جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/05/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5069

دوره استخدام مادام‌العمر به سر آمده است
هر 5 دقيقه يک نفربه جمعيت بيکار افزوده مي شود


چگونگي دريافت وام 10 ميليوني کالا به جاي وام نقدي ازدواج


نهادهاي مالي


تريبون


خبــر


 دوره استخدام مادام‌العمر به سر آمده است
 هر 5 دقيقه يک نفربه جمعيت بيکار افزوده مي شود 

 
وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي از تحت پوشش قرار گرفتن بيمه سلامت 10 ميليون نفر در کشور خبر داد وگفت: غالب اين جمعيت حاشيه نشين و کم درآمد هستند. بهبود وضعيت دفترچه هاي سلامت و بهتر شدن وضعيت اوراق بهاددار روندي است که دولت پيشرفت آن را متوقف نخواهد کرد.

دکتر علي ربيعي اظهار داشت : هر پنج دقيقه يک نفر به جمعيت بيکار کشور افزوده مي شود و بايد هر سال براي 800 هزار نفر شغل ايجاد کرد و اين آمار يعني از همه ظرفيت ها و توان بايد به نحو احسن استفاده کرد.

معاون وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي ضمن اشاره به اينکه دولت در صدد تدوين بسته سياستي است که بتوان از تغيير شرايط عصر پساتوافق بهترين بهره‌برداري را داشت، عنوان کرد: نيروي کار بايد بداند که امروز دوره استخدام مادام‌العمر به سر آمده است و عصر تکنولوژي و رقابت است.

به گزارش ايسنا ، دکتر حسن طايي در گردهمايي سه جانبه گرايي دولت، کارگر و کارفرما تصريح کرد: بازار کار نيز در اين برنامه اهميت دارد و مهمترين مساله بازار کار اجراي قانون کار به شکل موجود است و در اين مسير بايد با اجتناب از سليقه‌اي عمل کردن، قوانين مزاحم را نيز حذف و يا اصلاح کرد.

معاون وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي گفت: نيروي کار بايد بداند که امروز دوره استخدام مادام‌العمر به سر آمده است و عصر تکنولوژي و رقابت است و هر کس با مهارت بيشتر و يادگيري بيشتر حين کار به اين عرصه ورود کند مي‌تواند در بازار کار بقا داشته باشد.

وي ضمن تاکيد بر استفاده از دانش در توليد کالا در عصر جديد اذعان کرد: رقابت در فروش مساله‌اي مهم است که تحت عنوان نهضت کاهش قيمت تمام شده جريان دارد، اما اقتصاد ما به دليل عدم استفاده از فناوري ، محصولات را با قيمت بالا توليد مي‌کند که اين باعث عدم توانايي در رقابت در اقتصاد جهاني مي شود و اين زماني اصلاح مي‌شود که از دانش در توليد استفاده کنيم.

طايي درباره اهميت بازار سرمايه در عصر پساتوافق توضيح داد: کارفرمايان کشور با جديدترين شيوه‌هاي تامين مالي کسب و کار آشنا شوند. امروز شيوه هاي استقراضي و غيراستقراضي مختلفي چون فاينانس، سرمايه گذاري مستقيم و غير مستقيم خارجي و... در دنيا وجود دارد که البته دائما در حال به روز شدن و ارتقا است.

وي افزود: 22 ميليون نفر در عرصه اقتصادي کشور شاغل هستند که از اين تعداد پنج ميليون نفر در بخش عمومي و 17 ميليون نفر در بخش خصوصي و تعاوني‌ها فعال هستند و طبق برنامه همه کساني که در سال‌هاي آتي وارد حوزه اشتغال مي‌شوند بايد در بخش خصوصي و تعاوني‌ها فعاليت کنند.دولت در اقتصاد دخالت نکند و جلو رانت اطلاعاتي دولتي‌ها را بگيرد.


 چگونگي دريافت وام 10 ميليوني کالا به جاي وام نقدي ازدواج 

 
با کاهش منابع قرض الحسنه بانک‌ها و به تبع آن کاهش قدرت اعطاي تسهيلات سه ميليون توماني ازدواج در حالي تسهيلات 10 ميليوني فروش اقساطي مي‌تواند انتخاب ديگر زوجين باشد که هيچ وجه نقدي در اختيار آنها قرار نخواهد گرفت و بانک‌ها هم تنها به عنوان واسطه عمل خواهند کرد. به گزارش ايسنا، با مصوبات بودجه امسال گزينه‌اي ديگر در کنار وام سه ميليون توماني ازدواج به ازاي هر يک از زوجين که با توجه به شرايط موجود منابع قرض الحسنه بانک‌ها امکان افزايش آن وجود نداشته و در مجموع براي هر نفر به شش ميليون تومان مي‌رسد قرار گرفت.

طبق تبصره (26) قانون بودجه سال جاري زوجهاي مشمول دريافت وام ازدواج مي‌توانند به‌جاي دريافت وام به صورت نقدي، از تسهيلات فروش اقساطي استفاده کنند. اين تسهيلات توسط توليد‌کنندگان و فروشندگان متقاضي که عرضه‌کننده کالاهاي بادوام داخلي هستند، ارائه مي‌شود و بانک‌ها تنها پرداخت اقساط را تقبل مي‌کنند. بانک‌ها و مؤسسات اعتباري موظفند با درخواست فروشنده پس از أخذ تضمين‌هاي لازم از زوجين، پرداخت اقساط را تقبل کنند. بنا بر اين تبصره خريدار موظف به پرداخت اقساط به بانک بوده و بانک عامل، پرداخت اقساط را در سررسيدهاي تعيين شده در قرارداد براي فروشنده (يا فروشندگان ) تضمين مي‌کند. سقف تسهيلات فروش اقساطي که بانکها مکلف به تضمين پرداخت اقساط آن هستند در سال 1394 براي هر يک از زوجين 10 ميليون است.

در حالي تدوين آيين نامه اجرايي اين تبصره به عهده بانک مرکزي و وزارتخانه‌هاي اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت و قرار شد تا ظرف مدت يک‌ماه از تاريخ تصويب اين قانون به تصويب هيأت وزيران برسد که اکنون پس از گذشت پنج ماه از سال جاري بالاخره بانک مرکزي و وزارتخانه هاي مربوطه آيين نامه آن را تعيين کرده و طي بخشنامه‌اي به بانکها ابلاغ کردند.

اما اينکه متقاضيان يعني زوج ها چگونه مي‌توانند به جاي دريافت وام سه ميليون توماني نقدي ازدواج، تسهيلات 10 ميليون توماني خريد اقساطي کالا دريافت کنند موضوعي بود که حميدرضا غني آبادي-مديراداره مطالعات و مقررات بانکي بانک مرکزي- در گفت‌وگو با ايسنا درباره آن توضيحاتي ارائه کرد.

مديراداره مطالعات و مقررات بانکي بانک مرکزي با بيان اين‌که تسهيلات 10 ميليوني خريد کالا جايگزين وام نقدي ازدواج نيست بلکه گزينه‌اي در کنار تسهيلات سه ميليوني براي هر يک از زوجين است اظهار کرد: وام سه ميليون توماني ازدواج به ازاي هر يک از زوجين همچنان پابرجا بوده و در حال اجراست و متقاضيان مي‌توانند يکي از دو مورد را انتخاب و از آن بهره‌مند شوند که تسهيلات کالايي در مجموع براي زوجين 20 ميليون و نقدي شش ميليون تومان است. وي تاکيد کرد: مساله مهم در رابطه با تسهيلات 10 ميليون توماني کالا اين است که اين تسهيلات از طرف توليد‌کنندگان و فروشندگان ارائه مي‌شود و بانک‌ها تنها نقش عامليت داشته و تضمين‌کننده وصول اقساط خريد انجام شده هستند و هيچ منابعي از بانک‌ها درگير پرداخت تسهيلات 10 ميليوني کالايي نمي‌شوند.

غني آبادي در مورد نحوه دريافت تسهيلات نيز توضيحات بيشتري داد و با بيان اينکه زوجين براي دريافت تسهيلات 10 ميليوني خريد کالا اول بايد با مراجعه به سامانه ازدواج نوع تسهيلات دريافتي يعني وام نقدي سه ميليوني و يا تسهيلات کالا را انتخاب کنند گفت: درواقع نقطه شروع اجراي آيين‌نامه تسهيلات 10 ميليون توماني در اختيار وزارت صنعت، معدن و تجارت است و بايد ليستي از فروشندگان و توليد‌کنندگاني که تمايل دارند از ظرفيت‌هاي آن استفاده کرده و يا در آن مشارکت کنند، همچنين کالاهايي که قرار است از اين طريق عرضه شود و قيمت آنها اعلام شود تا متقاضيان بتوانند به پايگاه اطلاع‌رساني مربوطه مراجعه کرده و با دريافت اطلاعات مربوطه به فروشگاه‌ها و توليد‌کنندگاني که اعلام آمادگي کردند پيش فاکتور خريد تهيه کنند.

مديراداره مطالعات و مقررات بانکي بانک مرکزي ادامه داد: متقاضي بايد پيش فاکتور را به بانک عامل تحويل دهد و با انعقاد قرار‌دادي بين تسهيلات‌گيرنده و بانک مراحل پيش برود. با انعقاد اين قرار داد ،بانک تضمين‌هايي را از گيرنده دريافت مي‌کند تا در هنگام تعهد وصول اقساط با مشکل مواجه نشوند.

وي در مورد اين‌که آيا پرداخت مبلغ خريد از همان ابتدا به طور اقساطي است و يا بايد مبلغي به عنوان پيش پرداخت داده شود گفت: طبيعتا پرداخت مبلغ خريد از همان ابتدا اقساطي بوده و نياز به پول پيش نخواهد داشت ، در عين حال که ميزان اقساط و ساير شرايط نيز از سوي فروشنده تعيين خواهد شد.

غني آبادي با تاکيد بر اين‌که گيرنده به طور مستقيم اقساط را به حساب فروشنده و يا توليد‌کننده واريز نخواهد کرد، گفت: اقساط از طرف دريافت‌کننده تسهيلات به بانک عامل واريز و بانک قسط هر ماه را به حساب فروشنده واريز مي‌کند.

وي اين را هم گفت که ارتباط فروشنده و خريدار تنها به زمان خريد کالا محدود شده و ديگر هيچ ارتباطي با هم نخواهند داشت و اين بانک عامل است که ارتباط بين دو طرف را بر عهده مي‌گيرد.

مدير اداره مطالعات و مقررات بانکي بانک مرکزي در مورد اين‌که بانک‌ها چه نفعي در اين بين خواهند برد، گفت: بانک‌ها کارمزدي را دريافت خواهند کرد که البته نرخ آن هنوز تعيين نشده و در دستور کار شوراي پول و اعتبار قرار دارد؛ اما طبيعتا در حدي نخواهد بود که بهاي تمام شده را افزايش داده و جذابيت طرح را کاهش دهد.

وي همچنين در پاسخ به اين‌که ضمانت‌نامه‌اي که بانک‌ها از مشتريان خود دريافت خواهند کرد، در چه محدوده‌اي است، توضيح داد: طبق عمليات قانون بانکداري بدون ربا بانک مرکزي هيچ مداخله‌اي در تعيين نوع وثيقه نخواهد کرد و در حيطه اختيارات و مسئوليت‌هاي خود بانک‌هاست و بنا به صلاح خود و اعتبار فرد متقاضي تسهيلات وثيقه خاصي را مطالبه مي‌کند.

غني آبادي درباره اين‌که ظاهرا شرايط تسهيلات 10 ميليون توماني کالا نفعي براي فروشندگان ندارد در اين حالت ممکن است با عدم استقبال آنها مواجه شود؟ نيز بيان کرد: جذابيت اين وام بالاست و مزايايي را براي فروشنده خواهد داشت و مي تواند تحرکي را در خريد کالاهاي بادوام داخلي ايجاد کرده و تقاضا را افزايش مي‌دهد.

وي افزود: در اين تسهيلات، فروشنده مطمئن است که اقساط به طور قطعي وصول خواهد شد و در اين مورد ترديدي وجود ندارد، چرا که بانک پرداخت تسهيلات را ضمانت مي‌کند؛ اين موضوع مي‌تواند در شرايط رکودي موجود جاذبه‌اي را ايجاد کند که هم براي توليد‌کنندگان کالاهاي داخلي و نمايندگي‌ها و هچنين عرضه‌کنندگان آن کالاها مفيد باشد و قابل تصوراست که گروه‌هاي مختلفي از اين طرح استقبال خواهند کرد.


 نهادهاي مالي 

 رشد 42 درصدي تعداد تراکنش ها در بانک سينا

تعداد تراکنش هاي بانک سينا در تيرماه جاري نسبت به خرداد ماه با رشد 42 درصدي همراه بوده است.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک سينا، بررسي تعداد کل تراکنش هاي ابزار خدمات الکترونيک کارتي اين بانک در حالت صادرکنندگي، پذيرندگي و داخلي در تير ماه نشان از رشد 42 درصدي تعداد تراکنش ها در مقايسه با خرداد ماه دارد.بر اساس اين گزارش، طي تيرماه جاري بيش از 73 ميليون تراکنش در بسترها و درگاه هاي مختلف الکترونيک بانک سينا صورت گرفته که حاکي از رشد مناسب آن در مقايسه با ماه قبل و همچنين گوياي استقبال هموطنان از خدمات ارائه شده توسط اين بانک در زمينه بانکداري مدرن است.

راهکارهاي حضور فعال‌تر بانک ملي در بازار رقابتي تعيين شد

طي دو روز همايش سراسري بررسي عملکرد بانک ملي ايران با حضور مديرعامل و مديران ارشد بانک، راهکارهاي حضور فعال‌تر اين بانک در بازار رقابتي تعيين و جهت اجرا ابلاغ شد. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک سينا،در اين همايش که به صورت پانل آزاد پرسش و پاسخ برگزار شد، عملکرد ادارات امور شعب استان‌هاي بانک ملي ايران ظرف چند ماهه ابتداي سال جاري و مهمترين مسائل پيش روي اين بانک در فضاي رقابتي نظام بانکي مورد بررسي قرار گرفت.

كسب رتبه اول در بخش طراحي پوستر در سطح ملي از سوي روابط عمومي بانک قوامين

در دهمين جشنواره ملي انتشارات روابط عمومي هاي کشور روابط عمومي بانک قوامين موفق به کسب رتبه اول در طراحي پوستر در سطح ملي شد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک قوامين دهمين جشنواره ملي انتشارات روابط عمومي هاي کشور که به همت انجمن متخصصان روابط عمومي و با حضور متخصصان ، اساتيد و کارشناسان روابط عمومي برگزار گرديد روابط عمومي بانک قوامين در بخش طراحي پوستر در سطح ملي موفق به کسب مقام اول شد.

مراسم معارفه معاون اجرايي بانک پارسيان

مراسم معارفه صنعتي نژاد به عنوان معاون اجرايي جديد بانک پارسيان با حضور مديرعامل و تعدادي از مشاوران، معاونين و مديران بانک برگزار شد. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک پارسيان ،در اين مراسم دکتر پرويزيان با قدرداني از زحمات و تلاش هاي جناب حق وردي، معاون پيشين، اخلاق حرفه‌اي، مشتري مداري و رضايت‌مندي مشتري، پيشتازي در ارائه خدمات با کيفيت و بانکداري نوين الکترونيکي را از مهم‌ترين وظايف و رسالت هاي بانک برشمرد وگفت: همه واحدهاي بانک از صف و ستاد مي بايست شناسايي و رفع نيازهاي مشتريان را دراولويت برنامه هاي خود قرار دهند و علاوه بر اهميت به مشتريان خرد، توجه و نگاه ويژه‌اي هم به مشتريان وفادار و ويژه داشته باشند.

رشد 49درصدي تعداد تراکنش هاي پايانه هاي فروش بانک صادرات

مجموع تعداد تراکنش‌هاي بانکي دستگاه‌هاي پايانه فروش متصل به حسابهاي بانک صادرات ايران در تير ماه سالجاري نسبت به مقطع زماني مشابه در سال قبل 49 درصد رشد را نشان مي‌دهد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک صادرات ايران، اين بانک در راستاي افزايش سطح دسترسي مردم به ابزارهاي نوين بانکي و کاهش هزينه‌ها، ترافيک و آلودگي هوا، توسعه اين ابزارها را در اولويت قرارداده است. آمارهاي عملکردي حاکي از آن است که تعداد تراکنش هاي پايانه هاي فروش متصل به حسابهاي اين بانک در تير ماه از 40 ميليون و 149 هزار تراكنش گذر كرده كه اين ميزان بيانگر رشد 49 درصدي نسبت به مقطع زماني مشابه در سال93 مي باشد.


 تريبون 

 ارسال اطلاعات حساب بانکي به سازمان مالياتي مجاز شد

متن کامل قانون اصلاح قانون ماليات‌هاي مستقيم ابلاغي توسط رئيس جمهور منتشر شد.

به گزارش مهر، حسن روحاني رئيس جمهور قانون اصلاح قانون ماليات‌هاي مستقيم را که شامل 60 بند اصلاحي است، براي اجرا به وزارت اقتصاد ابلاغ کرده است.براساس اين قانون، به منظور شفافيت فعاليت‌هاي اقتصادي، بانک‌ها و موسسات مالي و اعتباري موظف شدند اطلاعات مربوط به جمع گردش و مانده سالانه انواع حساب‌هاي بانکي اشخاص حقيقي و حقوقي را در اختيار سازمان امور مالياتي قرار دهند.

همچنين در اين قانون ضمن اصلاح مقررات مربوط به ماليات دارايي‌هاي اموات، نحوه اخذ ماليات بر اجاره ‌بها و خانه‌هاي خالي به طور رسمي مشخص شده است.

رييس اتاق ايران:

براي تشکيل اتاق ايران و آمريکا اقدامي انجام نداده‌ايم

رييس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي ايران درباره تشکيل اتاق ايران و امريکا اظهار کرد: تاکنون هيچ اقدامي براي تشکيل اتاق ايران و امريکا تا امروز انجام نداده‌ايم و درخواستي از سوي امريکايي‌ها نداشته‌ايم.

به گزارش ايسنا ، محسن جلالپور عنوان کرد: اگر امريکايي‌ها به ارتباط اقتصادي جدي با ايران علاقمند هستند ابتدا بايد اتاق ايران و امريکا در امريکا شکل گيرد، سپس ما نيز تا شش ماه مهلت داريم که اتاق ايران و امريکا را در ايران تشکيل بدهيم. وي افزود: پيامک‌هايي که اخير در رابطه با ارتباط ايران و آمريکا در تلفن هاي همراه انتقال داده شده است، واقعي نيستند و بسياري از اين ها کلاهبرداري است و فعالان بخش خصوصي بايد به مطالب اتاق ايران توجه داشته باشند ضمن آنکه تا اين لحظه هيچ اتفاقي در راه اندازي اتاق ايران و امريکا نه در ايران و نه در امريکا رخ نداده است و شرکت‌هايي در آمريکا به نام اتاق ثبت شده است که هيچ ارتباطي با اتاق بازرگاني آمريکا ندارد.

طرح پيشنهادي آزادسازي سهام عدالت در دست بررسي

آزاد‌سازي سهام عدالت از طريق راه‌اندازي صندوق سرمايه‌گذاري مدل بسيار بهتري است و از لحاظ فني، کارشناسي و اقتصادي، اهداف عالي اين طرح را محقق مي‌کند.امير هاموني مديرعامل شرکت فرابورس ايران در گفت‌وگو با ايسنا، در خصوص آخرين وضعيت آزادسازي سهام عدالت گفت: در حال حاضر طرح پيشنهادي آزادسازي سهام عدالت به هيات دولت ارسال شده و در دست دولت باقي‌مانده است اما اجرايي شدن اين طرح نياز به سازوکارهايي دارد که مصوبات مورد نياز آن حتما بايد اخذ شود.

وي ياد آور شد:در مرداد‌ سال 1392 مدل نهايي سهام عدالت توسط وزارت اقتصاد و هيات واگذاري به تصويب رسيد و مقرر شد تا اين سهام از طريق فرابورس و در قالب معاملات سهام 30 شرکت سرمايه‌گذاري استاني آزاد‌سازي شود.

وي افزود: به اين ترتيب از 30 شرکت سرمايه‌گذاري استاني، 27 شرکت نزد سازمان بورس به ثبت رسيدند و قرار شد اين کار به سرانجام برسد اما اين روش معايبي داشت، زيرا هم تعداد مشمولين مشخص نشده بود و هم وضعيت پرتفوي شرکت‌ها مشخص نبود يعني در صورت‌هاي مالي شرکت‌هاي سرمايه‌گذاري يک پرتفوي کامل و مشخص وجود نداشت و معلوم نبود که چگونه اين شرکت‌ها بايد قيمت‌گذاري شوند.

به گفته هاموني،مبهم بودن پرتفوي شرکت‌ها موجب شد تا فرابورس در اجراي اين طرح با مشکلاتي مواجه شود، از سوي ديگر دولت نيز تغيير کرد و تصور مي‌شد اگر فرابورس بتواند مدل بهتري ارائه کند که معايب کمتري داشته باشد مي‌تواند تاثير‌گذار باشد. مديرعامل فرابورس ايران اظهار کرد: نگاه دولت در حال حاضر اين است که سهام عدالت به روش جديد آزاد شود تا با اين اقدام اهداف عالي اصل 44 نيز تحقق يابد، در واقع مهمترين هدف اين بود که به دنبال آزادسازي بتوان با گسترش فرهنگ سهامداري در ميان مردم، مفهوم و اهميت صبر در بازار سرمايه را نيز به صورت عيني به مردم بياموزيم و اين طور نباشد که بلافاصله با آزاد شدن سهام عدالت، همه به دنبال فروش سهام خود باشند.

هاموني گفت: هدف ديگر اين بود که اين سهم تا 10 سال نگهداري شود تا رفتن مردم به مجامع و سود گرفتن از

به اعتقاد وي، راه‌اندازي صندوقي براي آزاد‌سازي سهام عدالت بسياري از دغدغه‌هاي موجود براي آزاد‌سازي اين سهام را برطرف مي‌کرد از جمله اين‌که تعداد مشمولين قابل افزايش بود و صندوق مي‌توانست در لحظه با افزايش يا کاهش سرمايه مواجه شود.علاوه بر اين‌که با راه‌اندازي صندوق مي‌توانستيم پرتفوي شرکت‌هاي حاضر در سهام عدالت را وارد بازار کرده و به قيمت روز ارزش‌گذاري کنيم.

وي خاطرنشان کرد: در اين راستا کارگروهي زير نظر وزير امور اقتصادي و دارايي و با حضور رييس سازمان خصوصي سازي، رييس سازمان بورس و معاونين وزارت امور اقتصادي و دارايي تشکيل شد و در نهايت منجر به اين شد که مدل پيشنهادي به مجلس ارائه شود تا اصلاحاتي روي آن صورت گيرد و بتواند به مرحله اجرا درآيد.


 خبــر 

 بازار طلا و سکه تا پايان شهريورماه وضعيت رضايت بخشي خواهد داشت

رييس اتحاديه طلا و جواهر پيش‌بيني کرد که بازار طلا و سکه تا پايان شهريورماه رونق داشته و وضعيت رضايت بخشي خواهد داشت. محمد کشتي‌آراي در گفت‌و‌گو با ايسنا، گفت:هفته گذشته تغييرات قيمت طلا را شاهد بوديم که دليل اين افزايش، نشست‌ها و مذاکرات درباره وضعيت نرخ بهره توسط فدرال بانک آمريکا بود.

وي در ادامه با بيان اينکه ‌بازار طلا تحت تاثير اين نشست‌ها و مذاکرات قرار گرفت، افزود: بر اين اساس قيمت طلا در هفته گذشته حدود 22 دلار افزايش يافت. کشتي آراي با بيان اينکه در هفته گذشته با کاهش نرخ ارز و در نتيجه افزايش قيمت طلا مواجه بوديم، گفت: قيمت سکه در اوايل هفته گذشته حدود 887 هزار تومان بود که به 907 هزار تومان در اواخر هفته رسيد و به طور کلي افزايش 20 هزار توماني را تجربه کرد.

رييس اتحاديه طلا و جواهر اظهار کرد: بازار داخلي طلا با توجه به هفته‌هاي پاياني تابستان و نزديک شدن به ماه محرم رونق گرفته و از رکود خارج شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
گزارش
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته