاي توسعه را نيز 400 ميليارد تومان اعلام و اظهار کرد: با توجه به کمبود منابع و اعتبارات مالي،بخش بسيار کمي از اين مبلغ محقق شده است و اين مهم اجراي طرحها را با تاخير مواجه مي سازد.

وي با بيان اين که تامين خوراک هفت پالايشگاه دولتي کشور از طريق خطوط لوله انتقال نفت خام و فرآورده هاي نفتي،انجام مي شود، بازسازي و نوسازي آنها را براي حفظ شرايط موجود و انتقال ايمن سيال درون آنها را مهم برشمرد.

جعفري نسب با اشاره به بند"ه"تبصره 2 بودجه امسال که مجوزي براي استفاده پنج درصدي از درآمد حاصل از فروش فرآورده هاي نفتي براي نوسازي و بازسازي خطوط لوله، انبارها و پالايشگاههاي نفت است، تصريح کرد: سقف درآمدي از اين محل 1500 ميليارد تومان پيش بيني شده که با گذشت چهار ماه و اندي از سال، مقدار خيلي کمي از آن (در حد نيم درصد) محقق و در طرحهاي شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران هزينه شده است. مديرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران با تاکيد بر نقش تامين نقدينگي دراجراي طرحها به ويژه در بخش نگهداشت خطوط لوله،تصريح کرد: خطوط لوله انتقال نفت خام و فرآورده هاي نفتي با کمترين هزينه نسبت به ديگر روشها (نفکتشهاي جاده پيما،راه آهن، دريايي، گازکش) سهم مهمي در جابجايي سوخت دارند؛ از اينرو براي جلوگيري از فرسودگي آنها بايد به موقع هزينه شود. جعفري نسب تصريح کرد: انتظار مي رود مکانيزمي تنظيم شود و عوارض پنج درصدي پيش بيني شده از محل فروش فرآورده هاي نفتي در بودجه براي هزينه در بازسازي و نوسازي خطوط لوله، انبارها و پالايشگاههاي نفت تحقق يابد.

وي با بيان اين که اولويت پرداخت يارانه ها، تخصيص بودجه را براي اجراي طرحها تحت تاثير قرار داده است، تصريح کرد: انتظار اين است وقتي در قانون بودجه چيزي به عنوان اعتبار تصويب مي شود، به موقع تحقق يابد تا برپايه آن طرحهاي پيش بيني شده در هر بخش از جمله حفظ و نگهداشت خطوط لوله انجام شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته