جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/06/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5082


بازگشت «علاءالدين» به سينما

با شعار «ايران سرزمين مهر و دوستي» به روي صحنه مي رود؛
نمايش «پاپيون» در لهستان

واکنش اما تامپسون به مرگ کودک 3ساله سوري
رفتارمان شرم‌آور است


اكران "جک ريچر 2" در پاييز 2016


پايان فيلمبرداري "رسوايي 2"


"حکيمي و گودرزي "همبازي شدند


آغاز اکران عمومي "مزار شريف" از چهارشنبه


ميز خبـــر


انيميشن


رد پاي قريحه


  بازگشت «علاءالدين» به سينما 

 
غلامرضا آزادي تصميم دارد فيلم «علاء الدين در جزيره آدم‌خورها» را براي گروه سني کودک و نوجوان بسازد.اين تهيه کننده و کارگردان سينما به ايسنا،‌ گفت: پيش از اين قرار بود اين فيلم را با نام «جزيره مهرباني» بسازم اما با توجه به اينکه سناريو به طور کامل بازنويسي شده، بهتر ديدم نام آن را تغيير بدهم و نام فعلي را انتخاب کردم.آزادي اضافه کرد: اين فيلم سراسر فانتزي و تخيل است و در جزيره قشم و اصفهان فيلمبرداري آن انجام مي‌شود، زيرا تصميم داريم از زيبايي و اعجاز اين دو منطقه استفاده کنيم.

وي درباره گروه بازيگران اين فيلم نيز توضيح داد: بازيگران ما در سه رده سني‌، ميانسال‌، نوجوان و کودک هستند و علاوه بر بازيگران اصلي يکسري بازيگران کودک ديگر هم داريم و فعلا در حال انتخاب بازيگر هستيم.به گفته آزادي؛ داستان اين فيلم درباره يک کشتي افسانه‌اي است که به جزيره‌اي نزديک مي‌شود و مسافران آن تلاش مي‌کنند آب شيرين به دست بياورند.اين کارگردان سينما درباره زمان احتمالي کليد زدن اين فيلم که فعلا در مرحله پيَش توليد است، گفت: با توجه به اينکه در حال حاضر قشم بسيار گرم است‌، احتمال دارد اواخر مهرماه فيلمبرداري‌مان را آغاز کنيم اما از آنجاکه فيلم فانتزي و تخيل بالايي دارد، بسياري از تروکاش‌ها و کارهاي ويژو افکت انجام شده است.

غلامرضا آزادي که چندي پيش فيلم «حرير» به کارگرداني فريال بهزاد را تهيه کرده بود،‌ ادامه داد: اين فيلم براي دريافت پروانه نمايش به وزارت ارشاد ارائه شده است ضمن اينکه فيلم «قبيله من» نيز در نوبت اکران گروه «هنر و تجربه» است و احتمالا پاييز به نمايش در مي‌آيد.


 با شعار «ايران سرزمين مهر و دوستي» به روي صحنه مي رود؛
 نمايش «پاپيون» در لهستان 

 گروه نمايش «پاپيون» چهارشنبه شب براي حضور و اجرا در جشنواره تئاتر لهستان عازم اين کشور شد.

به گزارش مهر، اين گروه پيش‌تر به جشنواره هايي در کشور ارمنستان دعوت و اجراي نمايش داشت و در جشنواره «کوفار» بلاروس موفق به احراز مقام اول بازيگري و جايزه بزرگ جشنواره براي بهترين اجرا شده بود.

رحيمي کارگردان اين گروه گفت: مانند چند سال اخير اين نمايش با حضور بازيگران پرتوان استثنايي تمرين و آماده شده است. نمايش «صندلي ها» نوشته اوژن يونسکو با بازي شنو قادري (دختري که در هنگام تولد دچار فلج مغزي شده است)، مهران قندهاري (سندروم دان) و امين جهانگيري (فلج مغزي خفيف و ناشنوا) امروز يکشنبه 15 شهريور و در آخرين روز جشنواره روي صحنه خواهد رفت.

اين کارگردان يادآور شد: اين گروه در هر سفر برون مرزي خود با يک شعار وارد جشنواره ها مي شود که شامل مضامين انساني بين المللي، مبارزه با معضلات جهاني همچون تروريسم، فقر و... مي شود در سفر گروه به لهستان تصميم گرفتيم با شعار «ايران سرزمين مهر و دوستي» وارد فستيوال شويم. اين شعارها روي تي شرت اعضاي گروه حک مي شود.

رحيمي در پايان يادآور شد: نمايش «صندلي ها» با 18 ماه تمرين روزي 9 ساعت آماده اجرا شد و هم اکنون به جشنواره برادوي آمريکا، آينت آبنت هاوز اتريش، ليورپول کانادا، لوميتو ايتاليا و... دعوت شده است.


 واکنش اما تامپسون به مرگ کودک 3ساله سوري
 رفتارمان شرم‌آور است 

 اما تامپسون ستاره بريتانيايي برنده جايزه اسکار مي‌گويد پاسخ بريتانيا به بحران مهاجرت «شرم‌آور» است.به گزارش مهر به نقل از ديلي‌ميل، اما تامپسون ستاره بريتانيايي هاليوود مي‌گويد پاسخ بريتانيا به بحران مهاجرت «واقعا شرم‌آور» است و جاي زيادي براي قبول کردن هزاران مهاجران وجود دارد.

اين نظرات تامپسون در حالي بيان شد که دولت بريتانيا تحت فشار زيادي براي پناه دادن بيشتر به خانواده‌هاي سوري است. ديويد کامرون که مي‌خواست خشم عمومي رو به رشد را کاهش دهد قول داد که به مسئوليت‌هاي اخلاقي‌‌شان عمل کنند.

او گفت بريتانيا مثل هميشه به قبول کردن هزاران نفر ادامه خواهد داد، اما اين ارقام تحت بازبيني خواهند بود.

با اين حال اما تامپسون مي‌گويد جواب دولت به اين بحران «به اندازه کافي خوب نيست»

او که با اميلي ماتيليس مجري اخبار شبانه بي‌بي‌سي صحبت مي‌کرد اضافه کرد: ما بايد درهاي‌ کشورمان را روي پناهندگان بيشتري باز کنيم.فکر کردن به 3 هزار نفر که شرايط غيرقابل تصوري را تحمل کردند باعث مي‌شود من شديدا احساس شرمساري کنم. ما حتي از سهميه‌مان هم بالاتر نرفتيم.اين واقعا شرم‌آور است. براي همين فکر مي‌کنم مساله به نژادپرستي مرتبط باشد. اگر اين مردم سفيدپوست و اروپايي بودند و از ديکتاتوري در بوسني فرار مي‌کردند، به نظرم احساس ما نسبت به آن‌ها کاملا متفاوت مي‌بود.

تامپسون گفت پناه دادن به کساني که نيازمند آن هستند «نشان جامعه‌اي متمدن و انساني است» و اضافه کرد: اميدوار بودم يک مسئول دولتي باشد که به نحوي احساس نجابت و انسانيت داشته باشد که بايستد و بگويد ما بايد به اين مردم کمک کنيم. آن‌ها فقط به خاطر اينکه مي‌خواهند راحت باشند اينجا نمي‌آيند، آن‌ها رنج‌هاي بسياري را تحمل کرده‌اند. 3 هزار نفر از آن‌ها در کاله هستند. ما کلي جا برايشان داريم.


 اكران "جک ريچر 2" در پاييز 2016 
 مهر:فيلم «جک ريچر 2» محصول کمپاني پارامونت و اسکاي دنس با بازي تام کروز براي 21 اکتبر 2016 آماده اکران مي شود. به نقل از هاليوود ريپورتر، اد زويک کارگرداني قسمت دوم اين فيلم را بر عهده دارد و قرار است فيلمبرداري آن از ماه نوامبر آغاز شود. قسمت اول اين فيلم با نام «جک ريچر» در سال 2012 بيش از 218 ميليون دلار فروش کرد.

پارامونت در ابتدا با ساخت قسمت دوم اين فيلم موافق نبود اما بعد از موفقيت قسمت اول که داستان آن بر اساس مجموعه کتاب هاي لي.چايلد نوشته شده است، ترغيب شد تا قسمت بعدي اين فيلم را نيز بسازد.


 پايان فيلمبرداري "رسوايي 2" 

 آفرينش:فيلمبرداري فيلم سينمايي «رسوايي 2» به کارگرداني مسعود ده‌نمکي با پشت سر گذاشتن مراحل مختلف و با ضبط سکانس‌هاي نهايي در فرودگاه مهرآباد به پايان رسيد.گفتني است؛ تدوين فيلم که چندي پيش توسط اميرشيبان خاقاني آغاز شده، ادامه دارد.در اين فيلم بازيگراني چون اکبر عبدي، سحر قريشي، امير نوري، محمدرضا شريفي نيا و فخرالدين صديق شريف، رامين راستاد، ابوالفضل همراه و ... ايفاي نقش مي‌کنند.


 "حکيمي و گودرزي "همبازي شدند 

 آفرينش: سريال "دوردست ها" به کارگرداني جواد ارشاد و تهيه کنندگي فريبا توکلي محصول گروه فيلم و سريال شبکه يک است که با مشارکت سازمان استاندارد ايران در 26 قسمت توليد مي شود.

دانيال حکيمي، فاطمه گودرزي، هومن برق نورد، بهرام ابراهيمي، کورش سليماني، رحمان باقريان، مريم خدارحمي، ونوس حسن کانلي، شهروز ابراهيمي، آيلار نوشهري، فرشته سرآبندي، آرزو قايد اميني، معصومه کريمي، شمسي فضل اللهي، سيامک اطلسي، صفا آقاجاني، پويا مهدوي زاده، معصومه آقاجاني، امير دژاکام، محمد عمراني، فرخنده فرماني زاده، محمد رضا غياث آبادي و اکبر مددي مهر بازيگران مجموعه تلويزيوني دوردست ها هستند.


 آغاز اکران عمومي "مزار شريف" از چهارشنبه 

 آفرينش:فيلم سينمايي «مزارشريف» به کارگرداني حسن برزيده و از توليدات حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي از چهارشنبه هجدهم شهريورماه در سينماهاي تهران و شهرستان به روي پرده خواهد رفت.

فيلم «مزار شريف» داستان کشتار ديپلمات‌هاي ايراني در کنسولگري ايران در شهر مزار شريف افغانستان است که به دنبال هجوم نيروهاي طالبان منجر به شهادت 10 تن از کارکنان کنسولگري ايران در روز هفدهم مرداد شد.

بازيگران اين فيلم عبارتند از: حسين ياري، مهتاب کرامتي و مسعود رايگان.


 ميز خبـــر 

 برگزاري بيست و يکمين نمايشگاه مطبوعات از 16 آبان ماه

با اعلام آغاز مرحله پيش ثبت نام از 15 شهريور، بيست و يکمين نمايشگاه مطبوعات 16 تا 22 آبان ماه 94 در مصلاي بزرگ تهران برگزار مي شود.به گزارش آفرينش، قائم مقام نمايشگاه مطبوعات با اعلام اين خبر گفت: مرحله پيش ثبت نام بيست و يکمين نمايشگاه مطبوعات، از 15 تا 20 شهريور در وبگاه نمايشگاه به نشاني pressexpo.ir انجام مي‌شود که طبق اعلام قبلي، شرط حضور رسانه‌ها، تکميل اطلاعات آنان در سامانه جامع رسانه هاي کشور بوده است.

مهران عباسي انارکي افزود: مرحله پيش ثبت نام با هدف برآورد تعداد متقاضيان و برنامه ريزي براي پيش بيني فضاي مورد نياز، گروه بندي موضوعي و کاربردي نشريات، امکانات نمايشگاهي، تدارکات و تامين خطوط مخابراتي و اينترنتي مورد نياز و ساير زيرساخت هاي لازم انجام مي شود.

وي در همين زمينه تاکيد کرد: در اين مرحله وجهي براي ثبت نام مقدماتي دريافت نمي شود و متقاضيان، اطلاعات مربوط به رسانه، معرفي نماينده، ميزان فضاي پيشنهادي مورد نياز با توجه به جدول تعرفه را اعلام مي کنند.

به گفته عباسي، ثبت نام قطعي بيست و يکمين نمايشگاه مطبوعات با امکان انتخاب محل غرفه توسط خود رسانه‌ها و به صورت الکترونيک در نيمه دوم مهرماه انجام خواهد شد.

مشاور معاون مطبوعاتي وزير ارشاد تاکيد کرد: البته متراژ و مساحت پيشنهادي رسانه ها در پيش ثبت نام، تعهدي را براي ستاد برگزاري براي تامين همان ميزان به وجود نمي آورد و در نهايت بر اساس حجم تقاضاها، تصميم گيري و به رسانه ها اعلام مي شود. ضمن اينکه اولويت اصلي، ‌ايجاد شرايط حداکثري براي حضور رسانه هاي متقاضي شرکت در نمايشگاه است و متراژهاي اوليه فعلا بر اساس 12،‌ 24، 36،‌ 60 و 96 متر طراحي شده است.

وي همچنين تاکيد کرد: اجاره بهاي غرفه ها نسبت به دو دوره قبل تغيير نکرده است و در جهت حمايت از بخش خصوصي، تعرفه هاي رسانه هاي متعلق به بخش خصوصي با رسانه هاي دولتي و متعلق به بخش عمومي متفاوت است.

وي همچنين در خصوص شرکت‌کنندگان در نمايشگاه امسال نيز گفت: موسسات مطبوعاتي، روزنامه ها، ساير نشريات، خبرگزاري ها و پايگاه هاي خبري، نمايندگي‌هاي خبرگزاري ها و رسانه هاي خارجي مستقر در تهران، تشکل هاي مطبوعاتي، ادارات کل روابط عمومي سازمان‌ها و صنايع خدمات مرتبط مطبوعاتي (چاپ، کاغذ، توزيع، نرم افزارهاي موبايلي، تبليغات و بازرگاني و ...) مي توانند در نمايشگاه بيست و يکم حضور يابند.

عباسي همچنين با اشاره به نزديک بودن انتخابات مجلس شوراي اسلامي و شور و نشاط رسانه‌اي در نمايشگاه امسال، تصريح کرد: پيش بيني مي‌شود امسال تقاضا براي حضور در نمايشگاه بيش از گذشته باشد.

اکران «حكايت عاشقي» به عکاسان جنگ در دنيا تقديم شد

اکران فيلم سينمايي «حكايت عاشقي» به کارگرداني «احمد رمضان‌زاده» در سي‌ونهمين دوره جشنواره بين‌المللي فيلم «مونترال» در کانادا توسط اين کارگردان سينماي ايران به عکاسان جنگ در دنيا تقديم شد.

به گزارش آفرينش، فيلم سينمايي «حكايت عاشقي» A ale of Love به کارگرداني «احمد رمضان‌زاده» و به تهيه‌کنندگي «مسعود جعفري جوزاني» با موضوع فاجعه دلخراش بمباران شيميايي شهر حلبچه و با بازي «بهرام رادان»، «قطب‌الدين صادقي»، «بهمن زرين‌پور»، «شيلان رحماني» و «شوان عطوف» بازيگر سرشناس سينما و تلويزيون اقليم کردستان و عراق در نخستين حضور جهاني خود، ساعت 8:30 بعدازظهر روز جمعه 13 شهريورماه جاري (4 سپتامبر 2015) در سينما «کوارتر لاتين 15» در بخش «تمرکز بر سينماي منتخب جهان» در سي‌ونهمين دوره جشنواره بين‌المللي فيلم «مونترال» Montreal در شهر مونترال در کشور کانادا روي پرده رفت و از طرف اين کارگردان سينماي ايران نخستين اکران جهاني آن، به عکاسان جنگ در دنيا و تلاش آنها در به تصوير کشيدن واقعيت در جهان تقديم شد.


 انيميشن 

 «شان گوسفنده» و رفقايش به شهر مي‌روند

قسمت اول

انيميشن «شان گوسفنده» که بر اساس مجموعه اي تلويزيوني به همين نام ساخته شده با شخصيت‌هايي ساده که به جاي حرف زدن بع بع مي‌کنند، موفق شده است توجه منتقدان و مخاطبان را به خود جلب کند.

فيلم سينمايي کمدي ماجراجويانه «شان گوسفنده» محصول 2015 است و به کارگرداني مارک برتون و ريچارد استارزاک و بر مبناي فيلمنامه‌اي که خودشان نوشته‌اند، ساخته شده است. اين انيميشن صامت که از سوي منتقدان با اقبال روبه رو شده و آن را يادآور روح باستر کيتون، هارولد لويد و چارلي چاپلين خوانده‌اند، ماجراي گوسفند سفيد مزرعه است که مي‌خواهد تفريحي کند، پس تصميم مي گيرد کشاورز، کاروان و گله را از تپه تند عبور داده و به شهر بزرگ ببرد در ماجراهايي که برايشان و گله اتفاق مي‌افتد تنها فکري که در سر آنهاست بازگشت به چمن سبز خانه است.

شخصيت «شان گوسفنده» که از انيميشن‌هاي محبوب کودکان و حتي بزرگسالان است، در واقع از مجموعه انيميشن «شان د شيپ» گرفته شده است. به دنبال موفقيت اين سريال انيميشني سازندگان آن تصميم گرفتند تا يک فيلم سينمايي نيز بر مبناي اين ماجراها بسازند. سريال «شان گوسفنده» که با نام «بره ناقلا» از تلويزيون ايران نيز پخش ‌شد، مجموعه‌اي انگليسي است که به صورت استاپ موشن تهيه شده و شهرت بين‌المللي دارد. همه اين ويژگي‌ها در نسخه سينمايي آن نيز رعايت شده است. اما در واقع تهيه‌کننده اين مجموعه که شرکت انيميشن‌سازي آردمن انيميشن است، همين سريال را نيز با توجه به موفقيت محصول قبلي اين کمپاني يعني مجموعه تلويزيوني «والاس و گروميت» ساخت. «والاس و گروميت» که نسخه سينمايي آن موفق به دريافت جايزه اسکار بهترين انيميشن سال شد و فروش بالايي در جدول گيشه نمايش سينماهاي جهان کرد، داراي شخصيت گوسفندي بود که توجه زيادي را جلب کرده بود و همين شد که شرکت سازنده‌اش اين شخصيت يعني «شان» را به عنوان نقطه تمرکز يک سريال جديد انتخاب کرد. اين شخصيت حالا ستاره يک فيلم سينمايي هم شده است.

شرکت معتبر انيميشن‌سازي آردمن انيميشن مجموعه «شان گوسفنده» را با همکاري شبکه BBC و دو شرکت فيلمسازي آلماني تهيه و توليد کرده است. «شان» گوسفند ساکت اما بازيگوش، شخصيت اصلي‌ اين فيلم سينمايي، مثل مجموعه انيميشني آن دست به ماجراجويي‌هاي خنده‌داري زده است.

نگاهي به مجموعه انيميشن

اولين اپيزود «شان گوسفنده»، مارس 2007 روي آنتن رفت و مورد توجه فراوان تماشاگران قرار گرفت. به همين دليل توليد فصل دوم نيز در دستور کار قرار گرفت و در مجموع 80 اپيزود هفت دقيقه‌اي، تا اواخر سال 2010 به نمايش درآمد. شبکه‌هاي تلويزيوني بيش از 180 کشور جهان اين مجموعه را براي نمايش و پخش خريدند و بسياري از شرکت‌ها با الهام از اين مجموعه، دست به ساخت مجموعه‌هاي جديد زدند. محل وقوع قصه‌هاي مجموعه يک مزرعه آرام است که تعدادي گوسفند سر به زير که گاهي اوقات کارهايشان حتي احمقانه به نظر مي‌رسد و در راس آنها شان است، شخصيت‌هاي اصلي را تشکيل مي دهند. آدم‌ها هم در اين مجموعه حضور دارند و حيوانات ديگر چون سگ و گربه هم حضور به يادماندني دارند. اما اين گوسفندها هستند که حرف اصلي را در اين مجموعه مي‌زنند.

ادامه دارد... منبع: مهر


 رد پاي قريحه 

 از كنار تخته سنگي سياه

ساقه ي ترد گياهي رست

ستارگان چشمك زدند

ماه پيشاني سنگ را روشن كرد

باران لطافت باريد

و ساقه ، ترانه اش را سرود...

محمد مهدي پاكي


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته