جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/06/05 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5074


آخرين جزئيات لايحه شوراهاي حل اختلاف


هزينه هاي کمرشکن درمان از 2.9 به 2.4 درصد کاهش يافته است


مسير سامرا‌ به زودي بازگشايي خواهد شد


حوادث‌ازهمه‌جا


خبرها، سخن‌ها


ضرب المثل ها


 آخرين جزئيات لايحه شوراهاي حل اختلاف 

 لايحه جديد قانون شوراهاي حل اختلاف به ايستگاه آخر رسيد. هرچند هنوز مسئولان اين شورا نقد دارند اما اين لايحه در نوبت رسيدگي صحن علني قرار گرفته است.

به گزارش مهر -در ماده 189 قانون برنامه سوم توسعه آمده است: به منظور کاهش مراجعات مردم به محاکم قضايي و با هدف توسعه مشارکتهاي مردمي، رفع اختلافات محلي و حل و فصل اموري که ماهيت قضايي ندارند و يا ماهيت قضائي آن از پيچيدگي کمتري برخوردار است شوراهاي حل اختلاف مي توانند در اين امور دخالت کرده و حل و فصل کنند. آيين نامه اجرايي اين ماده پنجم شهريور 1381 منتشر شد و در مورخ 29 ارديبهشت 1387 با اجراي آزمايشي اين قانون به مدت 5 سال توسط مجلس موافقت و در تاريخ 7 شهريور 87 با تاييد شوراي نگهبان در روزنامه رسمي منتشر شد.

به گفته مسئولان اين نهاد عملکرد شواهاي حل اختلاف در اين سال ها با وجود محدوديت ها و مشکلات مالي و فضاي محدود اداري خوب بوده است. آمارها نشان مي دهد که در سال گذشته 711 هزار پرونده مختومه اين شوراها همراه با صلح و سازش بوده و استان هاي زنجان، آذربايجان غربي و بوشهر به ترتيب با 68 درصد، و 62.8 درصد و 62.3 درصد بيشترين نسبت صلح و سازش در کشور را به خود اختصاص داده و استان‌هاي مازندران، تهران و اصفهان به ترتيب با 22.1، 22.4و 23.1 درصد کمترين ميزان رسيدگي صلح به پرونده ها را در کشور به خود اختصاص داده‌اند.

حجت الاسلام محمد صادق اخوان سرپرست معاونت برنامه ريزي و آمار فناوري مرکز امور شوراي حل اختلاف کشور در آماري اعلام کرده است: خوشبختانه اطاله دادرسي درشوراهاي حل اختلاف نداشته‌ايم و به همان تعداد پرونده هاي وارده
پرونده ها را مختومه کرده و در کمترين زمان با بيشترين دقت به مشکلات مردم رسيدگي شده است. همچنين بر اساس دستورات مقام معظم رهبري 126 شعب ويژه زندان در سطح کشور راه اندازي شده و براي آزادي زندانيان تلاش ويژه اي انجام مي دهند که در سال گذشته با همت اعضاي شوراي حل اختلاف، 4261 نفر از زندان آزاد و به آغوش خانواده بازگشته اند.

بر اساس اين گزارش حالا پس از گذشت 5 سال از اجراي اين قانون مدت زمان آزمايشي آن به پايان رسيده و بايد ايرادات آن اصلاح و قانون جديد توسط مجلس تصويب شود.

محمد رزم رئيس کميته بررسي لايحه شوراي حل اختلاف مجلس شوراي اسلامي در مورد آخرين تغييرات در لايحه قانون شوراهاي حل اختلاف مي گويد: يکي از مواد مهم اين لايحه شرايط اعضاي شوراي حل اختلاف است که فرد بايد داراي حداقل 30 سال سن تمام، حداقل مدرک کارشناسي براي تمام اعضاي شوراي حل اختلاف در شهر و در روستاها نيز اعضا بايد سواد خواندن و نوشتن و ترجيحا مدرک ديپلم و بالاتر و متاهل باشند. همچنين اعضاي شورا قبل ازشروع به کار مکلفند مطابق سوگندنامه قضات سوگند ياد نمايند.

بخشي از تغييرات قانون جديد شوراهاي حل اختلاف (در مجلس شوراي اسلامي)

الف) قاضي شورا با مشورت اعضاي شورا مبادرت به صدور راي براي برخي دعاوي
مي کند.

ب) عضويت در شورا افتخاري بوده و قوه قضاييه به تناسب فعاليت و ميزان همکاري قضات، اعضاء و کارکنان شورا پاداش مناسب را پرداخت مي کند.

ج ) اعضاء و کارکنان تمام وقت بارعايت حداقل پرداخت حقوق مطابق قانون کار پاداش پرداخت مي شود

د) چنانچه اعضاي شورا درآزمون استخدام قضات، وکالت دادگستري، مشاور حقوقي يا کارشناس رسمي دادگستري پذيرفته شوند و حداقل سه سال سابقه همکاري با شورا داشته باشند و حسن سابقه آنان به تاييد رئيس کل دادگستري برسد؛ مدت کارآموزي آنان به نصف تقليل مي يابد.

در اين ميان حجت الاسلام محمد مهدي احمدي ميانجي رئيس شوراهاي حل اختلاف کشور و از بنيانگذاران و مديران با تجربه شوراهاي حل اختلاف پيش از اين در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد نقد لايحه جديد شوراهاي حل اختلاف گفته بود: اگر رأي قاضي شورا در مرجع تجديد نظر، نقض شود بايد خودش حکم صادر کند، ‌با توجه به اينکه رأي اعم از حکم يا قرار است. حالا اگر در شورا قرار هم صادر شده بود و قرار در دادگاه نقض شود بايد حکم صادر شود يعني خود قاضي دادگاه بايد رسيدگي کند. اشکال کار اين است که يک مرحله از دادرسي را از طرف مقابل حذف مي‌کند و اين خود باعث شده بين همکاران قضايي ايجاد اختلاف شود. که بايد در قانون جديد رفع شود.

مدرک تحصيلي و تخصصي در عضويت شوراهاي حل اختلاف لحاظ نشده است

همچنين از آنجا كه عضويت در شوراي حل اختلاف افتخاري است، در بعضي از استان‌ها کارشناس ادبيات، يا دبير جغرافيا و ...، اعضاي شورا هستند اينها تا چه اندازه با قانون، حقوق و قضايي آشنا هستند اين عدم آشنائي باعث اختلال در راي نمي‌شود و رأيي که اين‌ها صادر مي‌کنند گاهي اوقات اصلاً لازم‌الاجرا نيست در حالي كه اکثراً پرونده‌هاي مهم را نيز در اختيار دارند ولي گاهي حكم صادره از جانب شورا، قطعيت ندارد؟ چرا؟

اين مقام مسئول در شوراهاي حل اختلاف معتقد است هر چند آمارهاي ورودي و خروجي پرونده ها در شوراهاي حل اختلاف نشان از کاهش ورودي و افزايش خروجي است اما برخي از ماده هاي قانوني اين شورا همچنان مورد بحث حقوقدانان است. اما در پاسخ به تمام انتقادات احمدي ميانجي مي گويد: موافق برخي نقدها هستيم و حتي پيشنهاداتي را در اصلاح اين قانون داده ايم. ما بايد شوراهاي حل اختلاف يك و دو داشته باشيم شوراهاي درجه دو در تمامي روستاها داير باشه ولي حق راي نداشته باشند و شوراهاي درجه يک كه در شهرها بوده و امكان راي باشد. اين طرح با همكاري معاونت حقوقي قوه قضائيه تهيه شد. اما در قانون فعلي گفته شده كه بايد تمامي اعضا ليسانس داشته باشند و اين قدرت ريش سفيدي را از بين مي برد.


 هزينه هاي کمرشکن درمان از 2.9 به 2.4 درصد کاهش يافته است 

 
رييس موسسه ملي تحقيقات سلامت کشورگفت:بر اساس آخرين نتايج تحقيقات، طرح تحول سلامت در 15 ماه اجرا توانسته است هزينه هاي کمرشکن درماني را از 2.9 به 2.4 درصد کاهش دهد.به گزارش ايرنا، دکتر سيد رضا مجد زاده روز چهارشنبه در نشستي در جمع خبرنگاران نتايج آخرين پژوهش موسسه ملي تحقيقات سلامت را تشريح کرد و افزود: نتايج به دست آمده از اين بررسي به تاييد سازمان بهداشت جهاني رسيده است.

وي ادامه داد:وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي به عنوان متولي اصلي نظام سلامت، طرح تحول سلامت را با سه رويکرد پشتيباني مالي از مردم، ايجاد عدالت در دسترسي به خدمات سلامت و ارتقاي کيفيت در جهت افزايش رضايتمندي از خدمات ارايه شده از نيمه دوم ارديبهشت ماه سال 93 آغاز کرد.مجدزاده تصريح کرد:موسسه تحقيقات سلامت کشور پشتوانه تحقيقاتي بالايي دارد و همکاري مداوم و منسجمي با مرکز ملي آمار ايران در 15 ماه از اجراي طرح تحول سلامت داشته است.

وي اضافه کرد: اين موسسه با هدف ديده باني نظام سلامت کشور و به طور خاص ديده باني و پايش برنامه هاي ارايه شده در قالب طرح تحول سلامت عهده دار ارزيابي اين برنامه شد.وي اضافه کرد:طراحي اين تحقيق از شهريور سال 93 با همکاري مرکز آمار ايران آغاز و در اوايل بهمن ماه 93 کار ميداني آن پايان يافت و نتايج آن در ارديبهشت سال 94 ارايه شد.

رييس موسسه ملي تحقيقات سلامت کشور اضافه کرد:مهمترين اهداف اين مطالعه اندازه گيري نياز جامعه به دريافت خدمات مربوط به سلامت، اقداماتي که مردم براي دريافت خدمات انجام مي دهند، بار مراجعه سرپايي و بستري، زمان و هزينه اي دريافت خدمات و ميزان رضايت مردم از خدمات دريافت شده است، مي باشد.مجد زاده ادامه داد:اين مطالعه يک بررسي مقطعي در سطح خانوار است که به صورت پيمايشي ملي انجام شده است و حجم نمونه اين مطالعه 35000 خانوار شهري، روستايي و حاشيه شهر است.وي تصريح کرد:نتايح تحقيقات اين موسسه در سفر چندي پيش رييس سازمان بهداشت جهاني (WHO) به ايران مورد بررسي قرار گرفت.مجد زاده اظهار داشت:دراين بررسي دو نگاه وجود دارد؛ مردم به خدمات سلامت با کيفيت دسترسي پيدا کنند و براي خدماتي که دريافت مي کنند دچار سختي و هزينه هاي غير عادلانه نشوند.

وي با بيان اينکه نرخ تورم در بخش بهداشت و درمان بالا است، گفت:نرخ تورم به اين معني است که مردم چقدر براي هزينه هاي درمان خود از جيب پرداخت مي کنند.

مجدزاده افزود:بر اساس آخرين نتايج تحقيقات،هزينه کمرشکن با اجراي طرح تحول سلامت کاهش داشته و در بررسي که در يک سال روي 35 هزار خانوار ايراني در سراسر کشور صورت گرفته است هزينه هاي کمرشکن از 2.9 به 2.4 درصد کاهش يافته است.

وي اظهار کرد:در خانوارهاي روستايي تغييرات قيمت نسبت به پيش از طرح تحول قابل توجه است؛ در خانوار روستايي کاهش هزينه درمان پرداخت شده در بخش بستري و سرپايي مشهود و هزينه درمان سرپايي بيماران در شهر ها اندکي افزايش و در روستا ها کاهش يافته است.

وي گفت:هزينه سالانه ارايه خدمات به ازاي هر نفر مقدار پرداختي براي بخش بستري قبل از طرح نظام سلامت و پس از طرح (زمستان 92 تا زمستان 93 ) مورد بررسي قرار گرفته که نشان مي دهد اين ميزان قبل از طرح تقريبا 43هزار تومان بوده است که به 29 هزار تومان تقليل پيدا کرده است.

مجد زاده اضافه کرد: متاسفانه خدمات دندانپزشکي در سبد درماني خانواده هاي فقير فقط چهار درصد و در خانواده هاي غني 26 درصد را به خود اختصاص داده است.

مجدزاده افزود: اين موضوع نشان از بالا بودن نرخ هزينه هاي درمان دندانپزشکي براي خانواده هاي متوسط رو به پايين است.

به گفته وي همچنين 42 درصد از هزينه هاي بهداشت و درمان در خانوار فقير در بخش دارو صرف مي شود.

رييس موسسه ملي تحقيقات سلامت کشور افزود:سياست دولت در بخش بستري موفق بوده است و اين بايد به بخش سرپايي نيز تسري پيدا کند.

وي گفت:بر اساس نتايج آخرين مطالعه در زمستان 93 رضايت مردم از خدمات بستري در بيمارستان ها دولتي مشمول طرح حدود 88 درصد بوده است.


 مسير سامرا‌ به زودي بازگشايي خواهد شد 

 براساس ارزيابي هاي امنيتي انجام شده در صورت حصول اطمينان از تامين امنيت منطقه سامرا و حفظ امنيت زايران و صدور مجوز از سوي سازمان حج ، زايران عتبات عاليات به فيض زيارت امامين عسگريين(ع) نائل مي شوند.

به گزارش مهر ، طعيمه غلامي با تاكيد بر حفظ امنيت و سلامت زايران گفت: گامهاي موثري و خوبي در راستاي اعزام و حضور زايران به سامرا توسط سازمان حج و زيارت برداشته شده و با تحقيقاتي كه صورت پذيرفته به احتمال زياد با حفظ تدابير امنيتي برنامه زيارت حرم مطهر امامين عسگريين (عليهما السلام) به زودي از سرگرفته شود.

مدير ستاد عمليات شمسا در عراق ضمن ابراز خرسندي نسبت به از سرگيري اعزام زايران ايراني به زيارت مرقد طفلان مسلم در شهر مسيب افزود: با تدابير امنيتي اتخاذ شده از سوي سازمان حج وزيارت، اعزام زايران براي زيارت مرقد طفلان مسلم از پنجم مردادماه سال جاري مجددا آغاز شد و اميد آن مي رود با ارتقاء ضريب امنيتي شهر سامرا، زايران ايراني بتوانند از بركات حضور در حرم عسگري بهره مند گردند.


 حوادث‌ازهمه‌جا 

 تصادف زنجيره اي در تونل توحيد

يک نفر راهي بيمارستان شد

سخنگوي سازمان آتش نشاني شهرداري تهران، گفت: تصادف زنجيره اي 4 دستگاه خودرو در مسير شمال به جنوب تونل توحيد منجر به مصدوميت راننده يکي از خودروها شد.

سيدجلال ملکي درباره جزئيات اين حادثه افزود: ساعت 21 و 52 دقيقه شب گذشته وقوع سانحه رانندگي در مسير شمال به جنوب بزرگراه چمران(محدوده تونل توحيد) به سامانه 125 اعلام و ماموران دو ايستگاه آتش نشاني از دو مسير رفت و برگشت بزرگراه در محل حادثه حاضر شدند. وي اظهار کرد: دراين حادثه راننده يکي از خودروهاي سواري (مرد 40 ساله) در داخل اتاقک خودرو محبوس شده بود که نيروهاي آتش نشان با رعايت اقدامات ايمني فرد مصدوم را از داخل خودرو خارج و تحويل عوامل اورژانس دادند. ملکي افزود: نيروهاي آتش نشان پس از ايمن سازي و بازگشايي مسير، محل را براي بررسي علت وقوع سانحه در اختيار کارشناسان پليس راهور تصادفات قرار دادند.

آتش‌سوزي در ساختمان اسکان مهاجران در آلمان

پليس آلمان مي‌گويد که سالن ورزشي يک مدرسه که به عنوان سرپناهي موقت براي پناهجويان در نظر گرفته شده بود در يک آتش‌سوزي مشکوک تخريب شده است. به گزارش (ايسنا)، احتمال مي‌رود که اين آتش‌سوزي در «نائون» واقع در غرب برلين به عمد صورت گرفته باشد. طبق اعلام رسانه‌ها کسي در اين سانحه آسيب نديده است. معترضان عليه پناهجويان در اين منطقه تظاهرات کرده‌اند. پيش‌تر «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان، اعتراضات خشونت‌آميز در مقابل يکي از مراکز اسکان پناهجويان در شهر شرقي «هايدهناو» در نزديک «درسدن» را به شدت محکوم کرده بود. ده‌ها مامور پليس در اين درگيري‌ها مجروح شدند. به گزارش بي‌بي‌سي، آلمان اعلام کرده است که انتظار مي‌رود بيش از 800 هزار پناهجو تا پايان سال جاري ميلادي (2015) از اين کشور درخواست پناهندگي بکنند.

بسياري از آلمان‌ها از پناهندگان استقبال مي‌کنند اما اقليت کوچکي با اسکان مهاجران مخالف هستند.

زمين لرزه فيروزکوه يک مصدوم داشت

سرپرست معاونت عمليات سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر با اعلام آخرين گزارش زمين لرزه 4.6 ريشتري شب گذشته فيروزکوه گفت: خدمت امدادي لازم به يک مصدوم زلزله ارائه شد. به گزارش مهر، حسين درويشي افزود: 8 تيم امداد و نجات شامل 56 نفر براي پوشش خسارات احتمالي اين زلزله اعزام شدند.

وي با اشاره به اين که زلزله در فيروزکوه-زرين دشت فقط يک مصدوم داشته است، گفت: مصدوم اين زلزله مردي 60 ساله در زرين دشت بود که خدمات امدادي لازم براي وي انجام شد. درويشي اظهار کرد: مجموع زمين لرزه هاي به وقوع پيوسته از ساعت 22 ديشب تا کنون در فيروزکوه - زرين دشت 22 مورد و بزرگترين آن 4.6 ريشتر بوده و 21 پس لرزه نيز داشته که آخرين پس لرزه 1.7 ريشتر بوده است.

9 نفر از عوامل آزادي زندانيان با جعل اسناد ميلياردي بازداشت شدند

دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان گفت: 9 نفر از عوامل آزادي زندانيان با جعل اسناد ميلياردي بازداشت شدند.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حاجي رضا شاکرمي با اشاره به دستگيري متهمان پرونده جعل در استان البرز، اظهار داشت: در اين پرونده چند نفر از زندانياني که در زندان هاي کرج بودند، افرادي را از بين زندانيان شناسايي کرده و اعلام مي کردند که سند براي تامين وثيقه لازم جهت مرخصي آن ها از زندان را در اختيار دارند.

وي با بيان اينکه متهمين در خارج از زندان با افرادي مرتبط بودند، بيان کرد: متهمين با افراد ديگري در ساير استان ها غير از البرز مانند مشهد، تهران و اصفهان که داراي اسناد کم ارزش بودند مرتبط بوده و خانواده زندانيان شناسايي شده را بوسيله تلفن به آنها معرفي مي کردند. دادستان کرج با بيان اينکه متهمين با برخي از کارشناسان رسمي مرتبط بوده اند، افزود: با هماهنگي هاي بين متهمين و کارشناسان و در ازاء پرداخت مبالغي به کارشناسان، براي اسناد ارائه شده قيمت هاي غيرواقعي تعيين مي شد و با استفاده از اسناد ارزش گذاري شده به صورت غيرواقعي، زندانيان را با توديع وثيقه از زندان آزاد مي کردند. وي اظهار داشت: علت زنداني شدن فردي که پس از ارائه سند مجعول از زندان متواري شده، ارتکاب به جرم کلاهبرداري از طريق دريافت وام هاي کلان از بانک هاي کشور به وسيله ارائه اسناد مجعول بوده است.

دادستان عمومي و انقلاب کرج گفت: متهمين بابت اين سند 200 ميليوني از زندانيان 800 ميليون تومان را دريافت کرده اند. وي افزود: در مورد ديگري کارشناسان رسمي سندي را يک ميليارد و 200 ميليون تومان ارزش گذاري کرده بودند که پس از بررسي ها مشخص شد ارزش آن سند 100 ميليون تومان بيشتر نبوده است.

انهدام باند سارقان مسلح منازل اصفهان

در درگيري مسلحانه اي که شب گذشته بين ماموران انتظامي اصفهان با سارقان مسلح منازل که در نقاط مختلف کشور نيز اقدام به سرقت مي کردند به وقوع پيوست اعضاي اين باند دستگير شدند. به گزارش برنا، به نقل از پايگاه خبري پليس ،سرهنگ "حسين حسين زاده" با اعلام اين خبر اظهار داشت : در پي وقوع سرقت هاي متعدد و سريالي منازل در شهر اصفهان موضوع به صورت ويژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پليس آگاهي اصفهان قرار گرفت. حسين زاده گفت : در اين درگيري مسلحانه کارآگاهان موفق شدند اعضاي اين باند سه نفره را دستگير کنند. سرهنگ حسين زاده با اعلام اينکه اعضاي اين باند سابقه دار هستند و در شهر اصفهان و ديگر نقاط کشور از منازل شهروندان سرقت مي کردند، گفت : کارآگاهان از اين باند يک قبضه سلاح گرم ، دوخشاب گلوله ، مقاديري اموال مسروقه کشف کردند.


 خبرها، سخن‌ها 

 توهم همشهري

ميترسم اين پسره يهو بهمون حمله کنه.

مطمعني؟

نه! اما يه جوريه. انگار کمين کرده تا خلوت بشه و يهو بپره رو مون و خفمون کنه.

آدم رو ميترسوني!

آخه نگاش کن! مثه مردايي ميمونه که مي‌خوان بلايي سر آدم بيارن. انگار با خودشم دعوا داره.

تو از کجا ميدوني شبيه مرداييه که ميخان بلايي سر زنا بيارن؟

تو فيلما ديدم ديگه. لعنتي! حقم رو ازش مي گيرم.
نمي ذارم پولم رو بخوره و به ريشم بخنده. تا الان بيست و پنج روزه کار کردم؛ کاري که بايد چهار نفر انجام ميدادن، من يه نفره انجام دادم. عوض اينکه بگن دستت درد نکنه و پولم رو زودي بدن تازه بهم ميگن حسابدار نيس:«رفته مرخصي و بايد بري چند روز ديگه بياي». فکر مي کنن من خرم. بگو ناکس براتون بهترين کارو انجام دادم. خودتون روز اول گفتيد: «چند نفر اومدن و نتونستن، خرابترش کردن و رفتن». تازه مي ترسيديد منم نتونم، حالا که من تونستم، پولم رو نميديد. چهار روزه منو مي کشن اونجا و هي وعده سر خرمن ميدن.

راس ميگي ها! انگاري داره با خودش حرف ميزنه. معلوم نيس ديونه اس يا با هندز فيري حرف ميزنه که آمار ما رو بده و توي خلوتي بپره به ما و ما را بزنه و بلايي سرمون بياره.

بايد از خودمون دفاع کنيم.

به نظرت چکارمون ميکنه؟

نميدونم.

واي خيلي ميترسم.

داره از چشاش خون ميچکه. انگار يه ساله حمام نرفته و بوي گند ميده.

يه بي سروپاس ديگه. ازش چه انتظاري داري؟!

مارو مي دزده؟

نمي دونم.

فک کنم اون ما رو ميگيره و دوستاش با ماشين ميان و ما رو مي دزدن.

واسه چي؟

که بلا سرمون بيارن!

يعني تنها نيس؟

نه بابا اينا چند نفرن.

واي! خدا چکار کنيم؟

بايد فرار کنيم.

اگه کنار خيابون بلايي سرمون بيارن همه ميفهمن، بد بخت مي شيم. ديگه نمي‌تونيم توي اين شهر بمونيم.

بعد چي ميشه؟

ما رو مي کشن! من نمي‌خوام بميرم. خدايا! کمکم کن!

فک ميکني چي ميشه بعدش؟

معلومه ديگه. بعدم جايي چالمون ميکنن که کسي نفهمه.

امروز حالشون رو جا ميارم. نمي ذارم در برن. يکيشون رو بزنم بقيه ازم مي ترسن و پولم رو مي دن. کاش کارو تموم نمي کردم که بهم محتاج بودن و هي منو نمي دووندن و هي نمي رفتم بيام. امروز پولم رو ميگيرم، قول ميدم. دختره گفت تا ساعت چهار شرکت بازه اما شايد دروغ گفته باشه و مي‌خواسته منو دست به سر کنه و بخندن. بايد بدوم تا زودتر برسم و من به اونا بخندم. خفتشون کنم و پولم رو از حلقومشون بکشم.

واي پسره داره مي دود به طرف ما.

واي خدا!

فهميد ما ميدونيم.

زود باش فرار کنيم!

کجا بريم؟

نميدونم.

ميريم يه جاي شلوغ که نتونه ما رو بگيره.

واي داره سريعتر مي دوعه. زود باش بدو! [وحشت زده]

کمک!

کمک! [صداي جيغ ممتد]

کمک کنيد!

اين مي‌خواد ما رو بکشه. [صداي گريه و جيغ]

برو گمشو حيوون. [صداي گريه]

نگارش: مهندس فرشيد خيرآبادي

دهها هزار نفر من غيرحق، ازمزاياي بيمه کارگري استفاده مي کنند

مدير عامل سازمان تامين اجتماعي گفت : دهها هزار نفر با وجود اشتغال در مشاغل ديگر به صورت من غير حق در حال استفاده از مزاياي قانوني بيمه کارگران ساختماني هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان سيد تقي نوربخش مدير عامل سازمان تامين اجتماعي با اشاره به مشکلات مربوط به منابع بيمه کارگران ساختماني اظهار کرد: هزينه دريافتي سازمان تامين اجتماعي از محل پروانه هاي ساختماني 600 ميليارد تومان بوده است که 2000 ميليارد تومان براي تحت پوشش قرار دادن و خدمت رساني به اين کارگران هزينه شد واين در حالي است که سازمان همچنان با 1400 ميليارد تومان کسري اعتبارات مواجه است.

وي در خصوص سوءاستفاده هايي که از قانون بيمه کارگران ساختماني صورت گرفته است تصريح کرد: با ابزارهاي نظارتي مختلف به شناسايي از استفاده کنندگان من غير حق ار خدمات اقدام مي شود و حل اين مشکل و خدمت رساني به مشمولان واقعي از اولويت هاي مورد توجه سازمان است .


 ضرب المثل ها 

 گربه رقصاندن!

دنيا به سرم غبار افشاني كرد

برمرقده مرده ؛مرثيه خواني كرد

بخت بد من نگر! پس از پنجاهي

تا چشم گشود گربه رقصاني كرد!

برگرفته ازكتاب :عجب دسته گلي برآب دادي

نويسنده:محمدرضاسهرابي نژاد


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته