جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/05/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5069

سازمان سنجش اعلام کرد؛
تمديد مهلت ثبت‌نام در دوره‎هاي کارداني علمي کاربردي


آغاز ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان آزمون دکتري از امروز


زمان ثبت‌نام دانشجويان دکتري دانشگاه پيام نور اعلام شد


معرفي برگزيدگان المپياد بين‎المللي دانشجويي رياضي، شيمي و آمار


خبــــر


يادداشت


 سازمان سنجش اعلام کرد؛
 تمديد مهلت ثبت‌نام در دوره‎هاي کارداني علمي کاربردي 

 به گزارش آفرينش مهلت ثبت‌نام در پذيرش بدون آزمون دوره کارداني دانشگاه علمي کاربردي تا ساعت 24 روز چهارشنبه 4 شهريور ماه تمديد شد.به منظور ارائه تسهيلات براي افرادي که تاکنون موفق به ثبت‌نام در پذيرش کارداني فني و دوره کارداني حرفه‌اي نظام آموزش مهارتي دانشگاه جامع علمي ـ کاربردي مهر 94 نشده‌اند، مهلت ثبت‌نام تمديد شد.

لذا افرادي که تاکنون ثبت‌نام نکرده‌اند تا فرصت اعلام شده مهلت دارند نسبت به ثبت‌نام در اين دوره اقدام کنند.

فرصت ويرايش اطلاعات

داوطلباني هم که پيش از اين نسبت به ثبت‌نام اقدام کرده‌اند مي‌توانند در اين فرصت نسبت به ويرايش فرم ثبت‌نام اقدام کنند. روش گزينش دانشجو در هر يک از کدرشته محل‌هاي تحصيلي براساس معدل کل مندرج در گواهينامه معتبر ديپلم، نوع ديپلم و سهميه‌هاي آزاد، شاغل، رزمندگان، بومي بودن و با توجه به صلاحيت‌هاي عمومي داوطلبان براساس ضوابط دانشگاه جامع علمي - کاربردي و مصوبات مربوط است. پذيرش در دوره کارداني فني و دوره کارداني حرفه‌اي نظام آموزش مهارتي دانشگاه جامع علمي ـ کاربردي مهر 94 به صورت بدون آزمون است.


 آغاز ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان آزمون دکتري از امروز 

 به گزارش آفرينش، مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور از پذيرش 10 هزار و 193 نفر در آزمون دکتري سال 94 خبر داد.دکتر حسين توکلي افزود: نتايج نهايي آزمون نيمه متمرکز دوره‌هاي دکتري تخصصي سال 94 از روز چهارشنبه 28 مرداد ماه بر روي سايت سازمان سنجش به نشاني WWW.SANJESH.ORG منتشر شده است.

به گفته‌ي ايشان، 10 هزار و 193 نفر در اين آزمون پذيرفته شده‌اند که از اين تعداد 4414 نفر زن و 5779 نفر مرد هستند. همچنين داوطلباني که پذيرفته شده‌اند، با توجه به مندرجات اطلاعيه سازمان سنجش و اطلاعيه دانشگاه‌ها و مدارک مورد نياز ابتدا براي آگاهي از نحوه ثبت‌نام به پايگاه اطلاع رساني دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي مراجعه کنند.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور يادآور شد: در صورت اعلام نشدن زمان ثبت‌نام از سوي دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي، ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان در روزهاي شنبه (سي و يکم مرداد ماه)، يکشنبه (اول شهريور ماه) و دوشنبه (دوم شهريورماه) انجام خواهد شد.

كارنامه داوطلبان، فردا منتشر مي‌شود

دكتر توکلي با اشاره به زمان انتشار کارنامه، خاطرنشان کرد: کارنامه داوطلبان آزمون دکتري سال 94 روز يکشنبه (اول شهريور ماه) بر روي سايت سازمان سنجش منتشر مي‌شود و با توجه به اينکه صحت نتايج تائيد شده است، در صورت هر گونه اعتراض داوطلبان نيز فرصت دارند اعتراض خود را به صورت اينترنتي در روزهاي اول شهريور ماه تا سي‌ام مهرماه به سايت سنجش ارسال کنند.


 زمان ثبت‌نام دانشجويان دکتري دانشگاه پيام نور اعلام شد 

 به گزارش آفرينش، معاون آموزشي دانشگاه پيام نور زمان ثبت‌نام از دانشجويان پذيرفته شده در آزمون دوره دکتري سال تحصيلي 95-94 را اعلام کرد.دکتر غلامرضا بخشي خانيکي زمان ثبت‌نام دانشجويان پذيرفته شده در آزمون دوره دکتري سال تحصيلي 95-94 را از تاريخ 5 شهريور 94 لغايت 8 شهريور 94 اعلام کرد.

سايت ثبت‌نام

وي افزود: پذيرفته‌شدگان گرامي لازم است در مهلت اعلام شده با آماده کردن فايل اسکن شده مدارک خود به سامانه ثبت‌نام دانشگاه (گلستان) به آدرس اينترنتي HTTP://REG.PNU.AC.IR مراجعه و ثبت‌نام کنند.

مدارک لازم براي ثبت‌نام

معاون آموزش و تحصيلات تکميلي دانشگاه پيام نور مدارک لازم براي ثبت‌نام را «مدرک کارشناسي و کارشناسي ارشد»، «تصوير شناسنامه و کارت ملي»، «مدرک مشخص‌کننده نظام وظيفه (ويژه آقايان)»، «عکس با زمينه روشن» و «تائيديه استفاده از سهميه» (براي داوطلباني که از سهميه استفاده نموده‌اند) عنوان کرد.


 معرفي برگزيدگان المپياد بين‎المللي دانشجويي رياضي، شيمي و آمار  

 به گزارش آفرينش، برگزيدگان شانزدهمين المپياد بين‎المللي رياضي، هشتمين المپياد بين‎المللي شيمي و دومين المپياد بين‎المللي آمار از بين دانشجويان هشت کشور شرکت‌کننده در همدان انتخاب شدند. رئيس مرکز المپياد دانشجويي و امور آزمونهاي بين‌الملل سازمان سنجش آموزش کشور در مراسم تجليل از برگزيدگان المپيادهاي بين‎المللي دانشجويي در دانشگاه بوعلي سينا همدان اظهار داشت: المپياد دانشجويي از رويدادهاي مهم کشور است. بهروز کاوه‌اي با اشاره به اينکه به عنوان رئيس مرکز المپيادهاي دانشجويي مديريت چنين برنامه‌اي براي وي افتخار بزرگي است، افزود: از تيم‌هاي شرکت‌کننده در المپياد تشکر مي‌کنم و اميدوارم در سالهاي بعد نيز در المپيادها شرکت کرده و خوش بدرخشند.

قائم مقام دانشگاه بوعلي سينا همدان نيز با بيان اينکه 417 عضو هيئت علمي، 12 هزار دانشجو با سه هزار نفر در مقاطع تحصيلات تکميلي ارشد و دکترا، 101 رشته آموزشي دکترا، 120 گرايش رشته ارشد، 56 گروه آموزشي و 13 دانشکده در دانشگاه بوعلي همدان وجود دارد، گفت: دانشگاه بوعلي همدان رتبه دهم دانشگاههاي کشور را داراست.

يعقوب محمدي‎فر با افزودن اينکه اين دانشگاه رتبه 76 را در بين دانشگاههاي جهان اسلام دارد، ادامه داد: دانشگاه بوعلي جزو يک درصد دانشگاههاي جهان در سايتيشن ISI است.

لازم به ذکر است در پايان مراسم، رتبه‌بندي کشورهاي شرکت‌کننده در المپيادهاي بين‎المللي دانشجويي سال 2015 اعلام شد و در رشته رياضي به ترتيب کشورهاي ايران رتبه نخست، روسيه دوم و تاتارستان سوم شدند. در رشته شيمي، روسيه و تاتارستان به طور مشترک رتبه نخست، ايران رتبه دوم و ترکمنستان سوم شد و در رشته آمار ايران جايگاه نخست را از آن خود کرد و ترکمنستان نيز دوم شد.


 خبــــر 

 دوشنبه؛ آخرين مهلت ثبت‌نام در آزمون‌هاي دانشنامه پزشکي

به گزارش آفرينش شصت و دومين آزمون دانشنامه تخصصي و بيست و نهمين آزمون فوق تخصصي پزشکي 19 شهريورماه در دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي برگزار مي‌شود. شصت و دومين آزمون دانشنامه تخصصي براي دستياراني برگزار مي شود که تا پايان آبان ماه سال جاري دوره دستياري آنها به پايان مي‌رسد و در آزمون گواهينامه تيرماه 94 قبول شده اند.

جزئيات شصت و دومين دوره آزمون دانشنامه تخصصي

ثبت‌نام داوطلبان از 19 مرداد آغاز شده و 2 شهريورماه پايان مي‎پذيرد.

داوطلبان مي‌توانند با ورود به سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي نسبت به ثبت‌نام اينترنتي اقدام کنند. آزمون کتبي شصت و دومين آزمون دوره دانشنامه تخصصي در كليه رشته‌ها راس ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 19 شهريورماه در دانشکده پزشکي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي برگزار مي شود و کارت ورود به جلسه در روزهاي 17 و 18 شهريورماه از طريق سايت مرکز آزمون قابل دريافت است.

نتايج آزمون کتبي از طريق سايت اعلام شده و پس از آن محل حوزه هاي امتحاني آزمون شفاهي به صورت PMP ، OSCE و ساير روشهاي نوين ارزشيابي در روزهاي 22 و 23 شهريورماه به اطلاع داوطلبان مي‌رسد.

آزمون در دو قسمت کتبي و شفاهي برگزار مي‌شود و حدنصاب نمره قبولي جهت کسب مدرک دانشنامه تخصصي 70 درصد کل نمره آزمون كتبي و 70 درصد کل نمره آزمون شفاهي است. افرادي که موفق به کسب 70 درصد از نمره کل آزمون کتبي مي‌شود (نمره 105 از نمره کل 150) به عنوان قبول شده آزمون کتبي محسوب شده و مجاز به شرکت در آزمون شفاهي است.

جزئيات بيست و نهمين دوره آزمون دانشنامه فوق تخصصي

آزمون كتبي بيست و نهمين دوره آزمون دانشنامه فوق تخصصي ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 19 شهريورماه در دانشکده پزشکي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي برگزار مي‌شود.

ثبت‌نام داوطلبان از 19 مرداد آغاز شده و 2 شهريورماه پايان مي‌پذيرد. داوطلبان مي‌توانند با ورود به سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي نسبت به ثبت‌نام اينترنتي اقدام کنند.

بيست و نهمين آزمون دانشنامه فوق تخصصي پزشکي نيز براي دستياران فوق تخصصي برگزار مي شود که تا 15 آذرماه سال جاري دوره دستياري خود را به پايان برسانند.

کليه دستياران رشته هاي فوق تخصصي بايد حداکثر ظرف مدت يک سال پس از اتمام آموزش در آزمون دانشنامه رشته مربوطه شرکت کنند و در صورت عدم شرکت يک دوره مردود مي‌شوند.

براساس مصوبات شوراي آموزش پزشكي و تخصصي، مردودين سه بار آزمون کتبي نهايي فوق تخصصي پس از يکسال تمديد دوره بدون دريافت کمک هزينه تحصيلي مجاز به شرکت مجدد در آزمون کتبي هستند.

اعتبار قبولي آزمون نهايي کتبي فوق تخصصي 5 سال است در صورت عدم شرکت و يا عدم موفقيت در آزمون شفاهي در مدت مذکور، متقاضيان موظف به شرکت مجدد در آزمون نهايي کتبي هستند.

کارت ورود به جلسه در روزهاي 17 و 18 شهريورماه از طريق سايت مرکز آزمون قابل دريافت است و نتايج آزمون کتبي از طريق سايت اعلام شده و پس از آن محل حوزه‌هاي امتحاني آزمون شفاهي به صورت PMP ، OSCE و ساير روشهاي نوين ارزشيابي در روزهاي 22 و 23 شهريورماه به اطلاع داوطلبان مي‌رسد.

آزمون كتبي داراي 100 يا 150 سؤال چند گزينه اي بوده و حدنصاب نمره قبولي در آزمون کتبي حداقل 70 درصد کل نمره آزمون است. در صورت قبولي در کتبي، داوطلب مجاز به شرکت در آزمون شفاهي است و ملاک قبولي در آزمون شفاهي نيز کسب حداقل 70 درصد از کل نمره آزمون شفاهي است.

امسال تغييري در زمان ثبت‌نام از دانش آموختگان و فارغ‌التحصيلان دوره‌هاي تخصصي و فوق تخصصي پزشکي صورت گرفته است.


 يادداشت 

 براي موفقيت در آزمون‌هاي زبان چه کنيم؟

زهرا كيان‌بخت

هر ساله آزمون‌هاي زبان انگليسي متعددي برگزار مي‌شود که افراد زيادي به دلايل و انگيزه‌هاي مختلف در آنها شرکت مي‌کنند.

ممکن است تا به حال، عليرغم صرف زمان زياد براي يادگيري زبان انگليسي و موفق شدن در آزمونهاي آن، تلاش زيادي کرده باشيم اما نتيجه‌ و نمره مثبتي را در آزمونها کسب نکرده باشيم.

براي موفق شدن در آزمونهاي زبان، به چند موردي اشاره مي‌کنيم که به کاربستن آنها مي‌تواند ضريب احتمال موفقيت‌مان را تا حد زيادي بالا ببرد.

-قبل از شرکت در هر آزمون، درخصوص نحوه برگزاري آزمون، سوالات، بخشهاي مختلف و چندگانه‌ي آزمون، زمان پاسخگويي، و از همه مهمتر، درمورد منابع آن، اطلاعات کامل به دست آوريم. فراموش نكنيم كه در هر آزموني، داشتن اطلاعات، بخشي از نتيجه را مي‌سازد، بخش ديگر را آشنايي كافي با نحوه برگزاري آن، تكنيكهاي لازم، سرعت عمل و موارد مشابه آن، تشكيل مي‌دهد.

مثلا اگر براي مطالعه يك آزمون، دو ماه زمان در اختيار داريم، منطقي نيست با وجود زمان كم و فشرده، توجه و تمركز خود را بر روي منابعي غير از منابع اصلي‌تر آزمون، قرار دهيم و از مطالعه‌ي منابع مهم‌تر، غافل شويم.

-بهترين منابع را براي مطالعه خود انتخاب كنيم. كتابهاي زبان زيادي وجود دارند كه با هدف بالا بردن سطح مهارتهاي زباني ما به نگارش درآمده‌اند، اما در اين ميان، برخي منابع و كتابها، حرف اول را مي‌زنند. درضمن، براي هر يك از آزمونها هم، كتابهاي اختصاصي وجود دارند كه مي‌توانند ميزان تسلط ما را در آن آزمون خاص، بيشتر كنند.

پس كتابها و منابعي را انتخاب كنيم كه بهترين اطلاعات را براي موفقيت در آزمون زباني كه موردنظر ماست، در اختيارمان قرار مي‌دهند.

در ضمن، سوالات آزمونها، آشنايي با آنها و گذاشتن زماني براي پاسخگويي به آنها مي‌تواند كمك بزرگي به ما كند. بنابراين، لازم است نمونه سوالات و تستهايي كه در اين رابطه وجود دارد را شناسايي كرده و از گذاشتن زمان براي آنها غافل نشويم.

-براي تقويت مهارتهاي زباني، لازم است حركت يادگيري خود را به صورت پيوسته و در طول زمان، دنبال كنيم و درواقع، در خواندن منابع مربوط به آزمون، مداومت داشته باشيم. با داشتن مطالعه‌ي مداوم، مطالب، بهتر و عميق‌تر در ذهن، جاي مي‌گيرند و تسلط بر آنها افزايش مي‌يابد.

اينكه در طول يك ماه، به طور كاملا فشرده به خواندن منابع زبان انگليسي بپردازيم و سعي كنيم زمان و انرژي زيادي را به آن اختصاص دهيم، اما بعد از گذشت اين دوره، دست از كار بكشيم و مثلا براي مدت سه هفته، يادگيري را به طور كامل، رها كنيم، چندان منطقي و ثمربخش به نظر نمي‌رسد. ضمن اينكه براي دست‍يابي به هر موفقيتي، داشتن روندي اگرچه آهسته، ولي پيوسته و مداوم، ضروري است.

-مشورت با افرادي كه قبلا در اين زمينه موفق شده‌اند يكي از كليدهاي مهم كسب توفيق در به دست آوردن نتيجه خوب در آزمون است. پس در برنامه‌ريزي‌هايمان براي آزمون، گفتگو با افرادي را كه قبلا تجربه شركت در اين آزمونها و موفقيت در آنها را دارند، فراموش نكنيم. گاهي نكاتي كه از اين افراد مي‌شنويم، مي‌توانند راهمان را براي رسيدن به موفقيت، كوتاهتر كنند.

-اگر قبلا در آزمون زبان انگليسي شركت كرده و در آن، نمره خوبي نگرفته‌ايم، حتما دلايل و نقاط ضعف خودمان را شناسايي كرده و سعي در رفع و عدم تكرار آنها داشته باشيم.

براي مثال، ممكن است ما به دليل مطالعه زياد كتابهاي لغت، تسلط خوبي بر واژگان انگليسي داشته باشيم، اما همواره در بخش درك مطلب، و پاسخگويي به سوالات آن، دچار مشكل باشيم. دليل اين مساله و حيطه‌هايي را كه در آنها كمتر تسلط داريم، بشناسيم و هوشمندانه براي خودمان برنامه‌ريزي كنيم.

-سعي در حفظ كردن مطالب كه تا حد زيادي، ناشدني است، نداشته باشيم. برعكس، سعي كنيم از يادگيري خود لذت برده و هدفي، فراتر از گرفتن نمره قبولي در آزمون زبان را براي خودمان در نظر بگيريم. يادمان باشد كه هر يادگيري‌اي با داشتن در عنصر علاقه و انگيزه، سريعتر و بهتر به نتيجه مي‌رسد.

در پايان بايد گفت كسب تسلط زباني، نيازمند استمرار است. پس، اگر در آزمون زبان، نمره قابل قبولي گرفتيم دليل نمي‌شود يادگيري خود را متوقف كنيم.

ادامه دادن اين يادگيري و خواندن و مطالعه در جهت تقويت زبان در طول زمان، ما را به نتايج خوبي مي‌رساند. به شرطي كه فرايند يادگيري را به هر دليلي، قطع نكنيم و آن را همچنان دنبال كنيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
گزارش
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته