جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/06/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5082


بخشنامه 5 بندي رئيس قوه قضاييه درباره انتخابات‌هاي 94


سرمقاله


لاريجاني: مهرماه؛ اعلام نظر قطعي مجلس درباره برجام

پس از ديدار اوباما با ملک سلمان؛
اعلام حمايت رياض از مذاکرات هسته‌اي ايران


اطمينان کري براي حمايت آمريکا از توافق هسته‌اي در آينده


اردوغان: غرب در ليبي و عراق به دنبال منابع نفتي بوده است


توافق هسته اي، آغاز فصلي جديد در روابط ايران و جمهوري چك


بشار اسد به زودي مهم‌ترين مواضع خود را بيان مي‌کند


موافقت انصارالله يمن با سند سازمان ملل براي حل بحران


تصميم امارات براي خروج نيروهايش از يمن


ماندگار بر جريده عالم


يك نكته از هزاران


ميز خبر


 بخشنامه 5 بندي رئيس قوه قضاييه درباره انتخابات‌هاي 94 

 
رئيس قوه قضاييه در خصوص برگزاري دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي و پنجمين دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبري بخشنامه‌اي صادر کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومي قوه قضاييه، متن کامل بخشنامه رئيس قوه قضاييه به شرح زير است:

با توجه به نتايج مؤثر عملکرد ستاد پيشگيري و رسيدگي به جرايم انتخاباتي در دوره‌هاي گذشته و نظر به برگزاري دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي و پنجمين دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبري در اسفندماه سال 1394 و در اجراي ماده 67 قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي مصوب 7/ 9/ 1378 با اصلاحات بعدي، که «تشکيلات قضايي در حوزه انتخابيه به منظور پيشگيري از وقوع جرم، ضمن هماهنگي با ناظرين شوراي نگهبان و هيأت اجرايي اقدامات لازم را در محدوده مقررات معمول مي‌دارد» و ساير موادي که مشتمل بر جرايم انتخابات مجلس شوراي اسلامي است از قبيل مواد 55، 57، 58، 59، 61، 65 و 66 قانون مذکور و فصل هشتم قانون مجازات اسلامي، در سه مرحله قبل، حين و پس از برگزاري انتخابات، ضروري است با هماهنگي و برنامه‌ريزي مناسب، منسجم و اثربخش اقدامات ذيل صورت پذيرد:

1-‌ در مراکز استان ستاد ويژه‌اي جهت پيشگيري و رسيدگي به جرايم انتخاباتي به مسئوليت رئيس کل دادگستري با حضور دادستان، مسئولان و نمايندگان نهادها، سازمان‌ها و دستگاههاي ذي‌ربط قضايي تشکيل مي‌شود و ضمن رصد و پايش مستمر امور و فعاليت و استفاده از ظرفيت ساير نهادهاي مسئول، تدابير و تمهيدات لازم را نسبت به اجرا و اعمال دقيق قانون و نيز پيش‌بيني و پيشگيري از وقوع جرايم انتخاباتي معمول دارند.

2- در کليه شهرستان‌هاي استان ستاد مشابهي با مسئوليت رئيس دادگستري شهرستان و با ترکيب رده متناظر استاني، زير نظر ستاد ويژه استان وظايف محوله را انجام دهند.

3- ستاد ويژه در مرکز و با ترکيب نمايندگان دستگاهها، نهادها و ارگانهاي قضايي مرتبط با انتخابات به مسئوليت دادستان کل کشور و دبيري معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم تشکيل، ضمن هدايت و هماهنگي ستادهاي استاني و استفاده از ظرفيت ساير نهادهاي مرتبط تدابير و تمهيدات پيشگيرانه و اقدامات لازم و ضروري را در حدود قوانين و مقررات اتخاذ و اقدامات مقتضي معمول نموده و از نتايج حاصله مستمراً حوزه رياست را مطلع نمايند.

4- رؤساي کل دادگستري‌هاي سراسر کشور موظفند شعبي از دادگاه‌ها و دادسراهاي حوزه قضايي تحت تصدي خود را به منظور رسيدگي خارج از نوبت به جرايم انتخاباتي اختصاص دهند.

5- آگاه‌سازي عمومي و توجيه، ارشاد و اقناع اشخاص حقيقي و حقوقي، مديران دستگاه‌هاي اجرايي، تشکل‌ها، کانديداها و رؤساي ستادهاي انتخاباتي آنان با هدف همسوسازي، بازدارندگي و ترويج قانون مداري از طريق تشريح و توضيح مفاد قانون جرايم انتخاباتي و مجازات‌هاي تعيين شده که از جمله وظايف اساسي و مهم ستادها محسوب مي‌گردد، نقش مؤثري در اجراي منويات مقام معظم رهبري (مدظله‌العالي) و کاهش و پيشگيري از بروز جرايم انتخاباتي داشته و ان‌شاءالله موجب افزايش مشارکت حداکثري و ارتقاء امنيت و سالم سازي فضاي انتخابات خواهد شد.

صادق آملي لاريجاني


 سرمقاله 

 تهران؛ ايستگاه آخر سرطان

حميدرضا عسگري

سلامتي و تندرستي نعمتي است كه ياراي شكر گزاري آن درقاب معنا ومفهوم نمي‌گنجد و تنها زماني شكرگزار سلامت جان خويش هستيم كه خبر از دست رفتن دوستان و نزديكان و مشاهير جامعه را مي‌شنويم و يا از نزديك مي بينيم. در دل اين شهر هرروز صدها نفر بي سروصدا جان خود را ازدست مي‌دهند و كسي علت آن را جويا نمي‌شود. تنها با فوت بزرگان و نامداران عرصه‌هاي مختلف ورزشي، هنري، سياسي، علمي و... است كه متوجه مي‌شويم سرطان دركمين ما نشسته است و هر روز قربانيان بيشتري را به كام خويش مي‌كشد. بايد پذيرفت كه اين نامداران نيز بخشي از اين جامعه هستند و چون اسم و رسمي براي خود دارند، فوت شدنشان براثر سرطان خبرساز مي‌شود.

كافي است سري به بيمارستان‌ها و مراكز درماني تخصصي بزنيد تا متوجه گرفتاري بيماران مبتلا و يا مشكوك به سرطان شويد. بيماراني كه نه سابقه بيماري خاص داشته و نه براثر وراثت دچار عوارض سرطان بوده‌اند. اكثر اين بيماران در طي يك دهه اخير نشانه و آفت‌هايي را از بابت سرطان در بدن خود احساس كرده‌اند و امروز اين مشكلات به چالشي بزرگ براي سلامتي آنها مبدل شده است، اما هيچكدام اسم و رسمي ندارند كه دردشان را به گوش مردم برسانند.

بايد پذيرفت كه تهران به شهري نفس‌گير بدل شده و نشانه‌هاي آن هم انتشار آمارهايي از کاهش مطلوبيت زندگي در اين شهر است. فوت سالانه بيش از 3هزار نفر به علت آلودگي هوا، رکوردزني آمار ابتلا به سرطان، ابتلاي چهار هزار نفر شهروند تهراني به اختلالات رواني، تنها جامعه آماري کوچکي از هزاران پيامد زندگي در شهر تهران در اين چند سال است. اما مگر دراين سال‌ها چه اتفاقي رخ داده كه تهران و پايتخت نشينان به چنين تاواني گرفتار شده‌اند؟ آلودگي هوا، تغذيه ناسالم، آسيب‌هاي امواج مغناطيسي، ازجمله دلايل اصلي بروز سرطان و ديگربيماري‌هاي صعب العلاج در تهران مي‌باشند.

پديده ريزگردها هر ازگاهي به تهران هم سرايت مي‌کند اما در نبود آنها آلودگي سوخت‌هاي فسيلي ناشي از خودروها و کارخانه‌هاي صنعتي جبران کننده آن هستند. امروزه هواي تهران به سبب ازدياد آلاينده‌هايي همچون مونواکسيد کربن، دي اکسيد نيتروژن، دي اکسيد گوگرد و... مردم را وادار به استنشاق هوايي مسموم کرده است و اجباراً آنها را به سمت بيماري‌هاي تنفسي و سرطان‌سوق مي‌دهد. مواد آلاينده موجب بروز بيماري‌هاي خوني در برخي افراد گرديده است كه حتي با شيمي درماني هم نمي‌توان آنها را مداوا كرد. اين درحالي است كه هزينه‌هاي درمان چنين بيماري‌هايي از عهده اكثر بيماران برنمي‌آيد.

عدم کيفيت در سيستم سوخت خودروهاي توليدي و سوخت مورد استفاده در سال‌هاي قبل، وجود کارخانجات صنعتي در مناطق شهري و ساخت و سازهاي غير اصولي و نابودي اکوسيستم از عوامل تاثيرگذار در افزايش آلودگي هواي تهران مي‌باشد.

تغذيه غير اصولي نيز در کلان شهر تهران عامل ديگري در بروز سرطان‌ها و بيماري‌هاي فراوان براي مردم پايتخت شده است. 

استفاده از مواد غذايي فريزشده که خاصيت غذايي خود را ازدست داده، در کنار رواج استفاده از فست فودها و غذاهاي آماده و پرچرب در روند زندگي مردم عامل بروز بيماري‌هاي قلبي و عروقي گرديده که سلامتي قشرکثيري از مردم جامعه را به خطر انداخته است. اما نکته بسيارمهمي که اين روزها سلامت مردم پايتخت را به خطر انداخته آلودگي آب شرب مردم تهران مي‌باشد. امروز آلودگي‌هاي آب با چشم غيرمسلح به شكل رسوبات و ته نشين شدن درظرف هاي آب كاملا مشهود است و حجم قابل توجهي ازاين آلودگي‌ها وارد بدن ما مي‌شود.

اما امواج ماکروويو از ديگر عوامل بروز سرطان مي‌باشد که با توسعه تکنولوژي و ارتباطات سلامت مردم را مورد هجوم قرار داده است. اين امواج مانند نور مرئي از جنس امواج الکترو مغناطيسي هستند. تمام امواج راديويي، مادون قرمز، نور مرئي، موبايل، راديو، ماهواره... از جنس امواج الکترو مغناطيسي هستند و فرق آنها در فرکانس و توان تشعشع آنهاست.

امواج ماکروويو با برخورد با مولکول‌هاي زنده ساختار آنها را تغيير داده و موجب بروز سرطان و پاره شدن DNA در بدن انسان مي‌شود. مردم در شهر تهران چه درخانه به سبب وجود وسايلي همچون ماکروفر، موبايل در خطر برخورد اين تشعشعات قراردارند و چه در بيرون منزل به سبب قرار گرفتن در معرض امواج راديويي، بيسيم، آنتن‌ها و ماهواره‌هاي ارتباطي و...

بايد اين حقيقت را پذيرفت که ادامه زندگي درچنين فضايي با اين آلودگي‌ها مطمئنا تبعات فراواني براي ما و بيش از همه نسل‌هاي آينده دربر خواهد داشت. اما آنچه گفته شد ازسر نااميدي و ياس نبود بلکه اشاره‌اي بود براي تدبير امور، چون تمام موارد ذکر شده در مقابل مديريت و درايت انسان کنترل شونده هستند. البته اگر تصميم بر مديريت اين امور داشته باشيم... !


 لاريجاني: مهرماه؛ اعلام نظر قطعي مجلس درباره برجام 

 رئيس مجلس شوراي اسلامي در بازگشت از سفر نيويورک ضمن تشريح دستاوردهاي حضور در نشست بين المجالس خبر از بررسي جدي تر موضوع برجام در مجلس شوراي اسلامي و اعلام نظر نمايندگان ملت در مهرماه داد.

به گزارش خانه ملت، علي لاريجاني در تشريح دستاوردهاي حضور در چهارمين اجلاس روساي پارلمان هاي بين المجالس جهان گفت: اينجانب به همراه تعدادي از نمايندگان مجلس سفري به نيويورک داشتيم و در آنجا به تشريح مواضع جمهوري اسلامي پرداختيم و موضوعات تروريسم تکفيري داعش، رابطه دموکراسي و صلح، توسعه پايدار و موضوعاتي ديگر در اجلاس بين المجالس مطرح شد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: در اجلاس نيويورک اعضا گزارش هايي ارائه دادند و اينجانب نظرات جمهوري اسلامي را در حضور روساي پارلمان هاي جهان مطرح نمودم.

بررسي جدي برجام در مجلس

دکتر لاريجاني با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري مبني بر لزوم بررسي برجام در مجلس شوراي اسلامي گفت: من قبل از سفر که خدمت مقام معظم رهبري رسيدم از نظرات معظم له آگاه شدم که تأکيد داشتند ارکان مختلف کشور در موضوع برجام ايفاي نقش کنند. مقام معظم رهبري تاکيد داشتند که مجلس بايد در موضوع برجام نظر بدهد.

وي در ادامه افزود: از مدت ها پيش نيز براساس نظرات مقام معظم رهبري بحث کميسيون ويژه اي که براي بررسي برجام در مجلس به تصويب رسيده بود با هدف پيگيري همين ديدگاه بوده است.

دکتر لاريجاني گفت: بررسي برجام موضوعي است که در يک کميسيون اصلي و کميسيون هاي ديگر که به نحوي مربوط به مسئله هستند در حال پيگيري و بررسي است و ابعاد مختلف آن مورد کارشناسي قرار مي گيرد.

رئيس مجلس گفت: براساس ساز و کار تدوين شده کميسيون اصلي که براساس رأي گيري از نمايندگان مجلس تشکيل شده است همچنان مشغول فعاليت خواهد بود. کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي که از قبل بررسي برجام را آغاز کرده بود به فعاليت خود ادامه خواهد داد.


 پس از ديدار اوباما با ملک سلمان؛
  اعلام حمايت رياض از مذاکرات هسته‌اي ايران 

 پادشاه عربستان و رئيس‌جمهور آمريکا ضمن پرداختن به اوضاع منطقه و نتايج توافق هسته‌اي ايران و غرب، حمايت خود را از مذاکرات هسته‌اي اعلام و بر اهميت رسيدن به راهکاري جهت حل دائم بحران سوريه تاکيد کردند.

به گزارش پايگاه شبکه خبري الجزيره، سلمان بن عبدالعزيز، پادشاه عربستان در سفر خود به آمريکا با باراک اوباما رئيس‌جمهور اين کشور ديدار و با وي درخصوص اوضاع يمن، جنگ در سوريه و نتايج توافق هسته‌اي ايران و غرب بحث و گفت‌وگو کرد.در بيانيه مشترک صادر شده از سوي کاخ سفيد، دو طرف در اين ديدار بر اهميت رسيدن به حل دائم بحران سوريه براساس توافقنامه ژنو1 که شامل برکناري بشار اسد رئيس‌جمهوري سوريه باشد، تاکيد کردند.

پادشاه عربستان و رئيس‌جمهوري آمريکا بار ديگر مدعي شدند که بشار اسد مشروعيت خود را از دست داده و هيچ نقشي در آينده سوريه ندارد.دو طرف بر اجراي قطعنامه‌هاي شوراي امنيت براي رسيدن به راهکار سياسي حل بحران يمن براساس طرح شوراي همکاري خليج فارس و نتايج مذاکرات ملي تاکيد کردند.


 اطمينان کري براي حمايت آمريکا از توافق هسته‌اي در آينده 

 
هافينگتن پست : وزير امور خارجه آمريکا گفت که بر اين باور است کشورش پس از پايان دوران رياست‌جمهوري باراک اوباما نيز از توافق هسته‌اي ايران و گروه 1+5 حمايت کند. جان کري وزير امور خارجه آمريکا در گفت‌وگو با روزنامه هافينگتن پست با مضحک خواندن ادعاهاي برخي نامزدهاي رياست جمهوري انتخابات سال 2016 آمريکا مبني بر پاره کردن توافق هسته‌اي در صورت موفقيت و يا جلوگيري از اجراي آن پس از رئيس جمهور شدن تاکيد کرد:‌ انتظار مي‌رود درصد حمايت کنندگان از توافق پس از روي کار آمدن رئيس‌جمهوري آينده آمريکا به 90 درصد برسد؛ بنابراين در اين شرايط وي به هيچ وجه قادر نخواهد بود چنين ادعايي را عملي کند.

کري در ادامه گفت: من چنين چيزي را عملي نمي‌دانم که رئيس جمهور بعدي بخواهد مشتاقانه به سازمان ملل و پنج کشور ديگر عضو 1+5 که ما را در اين مذاکرات حمايت کردند بگويد که ببخشيد، ما مي‌خواهيم از توافق کنار بکشيم و موقعيتي خطرناک تر در خاورميانه ايجاد کنيم.


 اردوغان: غرب در ليبي و عراق به دنبال منابع نفتي بوده است 

 
روزنامه حريت : رئيس‌جمهور ترکيه اظهار کرد، منافع غرب در کشورهاي جنگ زده نظير عراق و ليبي متمرکز بر منابع طبيعي آنها به ويژه نفت است و آنها تعامل بدي با بحران فعلي مربوط به پناهجويان داشته‌اند. "رجب طيب اردوغان"، رئيس‌جمهور ترکيه در اظهاراتي از اين که برخي کشورهاي اروپايي استانداردهاي دوگانه دارند اظهار تاسف کرد و غرب را به دليل "غرق کردن بشريت "محکوم کرد.

اردوغان، سياستهاي غرب در کشورهاي نفت‌خيز نظير عراق و ليبي را که هر دو دچار اوضاع امنيتي وخيم بوده و مداخله هاي نظامي غرب را تجربه کرده اند، محکوم کرد. رئيس جمهور ترکيه اظهار کرد: مي دانيد در اين کشورها چه اتفاقي در حال رخ دادن است؟ در ليبي و عراق نفت هست پس بياييد چاه هاي نفت را تصاحب کنيم. آيا اين وضعيتي که اکنون وجود دارد، نيست؟ اردوغان خاطر نشان کرد: 80 درصد از چاه هاي نفت عراق تحت کنترل غرب است. در ليبي نيز اين چنين است.


 توافق هسته اي، آغاز فصلي جديد در روابط ايران و جمهوري چك  

 
ايرنا: وزير امور خارجه جمهوري چک با ابراز خرسندي از توافق هسته اي بين ايران و گروه 1+ 5 گفت: اين توافق، آغازگر فصلي جديد در روابط جمهوري چک با جمهوري اسلامي ايران است. لوبومير زائورالک افزود: جمهوري چک از توافق هسته اي بين ايران و طرفهاي اروپايي، بسيار خوشحال و اميدوار است که تا اوايل سال آينده گامهاي بسيار مهمي در روابط دو کشور برداشته شود. وي با اشاره به سابقه 150 ساله صنعت در کشورش گفت : جمهوري چک در صنايع مختلف از جمله در بخشهاي ماشين آلات، ماشين سازي، داروسازي، صنايع غذايي، بخش انرژي و راه و ترابري به موفقيت هاي چشمگيري دست يافته است .

زائورالک با اشاره به اشتياق فعالان اقتصادي براي سرمايه گذاري در ايران ، تصريح کرد: جمع کثيري از تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادي جمهوري چک، با توجه بسترهاي ايجاد شده و امکانات و ظرفيت هاي صنعتي ايران آماده همکاري در زمينه هاي مختلف هستند .


 بشار اسد به زودي مهم‌ترين مواضع خود را بيان مي‌کند 

 روزنامه الديار اعلام کرد که بشار اسد ظرف چند روز يا يک هفته سخنراني تاريخي را براي مردم سوريه ايراد خواهد کرد.

به گزارش روزنامه الديار لبنان که حامي نظام سوريه است، گزارش داد که بشار اسد، رئيس جمهوري سوريه اعلام خواهد کرد که طرح استفان دي ميستورا،‌ فرستاده سازمان ملل به سوريه را بر اساس مشارکت با مخالفان سالم و کساني که قائل به وحدت کشور هستند، مي‌پذيرد.

اين روزنامه در ادامه اعلام کرد: هويت اين مخالفان تعيين نشده است، اما اسد اعلام خواهد کرد که اين راه حل و برگزاري انتخابات پارلماني زودهنگام را که به تشکيل دولت وحدت ملي جديد مي‌انجامد، مي‌پذيرد.


 موافقت انصارالله يمن با سند سازمان ملل براي حل بحران 

انصارالله يمن موافقت خود را با سند فرستاده سازمان ملل به اين کشور براي حل بحران يمن که شامل بندهايي از جمله توقف دائم خشونت‌ها و عقب‌نشيني تمامي گروه‌هاي مسلح از شهرهاي يمن است، اعلام کرد. به گزارش شبکه خبري الميادين، اسماعيل ولد الشيخ احمد، فرستاده سازمان ملل به يمن در ادامه تلاش‌هايش براي حل بحران اين کشور سند اصلاح شده‌اي را در اين خصوص به انصارالله يمن ارائه کرد که انصارالله اعلام کرده با اين سند موافق است. بنا به گزارش اين شبکه خبري جنبش انصارالله در حال حاضر در مسقط منتظر تصميم عبد ربه منصور هادي، رئيس‌جمهور فراري يمن و رياض نسبت به ساختار نهايي اين سند است؛ سندي که شامل ضمانت‌هاي بين المللي است.


 تصميم امارات براي خروج نيروهايش از يمن 

 در پي کشته شدن 45 سرباز امارات در مرگبارترين روز عمليات نظامي در تاريخ 44 ساله ارتش اين کشور در بخشي از عمليات ائتلاف عربي در يمن، منابع آگاه يمني گزارش دادند که امارات آماده خارج کردن نيروهاي زميني‌اش از يمن است.

به گزارش پايگاه يمني الاتحاد به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که امارات آماده است تمام نيروهاي زميني‌ خود را از يمن خارج کند. اين منابع اعلام کردند که احتمالا اين تصميم امارات يک روز پس از آن صادر شد که ائتلاف متجاوز سعودي تلفات سنگيني به دليل حملات ارتش يمن و کميته‌هاي مردمي با موشک‌هاي بالستيکي به مقر تجمع نيروهاي نظامي مهاجم در منطقه صافر در استان مأرب داشت.

منابع مذکور عنوان داشتند که وزارت دفاع امارات اعلام کرده است که تمامي نيروهاي زميني‌اش را از يمن خارج خواهد کرد و امارات تاکيد کرده است که قبايل همپيمانشان خائن و مزدور هستند و آن‌ها شايستگي حمايت و جانفشاني ندارند.


 ماندگار بر جريده عالم 

به مناسبت سي‌امين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي، روزنامه آفرينش ضمن فراخوان از مخاطبان روزنامه براي ارسال مقالات و ديدگاه‌هاي خود، هر روزه در صفحه2 برخي مقالات و سخنراني‌هاي آقاي دكتر عبدالله جاسبي را منتشر مي‌كند.

تصميمات هفدهمين اجلاس شوراي اجرايي

اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام (FUIW)

سومين اجلاس هيأت امناي دانشگاه اسلامي مجازي

با نک توسعه اسلامي- جده – پادشاهي عربستان سعودي 3 تا 4 جمادي الثاني 1433 هجري قمري/ 24 تا 25 آپريل 2012

گزارش نهايي

قسمت بيست و ششم

ادامه مطلب

هيأت امنا در مورد موضوعات زير تصميم گيري نمود:

- تشکر از عاليجناب دکتر القاسمي حاکم شارجه، براي هديه سخاوتمندانه به IVU.

- تشکر از عاليجناب دکترعبدالعزيز عثمان التويجري به خاطر حمايت از پروژه به اجرا در آمده و پيگيري ثمربخش او براي ساختمان دانشگاه اسلامي مجازي در شارجه.

- تشکر از عاليجناب دکتر عبداله جاسبي، رياست محترم هيأت امناي IVU به خاطر حمايت مالي و آکادميک در زماني که رياست دانشگاه آزاداسلامي را داشت و پيشنهادات او به عنوان رئيس هيأت امنا.

- تشکر از دانشگاه اسلامي امام محمدبن سعود وعاليجناب دکتر سليمان ابوالخليل، به خاطر حمايت بي دريغ او و پيشنهاد ايشان براي ارائه تمامي محتوي وبرنامه هاي الکترونيکي دانشگاه امام محمد به دانشگاه اسلامي مجازي، بدون دريافت هزينه.

- تشکر از سازمان بين المللي اسلامي خيريه (IICO) و عاليجناب دکترسليمان شمس الدين، به خاطر ميزباني اجلاس آينده متخصصين در کويت در طول 29 تا 30 آگوست 2012

- تصويب پيشنهاد دکترمحمدرضا شاهرخي، مدير پروژه

- تصويب برنامه هاي روسي و عربي به عنوان برنامه هاي آزمايشي IVU

- موافقت رسمي با دکتر القريب ظاهر، براي ميزباني يک اجلاس تخصصي در کويت براي بحث و مرور طرح استراتژيک و بازرگاني که توسط دانشگاه امام محمد هدايت خواهد شد.

اين اجلاس با هماهنگي نمايندگي هاي زير برگزار خواهد شد:

1- دبيرخانه FUIW

2- دانشگاه امام محمدبن سعود

3- سازمان بين المللي اسلامي خيريه

4- بانک توسعه اسلامي

5- دانشگاه کويت

6- دانشگاه شارجه

7- دانشگاه آزاد قدس

8- دانشگاه آزاد اسلامي – شعبه الکترونيک

9- دانشگاه مصري يادگيري الکترونيکي

10- دانشگاه آزاد تونس

11- مدير پروژه- دکتر محمدرضا شاهرخي

12- رئيس گروه مطالعاتي، دکتر يوسف العريض

13- دانشگاه مجازي پاکستان


 يك نكته از هزاران 

 دي ماه سال 91 بود که تحقيق و تفحص از ستاد مديريت مصرف سوخت در مجلس تصويب شد و بر هيمن اساس عملکرد ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت کشور از سال اول اجراي برنامه چهارم توسعه تا مردادماه 1391 نزد هيئت تحقيق و تفحص مجلس است و هنوز وضعيت و عملکرد اين ستاد مشخص نشده است. اين درحالي است كه اخيرا يكي از اعضاي کميسيون انرژي مجلس از وجود يک پرونده فساد مالي 80 ميليارد توماني در ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت کشور خبر داده است.

جداي از پيش داوري و قضاوت درمورد اين موضوع، بايد پذيرفت كه طولاني شدن مراحل نظارت و تفحص در اين موارد خود موجب بروز فسادهاي بيشتري مي‌گردد. ضروريست تا دستگاه‌هاي نظارتي و قضايي با شدت بيشتري به برخورد با اين قضايا بپردازند.


 ميز خبر 

 با حكم رهبر معظم انقلاب اسلامي؛

اعضاي جديد شوراي عالي فضاي مجازي منصوب شدند

حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در حکمي اعضاي جديد شوراي عالي فضاي مجازي را براي يک دوره چهار ساله منصوب کردند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رهبر معظم انقلاب، حضرت آيت الله خامنه‌اي در اين حکم، با اشاره به اهميت شوراي عالي فضاي مجازي در «مواجهه هوشمندانه و مقتدرانه با تحولات اين عرصه»، و همچنين وظيفه اصلي اين تشکيلات يعني «سياستگذاري، مديريت کلان و برنامه‌ريزي و تصميم‌گيري‌هاي لازم و به‌هنگام و نظارت و رصد کارآمد و روزآمد در فضاي مجازي»، 10 محور مهم وظايف و مأموريت‌هاي شوراي عالي فضاي مجازي را ابلاغ کردند.

ترکيب اعضاي حقوقي و حقيقي شوراي عالي فضاي مجازي براي دوره جديد به شرح زير اعلام مي شود:

اعضاي حقوقي اين شورا عبارتند از: رئيس‌جمهور (رئيس شوراي عالي)، رئيس مجلس شوراي اسلامي، رئيس قوه قضائيه، رئيس سازمان صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران، دبير شوراي عالي و رئيس مرکز، دادستان کل کشور، وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، وزير علوم،تحقيقات و فناوري، وزير اطلاعات، وزير آموزش و پرورش، وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح کشور، معاون علمي و فن‌آوري رئيس‌جمهور، رئيس کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي، رئيس سازمان تبليغات اسلامي، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران و همچنين اعضاي حقيقي: حجج اسلام و آقايان دکتر سيدسعيدرضا عاملي، دکتر حميد شهرياري، دکتر رضاتقي‌پور، دکتر مهدي اخوان بهابادي، مهندس مسعود ابوطالبي، دکتر کاميار ثقفي، دکتر رسول جليلي و مهندس سيدعزت‌الله ضرغامي.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته