جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/06/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5082


جزئيات انتشار كارنامه و زمان اعلام تکميل ظرفيت آزمون ارشد پزشکي


92 هزار داوطلب کارنامه‌هاي آزمون ارشد را دريافت کردند


تقويم آموزشي 10 دانشگاه كشور، اعلام شد


خبــــر


يادداشت


خبــر


 جزئيات انتشار كارنامه و زمان اعلام تکميل ظرفيت آزمون ارشد پزشکي 

 
به گزارش آفرينش، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در آزمون کارشناسي ارشد گروه پزشکي سال 94 اعم از قبولي و مردودي مي توانند در روزهاي 30 و 31 شهريورماه در مرحله تکميل ظرفيت اين آزمون شرکت کنند.با توجه به اينکه برخي از دانشگاه هاي علوم پزشکي پس از مراحل انتخاب رشته، نسبت به اعلام ظرفيت اقدام کرده اند، کليه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در آزمون کارشناسي ارشد گروه پزشکي سال 94 اعم از قبولي و مردودي مي توانند رشته هاي جديد را انتخاب کنند.

اين افراد مي توانند در روزهاي 30 و 31 شهريورماه نسبت به انتخاب رشته و دانشگاه محل تحصيل اقدام کنند. نتايج تکميل ظرفيت اين آزمون در نيمه اول مهرماه از طريق سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي منتشر مي‎شود.دانشگاههاي علوم پزشکي به تفکيک در سايت هاي اطلاع رساني خود زمان ثبت‌‎نام پذيرفته شدگان را اعلام کرده اند که قبول شدگان بايد با اطلاع از آن و مدارک مورد نياز براي ثبت‌‎نام به دانشگاه ها مراجعه کنند.

زمان شروع کلاسها هفته سوم و چهارم شهريورماه است. پذيرفته شدگاني كه پس از زمان ثبت‌‎نام در دانشگاه انصراف دهند يا جهت ثبت‌‎نام مراجعه نکنند حق شركت در آزمون ورودي سال بعد وزارت بهداشت براي اين مقطع را ندارند. پذيرفته شدگان دانشگاه هايي که به صورت شهريه اي پذيرفته شده اند مشمول اين بند نمي‌شوند.کارنامه آزمون کارشناسي ارشد گروه پزشکي سال 94 نيمه اول مهرماه منتشر مي‎شود. آزمون کارشناسي ارشد گروه پزشکي سال 94 در روزهاي 31 ارديبهشت و اول خردادماه 94 برگزار شد و نتايج نهايي آن در روز چهارشنبه 11 شهريورماه اعلام شد.


 92 هزار داوطلب کارنامه‌هاي آزمون ارشد را دريافت کردند 

 
به گزارش آفرينش، مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور از دريافت کارنامه آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته توسط 92 هزار داوطلب خبر داد.

دكتر حسين توکلي گفت: کارنامه کليه داوطلباني که نسبت به انتخاب کد رشته محل‌هاي تحصيلي آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته 94 اقدام نموده‌اند از روز پنجشنبه 12 شهريور ماه روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني WWW.SANJESH.ORG قرار داده شده است.وي افزود: تا ساعت 8 صبح روز شنبه 14 شهريور ماه، 92 هزار داوطلب به سايت سازمان سنجش مراجعه نموده و ضمن مشاهده کارنامه خود نسبت به دريافت پرينت آن اقدام کردند.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه از امکان ارسال سئوالات داوطلبان به سازمان سنجش خبر داد و اظهار کرد: با توجه به کنترل‌هاي متعدد و بررسي‌هاي انجام شده، از صحت نتايج اطمينان حاصل شده اما با اين وجود داوطلبان مي‌توانند بعد از دريافت کارنامه نتايج نهايي آزمون از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش در صورتي که در مورد مندرجات کارنامه سوالي دارند تا روز پنج شنبه نهم مهرماه از طريق سيستم پاسخگويي اينترنتي در سايت سازمان سنجش اقدام
نمايند.


 تقويم آموزشي 10 دانشگاه كشور، اعلام شد 

 به گزارش آفرينش، 10 دانشگاه برتر تقويم آموزشي خود را در نيم سال اول سال تحصيلي95-94 اعلام کردند، براساس اعلام اين دانشگاه‌ها نيم سال اول سال تحصيلي جديد از 21 شهريورماه آغاز مي شود.سال تحصيلي جديد دانشگاه‌ها، با حضور 4.5 ميليون دانشجو، از 14 الي 29 شهريور 94 در کشور آغاز مي‌شود. امسال به گفته معاون آموزشي وزارت علوم زمان‌بندي ترم تحصيلي به دانشگاه ها واگذار شده است.

مجتبي شريعتي نياسر معاون آموزشي وزارت علوم در اين خصوص اعلام کرد: زمان‌بندي ترم دانشگاه‌ها به خود دانشگاه‌ها واگذار و در قالب بخشنامه‌اي به آنها ابلاغ شده است.

وي ادامه داد: حدود سه سالي است که دانشگاه‌ها براي ايجاد تعادل بين دو نيم سال تحصيلي يک تا دو هفته فعاليت آموزشي خود را زودتر آغاز مي کنند.

براساس تقويم آموزشي که دانشگاه‌هاي برتر در سال تحصيلي 95-94 اعلام کرده اند، اغلب آنها آغاز سال تحصيلي جديد خود را از 21 شهريور ماه آغاز کرده و پايان آن را 9 دي ماه 94 اعلام کرده اند.

در بين 10 دانشگاه کشور، دانشگاه شهيد بهشتي سال تحصيلي خود را زودتر از ديگر دانشگاه‌ها يعني 14 شهريور 95-94 آغاز کرده و دانشگاه صنعتي شريف نيز نسبت به ساير دانشگاههاي برتر سال تحصيلي خود را ديرتر يعني 28 شهريور ماه اعلام کرده است.

براساس اين گزارش، با توجه به اين مساله که امسال زمان بندي ترم تحصيلي به دانشگاه ها واگذار شده، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي شروع سال تحصيلي خود را بر اساس ملاحظات زماني و مکاني خود تعيين و براي امتحانات برنامه‌ريزي کرده‌اند. براساس برنامه ريزي دانشگاهها کلاس‌هاي درس دانشگاه هاي مذکور تا 9 دي ماه سال 94 به اتمام مي رسد.

امتحانات دانشجويان در دي ماه و يا اوايل بهمن ماه به اتمام مي رسد و دانشگاهها بلافاصله مي توانند فعاليتهاي مربوط به نيمسال دوم سال تحصيلي 95-94 را آغاز کنند.

دانشگاهها تقويم آموزشي نيمسال اول سال تحصيلي خود را طوري پيش بيني کرده اند که کلاس‌هاي درس قبل از عيد با حضور حداکثري دانشجويان و با کيفيت لازم برگزار شود.


 خبــــر 

 معاون پژوهشي وزارت علوم:

پذيرش در دکتري پژوهش محور تغييري نمي‌کند

به گزارش آفرينش، معاون پژوهشي وزارت علوم گفت: درحال حاضر پذيرش و تحصيل دانشجويان در دوره هاي دکتري پژوهش محور طبق روال سال گذشته و از طريق آزمون دنبال مي‎شود. وحيد احمدي افزود: درحال حاضر تغييري در پذيرش دانشجو در دوره هاي دکتري پژوهش محور ايجاد نشده و روند پذيرش طبق آيين‎نامه موجود در وزارت علوم که شيوه نامه اجرايي آن به دانشگاهها ابلاغ شده دنبال مي‎شود.

معاون پژوهشي وزارت علوم درخصوص ظرفيت پذيرش دانشجو دکتري پژوهش محور تاکيد کرد: پذيرش دانشجو براي اين دوره محدوديتي ندارد و پذيرش براساس استانداردهايي مانند استاد، تجهيزات و طرح صنعتي دنبال مي‎شود.

احمدي با اشاره به بحثهايي درخصوص تغييراتي در آيين نامه پذيرش دانشجوي دکتري پژوهش محور گفت: اين موضوعات تنها به اندازه بحث است و نهايي نشده اند بنابراين درحال حاضر پذيرش و تحصيل در دوره دکتري پژوهش محور طبق روال سال گذشته دنبال مي‎شود. وي با بيان اينکه صنايع کشور نسبت به ارائه طرح صنعتي براي پذيرش دانشجوي دکتري پژوهش محور تمايل بيشتري پيدا کرده اند، گفت: تحصيل در اين دوره‌ها ماموريت‌گرا است و بسياري از مشکلات صنعت را رفع کرده است؛ بنابراين صنايع اشتياق بيشتري براي ارائه طرحهاي خود به دانشگاه‌ها پيدا کرده اند.

جزييات اعزام دانشجويان به عتبات عاليات

به گزارش آفرينش، رئيس ستاد عمره دانشگاهيان با اشاره به استقبال دانشگاهيان از اعزام به عتبات عاليات، اظهار کرد: ظرفيت اوليه براي اعزام به عتبات عاليات 7000 نفر پيش‌بيني شده بود، اما با توجه به استقبال دانشجويان و ثبت‌نام بيش از 51 هزار و 500 نفر، سهميه به 10 هزار نفر افزايش يافت.

حجت‌الاسلام سيد محمدرضا فقيهي با بيان اينکه پس از توقف حج عمره، برنامه‌ريزي ستاد در بخش عتبات عاليات متمرکز شده است، افزود: اکنون اعزام هر سه ماه يکبار برنامه‌ريزي شده است. اعزام دانشجويان به عتبات از 19 مردادماه آغاز شده و تا کنون 15 کاروان به صورت زميني و هوايي به عتبات اعزام شده‌اند.

وي درمورد ظرفيت پذيرش و اعزام دانشجويان اظهار کرد: در ابتدا براي اعزام 7000 نفر برنامه‌ريزي شده بود، اما با توجه به استقبال دانشجويان و ثبت‌نام بيش از 51 هزار و 500 نفر ،سهميه به 10 هزار نفر افزايش يافت. رئيس ستاد عمره دانشگاهيان درمورد برنامه‌ها و تسهيلات اين ستاد براي اعزام زائرين توضيح داد:برنامه‌هاي ويژه‌اي براي زائرين در نجف و کربلا ديده شده که به مرور زمان ارتقا مي‌يابد. مهم‌ترين تسهيلاتي که ارائه مي‎شود در زمينه امور فرهنگي است براي مثال براي زائرين بسته فرهنگي قبل از سفر آماده شده و جلسه قبل از سفر نيز براي آن‌ها برگزار مي‌شود، همچنين روحاني زائران را همراهي مي‌کند و همه دانشجويان نيز بيمه مي‌شوند. از طرف ديگر مسابقاتي طراحي شده که در کربلا و نجف برگزار مي‌شود و جوايزي در اختيار برندگان قرار مي‌گيرد. زيارت آرامگاه حضرت حر نيز جزو برنامه‌ها است که کاروان هاي عادي به اين مکان اعزام نمي شوند.

نتايج دکتري پژوهش محور دانشگاه آزاد فردا منتشر مي‌شود

به گزارش آفرينش زمان اعلام نتايج دکتري پژوهش محور 94 دانشگاه آزاد ازسوي معاون سنجش و پذيرش روز دوشنبه 16 شهريور ماه اعلام شد.

دکتر مجتبي علوي فاضل با بيان زمان اعلام نتايج آزمون‌هاي دانشگاه آزاد گفت: دوشنبه ، شانزدهم شهريورماه ، نتايج آزمون دکتراي تخصصي پژوهش محور اعلام مي‌شود.

همچنين وي در خصوص زمان ثبت‌‎نام افزود : ثبت‌‎نام پذيرفته شدگان در دوره دکتري در روز شنبه و يکشنبه 21 و 22 شهريور ماه 94 مي باشد.

علوي فاضل در رابطه با نحوه ثبت‌‎نام پذيرفته شدگان گفت: اين افراد براي ثبت‌‎نام بايد به واحد دانشگاهي که در آن پذيرفته شده‌اند مراجعه کنند و مدارک لازم که شامل اصل و کپي شناسنامه و کارت ملي، 12 قطعه عکس، اصل مدرک پايه، ريز نمرات مقطع تحصيلي قبلي و براي آقايان کارت معافي و يا پايان خدمت (در صورت معافيت و گذراندن خدمت سربازي) است را به همراه داشته باشند.

معاون تحصيلات‌تکميلي دانشگاه چمران اهواز اعلام کرد؛

جزئيات و زمان‌ ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان دکتري دانشگاه شهيدچمران

به گزارش آفرينش، معاون آموزشي و تحصيلات‌تکميلي دانشگاه شهيد چمران اهواز زمان‌بندي و نحوه ثبت‌نام از پذيرفته‌شدگان دوره دکتري اين دانشگاه در سال تحصيلي 95-94 را اعلام کرد.

دکتر سيدمحمود کاشفي‌پور اظهارکرد: دانشجوياني که در دوره‌هاي دکتري دانشگاه شهيدچمران پذيرفته شده‌اند لازم است در روزهاي 16 و 17 شهريور به‌ترتيب حروف "الف تا ش" و "ص تا ي"، با مراجعه به سامانه آموزش دانشگاه اقدام به ثبت‌نام کنند و توجه داشته باشند که عدم ثبت‌نام اينترنتي در روزهاي اعلام‌شده به‌منزله انصراف تلقي مي‌شود.

وي افزود: يک‌هفته پس از ثبت‌نام در سيستم آموزشي دانشگاه، دانشجويان براي تکميل ثبت‌نام به دانشکده‌هاي مختلف هدايت شده و نام‌نويسي و تحويل مدارک به‌صورت حضوري انجام مي‌شود.

معاون آموزشي و تحصيلات‌تکميلي دانشگاه شهيد چمران اهواز درباره پذيرش امسال دانشگاه در مقطع دکتري خاطرنشان کرد: امسال 270 تا 280 دانشجوي جديد در دوره‌هاي مختلف دکتري دانشگاه پذيرش شده‌اند که کلاس‌هاي درس آن‌ها روز 22 شهريورماه به‌صورت رسمي و هم‌زمان با برنامه تقويم آموزشي دانشگاه آغاز خواهد شد.


 يادداشت 

 يك نكته كليدي براي چند روز باقي‌مانده تا آغاز ترم تحصيلي جديد

زهرا كيان‌بخت

چيزي به شروع كلاسها نمانده و اغلب دانشجويان در مقاطع مختلف، يا انتخاب واحد كرده‌اند يا به زودي در موعدي كه دانشگاهها اعلام مي‌كنند، اقدام به انتخاب واحد مي‌كنند. اما يكي از كارهايي كه در بازه زماني بين انتخاب واحد تا شروع كلاسها، مي‌تواند بسيار پرفايده باشد، به دست آوردن يك آشنايي كلي نسبت به درسها و منابعي است كه در ترم تحصيلي پيش رو، آنها را به عنوان واحد درسي در برنامه هفتگي‌مان خواهيم داشت. درمورد بعضي از كلاسها، تا زماني كه در كلاس درس حاضر نشده‌ايم، دقيقا نمي‌دانيم قرار است چه كتاب يا جزوه‌اي به عنوان منبع مطالعاتي و امتحاني آن درس، معرفي شود. اما سعي در انجام مطالعاتي مقدماتي كه بتواند ما را به يك آگاهي نسبي درمورد درسها برساند، يك نكته كليدي بسيار ثمربخش است.

ممكن است عده‌اي از دانشجويان وقتي به چنين پيشنهادي مواجه مي‌شوند، عنوان كنند كه ما حتي در شب امتحان هم براي مطالعه يك درس وقت نمي‌گذاريم. چه طور ممكن است قبل از شروع كلاسها بتوانيم چنين كار دور از انتظاري را انجام دهيم؟ در پاسخ بايد گفت اين كار باعث مي‌شود از همان جلسه نخست، با آرامش و اعتماد به نفسي كه ناشي از آشنايي كلي با فضاي مطالب است، در كلاس حاضر شويم و بهتر اين است كه اين روند را تا جلسه آخر ترم نيز ادامه دهيم. يعني پيش از شروع هر كلاس، درمورد چهارچوبهاي اصلي و مباحث مهم آن درس، اطلاعاتي هر چند كلي، به دست آوريم.

در جلسات بعد هم همچنان اين روند مطالعاتي را ادامه داده و قبل از بيان مطلب توسط استاد، خودمان به يك سطح نسبي از شناخت نسبت به مسائلي كه مطرح خواهد شد رسيده باشيم.

با اين روند، وقتي استاد در كلاس، مطالب را براي بار اول بيان مي‌كند، به دليل داشتن مطالعه قبلي، به درك بهتري از مطالب مي‌رسيم و بهتر مي‌توانيم بين آنها ارتباط برقرار كنيم.

اگر در هر ترم تحصيلي، عادت كرده‌ايم اين گونه باشيم كه در جلسه اول، بدون هيچ شناختي، شركت كنيم و بعد از بيان مطالب، توسط استاد، بخواهيم براي درسها برنامه‌ريزي كنيم، و اكثر مطالب تدريس شده توسط اساتيد در جلسات درسي برايمان تازه است، خوب است در ترم جديد، اين روش را امتحان كنيم و قبل از اتكا به كلاس و گفته‌هاي اساتيد، خودمان به دنبال به دست آوردن آگاهي‌هاي بيشتر در زمينه واحدهاي درسي كه انتخاب كرده‌ايم، باشيم.


 خبــر 

 اعلام زمان ثبت‌‎نام پذيرفته شدگان ارشد ناپيوسته دانشگاه تهران

به گزارش آفرينش، دانشگاه تهران زمان ثبت‌‎نام الکترونيکي و حضوري پذيرفته‌شدگان مقطع کارشناسي ارشد ناپيوسته اين دانشگاه را در دوره‌هاي روزانه، نوبت دوم و مجازي اعلام کرد.دانشگاه تهران اعلام کرد: پذيرفته‌شدگان مقطع کارشناسي ارشد ناپيوسته اين دانشگاه در دوره‌هاي روزانه، نوبت دوم و مجازي براي ثبت‌‎نام الکترونيکي روز دوشنبه مورخ 16 شهريور 94 الي چهارشنبه مورخ 18 شهريور 94 به سامانه مربوطه به نشاني REG.UT.AC.IR مراجعه کنند.

همچنين براي ثبت‌‎نام حضوري سه شنبه و چهارشنبه مورخ 17 و 18 شهريور و شنبه 21 شهريور 94 با مراجعه به محل پرديس/دانشکده مربوط، طبق کد رشته محل قبولي و موعد تعيين شده با ارايه «اصل مدارک لازم» نسبت به ثبت‌‎نام اقدام کنند.

مهلت ثبت‌نام متقاضيان جذب اعضاي هيات علمي

به گزارش آفرينش دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي تا روز 14 شهريورماه فرصت داشتند که نيازمندي خود را براي جذب اعضاي هيات علمي در رشته هاي مختلف در سامانه مرکز جذب، ثبت کنند.متقاضيان جذب اعضاي هيات علمي مي‎توانند از تاريخ 21شهريورماه الي 4 مهرماه وارد سامانه جذب اعضاي هيات علمي شده و مشخصات و اولويتهاي مورد نظر خود را درج کنند.دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي به مدت سه ماه فرصت دارند تا پرونده متقاضيان را بررسي و نتيجه را به مرکز جذب اعضاي هيات علمي وزارت علوم و متقاضي اعلام کنند و اين مرکز نيز در صورت تکميل بودن پرونده ارسال شده، به طور ميانگين در 28 روز نظر خود را اعلام مي کند.

بنابراين گزارش، مرکز جذب نيز، چندين برابر ظرفيت مورد تقاضا در هريک از رشته‌هاي تحصيلي به گروه‌هاي آموزشي دانشگاه‌ها معرفي مي کند و پس از مصاحبه علمي با اين افراد و انجام استعلام هاي مورد نياز پرونده در اختيار هيات اجرايي جذب دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي قرار مي گيرد و در نهايت اين پرونده ها به مرکز جذب اعضاي هيات علمي ارسال مي‎شود تا در خصوص رعايت فرآيندهاي قانوني بررسي شکلي شوند .


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته