جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/12/24 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - پنجشنبه نسخه شماره 2723

مسابقات فوتبال منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامي يادواره روز ملي شدن صنعت نفت ايران
واحد کرج هم قهرمان شد ، هم پديده

مسابقات فوتبال ليگ برتر
استقلال مي خواهد هم نشين سايپا شود


جدول ليگ برتر


كوتاه و خواندني سوت پايان ودقيقه 90


 مسابقات فوتبال منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامي يادواره روز ملي شدن صنعت نفت ايران
 واحد کرج هم قهرمان شد ، هم پديده  


دبير انجمن فوتبال منطقه  8:
تمام اين موفقيت ها در عرصه ورزش مقتدر دانشگاه آزاد اسلامي در سايه
 توجهات و حمايت هاي دلسوزانه جناب آقاي دکتر جاسبي رياست عالي دانشگاه آزاد اسلامي و جناب آقاي دکتر بهرام قديمي مدير برتر ورزش کشور حاصل شده است ، ورزشي که با ميزباني اولين دوره مسابقات دانشجويان جهان اسلام باز هم قدرت و اقتدار ورزش دانشگاه آزاد اسلامي را زبانزد همگان خواهد کرد

 در يک بعدازظهر مفرح زمستاني که بيشتر بوي خوش بهار از آن به مشام مي رسيد زمين چمن مجموعه ورزشي شهيد کشوري پذيراي دو تيم صعود کننده به فينال رقابت هاي فوتبال منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامي بود.
اين رقابت ها با حضور 16 واحد دانشگاهي به ميزباني دانشگ
اه آزاد اسلامي واحد تهران شمال از تاريخ 15 اسفند 85 آغاز شده بود ، در اين ميان حضور چهره هاي سرشناسي چون افشين پيرواني مربي تيم ملي فوتبال ، محمود خوراکچي مربي تيم ملي فوتسال ، وحيد شمسايي آقاي گل فوتسال جهان و برخي از پيشکسوتان عرصه مطبوعات ورزش و مديران ارشد شرکت توسعه اماکن ورزشي سازمان تربيت بدني جلوه اي ويژه به مسابقات داده بود . مسابقاتي که سرانجام با قهرماني تيم فوتبال واحد کرج به پايان رسيد و تيم هاي واحدجنوب ، ورامين و مرکز به ترتيب در رده هاي دوم تا چهارم جاي گفتند.
تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شمال که تدارک زيادي براي برگزاري اين مسابقات ديده بود مراسم اختتاميه را با شکوهي خاص و با حضور چهره هي سرشناس مدعو برگزار کرد تا در ميان شور و شعف وصف ناپذير تماشاگران ، بازيکنان ، مربيان ، سرپرستان و ميهمانان حاضر در اين جمع رقابت هاي يادواره روز ملي شدن صنعت نفت ايران پايان يابد .
به همين مناسبت خبرنگار اعزامي ما به محل برگزاري مسابقات مصاحبه اي را با سرپرستان اجرايي ، فني و کل مسابقات ترتيب داده است تا خوانندگان روزنامه بيشتر در جريان رويدادهاي اين مسابقات و برنامه و اهداف انجمن فوتبال منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامي قرار گيرند .

سرپرست تربيت بدني منطقه 8 :
در راستاي اهداف و اجراي برنامه هاي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي موفق بوده ايم
در ابتدا سيد نقي مدني سرپرست تربيت بدني منطقه 8 و سرپرست کل مسابقات به سوالات خبرنگار اعزامي ما پاسخ داد ، او که بيش از 50 سال سابقه حضور در عرصه ورزش را با سمت هايي چون مديرکل تربيت بدني استان آذربايجان غربي ، مديرکل پژوهش و برنامه ريزي سازمان تربيت بدني داراي مدرک OLV دووميداني در آلمان و استارتر بازي هاي آسيايي دووميداني تهران دارد در خصوص فعاليت هاي ورزشي منطقه 8 و انجمن فوتبال منطقه به خبرنگار ما گفت : در سال 1381 با حمايت و معرفي جناب آقاي دکتر قديمي مديرکل محترم تربيت بدني و تائيد رياست محترم دانشگاه آزاد اسلامي کار خود را بعنوان سرپرست تربيت بدني منطقه 8 آغاز کرده و طي اين مدت با همکاري 22 مسوول محترم تربيت بدني واحدهاي دانشگاهي که با واقع سنگرهاي ورزش دانشگاه آزاد اسلامي هستند موفق شديم در چند سال اخير در بين مناطق يازده گانه رتبه اول را کسب کنيم. خوشبختانه پيشنهاد تشکيل انجمن هاي ورزش و تائيد جناب آقاي دکتر مهدوي در سال 83 موج تازه اي در ورزش منطقه 8 ايجاد نمود. و ما موفق شديم با حمايت روساي محترم واحدهاي منطقه و توانمندي بالاي مسوولان تربيت بدني واحدهاي دانشگاهي گذشته از تقويت هرچه بيشتر ورزش دانشگاه ها ، مسابقات منطقه را در سطح کيفي بسيار بالايي برگزار کنيم که به واقع بارزترين نمونه آن را در مسابقات فوتبال منطقه 8 طي سه سال گذشته شاهد بوديم که جا دارد از رياست محترم انجمن فوتبال منطقه 8 جناب آقاي دکتر يعقوب نژاد بعنوان رياست محترم واحد تهران شمال و آقاي مازيار مهراني دبير انجمن و مسوول تربيت بدني واحد تهران شمال که از نيروهاي کارآمد و مديران لايق مي باشند تشکر و قدرداني نمايم .
ما در سال جاري در راستاي برنامه ريزي اداره کل تربيت بدني مسابقات فوتبال منطقه را که هر ساله در ارديبهشت ماه يا دهه اول خرداد ماه برگزار مي شد را در تاريخ 15 اسفند ماه آغاز کرديم که اين امر با حمايت رياست محترم واحد تهران شمال و همت آقاي مهراني و بهره گيري از بهترين و فعال ترين نيروهاي موجود در اين رشته ورزشي با شرکت 16 تيم در مجموعه ورزشي کم نظير شهيد کشوري زير نظر آقاي امير حسين پيرواني که يکي از سرمايه هاي ورزش دانشگاه آزاد اسلامي و معاونت آن مجموعه هستند به شکل باشکوهي برگزار گرديد که طي آن تيم هاي واحد تهران شمال ، ورامين ، کرج ، فيروزکوه ، جنوب ، مرکز ، تاکستان و شهرري با اقتدار با به دور دوم مسابقات صعود کردند و در پايان تيم فوتبال واحد کرج پس از غلبه بر تيم فوتبال واحد تهران جنوب به مقام اول مسابقات دست يافت . در خصوص انجمن فوتبال منطقه 8 و برنامه هاي آتي آن بايد عرض کنم انجمن فوتبال ما که يکي از بهترين و فعال ترين انجمن هاي ورزشي منطقه مي باشد ، در تلاش است تا با برنامه ريزي هاي بعمل آمده و زحمات فراوان آقاي مهراني با بکارگيري بهترين نيروهاي موجود براي کسب مقام قهرماني مسابقات سراسري تلاش کند . در پايان عرايض خود جا دارد با اشاره به اين نکته که در سه سال اخير انجمن فوتبال منطقه 8 با دعوت از چهره هاي ماندگار فوتبال چون داريوش مصطفوي ، مهدي مناجاتي ، افشين پيرواني و بسياري ديگر موفق شده ضمن معرفي فوتبال منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامي و با نمايش گذاشتن توانمندي هاي اجرايي و فني مسابقات مهر تائيد کارشناسان زبده اين رشته را نيز در کارنامه سه ساله خود ببيند چراکه به تصديق اين عزيزان کيفيت برگزاري مسابقات قابل برابري با بالاترين سطح برگزاري مسابقات فوتبال کشور بوده است .

سرپرست فني مسابقات : اميد است با حمايت مسوولان تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي از اين امکانات بالقوه در جهت ساختن يک تيم فوتبال قدرتمند بهره گيري کنيم
بي ترديد فوتبال پرحرارت خطه فارس با نام آشناي پيرواني همواره عجين بوده است . خانواده اي که به نحو حيرت انگيزي با فوتبال ملي عجين بوده و هر يک به نوبه خود خدمات فراواني به فوتبال استان فارس ، و فوتبال ملي کشور را ارائه داده اند . در اين ميان اميرحسين پيرواني بازيکن و کاپيتان سابق برق شيراز که پس از 10 سال فعاليت مستمر در اين باشگاه در رده هاي نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان به دليل پارگي رباط صليبي خيلي زود کار مربيگري را آغاز کرد . نامي آشنا براي ورزش دانشگاه آزاد اسلامي است ، او که فارغ التحصيل رشته حقوق و کارشناس ارشد تربيت بدني مي باشد گذشته از عضويت در تيم ملي ارتش جمهوري اسلامي ايران ، مربيگري در ليگ برتر به همراه تيم هاي پاسارگاد ، سرخ پوشان دلوارافزار بعنوان سرمربي تيم ملي دانشجويان و سرمربي فوتبال دانشگاه آزاد اسلامي انجام وظيفه کرده ، ضمن آن که کنار دو برادر ملي پوش خود غلامحسين پيرواني و افشين پيرواني سه تفنگدار فوتبال برق شيراز نيز بوده اند. در هر حال اميرحسين پيرواني نيز بعنوان سرپرست فني مسابقات فوتبال منطقه 8 در خصوص کيفيت و کميت برگزاري اين دوره از رقابت ها چنين گفت :
سطح مسابقات بسيار بالا بود و اين نکته  اي قابل توجه براي من بود. به واقع فوتبال منطقه 8 با بهره گيري از چهره هاي شاخص فوتبال ليگ برتر چون حميد زوهاني ، نيما قويدل ، سعيد دقيقي و ابراهيم شکوري و بازيکنان باسابقه اي چون محمد مومني و پديده هايي چون مهدي نصيري (جنوب) ، علي نوروزي (مرکز) ، محمدرضا واحدي (شهرري) ، حميدرضا پيغامي و جواد نصرالله پور (قيامدشت) و ميلاد بابايي (واحد تهران شمال) از يکسو و حضور مربيان خوبي چون آقايان صالح پور ، افخمي ، حسين صدقي و مازيار مهراني کلکسيوني از بهترين هاي فوتبال دانشگاه آزاد اسلامي را در اختيار دارد که اميدواريم با توجه به افکار بلند جناب آقاي دکتر قديمي و برنامه ريزي هاي بعمل آمده در اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي بتوانيم با تشکيل يک تيم قدرتمند فوتبال ، حضور مقتدرانه اي در مسابقات فوتبال دانشجويان جهان داشته باشيم و با مساعدت مديرکل محترم تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي بتوانيم پس از تعطيلات عيد نوروز اين نيروهاي مستعد و جوان را در قالب تيمي در شان ورزش دانشگاه آزاد اسلامي گردهم آوريم .
ما در اين دوره از مسابقات در کنار اين مجموعه قدرتمند جمعي از بهترين داوران فوتبال کشور را به خدمت گرفتيم که به اعتقاد اينجانب که سابقه اي 10 ساله در ورزش دانشگاه آزاد اسلامي دارم اين دوره از مسابقات از دو نظر بهترين مسابقاتي بوده که در اين رشته برگزار گرديده و قابل برابري با مسابقات سطح بالاي ليگ برتر فوتبال کشور مي باشد . حضور داوراني چون مظفري ، فروغي ، فغاني ، کريمي ، فتاحي و چندين داور بين المللي ديگر به سرپرستي آقاي محمد رياحي مدرس و ناظر کميته داوران فدراسيون فوتبال کشور از يکسو و کيفيت بي نظير زمين چمن مجموعه ورزشي شهيد کشوري از سوي ديگر موجب شده بود تا با کيفيت بسيار بالايي اين مسابقات برگزار گردد.
وي در پاسخ به اين سوال که نقاط ضعف و قوت مسابقات چه بوده و کدام تيم نظر وي را بيش از ساير تيم ها جلب کرده است گفت :
گذشته از حمايت مدير مجموعه ورزشي شهيد کشوري جناب آقاي دوستي که کليه امکانات و عوامل مجموعه را در اختيار اينجانب و مسابقات فوتبال منطقه 8 گذاشته بايد صادقانه عنوان کنم که نقطه قوت اين مسابقات حضور دائمي جناب آقاي مدني و مهراني و تلاش بي وقفه اين عزيزان و ميزباني بي عيب و نقص دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شمال بود ، تنها نکته اي که در اين مسابقات بعنوان نقطه ضعف به چشم آمد عدم حضور برخي واحدهاي دانشگاهي در اين دوره از مسابقات بود که اميدوارم ان شا» الله در سال آتي تمام واحدهاي دانشگاهي منطقه 8 با انگيزه کافي در اين مسابقات شرکت نمايند . به اعتقاد من فينال زودهنگام اين مسابقات در مرحله يک چهارم نهايي بين دو تيم يکدست و هماهنگ واحد کرج و واحد تهران شمال برگزار شد . ديداري مهيج ، نزديک و برابر که پس از 120 دقيقه مبارزه نفس گير در ضربات پنالتي تيم پيروز مسابقه مشخص شد ، تا تيم واحد کرج در نهايت به جمع چهار تيم پاياني مسابقات راه يابد و به مقام قهرماني اين دوره از مسابقات نايل شود . به جز تيم قهرمان اين دوره از مسابقات تيم فوتبال واحد تهران شمال نظر من را به خود جلب کرد . اين تيم که فاقد مهره هاي سرشناس و تاثيرگذار بود با برنامه ريزي خوب و تلاش هاي بي وقفه آقاي مهراني که از نزديک شاهد آن بودم ديگر تيم بي شکست اين دوره از مسابقات بود که موفق به متوقف کردن قهرمان و پديده اين دوره از مسابقات واحد کرج شد . چراکه واحد کرج تمام ديدارهاي خود را در وقت قانوني مقتدرانه با پيروزي پشت سرگذاشته و موفق به شکست تيم هاي قدرتمندي چون فيروزکوه ، اسلامشهر ، مرکز و تهران جنوب در اين دوره از مسابقات شده بود.

دبيرانجمن فوتبال منطقه  8:تمام اين موفقيت ها در سايه توجهات و حمايت هاي دکتر جاسبي و دکتر قديمي بدست آمده است
پس از خاتمه مراسم فرصت کوتاهي دست داد تا با مازيار مهراني مسوول تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شمال و دبير انجمن منطقه 8 نيز گفت وگويي انجام دهيم.
او که به تعبير آقاي مدني نيروي همه فن حريف اين مسابقات بود پس از اجراي مراسم اختتاميه و توزيع جوايز و اهداي تقديرنامه به دست اندرکاران اين مسابقات نشان داد که بعنوان يک مسوول تربيت بدني مجري توانمندي نيز هست ، وي در اين گفت وگو يادآور شد :
قبل از هر چيز لازم مي دانم از حسن اعتماد و توجه جناب آقاي مدني سرپرست محترم تربيت بدني منطقه 8 ، حمايت ، تقدير و تشويق جناب آقاي دکتر مهدوي رياست محترم و جناب آقاي دکتر باغبان دبير محترم منطقه 8 صميمانه تشکر و قدرداني نمايم .
خدا را شاکرم که توانستيم با جلب نظر و تائيد مسوولان محترم منطقه 8 که طي نامه اي کتبا نحوه ميزباني مسابقات فوتبال منطقه را از هر نظر مورد تائيد و تقدير قرار دادند. در سومين دوره ميزباني مسابقات فوتبال منطقه 8 نيز از اين آزمون بزرگ سربلند و سرافراز بيرون آييم و به واقع تقدير و تشکر کليه تيم هاي شرکت کننده اعم از مربي ، سرپرست ، بازيکن و دست اندرکاران واحدهاي دانشگاهي که در طول يک هفته گذشته ميهمانان عزيز ما بودند خستگي را از تن من و همکاران صديقم آقايان اميرحسين پيرواني ، محمدرياحي ، رضا شبرنگ ، دکتر مجتبي حسيني ، هيبت علي زرگري پور ، سيامک البرز ، ابوالفضل محمدي و ساير همکاران زحمتکش در اين مجموعه خارج نمود. ما در اين دوره از مسابقات با بهره گيري از تجربيات دو دوره اخير ميزباني خود ، توانستيم بر نقاط قوت کاري خويش افزوده و کيفيت برگزاري مسابقات را از هر جهت بالا بريم در اين راه بي شک حمايت دلسوزانه و کوشش مجدانه و پيگيري ها و رهنمودهاي مسوولان ورزشکار و ورزش دوست دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شمال در امر برگزاري بي نقص اين مسابقات بسيار موثر بود در اين جا لازم مي دانم از حسن توجه و حمايت هاي رياست محترم واحد جناب آقاي دکتر يعقوب نژاد و معاونان محترم دانشجويي و مالي و اداري جنابان دکتر حميدرضا سعيدنيا و محمد مرداني مديريت محترم خدمات دانشجويي و مالي واحد جنابان دکتر جهاني و خردمند و مديريت محترم پشتيباني واحد جناب آقاي مهندس هاشمي تشکر و قدرداني کنم. گذشته از همکاري صميمانه کليه عوامل زحمتکش مجموعه ورزشي شهيد کشوري و سرپرستي ايده آل جناب آقاي اميرحسين پيرواني که به واقع يکي از سرمايه هاي گرانقدر ورزش دانشگاه آزاد اسلامي نيز هستند از حسن همکاري و بذل عنايت مديريت محترم مجموعه ورزشي زيباي شهيد کشوري جناب آقاي رضا دوستي نيز بي نهايت سپاسگزارم . ما در امر برگزاري اين دوره از مسابقات گذشته از به خدمت گرفتن بهترين نيروهاي موجود در واحد دانشگاهي خود نيز بهره گرفتيم حضور جناب آقاي دکتر مجتبي حسيني پزشک معتمد واحد بعنوان مسوول کميته پزشکي مسابقات قوت قلب من و همه همکاران بود فردي که علي رغم همه مشغله هاي کاري و علمي همکاري نزديکي با مسوولان برگزاري اين مسابقات داشتند .

افشين پيرواني مربي تيم ملي فوتبال ايران : کيفيت اين مسابقات قابل برابري با ليگ برتر است
حضور مربي تيم ملي فوتبال کشورمان آقاي افشين پيرواني ، مربي سابق تيم ملي فوتسال آقاي محمود خوراکچي و وحيد شمسايي آقاي گل فوتسال جهان بعنوان ميهمان در اين دوره جلوه اي خاص به مسابقات فوتبال منطقه بخشيده بود ، در حين برگزاري مسابقه فينال آقاي پيرواني مربي تيم ملي فوتبال کشورمان ضمن اظهار شگفتي از کيفيت بالاي مسابقات فوتبال منطقه 8 از انگيزه هاي بالا و استعدادهاي حاضر در فوتبال منطقه به نيکي ياد کرد و عنوان نمود قضاوت اين مسابقات از رقابت هاي ليگ برتر فوتبال سخت تر و دشوارتر است .
مهراني در پايان در جمع بندي سخنان خود چنين گفت :
در مجموع سال تحصيلي 86-85 سالي پربرکت براي ورزش دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شمال بود . ما در اين سال توانستيم مقام هاي ارزنده اي را در رشته هاي شطرنج ، بدمينتون ، واليبال ، آمادگي جسماني ، ژيمناستيک و شنا کسب کنيم و با فعال کردن ورزش کارکنان واحد و برنامه ريزي هاي جديد در اين خصوص تعداد رشته هاي فعال واحد را به 22 رشته برسانيم .
در خاتمه عرايضم بايد صادقانه عنوان کنم که تمام اين موفقيت ها در عرصه ورزش مقتدر دانشگاه آزاد اسلامي در سايه توجهات و حمايت هاي دلسوزانه جناب آقاي دکتر جاسبي رياست عالي دانشگاه آزاد اسلامي و جناب آقاي دکتر بهرام قديمي مدير برتر ورزش کشور حاصل شده است ، ورزشي که با ميزباني اولين دوره مسابقات دانشجويان جهان اسلام باز هم قدرت و اقتدار ورزش دانشگاه آزاد اسلامي را زبانزد همگان خواهد کرد
.


  مسابقات فوتبال ليگ برتر
 استقلال مي خواهد هم نشين سايپا شود 

فردا مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور اگرچه با 3 بازي دنبال خواهد شد ، اما يکي از حساس ترين روزهاي خود را شاهد خواهد بود .
گفتني است در حاليکه آخرين روزهاي سال 85 را پشت سر مي گذاريم بازي هاي فردا مي تواند تغييراتي را در صدر جدول ليگ برتر بوجود آورد .
در اين راستا آخرين ديدار استقلال در سال 85 را مي توان يکي از حساس ترين بازي هاي اين تيم در سالي برشمرد که روزهاي پاياني آن را پشت سر مي گذاريم. آبي پوشان به خوبي ارزش امتيازات بازي هاي پيش رو را مي دانند و واقفند که براي رسيدن به قهرماني از هرگونه لغزش بايد پرهيز کرد. نام حريف تفاوت نمي کند استقلال بايد از تساوي و شکست پرهيز کند، موردي که با اجراي آن آبي پوشان به صدر جدول نزيدک شدند.
استقلال به يک قدمي سايپا رسيده و با 3 امتياز به صدر مي رسد. آنها بايد اين امتياز را در مصاف با راه آهن دشت کنند تا هم نشين سايپا در صدرجدول شوند. قطعا مرفاوي مي داند ميثاقيان و راه آهن غير قابل پيش بيني و تشنه پيروزي بر بزرگان هستند. توقف سايپا و غلبه بر پرسپوليس دستاورد ميثاقيان با راه آهني است که خود را شيفته شکست غول هاي تهراني مي خواند.
در ديگر بازي از هفته بيست و دوم مسابقات ليگ برتر ملوان به ديدار مس کرمان مي رود. ملوان که فولاد و راه آهن را نزديک تر از قبل به خود مي بيند براي فرار از سايه تيم هاي قعر نشين بايد در خانه مس را شکست دهد. شکست دوباره براي احمدزاده و شاگردانش مي تواند در حکم تبعيد به رده هاي انتهايي جدول باشد.
روز جمعه با برگزاري  ديدار بين تيم هاي سايپا و برق شيراز، مسابقات هفته بيست و سوم ليگ برتر نيز آغاز مي شود. پس از 4 تساوي پي در پي آيا سايپا راهي جز شکست برق شيراز دارد؟ براي ماندن در صدر جدول سايپا بايد برق را شکست دهد، حتي اگر دايي 5 بازيکن خود را نداشته باشد و داورها به نفع حريفش سوت بزنند.


 جدول ليگ برتر 


 كوتاه و خواندني سوت پايان ودقيقه 90 

  
پرسپوليس 3 بر يک برنده شد

تيم فوتبال پرسپوليس روز گذشته طي يک بازي دوستانه با نتيجه 3 بر يک اميد هاي اين باشگاه را شکست داد.
گفتني است تيم فوتبال پرسپوليس که خود را براي ديدار برابر پاس آماده مي کند، ديروز در ديداري تدارکاتي به مصاف تيم اميد اين باشگاه رفت و در يک بازي تقريبا يکطرفه موفق به کسب برتري 3 بر يک شد. شاگردان دنيزلي در اين بازي با دو ترکيب متفاوت به مصاف تيم اميد پرسپوليس رفتند. تنها داود سيد عباسي و الونگ الونگ به طور ثابت براي اين تيم بازي کردند و باقي بازيکنان در دقايق مختلف با يکديگر تعويض شدند. براي قرمزپوشان در مصاف با تيم فوتبال اميد پرسپوليس زياد شعبو، داود سيد عباسي و فراز فاطمي گلزني کردند.عليرضا نيکبخت واحدي همچون روزهاي گذشته در بازي دوستانه برابر تيم اميد پرسپوليس شرکت نداشت. پژمان نوري نيز از غايبان اين بازي دوستانه بود.فرزاد آشوبي بازيکن جوان تيم فوتبال پرسپوليس به دليل آسيب ديدگي تنها به دويدن در کنار زمين اکتفا کرد .
 
اکبر ميثاقيان سرمربي تيم فوتبال راه آهن :
با ضد فوتبال استقلال را شکست مي دهم

تيم فوتبال راه آهن که در انتهاي جدول ليگ برتر قرار دارد براي بقاي در ليگ به امتيازات بازي هاي آينده خود سخت نيازمند است .
در اين راستا اکبر ميثاقيان سرمربي تيم فوتبال راه آهن در خصوص بازي فردا مقابل استقلال گفت: براي من مهم نيست چه قضاوتي در خصوص بازي تيم راه آهن مي کنند بلکه حاضرم استقلال را شکست دهم حتي اگر متهم به ضد فوتبال شوم. وي افزود : من در هر تيمي که مربيگري کرده ام ابتدا به دنبال ارائه فوتبال تهاجمي هستم و به بازي تدافعي تمايلي ندارم اما با اين حال برخي از دوستان بيش از اندازه به من لطف دارند و مرا متهم مي کنند که ميثاقيان و تيم هايش ضد فوتبال بازي مي کنند. صادقانه بگويم حاضرم تيم راه آهن ضد فوتبال بازي کند و بتواند با کسب حداکثر امتيازات در ادامه مسابقات ليگ برتر به دسته اول سقوط نکند. وي با اشاره به اهميت ديدار برابر استقلال خاطر نشان ساخت: اين بازي يکي از سخت ترين بازي هاي ماست. هر دو تيم استقلال و راه آهن به نوعي تلاش مي کنند تا با برتري زمين مسابقه را ترک کنند. راه آهن براي ماندن در ليگ برتر و استقلال براي قهرماني حتما بايد با پيروزي از زمين خارج شوند. سرمربي تيم فوتبال استقلال اذعان داشت: با احترامي که براي تماشاگران استقلال و پرسپوليس قائلم هميشه مقابل آنها تيم من بهترين بازي خود را انجام داده و حتي در ورزشگاه آزادي موفق به کسب پيروزي شده است. با توجه به همين مساله در بازي فردا نيز براي رسيدن به پيروزي تلاش مي کنيم . ميثاقيان افزود: نقاط ضعف و قوت استقلال را بخوبي مي شناسم . مي دانم اين تيم از چه جايي ضربه پذير است. شکست استقلال براي ما از چند جنبه داراي اهميت است نخست اينکه باعث مي شود تيم ما از نظر روحي و رواني تقويت شود و سال 85 را نيز با پيروزي به اتمام برسانيم.
 
مشکل بزرگ استقلال در بازي فردا
چه کسي جانشين کاظمي خواهد شد ؟

تيم فوتبال استقلال فردا در حالي به مصاف راه آهن مي رود که حسين کاظمي هافبک دفاعي خود را به دليل محروميت به همراه ندارد.
گفتني است که حسين کاظمي در بازي با ملوان با دريافت سومين کارت زرد از همراهي تيمش در ديدار برابر راه آهن تهران بازماند. شايان ذکر است که به دنبال محروميت کاظمي مهمترين گزينه استقلالي ها مرتضي ابراهيمي بازيکن مورد علاقه تئودو يونگ است که درنيمه نخست بازي برابرملوان نيز در همين پست کنار حسين کاظمي بازي کرد. اگربنا به هردليلي ابراهيمي نتوانست براي استقلال بازي کند، مربيان اين تيم گزينه هاي ديگري را درخط مياني بکار خواهند گرفت. اين امکان وجود دارد که محمود فکري به خط دفاع استقلال بازگردد و انصاريان با انتقال به خط مياني به عنوان هافبک دفاعي انجام وظيفه کند.

آخرين رده بندي فيفا
آرژانتين صدرنشين شد

بر اساس آخرين رده بندي تيم هاي ملي فوتبال برتر جهان که روز گذشته توسط فدراسيون بين المللي فوتبال (فيفا) اعلام شد، تيم ملي فوتبال آرژانتين در صدر قرار گرفت.
به گزارش سايت فيفا، آرژانتين دومين تيم در ماه هاي اخير است که به جاي برزيل در صدر رده بندي برترين تيم هاي ملي فوتبال جهان قرار مي گيرد. پيش از اين ايتاليا به صدر جدول رده بندي راه يافته بود. رقابت نزديک ميان تيم هاي صدر رده بندي، باعث ايجاد تغييراتي در صدر جدول شده است. يکي از نتايج موثر بر صعود تيم آرژانتين، پيروزي يک بر صفر اين تيم برابر فرانسه است که براي نخستين بار در تاريخ فوتبال اين کشور اتفاق مي افتد.

هفته بيست و دوم رقابت هاي ليگ برتر
استقلال - راه آهن ; در آزادي

مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور فردا شاهد برگزاري دو بازي از هفته بيست و دوم و يک بازي از هفته بيست و سوم خواهد بود .
برنامه اين مسابقات به شرح زير است :
جمعه 25 اسفند :  هفته بيست و دوم
راه آهن تهران ....................................................... استقلال تهران
ملوان بندر انزلي ........................................................ مس کرمان
هفته بيست و سوم
سايپا ................................................................... برق شيراز


 تازه ترين رده  بندي تيم هاي برتر فوتبال جهان
ايران دوپله سقوط کرد

تيم ملي فوتبال ايران در جديدترين رده بندي فيفا با دو پله سقوط در مکان سي و چهارم جهان قرار گرفت.
گفتني است که فيفا روز گذشته تازه ترين رده بندي برترين تيم هاي جهان را اعلام کرد که بر اين اساس تيم ايران با کسب 705 امتياز و 15 امتياز منفي و همچنين دو پله نزول نسبت به ماه گذشته ميلادي در جايگاه سي و چهارم جهان قرار گرفت اما، همچنان ايران برترين تيم قاره کهن است.
استراليا با قرار گرفتن در مکان چهلم جهان، دومين تيم آسيا است و ژاپن با ايستادن در جايگاه چهل و سوم جهان، سومين تيم قاره آسيا است.
چين، ازبکستان و مالزي حريفان ايران در رقابت هاي جام ملت هاي آسيا نيز در مکان هاي هفتاد و پنجم، پنجاه و سوم و صد و پنجاه و پنجم رده بندي تيم هاي ملي جهان قرار دارند.
 
صمد مرفاوي سرمربي تيم استقلال :
راه آهن را خوب مي شناسيم

تيم فوتبال استقلال تهران در هفته بيست و دوم رقابت هاي ليگ برتر باشگاه هاي کشور فردا به مصاف تيم راه آهن خواهد رفت .
در اين خصوص صمد مرفاوي سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران گفت : چاره اي جز پيروزي بر راه آهن نداريم.
وي افزود : تيم راه آهن را خوب مي شناسيم، بازي هاي اين تيم را به طور کامل تجزيه و تحليل کرده ايم و براي بازي با آنها آمادگي خوبي داريم.
وي اضافه کرد: به هيچ حاشيه اي کار نداريم. مي خواهيم تنها به بازي فکر کنيم. با شرايطي که داريم، قطعا استقلال روزهاي خوبي پيش رو خواهد داشت.
وي ادامه داد: تلاش مي کنيم در بازي با راه آهن و با کسب سه امتياز عيدي خوبي را براي هواداران بدهيم. سرمربي تيم فوتبال استقلال خاطر نشان کرد: تيم استقلال بدون تاثير از شرايط مديريتي به دنبال کسب جايگاه از دست رفته اش است. قطعا به اين جايگاه خواهيم رسيد. وي تاکيد کرد: راه آهن را شکست مي دهيم و تلاش مي کنيم تا صدرنشين ليگ شويم.
 
حسين رضازاده عضو افتخاري بسيج نهاد
رياست جمهوري

طي مراسم باشکوهي در سالن شهيد بهشتي نهاد رياست جمهوري، حسين رضازاده به عضويت افتخاري بسيج نهاد رياست جمهوري در آمد و از وي تجليل به عمل آمد.
گفتني است که مراسم تجليل و تقدير از قهرمان وزنه برداري جهان و المپيک، حسين رضازاده در سالن شهيد بهشتي نهاد رياست جمهوري با حضور مديران و کارکنان بسيجي نهاد رياست جمهوري برگزار شد.
محمد تقي صباغي، نمايندگي ولي فقيه در بسيج وزارتخانه ها و ادارات در اين مراسم با بيان حديثي از پيامبر اکرم (ص) گفت: هر کس سنت حسنه اي را بنا کند ثواب و خير آن حسنه و همه کساني که آن حسنه را انجام مي دهند تا ابد براي اوست.
نمايندگي ولي فقيه در بسيج وزارتخانه ها با تجليل از رضازاده گفت: مطرح کردن نام اهل بيت و حضرت ابوالفضل العباس (ع) در سطح بين المللي از بيان وي يک سنت حسنه را به جا گذاشت که هر کس به ايشان اقتدا کند حسنه و خير آن براي رضازاده نيز هست.
 
محمدرضا کربکندي سرمربي تيم ذوب آهن :
مي توانم روي نيمکت بنشينم

محمدرضا کربکندي، سرمربي تيم فوتبال ذوب آهن که به دليل کسالت مدتي از حضور در تمرينات تيم ذوب آهن دور بود ، از روز گذشته اجازه حضور در تمرينات را بدست آورد و بار ديگر نظاره گر عملکرد بازيکنانش بود.
وي در مورد وضعيت جسماني اش گفت: پزشکان توصيه کرده اند تا 6 هفته گردنم را تکان ندهم و به دليل ترک برداشتن دو ناحيه از گردنم، مجبورم تحرک کمي داشته باشم. البته سعي مي کنم با نظارت بيشتر بر تيم، حضور کمترم را بر سر تمرينات جبران کنم.
وي افزود : خوشبختانه تا روز 10 فروردين مسابقه اي نداريم و احتمالا تا آن موقع توانايي نشستن روي نيمکت ذوب آهن را در آن بازي به دست خواهم آورد. وي اضافه کرد : تمرينات تيم را هم اکنون با شدت زيادي ادامه مي دهيم و از روز 28 اسفند تا سوم فروردين تمرينات را به دليل تعطيلات عيد، تعطيل مي کنيم. البته از سوم فروردين مرحله دوم تمرينات را براي بازي با استقلال اهواز آغاز مي کنم تا در روز بازي بازيکنان کاملا آماده اين ديدار باشند.
 
محمد احمدزاده سرمربي تيم ملوان :
بازي در زمين تختي به سود ميهمانان ما است

تيم فوتبال ملوان بندرانزلي فردا در ورزشگاه تختي انزلي ميزبان تيم مس کرمان خواهد بود .
در اين خصوص محمد احمدزاده سرمربي تيم فوتبال ملوان بندرانزلي گفت : زمين نامناسب ورزشگاه تختي به سود تيم هاي ميهمان است.
وي افزود : زمين نامناسب انزلي بيشتر از همه تيم ها به ضرر خود تيم ملوان است، چرا که ما ميزبان هستيم و بايد هر سه امتياز بازي ها را به دست آوريم اما، اين زمين نامناسب از کسب نتايج خوب تيم ما جلوگيري مي کند و براي تيم هاي ميهمان که براي گرفتن يک امتياز بازي مي کنند، کمک بسيار خوبي است.
 
رييس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال :
شيث رضايي مي تواند مقابل پاس بازي کند

عبدالرحمن شاه حسيني رييس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال درخصوص اينکه آيا شيث رضايي مي تواند در مقابل پاس بازي کند يا خير ، گفت : رضايي مي تواند در برابر پاس به ميدان برود.
وي افزد : شيث رضايي در ديدار پرسپوليس برابر راه آهن به دليل تخلفات آشکار بر روي بازيکن حريف، به دو جلسه محروميت و پرداخت مبلغ 300 هزار تومان جريمه نقدي محکوم شده بود که با درخواست تخفيف و عفو باشگاه پرسپوليس، شوراي عالي استيناف نيز يک جلسه به وي تخفيف داد.
وي اضافه کرد : محکوميت شيث رضايي توسط شوراي عالي استيناف تعليق نشده بود، بلکه يک جلسه کاهش پيدا کرد. بر اين اساس راي اخير کميته انضباطي نيز کاملا درست بوه و اين بازيکن مي تواند در ديدار برابر پاس به ميدان برود.

سيد مهدي رحمتي دروازه بان تيم استقلال :
بازي با راه آهن از بازي با پرسپوليس هم مهمتر است

واقعيت اين است :
ديدار تيم هاي استقلال و راه آهن براي آبي پوشان تهراني از اهميت زيادي برخوردار است، چراکه اگر استقلال در اين بازي به امتياز برسد يقينا راه قهرماني خود را هموار خواهد کرد .
در اين ارتباط سيد مهدي رحمتي دروازه بان تيم فوتبال استقلال تهران گفت: بازي با راه آهن به مراتب از بازي با پرسپوليس مهمتر است و انگيزه بازيکنان حريف مهمترين عامل براي غيرطبيعي شدن اين ديدار خواهد بود.  وي افزود : استقلال هم براي باقي ماندن در کورس قهرماني رسيدن به امتيازات سايپا چاره اي جز پيروزي مقابل اين حريف قعرنشين خود ندارد و بيشتر از گذشته به حمايت هواداران نياز دارد.

     
براساس آمار و ارقام
تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي موفق ترين سازمان ورزشي کشور

اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي طبق آمار و ارقام در سال 85 موفق ترين سازمان ورزشي کشور و يکي از بازوان و قطب هاي اصلي تربيت بدني کشور محسوب مي شود.
به گزارش روابط عمومي اداره کل تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي ، در طول سال جاري بيش از 400 هزار دانشجوي ورزشکار سازمان يافته در 75 رشته ورزشي مسابقات خود را در بيش از 320 واحد و مرکز آموزشي برگزار کرده و در اين راستا از خدمات مختلف اجتماعي اعم از تخفيف و معافيت شهريه ، ماموريت ورزشي ، نقل و انتقال ورزشي و ... بهره مند مي گردند بطوريکه مي توان به بهره مندي 17000 دانشجو از مزاياي تخفيف شهريه در سال جاري اشاره کرد .
همچنين برگزاري 34 دوره کلاس داوري و مربيگري و 12 دوره کلاس هاي آموزشي در طول سال 85 از نقاط عطف بيلان عملکرد اداره کل تربيت بدني اين دانشگاه در سال جاري مي باشد.
افزايش بيش از 810 هزار مترمربع اماکن ورزشي در دانشگاه آزاد اسلامي و رسيدن به مرز استانداردهاي فضاي بين المللي ، برگزاري اولين کنگره رويکردهاي نوين در تربيت بدني ، برگزاري دهها سمينار و کارگاه هاي علمي و آموزشي ، چاپ مجله تخصصي علمي ورزشي جهش ، برگزاري مسابقات در سطح مدارس سما در بين بيش از 20000 دانش آموز از طريق مرکز استعداديابي ، تسهيلات ورود قهرمانان ورزشي به دانشگاه به جهت ارتقا» سطح علمي آنان ، حضور موفق 50 تيم در مسابقات باشگاهي و کسب 24 عنوان قهرماني ، اعزام 26 تيم به مسابقات برون مرزي و تورنمنت هاي بين المللي و قهرماني هاي متعدد آنها و حضور موفق نمايندگان دانشگاه آزاد اسلامي در مسابقات جهاني دانشجويان و کسب بيش از 70 درصد عناوين اخذ شده ، کسب مقام اولي در مسابقات بين دانشگاه هاي جهان با حضور 70 کشور و آمادگي جهت برگزاري اولين المپياد ورزشي دانشجويان جهان اسلام در ارديبهشت سال 86 از دستاوردهاي مهم تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي در سال 85 بوده است .
 
اعزام دو و ميداني کاران معلول به مسابقات دو و ميداني جوانان جهان

غلامعلي محمود زاده مسوول روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين اعلام کرد ; سومين اردوي آمادگي متصل به اعزام دو و ميداني کاران جوان معلول کشورمان جهت حضور در مسابقات جهاني دو و ميداني جوانان افريقاي جنوبي برگزار مي شود.
گفتني است که اين اردو از تاريخ 5  لغايت 11 فروردين سال 86 در ورزشگاه آزادي تهران برپا مي شود. به همين منظور از ورزشکاران فرزاد سپهوند، عبدالکاظم صاکي، سيد عبداله موسوي، رسول ميرشکاري، محمد الوان پور، بابک نجفي، عباس دياني اصل و آقايان محمد راهداري و فيروزکاظم زاده به عنوان مربي براي شرکت در اين اردو دعوت به عمل آمده است.
 
جباري هفته هاي پاياني براي استقلال بازي مي کند

دکتر امين نوروزي پزشک باشگاه استقلال درباره چگونگي حضور مجتبي جباري بازيکن مصدوم تيم فوتبال استقلال تهران گفت : جباري مي تواند در هفته هاي پاياني مسابقه هاي فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي ايران براي تيمش بازي کند.
وي افزود : اينطور نيست که مجتبي جباري به صورت صددرصد بازي هاي اين فصل ليگ برتر را از دست بدهد. بلکه اين فرصت را خواهد داشت که در هفته هاي پاياني نيز بازي کند. وي ادامه داد : هافبک مصدوم تيم استقلال فعلا صبح ها به تمرينات فيزيوتراپي مي پردازد تا وضعيت وي بهبود پيدا کند ولي بعد از مدتي ، تمرينات قدرتي را براي وي تجويز خواهيم کرد تا عضلات پاي وي قويتر شود. نوروزي اضافه کرد: مصدوميت پاي مجتبي جباري از ناحيه مينيسک داخلي است و ارتباطي با مصدوميت قبلي او ندارد اما بايد احتياط کند.
 
علي دايي سرمربي تيم سايپا :
خودمان بايد تکليف خودمان را روشن کنيم

علي دايي بازيکن تيم سايپا که به عنوان سرمربي اين تيم نيز معرفي شده است در خصوص وضعيت اين تيم در بازي هاي باقي مانده ليگ برتر گفت : بزرگترين حريف ما تنها سايپاست و اين خود ما هستيم که تکليف قهرماني مان را مشخص مي کنيم.
وي در مورد بازي روز جمعه مقابل تيم برق شيراز گفت : برق شيراز يک تيم خوب و منسجم است و از يک مربي بزرگ نيز بهره مي برد. وي افزود : آنها در هفته هاي اخير نتايج خوبي کسب کرده اند و براي ادامه اين روند مقابل سايپا با انگيزه ظاهر خواهند شد ولي با وجود اين ما محکوم به برد هستيم. وي ادامه داد: مصمم هستيم در بازي روز جمعه مقابل برق در زمين اختصاصي خودمان پيروز شويم تا به آنچه که مي خواهيم در پايان ليگ برسيم.
 
سرپرست تيم فوتبال معلولين ايران :
هدف ما کسب قهرماني پارالمپيک پکن است

امين اله ماني سرپرست تيم فوتبال جانبازان و معلولين ايران درخصوص چگونگي حضور تيم فوتبال جانبازان در مسابقات پارالمپيک 2008 پکن گفت : هدف اين تيم ايستادن بر روي سکوي نخست مسابقات فوتبال بازي هاي پارالمپيک   2008 پکن است.
 وي افزود : با توجه به کسب مقام سومي مسابقات آسيا-اقيانوسيه معلولان سال  2006 آسيا در مالزي تمام سعي وتلاش خود را براي کسب مقام قهرماني اين رشته درپارالمپيک پکن بکار خواهيم بست. وي ادامه داد :  به  همين منظور در نظر داريم با برگزاري چندين مرحله اردوي آمادگي فوتباليست ها را به مسابقات بين المللي هلند که از روز   24 ارديبهشت ماه سال آينده در اين کشور برگزار خواهد شد، اعزام کنيم. وي اضافه کرد : در اين دوره از مسابقات تيم فوتبال اوکراين قهرمان جهان دراين رشته ورزشي حضور ندارد، ولي تيم هايي نظير روسيه نايب قهرمان،ايران دارنده مقام سوم و برزيل دارنده عنوان چهارم جهان وتيم هاي هلند،استراليا، چين،آرژانتين، ايرلندوانگلستان حضور دارند. وي يکي ديگر از برنامه هاي تيم فوتبال جانبازان و معلولين ايران را شرکت در مسابقات جهاني بزريل عنوان کرد و گفت: مسابقات جهاني اين رشته اواخر آبان ماه سال اينده در يکي از شهرهاي اين کشور برگزار خواهد شد.
 
خداحافظي رسمي ديويد بکهام با هواداران منچستريونايتد

ديويد بکهام هافبک انگليسي رئال مادريد بين دو نيمه ديدار ستارگان اروپا و شياطين سرخ منچستريونايتد، براي هميشه با هواداران اولدترافورد خداحافظي کرد. 
گفتني است که ديويد در سال 1984 و در سن 14 سالگي راهي منچستريونايتد شد و در سال 2003 اولدترافورد را به مقصد رئال مادريد ترک کرد. وي در تاريخ 30 ژوئن 2007 و به محض اتمام قراردادش با رئال مادريد به لس آنجلس گالاکسي آمريکا خواهد رفت.ستاره خط مياني رئال مادريد بين دو نيمه ديدار در حضور 74 هزار هوادار اين چنين گفت: بهترين دوران فوتبالم را در منچستر سپري کردم. 


 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته