جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/06/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5076

با حضور مسئولان کشوري و استاني صورت گرفت؛
بهره‌برداري از فاز نخست خط يک پروژه قطار شهري، با راهبرد جهادي شهرداري تبريز

با حضور نماينده ولي فقيه در استان و استاندار آذربايجان شرقي و شهردار تبريز و فرزند شهيد باکري انجام پذيرفت:
بهره برداري از تقاطع سه سطح شهيد حميد باکري به عنوان زيباترين پروژه عمراني شهر


 با حضور مسئولان کشوري و استاني صورت گرفت؛
 بهره‌برداري از فاز نخست خط يک پروژه قطار شهري، با راهبرد جهادي شهرداري تبريز 

 با حضور مسئولان کشوري و استاني، فاز نخست از خط اول پروژه قطار شهري تبريز، با راهبرد جهادي شهرداري تبريز، آغاز به کار کرد.به گزارش شهريار، با بهره‌برداري از فاز نخست خط اول متروي تبريز، شهروندان مي‌توانند مسير 8 کيلومتري ايستگاه ائل‌گلي تا بلوار 29 بهمن را با دو رام قطار شهري (10 واگن) طي کنند.

در مراسم بهره‌برداري از پروژه تحول‌آفرين شهر تبريز، نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه تبريز، وزير علوم، تحقيقات و فناوري، استاندار آذربايجان‌شرقي، رييس‌ سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي کشور، تني چند از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر تبريز، خانواده معظم شهدا و ايثارگران و عموم شهروندان تبريزي، حضور داشتند.

عمليات اجرايي پروژه قطار شهري تبريز، که از سال 82 آغاز شده است، از پروژه‌هاي پر افت‌و‌خير شهر تبريز به شمار مي‌رود که بهره‌برداري از آن در يک دهه اخير، با وعده‌‌هاي دنباله‌دار همراه بوده است؛ با اين حال، همزمان با آغاز فعاليت چهارمين دوره فعاليت شوراي اسلامي شهر تبريز، با ايده‌هاي اقتصادي دکتر نجفي شهردار تبريز و همراهي مجدانه مديران استاني، سال پيش، سرانجام نخستين واگن‌هاي مترو وارد تبريز شد. با شتاب‌گيري در روند خريد و ترخيص واگن‌ها، دو رام ديگر نيز خرداد گذشته وارد دپوي ائل‌گلي شد. هم‌اکنون دو رام ديگر نيز خريداري‌شده و در آستانه ورود به تبريز است. به اين ترتيب، تعداد واگن‌هاي پروژه قطار شهري، به زودي، به 30 واگن، (شش رام ِپنج واگنه) افزايش خواهد يافت.

خط يک متروي تبريزي، به طول 17.2 کيلومتر با 18 ايستگاه از ميدان ائل گلي آغاز واز طريق بلوار شهيد باکري و 29بهمن، خيابان امام‌خميني(ره)، چهارراه‌محققي، باغ‌گلستان و خيابان خيام به کوي‌لاله ختم مي‌شود.

حدود 8کيلومتر از مسير به صورت تونل عميق طراحي شده و با دو دستگاه حفار TBM در عمق حدود 14ـ25 متري کف تونل در حال حفاري مي باشد.

خط نخست خط يک مترو، شامل شش ايستگاه ائل‌گلي، امام رضا(ع)، خيام، سهند، 29 بهمن و استاد شهريار بوده و تا پايان سال جاري، به صورت رايگان در خدمت شهروندان خواهد بود.

نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي تاكيد كرد:

ضرورت تكميل هر چه زودتر فاز هاي بعدي مترو تبريز

نماينده ولي فقيه در استان آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز بر ضرورت تكميل هر چه سريعتر فازهاي بعدي مترو تبريز تاكيد كرد.

آيت الله محسن مجتهد شبستري در مراسم بهره برداري از فاز اول خط يك مترو تبريز با اعلام اين مطلب اظهار داشت: تكميل فاز لول مترو تبريز در طول 12 سال صورت گرفته است اما بايد مسئولان امر با تلاش و سعي شبانه روزي خود فازهاي بعدي را در مدت زمان تهيين شده به اتمام برسانند..

امام جمعه تبريز با تايد بر اينكه وجود نترو در كلانشهرها يك ضرورت محسوب ميشىد اظهار كرد:: جلوگيري از اتلاف وقت مردم و شهروندان يكي از مزاياي قابل توجه مترو مي باشد كه باعث كاهش هزينه ها صرفه جوييدر زمان مي شود.

نماينده مردم استاندر مجلس خبرگان رهبري با تصريح بر اينكه كاهش آلودگي هوا از ديگر مزاياي بهره مندي از مترو مي باشد گفت: وجود و حركت خودرو هاي تك سرنشين علاوه بر ايكه باعث آلودگي هواي شهرها مي شودموجب ترافيك سنگين در شهر مي شود اما با بهره مندي از مترو مي توان مسير يك ساعته را در نصف مدت و يا مدت زمان كمتر طي كرد.

امام جمعه تبريز با تاكيد بر اينكه نام گذاري سالها توسط مقام معظم رهبري فقط مخصوص يك سال بخصوص نيست اظهار داشت: در سال همدلي و همزباني مردم و دولت هم بايد شاهد همدلي دولت با ملت و هم همدلي مردم با دولت باشيم.

آيت الله شبستري همچنين با اشاره به فرهنگ سازي در كشورهاي پيشرفته براي استفاده از وسايل حمل و نقل عمومي خواستار توجه جدي شهروندان بهبه استفاده ازوسايل نقليه عمومي در مسافرتهاي درون شهري به جاي استفاده از سواري شخصي شد.

وزير علوم تحقيقات و فناوري:

تبريز و آذربايجان منشا تحولات ايران است

وزير علوم، تحقيقات و فناوري گفت: توفيق اين را دارم که به عنوان نماينده دولت در اين روزهاي فرخنده در شهري باشم که هميشه منشا تحولات ايران بوده است.

دکتر محمد فرهادي که در مراسم افتتاح فاز اول خط يک مترو تبريز حضور داشت اظهارداشت: تبريز از ديرباز مهد پرورش بزرگان و علما بسياري بوده و بسياري از نخبگاني که در راس امور دولت قرار گرفته اند از اين شهر دانشگاهي برخواسته‌اند.

وي با اشاره به موقعيت مهم شهر تبريز به عنوان نقطه ي اتصال ايران به اروپا گفت: اين شهر همواره مورد توجه علما و شعرايي همچون مولانا بوده و امروز نيز خواستگاه شعراي بسياري است.

وزير علوم، تحقيقات و فناوري کشور در بخش ديگري از سخنان خود با تاکيد بر پيشرفت چشمگير شهر تبريز طي چند سال گذشته افزود: يکي از اصلي ترين اهداف دولت سوق شهرها به سمت توسعه است که امروز با افتتاح خط يک مترو تبريز شاهد رسيدن دولت به بخشي از اين هدف در اين شهر خواهيم بود.

وي همچنين با اشاره به وضعيت اقتصادي کشور تصريح کرد: خوشبختانه با از بين رفتن تحريم ها علي الاخصوص قطعنامه 1929 به زودي شاهد تحولات گسترده اي در جاي جاي اين کشور عظيم خواهيم بود.

شهردار تبريز:

وحدت و همگرايي، رمز تداوم حرکت پرشتاب مترو است / مصمم به استمرار حرکت‌هاي تحول‌آفرين هستيم

شهردار تبريز، مديريت واحد شهري را رمز موفقيت شهرهاخواند و افزود: علي‌رغم نبود ساز و کار قانوني اين الگوي مديريتي، در دو سال گذشته، با حمايت ها و مديريت ارزشمند استاندار تلاش‌گر، شاهد يک مديريت همدل و هماهنگ در رابطه با پروژه‌هاي شهري بوده‌ايم.

به گزارش شهريار، دکتر صادق نجفي در مراسم بهره‌برداري از فاط نخست از خط يک پروژه قطار شهري تبريز، اظهار داشت: با اتکا به همين همت و وحدت، شهرداري تبريز سال گذشته پروژه‌هايي عظيمي را با اعتبار 1400 ميليارد تومان شروع کرد؛ امسال نيز پروژه‌هاي ديگري با 1000 ميليارد تومان در حال انجام است. وي با اشاره به اين‌که طبق ارزيابي‌هاي توسعه‌محور، هزينه 5 هزار ميليارد تومان براي رسيدن وضيت شمال غرب به متوسط کشوري، مورد نياز است؛ اظهار داشت: اين در صورتي است که شهرداري تبريز 2 هزار ميليارد تومان در شهر تبريز سرمايه گذاري کرده است.

شهردار تبريز به اعتبارات تخصيص‌يافته از سوي دولت و شهرداري تبريز به پروژه مترو اشاره کرد و گفت: تا سال 93 کل مبلغ تزريق‌شده به پروژه قطار شهري از سوي دولت 560 ميليارد تومان و از سوي شهرداري 218 ميليارد تومان بوده‌است؛ اين در صورتي است که سال گذشته، 440 ميليارد تومان از سوي شهرداري و 90 ميليارد تومان نيز از سوي دولت، تزريق شده است.

دکتر نجفي با بيان اين‌که براي خط دو قطار شهري، 540 ميليارد تومان بودجه، مقرر شده‌‌ که 140 ميليارد تومان آن تا کنون در سال جاري هزينه شده است؛ اظها داشت: در همين خط 318 ميليون يورو فاينانس مقرر شده‌است؛ به اين ترتيب، اين دو مبلغ، در کنار 517 ميليون دلار مصوب سفر رييس‌جمهور محترم که هم‌اکنون در حال اخذ آن هستيم، رقم بزرگي است که در حال تزريق به خط دوم پروژه قطار شهري تبريز است.

وي با تاکيد بر اين که شتاب اجراي توسعه مترو، توقف‌پذير نيست، خاطرنشان کرد: همدلي و همزباني، رمز تحقق پروژه قطار شهري است؛ با اين پشتوانه معنوي، مصمم به ادامه حرکت ها تحول آفرين هستيم.

با تداوم اين روند و ادامه حمايت ها و هماهنگي هاي استاني و ملي، پروژه قطار شهري، در بخش هاي متعدد خريد واگن و توسعه زيرساخت هاي ريلي و عمراني، با شتاب بيشتري تحقق خواهد يافت.

مديرعامل سازمان قطار شهري تبريز:

هيچ مشکلي در زمينه اجرايي مترو نداريم / 10 هزار و 560 ميليارد ريال براي خط يک هزينه شده است

مديرعامل سازمان قطار شهري تبريز، گفت: در موقعيت طلايي سازمان قطار شهري واقع شده‌ايم، چرا که با تلاش‌هاي جناب استاندار و به خصوص معاون عمراني و حمايت‌هاي شهردار محترم، شورا و نمايندگان مجلس، هيچ مشکلي در زمينه اجرايي نداريم.

به گزارش شهريار، صادق پشمينه‌آذر، در مراسم بهره‌برداري از فاز نخست خط يک پروژه متروي تبريز با بيان اين مطلب اظهار داشت: سازمان قطار شهري با داشتن دو خط اجرايي با 38 ايستگاه به مسافت 40 کيلومتر، و چهار مجتمع پايانه در دو خط تعريف شده است. وي اضافه کرد: اگر اين خطوط نهايي شود، 80 هزار نفر در ساعت در يک جهت جابجايي مسافر ميسر خواهد شد که در کاهش آلودگي هوا و افزايش ايمني تاثيرگذار خواهد بود.

مديرعامل سازمان قطار شهري تبريز، خاطرنشان کرد: در حال حاضر، حدود 12 هزار ميليارد ريال در پروژه مترو هزينه شده و براي اتمام خط يک به همين مبلغ نياز داريم و جمع اين مبالغ هم براي خط دو مورد نياز است. پشمينه‌آذر اعتبار هزينه‌شده براي خط يک را تا کنون 10 هزار و 560 ميليارد ريال عنوان کرد و افزود: پروژه‌اي با اين عظمت، براي اين شهر و شهروندان يک افتخار ماندگار است.

وي ادامه داد: طبق تعريف فاز يک خط اول، در اولين روز بهره‌برداري، مدت انتظار در هر ايستگاه، 15 دقيقه است؛ اين مدت با رسيدن تعداد رام‌ها به شش رام، به هفت دقيقه کاهش خواهد يافت.


 با حضور نماينده ولي فقيه در استان و استاندار آذربايجان شرقي و شهردار تبريز و فرزند شهيد باکري انجام پذيرفت:
 بهره برداري از تقاطع سه سطح شهيد حميد باکري به عنوان زيباترين پروژه عمراني شهر  

 در اولين روز هفته دولت و در آستانه ميلاد هشتمين اختر آسمان ولايت و امامت تقاطع سه سطح شهيد حميد باکري به بهره برداري رسيد.

زيباترين پروژه عمراني شهر تبريز که به نام شهيد حميد باکري مزين شده است با حضور نماينده ولي فقيه در استان، استاندار آذربايجان شرقي، شهردار تبريز، اعضاي شوراي اسلامي شهر و جمعي از مديران ارشد استاني در اولين روز هفته دولت و همزمان با ميلاد امام رضا (ع) مورد بهره برداري قرار گرفت.

پروژه سه سطح حميد يکي از پروژه هاي مهم شهري تبريز مي باشد که با دستور شهردار تبريز از سال 93 آغاز شد و در دو فاز مورد بهره برداري قرار گرفت.

فاز دوم اين پروژه مهم بر اساس برنامه زمانبندي بايد در طول 10 ماه به پايان مي رسيد که در سايه تلاش شبانه روزي متخصصان و کارگران زحمت کش دوماه زودتر از موعد مقرر و در مدت زمان 8 ماه تکميل و آماده بهره برداري شد.

اين پروژه نقش اساسي در روانسازي و تسهيل ترافيک ورودي شرق تبريز خواهد داشت و به عنوان پروژه اي با معماري زيبا به يکي از نمادهاي تبريز تبديل خواهد شد.

فاز دوم پروژه سه سطح حميد روگذري با طول 285 متر و عرض عرشه 17 متر با هزينه اي بالغ بر 95 ميليارد ريال به عنوان يکي از مهمترين پروژه هاي شهرداري منطقه دو تبريز از امروز در خدمت شهروندان تبريزي قرار گرفته است.

در مراسم بهره برداري از پل سه سطح حميد علاوه بر حضور مسئولان ارشد استاني و شهري مدعو ديگري نيز حضور داشت، مهندس احسان باکري يادگار سردار رشيد اسلام شهيد حميد باکري با حضور در خود حال و هواي خاصي به اين مراسم بخشيده بود.

در اين مراسم که با استقبال گسترده شهروندان تبريزي برگزار شد امام جمعه تبريز و نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي، استاندار آذربايجان شرقي و تعدادي از اعضاي شوراي شهر و شهردار اين منطقه از تبريز به سخنراني پرداختند.

عباس عادلي شهير در اين مراسم گفت: شهرداري منطقه دو تبريز بر اساس مصوبات شوراي شهر و دستورات شهردار کلانشهر تبريز تکاليف و ماموريت هاي محوله را به بهترين شکل اجرا مي نمايند.

شهردار منطقه دو افزود: شهرداري منطقه دو در سال گذشته فعاليت ويژه و جهش بزرگي در اجراي پروژه هاي عمراني داشت و پروژه هاي مهمي را در کمترين زمان و بهترين کيفيت تقديم شهروندان ساکن در اين منطقه نمود.

وي با اشاره به اينکه بهره برداري از پل سه سطح حميد دو ماه زودتر از موعد برنامه ريزي شده صورت گرفته است افزود: با تلاش شبانه روزي زحمتکشان مردم تبريز، آخر آبان ماه سال جاري نيز شاهد افتتاح طرح شبدري ائل گلي خواهيم بود.

عادلي شهير در پايان سخنانش با اشاره به اينکه منطقه دو در طرح هايي نظير ساماندهي ميدان حکومتي، گلزار شهدا، ترامواي شهري و چند پروژه مهم ديگر شهرداري معين مي باشد گفت: در سال جاري 85 پروژه با اعتباري بالغ بر 350 ميليارد تومان در شهرداري منطقه دو تبريز در حال اجرا مي باشد.

شهردار تبريز در حاشيه بهره‌برداري از پروژه حميد عنوان کرد؛

موفقيت پروژه حميد، مرهون پشتوانه‌هاي مطالعاتي عمران شهري

شهردار تبريز، تقاطع غيرهمسطح حميد را نماد بارز همت عمراني مديريت شهري تبريز خواند و گفت: حرکت پرشتاب شهرداري تبريز در حوزه عمران و سازندگي شهر، همچنان تداوم خواهد داشت.

دکتر صادق نجفي در حاشيه مراسم بهره برداري از فاز دوم پروژه تقاطع غيرهمسطح حميد با بيان اين مطلب خاطرنشان کرد: اجراي اين پروژه نفيس و کم‌نظير، با ويژگي هاي خاص معماري و زيبايي، همراه بوده و با در نظر داشتن حجم و وسعت ساختاري پروژه، دستاورد ارزشمندي به شمار مي‌رود.

وي ادامه داد: ضرورت طراح و اجراي پروژه حمد در سه سطح، نکته‌اي است که با در نظر داشتن نيازسنجي‌هاي مربوط به حجم تردد اين مسير، قطعا در آينده، بيشتر بارز خواهد بود.

شهردار تبريز خاطرنشان کرد: موفقيت پروژه حميد چه از نظر جلوه ظاهري و چه از نظر نقشي که در روان‌سازي ترافيکي شهر خواهد داشت، مرهون پشتوانه‌هاي مطالعاتي است.

وي با بيان اين که افتخار مي کنيم که يکي از اقدامات ماندگار عمران شهري، به نام شهيد حميد باکري، مزين شده است، گفت: ايده‌هاي عمراني شهرداري تبريز با برخورداري از نيازسنجي‌هاي لازم، تحول اساسي در چهره شهر را هدف گرفته و با اتکا به همدلي و همزباني ارزنده‌اي که در بخش‌هاي مختلف اجرايي شهر، حاکم است، همچنان تداوم خواهد داشت.

نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز: اصلاح مسيرها؛ راه حل معضل ترافيک تبريز

نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز گفت: اصلاح طريق و راه سازي و ساخت معابر عمومي مسئله اي ضروري براي شهرها بخصوص کلانشهري مانند تبريز مي باشد.

به گزارش شهريار، آيت الله محسن مجتهد شبستري در مراسم بهره برداري از پروژه تقاطع سه سطح حميد اشاره به سفارش امام هشتم شيعيان در رابطه با خدمات اجتماعي گفت: تمامي خدمات و فعاليت هايي که براي سهولت و آسايش مردم انجام مي گيرد از نظر اسلام ارزشمند است، راه سازي، اصلاح طريق، تهيه مقدمات ازدواج جوانان و اسکان از خدمات اجتماعي ارزشمندي است که امام رضا (ع) آنها را مورد تاکيد قرار داده اند.

وي با اشاره به اينکه اصلاح طريق و راهسازي در هر زمان مفيد و لازم مي باشد گفت: در کلانشهرهايي مانند تبريز که مسئله ترافيک به يک معضل تبديل شده است و رفت آمد ها با مشکلاتي مواجه است چنانچه پلي، اتوباني و يا جاده اي احداث شود که از نظر اياب و ذهاب و آسايش مردم تاثير گذار باشد مصداق فرمايش امام رضا (ع) خواهد بود.

نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي با تاکيد بر اينکه افتتاح پل حميد از جمله مصاديق اين حديث شريف است گفت: بر اساس اعلام شهردار زحمتکش و تلاشگر تبريز، در اين منطقه علاوه بر افتتاح پل حميد، دروازه قرآني نيز تعريف و اجراخواهد شد که امري مبارک مي باشد زيرا تبريز يک شهر مذهبي و انقلابي مي باشد که مردم ولايتمدار آن در هر صحنه اي حاضر هستند.

آيت الله مجتهد شبستري در پايان سخنانش با تقدير از کليه تلاشگراني که در اتمام اين طرح مهم شهري زحمت کشيدند گفت: مسئولان دولتي، شهرداري و بخش هاي خصوصي فعال درعرصه هاي عمراني بايد در تامين مسکن مردم، راه سازي و توسعه معابر شهري و ايجاد و تسهيل مقدمات ازدواج جوانان بايد فعاليت بيشتري انجام دهند.

استاندار آذربايجان شرقي عنوان کرد؛

پروژه حميد، معضل يکي از نقاط کور ترافيکي تبريز را حل مي‌کند

استاندار آذربايجان شرقي با بيان اين که با افتتاح پروژه سه سطح حميد معضل يکي از نقاظ کور ترافيکي تبريز حل خواهد شد، گفت: در گذشته، اختلاف ادارات مختلف رکود و توقف پروژه هاي شهري مي شد .

دکتر اسماعيل جبارزاده در مراسم بهره برداري از پروژه تقاطع سه سطح سردار شهيد حميد باکري گفت: فاز اول اين پروژه مهم ترافيکي سال گذشته توسط معاون اول رئيس جمهور افتتاح شد و خوشحاليم که فاز دوم نيز همزمان با آغاز هفته دولت و دهه کرامت پيش از موعد مقرر مورد بهره برداري قرار مي گيرد .

استاندار آذربايجان شرقي با تاکيد بر اينکه بناي دولت تدبير و اميد بر وحدت و همدلي است اظهار داشت: اجراي سريع پروژه سه سطح حميد از برکات وحدت و همدلي مسئولان مختلف است. تلاش شهرداري تبريز با همکاري اداراتي نظير، آب و فاضلاب، مخابرات، شرکت برق، آب منطقه اي و منابع طبيعي منجر به اجراي اين پروژه مهم شهري شد

جبارزاده با تاکيد بر اينکه توصيه رئيس جمهور بر وحدت و همکاري بين تمامي دستگاههاي خدمتگذار مي باشدگفت: پروژه سه سطح حميد نمادي از همکاري، وحدت و همدلي مسئولان استان مي باشد .

استاندار آذربايجان شرقي با اشاره به اينکه در تمامي شهرهاي استان پروژه هاي مختلفي در حال اجراست گفت: گواهي مي دهم مجموعه شهرداري تبريز و شوراي شهر با تمام توان در جهت رفع مشکلات تبريز تلاش مي نمايند .

نماينده ارشد دولت تدبير و اميد در آذربايجان شرقي افزود: اگر روزي چهره تبريز چهره غير پيشرفته و عقب مانده مي نمود اما امروز، در سايه تلاش دو سال گذشته شهرداري تبريز به شهري متفاوت تبديل شده است .

وي متذکر شد: امروز گردشگران از تميزي و نظافت شهر مي گويند و همچنين از تبديل شهر به کارگاه بزرگ سازندگي توصيف مي‌کنند که اين امر، امتياز مهم شهرداري به شمار مي‌رود.

دکتر جبارزاده با بيان اين‌که همت تمام مسئولان بر اين است که با حمايت از اقدامات عمراني، تبريز را نگين شهرهاي ايران کنند، گفت: در هفته دولت 833 پروژه در جاي جاي استان با اعتباري بالغ بر 1600 ميليارد تومان به بهره‌برداري مي‌رسد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته