جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/06/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5082


شهريور ترسناک براي مديران سرخآبي

محمدرضا داورزني:
انتظارات را در جام جهاني برآورده مي‌کنيم


خبــر


دقيقه نود


 شهريور ترسناک براي مديران سرخآبي 

 دو باشگاه استقلال و پرسپوليس با وجود کمک‌هايي که دريافت مي‌کنند و اسپانسرهايي که دارند، هنوز با مشکلات مالي زيادي دست به گريبانند و برخي بازيکنان اين دو تيم خانه به دوش هستند و جايي براي اقامت ندارند!

به گزارش آفرينش و به نقل از مهر، با وجود انتخاب اسپانسر‌ها براي تامين هزينه‌هاي استقلال و پرسپوليس؛ اين دو باشگاه روزهاي بسيار سختي را سپري مي‌کنند و علاوه بر اينکه اختلافاتي در باشگاه استقلال بين اسپانسري که پول مي‌دهد و اختيار بيشتري مي‌خواهد با ديگر مديران پيش آمده،«پرسپوليس امسال هنوز اسپانسر ندارد و البته سال گذشته اختلافات و اشتباهاتش آنقدر جدي بود که هفت مدير و سه سرمربي را در يک فصل به خود ديد» مشکلات مالي نيز همچنان پا برجاست.

در واقع بايد گفت بدهي‌ها و مشکلات ماندند و مراکز و کانون‌هاي تصميم‌گيري زياد شدند که اين باز مشکلات را افزون تر کرد.

بي خانمان‌هاي پرسپوليس

از پرسپوليس شروع مي‌کنيم و گمانه زني هايي وجود داشت که پيش از سفر به ترکيه بازيکنان اين تيم درست همان روزي که برانکو سفره افطار پهن کرده بود، تصميم به اعتصاب کامل داشتند که ايوانکوويچ جلوي آنها را گرفت و با هزار مشکل آنها را به بهانه عرق گيري بيرون آورد و نهايتا با سفره افطار آنها را آرام کرد.

مشکلات اما ادامه داشت، به عنوان مثال ايوانکوويچ 5 ماه تمام بدون خانه و در يک هتل آپارتمان زندگي مي‌کرد تا قرار شد براي او و ايگورپاناديچ و آندره پاناديچ و تي‌هونير آپارتمانهايي مبله بگيرند و آنها را به اين آپارتمان‌ها بفرستند. تا جايي که آپارتماني براي برانکو اجاره شد اما تنها براي سه ماه!

ماريچ و اومانا نيز هنوز خانه ندارند، آنها هم اين مشکل را با خود حمل مي کنند و البته به دليل نتايج بسيار بدي که پرسپوليس تا کنون گرفته بايد تاکيد کرد که فعلا بازيکنان مباحث مالي را در پرسپوليس باز نکرده‌اند که در شهريور ماه و با روند رو به جلوي فني که پرسپوليس از خود نشان داده به نظر مي‌رسد با دو يا سه نتيجه خوب، صداي اعتراض‌شان براي عدم دريافت حقوق اوليه به آسمان بلند شود.

اين همه درحالي رخ مي دهد که در وضعيتي بسيار اسرار آميز پرسپوليس اسپانسر ندارد.

بي خانمان هاي استقلال

در استقلال هم اوضاع تعريفي ندارد، پس از آنکه آندرانيک تيموريان در ميانه فصل قبل و به دليل عدم پرداخت مطالباتش از استقلال رفت و اين تيم در آخر فصل بدون آندو ششم شد. اين ماجرا امسال هم ادامه پيدا کرده و اين‌بار ريوالدو ساز رفتن کوک کرده.

او البته هنوز قسط اولش را کامل دريافت نکرده اما مشكلش بيشتر از آن پنجاه هزار دلار باقي مانده از قسط اول، خانه‌اي است که بتواند خانواده خود را به تهران بياورد و در کنار آنها باشد و از تنهايي بيرون آيد. او حالا تهديد به رفتن کرده است مثل تيموريان ...

مگويان اما مشکلاتي حاد‌تر دارد، او نمي‌داند با صاحب خانه خود که پولش را مي‌خواهد چه کند. چند روز قبل صاحب خانه به مگويان اعلام کرد که بايد آپارتمان را تخليه کند و اين براي مگويان دردسر بزرگي بود.

پروپيچ هم هنوز آپارتماني ندارد که در آن با آرامش سکونت پيدا کند. اين موارد البته تنها مشکلات استقلال نيستند چرا که دوباره چک در دست بازيکنان دارند آنهم درحالي که هنوز همه چک هاي قبلي را نقد نکرده‌اند. در اين ميان اختلافاتي هم بين معاونان و مديرعامل با سبک دست پيش آمده که به حوزه اختيارات و مقدار مبلغ پرداختي باز مي‌گردد و بدون حل کردن آنها نمي توان از اين دو تيم توقع بالايي داشت.

شهريور ترسناک

به نظر مي‌رسد ماه شهريور براي هر دو باشگاه ترسناک باشد چرا که هم پرسپوليسي‌ها آرام آرام روي دور مي افتند و مطالباتشان را بلندتر و واضح تر خواهند خواست و هم استقلالي‌ها موعد چک‌هايشان سر رسيده است. در واقع بايد گفت مديران اين دو تيم شانس آورده‌اند که فوتبال تعطيل است وگرنه تمام شهريور را بايد دغدغه ميکسدزون هاي بعد از بازي‌ها را داشتند.


 محمدرضا داورزني:
 انتظارات را در جام جهاني برآورده مي‌کنيم 

 
رئيس فدراسيون واليبال با بيان اين که کسب سهميه المپيک در مسابقات ارديبشهت ماه سال آينده به مراتب آسان‌تر از جام جهاني است، گفت: بايد در جام جهاني انتظارات مردم را برآورده کنيم.

به گزارش مهر، محمدرضا داورزني درباره آخرين وضعيت تيم ملي واليبال پيش از شروع جام جهاني اظهار کرد: تيم ملي به ژاپن رسيده و بازيکنان استراحت مي‌کنند تا تمرينات خود را شروع در اين کشور کنند. ساعت 7:20 صبح روز سه شنبه تيم ايران نخستين بازي خود را برابر آرژانتين برگزار مي‌کنند. بعد از برگزاري پنج بازي اول، تيم کشورمان راهي شهر اوزاکا مي‌شود تا سه ديدار را در اين شهر انجام دهد. بعد از دو روز هم به توکيو مي‌روند تا سه ديدار ديگر را نيز در اين شهر انجام دهند.

وي ادامه داد: نسبت به مسابقات قهرماني جهان تفاوتي که وجود دارد اين است که همه 12 تيم با هم سفر مي‌روند و شرايط براي تمامي تيم‌ها يکسان است. تيم‌ها يازده بازي در اين تورنمنت انجام مي‌دهند که در پايان بر اساس تعداد بردها، و سپس ست‌ها و در صورتي که باز هم شرايط مساوي باشد امتيازات را نگاه خواهند کرد و دو تيم برتر اين رقابتها سهميه المپيک را کسب خواهند کرد. البته خود جام جهاني از ارزش بالايي برخوردار است و تيم‌هاي درجه يک دنيا به دنبال ارزيابي کار خود هستند. در اين بين تيم ملي ايران هم آمادگي خوبي دارد و اميدوارم که بازي‌هاي خوبي را از خود ارايه کنند.

رئيس فدراسيون واليبال درباره شانس مجدد تيم‌ها براي کسب سهميه المپيک گفت: مسابقات انتخابي المپيک آخر ارديبهشت ماه آينده با حضور هشت تيم در ژاپن برگزار مي‌شود که چهار تيم از آن تورنمنت راهي المپيک مي‌شوند. در اين بين يک تيم، بهترين تيم آسيايي است و سه تيم ديگر هم بهترين تيم‌هايي هستند که در رده‌بندي نهايي قرار مي‌گيرند و سهميه کسب خواهند. اين مسابقات به مراتب شرايطي آسانتر از جام جهاني دارد ولي تلاش داريم که در جام جهاني آنچه مردم از تيم ملي انتظار دارند يعني هم خوب بازي کنند و هم بجنگند را به نمايش بگذاريم. داورزني در واکنش به انتقادهايي که از انتخاب پيمان اکبري براي چهار تيم صورت گرفته است، عنوان کرد: هدفگذاري ما براي تيم اميد اين بود که جزو چهار تيم برتر مسابقات جهاني قرار گيرد اما در ساير مسابقات تيم‌ها در اندازه خود ظاهر شدند ولي نکته‌اي که در مصاحبه قبلي خود عنوان کردم اين است که برخي اوقات تصميمي مي‌گيريم که اجتناب ناپذير است.

وي افزود: وقتي به اين تيم ها نگاه مي‌کنيم، مي‌بينم که هفت يا هشت بازيکن مشترک دارند. ما بايد از سال قبل براي تيم اميد تصميم مي‌گرفتيم اما وقتي به يکباره مشخص شد که بايد با تيم ب در جام ملت‌ها شرکت کنيم مجبور به اين تصميم شديم. طبيعتا نمي‌توانستيم آنها را به سه کادر فني متفاوت بسپاريم. اين نوع کار يک تجربه‌اي بود که در آينده بتوانيم از چه ترکيباتي در اين تيم استفاده کنيم و بهتر تصميم بگيريم.


 خبــر 

 سرمربي هند در آستانه بازي با ايران:

مي‎خواهيم تماشاگران هندي را خوشحال کنيم

استفن کنستانتين مي گويد بازي با ايران دشوار است با اين حال آنها مي خواهند هواداران فوتبال هند را خوشحال کنند.

تيم ملي فوتبال هند روز سه شنبه هفته جاري در چارچوب رقابتهاي مقدماتي جام جهاني 2018 و جام ملتهاي آسيا 2019 ميزبان ايران است.

سرمربي هند در خصوص اين بازي اظهار کرد: بازي دشواري است اما ما مي خواهيم هواداران تيم را شاد کنيم. ما اينجا در هند از حمايت هواداران برخورداريم. هواداران هندي به شدت پشت تيمشان هستند. من آنها و بازيکنان تيم را تشويق مي کنم.

کنستانتين افزود: اميدوارم بتوانيم آنها را شاد کنيم. بازي مقابل ايران بسيار دشوار خواهد بود اما زماني است که دوستان واقعي تيم هند را بشناسيم.

تيم هند از دو بازي گذشته خود امتيازي کسب نکرده و ايران با چهار امتياز پشت سر تيم هاي شش امتيازي عمان و گوآم در جايگاه سوم است.

براي حضور در رقابتهاي جهاني کشتي؛

فرنگي‌کاران ايران وارد لاس‌وگاس شدند

اعضاي تيم ملي کشتي فرنگي پس از پشت سر گذاشتن يک سفر طولاني و چندين ساعته به لاس وگاس آمريکا رسيدند.

فرنگي کاران ابتدا راهي امارات و پس از توقفي کوتاه از آنجا راهي لس‌آنجلس شدند.

ملي‌پوشان سپس با يک سفر چندساعته، به لاس وگاس رسيدند تا تمرينات خود را در اين شهر از سر بگيرند و آماده حضور در رقابتهاي جهاني و گزينشي المپيک شوند.

رقابتهاي کشتي قهرماني جهان و گزينشي المپيک روزهاي 16 تا 21 شهريورماه برگزار مي شود.

رئيس کميته فني فوتسال:

افتخاري به مربي ايراني روي خوش نشان نداد!

رئيس کميته فني فوتسال با بيان اينکه هيات رئيسه فدراسيون فوتبال به وحيد شمسايي خدمت کرده است، گفت: «خسوس کاندلاس» دوباره گزينه مربيگري تيم ملي شد چون افتخاري به مربيان ايراني روي خوش نشان نداد.

عباس ترابيان در گفتگو با مهر، درباره جلسه هيات رئيسه فدراسيون فوتبال و منتفي شدن حضور وحيد شمسايي در تيم ملي فوتسال، اظهار کرد: بعد از آن جلسه من هيچ صحبتي انجام ندادم ولي اصلا از نتيجه جلسه راضي نبودم. تيم ملي فوتسال فرصت زيادي ندارد و حتي اگر يک روز هم از دست بدهد، خيلي ضرر کرده است. در هر صورت ما با شرايطي که بود، پذيرفته بوديم شمسايي سرمربي شود ولي هيات رئيسه تاکيد داشت که اين مربي نمي‌تواند به صورت همزمان در تيم ملي و باشگاه تاسيسات کار کند.

وي افزود: با اين حال به نظرم اين تصميم به نوعي شخصيت شمسايي را نجات داد. کساني که اين تصميم را گرفتند، بيش از هر شخص ديگري به شمسايي خدمت کردند چون اگر تمرکز شمسايي روي دو تيم بود، دچار مشکلات زيادي مي‌شد. اگر اين مربي در تيم ملي به مشکل مي‌خورد، او را براي هميشه از دست مي‌‌داديم ولي حالا مي‌تواند پخته‌تر شود و تا ساليان سال در خدمت تيم ملي باشد.

رئيس کميته فني و توسعه فوتسال درباره بازگشت به روي نام «خسوس کاندلاس» و احتمال ادامه همکاري اين مربي اسپانيايي با تيم ملي، تصريح کرد: در جلسه هيات رئيسه صحبت از ديگر مربيان ايراني هم شد ولي افتخاري مجددا بحث خسوس را مطرح کرد و گفت که بهترين گزينه اين مربي است. افتخاري به ساير مربيان ايراني روي خوش نشان نداد. اين در حالي است که چند عضو هيات رئيسه مدافع مربيان ايراني بودند. ترابيان در پايان در پاسخ به اين سئوال که «مذاکره با خسوس کاندلاس به کجا رسيده و آيا اين مربي به ايران بازخواهد گشت يا خير؟» گفت: فعلا که با اين مربي مذاکره مي‌کنند و نگفته‌اند که چه نتيجه‌اي داشته است. با اين حال مانده‌ام که اگر خسوس قبول کند به ايران بيايد، مي‌خواهد با چه روحيه‌اي کار کند. هرچند اين مربي شناخت خوبي از بازيکنان دارد و کاملا به شرايط آشناست.

تمجيد دشان از عملکرد شاگردانش مقابل پرتغال

ديديه دشان، سرمربي تيم ملي فرانسه به تمجيد از عملکرد شاگردانش پس از پيروزي 1-0 مقابل پرتغال پرداخت.

به گزارش ورزش سه، در بازي دوستانه فرانسه با پرتغال، متيو والبوئنا که در نيمه دوم به ميدان آمده بود، در دقايق پاياني موفق شد از روي يک ضربه ايستگاهي تک گل بازي را به ثمر برساند تا فرانسه در اين ديدار دوستانه به پيروزي برسد. دشان به تمجيد از عملکرد شاگردانش و کسب پيروزي پس از دو شکست پرداخت.

او گفت:" خيلي هجومي کار کرديم و حرکات خوبي در زمين داشتيم. همچنين گلي دريافت نکرديم. جدا از نتيجه مقابل تيم خوب پرتغال، ما بازيکناني که لازم داريم را در اختيار داريم. موقعيت‌هاي بيشتري داشتيم و مي‌توانستيم بيشتر گل بزنيم. در نيمه دوم عالي بوديم و من چيزهاي زيبايي در زمين ديدم." والبوئنا، گلزن بازي در اين رابطه گفت:" ما يک گروه، يک خانواده هستيم. بازيکناني که روي نيمکت هستند هم وقتي ميدان داده شوند، تاثير گذار ظاهر مي‌شوند. خوب کار کرديم و به حال پيروزي برگشتيم. نشان داديم که با هم هستيم. موقعيت‌هايي داشتيم و اين ما را تشويق مي‌کند. مقابل صربستان اين روند را ادامه مي‌دهيم.


 دقيقه نود 

 با برد برابر گوام؛

کي روش بهترين مربي بعد از انقلاب شد

ايران با پيروزي 6 ـ صفر برابر گوام، صاحب برد بيست و نهم دوران حضور کي روش در 53 بازي شد و صاحب 103 امتياز و رکوردي جالب شد.

اين برد و پاداش آن نصيب کي روش مي شود که با به دست آوردن ميانگين 64.77درصد امتيازات، با همين برد بالاتر از برخي از بزرگترين مربيان تاريخ فوتبال قرار گرفت.

در اينجا ، آمار عملکرد مربياني را مرور مي کنيم که با بيش از 10 بازي در تيم ملي فوتبال بازي هاي مختلفي را در تيم بوده است. مثلا رضا وطنخواه با 2 مربيگري و 2 برد، 100 درصد امتيزا را گرفته که نمي توان او را با ديگران مقايسه داشت يا محمود ياوري که برابر حريفان ضعيفي تايلند و فيليپين و سوريه و بنگلادش و اندونزي برنده بود و در تنها بازي جدي برابر چين بازنده بوده او هم کمتر از 10 بازي سرمربي تيم ملي بوده است.

مربيان بعد از انقلاب تيم ملي که بيش از 10 بازي سرمربي تيم ملي بوده اند، عبارتند از:

1. حسن حبيبي: 64.29 درصد امتيازات

2. ناصر ابراهيمي: 40درصد امتيازات

3. پرويز دهداري: 50درصد امتيازات

4. علي پروين: 43.9 درصد امتيازات

5. محمد مايلي کهن: 60درصد امتيازات

6. جلال طالبي: 56درصد امتيازات

7. منصور پورحيدري: 52.63 درصد امتيازات

8. جلال طالبي: 56درصد امتيازات

9. ميروسلاو بلاژويچ: 52.63 درصد امتيازات

10.برانکو ايوانکوويچ: 58.93 درصد امتيازات

11. امير قلعه نويي: 58.82درصد امتيازات

12. علي دايي: 64درصد امتيازات

13. افشين قطبي: 53.33درصد امتيازات

14. کارلوس کي روش: 64.77درصد امتيازات


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته