جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/06/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5075

نفر به نفر با تيم کي‌روش
11نفري که ايران را به جام‌جهاني مي‌برند


حضور 2 دقيقه‌اي کاروان جودو ايران در مسابقات جهاني


خبــر


دقيقه نود


 نفر به نفر با تيم کي‌روش
  11نفري که ايران را به جام‌جهاني مي‌برند 

 کارلوس کي‌روش ليست جديد تيم ملي را اعلام کرد و حالا گمانه زني ها درباره ترکيب ثابت تيم ملي بالا گرفته. نگاه خبر آنلاين به وضعيت بازيکنان و همينطور انديشه هايي که کي‌روش در ذهن دارد، تا حدود زيادي ترکيب را پيش رويمان مي گذارد.

دروازه بان؛ عليرضا حقيقي

قطعا عليرضا حقيقي به عنوان شماره يک درون دروازه قرار مي گيرد. عليرضا تمرينات بدنسازي سخت و طاقت فرسايي انجام داده. او پس از پايان فصل يک روز هم استراحت نداشت. پس از اتمام قراردادش با پنافيل، دو روزهاي کارهاي شخصي اش را در پرتغال کرد و سريعا به اردوي تيم ملي پيوست. پس از بازي ترکمنستان هم يک روز در تهران بود و سريعا راهي کازان شد. از آنجا که حقيقي ديرتر از سايرين به تمرين ملحق شده بود، روزانه سه جلسه تمرين کرد تا آماده شود. در حال حاضر او آمادگي بدني فوق العاده اي دارد و شماره يک خواهد بود.

زوج مياني خط دفاع؛ منتظري-سيد جلال

زوج با تجربه خط دفاعي دوباره فکيس خواهند بود. سيد جلال و منتظري که سال هاست در کنار هم بازي مي کنند، گزينه هاي اصلي کروش هستند. يکي مثل پورعلي گنجي و حسين کنعاني زادگان بايد نيمکت نشين اين دو باشند. در بازي ترکمنستان و در نبود سيد جلال، کنعاني زادگان فيکس بازي کرد تا پورعلي گنجي همچنان روي نيمکت باشد. کروش قصد دارد کم کم تغييرات را در قلب خط دفاعي حاصل کند به همين دليل همچنان به سيد جلال 34 ساله و منتظري 31 ساله اعتماد خواهد کرد.

دفاع چپ؛ يک سورپرايز ديگر

در بازي ترکمنستان پاشنه آشيل تيم ملي دفاع چپ بود. پيش از اين پس از اخراج پولادي در بازي عراق هم مشخص شد احسان حاج صفي نمي تواند هيچ رقمه جاي او را پر کند. احسان هر چقدر در کارهاي هجومي فوق العاده بازي مي کند در دفاع اشتباه مي کند. در روزهايي که ديگر اميدي به بازگشت پولادي نيست و هاشم بيک زاده هم از شرايط آرماني خود فاصله گرفته، کروش قصد دارد يک مدافع چپ رو کند. قنبرپور و ميلامحمدي دو بازيکني هستند که براي دفاع چپ دعوت شده اند. احتمالا کروش به يکي از آنها ميدان مي دهد.

دفاع راست؛ وريا غفوري

کروش نشان داده در پست هاي دفاعي به ويژه دفاع هاي کناري تمايل دارد بازيکناني را بازي دهد که صرفا تدافعي باشند. به همين دليل بعيد به نظر مي رسد او رامين رضائيان را فيکس بدهند. قدرت تدافعي وريا غفوري به مراتب بيشتر از رامين است و در اين شرايط بايد او را مهره ثابت دفاع راست دانست.

هافبک دفاعي؛ آندو و...؟

آندرانيک تيموريان به عنوان کاپيتان قرار است در ميانه ميدان تيم ملي را رهبري کند. بعد از خداحافظي نکونام حالا وظايف سنگيني برعهده او افتاده است. پس از بازي ترکمنستان چند بازيکن تيم ملي با کاپيتان سابق تماس گرفتند و به او گفتند برگردد. اين نشان مي داد آندو هنوز نتوانسته قدرت رهبري خود را ثابت کند. بي شک او هم به زمان نياز دارد تا بتواند موفق تر باشد.

زوج آندو از بين عزت اللهي و اميد ابراهيمي خواهد بود. طبعا هافبک دفاعي استقلال وضعيت بهتري دارد چراکه در 4 هفته گذشته ليگ برتر براي استقلال به ميدان رفته اما عزت اللهي مدت زيادي نيست که به روستوف پيوسته و به دليل مشکل itc هنوز براي اين تيم بازي نکرده است.

بال چپ؛ احسان حاج صفي

وحيد اميري در بال چپ براي تيم ملي فوق العاده بازي مي کند اما بعيد به نظر مي رسد با وجود احسان با تجربه، او فيکس باشد. حاج صفي در ليگ برتر فوق العاده بوده و قرار است به زودي قرارداد خود را با بوخوم امضا کند. احسان در دفاع چپ پر اشتباه بود و کروش پس از بازي ترکمنستان تصميم گرفت ديگر به اين بازيکن در آن پست بازي ندهد. کروش در بال چپ غير از امير و حاج صفي، بازيکن آينده داري چون ترابي را هم در اختيار دارد. کروش ليست جديد تيم را هوشمندانه چيده تا تنور رقابت داغ شود.

بال راست؛ اشکان دژاگه

جاي خالي اشکان دژاگه در بازي ترکمنستان به خوبي مشخص بود. او مثل يک اهرم عمل مي کند. وقتي در زمين هست يا به زمين مي آيد، مي توان به وضوح تاثيرش را ديد. قدرت حمل توپ اشکان استثنايي است و با حضور خود خط حمله و دفاع ايران را قدرتمندتر مي کند. مدافعان کناري تيم ملي هميشه مي گويند دژاگه کامل ترين زوج جناح چپ و راست است.

هافبک نفوذي پشت مهاجم؛ خسرو حيدري

کروش براي اين پست خسرو حيدري آماده را در اختيار دارد و به احتمال فراوان از او به عنوان بازيکن ثابت استفاده مي کند. کارلوس خسرو را به اين پست منتقل کرد و خيلي زود مشخص شد اتفاقا توانايي زيادي براي بازيسازي دارد.

مهاجم نوک؛ سردار آزمون

بعيد به نظر مي رسد کروش سردار آزمون را روي نيمکت بگذارد تا طارمي فيکس بازي کند. اين دو بازيکن مي توانند خط حمله تيم ملي را بيمه کنند. هم سردار اين روزها آماده است و هم مهدي طارمي اما آزمون گزينه اصلي کروش براي بازي در خط حمله است.


 حضور 2 دقيقه‌اي کاروان جودو ايران در مسابقات جهاني 

 
جودو ايران در آينده‌اي نه چندان دور زنگ تفريح جودو کاران افغاني، پاکستاني و فلسطيني خواهد شد.به گزارش باشگاه خبرنگاران مسابقات جودو قهرماني جهان در حالي در آلباني قزاقستان در حال پيگيري است که تيم ملي جودو کشورمان تنها با يک نماينده در اين رقابتها حاضر شد، نماينده‌اي که در دور اول با قبول شکست مقابل حريف فرانسوي خود وداعي زود هنگام با مسابقات جهاني داشت و کاروان تک‌ نفره جودو کشورمان تنها 2 دقيقه و 17 ثانيه بر روي تاتامي جهاني حضور داشت.

اين در حالي است که جودو ايران زماني قهرمان آسيا بوده و با تيمي کامل در المپيک حضور مي‌يافته ولي اکنون اهالي جودو آرزوي حضور يک ورزشکار در المپيک را دارند.

جودوي ايران، در حالي با يک ورزشکار به مسابقات مهم جهاني اعزام شد که افغانستان که جايگاهي در جودو آسيا و جهان ندارد، با 3 ورزشکار راهي اين رقابتها شده است و تيم‌هاي مغولستان، ژاپن، کره، قزاقستان و چين با 18 جودوکار به اين مسابقات رفته‌اند و تيم‌هايي مثل ترکمنستان و تاجيکستان با هشت ورزشکار، عربستان با 5 ورزشکار، قرقيزستان با 14 ورزشکار و حتي کشورهايي مثل پاکستان،لبنان، اردن و سي‌جي هم با تعداد ورزشکار بيشتري به مسابقات جهاني اعزام شده‌اند که اين نشان دهنده عدم رغبت مسئولان فدراسيون جودو نسبت به پيشرفت جودو در ايران است.

اگر کمي منطقي باشيم و به آمار تعداد شرکت کنندگان کشورهايي مثل افغانستان، پاکستان، لبنان، اردن، امارات، قرقيزستان، ترکمنستان، تاجيکستان، عربستان، نپال و حتي فلسطين که هيچ جودوکار مطرحي ندارند و هيچ جايگاهي در جودو آسيا و جهان ندارند نگاه کنيم متوجه خواهيم شد که چه برسر جودو ايران آمده و در سال‌هاي آينده بايد منتظر باشيم تا جودوکاران اين کشورها، جودوکاران ايراني را زنگ تفريح خود قرار دهند. پس بدانيد اتفاق اين است که در آينده نه چندان دور همين کشورهايي که اسم بعضي از آنها را خيلي‌ها حتي نشنيده‌اند بالاتر از ايران قرار خواهند گرفت.

مسئولان فدراسيون معتقدند ما روي پايه جودو سرمايه گذاري کرده‌ايم، پس خوب شد که اهالي جودو معني سرمايه گذاري روي پايه را فهميدند، چون حذف تمامي نمايندگان جودو نوجوانان کشورمان در مسابقات جهاني نوجوانان دستاورد اين سرمايه گذاري است.جودو ايران فقط و فقط اين روزها متکي به سعيد ملايي شده پس بايد دست به دعا برداريم که براي او اتفاقي نيفتد ولي چه تضميني وجود دارد که تا المپيک براي او اتفاقي نيفتد؟

اگر اتفاقي براي او بيفتد جايگزيني براي ملايي نداريم، يعني جودوي ايران تعطيل مي‌‍شود.

حال سؤالاتي مطرح مي‌شود که ذهن اهالي جودو را درگير کرده است که چرا جودو محجوب از جودو خداحافظي کرد و رفت؟ چرا برگشت؟ چرا در مسابقه انتخابي حضور پيدا نکرد؟ چرا بايد با صفويه مسابقه مي‌داد؟ اصلا چرا صفويه به اردوي تيم ملي بزرگسالان دعوت شد تا با محجوب مسابقه انتخابي بدهد، مگر مي‌توانست از کشور خارج شود و بعداز همه اين داستان‌ها چرا محجوب شانس کسب سهميه المپيک را ندارد؟ اگر فدراسيون جودو پول ندارد که محجوب را به مسابقات جهاني اعزام کند.پس يک ميليارد توماني که نايب رئيس فدراسيون گفت از وزارت ورزش و جوانان گرفتيم چه شد؟ مگر هزينه اعزام يک ورزشکار چقدر بود؟

يکي ديگر از عوامل مهم و تأثير گذار در به وجود آمدن اين همه مشکل تعطيلي 2 کميته اصلي در فدراسيون جودو است، يکي کميته روابط بين‌المللي و ديگري کميته بازاريابي براي جذب اسپانسر است که ظاهرا اهميتي براي مديران فدراسيون ندارد و چون متکي به وزارت ورزش و جوانان هستند تمام پول‌هاي دريافتي از وزارت ورزش را خرج حقوق کارمندان و خرج‌هاي ديگر‌شان به هيئت‌ها که پول نمي‌دهند، بدهي هم که زياد دارند و ملي‌پوشان هم که ناراضي‌اند و نوبت به اعزام ورزشکار که مي‌رسد مي‌گويند پول نداريم و نتيجه‌اش مي‌شود حضور 2 دقيقه‌اي کاروان جودو ايران در مسابقات جهاني، اميدواريم وزارت ورزش و جوانان با تصميم منطقي و درست جودو را از اين وضعيت نجات دهد.


 خبــر 

 حاج صفي در تيم دوم شهر فرانکفورت

در حالي که طي روزهاي گذشته شايعات زيادي درباره حضور احسان حاج صفي در بوندسليگا به گوش مي رسيد گفته مي شود مقصد اين بازيکن تيم دوم شهر فرانکفورت در دسته دوم آلمان است.

پيش از اين با توجه به پيشنهاد بوخوم آلمان، گفته ميشد اين بازيکن در فصل جديد ليگ آلمان پيراهن اين تيم را بر تن خواهد کرد اما کريستين هوخ استاتر، مدير ورزشي بوخوم، در آخرين مصاحبه اش، پيوستن حاج صفي به اين باشگاه را رد کرد و اخباري که در مورد حضور ملي پوش ايراني در اين باشگاه منتشر شده را بي اساس خواند.

قرعه کشي مرحله گروهي ليگ قهرمانان اروپا انجام شد

مسي بهترين بازيکن سال اروپا

قرعه کشي ليگ قهرمانان اروپا ساعتي قبل در موناکو فرانسه برگزار شد.

به گزارش آفرينش، اين براي اولين بار است که در قرعه کشي مسابقات ليگ قهرمانان، اسپانيا به عنوان يک کشور، 5 نماينده دارد، اين اتفاق به لطف صعود مستقيم سويا به ليگ قهرمانان اروپا رقم خورد. سويا در فصل گذشته به عنوان قهرمان ليگ اروپا، جواز صعود به ليگ قهرمانان اروپا را در اين فصل به دست آورد.

فينال مسابقات اين فصل ليگ قهرمانان اروپا، در ورزشگاه سن سيرو شهر ميلان برگزار مي شود.

نتايج اين قرعه کشي، بدين شرح مي باشد:

گروه اول : پاريسن ژرمن - رئال مادريد - شاختاردونتسک - مالمو

گروه دوم : پي اس وي آيندهوون - منچستريونايتد - زسکامسکو - ولفسبورگ

گروه سوم : بنفيکا - اتلتيکومادريد - گالاتاسراي - آستانا

گروه چهارم: يوونتوس- منچسترسيتي - سويا - بورسيا مونشن گلادباخ

گروه پنجم : بارسلونا - بايرلورکوزن - آ.اس رم - باته بوريسف

گروه ششم: بايرن مونيخ - آرسنال - المپياکوس - دينامو زاگرب

گروه هفتم : چلسي - پورتو - ديناموکيف - مکابي رژيم اشغالگر قدس

گروه هشتم: زنيت سن پترزبرگ - والنسيا - ليون - گنت

ليونل مسي، برترين بازيکن سال اروپا

در حاشيه مراسم قرعه کشي مرحله گروهي ليگ قهرمانان در موناکو، ليونل مسي، ستاره تيم بارسلونا با کسب اکثريت آراي خبرنگاران منتخب 54 کشور عضو يوفا به عنوان بهترين فوتباليست قاره اروپا در فصل 2015-2014 انتخاب شد.

مسي 28 ساله فصل گذشته موفق شد در ليگ قهرمانان 10 گل بثمر برساند تا همراه با نيمار و رونالدو به عنوان آقاي گلي اين رقابت ها دست يابد. مسي که همراه با بارسلونا در فصل گذشته فاتح سه گانه شد در لاليگا و کوپا دل ري هم 48 گل بثمر رساند.

صبايي‌ها به سرعين رسيدند

تيم فوتبال صباي قم در حضور سرمربي‌ اين تيم به سرعين اردبيل رسيد. تيم فوتبال صباي قم اردويي را در سرعين اردبيل از ديروز آغاز کرده و قرار است تمرينات اين تيم در اين شهر آغاز شود. صبايي‌ها که به سرعين رسيدند قرار است براي آمادگي بيشتر در مسابقات ليگ برتر، با نظر علي دايي سرمربي اين تيم، چند ديدار تداركاتي را انجام دهند.

کفشگري: هفته اول مي‌برديم الان در رده‌هاي بالاي جدول بوديم

بازيکن تيم فوتبال پرسپوليس گفت: فکر نمي‌کنم تعطيلات ليگ به پرسپوليس ضربه بزند چرا که قطعاً کادر فني بازي‌هاي دوستانه براي تيم در نظر خواهد گرفت تا از شرايط خوبمان دور نشويم. مهرداد کفشگري در خصوص مصدوميتش، به فارس گفت: خوشبختانه وضعيت مصدوميت من خوب شده و فردا سر تمرين مي‌روم تا پزشکان تيم وضعيتم را چک کنند اما احتمالاً بتوانم تمريناتم را با تيم انجام دهم.

وي درباره وضعيت پرسپوليس پس از برد مقابل فولاد اظهار داشت: ما به هر حال نياز به برد داشتيم تا استرس از تيم دور شود. شايد اگر در هفته اول بردي به دست مي‌آورديم الان با 10 امتياز در رتبه‌هاي بالاي جدول بوديم اما به هر حال در هفته پنجم اولين برد را کسب کرديم که جاي شکر دارد چرا که بدشانسي از تيم ما دور شده است.

برانکو آمد، پاناديچ رفت

مربي تيم فوتبال پرسپوليس راهي تعطيلات شد.

آندره پاناديچ دستيار اول برانکو که در غياب اين مربي تمرينات شماري از سرخپوشان را زير نظر داشت، ايران را به مقصد کرواسي ترک کرد. به صلاحديد برانکو، 13 بازيکن پرسپوليس زير نظر پاناديچ به تمرين پرداختند و قرار است از عصرامروز تمامي بازيکنان زير نظر برانکو به تمرين بپردازند.

برانکو ايوانکوويچ که به همراه ايگور پاناديچ سفري دو روزه به کرواسي داشت ساعت 5 صبح ديروز به ايران بازگشت.

حضور احتمالي شجاعي در الغرافه

بازيکن سابق تيم ملي فوتبال ايران به تيم الغرافه قطر مي‌پيوندد.. فارس اذعان کرده که پيش‌قرارداد شجاعي با اين باشگاه قطري آماده شده و اين بازيکن فردا از آلمان به تهران مي‌آيد و سپس راهي قطر خواهد خواهد شد.شجاعي سابقه بازي در تيم‌هاي لاس پالماس اسپانيا و اوساسونا را دارد.


 دقيقه نود 

 مرادي:

فغاني به همين روند ادامه دهد دچار مشکل مي‌شود

پيشکسوت داوري کشورمان تاکيد کرد که اگر عليرضا فغاني بخواهد به همين روند ادامه دهد به مشکل مي‌خورد و بهتر است از تعداد قضاوت‌هاي او کاسته شود.

مسعود مرادي که ميهمان برنامه تلويزيوني «ورزش و مردم» بود در خصوص انتقاداتي که اين روزها به عملکرد داوري مي‌شود، اظهار داشت: براي من جاي تعجب دارد که در شروع فصل اين همه انتقاد به داوران مي‌شود. در فوتبال هزينه شده و شرايط براي تيم‌ها سخت است اما انتقادات در شروع فصل کمي عجيب است. نمي‌خواهم از داوران دفاع کنم و به تيم‌ها حق مي‌دهم چرا که امتيازات اول فصل خيلي مهم است اما داوري‌ها در اواخر فصل حساس مي‌شود ولي نمي‌دانم چرا ابتداي فصل حساس شده است.

بيل: هواداران رئال هميشه با من خوب بوده اند

گرت بيل، ستاره ولزي رئال مادريد که اين روزها مورد انتقاد کارشناسان فوتبال اسپانيا و نيز دسته اي از هواداران رئال قرار دارد، در يک مصاحبه تاکيد کرد که هيچ مشکلي با هواداران تيمش ندارد.

به گزارش ورزش سه، گرت بيل سومين فصل حضورش در رئال مادريد را پشت سر مي گذارد. او تابستان دو سال پيش را رقم 100 ميليون يورو از تاتنهام راهي مادريد شد و در مجموع نيز بازيکن موثري براي اين تيم بوده است.

البته نمي توان کتمان کرد که او فصل گذشته هرگز نتوانست درخشش سال اول حضورش در رئال را تکرار کند. گرت بيل که براي اولين بار با زبان اسپانيايي مصاحبه مي کرد، در مورد رابطه اش با هواداران به تلويزيون رئال مادريد گفت: هواداران رئال هميشه با من خوب بوده اند و براي من بازي در اين تيم مثل يک روياست. در فصل جاري همه توانم را در زمين براي موفقيت رئال خواهم گذاشت.

بيل که پيش از اين عکس هايي از او در حال يادگيري زبان اسپانيايي منتشر شده بود، در اين مصاحبه نشان داد که پيشرفت او در فراگيري زبان اسپانيولي چشمگير بوده است.

وضعيت مبهم انتقال شريفي به اتريش

در حالي که پيش از اين گفته مي شد پرونده حضور مهدي شريفي در راپيدوين بسته شده است، مسوولان تيم اتريشي در تکاپو هستند مذاکرات را با مهاجم ايراني دنبال کنند.

مهدي شريفي در صورتي که مهاجم اسلوونيايي راپيدوين از اين تيم جدا شود به عنوان گزينه اصلي قراردادش را با اين تيم امضا خواهد کرد تا دغدغه هاي حسين فرکي در خط حمله تيمش افزايش يابد.

سرمربي سپاهان که پيش از اين با مشکل در امضاي قرارداد پريرا تيمش را در چالش بزرگي ديده در صورت جدايي شريفي با خلا بزرگي در خط حمله تيمش مواجه خواهد شد.

در حال حاضر سرنوشت حضور شريفي در فوتبال اتريش بستگي به توافق مسوولان راپيدوين با اريک بريک، مهاجم اسلوونيايي تيم شان دارد که به دنبال جدايي از اين تيم است. در صورت جدايي اين مهاجم گلزن، شريفي جايگزين او خواهد شد.

مديرعامل تراکتور:

تمام و کمال از اوليويرا حمايت مي‌کنيم

مديرعامل باشگاه تراکتورسازي تبريز گفت: هم من و هم هيأت مديره به توني اوليويرا گفتيم که به طور کامل از او حمايت مي‌کنيم.

به گزارش آفرينش و به نقل از فارس ، سعيد عباسي در مورد وضعيت تراکتورسازي و اينکه اين تيم باوجود عملکرد خوب در فصل نقل و انتقالات نتوانست نتايجي که قابل انتظار بود کسب کند، اظهار داشت: در مورد بحث نتيجه و مسائل فني توني اوليويرا بايد صحبت کند. برخي مسائل در اين مورد بي‌تاثير نبودند. تعدادي از نفرات تيم 7-8 ماه به دور از ميادين بودند و 4 بازيکن خارجي جديد با نظر توني اوليويرا به تيم اضافه شدند. براي اينکه اين نفرات بتوانند به هماهنگي برسند نياز به زمان داريم. اميدوارم در فرصت تعطيلي 20 روزه ليگ برتر هماهنگي تيم بالاتر برود.

دردسر پاسپورت آمريکايي گوام ادامه دارد

در حالي که تيم ملي گوام براي برگزاري ديدار سوم خود در چارچوب انتخابي جام جهاني بايد با ايران مصاف دهند، پاسپورت آمريکايي همچنان دردساز شده است.

به گزارش ورزش سه، گوامي ها که در ابتدا اعلام کرده بودند با حضور در قطر آماده حضور در ايران خواهند شد با تغيير برنامه شان در ادامه مبدا خود را پاکستان اعلام کردند. پاکستان با توجه به اينکه حافظ منافع ايران محسوب مي شود شرايط مساعدتري براي اهداي ويزا به کاروان گوام را دارا بود و با اقبال مساعد امور بين الملل ايران براي انجام رفرنس مربوط به کارهاي ويزا همراه شد.

در حالي که فدراسيون ايران به دنبال کارهاي مربوط به حضور گوامي ها از پاکستان بودند، مسوولان اين تيم اعلام کردند با توجه به برگزاري اردوي خود در توکيو و کشور ژاپن کارهاي مربوط به صدور ويزاي شان از اين کشور اقدام شود و در حال حاضر امور بين الملل فدراسيون به دنبال پيگيري اين مساله از سفارت ايران در ژاپن است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته