جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5057

سردار كمالي :
ستاد كل بررسي لايحه خدمت سربازي افراد تحت پوشش بهزيستي را در دستور كار ندارد


استخراج ترکيبات ضدميکروبي از ضايعات انار و پرتقال


ازدواج در زنجان افزايش يافت


خط قرمز بيمارستان ميلاد براي پزشکان متخلف


حوادث‌ازهمه‌جا


ضرب المثل ها


كوتاه‌و‌خواندني


 سردار كمالي :
 ستاد كل بررسي لايحه خدمت سربازي افراد تحت پوشش بهزيستي را در دستور كار ندارد 

در پي اظهارات وزير رفاه و رئيس سازمان فني و حرفه‌اي پيرامون سربازي، جانشين اداره منابع انساني ستاد کل نيروهاي مسلح ضمن واکنش به اين موضوع از مسئولان غير مرتبط خواست از اظهارنظر پيرامون سربازي و قوانين آن خودداري کنند.

سردار موسي کمالي در گفت‌وگو با (ايسنا)، درباره سخنان چندي پيش علي ربيعي، وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي مبني بر اينکه لايحه معافيت فرزندان تحت پوشش بهزيستي از خدمت سربازي را با همکاري مجلس به تصويب خواهد رساند گفت: خدمت سربازي يکي از منابع تامين نيروي انساني در نيروهاي مسلح و از ارکان تامين توان رزم و بنيه دفاعي کشور است که طبق مقررات تصميم گيري در اين خصوص از سوي ستاد کل نيروهاي مسلح انجام مي‌شود و در حال حاضر نيز ستاد کل برنامه‌اي در خصوص آنچه که وزير رفاه اشاره کرده‌اند ندارد.

کمالي با تاکيد بر اينکه لايحه‌ معافيت فرزندان تحت پوشش بهزيستي و بررسي آن به هيچ عنوان صحت ندارد، گفت: ستاد کل حتي بررسي چنين لايحه‌اي را نيز در دستور کار خود قرار نداده است.

تسهيلات قانوني براي مددجويان بهزيستي

جانشين اداره منابع انساني ستاد کل نيروهاي مسلح درباره اينکه در حال حاضر چه تسهيلاتي براي مددجويان بهزيستي در قانون وجود دارد؟ به ايسنا گفت: در حال حاضر برابر ماده 44 قانون سال 90 يکي از فرزندان ذکور مادران فاقد همسر تحت پوشش کميته امداد و سازمان بهزيستي‌، از انجام خدمت سربازي معافند.

کمالي افزود:همچنين مشمولاني که حداقل يک فرزند معلول داشته باشند نيز از انجام خدمت سربازي معاف شده و تنها پسر خانواده‌هاي تحت پوشش کميته امداد و سازمان بهزيستي که حداقل داراي سه فرزند اناث باشند از انجام خدمت سربازي معافند، بنابراين لازم است بار ديگر نيز تاکيد کنم که موضوعي تحت عنوان لايحه‌ معافيت فرزندان تحت پوشش بهزيستي وجود ندارد.

واکنش به طرح سرباز تکنسين

کمالي همچنين به اظهارات رئيس سازمان فني و حرفه‌اي درخصوص طرح سرباز تکنسين واکنش نشان داد و گفت: اين موضوع نيز همانند همان بحث قبلي است و تاکنون طرحي تحت عنوان سرباز تکنسين به ستاد کل نيروهاي مسلح ارجاع نشده است بنابراين به نظر من رسانه‌اي کردن طرحي که وجود نداشته، کار درستي نيست.

وي ادامه داد:لازم است چنين طرح‌هايي ابتدا به ستاد کل نيروهاي مسلح آمده و پس از بررسي و در صورت تصويب اطلاع رساني شود نه اينکه قبل از آنکه طرح حتي به دست ما برسد اطلاع رساني در خصوص آن انجام شود؛ بنابراين اين موضوع نيز صحت ندارد.

کمالي در پاسخ به اينکه در صورت ارجاع اين طرح به ستاد کل، نظر نيروهاي مسلح در اين خصوص چيست؟ گفت: اصل براي ما اين است که از گسترش چنين طرح‌هايي جلوگيري شود با اين وجود تا زماني که اين طرح بررسي نشده، نمي‌توان اظهارنظر قطعي درباره آن انجام داد.

درخواست ستاد کل از مسئولان

جانشين اداره منابع انساني ستاد کل نيروهاي مسلح از مسوولان غير مرتبط با حوزه سربازي خواست که از اظهار نظر در حوزه سربازي که از وظايف ستاد کل نيروهاي مسلح است‌، خودداري کنند.

وي ادامه داد: همچنين خواسته ديگر ما از اين مسوولان اين است که تا زماني که موضوعي بررسي نشده از رسانه‌اي کردن آن خودداري کنند چرا که ممکن است مردم با توجه به اظهارنظر آنان در مورد سربازي‌شان برنامه‌ريزي کرده و وارد غيبت شوند که ورود به غيبت تبعات خاص خود را دارد.


 استخراج ترکيبات ضدميکروبي از ضايعات انار و پرتقال 

محققان سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي کشور موفق به استخراج ترکيبات ضد ميکروبي از ضايعات انار و پرتقال براي تهيه افزودني هاي خوراکي شدند. مجيد جوانمرد داخلي، رئيس پژوهشکده کشاورزي سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران در گفتگو با مهر افزود: محققان اين پژوهشکده موفق به استخراج ترکيبات ضد ميکروبي از ضايعات ميوه هاي انار و پرتقال شدند.

وي اضافه کرد: ضايعات کارخانجات توليد آبميوه به عنوان غذاي دام استفاده مي شود و در اين پژوهشکده موفق به استخراج ترکيبات ضد ميکروبي از اين ضايعات شديم که بعد از خالص سازي عليه ميکروب هاي موجود در گشتارگاه هاي مرغ استفاده شود.

رئيس پژوهشکده کشاورزي سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران خاطرنشان کرد: استفاده از اين ترکيبات در ظرف شستشوي گشتارگاه هاي مرغ موجب شد باکتري «اي کو لاي» به ميزان قابل ملاحظه اي کاهش يابد.

جوانمرد داخلي تاکيد کرد: استفاده ترکيبات ضد ميکروبي از ضايعات ميوه هاي انار و پرتقال موجب مي شود تا مواد غذايي از جمله مرغ ديرتر فاسد شوند.

وي با بيان اينکه درحال حاضر براي ضدعفوني کردن مواد غذايي از قارچ کش هاي شيميايي استفاده مي کنند، گفت: اثرات سوء مواد شيميايي اثبات شده است بنابراين مي توان از ضايعات مواد کشاورزي براي توليد ضد ميکروب ها استفاده کرد.رئيس پژوهشکده کشاورزي سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران تاکيد کرد: افزودني هاي ضد ميکروبي طبيعي قابل استفاده در مواد آرايشي، بهداشتي و شوينده نيز هستند. جوانمرد داخلي گفت: از اين ضد ميکروب هاي طبيعي براي ميوه هاي انگور و توت فرنگي و پسته نيز استفاده شده و ايجاد کپک در اين نوع ميوه ها را تا 50 درصد کاهش داده است.

وي خاطرنشان کرد: امکان حذف افزودني ها از مواد غذايي وجود ندارد زيرا ماندگاري و سلامت مواد غذايي به خطر مي افتد بنابراين مي توان افزودني هاي طبيعي را جايگزين افزودني هاي شيميايي کرد.


 ازدواج در زنجان افزايش يافت 

زنجان - مديرکل ثبت احوال استان زنجان با اشاره به اينکه اين استان در بحث ازدواج رشد خوبي در کشور دارد، گفت: خوشبختانه طي چهار ماهه سال‌جاري چهار هزار و 115 مورد ازدواج در استان رخ داده است.

احد جودي در گفتگو با مهر، به وقوع ازدواج طي چهار ماهه سال‌جاري در استان زنجان اشاره کرد و افزود: در اين بازه زماني، چهار هزار و 115 مورد ازدواج در استان رخ داده که سال گذشته طي اين مدت سه هزار و 961 مورد ازدواج در استان انجام شده بود. مديرکل ثبت احوال استان زنجان تصريح کرد: سهم ازدواج استان زنجان از کشور طي اين بازه زماني 1.70 درصد است که با توجه به جمعيت 1.35 درصدي استان از کشور وضعيت ازدواج در استان زنجان بعد از سيستان و بلوچستان در شرايط خوبي قرار دارد.

جودي افزود: طي چهار ماهه سال‌جاري 798 مورد طلاق در استان زنجان رخ داده که نسبت به سال گذشته کمتر بوده است.

وي يادآور شد: در بحث ازدواج و طلاق بايد برنامه‌ريزي لازم لحاظ شود.

جودي ميانگين سن ازدواج مردان در استان زنجان را 28 سال و در کشور بالاتر از 29 سال عنوان کرد و گفت: ميانگين سن ازدواج در زنان زنجاني 22.8 معادل 23 سال بوده که در کشور اين ميزان بيشتر است.

مديرکل ثبت احوال استان زنجان ميانگين طلاق در استان در ميان مردان را 34 سال و زنان 29.4 سال اعلام کرد و افزود: طي اين بازه زماني هفت هزار و 207 واقعه ولادت در استان زنجان رخ داده که از اين تعداد چهار هزار و 797 ولادت شهري و دو هزار و 413 مورد ولادت روستايي است.

جودي اظهار داشت: 66 درصد ولادت‌ها مربوط به جمعيت شهري و 34 درصد روستايي است.

مديرکل ثبت احوال استان زنجان به جنسيت ولادت‌ها در چهار ماهه سال‌جاري اشاره کرد و گفت: از اين تعداد ولادت سه هزار و 690 نفر پسر و سه هزار و 517 نفر دختر بوده است. جودي تاکيد کرد: طي چهار ماهه سال‌جاري تعداد 207 مورد ولادت حاصل چند قلوزايي بوده و 96 مورد دو قلوزايي بوده است.

وي افزود: از 207 مورد چندقلو زايي، پنج مورد سه قلوزايي بوده است.

مديرکل ثبت احوال استان زنجان به وقوع وفات طي چهار ماهه سال‌جاري در استان زنجان اشاره کرد و افزود: هزار و 741 مورد وفات در استان رخ داده که از اين تعداد هزار و 30 مورد معادل 59 درصد شهري و 711 مورد معادل 41 درصد روستايي بوده است.

جودي افزود: طي اين بازه زماني شهرستان زنجان بيشترين ولادت‌ها و فوت‌ها را به خود اختصاص داده است.

مديرکل ثبت احوال استان زنجان با بيان اينکه به ازاي هزار نفر جمعيت در استان زنجان 20 واقعه ولادت رخ داده است، گفت: نرخ ولادت در کشور 19 است.

جودي جمعيت کل استان زنجان را يک ميليون و 798 نفر اعلام کرد و افزود: زنجان 1.35 درصد جمعيت کشور را تشکيل مي‌دهد و نرخ ولادت در استان در سال‌جاري روند خوبي داشته است.


 خط قرمز بيمارستان ميلاد براي پزشکان متخلف 

تهران-ايرنا- مديرعامل بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي ميلاد گفت : براي پزشکان متخلف خط قرمزي داريم که نبايد از آن عبور کنند.به گزارش ايرنا، دکتر محمود رضا فياض روز چهارشنبه در نشست خبري افزود: اگر هر پزشکي از بيمار پولي دريافت کند يا تقاضاي وجهي داشته باشد، اين موضوع به منزله قطع همکاري وي با اين بيمارستان است.

وي اظهارداشت: اين بيمارستان روال قانوني خود براي دريافت هزينه ها از بيماران را دارد؛ ضمن اينکه بيماران تحت پوشش بيمه تامين اجتماعي هيچ هزينه اي بابت درمان خود پرداخت نمي کنند.وي گفت: خوشبختانه سال گذشته مواردي از دريافت زيرميزي در بيمارستان ميلاد نداشته ايم و همچنين هيچ موردي مبني بر قطع ارتباط پزشکان با بيمارستان يا ارفاق به پزشکان نداشته ايم.فياض ادامه داد: در مواردي که تخلفات پزشکي درون بيمارستان باشد، برخورد مي کنيم که خوشبختانه آمارها در اين زمينه کمتر از پنج درصد بوده است.

مديرعامل بيمارستان ميلاد تصريح کرد: در مواردي که بيمار تخلفي از پزشک مشاهده کند بايد به پزشکي قانوني مراجعه کند تا از اين طريق مشکل وي بررسي شود. وي خاطر نشان کرد: بر اساس آمارها نيز رضايتمندي بيماران از بيمارستان ميلاد دو درصد نسبت به سال پيش افزايش يافته است . به گزارش ايرنا فياض آماري از ميزان رضايتمندي بيماران ارايه نداد.

کمبود نيروي انساني داريم

مديرعامل بيمارستان ميلاد همچنين اظهارداشت که اين بيمارستان در رابطه با نيروي انساني با کمبود مواجه است و اين کمبود بيشتر در بخش کادر درماني و پرستاري مشاهده مي شود.

وي ادامه داد: از وزارت بهداشت خواسته ايم تا برنامه ريزي براي جبران کمبود نيروي انساني بر اساس نياز اين بيمارستان باشد که اميدواريم موضوع محقق شود. فياض اظهار اميدواري کرد، کمبود نيروي انساني با توجه به حجم زياد مراجعه کنندگان به اين بيمارستان تخصصي و فوق تخحصصي رفع شود.


 حوادث‌ازهمه‌جا 

 دو باجناق سر دو بانک دولتي کلاه گذاشتند

سرهنگ محمد مهدي کاکوان در گفت‌وگو با ايسنا، در تشريح جزئيات اين خبر گفت: چندي پيش پرونده‌اي در خصوص نقد کردن چک‌هاي فاقد موجودي در پليس آگاهي مطرح و در تحقيقات کارگاهان آگاهي مشخص شد که چک‌هايي که فاقد موجودي بودند با استفاده از سيستم چکاوک نقد شده‌اند.

وي ادامه داد: در اين روش فرد سودجو چک مربوط به يکي از بانک‌هاي دولتي را به بانک دولتي ديگر برده و در آنجا با سوء استفاده از سيستم چکاوک چک را نقد کرده بود در حالي که هيچ پولي در حساب اصلي وجود نداشت.

کاکوان با بيان اينکه تحقيقات در اين خصوص آغاز شده و بانک مذکور مدعي شد سيستم چکاوک هک و برداشت از اين طريق انجام شده است اظهار کرد: با توجه به اين ادعا مقام قضايي رسيدگي به اين موضوع را به پليس فتا ارجاع کرد اما در تحقيقات اوليه کارگاهان مشخص شد که هيچ گونه هکي در سيستم چکاوک انجام نشده و اين اقدام در پي موضوعات داخلي انجام شده است.

وي با بيان اينکه با کسب اين اطلاعات تحقيقات کارگاهان فتا وارد فاز ديگري شد اظهار کرد: در تحقيقات بعدي فردي که نسبت به نقد کردن چک‌ها از بانک اقدام و توسط آگاهي دستگير شده بود مورد بازجويي قرار گرفته و سرانجام در جريان بازجويي‌هاي فني مشخص شد که باجناق اين فرد از کارمندان بانک مذکور بوده و به اطلاعات سيستم چکاوک دسترسي دارد.

رئيس پليس فتاي تهران بزرگ با بيان اينکه اين کارمند بانک دستگير و تحت بازجويي قرار گرفت اظهار کرد: همچنين سيستم رايانه‌اي وي نيز مورد ارزيابي قرار گرفت و مشخص شد نام برده بدون اطلاع مسئولان بانک و با سوء استفاده از موقعيت خود رمزهاي عبور را در سيستم خود ذخيره کرده و به همين شيوه مقدمات اقدام مجرمانه را فراهم کرده است.

وي ادامه داد: متهم که به اين اطلاعات دسترسي داشته است‌، هنگام نقد کردن وجوه در سيستم چکاوک اطلاعاتي را وارد مي‌کرده که نشان دهنده پربودن حساب بانکي بوده است اما در عمل چنين قضيه‌اي صحت نداشته و سيستم چکاوک با استناد بر اين اطلاعات غلط مجوز برداشت مبلغ چک از بانک دوم را صادر مي‌کرده است.

کاکوان با بيان اينکه متهم دوم نيز به ناچار به بزه خود اغراق کرد ادامه داد: تا کنون در جريان تحقيقات مشخص شده است که اين دو باجناق اقدام به برداشت مبلغ يک ميليارد و 210 ميليون تومان از حساب مشتريان بانک به همين شيوه کرده‌اند که تاکنون 600 ميليون تومان آن را توسط صرافي‌ها به سکه و ارز تبديل کرده و قصد داشته مابقي آن را به همين شيوه تبديل کنند که دستگير شدند.

رئيس پليس فتاي تهران بزرگ درباره اينکه آيا احتمال افزايش رقم برداشت شده از حساب‌ها وجود دارد يا خير؟ خاطر نشان کرد: تحقيقات در اين زمينه ادامه دارد و احتمال افزايش اين مبلغ‌ها وجود دارد؛ ضمن اينکه مبالغ سرقت شده نيز در حال بازگشت به بانک است.

کاکوان اضافه کرد: متهم پيش از اين نيز داراي سابقه بوده و از محل کار قبلي خود نيز اخراج شده بود، بنابراين هشدار ما به دستگاه‌ها و سازمان‌هايي که به اطلاعات مردم دسترسي دارند‌، اين است که از افراد موثق در چنين سمت‌هاي حساسي استفاده کنند تا مقدمات چنين مواردي پيش نيايد.

استراليا هيچ وقت خانه شما نخواهد شد

به گزارش مهر، فونت بزرگ «به هيچ وجه» درست مانند ديوار شيشه اي که ناگهان جلوي صورتت سبز مي شود و ندانسته صورتت با برخورد به ديوار به عقب باز مي گردد، عمل مي کند. «به هيچ وجه استراليا خانه شما نخواهد شد» اين جمله اي است که به محض ورود به سايت سفارت استراليا در تهران به صورتت مي کوبد. ماجرا قديمي تر از هفته و ماه است، سال هاست که بحث مهاجرت ايراني ها به استراليا و وضعيت اسفناک آنها سوژه رسانه هاست. گزارش هايي که از جزايري نظير «مانوس» و «نايرو» منتشر شده است وضعيت پناهجويان ايراني را بسيار ناخوشايندتر از آنچه که تصور مي شود، نشان مي دهد. جزايري که به گفته پناهجويان قرار بوده خانه موقت آنها براي ورود به استراليا باشد اما بسياري از آنها هيچ گاه قدم به خاک اين کشور نگذاشته اند و قوانين سخت گيرانه استراليا حتي برخي از آنها را ناچار به مهاجرت به نقاطي با شرايط بسيار سخت براي ادامه زندگي کرده است.

ماجرا از غرق شدن پي در پي کشتي هاي مسافران قاچاق در آب هاي اقيانوس آرام آغاز شد. قوانين استراليا از سال 2013 شکل سخت گيرانه تري پيدا کرد و حتي اعلام شد که پناهجوياني که از طريق قايق وارد استراليا شوند اجازه ورود ندارند و به گينه نو اعزام مي شوند.

همه اين شرايط در کنار هشدارهاي دائمي مسئولان ايراني انگار براي کساني که روياي زندگي خارج از مرزهاي کشور را داشتند، هيچ تأثيري نداشت. دولت اندونزي نيز هشدار داد و شرايط سختي براي مسافراني که به صورت قاچاق از اين کشور عازم استراليا مي شدند، تعيين کرد.

اندونزي صدور ويزا براي ايرانيان در مبادي ورودي را لغو و اعلام کرد که ايراني ها بايد از طريق سفارت خانه براي سفر به اين کشور ويزا تهيه کنند. با اين وجود ايرانيان همچنان راه قاچاق براي پناهندگي به استراليا را انتخاب کردند و بر اساس آماري که سيدني تلگراف گزارش داده است از هر سه پناه‌جوي ايراني که خواهان پناهندگي در استراليا هستند، پرونده دو تن از آنان از سوي اداره مهاجرت استراليا رد مي‌شود.


 ضرب المثل ها 

 خر كريم را نعل كردن!

نااهلان را به سكه گراهل كني

دشوار زمانه رابه خود سهل كني

خواهي كه گرفتار حوادث نشوي

بايد كه خر كريم را نعل كني!

برگرفته ازكتاب :عجب دسته گلي برآب دادي

نويسنده:محمدرضاسهرابي نژاد


 كوتاه‌و‌خواندني 

 خداحافظي با گيت هاي خروج مترو

مديرکل روابط عمومي شرکت بهره‌برداري مترو تهران از جمع آوري گيت‌هاي خروجي ايستگاه‌هاي مترو خبرداد.احسان مقدم در گفت وگو با (ايسنا)، در تشريح جزئيات اين خبر گفت: به دليل ازدحام مردم در هنگام خروج به دليل محدوديت گيت‌ها، شاهد ترافيک انساني در سالن مترو بوديم که برهمين اساس تصيميم گرفته شد براي سهولت تردد مردم و تکريم ارباب رجوع گيت‌هاي خروج جمع آوري شود.

وي با بيان اينکه مسافران داراي کارت بليت حتما بايستي نسبت به درج خروج خود از مترو اقدام کنند، تصريح کرد: در حال حاضر در ايستگاه‌هاي شلوغ همچون چهارراه وليعصر(عج)، بهشتي، بهارستان، مصلي، حرم مطهر، شاهد و گلبرگ گيت‌هاي خروج جمع آوري و دستگاه‌هاي کوچکي به‌روي ديوار نصب شده تا مسافران بتوانند ساعت خروج کارت‌هاي اعتباري خود را درج کنند.مقدم با بيان اينکه به زودي دستگاه‌هاي کارتخوان ديواري در همه ايستگاه‌هاي مترو جاي گيت‌هاي خروج را خواهد گرفت، گفت: استفاده از اين دستگاه‌هاي کوچک که به‌روي ديوار نصب شده تنها براي کسر هزينه سفر است و استفاده از آن براي رويت مانده مبلغ بليت ممنوع است.

متخصص گفتاردرماني؛

حرف نزدن کودک خردسال را جدي بگيريد

تهران - ايرنا - عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران به والدين کودکان خردسال تاکيد کرد که حرف نزدن کودکان سه سال به بالا را جدي بگيرند.

[حرف نزدن کودک خردسال را جدي بگيريد]

دکتر آذر مهري در گفت و گو با ايرنا افزود: کودکاني که از سن 3 يا سه و نيم سالگي شروع به جمله گفتن نمي کنند و خطاهاي تلفظي دارند، دچار مشکلات تکلمي اند و بايد به متخصص مراجعه کنند.

وي خاطرنشان کرد: گاهي کودکان اصلا صحبت نمي کنند يا اينکه شمار کلمات جملات آنان مانند تعداد کلمات کودکان ديگر نيست؛ برخي ديگر از کودکان اصلا دستورات اعضاي خانواده را متوجه نمي شوند يا اينکه تعداد کلمات و جملات آنان محدود است؛ اينها علايم هشدار دهنده براي والدين است که کودک آنان دچار مشکلات تکلمي است.

اين متخصص گفتاردرماني، گفت: اگر کودکان ديرتر از بقيه صحبت کردن را شروع کنند، آنگاه يادگيري آنان ديرتر رخ مي دهد و دوران مدرسه نيز برايشان طولاني تر مي شود و حتي ممکن است از رفتن به مدرسه عادي باز مانند و برچسب کند ذهني به آنان بخورد.

مهري اظهارداشت: بنابراين بي توجهي به مشکلات تاخير گفتاري کودکان ، عواقب تحصيلي و يادگيري براي کودکان به همراه دارد.

وي در ادامه به روش هاي درماني گفتاري اشاره کرد و گفت: براي گفتار درماني اغلب از روش هاي قديمي و سنتي استفاده مي شود و به نظر مي رسد که نياز به تحول در گفتار درماني وجود دارد.

وي با اشاره به تعداد زياد کودکان مبتلا به اوتيسم ( در خود ماندگي، يکي از بيماري هاي جدي گروه بيماري هاي رشد) و بيش فعالي، خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد روز افزون اين بيماري ها، نياز خانواده ها و کادر پزشکي به روش هاي درماني جديد ضروري است.

جمع‌آوري روزانه 2 هزار کارتن خواب در تهران

معاون شهردار تهران گفت: در تابستان روزانه حدود 2 هزار کارتن‌خواب را از سطح شهر تهران جمع‌آوري مي‌کنيم.به گزارش فارس، حجت‌الاسلام والمسلمين ميثم امرودي در خصوص جمع‌آوري متکديان و کارتن‌خواب‌ها در تهران، گفت: اخيراً بازديدهايي از چند مرکز نگهداري کارتن‌خواب‌ها انجام داده‌ايم.

وي با بيان اينکه قرار است جلسه‌اي با محوريت وزارت کشور در اين خصوص برقرار شود، گفت: بايد ساير نهادها و سازمان‌هاي متولي در اين زمينه با محوريت وزارت کشور اقدامات لازم را انجام دهند.

معاون شهردار تهران ادامه داد: از مددسراي خاوران که ويژه آقايان است بازديد کرده‌ايم.به گفته امرودي در تابستان روزانه 2 هزار نفر و در زمستان روزانه حدود 6 هزار کارتن‌خواب از شهر سطح جمع‌آوري مي‌کنند.

وي در پاسخ به اين پرسش که سازمان بهزيستي در خصوص ساماندهي متکديان همکاري مي‌ کند، گفت: مديرعامل سازمان بهزيستي شهر تهران تازه تغيير کرده است اما اميدواريم همکاري‌هاي لازم صورت گيرد.امرودي افزود: البته از يکي از مراکز نگهداري زنان خياباني هم سرکشي کرده‌ايم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته