جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/06/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5082


معافيت مددجويان کميته‌امداد از پرداخت عوارض شهرداري و هزينه انشعابات


فراخوان مشمولان ديپلم و زيرديپلم در شهريورماه سال جاري

رييس کانون عالي بازنشستگان سازمان تامين اجتماعي:
از اتمام قرارداد بيمه تکميلي و عمر بازنشستگان در پايان آبان ماه


پانسمان‌هاي گرانقيمت سوختگي بيمه شدند


206 نفر از مددجويان اردوگاه فشافويه آزاد شدند


حوادث‌ازهمه‌جا


ضرب المثل ها


خبرها و سخن‌ها


 معافيت مددجويان کميته‌امداد از پرداخت عوارض شهرداري و هزينه انشعابات 

 
معاون حقوقي و امور مجلس کميته امداد از معافيت مددجويان تحت پوشش اين نهاد از پرداخت عوارض شهرداري و انشعاب آب، برق و گاز خبر داد.

به گزارش ايسنا، منصور قمشه افزود: معافيت پرداخت عوارض شهرداري و انشعابات شامل پرداخت هزينه‌هاي صدورپروانه ساختماني، عوارض شهرداري، هزينه انشعاب آب، برق و گاز براي يک بار و در واحد مسکوني مطابق الگوي مصرف خواهد بود که در قانون بودجه سال 94 اين معافيت تحت عنوان بند (د) تبصره 16 تنفيذ و قابل اجراست.

وي اظهار کرد: در اجراي بند (د) ماده 39 قانون برنامه پنج ساله توسعه اقتصادي اجتماعي، سياسي کشور و بند 5 تبصره 17 بودجه مبني برمعافيت مددجويان تحت تحت حمايت کميته امداد و سازمان بهزيستي کشور از پرداخت هزينه‌هاي صدور پروانه‌هاي ساختماني، عوارض شهرداري، هزينه انشعاب آب، برق و گاز براي يک بار و در حد واحد مسکوني مطابق الگوي مصرف با همکاري دستگاههاي ارائه دهنده خدمات ذکر شده خانوارهاي کميته امداد از اين قانون بهره مند شدند.

معاون حقوقي و امور مجلس کميته امداد تصريح کرد: دراجراي اين بند از قانون بودجه سال گذشته قريب به 300 هزار خانواده تحت حمايت کميته امدا در سراسر کشور از اين تسهيلات به طور رايگان استفاده کردند. انشعاب گاز با 241هزار و 98 مورد بيشترين سهم معافيت را براي خانواده‌هاي کميته امداد داشته است.

وي يادآور شد: طي مدت ياد شده به ترتيب انشعاب گاز 241هزار و 98 ، برق 25هزار و 255، آب 19هزارو 363 ، فاضلاب 3002، گواهي ساختماني 3641 و عوارض شهرداري 3366 مورد را به خود اختصاص داده است.


 فراخوان مشمولان ديپلم و زيرديپلم در شهريورماه سال جاري 

 سازمان وظيفه عمومي ناجا کليه مشمولان ديپلم و زير ديپلم داراي برگ آماده به خدمت به تاريخ نوزدهم شهريور ماه 1394 را به خدمت سربازي فراخواند.

به گزارش برنا، اين سازمان ضمن فراخوان کليه مشمولان غايب و غيرغايب متولد 1355 تا پايان شهريور ماه 1376 براي انجام خدمت دوره ضرورت، طي اطلاعيه اي اعلام کرد: کليه مشمولان ديپلم و زير ديپلم سال هاي مذکور که برگ آماده به خدمت به تاريخ نوزدهم شهريور ماه سال 1394 دريافت کرده اند، مي بايست در ساعت و محلي که توسط سازمان وظيفه عمومي ناجا در برگ معرفي نامه مشمولان به مراکز آموزش نيروهاي مسلح اعلام شده، حضور يابند.

مشمولان ساکن تهران بزرگ

بر اين اساس، کليه مشمولان ديپلم و زيرديپلم غايب و غير غايب که داراي برگ آماده به خدمت به تاريخ شهريور ماه سال 1394 هستند؛ مي بايست راس ساعت 6 صبح روز پنجشنبه مورخ 19/06/1394 به محل و مراکزي که توسط سازمان وظيفه عمومي ناجا در قالب برگ معرفي نامه مشمولان به مراکز آموزش ابلاغ شده است، حضور يابند تا به خدمت اعزام شوند.

مشمولان ساکن ساير استان هاي کشور

کليه مشمولان ديپلم و زيرديپلم غايب و غير غايب که برگه آماده به خدمت به تاريخ شهريور ماه سال 1394 دارند، راس ساعت 7 صبح پنجشنبه مورخ 19/06/1394 به معاونت وظيفه عمومي استان محل سکونت مراجعه تا به خدمت دوره ضرورت اعزام شوند.

عدم حضور به موقع در زمان و محل هاي تعيين شده غيبت محسوب مي شود.

گفتني است، آن دسته از مشمولاني که به هر دليل تاکنون موفق به دريافت برگ معرفي نامه مشمولان به مراکز آموزش، نشده اند، مي توانند به نزديکترين دفتر خدمات الکترونيک انتظامي (پليس+10) مراجعه و نسبت به دريافت برگ مذکور اقدام و بر اساس اطلاعات درج شده در آن اقدام کنند.


 رييس کانون عالي بازنشستگان سازمان تامين اجتماعي:
 از اتمام قرارداد بيمه تکميلي و عمر بازنشستگان در پايان آبان ماه 

 رييس کانون عالي بازنشستگان سازمان تامين اجتماعي از اتمام قرارداد بيمه تکميلي و عمر بازنشستگان در پايان آبان ماه خبر داد و گفت: با شرکت‌هاي تجاري بيمه‌اي براي قرارداد سال آينده وارد مذاکره شده ايم.

علي‌اصغر بيات در گفتگو با مهر، به بيمه تکميلي بازنشستگان اشاره کرد و گفت: قرارداد اين افراد در پايان آبان ماه به اتمام مي رسد به همين دليل قصد داريم با شرکت‌هاي تجاري بيمه‌اي وارد مذاکره شده و ضمن اعلام کتبي به آنها، مناقصه‌اي را نيز برگزار خواهيم کرد.

وي با اشاره به اينکه چند مورد براي بيمه تکميلي بازنشستگان مورد تاکيد ماست، گفت: اول اينکه حق بيمه پرداختي اين افراد نبايد خيلي بيش از سال گذشته باشد تا بازنشستگان توان پرداخت را داشته باشند و دوم اينکه توانمندي و عملکرد گذشته شرکت‌هاي بيمه‌اي به دقت بررسي خواهد شد تا با شرکتي با کيفيت براي بيمه تکميلي بازنشستگان، قرارداد ببنديم که هم خدمات مناسبي ارائه کند و هم نرخ دريافتي بالا نباشد.

رئيس کانون عالي بازنشستگان و مستمري‌بگيران سازمان تامين اجتماعي به نظرسنجي از کانون‌هاي بازنشستگان در استان‌هاي مختلف اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر فرمي را براي نظرسنجي به استان‌هاي مختلف ارسال کرده‌ايم تاميزان رضايت و عملکرد شرکت بيمه آتيه‌سازان حافظ از سوي بازنشستگان سنجيده شود. که اين امر در انعقاد قرار داد جديد نيز موثر خواهد بود.

بيات گفت: همچنين در سال گذشته نيز نظرسنجي براي قرارداد بيمه تکميلي بازنشستگان انجام شد؛ بطوريکه از 2000 بازنشسته سئوال و در نهايت در اکثر استان‌ها رضايت بالاي 50 و حتي 90 درصدي نيز به دست آمد که البته در نهايت با رضايت بازنشستگان قرار داد منعقد شد.

وي تصريح کرد: سال گذشته حق بيمه بازنشستگان 23 هزار و 200 تومان بود که نسبت به سال قبل آن سه هزار تومان افزايش داشت و امسال نيز در صدد هستيم تا مبلغ افزايش حق بيمه بيش از اين مقدار نباشد.

رئيس کانون عالي بازنشستگان و مستمري‌بگيران سازمان تامين اجتماعي همچنين در مورد بيمه عمر بازنشستگان نيز گفت: قرارداد بيمه عمر نيز تا سي‌ام آبان ماه امسال اعتبار دارد و بر اين اساس بدون هيچ شرط سني، سه ميليون تومان به خانواده بازنشستگاني که فوت مي‌کنند، پرداخت مي‌شود.

به گفته بيات، حق بيمه عمر براي هر فرد بازنشسته 36 هزار تومان است که از اين مبلغ 24 هزار تومان را تامين اجتماعي و 12 هزار تومان باقي‌مانده نيز در چهار قسط سه هزار توماني از بازنشستگان کم مي‌شود.

وي ادامه داد: بيمه عمر به بازنشستگاني تعلق مي‌گيرد که بيمه درمان و تکميلي تامين اجتماعي را داشته باشند.

رئيس کانون عالي بازنشستگان و مستمري‌بگيران سازمان تامين اجتماعي اظهار داشت: همزمان با انعقاد قرارداد بيمه تکميلي و درمان بازنشستگان براي سال 95-94، بيمه عمر آنها نيز با يک شرکت بيمه‌اي تمديد خواهد شد.

به گفته بيات، براي بيمه عمر نيز همان مراحل بيمه تکميلي طي خواهد شد و از ميان مناقصه و مذاکره با شرکت‌هاي بيمه‌اي، يکي انتخاب خواهد شد.


 پانسمان‌هاي گرانقيمت سوختگي بيمه شدند 

 مديرکل دفتر بيمه‌هاي سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي از تحت پوشش رفتن پانسمان نوين و گرانقيمت سوختگي در آخرين جلسه شوراي عالي بيمه خبرداد.

امير مجلسي در گفت‌وگو با (ايسنا)، گفت: بخشي از بيماران سوختگي به علت شرايطي که دارند نمي‌توانند از پانسمان‌هاي معمولي استفاده کنند و براي اين بيماران پانسمان‌هاي نقره‌اي که خاصيت آنتي‌سپتيک يا ضدعفوني دارند مناسب است.

وي افزود: تاکنون پانسمان‌هاي نوين تحت پوشش نبودند اما پانسمان‌هاي جديد که در دنيا کاربرد دارند، به علت لايه نقره‌اي که دارند باعث مي‌شوند زخم ناشي از سوختگي عفونت نکند و به تبع آن جلوي التهابات گرفته مي‌شود و ترميم بافت سريع‌تر صورت مي‌گيرد.

مديرکل دفتر بيمه‌هاي سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي با بيان اينکه بيمه شدن پانسمان‌هاي نوين از خواسته‌هاي جدي مراکز تحقيقات سوختگي بود، گفت: با توجه به يکسان‌سازي رويه سازمان‌هاي بيمه‌گر پايه اين خدمت در هر چهار سازمان تامين اجتماعي، بيمه سلامت، تامين اجتماعي نيروهاي مسلح و کميته امداد يکسان پوشش داده مي‌شود.

مجلسي افزود: پانسمان‌هاي نوين سوختگي هم نوع وارداتي دارند و هم در کشور توليد مي‌شوند.


 206 نفر از مددجويان اردوگاه فشافويه آزاد شدند 

 اعمال بخشنامه ها ودستورالعمل‌هاي ابلاغي از سوي رياست قوه قضائيه منجر به آزادي تعداد206 نفر از مددجويان اردوگاه فشافويه شد.

به گزارش مهر، با اجراي قانون جديد مجازات اسلامي و دستورالعمل ساماندهي زندانيان و کاهش جمعيت کيفري از سوي رييس قوه قضاييه، با اعطاي مرخصي پايان محکوميت منجر به آزادي و آزادي مشروط مددجويان واجد شرايط موافقت شد.

بر اساس اين گزارش، کاهش جمعيت كيفري با اعطاي آزادي مشروط از سياست هاي كلان قوه قضائيه و سازمان زندانها است كه زمينه بازگشت مددجويان را به جامعه و كانون خانواده فراهم مي كند و سبب كاهش فروپاشي زندگي خانواده ها و فرهنگ بزه و بزهكاري در جامعه مي شود که اجراي اين بخشنامه ها و دستورالعملها تاکنون منجر به آزادي تعداد 206 نفر از مددجويان اين مرکز شده است.


 حوادث‌ازهمه‌جا 

 خودکشي پسر 14 ساله به خاطر نمره رياضي!

پسر نوجوان زماني که کارنامه‌اش را گرفت و با نمره پايين درس رياضي‌اش مواجه شد، به خاطر فرار از سرزنش‌هاي خانواده و دوستانش، دست به خودکشي زد. زماني که پدر و مادر امير به خانه آمدند و با جسد پسرشان مواجه شدند، او را به بيمارستان انتقال دادند اما پسر نوجوان در همان دقايق اوليه جان خود را از دست داده بود.

به گزارش ايسنا، با انتشار اين خبر نوشت: چندي پيش مرد جواني از يکي از بيمارستان‌هاي استان لرستان با پليس تماس گرفت و از مرگ مشکوک پسري 14 ساله خبر داد.

با اعلام اين خبر، اکيپي از کارآگاهان جنايي وارد عمل شد و با حضور در بيمارستان با بدن بي‌جان امير در حالي مواجه شد که اثر شليک گلوله‌اي در سرش ديده مي‌شد.

کارآگاهان به تحقيق از پدر امير که او را به بيمارستان انتقال داده بود پرداختند و مرد ميانسال در اين خصوص به پليس گفت: امروز به همراه همسر و فرزند ديگرم براي انجام کاري از خانه خارج شديم. امير هم براي گرفتن نمراتش به مدرسه رفته بود. ساعتي نگذشته بود که يکي از همسايه‌هايمان با من تماس گرفت و گفت صداي شليک گلوله از خانه‌تان به گوش رسيده است. بلافاصله خود را به خانه رساندم و با بدن بي‌جان امير داخل اتاق مواجه شدم. کارنامه پسرم نيز در نزديکي جنازه‌اش بود. او را به بيمارستان انتقال داديم اما دکتر گفت در همان لحظات اوليه پسرم جانش را از دست داده است

او ادامه داد: من هميشه امير را در خصوص نمراتش اذيت مي‌کردم. اگر نمره پاييني مي‌گرفت، او را سرزنش مي‌کردم و مدام پسرم را با بچه‌هاي ديگر مقايسه مي‌کردم. اين بار نيز پسرم نمرات خوبي در درس رياضي نگرفته بود و ترس از سرزنش من باعث شد که دست به خودکشي بزند.

از طرفي متخصصان آزمايشگاه جنايي در بررسي‌ها اعلام کردند که با توجه به زاويه شليک و مدارک ديگر، پسر نوجوان دست به خودکشي زده است.

طبابت و تجويز دارو با مدرک سيکل

فرمانده انتظامي شهرستان علي آباد از دستگيري فردي که با دارا بودن مدرک تحصيلي سوم راهنمايي (سيکل)، خود را به عنوان پزشک متخصص در زمينه طب سنتي معرفي و دارو تجويز مي کرد، خبر داد.

وي ادامه داد: اين پزشک قلابي که اهل يکي از شهرستان هاي استان فارس مي باشد، با معرفي خود به عنوان يک متخصص در زمينه طب سنتي و داروهاي سنتي، اقدام به تاسيس داروخانه و تجويز دارو براي بيماران کرده بود.

سرهنگ اژدري تصريح کرد: با هماهنگي مرجع قضائي و اعزام اکيپي از ماموران پليس امنيت عمومي و نماينده شبکه بهداشت شهرستان در بازديد از مکان مورد نظر، 200 قلم داروي غيرمجاز به همراه چهار عدد آلات و ادوات معاينات پزشکي کشف شد.

در همين راستا پرونده قضائي تشکيل و متهم با قرار 400 ميليون توماني روانه زندان و با هماهنگي مرجع قضائي، واحد صنفي تحت فعاليت وي نيز پلمب شد.

شهرستان علي آباد واقع در استان گلستان افزون بر 132هزار نفر جمعيت داشته و داراي چهار شهر علي آبادکتول، فاضل آباد، مزرعه و سنگدوين و 76 روستا مي باشد.

787 حادثه و امدادرساني به 5000 حادثه‌ديده در هفته گذشته

سرپرست معاونت عمليات سازمان امداد و نجات با اعلام رخداد 787 مورد حادثه در هفته گذشته، گفت: 4 هزار و 933 تن در حوادث هفته گذشته آسيب ديده و 260 تن هم اسکان اضطراري داده شدند.

به گزارش (ايسنا)، حسين درويشي با اشاره به اين که 418 مورد از حوادث هفته گذشته جاده‌اي و 56 مورد شهري بوده است، اظهار کرد: به علاوه 21 مورد از مجموع حوادث هفته گذشته کوهستان، 15 مورد سيل و آب‌گرفتگي، 15 مورد دريايي و ساحلي، هفت مورد آتش‌سوزي جنگل و مرتع، پنج مورد زمين‌لرزه، چهار مورد صنعتي و کارگاهي و مابقي مربوط به ساير حوادث بوده است.

وي با اشاره به اين که در هفته گذشته 5 ‌هزار و 4 تن حادثه ديده‌اند، گفت: از اين ميان يک‌هزار و 707 تن در حوادث جاده‌اي، يک‌هزار و 100 تن در طوفان، 572 تن در سيل و آب‌گرفتگي، 65 تن در حوادث شهري، 49 تن در کوهستان، 47 تن در آتش‌سوزي جنگل و مرتع، 24 تن در حوادث دريايي و ساحلي، 11 تن در حوادث صنعتي و کارگاهي و مابقي در ساير موارد حادثه ديده‌اند.

سرپرست معاونت عمليات سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به آسيب‌ديدگي 4هزار و 933 تن در حوادث هفته گذشته، گفت: از اين ميان يکهزار و 647 تن در حوادث جاده‌اي، يک‌هزار و 100 تن در طوفان، 572 تن در سيل و آب‌گرفتگي، 64 تن در حوادث شهري، 48 تن در کوهستان، 47 تن در آتش‌سوزي جنگل و مرتع، 17 تن در حوادث دريايي و ساحلي، 10 تن در صنعتي و کارگاهي و مابقي در ساير حوادث آسيب ديدند.

بنابر اعلام اداره‌ کل روابط‌ عمومي و ارتباطات مردمي جمعيت هلال‌احمر، وي به اسکان اضطراري 260 تن در حوادث هفته گذشته اشاره کرد و افزود: در مجموع اين حوادث 716 تن نجات يافتند که 498 تن به مراکز درماني منتقل و 218 تن سرپايي درمان شدند.

آتش در پشت بام پاساژ صنعتي

آتش سوزي اتاقک کارگري در پشت بام پاساژ صنعتي و قطعات ماشين آلات در خيابان سعدي جنوبي با تلاش آتش نشانان مهار شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ، درپي تماس شهروندان با سامانه 125 و اطلاع رساني اين حادثه، ستاد فرماندهي سازمان آتش نشاني تهران ساعت 20:13 شب گذشته آتش نشانان ايستگاه هاي 115 و 1 را به خيايان سعدي جنوبي اعزام كرد. سيد رسول محمدي افسر آماده منطقه 5 عمليات در اين باره گفت: در محل حادثه يک اتاقک کارگري در پشت بام يک پاساژ چهار طبقه که محل اسکان کارگران کاملا شعله ور شده بود. وي ادامه داد: آتش نشانان بلافاصله با استفاده از لوله هاي آبدهي اقدام به لوله کشي کرده و آتش سوزي را مهار و خاموش کردند.


 ضرب المثل ها 

 بر خرمگس معركه لعنت!

در فصل گل و ترانه فرصت كرديم

با يار به كنج باغ خلوت كرديم

آمد كه بساط عيش ما برچيند

برخرمگس معركه ؛لعنت كرديم!

برگرفته ازكتاب :عجب دسته گلي برآب دادي

نويسنده:محمدرضاسهرابي نژاد


 خبرها و سخن‌ها 

 پنج سال و نيم مي گذرد

رامين به بيرون نگاه مي‌کند، نگاه که نه غرق شده است... .

پنجره اي زنگ زده با شيشه هايي کثيف و پر از لک گرد و غبار و چيزهايي زرد و قهوه اي ماليده شده بر آن. ساختمان هاي سيماني همچون معماري اردوگاه سرخ در ديد است، همه چيز يکسان با دستور ساختي يکسان و پرداختي بيمارگونه. توسي سير با لکه هاي بزرگ نم لوله ها و فاضلاب ها بر سيمان، نور گير هايي خفه، پنجره هاي کوچک که تنها چراغ هاي سقفي درون اتاق ها را نمايش مي‌دهند. هر چه سر بگرداني جز اين چيزي نمي بيني. محال است زندگي را از درون پنجره ببيني هر چند همه در خانه ها هستند چون شب زمستاني اوايل دي ماه است و کسي نيازي به گشتن در شهر ندارد و مي خواهد در جايي خود را بتپاند، جايي شبيه خانه.

رامين همچنان ايستاده و به هيچ مي نگرد. توي اتاق خواب هستيم و من مي خواهم مجبورش کنم مردک پلشت را بکشد. خودم ديگر نمي توانم ولي او مي‌تواند. رامين خوب ميداند اگر او زنده بماند رنج بزرگي مدام در زندگي اش تکرار مي شود از شکلي به شکل ديگر. مي داند اما نمي خواهد بفهمد، بايد خاطراتش را برايش زنده کنم تا بفهمد که چاره اي نيست، راهي نيست، بازگشتي نيست. او سال‌هاست تلاش مي کند و در لحظاتي که مي تواند نتيجه زحماتش را ببيند مردک پلشت همه چيز را نابود مي‌کند. مردک، ناتوان و بي چيز و بد بخت است و توانايي بجز کشتن اميد و نابودي آرزو هاي اطرافيانش ندارد. سرخوردگي هاي هزاران ساله اش را خروار خروار بر سر اطرافيانش مي‌ريزد با مسخره کردن و نا اميد کردن.

رامين مدام از اين کار به آن کار مي پرد تا بتواند زودتر نتيجه بگيرد و به او نشان دهد که بد بخت نيست و او دست از سرش بردارد و راحتش بگذارد و مسخره اش نکند؛ اما نمي فهمد که براي انجام هر کاري و گرفتن نتيجه بايد زماني بگذارد و مردک نمي‌گذارد او سر فرصت کار کند و نميخواهد که بگذارد. و رامين با پريدن به اين کار و آن کار نمي توانست و نمي تواند پيروزي کسب کند و مردک پلشت دقيقا همين را ميخواست: ضعف در ديگران، تا آن را بزرگ کند و سر دست بگيرد و مسخره کند و دست بياندازد شان.

مردک ترس و اضطراب دايمي داشت بخاطر کودکي وحشتناک اش و دايم دست به تلاش هاي مذبوحانه مي زد تا بتواند ديگران را در حقارت و بي چيزي نگه دارد و از اين راه بتواند فرو مايگي خودش را پنهان کند.

رامين مهندسي برجسته بود که در تمام دوران تحصيلش او را با کسي مقايسه مي‌کرد که دزدي تمام عيار و آدم فروشي کم نظير است و دارايي او را به رخ رامين مي کشيد. تا اينکه رامين دانشگاه را رها کرد و به سمت کار کشيده شد تا بتواند از زير بار اين سرخوردگي ها خود را بيرون بکشد... حالا سالهاست رامين را مسخره ميکند که او حتي نتوانسته مدرک دانشگاهي بگيرد که همه ي آدم هاي اين روزگار دارند. مردک دوباره نقطه ضعف رامين را يافته بود و مي دانست چگونه بايد با آن رامين را از پا در بياورد.

رامين در دوران رکود هاي اقتصادي پي در پي وارد کار شده بود و هر چند تلاش بسيار مي کرد، تيز هوش بود و سنجيده، اما زير حرف هاي مردک که مي گفت: «نه! اين کارا جواب نميده. کي توي اين روزا از اين چيزا ميخره؛ بيخودي تبليغ ميکني، همش ضرر ميشه و مجبوري اين کارو تعطيل کني.» نتوانست دوام بياورد و خودش را جمع و جور کند و چند بار پشت سر هم ورشکست شد و همانگونه که مردک مي خواست شد، نتوانست جان سالم در ببرد و زانو زد.

رامين دوباره به دانشگاه رفت و اين بار تمام اش کرد حالا مردک پلشت که پيشتر دانشگاه را دست مايه آزار دادن مي کرد و حالا نداشتن اموال را دست آويز آسيب زدن کرده بود. همه ي اينها را به يادش انداختم و گوش زد کردم که راهي باقي نمانده جز کشتن اين پليدي. تا نميرد رنج هايش پايان نمي يابد. رامين با ياد آوري اين خاطرات به شدت عصبي و خشمگين شد. اين مدت که با او حرف ميزدم روي تخت نشسته بود، به يکباره ايستاد و از اتاق بيرون رفت ، وارد راهرو شد و از آنجا به آشپزخانه رفت. در يخچال را باز کرد و دنبال چيزي مي‌گشت که بخورد. هنگام ناراحتي بسيار مي خورد تا خشم خود را فرو نشاند. تنها نوري که به تاريکي زندگي اش ميتابيد چراغ يخچال بود. چيزي يافت و با عجله مي خورد انگار کسي مي‌خواست از او بگيرد و نگذارد او آرام شود. من چيزي نگفتم و فقط نگاه مي‌کردم. وقتي از خوردن خسته شد آمد و روي کاناپه افتاد. دوباره شروع کردم نمي خواستم سرد شود، امشب بايد کارش را تمام ميکرد. مردک پست بايد مي مرد. تا خواستم حرف بزنم رامين گفت:«مي دونم که تا او زنده باشه هيچ کارم به نتيجه نمي‌رسه و آخرش بايد توي بدبختي و کنار خيابون بميرم. بايد بميره تا من آزاد بشم، ولي نمي دونم چه جوري کارش رو بسازم.» گفتم: «همونجوري که منو کشت.»

من پنج سال و نيم پيش زير فشار هاي رواني مردک پست، خودم را از بالاي پل عابر پياده اتوبان به پايين پرت کردم و مردم. ادامه دادم: «اون هر شب از خيابون نزديک اتوبان رد مي شه و تو ميتوني با اتومبيلت کارو تموم کني وگرنه اون کارتو مي سازه، همونجوري که منو کشت و بازم مسخره ام ميکنه و ميگه: « بي عرضه بود بابا. خودش رو کشت چون هيچي نبود. آخرش بايد کنار خيابون مي مرد. اينجوري زودتر مرد.» ».

رامين که هنوز روي کاناپه دراز کشيده بود نشست، سرش را پايين انداخت و در فکر فرو رفت... .

امشب مي توانست خوب يا بد باشد.

نگارش داستان: مهندس فرشيد خيرآبادي


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته