جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/05/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5069


برگزاري دهمين جشنواره گياهان دارويي در اصفهان

سرکنسول ايران در ترکيه:
مشکل توقف خودروها در مرز بازرگان حل مي‌شود


زنگ ورزش بانوان شاغل در استان البرز نواخته مي‌شود

مديرعامل آبفاي جنوب غربي استان تهران:
کاهش مصرف آب با تغييرفرهنگ و الگوي مصرف


در استان


خبــر


 برگزاري دهمين جشنواره گياهان دارويي در اصفهان 

 اصفهان - راعي

مدير عامل سازمان ميادين و ساماندهي مشاغل شهري شهرداري اصفهان از برگزاري دهمين جشنواره گياهان دارويي در شهريورماه خبرداد. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس اصغر كشاورز با بيان اين مطلب گفت: دهمين جشنواره گياهان دارويي از 2 الي 6 شهريورماه در محل بازار گياهان دارويي در خيابان پروين برگزار مي‌شود.

وي افزود: هدف از برگزاري اين جشنواره ارتقاي سطح آگاهي شهروندان در جهت خواص گياهان دارويي و فرآورده هاي گياهي و ترويج مصرف گياهان دارويي است. مديرعامل سازمان ميادين و ساماندهي مشاغل شهري شهرداري اصفهان با بيان اينكه كليه محصولات در اين جشنواره با 10 الي 30 درصد تخفيف به فروش مي‌رسد، تصريح كرد: برگزاري نمايشگاه محصولات طبيعي و سنتي از برنامه‌هاي جنبي اين جشنواره است.

كشاورز خاطرنشان كرد: به دنبال برپايي اين جشنواره؛ نمايشگاه محصولات طبيعي و سنتي ، پخت نان سنتي، آش سنتي، سبك زندگي سنتي در جهت آشنا شدن مردم با زندگي سنتي به شهروندان برگزار و آموزشهاي مرتبط داده مي‌شود.گفتني است؛ اين جشنواره از 2 شهريور ماه به مدت 4 روز از ساعت 8 صبح الي 13 بعدازظهر و از ساعت 16 الي 22 شب داير است.


 سرکنسول ايران در ترکيه:
 مشکل توقف خودروها در مرز بازرگان حل مي‌شود 

 اروميه – خبرنگار آفرينش

سرکنسول جمهوري اسلامي ايران در ارزروم ترکيه گفت: با افتتاح خط دوم خروجي مرز بازرگان، توقف خودروها در اين مرز به صفر مي‌رسد. حسين قاسمي در ديدار با استاندار آذربايجان غربي افزود: مرز بازرگان از اهميت بسيار بالايي در ورود و خروج مسافر به کشورمان برخوردار است و در صدد هستيم با برنامه ريزي هاي مناسب، مشکلات اين مرز حل شود که افتتاح خط دوم در اين راستا خواهد بود. وي اضافه کرد: مرز بازرگان، ويترين جمهوري اسلامي ايران براي مسافران ورودي است و مديران و کارکنان حاضر در اين نقطه و ديگر نقاط مرزي بايد ضمن آگاهي از قوانين، رفتاري مناسب نظام جمهوري اسلامي داشته باشند.

وي اظهار کرد: اين رفتار مناسب مي تواند در تلقي مسافران از حضور در کشورمان تاثير بسزايي داشته باشد و در رفتار آنها نيز بسيار موثر است.

سرکنسول جمهوري اسلامي ايران در ارزروم ترکيه همچنين با اشاره به برنامه‌ريزيهاي انجام شده براي ايجاد زمينه‌هاي تبادل فرهنگي بين دو کشور ادامه داد: در همين راستا نمايشگاه فرهنگي کشورمان با حضور آذربايجان غربي در مهرماه امسال در ارزروم برگزار مي‌شود.

قربانعلي سعادت استاندار آذربايجان غربي نيز در اين ديدار گفت: برخي ناهماهنگي هاي مرزي را احصا و در کميسيون ساماندهي مرز طرح و پيگيري کرده ايم. وي افزود: لازم است وزارت امور خارجه نيز برخي مشکلات مرزي را به لحاظ حقوقي پيگيري کند تا امور جاري گمرکات با سهولت انجام گيرد. آذربايجان غربي تنها استان مرزي کشورمان با ترکيه است و 550 کيلومتر مرز با اين کشور دارد. مرزهاي بازرگان، سرو و رازي سه مرز رسمي بين ايران و ترکيه هستند که مرز بازرگان به لحاظ مسافر و تردد کالا بيشترين ظرفيت را دارد و جزء مرزهاي نخست کشور در اين زمينه است.


 زنگ ورزش بانوان شاغل در استان البرز نواخته مي‌شود 

 کرج – خاکپور

مشاور استاندار البرز و مديرکل امور بانوان و خانواده استانداري ضمن تشريح اولويت ها و برنامه هاي اين اداره کل، مشارکت فعال زنان را در عرصه هاي اجتماعي، اقتصادي و.. نقشه راه خود اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، "بي بي عصمت سرفرازي"، در کارگروه تخصصي امور بانوان و خانواده استانداري که در سالن شهداي البرز به رياست دکتر حجت‌اله ملاصالحي معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري و با حضور مديرکل ورزش و جوانان و جمعي از بانوان دستگاههاي اجرايي برگزار شد، به تشريح برنامه ها و اولويت هاي اين اداره کل پرداخت و اظهار داشت: بازديد از تعاونيهاي اقتصادي زنان سرپرست خانوار در قالب طرح بکارگيري مشارکت اقتصادي بانوان مناطق محروم در دستور کار است و به زودي عملياتي مي‌شود.

بُرد اجرايي مصوبات کارگروه اموربانوان و خانواده در شوراي برنامه ريزي و توسعه

وي با بيان اينکه کارگروه بانوان و خانواده استانداري در مسير پويايي و شتاب حرکت مي کند؛ افزود: اين کارگروه در دوره فعلي تنها به برگزاري برنامه هاي مناسبتي محدود نشده است و امروز يکي از کارگروه هاي تخصصي است که مصوبات آن در شوراي برنامه ريزي و توسعه استان اجرايي مي‌شود.

بکارگيري مشارکت اجتماعي زنان؛ رويکرد اداره کل بانوان استانداري

مشاور استاندار در امور بانوان و خانواده ادامه داد: همراهي مديران در حوزه زنان و خانواده و بستر سازي جهت مشارکت اجتماعي و اقتصادي رويکردي است که در اين دفتر دنبال مي‌شود؛ موضوعي که تا پيش از اين مغفول مانده بود.

سرفرازي گفت: کارگروه امور بانوان و خانواده استانداري امروز يکي از کارگروههاي تأثير گذار استان است که در حوزه امور روستايي و عشاير، محيط زيست، سندآمايش سرزمين و اشتغال بشمار مي رود و در برنامه ريزيهاي آن حائز جايگاه است.

ورزش زنان شاغل در البرز فعال شد

مديرکل اموربانوان و خانواده استانداري در ادامه نقش ورزش زنان را نيز مورد تأکيد قرار داد. بيان کرد: در اين کارگروه با دعوت از مديرکل ورزش و جوانان، سرفصلي ويژه ورزش بانوان شاغل گشوده شد و اداره کل مذکور آمادگي برگزاري اولين المپياد ورزشي استان ويژه بانوان شاغل در دستگاههاي اجرايي را اعلام کرد؛ ضمن اينکه با تصويب اين کارگروه بانوان از اين پس ساعتي ويژه ورزش خواهند داشت.

وي افزود: تجهيز مهدهاي کودک مستقر در زندانهاي استان نيز يکي ديگر از محورهاي اين کارگروه بود که با ارائه گزارشي از سوي اداره کل امورزندانها مورد بررسي قرارگرفت و راهکارهاي عملياتي آن با مشارکت‌گيري دانشگاه علوم پزشکي استان و دستگاههايي همچون بهزيستي و... اخذ تدبير شد. مشاور استانداردر امور بانوان و خانواده استانداري در ادامه از عدم حضور مديران دستگاههاي عضو اين کارگروه نيز ابزار گلايه کرد و تصريح کرد: گزارش کم‌کاريهاي اين ادارات به استاندار محترم اعلام خواهد شد.


 مديرعامل آبفاي جنوب غربي استان تهران:
 کاهش مصرف آب با تغييرفرهنگ و الگوي مصرف 

 اسلامشهر – محمدرضا عباسي

فرهاد جلالي امين مدير عامل شرکت آبفاي جنوب غربي استان تهران، درنشستي با خبر نگاران رسانه هاي گروهي دراسلامشهر اظهار کرد : با توجه به بحران کم آبي در کشور ما، صرفه‌جويي و کاهش مصرف بسيار ضروري بوده و اين امر بدون تغيير فرهنگ و الگوي مصرف و انجام اقدامات فرهنگي امکان پذير نخواهد شد. جلالي امين افزود: عمده ترين مشکل درمصرف آب درکشورما مشکل فرهنگي است ، در حالي که سرانه مصرف جهاني آب در کشورهايي که از بارندگي زيادي برخوردارند، 150 ليتراعلام شده ،سرانه مصرف آب در کشور ما بيش از 250 ليتر برآورد شده و اين سرانه در جنوب غربي استان بالغ بر 270 ليتر رسيده است.

وي بيان داشت : درصورتي که هموطنان ما10 تا 20 درصد در مصرف روزانه آب خود صرفه‌جويي نمايند ، کشور کمتر دچار بحران خواهد شد ،که انتظار مي رود مصرف‌کنندگان محترم نهايت دقت و صرفه‌جويي را خواهند کرد. رئيس هئيت مديره شرکت آبفاي جنوب غربي استان تهران تاکيد کرد : درحال حاضر هزينه تهيه و تامين يک ليتر آب آشاميدني براي ما بالغ بر 10000ريال تمام مي‌شود،اين درحالي است که 1000ليترآب مصرفي براي مشترکين فقط 30 هزار ريال محاسبه و دريافت مي‌شود و اين هزينه اي سنگين براي شرکت دارد. وي با هشدار به شهروندان ومشترکين گفت : طبق استاندارد 1053 آب آشاميدني مشترکين از نظر فيزيکي و شيميايي هيچ گونه آلودگي و مشکلي ندارد واملاح موجود در آب به لحاظ اينکه از طريق چاهها تهيه مي شوند، براي انسان غير مضر است .

جلالي امين بيان داشت : متاسفانه عده اي افراد سود جو و فرصت طلب براي کسب درآمد وفروش محصولات خود اقدام به تبليغات کذايي مبني بر آلودگي آب مي‌نمايند، به اطلاع شهروندان مي‌رسانيم مصرف آب آشاميدني بدون استفاده از دستگاههاي تصفيه چند مرحله‌اي هيچ ضرري ندارد و فقط هزينه سنگين براي خانواده‌ها را به همراه دارد.

وي با اشاره به دستاوردهاي سفررياست جهموري به شهرستانهاي غرب استان تهران واسلامشهر تصريح کرد: براساس مصوبات اين سفر مبلغ350 ميليارد ريال جهت تکميل فاضلاب اسلامشهر و 650 ميليارد ريال جهت آبرساني به پرند و 265 ميليارد ريال نيز جهت شبکه فاضلاب پرند و مبلغ 360 ميليارد ريال هم جهت فاضلاب رباط کريم تصويب و اختصاص يافته است.جلالي امين افزود:اغلب اعتبارات اختصاص يافته به بخش فاضلاب است و در بخش آب کمبود اعتبارات براي ايجاد و توسعه تاسيسات بسيار کم است، و اين درحالي است که اعتبارات اختصاص يافته بطور رسمي و از طريق سازمان مديريت و برنامه‌ريزي هنوز به ما اعلام نشده است.


 در استان 

 راه يابي10دانش آموز ساوجبلاغي به مسابقات محاسبه ذهني کشوري

ساوجبلاغ - محمدرنجبرکهن

در سومين دوره از مسابقات استاني طرح توسعه و محاسبه ذهني که در کانون شهيد فهميده کرج برگزار شد 10 دانش آموز از اين شهرستان با کسب رتبه برتر به مسابقات کشوري راه يافتند.مديرآموزش وپرورش ساوجبلاغ بااعلام اين خبرگفت: اين مسابقات تخصصي با هدف آموزش و مهارت گروه سني زير 13 سال در زمينه يادگيري انجام محاسبه ذهني با سرعت ، دقت و افزايش ظرفيت ذهن برگزار مي‌شود که دانش آموزان ساوجبلاغي در اين دوره توانستند مقام اول تا سوم را کسب کنند. عيسي بابالوافزود: اجراي اين طرح تخصصي در قالب مسابقه نقش موثري در بهبود مهارت هايي چون مديريت زمان، تمرکز در( مطالعه ،يادگيري ) و توانايي در حل مساله دارد.

وي گفت: هر سه سال يک بار اين مسابقات در سه مقطع استاني ، کشوري و جهاني برگزار مي‌شود تا عملکرد ذهني دانش آموزان مورد ارزيابي قرار گيرد در مرحله استاني مسابقات محاسبه ذهني 90 دانش آموز شرکت کردند که 10 دانش آموز از ساوجبلاغ حائز رتبه برتر شدند.

مدير عامل شرکت بهره‌برداري از شبکه‎هاي آبياري ناحيه شمال خوزستان:

شبکه آبياري دز، کشاورزي شمال خوزستان را متحول کرده است

اهواز – خبرنگار آفرينش

مدير عامل شرکت بهره‌برداري از شبکه‎هاي آبياري ناحيه شمال خوزستان گفت: شبکه آبياري دز با آبياري 191 هزار هکتار از اراضي قابل کشت، کشاورزي شمال خوزستان را متحول کرده است.

"محمد اسلامي" افزود: علاوه بر 18 هزار باغدار و زارع، چهار شرکت بزرگ کشت و صنعت منطقه شامل هفت تپه، شهيد رجايي ، شهيد بهشتي و کارون نيز جزو مشترکان اين شرکت مي‌باشند، ضمن اينکه برخي از مصارف صنعتي نيز از ظرفيت آبي کانالهاي شبکه بهره مند مي شوند. وي در خصوص غرق شدن تعدادي از همشهريان در کانال هاي آبياري کشاورزي گفت: بي احتياطي شهروندان و شنا در کانالهايي که داراي تابلوي هشدار دهنده مي‌‎باشند منجر به مرگ عده‎اي شده ضمن اينکه دستگاههاي اجرايي هيچ گونه دخل و تصرفي در بروز اين اتفاقات ناگوار نداشته و لازم است افراد به تابلوهاي هشدار دهنده توجه کنند.

نقش تاثير گذار صنايع کوچک در توسعه اقتصادي استان البرز

کرج - خاکپور

نايب رييس اتاق بازرگاني البرز گفت: نظر به اينکه تعداد زيادي صنايع موجود در استان البرز را صنايع کوچک و متوسط تشکيل مي دهند، اين واحدهاي توليدي نقش تاثير گذاري در توسعه اقتصادي استان ايفا مي کنند.

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني البرز،"بيتا بيات " با اشاره به بزرگداشت روز حمايت از صنايع کوچک افزود: تبيين جايگاه و اهميت صنايع کوچک در امر توليد و اشتغال و تاثير منحصر بفرد آن در اقتصاد بر کسي پوشيده نيست و اين امر حمايت ، همت و همراهي تلاشگران و مسوولان استاني را مي طلبد.

وي اظهار کرد: نامگذاري روز حمايت از صنايع کوچک نشان‌دهنده حمايت مجموعه دولت از اين صنايع است و تلاش براي سرمايه‌گذاري بخش خصوصي است و قانون رفع موانع توليد براي توسعه آن اقدام بسيار مهمي بوده است.

وي تصريح کرد: توانمند سازي، تقويت و حمايت همه جانبه از صنايع کوچک و متوسط از اولويت ها و استراتژي هاي مهم دولت يازدهم است.

وي افزود: با نگاهي گذرا مي توان حمايت جدي دولت يازدهم از صنايع کوچک را لمس کرد چرا که دولتمردان به اين نتيجه رسيده اند که اين صنايع به علت مشکلات نقدينگي و ديگر مسايل نيمه فعال و يا تعطيل شده که اين ضربه بزرگي به اشتغال کشور وارد کرده است.

در جريان بازديد از روند اقدامات عمراني اداره راه وشهرسازي محلات عنوان شد؛

اظهار رضايت نماينده مردم محلات و دليجان از روند اقدامات عمراني اداره راه وشهرسازي محلات

اراك - فراهاني

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه وشهرسازي استان مرکزي, عليرضا عباسي رئيس اداره راه وشهرسازي محلات با اعلام اين خبر گفت: دکتر سليمي نماينده مردم شهرستانهاي محلات و دليجان از روند فعاليتها و پروژه‌هاي مختلف اداره راه وشهرسازي شهرستان محلات بازديد نموده و همچنين ازنزديک در جريان پيشرفت پروژه‌هاي در دست اجراي اين اداره در حوزه‌هاي راهداري و راهسازي از قبيل عمليات اجرايي آسفالت محور اراک-خمين, لکه گيري محور زيراب و همچنين عمليات احداث باند دوم محور زيراب قرار گرفت و از روند اقدامات عمراني اداره راه وشهرسازي محلات اظهار رضايت نمود.


 خبــر 

 توسط مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان؛

بازديد از نيروگاه و پست برق 230 کيلوولت ماهشهر‏

اهواز – خبرنگار آفرينش

مدير عامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان و هيات همراه از نيروگاه و پست برق 230 کيلوولت در حال احداث ماهشهر بازديد كرد و در جريان فعاليتهايي که در اين نيروگاه و پست انجام مي‌شود، قرار گرفت.

محمود جانقربان ابتدا با حضور در محل پست برق 230 کيلوولت نيروگاه ماهشهر از مراحل اجرايي ساخت اين پست برق بازديد و در جريان آخرين وضعيت پيشرفت پروژه قرارگرفت. سپس مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان و هيات همراه از ميزان پيشرفت عمليات ساخت نيروگاه گازي ماهشهر بازديد کرد. در ادامه جانقربان در نشستي مشترک از مسوولان دست اندرکار ساخت نيروگاه ماهشهر خواست تا گزارش کامل آخرين مراحل کار را ارايه نمايند که پس از شنيدن گزارش، دستور همکاريهاي لازم را در اين خصوص صادر نمود.

وي همچنين در اين بازديد گفت: راه‌اندازي و در مدار قرار گرفتن نيروگاه ماهشهر از مهمترين اولويتهاي سال 94 شرکت توانير در راستاي پايداري هر چه بيشتر شبکه برق منطقه است و اين نيروگاه مي‌تواند نقش مهمي در بهبود ولتاژ شبکه انتقال و فوق توزيع، رفع معضل بيکاري، رشد و توسعه صنايع در منطقه داشته باشد.

شايان ذکر است اين نيروگاه توسط سازمان توسعه برق ايران و به پيمانکاري گروه مپنا (مديريت پروژه‌هاي نيروگاهي ايران) در دست ساخت است که براساس برنامه‌ريزي انجام شده با بهره‌برداري واحد نخست نيروگاه، ديگر واحدهاي گازي نيز به تدريج و با فاصله زماني کوتاه در مدار قرار خواهندگرفت. عمليات اجرايي ساخت نيروگاه گازي ماهشهر که از سال 1388 در زميني به مساحت يکصد هکتار آغاز شده، در صورت بهره‌برداري برق بخشي از جنوب خوزستان را تامين مي گردد.

مدير عامل شرکت توزيع نيروي برق استان کردستان:

خدمات شرکت‌هاي توزيع در راستاي رضايت مردم است

سنندج – مقصودي

مدير عامل شرکت توزيع نيروي برق استان کردستان در جلسه معارفه محسن ابراهيمي به عنوان مدير جديد توزيع برق شهرستان بيجار بر لزوم توجه مديران شهرستانها بر رضايت مردم و مشترکين تأکيد کرد.

به گزارش روابط عمومي شرکت توزيع نيروي برق استان کردستان محمد مصطفي نجفيان گفت: اساس کار شرکت هاي توزيع بر رضايت مردم و مشترکين است و مديران توزيع برق شهرستانها بايد همواره اين اصل را در سرلوحه کارهاي خود قرار دهند.

وي اشاره كرد : مديريت توزيع برق شهرستان ها از بهترين‌هاي افراد در برق استان انتخاب مي شوند تا بتوانند با راهبري كاركنان و انسجام بخشيدن بر خط مقدم، به نحو احسن به همشهريان محترم و مردم عزيز خدمت رساني كنند.

نجفيان در معرفي محسن ابراهيمي به عنوان مدير جديد برق بيجار, به بيان سوابق وي در برق كامياران اشاره کرد و گفت: ابراهيمي از مديران خوب و تحصيلکرده شرکت است که با خدمات خود توانسته رضايت مردم و مسئولين شهرستان کامياران را جلب کند که البته جهت موفقيت در سمت جديد نيازمند حمايت و همکاري مجموعه پرسنل مديريت برق بيجار و مسئولين اين شهرستان مي‌باشد.

وي ضمن تقدير از عملکرد خرمي زاده در دوران خدمت در سمت مديريت برق شهرستان بيجار افزود: عليرغم مشكلات موجود توانسته ايم با كمك همكاران و حمايت هاي مسئولين محترم شهرستان به هدف متعالي خود در برق رساني و توزيع انرژي پايدار و خدمت رساني به مردم فهيم كردستان به عنوان اولويت و اصل اول شركت دست پيدا کنيم.

نجفيان در ادامه تأکيد کرد: نارضايتي مردم از شركت توزيع به هيچ وجه قابل قبول نيست و كليه خدمات اين شركت در راستاي رضايت مردم شريف استان است و اميدوارم رئيس جديد شهرستان در جلب رضايت كاركنان و مردم و تكريم ارباب رجوع تلاش كند و انتظار مي رود اين دو مورد را در رأس امور خود قرار دهد.

وي درباره كاهش پيك و تلفات استان كردستان در سال 94 و برنامه‌ريزي براي سال 95 گفت : موضوع مهم كاهش تلفات كه به يك حركت ملي و جهادي در سطح كشور بدل شده است، از آبان ماه سال 1393 شكل گرفت كه بايد تا مدت مشابه در سال 94 به حد انتظار يعني 9درصد برسد . تلفات در پايان سال 92 ، 47/12 درصد بوده و در پايان سال 93 به 77/10 درصد رسيده است كه انتظار مي رود با تلاش كليه همكاران در تمامي واحدها بتوانيم در مدت زمان باقيمانده به رقم مورد نظر برسيم. در ادامه اين جلسه بيژن زنديه فرماندار بيجار از مدير عامل و پرسنل توزيع نيروي برق تشكر كرده و ابراز داشت: با مديريت صحيح و توانمندي مهندس نجفيان در استان و مديران توزيع در شهرستانها عليرغم کمبود و مشکلات زياد مالي ، در حوزه نيرو رساني و توزيع نيروي برق كمترين مشكل را در شهرستانها علي الخصوص بيجار شاهد هستيم و اين موضوع از انعكاس نظرات مردم فهيم بيجار به فرمانداري منتج شده است و لازم است به مجموعه برق استان و به ويژه پرسنل با اخلاق شهرستان بيجار تبريک و خداقوت گفته شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
گزارش
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته